Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Το ίδιο σκέφτομαι αυτό σου έλεγα! Θα νιώθει ριγμένη και μεταξύ μας θα είναι κιόλας! Θα βρω λύση δεν υπάρχει περίπτωση!!!

Υπολειτουργω!! Κ εγώ το ίδιο, δεν θα τον αφήσω έτσι εννοείται. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Πωπω η εργασία βράδυ δεν παλεύεται..εγώ ευτυχώς αργώ να επιστρέψω γιατί σκέφτομαι πως θα την παλεύω με την κούραση και την αϋπνία...

Και εγω το σκέφτομαι αλλα είναι αναγκαστικο.. Με αυτον τον τροπο θα αναβαθμισω το πτυχίο μου και αν δεν παω τωρα θα πρέπει να περιμένω ενα χρόνο.. Μέχρι τοτε όμως θα πρέπει να ξαναγυρισω στον καφε και είπαμε με τον άντρα μου να μην γυρίσω..Συν οτι πρέπει να εχω μια πιο σίγουρη δουλειά γιατι το μαγαζί του άντρα μου παει και δεν παει.. Δεν ξέρουμε σε εναν χρόνο αν θα υπάρξει καν το μαγαζί οποτε πρέπει να υπάρχει τουλάχιστον ενα εισόδημα στο σπίτι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valxris χεχε μπράβο!! Εγω την σφηνωσα και δεν κουνιοταν απο την θεση της τωρα κατι γίνεται.. Η βέρα με λιγο σαπουνι θα βγει.. Το δαχτυλίδι ομως μια χαρα το βγαζω😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Και αντε τώρα να βρίσκεις σπίτι με αυτές τις τιμές λες και ζούμε στη Βούλα... 

Εμενα ο άντρας μου καθημερινά θα πλύνει τα πιάτα όταν τρώμε θα κάτσει για κάνα μισάωρο με το μωρο μόνοι τους για να φτιάξει την σχέση τους λέει. Το σκ μου κάνει ξεσκόνισμα. Αλλά εντάξει τα θεωρώ και πολλά. Φεύγει 7 το πρωί και έρχεται 7 το βράδυ.. Ισα που τρώμε δλδ και ίσα που βλέπει το μωρό. Κάθε εβδομάδα ανυπομονώ για το σκ. Στις αρχές που γεννήθηκε ο μικρός είχαμε τσακωθεί αρκετές φορές.. Χωρίς λόγο πραγματικό τώρα ηρεμισαμε.. 

Εγω στις αρχές τσακωνομουν ως και με τα ντουβάρια 🤭

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Οχι δεν χρειάστηκε τον θήλασα πριν να φύγω και αμέσως μολις επεστρεψα....άσχετο μου λείψει να βγω λίγο να πάμε για καφέ.. η φαγητο..γυρισα με τα πόδια σπίτι και έφτιαξε η διάθεση μου...με τον μικρό μόνο περπάτημα παμε..δεν εμβολιαστικα ακόμη.και έχουμε περιορισμό που να πάμε με τον μικρό..εσείς βγαίνετε;;

Εγω καθε πρωι πηγαινω για περπάτημα 6χλμ με το μωρο 💪 Για καφε και για φαγητο παλι μαζι σε μαγαζια με εξωτερικό χωρο που επιτρέπεται χωρις εμβόλιο. 

Συνοπτικά το σπιτι ειναι δικο μας, τικ τοκ δεν εχουμε και δωρα παιρνουμε ο ενας στον αλλον μονο σε γενέθλια 🎂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Valxris χεχε μπράβο!! Εγω την σφηνωσα και δεν κουνιοταν απο την θεση της τωρα κατι γίνεται.. Η βέρα με λιγο σαπουνι θα βγει.. Το δαχτυλίδι ομως μια χαρα το βγαζω😅

Το μονοπετρο μου είναι μια χαρά μπόλικο γιατί μου είχε κλέψει ένα μονοπετρο φο για να μου το πάρει στα μέτρα μου το οποίο Φο μου ήταν μεγάλο και δεν το φορούσα χαχαχχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγω στις αρχές τσακωνομουν ως και με τα ντουβάρια 🤭

 

Εγω καθε πρωι πηγαινω για περπάτημα 6χλμ με το μωρο 💪 Για καφε και για φαγητο παλι μαζι σε μαγαζια με εξωτερικό χωρο που επιτρέπεται χωρις εμβόλιο. 

Συνοπτικά το σπιτι ειναι δικο μας, τικ τοκ δεν εχουμε και δωρα παιρνουμε ο ενας στον αλλον μονο σε γενέθλια 🎂

Με το ζόρι κάνω 60 μέτρα το πρωί για να αφήσω την μικρή στον παιδικό χαχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ ένα συνοπτικό θα κάνω γτ πήρατε φωτιά κ δεν σας πρόλαβα!!! 

Εννοείται πως κ εγώ τσακώνομαι με τον άντρα μου, βέβαια έχω απίστευτη βοήθεια από τη μαμά μου κ έτσι οι τσακωμοί είναι μικροί κ σπάνιοι αλλιώς...καλομαθημένος από τη μαμά του κ από δουλειές σπιτιού δεν ξέρει τπτ... Βόλτα με τη μικρή βγαίνω κάνα τέταρτο γτ μετά αρχίζει τη γκρίνια κ γυρνάμε τρέχοντας σπίτι,ελπίζω μεγαλώνοντας να της αρέσει περισσότερο. Δεν έχω πάει ούτε για καφέ,ούτε για φαι. Το σπίτι κ εμάς είναι δικό μας ευτυχώς κ όσο για δώρα στην μικρή ψωνίζω συνέχεια διάφορα, στον άντρα μου αθλητικά παπούτσια θα πάρω κ σε μένα ένα ζευγάρι μποτάκια που έχω βάλει στο μάτι! Εγώ πάντα παίρνω δώρο κ σε μένα!!! 🤭🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ ένα συνοπτικό θα κάνω γτ πήρατε φωτιά κ δεν σας πρόλαβα!!! 

Εννοείται πως κ εγώ τσακώνομαι με τον άντρα μου, βέβαια έχω απίστευτη βοήθεια από τη μαμά μου κ έτσι οι τσακωμοί είναι μικροί κ σπάνιοι αλλιώς...καλομαθημένος από τη μαμά του κ από δουλειές σπιτιού δεν ξέρει τπτ... Βόλτα με τη μικρή βγαίνω κάνα τέταρτο γτ μετά αρχίζει τη γκρίνια κ γυρνάμε τρέχοντας σπίτι,ελπίζω μεγαλώνοντας να της αρέσει περισσότερο. Δεν έχω πάει ούτε για καφέ,ούτε για φαι. Το σπίτι κ εμάς είναι δικό μας ευτυχώς κ όσο για δώρα στην μικρή ψωνίζω συνέχεια διάφορα, στον άντρα μου αθλητικά παπούτσια θα πάρω κ σε μένα ένα ζευγάρι μποτάκια που έχω βάλει στο μάτι! Εγώ πάντα παίρνω δώρο κ σε μένα!!! 🤭🤭🤭

Φέτος θα παρω και εγω! Κοντζαμ παιδι εβγαλα😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια 😊 Πωπω σελίδες που είχα να διαβάσω... 😅

Συνοπτικά κι εγώ να πω ότι τσακώνομαι συνέχεια με τον άντρα μου 😂 Είναι λίγο αναπόφευκτο αφού είμαστε εντελώς μόνοι μας και δεν έχουμε καμία βοήθεια... Αυτό το καλοκαίρι ήταν πολύ δύσκολο για μας γιατί εμείς δουλεύουμε σεζόν σε νησί κι αυτό σημαίνει καθεμηρινη δουλειά χωρίς ρεπό επί 100 μέρες, που σημαίνει ατελείωτο άγχος και τρέξιμο κι εγώ με ένα μωρό να προσπαθώ να τα κάνω όλα μόνη μου όλο το 24ωρο. 😢 Τώρα που τελείωσε η σεζόν και ο άντρας μου δεν δουλεύει πια, έχουμε να μαζέψουμε σπίτι και μαγαζί για να επιστρέψουμε Αθήνα για χειμώνα κι αυτό είναι μεγάλος μπελάς γενικά αλλά και πόσο μάλλον με ένα μωρό... 

Στην Αθήνα ενώ έχουμε σπίτι δικό μας, δεν μας αρέσει η περιοχή (Παγκράτι) κι έτσι το έχουμε αφήσει με ενοίκιο και νοικιάζουμε άλλο εμείς παραλιακά. Τώρα ψάχνουμε να μετακομίσουμε σε ένα μεγαλύτερο γιατί αυτό που είμαστε τώρα είναι μικρό αλλά τα ενοίκια είναι φαρμακείο πράγματι... Ούτε στο Ντουμπάι να ζούσαμε θα νόμιζε κανεις... Εμείς πάντως το σπίτι στο Παγκράτι παρόλο που είναι 90τμ το έχουμε αφήσει στην ίδια τιμή με προ 8ετιας που το νοίκιασε μια οικογένεια και δεν θεωρουμε ότι είναι σωστό να αυξήσουμε τη τιμή ιδιαίτερα σε τόσο δύσκολους καιρούς που διανύουμε... Το αντίθετο μαλλιστα, σε αυτά τα 8 χρόνια έχουμε μειώσει το ενοίκιο 2 φορες για να μπορέσουν οι άνθρωποι να αντεπεξελθουν σε τόσο δύσκολους καιρούς... 

Όσον αφορά τις εξόδους, όσο ήμουν έγκυος και βρισκόμασταν στην Αθήνα οι έξοδοι μας ήταν πολύ περιορισμένοι και λόγω κοβιντ αλλά και λόγω της κατάστασης μου... Οταν ήρθαμε στο νησί όμως μετά τη γέννα εγώ έβγαινα κάθε απόγευμα σχεδόν με το καρότσι και μέχρι αργά το βράδυ 🤣 θα τρελαινομουν διαφορετικά μόνη μου στο σπίτι καθώς ο άντρας μου ήταν στο μαγαζί ολημερίς και οληνυχτις μέσα στη φουλ σεζόν αναγκαστικά. Τώρα που έχει χαλαρώσει κι αυτός βγαίνουμε μαζί κάθε μέρα τη βόλτα μας κι ελπίζω και στην Αθήνα να κάνουμε το ίδιο γιατί μόνο έτσι χαλαρώνουμε λίγο και παίρνουμε τα πάνω μας... 😁 Η ψυχολογική ξεκουραση είναι απαραίτητη για να αντέξει το σώμα μας το οποίο δυστυχώς δεν ξεκουράζεται πια 😅

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις έκανα τη δεύτερη δόση εμβολίου. Όσες το κάνατε είχατε κάποια παρενέργεια; Αν ναι ποια και μετά από πόση ώρα από το εμβόλιο την εκδηλωσατε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης βρε κορίτσια η μικρή έκανε κακά σαν κομμάτια κάπως πιο συμπαγή και με αρκετή βλέννα σήμερα. Τι να έφταιξε άραγε; Θηλάζω και τρώει και δύο μπουκάλια των 90 μλ ξενο ως συμπλήρωμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τον άντρα μου κάπως καλύτερα σήμερα. Το πρωί βέβαια στα μηνύματα πάλι τα δικά του μου έλεγε. Αλλά το μεσημέρι ήρθε με ένα κουτί γλυκά και μου είπε έλα να σε φιλήσω. Με συγχωρέσες; Εντάξει η αλήθεια είναι πως με τούμπαρε εκει λίγο, αλλά του είπα πως θέλω να μιλήσουμε και γενικά να με καταλαβαίνει. Δεν θα το αφήσω κι αυτή τη φορά έτσι να περάσει. Αλλά η μεγάλη φουρια μας πέρασε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Κορίτσια μόλις έκανα τη δεύτερη δόση εμβολίου. Όσες το κάνατε είχατε κάποια παρενέργεια; Αν ναι ποια και μετά από πόση ώρα από το εμβόλιο την εκδηλωσατε; 

Εγω ειχα κανει το εμβόλιο 10:30 και ήμουν πολυ καλα και τελικα το βράδυ ειχα ρίγη και πυρετο και πονο μυικο μετα τις 12 τα μεσάνυχτα ολα αυτα μεχρι και το επόμενο πρωι γυρω στις 10 μετα ξεκινησα να αισθανομαι καλύτερα.. Ειχα και μια μικρη ενοχληση στον λαιμο αλλα αυτο δεν συνδέεται απαραίτητα γιατι παντα είμαι ευαισθητη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Με τον άντρα μου κάπως καλύτερα σήμερα. Το πρωί βέβαια στα μηνύματα πάλι τα δικά του μου έλεγε. Αλλά το μεσημέρι ήρθε με ένα κουτί γλυκά και μου είπε έλα να σε φιλήσω. Με συγχωρέσες; Εντάξει η αλήθεια είναι πως με τούμπαρε εκει λίγο, αλλά του είπα πως θέλω να μιλήσουμε και γενικά να με καταλαβαίνει. Δεν θα το αφήσω κι αυτή τη φορά έτσι να περάσει. Αλλά η μεγάλη φουρια μας πέρασε. 

Μπράβο ειδες; μετα ολα καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Κορίτσια μόλις έκανα τη δεύτερη δόση εμβολίου. Όσες το κάνατε είχατε κάποια παρενέργεια; Αν ναι ποια και μετά από πόση ώρα από το εμβόλιο την εκδηλωσατε; 

Εγω δεν εμφάνισα τίποτα.. Ελάχιστα το χέρι μου μόνο. Βέβαια από το άγχος μου όσο ήμουν εκεί με έπιασε ταχυπαλμια και εκατσα λίγο παραπάνω να περιμένω. Ήταν όμως ξεκάθαρα άγχος. Μπράβο στον άντρα σου.. Έκανε την κίνηση του άρα κατάλαβε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω να ρωτήσω κάτι άλλο ασχετο τελειως.. Τι σκέφτεστε οταν ακούτε αποδεικτικό αφμ; 

Το χαρτί του αφμ νομίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω να ρωτήσω κάτι άλλο ασχετο τελειως.. Τι σκέφτεστε οταν ακούτε αποδεικτικό αφμ; 

Φορολογική δήλωση. Είναι ένα αποδεικτικό αφμ 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Φορολογική δήλωση. Είναι ένα αποδεικτικό αφμ 😂

Για προσλήψεις δινουν την φορολογική; θελω να γλιτωσω το περιμενε στην εφορια μεχρι να μου κλείσουν ραντεβού και για ποτε θα μου το κλεισουν... Το βιάζομαι.. 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Για προσλήψεις δινουν την φορολογική; θελω να γλιτωσω το περιμενε στην εφορια μεχρι να μου κλείσουν ραντεβού και για ποτε θα μου το κλεισουν... Το βιάζομαι.. 🤔

Το βγάζεις και μόνημε τους κωδικούς σου στο taxisη λες στον λογιστή σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Το βγάζεις και μόνημε τους κωδικούς σου στο taxisη λες στον λογιστή σου...

Ωω ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...