Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valxris είπε:

Κάνω που και που κανένα δυστηχως δεν έχω καταφέρει να το κόψω τελείως έκανα έναν καπνό στις 2 ημέρες και μου είναι δύσκολο!!!!

Μέχρι κ οι γιατροί λένε πως μέχρι κάποιο αριθμό μπορείς να κάνεις. Κ εμένα ο δικός μ είπε μέχρι 3 εγώ δεν το ήθελα. Γιατί στην αρχή δεν έπινα ούτε καφέ τα είχα μαζί αυτά τα δύο ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ γτ κανονικά πίνω φρέντο εσπρέσο χειμώνα καλοκαίρι. 

Ναι ελάχιστο!! Ούτε καν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Μέχρι κ οι γιατροί λένε πως μέχρι κάποιο αριθμό μπορείς να κάνεις. Κ εμένα ο δικός μ είπε μέχρι 3 εγώ δεν το ήθελα. Γιατί στην αρχή δεν έπινα ούτε καφέ τα είχα μαζί αυτά τα δύο ακόμα.

Ναι και ο δικός μου το ίδιο λέει δυστηχως και εγώ μαζί με καφέ το έχω,αλλιώς δεν κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Αυτό σκέφτομαι και χαίρομαι ότι και τώρα να γίνει κάτι είμαι καλά! Τι να κάνω λέω όσο θέλει η Παναγία θα πάει δεν είναι κάτι στο χέρι μου!!!

Με το καλό και σε εσένα κοριτσάκι μου

Ομολογώ ότι κι εγώ από την προηγούμενη βδομάδα έχω ησυχάσει πολύ από αυτή την άποψη. Χτυπαω ξύλο βέβαια, αλλά κ κτ να προκύψει πλέον είναι διαχειρίσιμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valxris είπε:

Ναι και ο δικός μου το ίδιο λέει δυστηχως και εγώ μαζί με καφέ το έχω,αλλιώς δεν κανω

Έκανες καπνό στις 2 μέρες ε? Χαχα και εγώ καπνό 1 την εβδομάδα ! Αλλά το είχα ελλατωσει από το 19 π ξεκίνησα εξωσωματική! Οπότε ήταν σχετικά πιο εύκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Αφήνω αυτο εδω μιας και λέμε για γλυκά 🤣

IMG_20210417_204705.jpg

Μόνο εγώ βλέπω γλυκά και δεν μπορώ δεν ήμουν ποτέ του γλυκού δωσ μου αλμυρο και πάρε μου την ζωή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ομολογώ ότι κι εγώ από την προηγούμενη βδομάδα έχω ησυχάσει πολύ από αυτή την άποψη. Χτυπαω ξύλο βέβαια, αλλά κ κτ να προκύψει πλέον είναι διαχειρίσιμο. 

Έτσι ακριβώς βλέπουμε πολλά προωρακια να τα καταφέρνουν σε αυτήν την εβδομάδα αλλά εσύ δεν έχεις να φοβάσαι κάτι εγώ βλέπουμε έχω ραντεβού την Παρασκευή στον γιατρό μου(30+1) να δούμε που βρίσκεται ο τράχηλος τελευταία φορά ήταν 1.9εκ από ράμμα σε ράμμα και 2.6εκ μαζί με το υπόλοιπο τόσο κατάφερε να ράψει ο γιατρός λογικά όσο βαραίνει το μωρό θα μειώνεται ο τράχηλος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Έκανες καπνό στις 2 μέρες ε? Χαχα και εγώ καπνό 1 την εβδομάδα ! Αλλά το είχα ελλατωσει από το 19 π ξεκίνησα εξωσωματική! Οπότε ήταν σχετικά πιο εύκολο.

Άστα να πάνε ζοριζομαι ακόμα και τώρα το σκέφτομαι πολύ έντονα ας πάνε όλα καλά και θα το κοψω αν θηλάσω με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Ιιιιιιιιιι 😮😮😮 zuccherino??????

🤣 Μόλις έφαγα ένα σπέσιαλ παγωτό από zuccherino... Είχα καιρό να φάω και η Μπέμπα ξεκίνησε τις τούμπες... αυτό για το αυγό που είπες για τα παγωτά, έχουν όλα; Εγώ τρώω κανονικά από την αρχή της εγκυμοσυνης, δεν το είχα ξανακούσει αυτό... πχ μπισκότο και Oreo έχουν αυγό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Έτσι ακριβώς βλέπουμε πολλά προωρακια να τα καταφέρνουν σε αυτήν την εβδομάδα αλλά εσύ δεν έχεις να φοβάσαι κάτι εγώ βλέπουμε έχω ραντεβού την Παρασκευή στον γιατρό μου(30+1) να δούμε που βρίσκεται ο τράχηλος τελευταία φορά ήταν 1.9εκ από ράμμα σε ράμμα και 2.6εκ μαζί με το υπόλοιπο τόσο κατάφερε να ράψει ο γιατρός λογικά όσο βαραίνει το μωρό θα μειώνεται ο τράχηλος.....

Είναι πολύ σημαντικό το ότι γνωρίζεις το πρόβλημα κ το παρακολουθείς στενά. Έχεις κ την προηγούμενη εμπειρία που όλα πήγαν καλά, αυτό να σκέφτεσαι!

Εγώ την Τετάρτη 29+6 έχω ντόπλερ 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Alexey είπε:

🤣 Μόλις έφαγα ένα σπέσιαλ παγωτό από zuccherino... Είχα καιρό να φάω και η Μπέμπα ξεκίνησε τις τούμπες... αυτό για το αυγό που είπες για τα παγωτά, έχουν όλα; Εγώ τρώω κανονικά από την αρχή της εγκυμοσυνης, δεν το είχα ξανακούσει αυτό... πχ μπισκότο και Oreo έχουν αυγό;

Έχεις κάνει όμως εξέταση για σαλμονέλα κ όλα καλά! Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο παγωτό..Εγώ σήμερα μπούκαρα στα kayak. Όντως κ η δικιά μου μικρή εκανε πάρτυ μετά το παγωτό, δεν είχε ξαναφάει η γλυκούλα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Είναι πολύ σημαντικό το ότι γνωρίζεις το πρόβλημα κ το παρακολουθείς στενά. Έχεις κ την προηγούμενη εμπειρία που όλα πήγαν καλά, αυτό να σκέφτεσαι!

Εγώ την Τετάρτη 29+6 έχω ντόπλερ 🤞

Να πάνε όλα υπέροχα εύχομαι.....εμένα μου είπε να το κλείσω αργότερα για να δει και εκείνος ο γιατρος τον τράχηλο που έχει πιο καλό μηχάνημα άρα το έκλεισα για 6 Μάι 32ακριβως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Έτσι ακριβώς βλέπουμε πολλά προωρακια να τα καταφέρνουν σε αυτήν την εβδομάδα αλλά εσύ δεν έχεις να φοβάσαι κάτι εγώ βλέπουμε έχω ραντεβού την Παρασκευή στον γιατρό μου(30+1) να δούμε που βρίσκεται ο τράχηλος τελευταία φορά ήταν 1.9εκ από ράμμα σε ράμμα και 2.6εκ μαζί με το υπόλοιπο τόσο κατάφερε να ράψει ο γιατρός λογικά όσο βαραίνει το μωρό θα μειώνεται ο τράχηλος.....

Πόσα γραμμάρια είναι το μωράκι??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Έχεις κάνει όμως εξέταση για σαλμονέλα κ όλα καλά! Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο παγωτό..Εγώ σήμερα μπούκαρα στα kayak. Όντως κ η δικιά μου μικρή εκανε πάρτυ μετά το παγωτό, δεν είχε ξαναφάει η γλυκούλα 😂

Παιδιά θα κάνω διόρθωση στον εαυτό μου κ θα πω ότι μπερδεύτηκα, εξέταση για σαλμονέλα δεν ξέρω αν υπάρχει κ ούτε εγώ έχω κάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Πόσα γραμμάρια είναι το μωράκι??? 

Τελευταία φορά που με είδε ο γιατρός ήμουν 25+6(900γρ) θα μάθουμε την Παρασκευή πόσο έφτασε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Αφήνω αυτο εδω μιας και λέμε για γλυκά 🤣

IMG_20210417_204705.jpg

Jerry's!! Άνοιξε πολύ πρόσφατα 2-3 λεπτά με τα πόδια από το σπίτι μου. Σήμερα είχα επιθυμία να φάω αλλά τελικά συμβιβάστηκα με το παγωτό στην κατάψυξη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32φάε κορίτσι μου τώρα που μπορείς!!! Η κρέμα στην τάρτα μαγειρεύεται πρώτα.. Μελά κι γιατί να μην φας; το καλύτερο εννοείται είναι το άθερμο. Εγώ με το μέλι δεν έχω καλή σχέση. 

@Liiidaχαχα γέλασα βρε συ με το παγωτατζιδικο.. Καλά έκανες.. Εμένα κάνει πάρταρα η μικρή με το παγωτό. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Λοιπόν κορίτσια, σας είχα πει για το παγωτό το χύμα, ότι απαγορεύεται αν έχει αυγό! Μπήκα σήμερα σε ένα παγωτατζιδικο με τσαμπουκά κ λέω "σε παγωτό χωρίς αυγό τι έχουμε?" (μην έχοντας πολλές ελπίδες ομολογώ)...Και βγαίνει ενα βιβλίο με όλες τις γεύσεις κ τα συστατικά τους γτ μου είπε ο άνθρωπος οτι πολλοί έχουν αλλεργίες κ πρέπει να ξέρουν!! Οπότε έφαγα ωραιότατη βελγική σοκολάτα κ καραμέλα και στάνιαρα 😂😂 Καλό καλοκαίρι να έχουμε 🤣🤣🤣

Εγω παω και κανω επιδρομή στο σούπερ μάρκετ! Και τωρα εχω 2 ειδη παγωτο να με περιμένουν 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Επίσης, εγώ που πινω κάθε μέρα έναν λάτε διπλό πολύ ελαφρύ δεν κάνω καλά...?

Η μια δοση περιέχει 60 mg καφεΐνη το διπλο 120 γενικά λένε ότι η ημερήσια δοση καφεΐνης που δεν πρέπει να περνάει η εγκυος είναι τα 200. Εγω είπα για την μονη δοση αλλά είναι καθαρά λογω γούστου στο λαττε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Τελευταία φορά που με είδε ο γιατρός ήμουν 25+6(900γρ) θα μάθουμε την Παρασκευή πόσο έφτασε!!!

Μία χαρά... Θα ακούσεις κ το βάρος αυτά είναι έτοιμα από νωρίς. Μη σε ανησυχεί. Λογικά θα σου κάνει κ την ένεση για τα πνεύμονα κια αν θεωρεί πωσ θα βγει πρόωρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη!  Κι εγώ χθες έφαγα πολύ! Ευτυχώς δεν έχουμε άλλα τραπεζωματα αυτές τις μέρες!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου νωρίς στην εγκυμοσύνη οπότε ευτυχώς δεν έχω τέτοιες μέρες να κάνω εξετάσεις!  Το σίγουρο είναι ότι αυτή τη βδομάδα θα τρώω παραπάνω. Ειδικά γλυκά!  Καλή επιτυχία με την καμπύλη όσες κάνετε αυτές τις μέρες! Εγώ είχα και νεράκι μαζί μου για να πίνω και να αποφύγω την αναγουλα από τη γλυκόζη.Κι ένα βιβλίο για το δίωρο που περίμενα να περάσει κάπως η ώρα!
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Μόνο εχθές έφαγα πολύ φαγητό μπορώ να πω. Ευτυχώς εκτός απο το πρωινό μου, που γενικά τρώω μπισκότα, κουλουράκια και τσουρέκι γενικά... δεν έχω φάει άλλα γλυκά θα έλεγα. Αν σκεφτείς ότι ουσιαστικά πάντα κάνω 2 καλά γεύματα και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια... μια χαρά νομίζω είμαι. Απλά το μεσημεριανό μου είναι περισσότερο απ' ότι προ εγκυμοσύνης. Αν δεν είχα θυρεοει΄δή, πιστεύω θα ήταν και λιγότερα τα κιλά... αλλά και πάλι καλά είμαι νομίζω.
    • Χαχα νομίζω οι περισσότεροι το παρακάναμε λίγο αυτές τις μέρες! Κι εγώ που έχω θέμα με το σάκχαρο τρώω κάθε μέρα γλυκό! ( Ευτυχώς εμένα με πειράζουν περισσότερο τα φρούτα απ' τα γλυκά.) Απλά την προηγούμενη της καμπύλης και ιδίως το βράδυ να φας κανονικά κι όχι πολύ αργά! Όπως κάνεις δλδ στην δίαιτά σου! Καλά να περάσετε στη βάφτιση! 🤗 Εμείς σε Γιώργηδες θα πάμε σμρ, άλλο φαΐ πάλι 😀
    • Καλημέρα!  Άστα να πάνε πολύ φαγητό αυτές τις μέρες κ έχουμε κι άλλες 2 σιγουρα🤣🤣 Κ εγώ που υποτίθεται απάνω διατροφή αυτές τις μέρες άστα, να δω πως θα ζυγιστω την Τετάρτη που θα πάω στην διατροφολογο😭 Ποτε έχεις καμπύλη? Εγώ λογικά αφού την Πέμπτη έχω γιατρό μάλλον θα μου πει για την επόμενη εβδομάδα!
    • Κορίτσια καλημέρα πως είστε ; μμμ κορίτσι μου ακόμα με μπερδεύει λίγο το τεστ σου δεν μπορω να καταλάβω  🤔 όντως φαίνεται κάτι αλλά το βλέπω σαν γκρι χρώμα.. μπορεί ακόμα να είναι νωρίς 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...