Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ τον ρώτησα χθες που πήγα για υπέρηχο επειδή κανονικά τώρα ξεκινάω τα μπάνια. Μου είπε μέχρι να με ξαναδεί σε ένα μήνα να μην πάω γιατί δεν έχει ζεσταθεί ακόμα η θάλασσα και μπορεί το κρύο να δημιουργήσει συσπάσεις 😡

Κ εγώ μέχρι το μπούτι έβαλα. Πολύ κρύα είναι. Μόνο ο γιος μπαίνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 49 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Άντε καλέ Σεπτέμβρη θα είναι πολύ ωραία! 😁 Ειδικά προς τέλος.. Για σένα θα είναι ταλαιπωρία που θα μετακομίσεις το μισό σπίτι, αυτό χαμπάρι δεν θα πάρει 😂

Αχ πραγματικά... Κ εγώ αυτό σκέφτομαι. Με 2 παιδιά. Κ συν αποστειρωτες κτλ κτλ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ τον ρώτησα χθες που πήγα για υπέρηχο επειδή κανονικά τώρα ξεκινάω τα μπάνια. Μου είπε μέχρι να με ξαναδεί σε ένα μήνα να μην πάω γιατί δεν έχει ζεσταθεί ακόμα η θάλασσα και μπορεί το κρύο να δημιουργήσει συσπάσεις 😡

Κ εγώ τώρα ξεκινούσα τα μπάνια και σε μένα τα ίδια θα πει... 😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ εγώ μέχρι το μπούτι έβαλα. Πολύ κρύα είναι. Μόνο ο γιος μπαίνει.. 

Κι εδώ κρύα είναι ακόμα αλλά πάντα ξεκινούσαμε νωρίς αφού μένουμε δίπλα στη θάλασσα. Τώρα θα κάνω υπομονή αλλά άμα μου πει όχι και τον Ιούνιο θα μου κακοφανεί 😕

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ τώρα ξεκινούσα τα μπάνια και σε μένα τα ίδια θα πει... 😩

Όχι απαραίτητα! Εγώ είχα και τις αιμορραγίες και μπορεί να φοβάται από αυτό 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ κορίτσια πάντως την έχω βγάλει από το μυαλό μου για φέτος. Σκέφτομαι μικρόβια πολυκοσμία κ λέω άστο!!!

Αχ, συμφωνώ! Μόνο που τα σκέφτομαι όλα αυτά δε θέλω να σηκωθώ από τον καναπέ... Θα απολαυσω τη θάλασσα από την τηλεόραση 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Από τον πατέρα του παιδιού μου! Από τον 8ο κ μετά δεν πάμε πουθενά λέει...

Γενικά πλέον αντιλαμβάνομαι ότι οι άντρες είναι υπέρ προστατευτηκοι. Δε θα πω ψέματα ότι δε μου αρέσει.. Πόσο μάλλον αν όλο αυτό περάσει και στα παιδιά μας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Μωρέ το χρειαζόμαστε το ταξιδακι μας!!! 😊 Για θάλασσα σου είπε όχι σε κρύα νερά?

Όχι, μου είπε να κάνω ελεύθερα όσο κολύμπι θέλω... Μόλις πρώτο μπάνιο έκανα 23 Απριλίου που έκανε πάρα πολύ ζέστη αλλά η θάλασσα ήταν πραγματικά παγωμένη, αλλά μπήκα σιγά σιγά και όλα καλά. Εμένα πάντως με βοηθάει πολύ το κολύμπι και στη ψυχολογία αλλά κυρίως και στα μυοσκελετικα γιατί πιάνομαι πολύ στον ύπνο και ξυπνάω σαν δαρμενη κάθε πρωί 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θυμάμαι μια κοπέλα π είπε ότι δούλευε από το σπίτι όταν γέννησε! Δεν θυμάμαι πια ήταν όμως. Επειδή μ το πρότειναν θα μπορούσε να Μ πει τη χρήματα της έδιναν. 🥰☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! Εμείς θα πηγαίναμε την Τετάρτη για μπάνιο αλλά έπαθε ο μικρός αλλεργία στα μάτια κ το αναβάλλαμε δυστυχώς.. Πάντως μια χαρά επιτρέπεται να κάνουμε μπανακι σε καθαρή θάλασσα είτε κρύα είτε ζέστη είναι επιτρέπεται ❤️φυσικά οι απόψεις των γιατρών για αλλη μια φορα διίστανται.. Εγώ να σας πω την αλήθεια ξέρω ότι θα παγωσω λιγάκι αλλά θέλω κάνα 2μηνο να πάω θάλασσα.. Κ διακοπές θα πάμε κανονικά να μαστε καλά εννοείται μετά τον 15αυγουστο. Θα το δούμε μπορεί να το κάνουμε τέλος Αυγούστου με αρχές Σεπτέμβρη. Έχουμε ξανακάνει διακοπές τέτοια περίοδο κ περάσαμε τέλεια γιατί δεν είχε κόσμο.. 

Γνωμη μου τα κορίτσια που γεννατε μέχρι Ιούλιο διαλεχτε να πάτε διακοπές φέτος. Θα είναι οι τελευταιες χαλαρές διακοπές σας. Απο του χρόνου θα είναι όλα διαφορετικά. Εκει θα δείτε κουβάλημα!!!φέτος θα είστε τέλεια!! Κ αν θηλάζετε θα κάνετε ζωαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσια για 3 μέρες τα πρεναταλ θα έχουν έκπτωση 50% στα ρούχα κ εσώρουχα εγκυμοσύνης. 

Καλέ έχει και στα βρεφικά! 😯 Έχει πάρει καμία να μας πει εντυπώσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Καλέ έχει και στα βρεφικά! 😯 Έχει πάρει καμία να μας πει εντυπώσεις;

Ααα δεν ξέρω.. Είδα κ ειπα😜 για πρεναταλ εμένα γνωστή μου είχε πει καλά λόγια. Εδώ νομίζω κάποια στιγμή που λέγαμε για εταιρείες αν θυμάμαι καλά είπε κάποια κοπελα ότι δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμείς σκεφτόμαστε να πάμε διακοπές, έστω ένα 4ημερο προς τέλη Αυγούστου.. σκέφτομαι ξενοδοχείο κοντά στη θάλασσα για να μη χρειάζεται να κάνω κάτι κ να ξεκουραστώ! Άλλωστε κ η μικρή πρέπει να κάνει τα μπάνια της.. επίσης σχεδιάζω να πάμε και στο χωριό καμία εβδομάδα! Πιστεύω θα μου βγουν όπως τα θέλω... χαχαχα!!

Για μαγιό που λέγατε, εγώ χρησιμοποίησα τα δικά μου στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που πέρασα όλο το καλοκαίρι.. ειλικρινά ήταν από τις καλύτερες διακοπές κ το κολύμπι βοηθούσε απίστευτα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Καλέ έχει και στα βρεφικά! 😯 Έχει πάρει καμία να μας πει εντυπώσεις;

Φετινα δεν εχω παρει βρεφικα ακομη αλλα εχω ψωνισει για τα υπόλοιπα μωρα του σογιου απο πρεναταλ και ημουν ευχαριστημένη πολυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε; 

Για διακοπές ούτε για αστείο φέτος γιατι η περίοδος που κλεινει το μαγαζί του άντρα μου είναι μετα τις 10 Αυγούστου και εμεις γενναμε 24 οποτε θα ειμαστα στα κόκκινα 🤣 αρνείται ομως και να με παει για βουτες με βλέπω να αραζω σε φουσκωτη πισινα στην αυλη με την ανιψια μου😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε; 

Για διακοπές ούτε για αστείο φέτος γιατι η περίοδος που κλεινει το μαγαζί του άντρα μου είναι μετα τις 10 Αυγούστου και εμεις γενναμε 24 οποτε θα ειμαστα στα κόκκινα 🤣 αρνείται ομως και να με παει για βουτες με βλέπω να αραζω σε φουσκωτη πισινα στην αυλη με την ανιψια μου😂😂😂

Καλημέρα κορίτσια!!!! Χαχαχ μια χαρά και αυτο!!! Και μεις μόνο για Τήνο σκεφτόμαστε ένα 3ημερο θα ρωτήσω τον γιατρό την επόμενη φορά κ θα δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Χαχαχ μια χαρά και αυτο!!! Και μεις μόνο για Τήνο σκεφτόμαστε ένα 3ημερο θα ρωτήσω τον γιατρό την επόμενη φορά κ θα δούμε.

Ποτε εχεις γιατρό; εμεις Δευτέρα (επιτέλους) και ολο επαναλαμβανω στο μυαλό μου αυτα που θελω να ρωτησω 😂... 

Παρήγγειλα ενα βιβλίο σχετικά με την αυτό βελτίωση λέγεται <<πως να μιλήσεις στο παιδι για να σε ακουει και πως να το ακους για να σου μιλαει>> ειδα ωραιες κριτικές καλυτερες απο το <<το βιβλίο που θα ήθελες να ειχαν διαβασει οι γονεις σου>> 

Βέβαια δεν ξέρω ποτε θα το ξεκινήσω με τις δουλειές και εχω και το διάβασμα για την νοσηλευτικη και εχει ενα σκασμο.. Θα μπει πρωτο στην σειρα βέβαια μαζι με κατι αλλα που αγορασα περσι και δεν τα εχω ξεκινήσει ακομη😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Ποτε εχεις γιατρό; εμεις Δευτέρα (επιτέλους) και ολο επαναλαμβανω στο μυαλό μου αυτα που θελω να ρωτησω 😂... 

Παρήγγειλα ενα βιβλίο σχετικά με την αυτό βελτίωση λέγεται <<πως να μιλήσεις στο παιδι για να σε ακουει και πως να το ακους για να σου μιλαει>> ειδα ωραιες κριτικές καλυτερες απο το <<το βιβλίο που θα ήθελες να ειχαν διαβασει οι γονεις σου>> 

Βέβαια δεν ξέρω ποτε θα το ξεκινήσω με τις δουλειές και εχω και το διάβασμα για την νοσηλευτικη και εχει ενα σκασμο.. Θα μπει πρωτο στην σειρα βέβαια μαζι με κατι αλλα που αγορασα περσι και δεν τα εχω ξεκινήσει ακομη😂

Άσε γιατρό έχω τέλος του μήνα!!! Άντε άντε να περάσει. Εγώ σκέφτομαι να παραγγείλω το καταπληκτική μαμά 0-12 μηνών. Αργότερα μόλις σταματήσω και είμαι σπίτι. Σήμερα παλαβωσα με τις ντουλάπες δεν ξέρω τι να κάνω χώρος πουθενά και τίποτα ! Δεν ξέρω που να τα βάλω 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Ποτε εχεις γιατρό; εμεις Δευτέρα (επιτέλους) και ολο επαναλαμβανω στο μυαλό μου αυτα που θελω να ρωτησω 😂... 

Παρήγγειλα ενα βιβλίο σχετικά με την αυτό βελτίωση λέγεται <<πως να μιλήσεις στο παιδι για να σε ακουει και πως να το ακους για να σου μιλαει>> ειδα ωραιες κριτικές καλυτερες απο το <<το βιβλίο που θα ήθελες να ειχαν διαβασει οι γονεις σου>> 

Βέβαια δεν ξέρω ποτε θα το ξεκινήσω με τις δουλειές και εχω και το διάβασμα για την νοσηλευτικη και εχει ενα σκασμο.. Θα μπει πρωτο στην σειρα βέβαια μαζι με κατι αλλα που αγορασα περσι και δεν τα εχω ξεκινήσει ακομη😂

Τα έχω παραγγείλει και τα δύο αυτά βιβλία,από Δευτέρα μου έρχονται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Καλό σ/κ σε όλες!!! Σήμερα έβγαλα την μικρή λίγο στην αυλή να παίξει κρίμα τόσο πράσινο τόσο καιρό με την ξάπλα δεν έβγαινε....το ευχαριστήθηκε τώρα πάλι ξάπλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Άσε γιατρό έχω τέλος του μήνα!!! Άντε άντε να περάσει. Εγώ σκέφτομαι να παραγγείλω το καταπληκτική μαμά 0-12 μηνών. Αργότερα μόλις σταματήσω και είμαι σπίτι. Σήμερα παλαβωσα με τις ντουλάπες δεν ξέρω τι να κάνω χώρος πουθενά και τίποτα ! Δεν ξέρω που να τα βάλω 😕

Εχω να σου προτείνω κάποια πράγματα για χώρο.. 

Εμεις εχουμε ένα επιπλο στο μπάνιο και έβαλα τις πετσετες εκεί (αν δεν χωρανε ολες βαλε προσωπου κ χεριων εκεί και του σώματος στην ντουλάπα) επίσης εγω έβαλα τις πετσετες μπανιου μαζί με τα σεντόνια στο ίδιο ράφι.. 

Και αν έχετε χώρο κατω απο το κρεβάτι εχει το ικεα συρτάρια που μπαινουν απο κατω αν σου χωρεσουν 2 γλυτώνεις και απο εκει. Τα ρούχα που αποθηκευω τα βαζω σε βαλίτσα γιατί εχουμε μια τερας η οποία πιανει χωρο αρκετο! Υπάρχουν για τα ρούχα που κρεμας κρεμάστρες πτισωμενες αν εχεις ψηλη ντουλάπα επισης βοηθαει! Όπως και επίσης βοηθάει να αδειασεις και την ντουλάπα 😂😂😂 αν υπάρχουν πολλα ρουχα που δεν φοριούνται καλο θα ηταν να φυγουν τωρα που ερχονται και αλλα ρουχα (του μωρου) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Τα έχω παραγγείλει και τα δύο αυτά βιβλία,από Δευτέρα μου έρχονται! 

Εγω σήμερα παω να το παραλάβω! Αν με προλαβεις και τα διαβασεις πρωτη πες μας γνωμη😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...