Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια μπαίνω την Πέμπτη με ραντεβού πρωί πρωί για καισαρική. Ο μικρός τέρμα ψηλά και ο τράχηλος ούτε που πιάνεται. Μου είπε να περιμένουμε λίγο ακόμα δεν ήθελα όμως.. Οπότε Πέμπτη πάμε προγραμματισμένα.. 

Αχ τα ίδια.. Ούτε που πιανοταν... 🙄 Μόλις γύρισα από περπάτημα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ έχω πάρει από τη λαϊκή 😂

Δεν το είχα σκεφτεί!! Μαλλον θα πάω εκεί αν δεν βάλει σύντομα το λιντλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweemaέβγαλε και το mother care μεχρι 25€ 2 τεμάχια.. Και εχει και αλλου οικονομικα εγω ειχα βρει στο παιδικό κόσμο αλλα δεν πηρα γιατι δεν ήξερα μέγεθος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια νιώθει καμία τράβηγμα στην κοιλίτσα?

Εγώ ώρες ώρες σαν κάποιος να μη χωράει πια εκεί μέσα 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ ώρες ώρες σαν κάποιος να μη χωράει πια εκεί μέσα 😆

Χαχαχαχ τρωω κατι φοβερες κλωτσιες στα πλευρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλέ τι τέλεια!! Έχεις είχατε μαζί πητ κ γέννησατε τελικά την ίδια μέρα!! 

Να σας ζήσει κορίτσι μου, γερή κ καλότυχη να είναι η μικρούλα σας!! 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου 😊❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια μπαίνω την Πέμπτη με ραντεβού πρωί πρωί για καισαρική. Ο μικρός τέρμα ψηλά και ο τράχηλος ούτε που πιάνεται. Μου είπε να περιμένουμε λίγο ακόμα δεν ήθελα όμως.. Οπότε Πέμπτη πάμε προγραμματισμένα.. 

Με το καλό να έρθει ο μπεμπουλης 🤱🏼

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 😊 Για να προσθέσω κι εγώ μια θετική εμπειρία ανάλογη της Liiida, που από ότι φαίνεται γέννησε ακριβώς μετά από εμένα στο ίδιο μαιευτήριο και μπορεί και με τις ίδιες μαιες 😂

Εγώ γέννησα Κυριακή βράδυ. 6 το απόγευμα πήγα Ιασω με διαστολή 6 και ουτε που το είχα καταλάβει... Ένιωθα μεν επώδυνες συσπάσεις αλλά τίποτα το τρομερό... Σαν να έχω μια άσχημη περίοδο ένα πράγμα, τίποτα πάντως που δεν το είχα ξανανιώσει και κράταγε και τόσα λίγα δευτερόλεπτα που ήταν καλύτερα από περίοδο εδώ που τα λέμε 😅 μέχρι να βγουν τα αποτελεσματα του covid μου βάλανε επισκληριδιο και έφτασα 10 τελεία διαστολή πάνω στην ώρα... 10:10 βγήκε η κόρη μου, 3440 gr και 52 cm. 😊 Ολα καλά, στις εξωθησεις νιώθεις βέβαια κάπως με όλη αυτή τη πίεση δεν είναι ότι δεν νιώθεις τίποτα, παρά την επισκληριδιο, αλλά όπως είπε και η Liiida τίποτα το ανυπόφορο ή αβάσταχτο. Και η στιγμή βέβαια που βλέπεις το μωράκι σου τα αξίζει όλα! 😍

Εύχομαι σε όλες ανάλογες εμπειρίες και να έχετε γρήγορα τα μωράκια σας στα χέρια σας ❤️

Να σου ζήσει η μπεμπούλα! Νταρντανα αλλά δε σε κούρασε! Τι ωραία που τελειώνετε του Ιουλίου να παίρνουμε σειρά 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια νιώθει καμία τράβηγμα στην κοιλίτσα?

Νιώθω ότι θα σκάσω πλέον. Και τράβηγμα και πετρώματα και δεν μπορώ να ανασάνω, ούτε να κάτσω καθιστή και μετά σκέφτομαι οτι έχω ακόμα 1,5 μήνα....☹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Νιώθω ότι θα σκάσω πλέον. Και τράβηγμα και πετρώματα και δεν μπορώ να ανασάνω, ούτε να κάτσω καθιστή και μετά σκέφτομαι οτι έχω ακόμα 1,5 μήνα....☹

Θα περάσει δεν θα το καταλάβουμε!!! ☺️☺️ Έχουμε κ ένα σωρό δουλειές οπότε θα μας.περασει πιο γρήγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Αχ τα ίδια.. Ούτε που πιανοταν... 🙄 Μόλις γύρισα από περπάτημα... 

Εσένα είναι το δεύτερο... Θα βγει μπαμ.. Πόσο είναι σε κιλά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Θα περάσει δεν θα το καταλάβουμε!!! ☺️☺️ Έχουμε κ ένα σωρό δουλειές οπότε θα μας.περασει πιο γρήγορα.

Λες? Μακαρι γιατί εγώ νομίζω ότι επειδή δυσκολευόμαστε πλέον θα περάσουν πιο δύσκολα οι μέρες. Εγώ έτσι νιώθω πάντως. Μέχρι τώρα ήμουν άνετη αλλά πλέον βάρυνα απότομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Οι πονοι περιοδου σημαίνουν κατι; 

Κάποιες κοπέλες έχουν περιγράψει έτσι τις συσπάσεις. Το νιώθεις συνεχόμενα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liiida και ότι σε σκεφτόμουν σήμερα κ ήθελα να στείλω!!! Είδες τελικά που είσαι κ εσύ από τις γρήγορες 😂😂 Λέγατε με την @Alexey ότι μπορεί να γεννησετε μαζί και να που έγινε!!! Να σας ζήσουν κορίτσια 🎉🎉🎉να είναι γερά και τυχερά τα μωράκια σας 💞💞 καλή ανάρρωση σε εσάς!! Περιμένουμε νέα σας για το πώς τα πάτε...

@Clairy. Με το καλό και σε σένα... έφτασε ο καιρός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lia5οχι παλι καλα.. Απλα το ενιωσα και μεσα στην βδομάδα και τωρα πριν λιγο.. Οι προπαρασκευαστικες λογικα θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

@Liiida και ότι σε σκεφτόμουν σήμερα κ ήθελα να στείλω!!! Είδες τελικά που είσαι κ εσύ από τις γρήγορες 😂😂 Λέγατε με την @Alexey ότι μπορεί να γεννησετε μαζί και να που έγινε!!! Να σας ζήσουν κορίτσια 🎉🎉🎉να είναι γερά και τυχερά τα μωράκια σας 💞💞 καλή ανάρρωση σε εσάς!! Περιμένουμε νέα σας για το πώς τα πάτε...

@Clairy. Με το καλό και σε σένα... έφτασε ο καιρός!!

@Smurf88τι κάνεις ;πως τα πάτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/6/2021 at 8:36 ΜΜ, ο/η Love32 είπε:

Δεν το λέω με σιγουριά αυτό έχω καταλάβει από αυτά π διάβασα να σ πω την αλήθεια. Λογικά προς το τέλος από δεν θέλουμε ? Να μειωθεί.

Μου εξήγησε η μαία μου ότι προς το τέλος λεπταίνει ο τράχηλος κι αυτό είναι Φφυσιολογικο και θετικό,προχωράει η διαδικασία κανονικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Τι σου είπε ο γιατρός;; ενταξει ο υπέρηχος έχει απόκλιση 

Ελπιζει να υπάρξει κάτι... Αλλά στην ελπίδα θα μείνει κι αυτός.... Κάθε Παρασκευή έχω ραντεβου... Την. Προηγούμενη Παρασκευή που με είδε κολπικά. Δεν βρήκε τίποτα... 🙄😳😂 Δεν ξέρω έχω νευριάσει.... Πονάω έχω συσπάσεις που κ. Που... Αλλά μέχρι εκεί.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

@Liiida και ότι σε σκεφτόμουν σήμερα κ ήθελα να στείλω!!! Είδες τελικά που είσαι κ εσύ από τις γρήγορες 😂😂 Λέγατε με την @Alexey ότι μπορεί να γεννησετε μαζί και να που έγινε!!! Να σας ζήσουν κορίτσια 🎉🎉🎉να είναι γερά και τυχερά τα μωράκια σας 💞💞 καλή ανάρρωση σε εσάς!! Περιμένουμε νέα σας για το πώς τα πάτε...

@Clairy. Με το καλό και σε σένα... έφτασε ο καιρός!!

Καλημέρα κοπέλα μου σευχαριστουμε πολύ 😁 Εγώ σε γενικά Πλαίσια είμαι καλά, σήμερα επιστρέφουμε σπίτι 😊 Μόνο λίγο πληγωμένες θηλες έχω γιατί η μικρή δαγκώνει πολύ έντονα την ώρα που θηλάζει αλλά έβαλα ψευδοθηλες από χθες και κρέμα λανολινης και νιώθω ήδη καλύτερα. Θα θηλασω έτσι για λίγες μέρες ακόμα μέχρι να επουλωθουν κι ελπίζω να μη ξαναγίνει μετά 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε??

@lenaki92  έτσι πιστεύω ! Εμένα μ φαίνεται ότι περνάει πιο αργά από τότε που σταμάτησα τη δουλειά 😋😋 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ελπιζει να υπάρξει κάτι... Αλλά στην ελπίδα θα μείνει κι αυτός.... Κάθε Παρασκευή έχω ραντεβου... Την. Προηγούμενη Παρασκευή που με είδε κολπικά. Δεν βρήκε τίποτα... 🙄😳😂 Δεν ξέρω έχω νευριάσει.... Πονάω έχω συσπάσεις που κ. Που... Αλλά μέχρι εκεί.... 

Κατάλαβα... Πόσο είσαι τώρα σε εβδομάδες;; εγώ πιστεύω ότι θα έρθουν πόνοι εκεί που δεν το περιμένεις. Εγώ το Σάββατο είχα πάει για nst και δεν έκανα ούτε μισή σύσπαση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...