Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Επίσης έχω την εντύπωση ότι δύο μέρες τώρα ο μπέμπης μ κάνει λιγότερα τάισα 😏😏

Κ ο δικός μου κάνει κάτι 3ωρα να ζητήσει μέσα στη μέρα αλλά το βράδυ είναι σαν να έχει καταπιεί ξυπνητήρι στο 2ωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Βρε κορίτσια μετά την δήλωση στο μαιευτήριο πήγατε κ στο ληξιαρχείο??

Όχι νομίζω γίνεται αυτόματα μόλις δηλωθεί το παιδί από το μαιευτήριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κ ο δικός μου κάνει κάτι 3ωρα να ζητήσει μέσα στη μέρα αλλά το βράδυ είναι σαν να έχει καταπιεί ξυπνητήρι στο 2ωρο

Σορυ ήθελα να γράψω τσισα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ κορίτσια είχα ανωμαλία με αίμα μέχρι και πριν 2 μήνες.. Τώρα μου έρχεται κανονικά στον μήνα.. Απλά έχω αρκετό αίμα. Σαν όταν ερχόταν τα πρώτα μου χρόνια η περίοδος. Τους 2 μήνες δεν έχω πονέσει καθόλου.

Πάντως ο θηλασμός πιστεύω είναι και λίγο τύχη.. Από την τύχη που έχεις να πιάνει το μωρό έως την τύχη να σε υποστηρίζουν και να σε βοηθάνε. Εγώ είχα διαβάσει πολύ την ομάδα θηλασμού... Αλλά και πάλι δεν ήμουν απόλυτη.. Επίσης έλεγα οτι θα θηλάζω μέχρι τον 6ο και έχει φτάσει ο 6ος και ούτε καν συζητάω για διακοπή. Εγώ ήμουν τυχερή και ο μικρός έπιασε αμέσως. Πονουσα βέβαια είχα και 40 μέρες ίκτερο έως 16 νομιζω έφτασε αλλά μου έλεγε ο παιδίατρος να κάνω υπομονή και να συνεχίσουμε θηλασμό μόνο. Γενικά ο παιδίατρος αν και δεν ξέρει πολύ από θηλασμό από την αρχή μου έλεγε ότι είναι το καλύτερο πράγμα. Η μαμά μου επίσης μου έλεγε να συνεχίσω γιατί και εκείνη μας θήλασε πολύ. Ο άντρας μου και οι υπόλοιποι δεν ανακατεύτηκαν στιγμή. 

Ησουν λιγακι τυχερή γιατι ειχες στηριξη κ απο τον παιδιατρο κ απο την μαμα σου.. 

Κ εγώ στο 1ο ειχα στόχους 3μηνο,6μηνο, χρόνο, 2 χρόνο κ μετα το χασα🤣 κ τωρα ο στόχος είναι να ξεκινήσω αποθηλασμο μετα τον χρονο🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Δεν ξέρω νομίζω πάνε πιο πολύ αλλά είναι πιο όμορφο. Θα ήθελα απλά να μην έχω να κάνω με πολλούς κ να χαθούν αναμεταξύ τους δεν ξέρω.

 

 

 

 

 

Μάλλον Ιούλιο! Προστοπαρον κοιταω γιατί δεν έχω πάει στην εκκλησία π θέλουμε. 

Καλά κ εμείς Σεπτέμβριο είναι πολύ νωρίς. απλώς έτσι κάνω μια έρευνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα αυτή η κοπέλα σήμερα Μ είπε ότι από Μάρτιο μεχρι Σεπτεμβρίο κλείνουν φουλ λόγω του κοβιντ έχουν μείνει πολλές πίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@nik_ol ποτε ξεκινατε; με τι λαχανικο θα ξεκινησεις; εισαι ετοιμη; 

Την Κυριακή λέμε που θα είναι 181 ημερών. Μάλλον καροτο θα του δώσω. Ένα άγχος το έχω κυρίως επειδή είναι κάτι εντελώς καινούριο αλλά είναι τόσο γλυκός που μας κοιτάει με προσηλωση όταν τρώμε που ανυπομονώ κιόλας! 

@Love32 🤣🤣🤣 για τσίσα δεν έχω παρατηρήσει κάποια αλλαγή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Την Κυριακή λέμε που θα είναι 181 ημερών. Μάλλον καροτο θα του δώσω. Ένα άγχος το έχω κυρίως επειδή είναι κάτι εντελώς καινούριο αλλά είναι τόσο γλυκός που μας κοιτάει με προσηλωση όταν τρώμε που ανυπομονώ κιόλας! 

@Love32 🤣🤣🤣 για τσίσα δεν έχω παρατηρήσει κάποια αλλαγή

Εδω ειχα εγω αγχος που ειναι κ 2ο ποσο μαλλον εσυ... Αντε καλη αρχή να έχετε..νερο πως θα δωσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εδω ειχα εγω αγχος που ειναι κ 2ο ποσο μαλλον εσυ... Αντε καλη αρχή να έχετε..νερο πως θα δωσεις; 

Θα δοκιμάσω με ανοιχτό ποτηρι κ με καλαμάκι. Είδα ότι το σκληρό στόμιο δεν είναι κατάλληλο για θηλαζοντα. Εσείς πως τα πατε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Βρε κορίτσια μετά την δήλωση στο μαιευτήριο πήγατε κ στο ληξιαρχείο??

Όχι αλλά είχα πάει ΚΕΠ να πάρω ληξιαρχική πράξη γέννησης και μου την έδωσαν οπότε νομίζω πως δε χρειάζεται να το είχα κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

ήσουν πολύ τυχερή όντως,ήθελα τόσο πολύ να θηλάσω αλλά δεν ευνοησαν οι συνθήκες να συνεχίσω. Επίσης είχα πρόβλημα με τις θηλές,δε βοηθουσαν τη μικρή να πιάνει Καλά με αποτελέσμ να κλαίει κ ν εκνευρίζεται.Δεν πειράζει,ας ελπίσω στο επόμενο. 

λαχανικά ξεκινήσατε;

Το Σάββατο ξεκινάμε.. Αν και δεν πιστεύω ότι θα πάει καλύτερα.. Αν συνεχίσει να μην τρώει θα ξεκινήσω κομμάτια 🤭🤭

Όσο για το ληξιαρχείο νομίζω γίνεται αυτόματα από το μαιευτήριο. Όχι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Θα δοκιμάσω με ανοιχτό ποτηρι κ με καλαμάκι. Είδα ότι το σκληρό στόμιο δεν είναι κατάλληλο για θηλαζοντα. Εσείς πως τα πατε; 

Που το ειδες αυτο με το σκληρο στομιο; Εγω ξερω το αντιθετο🙄

Εγώ ξεκίνησα μονο σφηνοποτηρο κ ξεκινησε ν πίνει σιγα σιγα . Από φαγητό νομιζω πως τρωει παρα πολυ καλα.. Ειδικα σημερα εφαγε πολύ. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Εμένα αυτή η κοπέλα σήμερα Μ είπε ότι από Μάρτιο μεχρι Σεπτεμβρίο κλείνουν φουλ λόγω του κοβιντ έχουν μείνει πολλές πίσω.

Ναι,ξέρω και από γνωστές μου.εγώ ιδανικά ήθελα Απρίλιο-Μάιο βάφτιση αλλά λόγω πολλών συγγενών κ γνωστών π είχαν αναβάλει τις βαφτίσεις τους τις κάνουν τότε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Το Σάββατο ξεκινάμε.. Αν και δεν πιστεύω ότι θα πάει καλύτερα.. Αν συνεχίσει να μην τρώει θα ξεκινήσω κομμάτια 🤭🤭

Όσο για το ληξιαρχείο νομίζω γίνεται αυτόματα από το μαιευτήριο. Όχι;; 

με τα φρούτα δεν είδες κάποια αλλαγή; τι πιστεύεις φταίει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Που το ειδες αυτο με το σκληρο στομιο; Εγω ξερω το αντιθετο🙄

Εγώ ξεκίνησα μονο σφηνοποτηρο κ ξεκινησε ν πίνει σιγα σιγα . Από φαγητό νομιζω πως τρωει παρα πολυ καλα.. Ειδικα σημερα εφαγε πολύ. 

 

Λάθος το δεν 🤣 έχεις δίκιο είναι κατάλληλο για θηλαζοντα απλά δε βοηθάει στην ανάπτυξη των μυών του στόματος όπως το ανοιχτό κυπελλο ή το σφηνοποτηρο. 

Τι έφαγε σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

με τα φρούτα δεν είδες κάποια αλλαγή; τι πιστεύεις φταίει;

Όχι.. Καμία ακόμα ξινισμένη μούρη κάνει.. Δεν έχω ιδέα.. Σκέφτομαι ότι δεν του αρέσει.. Ή δεν του αρέσουν τα αλεσμένα;; θα δω πως θα πάει και με τα λαχανικά. Πάντως μου λέει η μαμά μου και εγώ έτσι ημουν.. Και τελικά μια χαρά τρώω το φαγάκι μου 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Όχι.. Καμία ακόμα ξινισμένη μούρη κάνει.. Δεν έχω ιδέα.. Σκέφτομαι ότι δεν του αρέσει.. Ή δεν του αρέσουν τα αλεσμένα;; θα δω πως θα πάει και με τα λαχανικά. Πάντως μου λέει η μαμά μου και εγώ έτσι ημουν.. Και τελικά μια χαρά τρώω το φαγάκι μου 😂😂

Ναι,Ίσως να μην του αρεσουν.Δεν είναι εύκολη τροφή τα φρούτα για τα μωράκια,έχουν έντονες γευσεις,οξύτητες..Ίσως με τα λαχανικά να τα παει καλύτερα,είναι πιο ουδέτερες γεύσεις. 

εμένα ξινισε τις πρώτες Δύο μέρες τώρα μέχρι δέκα κουταλάκια τσ καταφέρνουμε,όχι ότι τρελαίνεται.αλλά προσπαθούμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Όχι νομίζω γίνεται αυτόματα μόλις δηλωθεί το παιδί από το μαιευτήριο.

Αυτοματα γινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Λάθος το δεν 🤣 έχεις δίκιο είναι κατάλληλο για θηλαζοντα απλά δε βοηθάει στην ανάπτυξη των μυών του στόματος όπως το ανοιχτό κυπελλο ή το σφηνοποτηρο. 

Τι έφαγε σήμερα;

Εχεις δικιο.. Κατι θυμαμαι οταν τα εψαχνα στον γιο μου. Δεν πινει καθολου με καλαμακι, λίγο στις αρχες έκανε την κίνηση. Δεν ξέρω τι να την κανω πια. Να αφησω το παγουρακι στην ακρη κ να της βαζω ποτηρακι με καλαμακι; το ειχα δοκιμάσει αλλα οχι συχνα ουτε σε καθημερινη βαση. 

Σημερα εφαγε το πρωί κατσικίσιο γιαούρτι με νιφάδες φαγοπυρου κ φαγητο ψητη κολοκυθα 1η φορά κ της αρεσε πολυ κ μου κανει εντύπωση γιατι είναι γλυκια κ με τα φρουτα δεν έχει καλη σχεση, πλιγουρι με σελερι κ μοσχαρι. Το φαγητο χθεσινό! Εφαγε αρκετη ποσότητα κ μεσημέρι κ απογευμα... 

Παρηγγειλα το tidy tot λογιλα αυριο θα έρθει. Δεν μπορω αλλο πρέπει με κάποιον τροπο να περιορίσω τον χαμο,, κ αργησα κιολας το σκεφτόμουν πριν τα Χριστούγεννα αλλα με την καθημερινότητα το αφηνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Καλημερα!!

Καπου διαβασα πριν οτι απο τα χθεσινα σελφ για τα σχολεία τα 15000 ειναι θετικα.. Μεχρι τελος του μήνα θα περασει απο ολους μια βόλτα... Είναι δύσκολα με 2 παιδια.. 

Χαμός.. Κι εγώ ελεγα να την ξεκινήσω δραστηριότητες αυτή την εβδομάδα αλλά είδα τα 15χιλ και το σχέδιο ναυάγησε.. 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Εγώ σκέφτομαι να κάνω πλούσιο candy-salty bar απ'εξω για όλους επειδή δεν θέλω να κάνω τραπέζι μετά!! 

Θα έχει φουλ γλυκά (μ έστειλε προσφορά) και αλμυρά τύπου τυροπιτάκια-πιτσακια-σπανακοπιτακια-λουκανικοπιτακια-ζ;μπονοτυροπυτακια κλπ 

Βέβαια πιο πολύ θα ήθελα να έχει φαγητό κανονικό σαν μπουφέ σε μικρές μεριδουλες αλλά η συγκεκριμένη δεν αναλαμβάνει. Έχει αυτά σε αλμυρό. Τώρα θα πάρω κιαλλες ιδέες κ βλέπουμε. Εσείς για πότε λέτε? @PanB τι διάλεξες?

Σε θέμα;; τροπικαλ σικ με φύλλα κ χρυσές λεπτομέρειες. Κι εγώ ζήτησα προσφορά για candy salty και περιμένω.. Την πρώτη Κυριακή του Ιούνη, θα το σιγουρεψω τέλος της εβδομάδας με την εκκλησία γιατί ο πάτερ απουσίαζει, στραμπουληξε το πόδι του🙄🤣 πόσο σου βγήκε αν επιτρέπεται; και για πόσα άτομα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Χαμός.. Κι εγώ ελεγα να την ξεκινήσω δραστηριότητες αυτή την εβδομάδα αλλά είδα τα 15χιλ και το σχέδιο ναυάγησε.. 

Σε θέμα;; τροπικαλ σικ με φύλλα κ χρυσές λεπτομέρειες. Κι εγώ ζήτησα προσφορά για candy salty και περιμένω.. Την πρώτη Κυριακή του Ιούνη, θα το σιγουρεψω τέλος της εβδομάδας με την εκκλησία γιατί ο πάτερ απουσίαζει, στραμπουληξε το πόδι του🙄🤣 πόσο σου βγήκε αν επιτρέπεται; και για πόσα άτομα; 

Για 100.ατομα πολύ πλούσιο μ είπε θα ειναι αλμυρά γλυκά συν στολισμό εκκλησιας κολυμπήθρας candy bar 720 εσένα? Πες μου κ π έχει ρωτήσει αν θέλεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Για 100.ατομα πολύ πλούσιο μ είπε θα ειναι αλμυρά γλυκά συν στολισμό εκκλησιας κολυμπήθρας candy bar 720 εσένα? Πες μου κ π έχει ρωτήσει αν θέλεις.

Εγώ στην κοπέλα που μου έκανε και της κόρης μου, δεν μου έχει στείλει ακόμα την προσφορά. Έχω βάλει λινκ πιο πάνω από το fb με το στολισμό της κόρης 😁 

Στο instagram είναι αυτό το προφίλ της 

https://instagram.com/daretodream_crafts_events?utm_medium=copy_link

Ρίξε μια ματιά και στείλε της, δεν χάνεις κατι😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ στην κοπέλα που μου έκανε και της κόρης μου, δεν μου έχει στείλει ακόμα την προσφορά. Έχω βάλει λινκ πιο πάνω από το fb με το στολισμό της κόρης 😁 

Στο instagram είναι αυτό το προφίλ της 

https://instagram.com/daretodream_crafts_events?utm_medium=copy_link

Ρίξε μια ματιά και στείλε της, δεν χάνεις κατι😁

Nαι θα της στείλω για να ξέρω από 2-3 κ μετά να απόφασισω. 

Σε αυτό π ρώτησα μου αρέσει πολύ ο στολισμός. Πότε έκλεισες εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...