Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Valxris @tweetakiναι λογικά δικιο έχετε.. Εχω και γω τον φοβο.. Αλλα απο θεμα ξεκουρασης;; και εγω θα είμαι σε τρίκλινο και αν μου το παρει καμια εκει; τρελα σεναρια το ξερω.. 

Ξεκούραση μηδέν κορίτσι. Κ από τη στιγμή που θες να θηλασεις μπορεί να στο φέρνουν κάθε μισή ώρα κ ο θηλασμος να διαρκεί πολύ ώρα. Οπωσ επίσης όταν δε θα κλαίει το δικό σου, θα κλαίνε τα υπόλοιπα.... Οπότε μην νομίζεις πωσ θα κοιμηθεις..... Κ θεωρώ τρελό σενάριο το αλλο😁😁 μην αγχώνεσαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Valxris @tweetakiναι λογικά δικιο έχετε.. Εχω και γω τον φοβο.. Αλλα απο θεμα ξεκουρασης;; και εγω θα είμαι σε τρίκλινο και αν μου το παρει καμια εκει; τρελα σεναρια το ξερω.. 

Εγώ πάντως δε θα δεχτώ να τον πάρουν καθόλου γιατί φοβάμαι μην του δώσουν συμπλήρωμα χωρίς να με ρωτήσουν. Ούτε για μπάνιο, γιατί θέλω να μείνει με το σμιγμα που γεννιούνται τις πρώτες μέρες και θα τον πλένω μόνη μου τοπικά όταν κάνει κακά. Αυτό τον φόβο πρώτη φορά τον ακούω! Αφού και οι άλλες για να γεννήσουν θα έρθουν, γιατί να πάρουν το δικό σου το μωρό; 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ πάντως δε θα δεχτώ να τον πάρουν καθόλου γιατί φοβάμαι μην του δώσουν συμπλήρωμα χωρίς να με ρωτήσουν. Ούτε για μπάνιο, γιατί θέλω να μείνει με το σμιγμα που γεννιούνται τις πρώτες μέρες και θα τον πλένω μόνη μου τοπικά όταν κάνει κακά. Αυτό τον φόβο πρώτη φορά τον ακούω! Αφού και οι άλλες για να γεννήσουν θα έρθουν, γιατί να πάρουν το δικό σου το μωρό; 🤔

Θα κάθυστερησεις κ την απολινωση του ομφάλιου λώρου;; αυτό με το μπανιο είναι κ στο δικό μου πλάνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω.. Ξέρετε μετά από ποσο καιρό μπαίνει το επίδομα κυοφοριας από την κατάθεση των δικαιολογητικών; 

Το ίκα έχει συγκεκριμένες ημερομηνίες που πληρώνει τα επιδόματα του για ψάξε λιγάκι μήπως βρεις τις ημερομηνιες γαι το 2021.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Θα κάθυστερησεις κ την απολινωση του ομφάλιου λώρου;; αυτό με το μπανιο είναι κ στο δικό μου πλάνο. 

Αυτό είναι που θα έλεγα στον γιατρό μου στο επόμενο ραντεβού! Αλλά τώρα που λέτε για πλάνο θα του πω να τα γράψουμε κάπου όλα μαζί για πιο σίγουρα. Γενικά το ιδανικό για μένα θα ήταν να μείνει μέχρι να πέσει μόνος του, αλλά εφόσον δε γίνεται να γεννήσω στο σπίτι, θα αρκεστώ στο μέχρι να σταματήσει να πάλλεται και να ασπρίσει. Πάνω από 5 λεπτά δεν τον αφήνουν στα μαιευτήρια και αυτό με το ζόρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Αυτό είναι που θα έλεγα στον γιατρό μου στο επόμενο ραντεβού! Αλλά τώρα που λέτε για πλάνο θα του πω να τα γράψουμε κάπου όλα μαζί για πιο σίγουρα. Γενικά το ιδανικό για μένα θα ήταν να μείνει μέχρι να πέσει μόνος του, αλλά εφόσον δε γίνεται να γεννήσω στο σπίτι, θα αρκεστώ στο μέχρι να σταματήσει να πάλλεται και να ασπρίσει. 

Θέλεις να σου στείλω το πλάνο τοκετού που έχω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Νομίζω πως αγχώνεσαι άδικα ειδικά για τον συγκεκριμένο λόγο. Αυτό δεν γίνεται ούτε στα δημασία πλέον, πόσο μάλλον στα ιδιωτικά. Εν τω μεταξύ πριν 5 μερες με σήκωσε ο άντρας μου κ μου είπε τα ίδια που λες κ εσύ τώρα. Με ξυπνάει μου λέει στο Έλενα θα γεννήσεις; ναι, απαντώ. Ο γιατρός είναι μέσα στο Έλενα ναι; ναι, απαντώ. Μου λέει το ξέρεις ότι στο Έλενα παίρνουν τα παιδιά; έτσι κ γίνει κάτι τέτοιο να ξέρεις ο γιατρός δεν θα ζήσει.. Κ όλο αυτό από 1 άρθρο που ανέβασε μια ξαδέρφη του για κάτι που συνέβαινε πριν πολλά αα χρόνια. Κ φυσικά προσπέρασε ημερομηνίες τρόμαξε πάρα πολύ κ συνέχισε κ την επόμενη μέρα να μου λέει τα ίδια. Μάλλον το καθησυχασα γιατί έχει σταματήσει να μου το ανάφερει. 

Κ να σου πω κάτι θα κοιμάσαι όταν θα ειναι κάποιος μαζί σου.. Καντο όμως.. Εγώ στην 1η δεν κοιμόμουν παρόλο που ο άντρας μου ήταν συνεχώς μαζί μου είχα αρκετό άγχος. Τώρα πάλι έχω την αίσθηση ότι θα με παίρνει ο ύπνος ενώ θα είμαι μόνη μου συνέχεια κ με αγχώνει κ αυτό.. Γενικά δεν ακούτε κάτι άλλο από μένα πέρα από άγχος 😎

Αχ δεν ξερω αληθεια δεν μπορω θα με πιασει πανικος και τρελα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

10 χρόνια χαλαουα κάνω και να μου τις αγριεψουν τώρα χωρίς λόγο; 🙁

Νομίζω πως είναι υποχρεωτικό να είναι καθαρή η περιοχή απο τρίχες για λόγους υγιεινής .Οπότε καλύτερα να είσαι έτοιμη! Θα σου πουν κ οι μανούλες βέβαια ,θα γνωρίζουν καλύτερα.Ρώτα κ το γιατρό σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η chaotic είπε:

Νομίζω πως είναι υποχρεωτικό να είναι καθαρή η περιοχή απο τρίχες για λόγους υγιεινής .Οπότε καλύτερα να είσαι έτοιμη! Θα σου πουν κ οι μανούλες βέβαια ,θα γνωρίζουν καλύτερα.Ρώτα κ το γιατρό σου

Καλέ κάνω χαλαουα δεν έχω τρίχες 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Καλέ κάνω χαλαουα δεν έχω τρίχες 😉

Κορίτσι εμένα δεν μου έκαναν κάτι. Κ δεν έχω κάνει χαλαουα. Ίσως με ξέχασαν βέβαια. 😂😂 Ούτε για να αδειάσει το έντερο μου έκαναν κάτι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσι εμένα δεν μου έκαναν κάτι. Κ δεν έχω κάνει χαλαουα. Ίσως με ξέχασαν βέβαια. 😂😂 Ούτε για να αδειάσει το έντερο μου έκαναν κάτι.. 

Η αλήθεια είναι ότι για το κλισμα δεν είναι υποχρεωμένοι ετσι τουλάχιστον μου ειχαν πει στην μαιευτική.. Εγω που το ειπα στον γιατρό μου λεει γιατι; αν θες θα κανεις! Στο πλανο γεννας που εχω το αναφέρει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;; 

Καλημέρα κορίτσι! Εγώ καλά είμαι, ξύπνησα με κλωτσίδια σήμερα 😂😂 Εσύ τί κάνεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Καλημέρα κι από μένα! Εγώ περιέργως κοιμήθηκα αρκετά καλά 🥳🥳🥳

Καλημέρα και από μένα! Κ εγώ σήμερα κοιμήθηκα εξαιρετικά, δεν το πίστευα!!! 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι περιεργη σήμερα.. Κοιμαμαι ορθια ακομη, ξυπνησα πιασμενη.. Ανυπομονώ να περασει η εβδομάδα αυτη για να κατσω 4 μερες... Γενικά με εχει πιασει η γκρίνια μου😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρααα...εγω ξύπνησα και είχε λοξιγκα ο μπέμπης.. Γενικά έχω παρατηρήσει ότι έχει σχεδόν κάθε πρωί που ξυπνάω.. 

Ωχ μωρε τι γλυκουλι.. είναι πολύ ωραίο όταν έχουν λοξυγγα.. κι εμένα έχει καθημερινά και όσο περνάει ο καιρός και μεγαλώνει το μωρό όταν έχει λοξυγγα τρανταζεται ολόκληρη η κοιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Ωχ μωρε τι γλυκουλι.. είναι πολύ ωραίο όταν έχουν λοξυγγα.. κι εμένα έχει καθημερινά και όσο περνάει ο καιρός και μεγαλώνει το μωρό όταν έχει λοξυγγα τρανταζεται ολόκληρη η κοιλιά

Χαχαχαχ τι γλυκουλια και τα δυο.. Εγω στην αρχη καταλαβαινα την μικρη μονο οταν ειχε λοξυγκα τωρα κανονικα.. Πολλες φορες ξυπναω μες στην νύχτα και πινω τα φάρμακα μου και μετα την νιωθω το βράδυ αλλα σήμερα πρέπει να είναι και εκείνη νυσταγμένη γιατί ισα που την εχω νιωσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Η αλήθεια είναι ότι για το κλισμα δεν είναι υποχρεωμένοι ετσι τουλάχιστον μου ειχαν πει στην μαιευτική.. Εγω που το ειπα στον γιατρό μου λεει γιατι; αν θες θα κανεις! Στο πλανο γεννας που εχω το αναφέρει 

Εμένα ίσως επειδή ήταν πολλές οι ώρες τοκετού... Άλλαξαν τόσες βάρδιες. Ίσως μπερδεύτηκαν κ τα ξέχασαν. Δεν είχα φάει κιόλας 2 μέρες νηστικη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εμένα ίσως επειδή ήταν πολλές οι ώρες τοκετού... Άλλαξαν τόσες βάρδιες. Ίσως μπερδεύτηκαν κ τα ξέχασαν. Δεν είχα φάει κιόλας 2 μέρες νηστικη... 

Ωχ θεε μου 2 μερες τοκετο ειχες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...