Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγω αύριο ή μεθαυριο θα την κάνω και μάλλον θα πάρω την γλυκόζη από το φαρμακείο με γεύση γιατί την άλλη δε θα την πιω νηστικη... 

Εμένα μου αρέσει της μηχανής πολύ.. 

Εμένα αργεί ακόμα, είμαι στην 23η εβδομάδα αλλά το σκέφτομαι απο την αρχή γιατί έχω θέμα με όλα φάρμακα, σιρόπια το οποιο θέμα τώρα στην εγκυμοσύνη με τις αναγουλες έχει γίνει εντονότερο. Μου είπαν στο μικροβιολογικό ότι έχουν ένα μπουκαλάκι με λεμόνι ή πορτοκάλι. Αυτό λες;

Πωωωω κ εμένα μου αρέσει το παγωτό μηχανής ωστόσο είχα διαβάσει κάπου ότι καλό είναι να αποφεύγεται στην εγκυμοσύνη. Τώρα δεν ξέρω πόσο έγκυρη είναι σαν πληροφορία κ να σου πω την αλήθεια δεν έχω ρωτήσει και τον γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Είναι κ από παστεριωμένο γάλα?

Αυτό το σκεφτόμουν αλλά το Σάββατο δεν άντεξα κ πηγα κ έφαγα. Από τη μανία μου ούτε που ρώτησα για αυγά, γάλα κτλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Αυτό το σκεφτόμουν αλλά το Σάββατο δεν άντεξα κ πηγα κ έφαγα. Από τη μανία μου ούτε που ρώτησα για αυγά, γάλα κτλ. 

Να ρωτήσετε αν το δέχεται το μικροβιολογικό. Γιατί εμένα δεν δεχόταν η βιοϊατρική να φέρω απέξω!! Γι'αυτό μ έχω κόψει το δικαίωμα για κάθε επιθυμία χαχαχ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν το σκέφτηκα καν ότι μπορεί να έχει κάτι το παγωτό..εφαγα και εγώ προχθές μηχανής.. 

Εγώ θα την κανω στη δουλειά και έχω συνεννοηθεί με τον γιατρό ότι θα φέρω εγώ την γλυκόζη. Δεν είχε κάποιο θέμα. Ακριβώς το ίδιο μου είπε ότι είναι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα εγώ συνήθως αγχώνομαι πριν τα φάω, μόλις τα φάω κ είμαι εντάξει το ξεχνάω. Του τρελού.... 

Άσε που έχω κ τον άντρα μου κ δεν αγχώνεται με τίποτα κ δε βοηθάει αυτό 😝 είναι του στυλ να το φας, μην είσαι υπερβολική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η PanB είπε:

 

Εγώ νομίζω ότι είναι φυσιολογικα τα νούμερα, δεν έχουν στενή γραμμή 😅 όσα είχα εγώ τουλάχιστον 😛

Α καλά, που να δεις με το θηλασμό χαχα 

Καλά να είμαστε κ σηκώνονται ξανά 😂😂😂

Εμένα είναι απλά πρησμένα αλλά αφού το αναφέρεις πώς σηκώνονται ξανά; για να ξέρω 😜

@eleni5525 κι εγώ 75Β φορούσα και πήρα αυτά από pregnancy gifts σε Μ και μου είναι πολύ άνετα. Είμαι στην 22η εβδομάδα ακόμα αλλά είναι πολύ ελαστικά. 

Screenshot_20210313-165633_Instagram.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εμένα είναι απλά πρησμένα αλλά αφού το αναφέρεις πώς σηκώνονται ξανά; για να ξέρω 😜

@eleni5525 κι εγώ 75Β φορούσα και πήρα αυτά από pregnancy gifts σε Μ και μου είναι πολύ άνετα. Είμαι στην 22η εβδομάδα ακόμα αλλά είναι πολύ ελαστικά. 

Screenshot_20210313-165633_Instagram.jpg

Με πλαστική 😂

Φαίνονται τέλεια! Πόσο εκαναν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Με πλαστική 😂

Φαίνονται τέλεια! Πόσο εκαναν;

Κάποιο είδος γυμναστικής περίμενα να ακούσω 🤣🤣🤣 Έκαναν 55€ τα δύο μαζί. Μου έστειλαν και ένα μπρελόκ με πατουσακια που γράφει μαμά ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ήρθαν τα πρώτα μωρουδοπραγματάκια κ έχω χαζοχαρεί!! Πήρα 2 σετ πετσετουλες, μία συσκευή λευκών ήχων, 1 ζιπουνάκι (για το καλό), αλλαξιέρα κ καλαθάκι για δίπλα στην αλλαξιερα! Κ στην Αθήνα ανοίγουν τα μαγαζιά επιτέλους!!! 

Για τα σουτιέν που συζητάτε, εγώ δεν έχω πάρει ακόμα εγκυμοσύνης-θηλασμού γιατί (μη γελάσετε) μέχρι στιγμής την βγάζω μια χαρά με τα pretty bra που παλιά τα κορόιδευα αλλά δε φαντάζεστε πόσο έχουν βολέψει τώρα 😂

Και αναφορικά με την καμπύλη, ούτε εμένα με άφησαν να φέρω ζαχαροζούμι από το φαρμακείο...Αλλά αφού άντεξα εγώ κ δεν έκανα εμετό, θα τα καταφέρετε κι εσείς 😊

Καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια μου ήρθαν τα πρώτα μωρουδοπραγματάκια κ έχω χαζοχαρεί!! Πήρα 2 σετ πετσετουλες, μία συσκευή λευκών ήχων, 1 ζιπουνάκι (για το καλό), αλλαξιέρα κ καλαθάκι για δίπλα στην αλλαξιερα! Κ στην Αθήνα ανοίγουν τα μαγαζιά επιτέλους!!! 

Για τα σουτιέν που συζητάτε, εγώ δεν έχω πάρει ακόμα εγκυμοσύνης-θηλασμού γιατί (μη γελάσετε) μέχρι στιγμής την βγάζω μια χαρά με τα pretty bra που παλιά τα κορόιδευα αλλά δε φαντάζεστε πόσο έχουν βολέψει τώρα 😂

Και αναφορικά με την καμπύλη, ούτε εμένα με άφησαν να φέρω ζαχαροζούμι από το φαρμακείο...Αλλά αφού άντεξα εγώ κ δεν έκανα εμετό, θα τα καταφέρετε κι εσείς 😊

Καλημέρα!!!

Επιτέλους ανοίγουν δεν λες τπτ 😂

Για σένα έχεις ψωνίσει τπτ; ψάχνομαι τις τελευταίες μέρες μήπως παραγγείλω κανένα ρούχο για μένα.. 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liiida  καλημέρα στις όμορφες μανιυλες αχ τι ωραια!! Θελω και εγωω εντωμεταξύ δεν καταλαβα τι ειναι το ζιπουνακι 🤣 αλλαξιερα ποια πηρες; @PanB εγω τωρα που ανοιξαν θελω να παω να παρω σίγουρα!!

 

Εχω χαρει πολυ που ανοιγουν τα μαγαζιά γιατι θα παω να δω καρότσια 😍 βέβαια δεν ειμαι σιγουρη αν πηγαίνοντας στα h&m για τα δικα μου ρουχα να παρω και του μωρου που εχω δει καποια🤷🏼‍♀️ μου εχουν δωσει κατι κορμακια μακρυμανικα κ κοντομανικα οπότε αυτα θα τα αγορασω αφου δω τι θα κρατησω. Αλλα εχει κατι χαριτωμενα καλτσακια και φορεματακια και θελω να αγορασω κ κορδελιτσες!!😍😍 Βέβαια πολλα χαριτωμενα εχω δει κ στα jumbo αλλα αυτα δεν ανοιγουν Δευτέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

@Liiida  καλημέρα στις όμορφες μανιυλες αχ τι ωραια!! Θελω και εγωω εντωμεταξύ δεν καταλαβα τι ειναι το ζιπουνακι 🤣 αλλαξιερα ποια πηρες; @PanB εγω τωρα που ανοιξαν θελω να παω να παρω σίγουρα!!

 

Εχω χαρει πολυ που ανοιγουν τα μαγαζιά γιατι θα παω να δω καρότσια 😍 βέβαια δεν ειμαι σιγουρη αν πηγαίνοντας στα h&m για τα δικα μου ρουχα να παρω και του μωρου που εχω δει καποια🤷🏼‍♀️ μου εχουν δωσει κατι κορμακια μακρυμανικα κ κοντομανικα οπότε αυτα θα τα αγορασω αφου δω τι θα κρατησω. Αλλα εχει κατι χαριτωμενα καλτσακια και φορεματακια και θελω να αγορασω κ κορδελιτσες!!😍😍 Βέβαια πολλα χαριτωμενα εχω δει κ στα jumbo αλλα αυτα δεν ανοιγουν Δευτέρα 

Φορμακι είναι το ζιπουνακι😂😂 συνήθως τα από μέσα 😛

Εγώ θα περιμένω λίγο γτ πιστεύω δεν θα έχουν φέρει ακόμα τα καινούρια που υπάρχουν στο site τους, όπως έγινε και περσυ μετά το Πάσχα που άνοιξαν.. Είχε όλα τα χειμωνιάτικα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Φορμακι είναι το ζιπουνακι😂😂 συνήθως τα από μέσα 😛

Εγώ θα περιμένω λίγο γτ πιστεύω δεν θα έχουν φέρει ακόμα τα καινούρια που υπάρχουν στο site τους, όπως έγινε και περσυ μετά το Πάσχα που άνοιξαν.. Είχε όλα τα χειμωνιάτικα 😂

Νταξει τοτε δεν θα εχω πειρασμους αν παω γιατι ημουν ετοιμη να τα αγιρασω ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PanB δυστυχώς από το γραφείο με έστειλαν να δουλεύω από το σπίτι εδώ κ μήνες, οπότε, εκτός από 3 κολάν εγκυμοσύνης που τα έχω λιώσει, δεν έχω χρειαστεί αλλο ρούχο...Όταν κατεβάσω τα ανοιξιάτικα-καλοκαιρινα θα δω σε ποσα χωράω κ σίγουρα κτ θα χρειαστεί να αγοράσω πλέον. Με ανοιχτά τα μαγαζιά πολύ ευχαρίστως!

@Diana_caterina αλλαξιερα πήρα αυτήν:

 

 

Screenshot_20210401-092812_Samsung Internet.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@PanB δυστυχώς από το γραφείο με έστειλαν να δουλεύω από το σπίτι εδώ κ μήνες, οπότε, εκτός από 3 κολάν εγκυμοσύνης που τα έχω λιώσει, δεν έχω χρειαστεί αλλο ρούχο...Όταν κατεβάσω τα ανοιξιάτικα-καλοκαιρινα θα δω σε ποσα χωράω κ σίγουρα κτ θα χρειαστεί να αγοράσω πλέον. Με ανοιχτά τα μαγαζιά πολύ ευχαρίστως!

@Diana_caterina αλλαξιερα πήρα αυτήν:

 

 

Screenshot_20210401-092812_Samsung Internet.jpg

Εμενα οσο παει και δυσκολευει αυτο το κομμάτι εκτος το οτι δεν μαρεσουν τα σχεδια εχω και το θεμα των διαστάσεων οι περισσότερες ειναι 50*70 εμενα το πλυντήριο για να το κανω αλλαξιερα για θα βολέψει σε διαστασεις και απο οτι ειδα κ οι συρταριερες δεν πλατος τα ιδια στεναχωρα ειναι. Σηκώνω τα χερια ψιλα θα την αλλαζω στο κρεβατι πανω 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμενα οσο παει και δυσκολευει αυτο το κομμάτι εκτος το οτι δεν μαρεσουν τα σχεδια εχω και το θεμα των διαστάσεων οι περισσότερες ειναι 50*70 εμενα το πλυντήριο για να το κανω αλλαξιερα για θα βολέψει σε διαστασεις και απο οτι ειδα κ οι συρταριερες δεν πλατος τα ιδια στεναχωρα ειναι. Σηκώνω τα χερια ψιλα θα την αλλαζω στο κρεβατι πανω 🤣🤣🤣

Για να το κάνεις σε συρταριερα πάνω; δεν θες; εμένα με έχει βολέψει φουλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμενα οσο παει και δυσκολευει αυτο το κομμάτι εκτος το οτι δεν μαρεσουν τα σχεδια εχω και το θεμα των διαστάσεων οι περισσότερες ειναι 50*70 εμενα το πλυντήριο για να το κανω αλλαξιερα για θα βολέψει σε διαστασεις και απο οτι ειδα κ οι συρταριερες δεν πλατος τα ιδια στεναχωρα ειναι. Σηκώνω τα χερια ψιλα θα την αλλαζω στο κρεβατι πανω 🤣🤣🤣

Για τα σχέδια δεν σχολιάζω, αφού έχει κ μονόχρωμες άσπρες, πάρε εκεί μια να κάνεις τη δουλειά σου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Για να το κάνεις σε συρταριερα πάνω; δεν θες; εμένα με έχει βολέψει φουλ

Θέλω πολυ! Αλλα το πλατος της συρταριερας δεν χωραει το μηκος της αλλαξιερας και να την βαλω πλαγια δεν με βολεύει γιατι δεν χωραω εγω μετα για να αλλαζω το μωρο! Ειναι μικρο το δωμάτιο και εχουμε ήδη μια συρταριερα αλλα δεν με βολευει γιατι ειναι ψηλή.. Δεν ξερω το δωμάτιο με εχει προβληματισει παρα πολυ..και ελεγα στον αντρα μου να παρουμε επιπλο αλλαξιερα και μου λεει οτι μετα θα ειναι αχρηστη οταν μεγαλωσουν τα παιδια ενω μια απλη συρταριερα καπου θα χρησιμεύει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Θέλω πολυ! Αλλα το πλατος της συρταριερας δεν χωραει το μηκος της αλλαξιερας και να την βαλω πλαγια δεν με βολεύει γιατι δεν χωραω εγω μετα για να αλλαζω το μωρο! Ειναι μικρο το δωμάτιο και εχουμε ήδη μια συρταριερα αλλα δεν με βολευει γιατι ειναι ψηλή.. Δεν ξερω το δωμάτιο με εχει προβληματισει παρα πολυ..και ελεγα στον αντρα μου να παρουμε επιπλο αλλαξιερα και μου λεει οτι μετα θα ειναι αχρηστη οταν μεγαλωσουν τα παιδια ενω μια απλη συρταριερα καπου θα χρησιμεύει 

Εγώ πλάγια την εχω πάντως, αν μου πεις να αλλάξω το παιδί από μπροστά δεν μπορώ 😂😂 συνήθεια είναι! 

Υπάρχουν κάποιες που μπαίνουν στη κούνια, από πάνω, έχεις δει καμία τέτοια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Θέλω πολυ! Αλλα το πλατος της συρταριερας δεν χωραει το μηκος της αλλαξιερας και να την βαλω πλαγια δεν με βολεύει γιατι δεν χωραω εγω μετα για να αλλαζω το μωρο! Ειναι μικρο το δωμάτιο και εχουμε ήδη μια συρταριερα αλλα δεν με βολευει γιατι ειναι ψηλή.. Δεν ξερω το δωμάτιο με εχει προβληματισει παρα πολυ..και ελεγα στον αντρα μου να παρουμε επιπλο αλλαξιερα και μου λεει οτι μετα θα ειναι αχρηστη οταν μεγαλωσουν τα παιδια ενω μια απλη συρταριερα καπου θα χρησιμεύει 

Κι εμείς το ίδιο σκεφτήκαμε, πέρα από το γεγονός ότι τους πρώτους μήνες δε θα έχουμε παιδικο δωμάτιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... Εγώ έχω έρθει να κάνω την καμπύλη.. Έβαλα λεμονακι τελικά μέσα γιατί δεν βρήκα τη γλυκόζη από το φαρμακείο και ήταν τέλειο.  😂😂

Όσο για τα σουτιέν και εγώ έχω βολευτεί με τα πριτι μπρα που είχε πάρει η μάνα μου κάποια στιγμή και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να παραγγείλω κι άλλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Εγώ έχω έρθει να κάνω την καμπύλη.. Έβαλα λεμονακι τελικά μέσα γιατί δεν βρήκα τη γλυκόζη από το φαρμακείο και ήταν τέλειο.  😂😂

Όσο για τα σουτιέν και εγώ έχω βολευτεί με τα πριτι μπρα που είχε πάρει η μάνα μου κάποια στιγμή και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να παραγγείλω κι άλλα.. 

Κι εγώ κάπου έχω κάτι ξεχασμένα πρέπει να τα ανασυρω 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...