Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Ναι θα μαζευτουνε 10 παιδάκια ξαδέρφια της και θα παίξουν να καλέσουμε την τάξη της δεν βγαίνουμε από χώρο

Αφού θα κόψει κ τουρτα στο σχολείο μια χαρά😄😍💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Καλε τα φρύδια μου είχαν γίνει σαν του Καραμανλή κ υποτίθεται τα βγάζω κ μόνη Μ εεεεε κάποια στιγμή με κοίταξα στον καθρέφτη κ τρόμαξα! Σαν την Μαρία την άσχημη ήμουν ο άντρας μου πάλι από την άλλη ούτε που καταλαβαίνει καμιά διαφορά και μου σπάει τα νεύρα χαχαχαχ

Χαχαχα μι απο τα ιδια κ ο δικος μ 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Βρωσιμη άμμο από τι;;

Ηλιελαιο κ αλευρι γχο ή ολικης. Αποθηκευση σε ταπερ ή σακουλα τροφιμων κ βγάζεις χρονια. Εγω έστρωνα τραπεζομαντηλο πλαστικο κ πανω οτι ήθελε ή μεσα στην πισινα. 

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Εμείς σας είχα πει ότι η μεγάλη είχε ζητήσει αυτοκίνητο μόνο που το πιο φθηνό πάει 180 με μεταφορικά συν δύο τούρτες(μαζί με κουταλιά,πιάτα,ποτήρια,καπέλα κλπκλπ) δώρα για όλα τα παιδιά στον παιδικο ποτά και φαγώσιμα για το σπίτι δώρα στα συγγενικά μωρά δεν μας βγαίνει το μπάτζετ οπότε πήραμε κάτι άλλο και βλέπουμε από το νέο έτος αυτά τους πήραμε είμαι σίγουρη ότι θα παίξει γιατί μάσκαρα και σκιά δεν μου έχει μείνει

Screenshot_2021-12-12-23-44-05-850_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-12-12-23-44-58-641_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-12-12-23-46-21-492_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-12-12-23-46-41-229_com.android.chrome.jpg

Ααααχ ο γιος μου εχει καταστρεψει οοοολα τα κραγιον μου. Οχι δεν τα εβαζε αλλα τα ανοιγε κ τα έβλεπε κ μετα τα εκλεινα ανοιχτα😳 κ πρεπει να ψαξω ασφαλείς λυσεις για οταν θ ερθει η ωρα του μικιου! 

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Και έχω και κάποια άλλα παιχνίδια από την κόρη μου που τα έβγαλα στην επιφάνεια για τον μικρό μας έφεραν και μια περπατουρα τώρα για τον μικρό

IMG_20211214_154756.jpg

IMG_20211214_154913.jpg

IMG_20211214_154850.jpg

IMG_20211214_154937.jpg

IMG_20211214_154816.jpg

Το αλογάκι το είχαμε παρει στα πρωτα Χριστούγεννα του γιου μου αλλα δεν επιβιωσε, εχει γινει χαλια. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Χαχαχα μι απο τα ιδια κ ο δικος μ 

Ηλιελαιο κ αλευρι γχο ή ολικης. Αποθηκευση σε ταπερ ή σακουλα τροφιμων κ βγάζεις χρονια. Εγω έστρωνα τραπεζομαντηλο πλαστικο κ πανω οτι ήθελε ή μεσα στην πισινα. 

Ααααχ ο γιος μου εχει καταστρεψει οοοολα τα κραγιον μου. Οχι δεν τα εβαζε αλλα τα ανοιγε κ τα έβλεπε κ μετα τα εκλεινα ανοιχτα😳 κ πρεπει να ψαξω ασφαλείς λυσεις για οταν θ ερθει η ωρα του μικιου! 

Το αλογάκι το είχαμε παρει στα πρωτα Χριστούγεννα του γιου μου αλλα δεν επιβιωσε, εχει γινει χαλια. 

 

Κ εμείς από τα πρώτα Χριστούγεννα το έχουμε!! Αλλά έζησε γιατί δεν έβγαλε τα λεφτά του!!! Για τα κραγιόν άσε ακόμα κλαίω στο τέλος άφησα δύο που δεν ήθελα (έγιναν δαχτυλομπογιες) και τα άλλα τα πήρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Αφού θα κόψει κ τουρτα στο σχολείο μια χαρά😄😍💕

Ναι αλλά νομίζω πρώτη κ τελευταία φορά! Την επόμενη θα κάνω ατομικά σακουλακια με διάφορα κ τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valxris είπε:

Ναι αλλά νομίζω πρώτη κ τελευταία φορά! Την επόμενη θα κάνω ατομικά σακουλακια με διάφορα κ τέλος!

Γιατί; λόγω χρημάτων; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Γιατί; λόγω χρημάτων; 

Κυρίως γι'αυτό αλλά και επειδή το θεωρώ γενικά υπερβολή δύο τούρτες και δώρα και και και πόσο μάλλον κάθε χρόνο! Θα μπορούσαν αυτά τα χρήματα να πάνε χρονιαρες μέρες σε κάποια οικογένεια που τα έχει ανάγκη σε φαγώσιμα κλπ και είναι πολλές αυτές οι οικογένειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Κυρίως γι'αυτό αλλά και επειδή το θεωρώ γενικά υπερβολή δύο τούρτες και δώρα και και και πόσο μάλλον κάθε χρόνο! Θα μπορούσαν αυτά τα χρήματα να πάνε χρονιαρες μέρες σε κάποια οικογένεια που τα έχει ανάγκη σε φαγώσιμα κλπ και είναι πολλές αυτές οι οικογένειες

Δίκιο έχεις! Πολυ όμορφες οι τουρτες όμως! Ίσως του χρόνου να κάνεις μόνο τα δωράκια όπως είπες κ να είναι πιο απλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Δίκιο έχεις! Πολυ όμορφες οι τουρτες όμως! Ίσως του χρόνου να κάνεις μόνο τα δωράκια όπως είπες κ να είναι πιο απλά! 

Κάθε φορά εξηγουμε ότι άλλα παιδάκια δεν έχουν να φάνε δεν έχουν ρούχα και παπούτσια δεν έχουν παιχνίδια και πρέπει αυτά που δεν μας κάνουν από είδη ένδυσης να τα δίνουμε και να μην πετάμε φαγητό,και όταν πάμε κάπου σε παιχνιδομαγαζο να μην παιρνουμε πάνω από ένα παιχνιδι όπως και μία λιχουδια από σούπερ μας είπε ότι θέλει για φέτος αλλά του χρόνου θα σβήσει μία στο σπίτι και θα αρκεστεί στα κεράσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valxrisποτε θα κανετε τα γενεθλια;; στις 19, καλα θυμαμαι;.. Πολλα εξοδα σε καταλαβαίνω.. Εγω δεν στελνω βρωσιμα στο σχολείο, αλλα ο γιος μου θελει να παει στα παιδακια σοκολατακια για την γιορτη του. Δεν πειράζει ομως θα το αποδεχτει. Τωρα ειλικρινα δεν ξερω με τα γενεθλια τι θα γινει.. Δε θελω κοσμο πολυ,  δεν το ξανακάνω το λαθος σε διαμερισματακι μενουμε. Θα του πω αν θελει να καλεσουμε κανα 2 παιδακια απο το σχολειο του που παιζει πιο πολυ κ μετα εμεις κ μεις.

Κ εμείς δουλευουμε πολυ την προσφορα κ γενικά να δίνουμε αυτα που δεν θελουμε. Του ειχα βαλει κ μια μερα στο ημερολογιπ του κ δυσκολευτηκε αρκετα αλλα το καταφερε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

@Clairy. τι έγινε τελικά με την d; έδωσες ξανά;

Του δίνω.. Θεωρώ ότι οι βλέννες ήταν από τα τόσα σάλια.. Αν και σήμερα μου έκανε πάλι πολλές. Από τότε που βγήκε το 2ο δόντι σταμάτησε να κάνει και κακα του τόσο πολύ. Κανει 2 πάλι τις τελευταίες 3 μέρες... Θα το δω πως θα πάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@Valxrisποτε θα κανετε τα γενεθλια;; στις 19, καλα θυμαμαι;.. Πολλα εξοδα σε καταλαβαίνω.. Εγω δεν στελνω βρωσιμα στο σχολείο, αλλα ο γιος μου θελει να παει στα παιδακια σοκολατακια για την γιορτη του. Δεν πειράζει ομως θα το αποδεχτει. Τωρα ειλικρινα δεν ξερω με τα γενεθλια τι θα γινει.. Δε θελω κοσμο πολυ,  δεν το ξανακάνω το λαθος σε διαμερισματακι μενουμε. Θα του πω αν θελει να καλεσουμε κανα 2 παιδακια απο το σχολειο του που παιζει πιο πολυ κ μετα εμεις κ μεις.

Κ εμείς δουλευουμε πολυ την προσφορα κ γενικά να δίνουμε αυτα που δεν θελουμε. Του ειχα βαλει κ μια μερα στο ημερολογιπ του κ δυσκολευτηκε αρκετα αλλα το καταφερε. 

Ναι στις 19!η γιορτή της αργεί ακόμα έχουμε μπροστά την βάπτιση και τα γενέθλιά του μικρού και μετά η γιορτή της! Δίνει και ρούχα και παπούτσια άνετα χωρίς παράπονο στα παιχνίδια που είναι να αποσυρθούν λίγο δυσκολεύεται ακόμα! Εμένα με ένα κοριτσάκι που κάνουν πολύ παρέα μένουμε κοντά και έρχονται κάθε πρωί και μας παίρνουν και πάμε μαζί καιετα στο γυρισμο πάλι μαζί και βρίσκονται και τα σκ είναι ήδη καλεσμένοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Του δίνω.. Θεωρώ ότι οι βλέννες ήταν από τα τόσα σάλια.. Αν και σήμερα μου έκανε πάλι πολλές. Από τότε που βγήκε το 2ο δόντι σταμάτησε να κάνει και κακα του τόσο πολύ. Κανει 2 πάλι τις τελευταίες 3 μέρες... Θα το δω πως θα πάει 

Σου έκανε κ πολλα κακά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Σου έκανε κ πολλα κακά;

Ναι αλλά είχε ξεκινήσει αυτό εδώ και έναν μήνα. Που δεν έδινα βιταμινη. Έκανε 6 φορές μετά το μείωσε σε 4 και τώρα είμαστε στο 2 με 3. Πάντα έκανε 2 όμως από την αρχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Ναι στις 19!η γιορτή της αργεί ακόμα έχουμε μπροστά την βάπτιση και τα γενέθλιά του μικρού και μετά η γιορτή της! Δίνει και ρούχα και παπούτσια άνετα χωρίς παράπονο στα παιχνίδια που είναι να αποσυρθούν λίγο δυσκολεύεται ακόμα! Εμένα με ένα κοριτσάκι που κάνουν πολύ παρέα μένουμε κοντά και έρχονται κάθε πρωί και μας παίρνουν και πάμε μαζί καιετα στο γυρισμο πάλι μαζί και βρίσκονται και τα σκ είναι ήδη καλεσμένοι!

Κ μενα στα παιχνιδια ειναι παιδι μιυ σφιχτοχερης😂 αλλα ειναι κριμα να εχουμε τοσα παιχνίδια κ να μην τα παιζει μωρε. Να τα παρουν παιδακια που δεν εχουν. Ρουχα παπούτσια τα δωσαμε ολα απο την β επιπέδου που ειδα οτι εχω κορίτσι. Κ τωρα ξερει κ το λεει μονος του οτι δεν το κανει να τα δωσουμε σε αλλο παιδακι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PanB είπε:

@nik_ol Πηγαίνω 🤭 κι εγώ τα έκλεινα ξεχωριστά, πρώτη φορά τα βάζω μαζί, 2 ωρες θα ζήσουν και χωρίς εμένα 😜

Χαχαχαχα 😄😄😄😄 την προηγούμενη φορά που πηγα για νυχια, μια ώρα έκανα γυρισα κ βρήκα τον άντρα μου σε έξαλλη κατάσταση... Τον άντρα μου όχι τον μπέμπη 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Χαχαχαχα 😄😄😄😄 την προηγούμενη φορά που πηγα για νυχια, μια ώρα έκανα γυρισα κ βρήκα τον άντρα μου σε έξαλλη κατάσταση... Τον άντρα μου όχι τον μπέμπη 🤣🤣🤣🤣

Εγώ έχω τη μαμά μου, βράχο, τα κανονίζω όλα όταν ερχεται να μας δει 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κ μενα στα παιχνιδια ειναι παιδι μιυ σφιχτοχερης😂 αλλα ειναι κριμα να εχουμε τοσα παιχνίδια κ να μην τα παιζει μωρε. Να τα παρουν παιδακια που δεν εχουν. Ρουχα παπούτσια τα δωσαμε ολα απο την β επιπέδου που ειδα οτι εχω κορίτσι. Κ τωρα ξερει κ το λεει μονος του οτι δεν το κανει να τα δωσουμε σε αλλο παιδακι. 

 

Εγώ είχα δώσει τα μισά της κόρης μου πριν καν μείνω έγκυος στο 2ο στην νονά που γέννησε 6μηνες μετά από εμένα μετά που έμεινα έγκυος και είδαμε αγόρι τα έδωσα οοοοολα στην άλλη μου συνηφαδα που είπε ότι έχει κορίτσι ασχέτως που στον 7ο της είπαν τελικά αγόρι(το 4ο παρακαλώ)γεννάει τέλη Δεκεμβρίου τελικά τα έβαλε αγγελία στο φβ και τα έδωσε αλλού καρότσι καλαθουνα κουνιστή καλαθουνα και δύο τσάντες μεγάλες από αυτές που έχουν οι κουβέρτες τις διάφανες με φερμουάρ ρούχα για όλες τις εποχές μέχρι 1χρ τώρα στον μπεμπη δεν κρατάω τίποτα ότι δεν του κάνει όλα στην ξαδέρφη μου που έχει έναν μπεμπη 3+ μηνων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ κορίτσια ποια είπε ότι το μικρό της τρελενεται για σκιές και ψάχνει παιχνίδι να πάρει? Θέλω και εγώ αν βρει καμία και εμένα τρελενεται του ανάβω φακό στην κρεβατοκάμαρα και χαζεύει με τις ώρες κάτι δύσκολα βράδια που ξυπνάει 3και κοιμάται 5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν τρελαθηκε με το γιαούρτι σήμερα ποιο πολύ του άρεσε το μπρόκολο να πω την αλήθεια!!! Βέβαια μετά τα κακά μας έχουν μπρόκολο μέσα αλλά οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Τι γιαούρτι έδωσες ? @Valxris

Στον ατμόσφαιρα η βράσιμο πιστεύεται είναι πιο υγιεινό?

Advance με δημητριακά στην κόρη μου όλα τα έβραζα στον μικρό μέχρι τώρα ατμό η παιδίατρος μου είπε στον ατμο είναι καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω από τις 8 που νυστάζει τον παίρνει ο ύπνος και στο 5λρπτο ξυπνάει παραπονιοντας για να ξανακοιμηθει τσεκαρσ λίγο τα άλματα και λέει 23η-26η με κορύφωση την 26 σήμερα είμαστε 26+1 να μας πιάνει ακόμα??? Πολύ ζόρι ο καημένος και εμένα έχει φτάσει το στομάχι στην πλάτη από την πείνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...