Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι όσες θηλάζετε αποκλειστικά, έχετε πρόγραμμα ανά δυο-τρεις ώρες ή όποτε θέλει το παιδί??

Και όσες κοπέλες θηλάζουν αλλά δίνουν και μπιμπερό, θηλάζετε και αμέσως μετά δίνεται το συμπλήρωμα ήπεριμένετε μισή ώρα  ή Μία ώρα για να πεινάσει το μωρό και μετά το δίνετε το μπουκάλι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 4 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Η μικρή μου 1χρ στα γενέθλια της παρουσίασε θεμα με συγκαμα σοβαρό όμως τόσο που είχε πληγές με αίμα είχα τρελαθεί να την αλλάζω και να βάζω κρέμες που έδινε η παιδίατρος χρησιμοποιήσαμε και το μελάνι εννοείται αλλά δεν μας έκανε δουλειά προφανώς γιατί ήταν τόσο σοβαρο τελικά την πήγα σε δερματολόγο και μας έδωσε κρέμα για μύκητες και ανάπλαση δέρματος τράβηξε πολύ η ιστορία μέχρι να γίνει καλά περίπου ένα χρόνο ούτε  να το θυμάμαι δεν θέλω!!!! Ελπίζω ο μικρός να μην είναι τόσο ευαίσθητος! Περαστικά σας

Κοπέλα μου καταρχάς περαστικά και σε σας κι εύχομαι να μη χρειαστει να ξαναδείτε νοσοκομείο ούτε από απόσταση! Τι έχεις τραβήξει κι εσύ... 

Το θέμα με το συγκαμα με έχει ταλαιπωρήσει κι εμένα αρκετά γιατί παθαίνει πολύ εύκολα παρόλο που την αλλάζω κατευθείαν δεν μένει ποτέ με τσισα ή κακά. Μόνο οποτε τυχαίνει νύχτα να τα έχει κάνει και να μη το πάρω χαμπάρι μου ξεφεύγει και τρελαίνομαι γιατί κάνω τόσο κόπο συνέχεια να την προσέχω μη παθει που οποτε παθαίνει εν τέλει νιώθω ότι απέτυχα... Έχω αλλάξει πόσες πάνες, ακόμα και οικολογικές έχω πάρει, τι πανάκια έχω βάλει και μετά τα πλένω στο χέρι, τιποτα... Αν είναι να πάθει θα πάθει. 😔

Εσύ πως το έβαζες το μελάνι; Έβαζες και προστατευτικη κρέμα από πάνω ή μόνο το μελάνι; Αντιμυκητιασικη σου είχε δώσει μήπως σκόνη dactarin ο δερματολογος; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι όσες θηλάζετε αποκλειστικά, έχετε πρόγραμμα ανά δυο-τρεις ώρες ή όποτε θέλει το παιδί??

Και όσες κοπέλες θηλάζουν αλλά δίνουν και μπιμπερό, θηλάζετε και αμέσως μετά δίνεται το συμπλήρωμα ήπεριμένετε μισή ώρα  ή Μία ώρα για να πεινάσει το μωρό και μετά το δίνετε το μπουκάλι;

Εγω που θηλάζω αποκλειστικά προσφερω όποτε θέλει αν κλαίει και γκρινιάζει παντα προσφερω αν δω οτι δεν θελει στήθος ψαχνω την αμέσως επόμενη αιτια.. Οταν στις αρχες μας είπαν για συμπληρωμα την θηλαζα της εφτιαχνα το γαλα και δεν το ηθελε και περιμενα λιγο και της το ξαναπροσφερα αργότερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι όσες θηλάζετε αποκλειστικά, έχετε πρόγραμμα ανά δυο-τρεις ώρες ή όποτε θέλει το παιδί??

Και όσες κοπέλες θηλάζουν αλλά δίνουν και μπιμπερό, θηλάζετε και αμέσως μετά δίνεται το συμπλήρωμα ήπεριμένετε μισή ώρα  ή Μία ώρα για να πεινάσει το μωρό και μετά το δίνετε το μπουκάλι;

Με αποκλειστικό θηλασμό όποτε θέλει αλλά συνήθως είναι ανά δυωρο εκτός από όταν έχει γκρίνια που μπορεί να είναι κ ανά μισάωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Στην αρχή και εμεις ειχαμε πρόβλημα με νονο γιατι ειχαμε εναν φιλο και μπλεξαμε τα μπουτια μας, μεγάλη ιστορία.. Και τωρα ντραπηκαμε να του ζητησουμε ξανα μην ερθει σε δύσκολη θέση.. 

Μας ειχε πει και μια γνωστη αλλα δεν την γνωρίζουμε καλα και εν τελη μας την ζητησαν δυο φιλοι αυτοι είναι συνάδελφοι και εμεις τους γνωρισαμε γιατι έρχονταν στο μαγαζί 😅

Εμεις θρησκευτικο δεν θελαμε και δεν νομίζω να κάνουμε και αν μας την βαρεσει θα κάνουμε στο 2ο😂😅 αλλα δεν με νοιάζει να ντυθω νυφη.. Πολυ σύρσιμο το φορεμα, πολύ αγχος 😅 εμείς πρέπει να είμαστε απο τα πιο νεα ζευγάρια.. Τσακ μπαμ τα καναμε ολα😅 γνωριστηκαμε το 19 και έκτοτε κωλος και βρακι με τον άντρα μου 😂😂😂 

Εύχομαι σε ολες σας με το καλο! Να χαρείτε αυτες τις στιγμές!! 🤗 

Τελικα τα μωρα σας πως θα τα βγάλετε; εμεις Ειρήνη (της πεθεράς) αλλα θα την φωνάζουμε Ρένια 

Εμεις κοιταξα και μάλλον είμαστε στο αλμα 8-9η με βαση γέννησης.. Δεν εχει ξεκολλήσει σήμερα απο πανω μου..κοιμηθηκε πολυ δύσκολα.. 

Εγω και τον γαμο και τη βαπτιση επειδη θελει ο αντρας μου και ο πεθερος μου θα τα κανω 😄 Οποτε θα με ντυσουν νυφη αλλα το νυφικο που μου πηραν δε σερνεται 😂 Υπολογιζουν γυρω στους 450 καλεσμένους 🤭 Εμενα το ονομα Ειρηνη μου αρεσει πολυ, θα το φωναζα ολοκληρο 🙂

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

@Diana_caterinaΑχ μάλλον και εμείς στο ίδιο άλμα είμαστε..8-9...

Όλη μέρα αγκαλιά και στήθος!! Μαλλονν εχει και κολικους τον βλέπω  Που ζοριζεται πριν να κάνει αέρια🤔εν το μεταξύ...πιανω τα  χεράκια του και είναι παγωμένα...ξέρω είναι φυσιολογικό στα βρέφη αλλά δεν μπορώ τρελαίνομαι νομίζω ξεπαγιαζει του έβαλα γαντακια..

Εμεις διανυουμε τον 6 χρόνο μαζί ως ζευγάρι και έναν χρόνο γάμου κάναμε πέρυσι θρησκευτικό με περίπου 35 καλεσμένους ..και ένα απλό γεύμα μετά...

Νυφικό δεν φόρεσα πήρα ένα λευκό τοπ με φούστα...ήταν πολύ βολικό και όμορφο....

Τον μικρό θα τον πούμε Ιωάννη..λένε και τους δύο παππούδες έτσι...αλλά θα το πούμε έτσι εξαιτίας του πεθερού🤪🤪είναι λίγο παραδοσιακός ο άντρας μου σε αυτά🤪

 

Αλήθεια τι ηλικία έχετε;;;

 

 

 

 

 

Εμεις τον λεμε Σωτήρη στον πεθερο μου. Ο αντρας μου προτεινε να βαλουμε 2 ονοματα και να φωναζουμε το αλλο αλλα δεν ηθελα οποτε τον λεμε ετσι απο το μαιευτήριο 👶🏼 Εγω ειμαι 25 και ειμαστε μαζι απο το 14 αλλα περιμεναμε να τελειωσω πτυχιο και μεταπτυχιακό και μετα καναμε παιδι 😁

received_1006850756315642.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Εγώ είμαι 26 είμαστε μαζί από το 15 παντρεύτηκαμε το 18 !! Τον μικρούλη θα τον πούμε Παναγιώτη είναι ταγμένος στην Παναγία!! 

Εμείς που θηλάζουμε αποκλειστικά οπότε θελήσει του δίνω συνήθως είναι κάθε μία ώρα τώρα τελευταία τα πρωινά θέλει ανά 2 ώρες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Όταν λετε όρο βρε κορίτσια τι εννοείτε ;;; Έχω πάρει κάτι που ρουφάς τις μυξουλες αλλα δεν έχω ιδέα 😅😅

Εγω δεν του τις εχω ρουφήξει ποτε. Μια φορα που ρουθουνιζε και τον ενοχλουσαν οι μυξουλες πηρα φυσιολογικο ορο Clinofar και καθαρισε.

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Δεν του είχα αφήσει περιθώριο είναι αλήθεια και στο λίκνο του εχω σφηνες γιατί τον έχω σε μια μικρή κλήση τον έβρισκα στα πόδια 😂😂

Θα ξεκινήσεις αποχή;; 

@Mamaofbill3 μηνών και 19 ημερών.

Τα παιδάκια σας κάνουν καμια δοκιμή να γυρίσουν μπρουμιτα;; εμένα μέχρι το πλαι πάει. 

 

Εμενα γυρναει απο ανασκελα στο πλάι και απο το πλάι ανασκελα. Μπρούμυτα δεν μπορει ουτε οταν τον βαζω εγω μπρούμυτα αλλα σηκωνει με τα χερια την πλατουλα και το κεφαλακι του. Στις 25 κλεινει 3 μηνες.

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου, τελικά έβαλα μελάνι χτες βράδυ και ξυπνήσαμε φρεπαδουρα σήμερα 😀 πραγματικά θαυματουργό!! 

Ποσιμα είναι τα εμβόλια για τον ροταιό όπως είναι το rotateck που έδωσα εγώ στη μικηρη μου και πρεπει μέχρι τον 5ο μήνα να έχει πάρει 3 δόσεις το παιδί. Προστατεύει από γαστρεντεριτιδες που οφείλονται σε αυτόν τον ιό και συνήθως το δίνουν οι παιδίατροι μαζί με καποιο από τα ενεσημα εμβόλια 

Τελεια ευτυχως της περασε! Εμας δε μας το εχει πει αυτο ο γιατρος 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. Κ εμένα έτσι κάνει τον βάζω λόγο μακριά κ εκείνος έρχεται κ κουρνιάζει στην μασχάλη 🙈🙈  επίσης ν σ πω ότι έφτιαξα το νηστίσιμο σάμαλι της Μπαρμπαρίγου κ γλυκό του κουταλιού κεράσι από πάνω είναι τι κάτι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγω και τον γαμο και τη βαπτιση επειδη θελει ο αντρας μου και ο πεθερος μου θα τα κανω 😄 Οποτε θα με ντυσουν νυφη αλλα το νυφικο που μου πηραν δε σερνεται 😂 Υπολογιζουν γυρω στους 450 καλεσμένους 🤭 Εμενα το ονομα Ειρηνη μου αρεσει πολυ, θα το φωναζα ολοκληρο 🙂

 

Εμεις τον λεμε Σωτήρη στον πεθερο μου. Ο αντρας μου προτεινε να βαλουμε 2 ονοματα και να φωναζουμε το αλλο αλλα δεν ηθελα οποτε τον λεμε ετσι απο το μαιευτήριο 👶🏼 Εγω ειμαι 25 και ειμαστε μαζι απο το 14 αλλα περιμεναμε να τελειωσω πτυχιο και μεταπτυχιακό και μετα καναμε παιδι 😁

received_1006850756315642.jpeg

Ααα ωραία εισαι σου παει και ειναι πολυ όμορφο! 

Εχω βαρεθεί να ακούω το ειρήνη.. Σχεδον ολος μας ο κύκλος είναι ειρηνη και σοφια, δεν είμαι της παραδοσης δεν θέλω να βγαζω παππουδες και γιαγιαδες αλλα τωρα μια ψυχη που είναι να βγει ας βγει😂αν ειχαν ιδιαίτερα ονόματα πιο σπάνια θα το εκανα ευχαριστα.. Και ο άντρας μου στην αρχή ελεγε οτι δεν τον νοιάζει να βγάλουμε την μικρή σαν την μαμα του αλλα απο την λιστα που του εγραψα εσβησε τα μισα και απο αυτα εν τελη το ενα του βρωμαγε και το αλλο του ξινιζε..το σωτηρης είναι πολυ ωραίο όνομα για αγορι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ααα ωραία εισαι σου παει και ειναι πολυ όμορφο! 

Εχω βαρεθεί να ακούω το ειρήνη.. Σχεδον ολος μας ο κύκλος είναι ειρηνη και σοφια, δεν είμαι της παραδοσης δεν θέλω να βγαζω παππουδες και γιαγιαδες αλλα τωρα μια ψυχη που είναι να βγει ας βγει😂αν ειχαν ιδιαίτερα ονόματα πιο σπάνια θα το εκανα ευχαριστα.. Και ο άντρας μου στην αρχή ελεγε οτι δεν τον νοιάζει να βγάλουμε την μικρή σαν την μαμα του αλλα απο την λιστα που του εγραψα εσβησε τα μισα και απο αυτα εν τελη το ενα του βρωμαγε και το αλλο του ξινιζε..το σωτηρης είναι πολυ ωραίο όνομα για αγορι! 

Εμενα ενω προηγουμενως δε με ενθουσιαζε, απο τοτε που εκανα το παιδακι μου και το φωναζω ετσι εγινε το αγαπημενο μου ονομα ❤

Επισης ελειψα λιγες ωρες να παω να παραγγείλω κρεβατι για να φτιαξω το δωμάτιό του και ανοίξατε τοσα θεματα που δε σας προλαβαίνω 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Κοπέλα μου καταρχάς περαστικά και σε σας κι εύχομαι να μη χρειαστει να ξαναδείτε νοσοκομείο ούτε από απόσταση! Τι έχεις τραβήξει κι εσύ... 

Το θέμα με το συγκαμα με έχει ταλαιπωρήσει κι εμένα αρκετά γιατί παθαίνει πολύ εύκολα παρόλο που την αλλάζω κατευθείαν δεν μένει ποτέ με τσισα ή κακά. Μόνο οποτε τυχαίνει νύχτα να τα έχει κάνει και να μη το πάρω χαμπάρι μου ξεφεύγει και τρελαίνομαι γιατί κάνω τόσο κόπο συνέχεια να την προσέχω μη παθει που οποτε παθαίνει εν τέλει νιώθω ότι απέτυχα... Έχω αλλάξει πόσες πάνες, ακόμα και οικολογικές έχω πάρει, τι πανάκια έχω βάλει και μετά τα πλένω στο χέρι, τιποτα... Αν είναι να πάθει θα πάθει. 😔

Εσύ πως το έβαζες το μελάνι; Έβαζες και προστατευτικη κρέμα από πάνω ή μόνο το μελάνι; Αντιμυκητιασικη σου είχε δώσει μήπως σκόνη dactarin ο δερματολογος; 

 

Ευχαριστώ! Μελάνι eosin 2% της έβαζα με βαμβάκι και το αλοιφα από πάνω δεν έβαζα τίποτα το άφηνα να στεγνώσει καλά με ανοιχτή πάνα!αλλά δεν έκανε δουλειά σε εμας

Οχι ο δερματολόγος μου έδωσε την travogen(για μύκητες) και την cicalfate avene για ανάπλαση δέρματος! Η παιδίατρος μου είχε δώσει την mupirocin αλλά δεν μας είχε κάνει τίποτα είχα αγανακτήσει και να φανταστείς ποτέ δεν έμενε με κακά και τσισα ώρα και στην προηγούμενη πανα δεν ήταν καν κόκκινη απλά έγινε ξαφνικά τόσο άσχημο συγκαμα με πληγές και αίμα που είχα πάθει σοκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Ούτε εμάς το έχει προτείνει ο γιατρός.. Αλλα απο ότι διαβάζω στην ομάδα με αλλεργίες δεν είναι ότι καλύτερο για μωρα με ερεθισμένο έντερο 

Για το μελάνι λες η για το εμβόλιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μιντόρι είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι όσες θηλάζετε αποκλειστικά, έχετε πρόγραμμα ανά δυο-τρεις ώρες ή όποτε θέλει το παιδί??

Και όσες κοπέλες θηλάζουν αλλά δίνουν και μπιμπερό, θηλάζετε και αμέσως μετά δίνεται το συμπλήρωμα ήπεριμένετε μισή ώρα  ή Μία ώρα για να πεινάσει το μωρό και μετά το δίνετε το μπουκάλι;

Εγώ τώρα που θηλάζω αποκλειστικά δίνω οποτε θέλει το παιδί... συνήθως 8 φορές το 24ωρο πια τώρα που κοντεύει 4 μηνών... πιο πριν θήλαζε συχνότερα. 
Τον πρώτο μήνα που έδινα και συμπλήρωμα γιατί δεν είχα αρκετό δικό μου, το έδινα αμέσως μετά τον θηλασμό. Αλλά εξαρτάται πιστεύω γιατί το δίνεις το συμπλήρωμα... δεν φτάνει το δικό σου για να χορτάσει η θέλεις κάποια γεύματα να είναι ξένο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκλεισα τα 30 και με τον άντρα μου είμαστε μαζί 12 χρόνια σύνολο και σχεδόν 6 χρόνια παντρεμένοι. Μέχρι και πέρυσι δεν ένιωθα καθόλου έτοιμη για παιδί...πολλά χρόνια σπουδές και μεταπτυχιακά και ιστορίες οποτε ένιωθα ακόμα φοιτήτρια 🤣 Με το που έμαθα όμως ότι ήμουν έγκυος ανυπομονούσε να γίνω μαμά... τελικά όντως υπάρχει καμπανάκι μέσα μας 😆 Τώρα που έχω τη μικρή παρόλο που δεν έχω καμια βοήθεια από δικούς μου γιατί μένουν μακριά σκεφτομαι σοβαρά να κάνω αλλά 2 τουλάχιστον 😅 
Τη μικρή θα τη βγάλουμε Μαρκέλλα, συνδυασμό των ονομάτων μαμάς και πεθεράς (τη μαμά μου τη λένε Μαριαννα και την πεθερά μου Καλλιόπη αλλά τη φωνάζουνε και Κέλλυ, οποτε κάναμε αυτόν τον συνδυασμό). Θα τη βαφτίσουμε όμως κανονικά Μαρκέλλα για να μην έχει πολλά ονόματα στη ταυτότητα κτλ. Βάφτιση μάλλον θα κάνουμε αρχές Ιούνη στο νησί μας μαζί με θρησκευτικό γιατί έχουμε κάνει μόνο πολιτικό. Παλιά δεν ήθελα νυφικά και τέτοια, παρόλο που στον πολιτικό είχα φορέσει ένα κοντό, αλλά τώρα μου αρέσει η ιδέα και ψάχνω για ένα μακρύ ανάλαφρο που να ταιριάζει με την αύρα του νησιού 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

@Clairy. Κ εμένα έτσι κάνει τον βάζω λόγο μακριά κ εκείνος έρχεται κ κουρνιάζει στην μασχάλη 🙈🙈  επίσης ν σ πω ότι έφτιαξα το νηστίσιμο σάμαλι της Μπαρμπαρίγου κ γλυκό του κουταλιού κεράσι από πάνω είναι τι κάτι άλλο.

Γλυκό κουταλιού μου φτιάχνει ο πεθερός και μου φέρνει. 😊 Σάμαλι εε;; δεν το είχα σκεφτεί. Θέλω να φτιάξω τώρα μπαουντι που είδα στο dairy free με μια δική μου παραλλαγή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Εγω δεν του τις εχω ρουφήξει ποτε. Μια φορα που ρουθουνιζε και τον ενοχλουσαν οι μυξουλες πηρα φυσιολογικο ορο Clinofar και καθαρισε.

 

Εμενα γυρναει απο ανασκελα στο πλάι και απο το πλάι ανασκελα. Μπρούμυτα δεν μπορει ουτε οταν τον βαζω εγω μπρούμυτα αλλα σηκωνει με τα χερια την πλατουλα και το κεφαλακι του. Στις 25 κλεινει 3 μηνες.

 

Τελεια ευτυχως της περασε! Εμας δε μας το εχει πει αυτο ο γιατρος 🤷🏼‍♀️

Ούτε εγώ το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ! Απλά απορώ άμα βάλω φυσιολογικό ορό,πως θα φύγει;; Δε θα πάει προς τα πίσω να το ρουφήξει το μωρό ;; Έχω αυτή τη φοβία δλδ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Ούτε εγώ το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ! Απλά απορώ άμα βάλω φυσιολογικό ορό,πως θα φύγει;; Δε θα πάει προς τα πίσω να το ρουφήξει το μωρό ;; Έχω αυτή τη φοβία δλδ!!

1 φορά έχω βάλει μόνο εγώ γιατί μου είχε πει ο παιδίατρος να το αποφεύγω. Βέβαια δεν τον έχω ακούσει να ρουθουνιζει και πολύ. Οταν το βάζεις τον γυριζεις στα πλάγια και το ρίχνεις με δύναμη και βγαίνει από το άλλο ρουθούνι. Τον παίρνεις και τον κρατάς απο το στερνό και τον κρατάς μπρουμιτα και τον χτυπάς ελαφριά στην πλάτη για να μην του κατεβαίνει και πνίγεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! 

Πόσα θέματα άνοιξαν από χθες καλέ; χαμός!!! 

Εγώ είμαι 32 κ με τον άντρα μου είμαστε μαζί από τα 15! Μέχρι πριν 1,5 χρόνο δεν ήθελα παιδιά αλλά είμαι σίγουρη πια ότι υπάρχει βιολογικό ρολόι κ κάποια στιγμή χτυπάει 🤣 όπως λες @AlexeyΕμείς παντρευτήκαμε με πολιτικο κ πολυ ήταν 😂😂😂😂😂 τον μικρό θα τον βαφτίσουμε Αλέξανδρο! 

Η δική μας παιδίατρος δε μας έχει πει για ποσιμο εμβόλιο. Θα τη ρωτήσω όταν πάμε ξανά.

Ο μικρός μου από ανάσκελα γυρνάει στο πλάι, μετά μπρούμυτα κ μετά πάλι ανάσκελα! Έχω τρελαθειιιιι 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσι ο μικρός μου σήμερα έχει μείνει με το ζόρι 2.5 ώρες ξύπνιος.. Σας έχει τύχει; 

Ναι! Εννοείται είχα αγχωθεί κ ο άντρας μου έλεγε τρελή κ πως δεν ξέρω τι θέλω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ναι! Εννοείται είχα αγχωθεί κ ο άντρας μου έλεγε τρελή κ πως δεν ξέρω τι θέλω... 

Όλες ίδιες είμαστε 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

1 φορά έχω βάλει μόνο εγώ γιατί μου είχε πει ο παιδίατρος να το αποφεύγω. Βέβαια δεν τον έχω ακούσει να ρουθουνιζει και πολύ. Οταν το βάζεις τον γυριζεις στα πλάγια και το ρίχνεις με δύναμη και βγαίνει από το άλλο ρουθούνι. Τον παίρνεις και τον κρατάς απο το στερνό και τον κρατάς μπρουμιτα και τον χτυπάς ελαφριά στην πλάτη για να μην του κατεβαίνει και πνίγεται. 

Έτσι σου έχει πει ο παιδίατρος; 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι όσες θηλάζετε αποκλειστικά, έχετε πρόγραμμα ανά δυο-τρεις ώρες ή όποτε θέλει το παιδί??

Και όσες κοπέλες θηλάζουν αλλά δίνουν και μπιμπερό, θηλάζετε και αμέσως μετά δίνεται το συμπλήρωμα ήπεριμένετε μισή ώρα  ή Μία ώρα για να πεινάσει το μωρό και μετά το δίνετε το μπουκάλι;

Εγώ δίνω οπότε θέλει εκείνη, έχει αρχίσει κ κρατάει 1,5ωρα χωρις γάλα τις τελευταίες μέρες. 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! 

Πόσα θέματα άνοιξαν από χθες καλέ; χαμός!!! 

Εγώ είμαι 32 κ με τον άντρα μου είμαστε μαζί από τα 15! Μέχρι πριν 1,5 χρόνο δεν ήθελα παιδιά αλλά είμαι σίγουρη πια ότι υπάρχει βιολογικό ρολόι κ κάποια στιγμή χτυπάει 🤣 όπως λες @AlexeyΕμείς παντρευτήκαμε με πολιτικο κ πολυ ήταν 😂😂😂😂😂 τον μικρό θα τον βαφτίσουμε Αλέξανδρο! 

Η δική μας παιδίατρος δε μας έχει πει για ποσιμο εμβόλιο. Θα τη ρωτήσω όταν πάμε ξανά.

Ο μικρός μου από ανάσκελα γυρνάει στο πλάι, μετά μπρούμυτα κ μετά πάλι ανάσκελα! Έχω τρελαθειιιιι 🥰🥰🥰🥰

Ειναι φοβερά τα μικράκια!!! Ούτε κ μένα μου έχει πει για το ροταιο γιατί κάνουμε τα 2 πρώτα προς το παρόν εναλλάξ.. 

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσι ο μικρός μου σήμερα έχει μείνει με το ζόρι 2.5 ώρες ξύπνιος.. Σας έχει τύχει; 

Ναι φυσικά κ έχει συμβεί κ ήταν τέλεια 😂

Στο 2ο παιδί θα είστε πιο χαλαρές 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Όλες ίδιες είμαστε 😂

Κ τωρα κάθε φορά που δεν κοιμάται μου το κοπανάει... Κ μπορώ να πω ότι είναι πολλές οι φορές που δεν κοιμάται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι όσες θηλάζετε αποκλειστικά, έχετε πρόγραμμα ανά δυο-τρεις ώρες ή όποτε θέλει το παιδί??

Και όσες κοπέλες θηλάζουν αλλά δίνουν και μπιμπερό, θηλάζετε και αμέσως μετά δίνεται το συμπλήρωμα ήπεριμένετε μισή ώρα  ή Μία ώρα για να πεινάσει το μωρό και μετά το δίνετε το μπουκάλι;

Οποτε θέλει! Το βράδυ εμένα ξυπνάει αλλά δεν θέλει να φάει, θέλει νανούρισμα και πίσω στο κρεβάτι του ενώ η κόρη μου το είχε πιπίλα 😵 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Εγω δεν του τις εχω ρουφήξει ποτε. Μια φορα που ρουθουνιζε και τον ενοχλουσαν οι μυξουλες πηρα φυσιολογικο ορο Clinofar και καθαρισε.

 

Εμενα γυρναει απο ανασκελα στο πλάι και απο το πλάι ανασκελα. Μπρούμυτα δεν μπορει ουτε οταν τον βαζω εγω μπρούμυτα αλλα σηκωνει με τα χερια την πλατουλα και το κεφαλακι του. Στις 25 κλεινει 3 μηνες.

 

Τελεια ευτυχως της περασε! Εμας δε μας το εχει πει αυτο ο γιατρος 🤷🏼‍♀️

Δεν κάνει το ρουφηχτηρι μυξας συχνά 🤭 και στην κόρη μου που είχε μυξες περσυ το χειμώνα που ήταν 2, μόνο πριν τον ύπνο της το έκανα για να μπορεί να κοιμηθεί το βράδυ 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσι ο μικρός μου σήμερα έχει μείνει με το ζόρι 2.5 ώρες ξύπνιος.. Σας έχει τύχει; 

Ναι καλέ, ωραίες μέρες 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...