Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια ερώτηση!! Το πλυντήριο το πρόγραμμα που έχει για τα ρούχα μωρών είναι 2 μισή ώρες και 60 βαθμούς. Εγώ τι να κάνω να βάλω αυτό? Η να βάλω εκεί που βάζω τα δικά μας 1 μισή ώρα 40 βαθμούς?

1,5 ώρα αν τα βάλεις στους 60 πάνε. Ασε που δεν είναι κ τόσο λερωμένα για 60. Στο προγραμμα με τα ρουχα μωρών δεν μπορείς να ρυθμίσεις τη θερμοκρασία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια για σας.. Λοιπόν σήμερα 8:10 είχα γεννήσει.. Ο μπέμπης βγήκε μπαμπατσικος 3600 και 53 πόντους.. Τον βγάζαμε 3200. Ήμουν πολύ ήρεμη σηκώθηκα ισιωσα μαλλί βαφτηκα βγάλαμε φωτογραφίες με τον άντρα μου και φύγαμε... Ούτε το κλίσμα ούτε το ξύρισμα είναι κάτι τραγικό τελικά. Στην καισαρική δεν πονεσα καθόλου. Τον μικρό άργησαν να μου το φέρουν.. Δλδ στις 11 που με ανέβασαν αλλά έπιασε αμέσως στήθος.. Εγώ πονάω ελάχιστα και αυτό νομίζω είναι τα όργανα που κατεβαίνουν.. 

Αχ μπράβο κορίτσι μου. Συγχαρητήρια!!! Τέλεια που δε ταλαιπωρηθηκες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αχ μπράβο κορίτσι μου. Συγχαρητήρια!!! Τέλεια που δε ταλαιπωρηθηκες... 

Ευχαριστώ πολύ.. Εσύ αύριο έχεις γιατρό;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ευχαριστώ πολύ.. Εσύ αύριο έχεις γιατρό;; 

Ναι αύριο έχω.... Να δούμε.... 🤪😳🙄 Τώρα κάνω καθισματα...οκλαδοννκαναπε... Ότι μπορώ. Για έξω δνε είναι... Κάνει φοβερή ζέστη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

1,5 ώρα αν τα βάλεις στους 60 πάνε. Ασε που δεν είναι κ τόσο λερωμένα για 60. Στο προγραμμα με τα ρουχα μωρών δεν μπορείς να ρυθμίσεις τη θερμοκρασία;

Πρέπει να το δω ! Νομίζω πως γενικά δεν μ αλλάζει θερμοκρασία μόνο στροφές! Θα το ψάξω μόλις ξεκινήσω το πλύσιμο πάντως 40 βαθμούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liiida @Alexey @Clairy. Να σας ζήσουν τα μωράκια σας καλή ανάρρωση σε όλες κ καλή επιστροφή στο σπιτάκι σας!!! 

ΣΥγνωμη που δεν ευχήθηκα νωρίτερα είχα μέρες να μπω! Παλεύω με μια μαστίτιδα από εχθές με 40πυρετο μόνη με δύο παιδιά και σήμερα ξεκίνησα αντιβίωση!!!! Όλες οι υπόλοιπες καλά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

@Liiida @Alexey @Clairy. Να σας ζήσουν τα μωράκια σας καλή ανάρρωση σε όλες κ καλή επιστροφή στο σπιτάκι σας!!! 

ΣΥγνωμη που δεν ευχήθηκα νωρίτερα είχα μέρες να μπω! Παλεύω με μια μαστίτιδα από εχθές με 40πυρετο μόνη με δύο παιδιά και σήμερα ξεκίνησα αντιβίωση!!!! Όλες οι υπόλοιπες καλά???

Ο βρε κορίτσι σοβαρά? Έχει πολύ πόνο το πέρασε μια φίλη.Μπορείς να θηλασεις ? Της είχαν πει κομπρεσες με αλουμινονερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ο βρε κορίτσι σοβαρά? Έχει πολύ πόνο το πέρασε μια φίλη.Μπορείς να θηλασεις ? Της είχαν πει κομπρεσες με αλουμινονερο.

Να φανταστείς απλά δύο φορές που ξύπνησε ο μικρός θήλασε από 2 λεπτά δηλαδή έμεινε το γάλα μέσα δύο ώρες και έγινε αυτό....όταν το αντιλήφθηκα προσπάθησα να βγάλω με το χέρι πέθαινα από τον πόνο έβαλα τον μικρό αλλά ήταν πέτρα άρχισε αμέσως ρίγος και εκεί κατάλαβα ότι ανεβάζω πυρετό αμέσως 40ακριβως πήρα ντεπον έκανα ζεστό μπάνιο και μασάζ να αρχίσει να τρέχει και θήλασα όσο πιο πολύ μπορούσα έβαλα και κρύες κομπρεσες στο τέλος για ανακούφιση σήμερα όμως ήταν πάλι πρησμένο και είχε κοκκινησει μίλησα με τον γιατρό μου είπε αντιβίωση και μετά από τον θηλασμό να βγάζω το υπόλοιπο με το χέρι να μην μένει μέσα πήγα και με είδε βλέπουμε πως θα πάει!!! Εχειιι πολυυυυυ πόνο....

Μου είπε στο τσακ το πρόλαβα να μην κάνει απόστημα εκεί δεν υπήρχε γυρισμος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Να φανταστείς απλά δύο φορές που ξύπνησε ο μικρός θήλασε από 2 λεπτά δηλαδή έμεινε το γάλα μέσα δύο ώρες και έγινε αυτό....όταν το αντιλήφθηκα προσπάθησα να βγάλω με το χέρι πέθαινα από τον πόνο έβαλα τον μικρό αλλά ήταν πέτρα άρχισε αμέσως ρίγος και εκεί κατάλαβα ότι ανεβάζω πυρετό αμέσως 40ακριβως πήρα ντεπον έκανα ζεστό μπάνιο και μασάζ να αρχίσει να τρέχει και θήλασα όσο πιο πολύ μπορούσα έβαλα και κρύες κομπρεσες στο τέλος για ανακούφιση σήμερα όμως ήταν πάλι πρησμένο και είχε κοκκινησει μίλησα με τον γιατρό μου είπε αντιβίωση και μετά από τον θηλασμό να βγάζω το υπόλοιπο με το χέρι να μην μένει μέσα πήγα και με είδε βλέπουμε πως θα πάει!!! Εχειιι πολυυυυυ πόνο....

Μου είπε στο τσακ το πρόλαβα να μην κάνει απόστημα εκεί δεν υπήρχε γυρισμος!!!

Πο πο ναι το θυμάμαι είχε ταλαιπωρηθεί πολύ! Έχεις δηλαδή πολύ γάλα κ δεν πρέπει να μένει μέσα ε?μήπως ν έβγαζες με θηλαστρο? Βγαίνει εύκολα με το χέρι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Πο πο ναι το θυμάμαι είχε ταλαιπωρηθεί πολύ! Έχεις δηλαδή πολύ γάλα κ δεν πρέπει να μένει μέσα ε?μήπως ν έβγαζες με θηλαστρο? Βγαίνει εύκολα με το χέρι?

Ναι με το χέρι βγαίνει πανευκολα!!!

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Valxris εύχομαι να περασει γρήγορα κορίτσι μου μετα μπορεις να θηλασεις ξανα; 

Ευχαριστώ κορίτσι μου δεν τον σταμάτησα καθόλου τον θηλασμό θηλάζω ακόμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@lenaki92 ναι κορίτσι μ! 

Βρε κορίτσια ζυγιστηκα κ με δείχνει 1κιλο κάτω 😥

Εγώ πήρα ένα σετ προίκας που είχε φουλ ολα τα τεμάχια μέσα και είχε και πάντα. Να κοιτάξεις αν πάρεις πάντα να βγαίνει το ύφασμα γιατί αλλιώς άντε πλυνε τα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@lenaki92 ναι κορίτσι μ! 

Βρε κορίτσια ζυγιστηκα κ με δείχνει 1κιλο κάτω 😥

Και γιατί στεναχωριέσαι που ισως εχασες ενα κιλό? Εμένα με δείχνει 2 κιλα πάνω μεσα σε μια μέρα 😢😢 Ζυγιστηκα βεβαια σε άλλη ζυγαριά οπότε ισως να φταιει αυτό. Εσύ στην ίδια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@lenaki92 ναι κορίτσι μ! 

Βρε κορίτσια ζυγιστηκα κ με δείχνει 1κιλο κάτω 😥

Καλημέρα!!!

Καλέ δε χαίρεσαι που σε δείχνει λιγότερο αντί για περισσότερο; 😝

Πήρα πάντα αλλά θα τη χρησιμοποιήσω για διακόσμηση γιατί λένε ότι είναι επικίνδυνη αλλά κ γιατί θα έχω το λίκνο στην αρχή.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σκέφτομαι να μην πάρω καθόλου πάντα!! Δεν ξέρω ! Γιατί Μ έχει δωσει ο ενδοκρινολόγος διατροφή και σκέφτομαι είναι δυνατόν να αδυνατίσω ? Κάπως μ ήρθε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ σκέφτομαι να μην πάρω καθόλου πάντα!! Δεν ξέρω ! Γιατί Μ έχει δωσει ο ενδοκρινολόγος διατροφή και σκέφτομαι είναι δυνατόν να αδυνατίσω ? Κάπως μ ήρθε! 

Την θέλω κ εγώ αυτή τη διατροφή 🤣😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lenaki92 είπε:

Την θέλω κ εγώ αυτή τη διατροφή 🤣😋

Συμφωνώ!!!! 

@Love32 αν είναι οι σωστοί συνδυασμοί τροφών λογικό να μην πάρεις αλλά κ να χάσεις αφού τρως πιο ισορροπημένα! Έτσι νομίζω... 

Καλά δεν είναι κ απαραίτητη οπότε δεν υπάρχει λόγος να παρεις ειδικά αν δε θέλεις να τη χρησιμοποιήσεις για λόγους ασφαλείας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@lenaki92 ναι κορίτσι μ! 

Βρε κορίτσια ζυγιστηκα κ με δείχνει 1κιλο κάτω 😥

Εγω θα φτιάξω πάντα! Και δεν χαίρεσαι για το κιλό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Πρέπει να την κάνω δεν μου είπε αν θέλω!! Πίστεψτε με δεν την θέλετε χαχαχα! Εχτές πεινούσα 😂😂

 

Ναι, ε;;; σκέψου ότι θα συνηθίσεις σε λίγες μέρες!!! Σου είπε κάτι άλλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχου θα σε μαλωωωσωωω!! Βρε απ' το πρωί δεν λέμε θετική σκέψη και ενέργεια;!! Ούτε να κλαίς ούτε να γελάς!! Έχουμε περιπτώσεις που άκουσαν καρδούλα αργότερα και εξελίχθηκαν όλα κατ'ευχήν!! @Κατερίνα!!!βοήθα λίγο!!! @Παρασκευαιδουεσύ που κοντεύεις 10ετια εδώ μέσα όλο και κάποιο παράδειγμα θα έχεις για το κορίτσι μας!!! Ναι οκ μπορεί να μην εξελιχθεί.. και τι θα κάνεις;;; Μέχρι τη Δευτέρα θα μαραζωνεις;;; Βρε κοριτσάκι μου έχεις και τα παιδάκια σου.. ασχολησου εκεί μαζί τους όσο μπορείς να γελάσει το χειλακι σου!! Πάρτα αγκαλίτσα να γεμίσει η αγκαλίτσα σου!! Γέμισε αισιοδοξία από τα χαμόγελα τους και την αγάπη τους και στείλε όμορφες σκέψεις στο σπορακι σου!! Τι θα γίνει αν προχωρήσει;;; Θα σκέφτεσαι μέσα στις τύψεις που στεναχωριοσουν πόσο το αδικησες!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει!! Υπομονή και πίστη στο σπορακι σου!!!  Όχι εννοείτε ότι δεν χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού με όλο το λεκανοπέδιο Αττικής!! Εφόσον έχεις ήδη ραντεβού για Δευτέρα κομπλέ, άραξε, χαλάρωσε.. μη το σκέφτεσαι συνέχεια και πήγαινε τη Δευτέρα να δείς τι γίνεται..! Τον άλλον την Πέμπτη πάρε ακύρωσε τον, πες του ότι σου έτυχε κάτι και θα τον πάρεις εκ νέου να κλείσετε ραντεβού όταν θα μπορείς!  Καλά θα κάνεις, όσο μπορείς ξάπλωσε ξεκουράσου! Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! Μακάρι το σκατουλι μου να φτάσει να γεννηθεί υγιέστατο και τελειομηνο!! 🙏🙏🙏 Όλων μας τα σπορακια να γεννηθούν υγιή και τελειόμηνα θεέ μου!! 🙏🙏🙏 Μωρέ αν δεν ήταν και ο γιατρουλης μου έτσι καθησυχαστικος δεν θα ήμουν έτσι εγώ τώρα.. έτσι εγώ είμαι ψύχραιμη που με βλέπεις!! 😂😂😂 Γενικότερα είμαι που είμαι ιδιοψυχαναγκαστικη και τα ψάχνω όλα, αν είχα και το γιατρό μου να με αγχωνει θα είχα πηδήξει από κανά μπαλκόνι!! 😝🤣🤣🤣 Και εσύ πιστεύω αν είχες έναν γιατρό να σε στηρίξει από την αρχή, δεν θα ήσουν τόσο καιρό μέσα στο άγχος!! Δεν σου λέω ότι θα ήσουν και μες την τρελή χαρά αλλά σίγουρα δεν θα το είχες καταδικάσει όπως έκανες.. Πες μας λίγο για τα παιδάκια σου.. πόσο χρονών είναι; Πάνε σχολείο; Πως είναι η ιδιοσυγκρασία τους.. έλα να συζητήσουμε κάτι ποίο ευχάριστο βρε παιδί μου!! Τι ζώδια είναι πχ;!! 😂😂 Έλα να σου πω εγώ αν θέλεις για τα σκυλάκια μου και τις γατούλες μου σκηνικά να ξεραθουμε στα γέλια!! Έλα να περάσουμε παρέα τις επόμενες μέρες λέγοντας βλακείες να περνάει η ώρα.. ότι χρειάζεσαι για να μην το σκέφτεσαι όλη την ώρα και σε πιάνει η μαυρίλα... Και γενικά όποτε νοιώθεις ότι χρειάζεσαι boostαρισμα στείλε μας!!
    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
    • Σε μια εβδομάδα πρέπει να κάνω αιματολογικές! Για να δούμε 😀
    • Ναι έχεις απόλυτο δίκιο!!! ❤️❤️❤️ Σευχαριστω πολύ για την ευχή!!! ❤️
    • Καλή επιτυχία κορίτσι μου! ❤️Όλα έχουν ξανασυμβεί. Μην σκέφτεσαι με πιθανότητες, μην ψάχνεις για συμπτώματα. Η δική σου περίπτωση, όπως και κάθε άλλη είναι ξεχωριστή. Εγώ δεν είχα καθόλου συμπτώματα και πήγε καλά, άλλες κοπέλες αναφερουν πόνους περιόδου. Πότε θα κάνεις χοριακή; Καλά αποτελέσματα και να πάνε όλα καλά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...