Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Η καθεμία ας πάρει στο μαιευτήριο που θα γεννήσει να ρωτήσει ποια είναι η διαδικασία. Εγώ σκέφτομαι ότι να πάρω σε κάνα δεκαήμερο.... Να ενημερωθώ..... Αλλά οκ άνθρωποι είμαστε δεν νομίζω ο γιατρός να πει ααααα δεν πλησιάζω δεν βγήκε το τεστ...... 

Δεν είπαμε ότι δεν ερχονται γιατροί.. Μιλάμε για τους συνοδούς. Πάμε νοσοκομείο κάνουμε τεστ μέχρι να βγει το αποτέλεσμα το δικό μας δεν δέχονται σύνοδο. Δηλαδη ναι μπορεί να γεννησουμε να γίνει οτιδήποτε κ φυσικά να μην μπορεί να ενημερωθει κάποιος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Η καθεμία ας πάρει στο μαιευτήριο που θα γεννήσει να ρωτήσει ποια είναι η διαδικασία. Εγώ σκέφτομαι ότι να πάρω σε κάνα δεκαήμερο.... Να ενημερωθώ..... Αλλά οκ άνθρωποι είμαστε δεν νομίζω ο γιατρός να πει ααααα δεν πλησιάζω δεν βγήκε το τεστ...... 

Γνωστή μου γέννησε στο Έλενα πριν 20 μέρες, σε εφημερία. Ήταν μόνη της χωρίς συνοδο κ την αντιμετώπισαν σαν κρουσμα μέχρι να βγει το μοριακό. Το οποίο το έκανε το πρωι, γέννησε κ τα αποτελέσματα βγήκαν το βράδυ. Συνοδός μπήκε την επόμενη μέρα με αρνητικο μοριακό από ιδιωτικό εργαστήριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Στην αρχή έτσι κ αλλιώς δεν πρεπει να βραχεί κ πολυ το μωρό; εννοώ να μουλιασει... Ε;

Ναι. Στον ομφάλιο... Αλλά κ μετά που θα πέσει στα χέρια το κάνω.... Εγώ το κάνω κ ντουζ μετά τα κακάκια.... Κ μέρα παρά μέρα μαλλάκια.... Πρώτα σώμα... Βάζω πετσετα. Κ ύστερα μαλλάκια... Κ σκεπάζω με την καπα... Δεν ξέρω αν το κανες εικόνα. Έτσι οπωσ το γραψα. 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Γνωστή μου γέννησε στο Έλενα πριν 20 μέρες, σε εφημερία. Ήταν μόνη της χωρίς συνοδο κ την αντιμετώπισαν σαν κρουσμα μέχρι να βγει το μοριακό. Το οποίο το έκανε το πρωι, γέννησε κ τα αποτελέσματα βγήκαν το βράδυ. Συνοδός μπήκε την επόμενη μέρα με αρνητικο μοριακό από ιδιωτικό εργαστήριο. 

Ναι μέχρι να βγει το τεστ κ είναι επείγον σαν κρούσμα θα δεχτούν.... Εγώ είχα τοκετο 20 ώρες.... Θα χω ώρες μπροστά μου θεωρώ.... Αλλά ρωτησαμε κ σε ένα ιδιωτικό. Κ βγαίνει rapid συνόδου τουλάχιστον σε μιση ωρα..... Κ δικό μου δηλ.... Κ πρέπει να είναι έως 72 ώρες πριν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Δεν είπαμε ότι δεν ερχονται γιατροί.. Μιλάμε για τους συνοδούς. Πάμε νοσοκομείο κάνουμε τεστ μέχρι να βγει το αποτέλεσμα το δικό μας δεν δέχονται σύνοδο. Δηλαδη ναι μπορεί να γεννησουμε να γίνει οτιδήποτε κ φυσικά να μην μπορεί να ενημερωθει κάποιος. 

Ίσως στο δημόσιο το κάνουν. Ανάλογα. Εδώ σε εμάς αλλά λένε στο ένα μαιευτήριο αλλά λένε στο άλλο. Στο άλλο δέχονται 2 συνοδούς. Μια ο ένας μια ο άλλος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nik_olνα κάνεις αυτό που λες μετά να υπογράψεις απόλυση  κ  μετά κανε μια σύμβαση ορισμένου χρόνου 2 μέρες όσες θέλεις τέλος πάντων κ μια χαρά θα μπεις ταμείο ανεργίας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι. Στον ομφάλιο... Αλλά κ μετά που θα πέσει στα χέρια το κάνω.... Εγώ το κάνω κ ντουζ μετά τα κακάκια.... Κ μέρα παρά μέρα μαλλάκια.... Πρώτα σώμα... Βάζω πετσετα. Κ ύστερα μαλλάκια... Κ σκεπάζω με την καπα... Δεν ξέρω αν το κανες εικόνα. Έτσι οπωσ το γραψα. 😂😂

Νομίζω κατάλαβα 😝 μόνη σου το κάνεις μπάνιο; με αυτή τη διαδικασία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@nik_olνα κάνεις αυτό που λες μετά να υπογράψεις απόλυση  κ  μετά κανε μια σύμβαση ορισμένου χρόνου 2 μέρες όσες θέλεις τέλος πάντων κ μια χαρά θα μπεις ταμείο ανεργίας. 

Δεν επιτρέπεται 18 μήνες μετά την γέννηση να απολύθεις.κ πλέον επειδή έχουν δει ότι όλοι κάνουν 2 μέρες κ ένα μήνα σύμβαση για να πάρουν το επίδομα. Το ψάχνουν. Δύο φίλες μου την είχαν πατησει🙄 κ τους είχαν σταματήσει το επίδομα. 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Νομίζω κατάλαβα 😝 μόνη σου το κάνεις μπάνιο; με αυτή τη διαδικασία;

Ναι ναι... Δεν. Μπορώ άλλους... 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ πάντως έβαζα το μπανακι στην μπανιέρα κ καθόμουν στα γόνατα να την κάνω, μετά από καισαρική, δεν είναι τραγικά τα πράγματα 😂 δεν πήρα βάση ποτέ 

 

Καλέ πολύ κουλ 😎😂 τι εβδομάδα είσαι τώρα; 

Την Πέμπτη ακριβώς 34η!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ίσως στο δημόσιο το κάνουν. Ανάλογα. Εδώ σε εμάς αλλά λένε στο ένα μαιευτήριο αλλά λένε στο άλλο. Στο άλλο δέχονται 2 συνοδούς. Μια ο ένας μια ο άλλος.. 

Σε δημόσιο ή σε ιδιωτικό; γιατί νομίζω στα ιδιωτικα είναι αλλιώς. Κάνουν κ στη μητέρα κ στον συνοδό μοριακό εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Δεν επιτρέπεται 18 μήνες μετά την γέννηση να απολύθεις.κ πλέον επειδή έχουν δει ότι όλοι κάνουν 2 μέρες κ ένα μήνα σύμβαση για να πάρουν το επίδομα. Το ψάχνουν. Δύο φίλες μου την είχαν πατησει🙄 κ τους είχαν σταματήσει το επίδομα. 😏

Βρε παραίτηση ήθελα να γράψω. Εάν ο γνωστός δεν έχει πρόβλημα κορίτσι μου μια χαρά κάνεις σύμβαση ορισμένου χρόνου. 2 φορές το έχω κανει. 1 μετά το επίδομα μητρότητας του οαεδ κ μια τώρα. Κ να ψάξουν δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Του έκανα πρόσληψη για 2 μέρες, μια εβδ, 15 μέρες γιατί χρειαζόμουν άτομο. Τι θα σου πουν όχι μην χρειαστείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Σε δημόσιο ή σε ιδιωτικό; γιατί νομίζω στα ιδιωτικα είναι αλλιώς. Κάνουν κ στη μητέρα κ στον συνοδό μοριακό εκεί. 

Δέχονται και από εξωτερικό στο ιασω ξέρω, αρκεί να είναι 72 ώρες πριν.. Σε περίπτωση που πας με ραντεβού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν επιτρέπεται 18 μήνες μετά την γέννηση να απολύθεις.κ πλέον επειδή έχουν δει ότι όλοι κάνουν 2 μέρες κ ένα μήνα σύμβαση για να πάρουν το επίδομα. Το ψάχνουν. Δύο φίλες μου την είχαν πατησει🙄 κ τους είχαν σταματήσει το επίδομα. 😏

Σκέφτομαι μήπως ζητήσω από γνωστό να μου κάνει 7μηνη σύμβαση για να πάρω κ το εξάμηνο κ μετά να βγω ταμείο. Ελπίζω αυτό να μην το ψάξουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Εμείς πήραμε αυτή την κούνια, δείτε μήπως σας βολεψει: https://www.ingvart.gr/kounia-smart-bed-fisiko-ksilo/

@Valxris είμαι σίγουρη ότι όλα θα είναι για καλό, είτε έρθει αύριο Ο μικρός είτε σε 5 βδομάδες 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Σε δημόσιο ή σε ιδιωτικό; γιατί νομίζω στα ιδιωτικα είναι αλλιώς. Κάνουν κ στη μητέρα κ στον συνοδό μοριακό εκεί. 

Σε ιδιωτικό. Με rapid. Κ κοστίζει 30 και 30 ευρώ. Μαμά κ σύνοδο.. Έτσι μου πε μια φίλη που γεννήσει πριν 15 μέρες. Αν δεν κρατάει ο μπαμπάς πχ το αποτέλεσμα από άλλο ιδιωτικό αν είχε κάνει. Εγώ κ ο άντρας μου κάνουμε κάθε εβδομάδα self test. Αλλά μου είπαν δεν τα δέχονται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Δέχονται και από εξωτερικό στο ιασω ξέρω, αρκεί να είναι 72 ώρες πριν.. Σε περίπτωση που πας με ραντεβού 

72 ώρες είπαν σε εσένα? Εμένα μου είπαν 48...Τί ισχύει τελικά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Σκέφτομαι μήπως ζητήσω από γνωστό να μου κάνει 7μηνη σύμβαση για να πάρω κ το εξάμηνο κ μετά να βγω ταμείο. Ελπίζω αυτό να μην το ψάξουν

Ναι ίσως κοπέλα μου. Άμα έχεις. Δοκίμασε το . ❤️ Ρώτα κ τον λογιστή σου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

72 ώρες είπαν σε εσένα? Εμένα μου είπαν 48...Τί ισχύει τελικά??

Ειναι ανάλογα το μαιευτήριο τι δέχεται..... Γενικά ο καθένας έχει κ το δικό του πρωτόκολλο........ Κ αλλάζουν κ συνεχώς... Γι αυτό θα τηλ σε 10 μερες εγώ στο μαιευτήριο να ρωτήσω τότε τι ισχύει...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

72 ώρες είπαν σε εσένα? Εμένα μου είπαν 48...Τί ισχύει τελικά??

Ε εντάξει είπαμε Ελλάς 😂 στο Έλενα σε εμένα κ σε μια γνωστή οι γιατροί μας, διαφορετικοί, μας είπαν διαφορετικά πράγματα για τα τεστ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια Εμείς πήραμε αυτή την κούνια, δείτε μήπως σας βολεψει: https://www.ingvart.gr/kounia-smart-bed-fisiko-ksilo/

@Valxris είμαι σίγουρη ότι όλα θα είναι για καλό, είτε έρθει αύριο Ο μικρός είτε σε 5 βδομάδες 🙂

Το ξέρω κορίτσι μου γι'αυτό δεν έχω τόσο άγχος,και δεν με παίρνει απο κάτω!!!

Παρόλαυτα εύχομαι όλα τα μωράκια να έρθουν στην ώρα τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Όλα να πάνε καλά κοριτσι μ !! Ξεκουράσου όσο μπορείς καταλάβενω πως είναι δύσκολο!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Βρε παραίτηση ήθελα να γράψω. Εάν ο γνωστός δεν έχει πρόβλημα κορίτσι μου μια χαρά κάνεις σύμβαση ορισμένου χρόνου. 2 φορές το έχω κανει. 1 μετά το επίδομα μητρότητας του οαεδ κ μια τώρα. Κ να ψάξουν δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Του έκανα πρόσληψη για 2 μέρες, μια εβδ, 15 μέρες γιατί χρειαζόμουν άτομο. Τι θα σου πουν όχι μην χρειαστείς; 

Αυτό σκέφτομαι κ εγώ. Θα σου πουν γιατί πηρες κάποιον; κ στο κάτω κάτω άλλα πράγματα δεν μπορούν να τα ψάξουν; έχω κατάθεση αναρρωτική τον Φεβρουάριο κ μάλλον θα περασω Επιτροπή με τον μπέμπη αγκαλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Αυτό σκέφτομαι κ εγώ. Θα σου πουν γιατί πηρες κάποιον; κ στο κάτω κάτω άλλα πράγματα δεν μπορούν να τα ψάξουν; έχω κατάθεση αναρρωτική τον Φεβρουάριο κ μάλλον θα περασω Επιτροπή με τον μπέμπη αγκαλιά. 

Οχι κορίτσι μου απλά θα πρέπει κ εσύ κ ο γνωστός σε περίπτωση ελέγχου να είστε συννενοημενοι τι θα πείτε. Άλλωστε για κάποιο λόγω υπάρχουν κ οι συμβάσεις ορισμένου χρόνου. Η νύφη μου πχ έχει μηνιαία σύμβαση. Κ στις μέρες μας κιόλας είναι πολύ συχνό η ορισμένου χρόνου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...