Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Συμφωνώ! Νομίζω σε μας αρέσουν τόσο πολυ! Χαχαχα! Είναι πανέμορφα! 

Κ εσεις λίγα δώρα 😜

Πάντως τα παιδια θα παιξουν κ με τη χαρτοπετσέτα που λέει ο λόγος όλα στο δικό μας μυαλό είναι κ δικό μας δημιουργημα (το λέω για να το διαβάζω κ εγώ που μπορεί να αγοράσω ολόκληρο παιχνιδαδικο) 

 

Συμφωνώ!!! Το καλυτερο παιχνιδι, ειναι χωρις παιχνιδια.. Αναπτύσσεται η φαντασία τους κ μπορούν να δημιουργησουν ακομα κ με 1 παιχνιδι. 

Δεν ειναι πολλα αυτα που θέλει ο μικρος απλα εχει την γιορτη του τα χριστουγεννα, παντα υπολογιζουμε κ το δωρο γενεθλιων. Αλλα η αλήθεια είναι οτι φέτος θελει τα πάντα, ζηταει τα παντα. Ιτι βλέπει στο προνηπιο θελει κ αυτος, τα παντα όμως!! Ευτυχως εχουμε μια κοινή γραμμη κνοι δυο (εγω κ ο μπαμπας) οσον αφορα αυτα που βλεπει σε άλλους κ του μιλαμε συνέχεια. Αλλα γενικά ζηταει παρα παρα πολυ κ ολο παραπονιεται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα!!! 

Δεν ξέρω για το γάλα μας αν κάνει να χρησιμοποιηθεί με αυτό τον τρόπο. Για το μήλο θα ακολουθήσω αυτους τους τρόπους κ ψητό με κανέλα που είχε προτεινει η @Tweema Για τον πουρε λέει ότι μαγειρευεις το μήλο κ το πολτοποιεις. 

IMG_20211214_104010.jpg

Καλυτερα οχι μαγειρεμα.. Μονο με πολτοποιηση χανει πολλα θρεπτικα συστατικα κ με το μαγειρεμα χανει ακομα περισσοτερα. 

Εγω της εδωσα μηλο τριμμενο.. Δεν τα πολυθελει τα φρουτα. Επισης δεν κραταω τελικα εισαγωγες, δεν βγαινω😂αλλα δεν ξερω τι να κανω τις επομενες μερες γιατι σημερα έχει εμβολιο το μικιο κ φοβαμαι μηπως την ενοχλησει κατι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Συμφωνώ!!! Το καλυτερο παιχνιδι, ειναι χωρις παιχνιδια.. Αναπτύσσεται η φαντασία τους κ μπορούν να δημιουργησουν ακομα κ με 1 παιχνιδι. 

Δεν ειναι πολλα αυτα που θέλει ο μικρος απλα εχει την γιορτη του τα χριστουγεννα, παντα υπολογιζουμε κ το δωρο γενεθλιων. Αλλα η αλήθεια είναι οτι φέτος θελει τα πάντα, ζηταει τα παντα. Ιτι βλέπει στο προνηπιο θελει κ αυτος, τα παντα όμως!! Ευτυχως εχουμε μια κοινή γραμμη κνοι δυο (εγω κ ο μπαμπας) οσον αφορα αυτα που βλεπει σε άλλους κ του μιλαμε συνέχεια. Αλλα γενικά ζηταει παρα παρα πολυ κ ολο παραπονιεται!! 

Λογικό είναι να ζητάει κ πολυ καλά κάνετε κ μπράβο σας που του μιλάτε συνεχώς! Μου φαινόταν βουνό το να μιλάς κ να εξηγείς σε ένα παιδι συνεχώς αλλά όλα είναι θέμα εξάσκησης κ εξοικείωσης ακόμα κ στα μωρά (κάποια στιγμή θα καταλάβουν περισσοτερα κ θα αλληλεπιδρασουμε) . 

Κ εσεις όλα μαζί γιορτές, γενέθλια, Χριστουγεννα 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλυτερα οχι μαγειρεμα.. Μονο με πολτοποιηση χανει πολλα θρεπτικα συστατικα κ με το μαγειρεμα χανει ακομα περισσοτερα. 

Εγω της εδωσα μηλο τριμμενο.. Δεν τα πολυθελει τα φρουτα. Επισης δεν κραταω τελικα εισαγωγες, δεν βγαινω😂αλλα δεν ξερω τι να κανω τις επομενες μερες γιατι σημερα έχει εμβολιο το μικιο κ φοβαμαι μηπως την ενοχλησει κατι. 

Νομίζω το τριμμένο είναι το καλυτερο όντως! Εισαγωγές ήθελες σε όλα ή μόνο σε αλλεργιογόνα;

Μήπως τώρα που θα κάνετε εμβολιο να μη δώσεις κάτι καινούργιο;

Από ότι καταλαβαίνετε είμαι παθιασμένη με την εισαγωγή στερεών... Ούτε εξετάσει να έδινα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Λογικό είναι να ζητάει κ πολυ καλά κάνετε κ μπράβο σας που του μιλάτε συνεχώς! Μου φαινόταν βουνό το να μιλάς κ να εξηγείς σε ένα παιδι συνεχώς αλλά όλα είναι θέμα εξάσκησης κ εξοικείωσης ακόμα κ στα μωρά (κάποια στιγμή θα καταλάβουν περισσοτερα κ θα αλληλεπιδρασουμε) . 

Κ εσεις όλα μαζί γιορτές, γενέθλια, Χριστουγεννα 😜

Ολα ομως!! Κοιτα ο άντρας μου δυσκολευεται να μιλησει αρκετά αλλα το παλευει. 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Νομίζω το τριμμένο είναι το καλυτερο όντως! Εισαγωγές ήθελες σε όλα ή μόνο σε αλλεργιογόνα;

Μήπως τώρα που θα κάνετε εμβολιο να μη δώσεις κάτι καινούργιο;

Από ότι καταλαβαίνετε είμαι παθιασμένη με την εισαγωγή στερεών... Ούτε εξετάσει να έδινα 🤣

Χαχαχα παθιασμενη ημουν στο 1ο, πολυ προσεκτική.. Τωρ είναι ολα τοσο διαφορετικα. Εχω αρχισει κ  πιστευω οτι τα 2α μεγαλώνουν στον αυτοματο. Δεν προλαβαίνω ουτε κιχ να κάνω οταν ειναι κ τα 2 σπιτι. Εδω γραφω οταν θηλαζω συνηθως.  Ηθελα να κανω σε ολα γιατι φοβομουν αλλα δεν μας βγηκε με τιποτα απο την 1η μερα. Μαγειρευω οτι κ σε εμας αλλα χωριστα. Δεν μετανιωνω, αρχικά δεν ηθελα ειααγωγες γιατί εβλεπα μπροστά μετα αλλαξα γνωμη γιατι είχα δει αιμα στα κακα της. Τωρα ισως δεν της δωσω κατι καινούριο για μερικές μερες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ναι.. Ποτε ξεκινάτε; 

Τέλεια!! Τον επόμενο μήνα πρώτα ο Θεός τέλει δηλαδή 6 κλεισμένους ! Θα μας τα πει την επόμενη φορά π θα την δούμε αλλά Μ είπα πως ξεκίναμε με φρουτάκια.

στις πριν 42 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα!!! 

Δεν ξέρω για το γάλα μας αν κάνει να χρησιμοποιηθεί με αυτό τον τρόπο. Για το μήλο θα ακολουθήσω αυτους τους τρόπους κ ψητό με κανέλα που είχε προτεινει η @Tweema Για τον πουρε λέει ότι μαγειρευεις το μήλο κ το πολτοποιεις. 

IMG_20211214_104010.jpg

Εγώ δεν θα κάνω blw ! Θα ρωτήσω βέβαια κ την παιδίατρο !! 

 

Για το jumberoo τι γνώμη έχετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

 

Πως να μην έχεις γεμίσει παιχνίδια;;; 🤣🤣🤣 πολλαααα δώρα, τι ωραία!!!! 

Να σου πω την αλήθεια κ εγώ μόνο ξύλινα έλεγα ότι θα του παίρνω κ όχι με μουσική, χρώματα πολλά κτλ (κ καλά αυτά που λέει η Μοντεσσορι) αλλά βλέπω ότι του αρέσουν κ αυτά με τη μουσική 😛. Εμένα η μαμά μου θέλει να του πάρει τραπεζάκι δραστηριοτήτων. Μου είπαν κ για μια πορτα δραστηριοτήτων της Fisher price 🤔 

Πωωωω κ εγώ περιμενω πως κ πως το φυλλάδιο του Lidl για να δω τι θα έχει. Ελπίζω να έχει τα ξύλινα ζωάκια, τα φρουτα κ τα λαχανικά κ εξοπλισμό για κουκλοσπιτο 🤣 βέβαια σε κανένα χρόνο θα παίζει ο μικρός με αυτά! 

Το τραπεζάκι το fisher της άρεσε πάρα πολύ, έπαιζε μέχρι τα 2.. Μετά το μάζεψα, θα το εμφανίσω πάλι το καλοκαίρι στο μπέμπη 🤣 υπάρχουν και τέτοια ξύλινα πάντως!! Δες το μήπως πάρεις κάτι τέτοιο 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

@PanB  πολλαααα δωρα απορω πως τα θυμασαι!!γιατί κρατιεστε για λεγκο;;; λοιπόν εεγω αγαπω λεγκο οχι ομως η τσεπη μας 😂 του πήραμε νωρις λεγκο του αρεσαν αλλα τον τελευταιο χρονο που εμεινα εγκυος σταμάτησε να ασχολείται με τα παντα. Μας ζητησε λεγκο για χριστουγεννα - γενέθλια αλλα ειπαμε 1 δωρο. Γιατι πραγματικα εχουμε υπερβαλει πολυ στα παιχνιδια. Ηθελα να σε ρωτησω μηπως εχεις παρει το slow-cooker apo lidl ;

έμας ο αη βασιλης θα του φερει ενα μουσικο χαλι;;; σου λεει τιποτα δεν μπορώ να καταλαβω τι ειδε στην τηλεοραση κ οτι του δειχβω δεν του αρεσει. Η αδερφή μ αυτοκινητοδρομο, σε εμας εχει ζητησει αυτοκινητοδρομο-νταλικα, παππουδογιαγιαδες ειναι αμετοχοι! Βεβαια σε ενα μηνα εχει γενεθλια κ εχει ζητησει πανακριβα δωρα κ ογκωδη από hot wheels. 

@nik_ol εμενα ο μικρος εχει περασει φασεις με τα παιχνιδια μεχρι κ τώρα. Αγαπαω ξύλινα παρα πολυ κ ειδικα το λιντλ τα εχει οικονομικά. Ομως δεν βγαινει μονο με ξύλινα.. Στα παιδια αρεσουν τα χρωματα κ η μουσικη παρα πολύ. Ο γιος μου πχ εχει τρελα με τα χρώματα.

Η μικρή βλεπω της αρέσει πολυ η μουσικη με φωτακια που αναβοσβήνουν. 

Εχω αρχισει να νομιζω οτι τα ξύλινα αρεσουν σε εμας πιο πολυ.

Κρατιέμαι γτ όλο και κάτι θα μας φέρουν και πήρα ήδη πολλά και θα πνιγούμε εδώ μέσα 😂 πάντως σίγουρα είναι απ τα επόμενα δώρα τα λεγκο, έχει κι έμενα γενέθλια το Φλεβάρη οπότε μέχρι τότε θα εχει αποκτήσει σίγουρα 🤭

Μηπως εννοεί twister? 😂

Ειδα και στο μουστακα ένα προχθές σαν πιάνο δαπέδου 

https://www.moustakastoys.gr/gr/moysika/armonia-piano/eurekakids-music-piano-dapedou-xxl-738002-401921038002/?Term=Πιάνο

Slow cooker δεν εχω αλλα εχω ακούσει τα καλύτερα, το σκεφτόμουν κι εγώ! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema δεν πειραζει για τις εισαγωγές... Όλα για κάποιο λόγο γίνονται 😝 

@PanB θα το ψάξω για ξύλινο μήπως βρω κάτι

@Love32 γενικά δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο κ δεν ξέρω κ κατά ποσο ισχύει αυτό που λένε ότι επηρεάζει τα ισχία... Γενικά είμαι της γνώμης ότι όσο λιγότερο τον περιορίζω τόσο καλύτερα όπως με το ρηλαξ πχ που τον αφήνω μόνο όταν είμαι στην κουζίνα. Νομίζω ότι αν θελει κάποια οικογένεια να τα χρησιμοποιήσει αυτά στράτα, jumperoo. Εσυ πως το σκέφτεσαι;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema μου έδωσες ιδέα για σήμερα γιαούρτι και ο μικρούλης! Για να δούμε πως θα πάει!

Σήμερα έκανα νύχια με την ψυχή στο στόμα αλλά τα έκανα ευτυχώς ήρθε σπίτι η κοπέλα που μου τα κάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

@Tweema δεν πειραζει για τις εισαγωγές... Όλα για κάποιο λόγο γίνονται 😝 

@PanB θα το ψάξω για ξύλινο μήπως βρω κάτι

@Love32 γενικά δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο κ δεν ξέρω κ κατά ποσο ισχύει αυτό που λένε ότι επηρεάζει τα ισχία... Γενικά είμαι της γνώμης ότι όσο λιγότερο τον περιορίζω τόσο καλύτερα όπως με το ρηλαξ πχ που τον αφήνω μόνο όταν είμαι στην κουζίνα. Νομίζω ότι αν θελει κάποια οικογένεια να τα χρησιμοποιήσει αυτά στράτα, jumperoo. Εσυ πως το σκέφτεσαι;

 

https://www.skroutz.gr/s/29465131/Wood-N-Play-Τραπεζάκι-Δραστηριοτήτων-από-Ξύλο-για-18-Μηνών-PRG00493.html

 

Αυτό έχει η φίλη μου 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

@Tweema μου έδωσες ιδέα για σήμερα γιαούρτι και ο μικρούλης! Για να δούμε πως θα πάει!

Σήμερα έκανα νύχια με την ψυχή στο στόμα αλλά τα έκανα ευτυχώς ήρθε σπίτι η κοπέλα που μου τα κάνει!

Κι εγώ έχω την Παρασκευή 🤣 έβαλα και πόδια και χέρια! Τόσο κουλ 😎 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Τέλεια!! Τον επόμενο μήνα πρώτα ο Θεός τέλει δηλαδή 6 κλεισμένους ! Θα μας τα πει την επόμενη φορά π θα την δούμε αλλά Μ είπα πως ξεκίναμε με φρουτάκια.

Εγώ δεν θα κάνω blw ! Θα ρωτήσω βέβαια κ την παιδίατρο !! 

 

Για το jumberoo τι γνώμη έχετε?

Εγω το βλέπω σαν την στρατα.. Δεν θεωρω οτι είναι απαραιτητο για μια οικογένεια. Βεβαια οπως αισθάνεται ο καθενας. 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Το τραπεζάκι το fisher της άρεσε πάρα πολύ, έπαιζε μέχρι τα 2.. Μετά το μάζεψα, θα το εμφανίσω πάλι το καλοκαίρι στο μπέμπη 🤣 υπάρχουν και τέτοια ξύλινα πάντως!! Δες το μήπως πάρεις κάτι τέτοιο 

Κρατιέμαι γτ όλο και κάτι θα μας φέρουν και πήρα ήδη πολλά και θα πνιγούμε εδώ μέσα 😂 πάντως σίγουρα είναι απ τα επόμενα δώρα τα λεγκο, έχει κι έμενα γενέθλια το Φλεβάρη οπότε μέχρι τότε θα εχει αποκτήσει σίγουρα 🤭

Μηπως εννοεί twister? 😂

Ειδα και στο μουστακα ένα προχθές σαν πιάνο δαπέδου 

https://www.moustakastoys.gr/gr/moysika/armonia-piano/eurekakids-music-piano-dapedou-xxl-738002-401921038002/?Term=Πιάνο

Slow cooker δεν εχω αλλα εχω ακούσει τα καλύτερα, το σκεφτόμουν κι εγώ! 

 

 

Οχι δεν λεει κατι τετοιο. Ειμαι σιγουρη οτι αυτο που θέλει δεν υπαρχει ελλαδα. Πρέπει κατι να σκεφτω. 

Slow-cooker μετανιωσα που δεν πηρα την τελευταία φορα.. Το σκεφτόμουν παρα πολυ μ λέω αστό. Μέχρι κ ατμομαγειρα ξεκινησα χρησιμοποιώ 😂

@nik_olεχει το πλαισιο ξυλινο τραπεζακι κ σιγουρα θα βρεις κ αλλου.

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

@Tweema δεν πειραζει για τις εισαγωγές... Όλα για κάποιο λόγο γίνονται 😝 

@PanB θα το ψάξω για ξύλινο μήπως βρω κάτι

@Love32 γενικά δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο κ δεν ξέρω κ κατά ποσο ισχύει αυτό που λένε ότι επηρεάζει τα ισχία... Γενικά είμαι της γνώμης ότι όσο λιγότερο τον περιορίζω τόσο καλύτερα όπως με το ρηλαξ πχ που τον αφήνω μόνο όταν είμαι στην κουζίνα. Νομίζω ότι αν θελει κάποια οικογένεια να τα χρησιμοποιήσει αυτά στράτα, jumperoo. Εσυ πως το σκέφτεσαι;

Εδωσα κουνουπιδι.. Μου την εφερε σήμερα, νυσταξε πιο νωρίς κ ετσι δεν ειχε ορεξη να φαει. Αχ αυτο σημαίνει οτι το απόγευμα που έχουμε παιδίατρο θα ειναι χαλια. Εκτος κ αν κοιμηθεί κατα τις 17.30 λιγο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valxris  με γεια!! @PanB εσεις κανετε κ νυχια κ έχετε κ 2... Κατι κανω λαθος!! Τα φρυδια μου κοντεύουν να γινουν σαν τον καραμανλη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία που τα λέτε.. Κάπου σας έχασα εκεί με τα τραπεζάκια.. Εγώ στον μικρό από παιχνίδια δεν έχω πάρει τίποτα. Ότι μου έχουν φέρει ή δώσει. Νομίζω μόνο μια κουδουνίστρα και ένα που βγάζει ηχουε για τον ύπνο. Όταν θα μπορεί να κάθεται σκοπεύω να πάω jumbo να πάρω αυτά τα πλαστικά που κανονικά αποθηκεύεις πραγναμα και να του βάζω μέσα κάθε μέρα κάτι άλλο. Πχ νερό με παιχνίδια, αλευρι την αλλη μέρα με φτιαρακι, μετά κάτι με ριζι κλπ. Βέβαια θα είμαι από πάνω συνέχεια να μην φάει κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Τι ωραία που τα λέτε.. Κάπου σας έχασα εκεί με τα τραπεζάκια.. Εγώ στον μικρό από παιχνίδια δεν έχω πάρει τίποτα. Ότι μου έχουν φέρει ή δώσει. Νομίζω μόνο μια κουδουνίστρα και ένα που βγάζει ηχουε για τον ύπνο. Όταν θα μπορεί να κάθεται σκοπεύω να πάω jumbo να πάρω αυτά τα πλαστικά που κανονικά αποθηκεύεις πραγναμα και να του βάζω μέσα κάθε μέρα κάτι άλλο. Πχ νερό με παιχνίδια, αλευρι την αλλη μέρα με φτιαρακι, μετά κάτι με ριζι κλπ. Βέβαια θα είμαι από πάνω συνέχεια να μην φάει κάτι 

Κ βρωσιμη αμμος!! Ειχα φτιάξει πριν 3 χρόνια κ την ειχα στο ψυγείο μεχρι κ πριν 1 μηνα που την πεταξα γιατι έπιανε χωρο 😂 κ σπιτική πλαστελινη αργότερα...κ να τα φάει αυτα δεν σε νοιαζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η PanB είπε:

https://www.skroutz.gr/s/29465131/Wood-N-Play-Τραπεζάκι-Δραστηριοτήτων-από-Ξύλο-για-18-Μηνών-PRG00493.html

 

Αυτό έχει η φίλη μου 

Κι εγώ έχω την Παρασκευή 🤣 έβαλα και πόδια και χέρια! Τόσο κουλ 😎 😂

Θα το δω, thanks! 

Για νυχια πηγαίνεις ή έρχεται σπίτι. Γιατί εγώ παω κ κάνω μόνο χέρια τρέχοντας 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κ βρωσιμη αμμος!! Ειχα φτιάξει πριν 3 χρόνια κ την ειχα στο ψυγείο μεχρι κ πριν 1 μηνα που την πεταξα γιατι έπιανε χωρο 😂 κ σπιτική πλαστελινη αργότερα...κ να τα φάει αυτα δεν σε νοιαζει 

Βρωσιμη άμμο από τι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@Valxris  με γεια!! @PanB εσεις κανετε κ νυχια κ έχετε κ 2... Κατι κανω λαθος!! Τα φρυδια μου κοντεύουν να γινουν σαν τον καραμανλη 😂

Καλε τα φρύδια μου είχαν γίνει σαν του Καραμανλή κ υποτίθεται τα βγάζω κ μόνη Μ εεεεε κάποια στιγμή με κοίταξα στον καθρέφτη κ τρόμαξα! Σαν την Μαρία την άσχημη ήμουν ο άντρας μου πάλι από την άλλη ούτε που καταλαβαίνει καμιά διαφορά και μου σπάει τα νεύρα χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Εγω το βλέπω σαν την στρατα.. Δεν θεωρω οτι είναι απαραιτητο για μια οικογένεια. Βεβαια οπως αισθάνεται ο καθενας. 

 

Οχι δεν λεει κατι τετοιο. Ειμαι σιγουρη οτι αυτο που θέλει δεν υπαρχει ελλαδα. Πρέπει κατι να σκεφτω. 

Slow-cooker μετανιωσα που δεν πηρα την τελευταία φορα.. Το σκεφτόμουν παρα πολυ μ λέω αστό. Μέχρι κ ατμομαγειρα ξεκινησα χρησιμοποιώ 😂

@nik_olεχει το πλαισιο ξυλινο τραπεζακι κ σιγουρα θα βρεις κ αλλου.

Εδωσα κουνουπιδι.. Μου την εφερε σήμερα, νυσταξε πιο νωρίς κ ετσι δεν ειχε ορεξη να φαει. Αχ αυτο σημαίνει οτι το απόγευμα που έχουμε παιδίατρο θα ειναι χαλια. Εκτος κ αν κοιμηθεί κατα τις 17.30 λιγο. 

 

Κουνουπίδι μεθαύριο αν και έχω στο ψυγείο επειδή θα δώσω γαλακτοκομικο σήμερα θα κρατήσω 2μερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

https://www.skroutz.gr/s/29465131/Wood-N-Play-Τραπεζάκι-Δραστηριοτήτων-από-Ξύλο-για-18-Μηνών-PRG00493.html

 

Αυτό έχει η φίλη μου 

Κι εγώ έχω την Παρασκευή 🤣 έβαλα και πόδια και χέρια! Τόσο κουλ 😎 😂

Αααα εσύ είσαι πολύ μπροστά όχι δεν επιχειρώ και πόδια ασ ανοίξει ο καιρός πρώτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς σας είχα πει ότι η μεγάλη είχε ζητήσει αυτοκίνητο μόνο που το πιο φθηνό πάει 180 με μεταφορικά συν δύο τούρτες(μαζί με κουταλιά,πιάτα,ποτήρια,καπέλα κλπκλπ) δώρα για όλα τα παιδιά στον παιδικο ποτά και φαγώσιμα για το σπίτι δώρα στα συγγενικά μωρά δεν μας βγαίνει το μπάτζετ οπότε πήραμε κάτι άλλο και βλέπουμε από το νέο έτος αυτά τους πήραμε είμαι σίγουρη ότι θα παίξει γιατί μάσκαρα και σκιά δεν μου έχει μείνει

Screenshot_2021-12-12-23-44-05-850_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-12-12-23-44-58-641_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-12-12-23-46-21-492_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-12-12-23-46-41-229_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και έχω και κάποια άλλα παιχνίδια από την κόρη μου που τα έβγαλα στην επιφάνεια για τον μικρό μας έφεραν και μια περπατουρα τώρα για τον μικρό

IMG_20211214_154756.jpg

IMG_20211214_154913.jpg

IMG_20211214_154850.jpg

IMG_20211214_154937.jpg

IMG_20211214_154816.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κόρη μου είχε στο δωμάτιο μια κουζίνα πλαστική μεγάλη ένα σούπερ μάρκετ έναν μεγάλο πίνακα ζωγραφικής μία σκηνή σπίτι γεμάτο με.παιχνιδια και ότι άλλο δεν μπορειτε να φανταστείτε εεεεε δεν χωρουσαμε πουθενα άφησα μόνο κουζίνα και το σπίτι σκηνή με ότι παιχνίδι είχε μεσα και τα υπόλοιπα πήγαν μία βόλτα στην αποθήκη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

@Valxris εντάξει έχετε καλό στοκ κ εσείς! 

Ωραία κ αυτά τα δωράκια για Χριστούγεννα 😉

Θα κάνετε κ παρτυ;

Ναι θα μαζευτουνε 10 παιδάκια ξαδέρφια της και θα παίξουν να καλέσουμε την τάξη της δεν βγαίνουμε από χώρο και οι μεγάλοι θα είμαστε οι γονείς μας κ τα αδέρφια μας με συζύγους

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...