Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Αρα ξέρεις οτι ισως φταινε κ πολλα.. Εννοειται εχεις τεντωσει αλλα νομιζω θελει υπομονη αρκετη. Κ νομιζω οτι οταν θα μεταφέρεις το μωρο θα είναι η καταλληλη στιγμη να γινει μεταβαση κ παλι.. Εχετε ξεκινησει στερεες;; 

Εντάξει γελασα!! Μαξιλαρι μπιμπερο😂😂😂 εν τω μεταξύ προσπαθεις να απαντήσεις δε ότι θυμάσαι 😂

Πώς εισαι; συνηθίζεις την αλλαγη; 

Δεν ειμαι η καταλληλη αλλα δεν μπορω να μην απαντησω. Πεταμενα λεφτα θαρρω.. Ενα φαγητο θα τρώνε τα παιδακια!!ασυζητητί του ικεαβλεπω πως πολλες τις εχει βολεψει. 

Θα στρώσει μωρέ...είναι με τις μέρες της και αυτή όπως εμείς...εν τω μεταξύ και η μικρή άλλαξε εδώ και 2 εβδομάδες.. πρέπει να υποφέρει από τα δόντια γιατί ξαφνικά έχει περισσότερη γκρίνια και μυρίζομαι άλμα ταυτόχρονα!! Ξεκινήσαμε στέρεες σιγά σιγά..δεν τρώει και πολύ αλλά όσο περνάει ο καιρός είναι καλύτερα! Εσείς;;

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Υπομονή και όνειρα χαχαχαχ! Πλακιζω! Λιπαντικο φουλ και πριν την πράξη ξεκινούσα μόνη μου και μετά ερχόμουν σε επαφή αλλιώς μας έβγαζε την πίστη! Έφτιαξε το πράγμα αργότερα και δεν χρειαζόταν τίποτα

Το ίδιο θέμα είχα και εγώ μετά το πρώτο παιδί...υπέφερα πααααρα πολύ! Ειδικά την πρώτη φορά ένιωθα λες και μου σκίζουν τα μέσα μου😂 άργησα να στρώσω και νόμιζα ότι χάλασα και θα μείνω έτσι 😭😭 ευτυχώς μόλις κατέβηκε η περίοδος πέρασαν όλα μαγικά!!ο θηλασμός επιδείνωνε την κατάσταση λόγω ξηρασίας της περιοχής!! Στη δεύτερη γέννα καμία σχέση αλλά είχα κ πολύ μικρότερο τραυματισμό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Θα στρώσει μωρέ...είναι με τις μέρες της και αυτή όπως εμείς...εν τω μεταξύ και η μικρή άλλαξε εδώ και 2 εβδομάδες.. πρέπει να υποφέρει από τα δόντια γιατί ξαφνικά έχει περισσότερη γκρίνια και μυρίζομαι άλμα ταυτόχρονα!! Ξεκινήσαμε στέρεες σιγά σιγά..δεν τρώει και πολύ αλλά όσο περνάει ο καιρός είναι καλύτερα! Εσείς;;

Το ίδιο θέμα είχα και εγώ μετά το πρώτο παιδί...υπέφερα πααααρα πολύ! Ειδικά την πρώτη φορά ένιωθα λες και μου σκίζουν τα μέσα μου😂 άργησα να στρώσω και νόμιζα ότι χάλασα και θα μείνω έτσι 😭😭 ευτυχώς μόλις κατέβηκε η περίοδος πέρασαν όλα μαγικά!!ο θηλασμός επιδείνωνε την κατάσταση λόγω ξηρασίας της περιοχής!! Στη δεύτερη γέννα καμία σχέση αλλά είχα κ πολύ μικρότερο τραυματισμό!

Την πρώτη φορά αν και δεν θηλασα και είχα και περίοδο από την αρχή κανονικά ζοριστικα πολύ λόγω ραψίματος σε αυτήν αν και θηλάζω και περίοδο ακόμα δεν έχω και φαινομενικά είχα ίσα ράμματα σε αριθμό και τις δύο φορές αυτήν την φορά είμαι άνετη από την πρώτη κιόλας φορά και ήρθαμε σε επαφή 42ημερες μετά την γέννα όλα τέλεια από την αρχή και έχω και κενό χαχαχχαχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Άρα γκαντεμικο είναι ας τα ρίξουμε στο μαξιλάρι 😂

Το μαξιλάρι μας έφταιξε!!!😥🤣🤣

Άστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα! Για το θέμα καρεκλάκι συμφωνώ με την @Tweema. Για ένα φαγητό θα κάθονται. Εκτός κι αν έχεις σκοπό να το αφήνεις εκεί να παίζει, να κάθεται για να κάνεις δουλειά κλπ. Εμένα ο γιος μου καθόταν ίσα ίσα για το φαγητό. Δεν ήθελε παραπάνω. Γκρίνιαζε εκεί. Είχα ένα της chicco απλό, κλασσικό. Μας το είχε δώσει μια ξαδέρφη του άντρα μου. Μια χαρά μας βόλεψε και φαντασου ο μικρός ήταν κακοφαγος κι αργούσαμε. Αν ήταν και κανένα φαγανο παιδί θα τελείωναμε τσακ μπαμ και θα κατέβαιναμε. Δηλαδή χρήση 1,5-2  ωρες το πολύ την ημέρα. Δεν νομίζω πως αξίζει να δώσεις πολλά χρήματα. Επίσης για το καρεκλάκι του ικεα υπάρχει και μαξιλαράκι έξτρα να πάρεις να το κάνεις πιο αναπαυτικο.

Για το θέμα της επαφής και της στενότητας στην περιοχή, έτσι ήμουν κι εγώ στο 1ο μου παιδί. Ήμουν γενικά στενή και μετά το ράψιμο απέγινα! Νόμιζα θα μείνω έτσι. Αλλά ευτυχώς, όπως είπε και η @Smurf88 αν δεν κάνω λάθος, με την περίοδο αργότερα έστρωσε. Μετά ήμουν καλύτερα, απ'οπωσ ήμουν πριν γεννήσω. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια και μια απορία. Η μικρή από τότε που έτυχε να μην κάνει κακά και βάλαμε υποθετο(πριν 4-5 μέρες δηλαδή) κάνει ναι μεν τα κακά της κανονικά (2 φορές την ημέρα όπως ήταν), αλλα έχει πολλά αέρια και γκρινιάζει. Ειδικά τις 2 τελευταίες μέρες την παρατηρώ πως το κάνει αυτό. Με συνέπεια να μην θέλει και να θηλάσει καθιστή, όταν την πιάνει αυτό και να θηλάζουμε όρθιες στα χέρια(οταν την πιάνει αυτό ούτε μαρσιπο θέλει) 😩... Επίσης τα κακά της από τότε είναι πιο συμπαγή (όχι τόσο υγρά) και πιο σκούρα σε χρώμα (όχι ανοιχτό μουστάρδι, όπως ήταν, αλλά λίγο πιο καφετιά). Να φταίει λέτε κάτι που τρώω και την πείραξε ή να είναι ακόμα από το υπόθετο και δεν έστω σε το έντερο; Τον 3ο μήνα τον κλείσαμε και δεν νομίζω να είναι κολικοι τώρα, μιας και δεν κάναμε από την αρχή(βέβαια κι απίθανο δεν είναι) .Εσας ποια είναι η γνώμη σας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...πώς ήταν το βράδυ σας;;εμάς μαρτυρικό..ο μικρός δεν κοιμήθηκε ούτε δύο ώρες....βόλτα τον κάναμε , τον πήρα δίπλα μου κοιμόταν λίγο μόνο σε όρθια θέση και μόλις τον ξαπλώναμε κλάμα...μετα δεν έπιανε ουτεαυτο.μπορεί να θήλαζε και όλο το βράδυ...😔δεν έδειχνε να τον ενοχλεί κάτι....και την μέρα δεν κοιμηθηκε πανω 1μιση ώρα συνολικά....δώστε μου καμία ιδέα για να τον κοιμιζουμε το βράδυ ...γιατί οι θηλές μου  βγήκαν εκτός ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...πώς ήταν το βράδυ σας;;εμάς μαρτυρικό..ο μικρός δεν κοιμήθηκε ούτε δύο ώρες....βόλτα τον κάναμε , τον πήρα δίπλα μου κοιμόταν λίγο μόνο σε όρθια θέση και μόλις τον ξαπλώναμε κλάμα...μετα δεν έπιανε ουτεαυτο.μπορεί να θήλαζε και όλο το βράδυ...😔δεν έδειχνε να τον ενοχλεί κάτι....και την μέρα δεν κοιμηθηκε πανω 1μιση ώρα συνολικά....δώστε μου καμία ιδέα για να τον κοιμιζουμε το βράδυ ...γιατί οι θηλές μου  βγήκαν εκτός ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια...πώς ήταν το βράδυ σας;;εμάς μαρτυρικό..ο μικρός δεν κοιμήθηκε ούτε δύο ώρες....βόλτα τον κάναμε , τον πήρα δίπλα μου κοιμόταν λίγο μόνο σε όρθια θέση και μόλις τον ξαπλώναμε κλάμα...μετα δεν έπιανε ουτεαυτο.μπορεί να θήλαζε και όλο το βράδυ...😔δεν έδειχνε να τον ενοχλεί κάτι....και την μέρα δεν κοιμηθηκε πανω 1μιση ώρα συνολικά....δώστε μου καμία ιδέα για να τον κοιμιζουμε το βράδυ ...γιατί οι θηλές μου  βγήκαν εκτός ...

 

Καλημέρα!!! Μαρτυρικό και το δικό μας βράδυ για 4ο βράδυ σερί ανά 20 λεπτά ξύπνημα δεν προλάβαινα καν να κοιμηθώ έκλαιγε με παράπονο εχθές όλη μέρα και το βραδυωπρηστηκαν τα δύο κάτω ούλα και το αποδίδω εκεί! 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamaofbill είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Για το θέμα καρεκλάκι συμφωνώ με την @Tweema. Για ένα φαγητό θα κάθονται. Εκτός κι αν έχεις σκοπό να το αφήνεις εκεί να παίζει, να κάθεται για να κάνεις δουλειά κλπ. Εμένα ο γιος μου καθόταν ίσα ίσα για το φαγητό. Δεν ήθελε παραπάνω. Γκρίνιαζε εκεί. Είχα ένα της chicco απλό, κλασσικό. Μας το είχε δώσει μια ξαδέρφη του άντρα μου. Μια χαρά μας βόλεψε και φαντασου ο μικρός ήταν κακοφαγος κι αργούσαμε. Αν ήταν και κανένα φαγανο παιδί θα τελείωναμε τσακ μπαμ και θα κατέβαιναμε. Δηλαδή χρήση 1,5-2  ωρες το πολύ την ημέρα. Δεν νομίζω πως αξίζει να δώσεις πολλά χρήματα. Επίσης για το καρεκλάκι του ικεα υπάρχει και μαξιλαράκι έξτρα να πάρεις να το κάνεις πιο αναπαυτικο.

Για το θέμα της επαφής και της στενότητας στην περιοχή, έτσι ήμουν κι εγώ στο 1ο μου παιδί. Ήμουν γενικά στενή και μετά το ράψιμο απέγινα! Νόμιζα θα μείνω έτσι. Αλλά ευτυχώς, όπως είπε και η @Smurf88 αν δεν κάνω λάθος, με την περίοδο αργότερα έστρωσε. Μετά ήμουν καλύτερα, απ'οπωσ ήμουν πριν γεννήσω. 

 

 

Να πω την αλήθεια και εγώ θα το επερνα το καρεκλακι από ΙΚΕΑ αλλά εδώ που μένω δεν έχουμε ούτε καν στην πόλη και στο eshop τους δεν είναι διαθέσιμο οπότε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Τι να κάνω τόσα θέματα που ανοίγετε κάθε μέρα 😂 Εντάξει μου λείπει παρολο που φεύγω για λίγες ώρες, δεν ήμουν ετοιμη. Παλεύεται όμως γιατί δεν κουράζομαι ιδιαίτερα. Το καλύτερο είναι ότι σήμερα που δούλευε πρωί ο άντρας μου του έλεγε πόσο του έλειψε το μεσημέρι που ήρθε οπότε πιστεύω δε θα μου τα αλλάξει 🙏

Τι γλυκο❤️ δενονται τωρα, δεν πιστεύω να σου αλλαξει τιποτα, αντε μονο να γκρινιαζει καποια στιγμη. Νομιζω πως οποτε κ να πηγαινες για δουλεια θα σου ελειπε το μικρουλη. Εντάξει τωρα ειναι πολυ νωρις, αλλα αυτό θα βοηθήσει παρα πολύ στην ψυχολογική σου κατασταση!!.

στις πριν 11 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Γιατί λες ότι δεν είσαι η κατάλληλη;; 

Γιατι γενικα τα περισσοτερα βρεφικα προιοντα τα θεωρω αχρείαστα.. Πεταμενα λεφτα σχεδον ολα.. Εμας το καρεκλακι το μεγαλο πρεπει να μας το εδωσαν αλλα κ τωρα αν χρειαζοταν να παρω θα επαιρνα ικεα.. Δεν ειχα καποιο κριτήριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Θα στρώσει μωρέ...είναι με τις μέρες της και αυτή όπως εμείς...εν τω μεταξύ και η μικρή άλλαξε εδώ και 2 εβδομάδες.. πρέπει να υποφέρει από τα δόντια γιατί ξαφνικά έχει περισσότερη γκρίνια και μυρίζομαι άλμα ταυτόχρονα!! Ξεκινήσαμε στέρεες σιγά σιγά..δεν τρώει και πολύ αλλά όσο περνάει ο καιρός είναι καλύτερα! Εσείς;;

Το ίδιο θέμα είχα και εγώ μετά το πρώτο παιδί...υπέφερα πααααρα πολύ! Ειδικά την πρώτη φορά ένιωθα λες και μου σκίζουν τα μέσα μου😂 άργησα να στρώσω και νόμιζα ότι χάλασα και θα μείνω έτσι 😭😭 ευτυχώς μόλις κατέβηκε η περίοδος πέρασαν όλα μαγικά!!ο θηλασμός επιδείνωνε την κατάσταση λόγω ξηρασίας της περιοχής!! Στη δεύτερη γέννα καμία σχέση αλλά είχα κ πολύ μικρότερο τραυματισμό!

Εμενα απο το αλμα 15-19 χαλασε ο υπνος κ ειναι σε μονιμη γκρινια. Απο 2,5 μηνών βλέπουμε τα ούλα να πρηζονται. Κ τωρα είναι παρα πολυ, πονάει φαινεται. Νομιζω εχουν 2 εβδ περιπου διαφορα οι μικρές οποτε μαλλον είναι σε αλμα κ εκείνη. Στέρεες δεν εχουμε ξεκινησει ακομα, 9/12 κλεινει τους 6 μήνες οποτε εχουμε ακομα.. Ιδανικα θα ηθελα να καθυστερήσω λιγακι, εχω αγχος χωρίς λογο, ομως δε νομιζω να το κρατήσω γιατι η μικρή αρπάζει φαγητο κ μαλλον ειναι ενας καλος λογος να μην το τρεναρω. Δινεις αλεσμενα; η μεγάλη πως ειναι απέναντι στη μικρή την ωρα τοτ φαγητου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Ρε κορίτσια και μια απορία. Η μικρή από τότε που έτυχε να μην κάνει κακά και βάλαμε υποθετο(πριν 4-5 μέρες δηλαδή) κάνει ναι μεν τα κακά της κανονικά (2 φορές την ημέρα όπως ήταν), αλλα έχει πολλά αέρια και γκρινιάζει. Ειδικά τις 2 τελευταίες μέρες την παρατηρώ πως το κάνει αυτό. Με συνέπεια να μην θέλει και να θηλάσει καθιστή, όταν την πιάνει αυτό και να θηλάζουμε όρθιες στα χέρια(οταν την πιάνει αυτό ούτε μαρσιπο θέλει) 😩... Επίσης τα κακά της από τότε είναι πιο συμπαγή (όχι τόσο υγρά) και πιο σκούρα σε χρώμα (όχι ανοιχτό μουστάρδι, όπως ήταν, αλλά λίγο πιο καφετιά). Να φταίει λέτε κάτι που τρώω και την πείραξε ή να είναι ακόμα από το υπόθετο και δεν έστω σε το έντερο; Τον 3ο μήνα τον κλείσαμε και δεν νομίζω να είναι κολικοι τώρα, μιας και δεν κάναμε από την αρχή(βέβαια κι απίθανο δεν είναι) .Εσας ποια είναι η γνώμη σας; 

Δεν ξερω να απαντήσω για το υποθετο, αλλα κανει δουλειά τοσες μερες;  κ εγω πιστευω ότι κολικούς αφου δεν εκανε μεχρι τώρα, δεν θα κανει.. Μήπως την ενοχλει κάτι που τρως; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Δεν ξερω να απαντήσω για το υποθετο, αλλα κανει δουλειά τοσες μερες;  κ εγω πιστευω ότι κολικούς αφου δεν εκανε μεχρι τώρα, δεν θα κανει.. Μήπως την ενοχλει κάτι που τρως; 

Κι εγω λογικά θεωρώ πως δεν είναι το υπόθετο. Και στον γιο μου μια φορά που χρειάστηκε να βάλω, έκανε τι έκανε και μετά επανήλθε στην προηγούμενη κατάσταση. Ψιλιαζομαι κι εγώ το φαγητό. Αλλά δεν ξέρω τι να πρώτο ψάξω. Τρώω τα πάντα και όλο χάζα πολλές φορές. Έχω τέτοια όρεξη για γλυκό που δεν περιγράφεται! Αλλά γλυκα τρώω συνέχεια. Όχι μόνο αυτές τις τελευταίες μέρες. Εφαγα χόρτα βραστά για σαλάτα τις 2 τελευταίες μέρες. Να ευθύνονται αυτά; Θα δοκιμάσω να μην φάω σήμερα και βλέπουμε... 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμάς!! Εμας 2 μερες τωρα είναι ανήσυχη.. Περιμένουμε το αλμα της 13ης.. Κοιμάται αργα και το πρωι την ενοχλει η κοιλιτσα σε σημειο που κλαιει.. 

Για καρεκλακι εμεις θα παρουμε ενα που δενει στην καρέκλα της lorelli που εχει κ δυο παιχνίδια πάνω.. 

Εχει ξεκινήσει το παιχνίδι με τα παιχνίδια της.. Τα αρπαζει κ τα φερνει στο στομα.. Της παρήγγειλα μασητικα με νερο στρογγυλά που εχει διαφορα σχεδιακια πανω.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα και από εμάς!! Εμας 2 μερες τωρα είναι ανήσυχη.. Περιμένουμε το αλμα της 13ης.. Κοιμάται αργα και το πρωι την ενοχλει η κοιλιτσα σε σημειο που κλαιει.. 

Για καρεκλακι εμεις θα παρουμε ενα που δενει στην καρέκλα της lorelli που εχει κ δυο παιχνίδια πάνω.. 

Εχει ξεκινήσει το παιχνίδι με τα παιχνίδια της.. Τα αρπαζει κ τα φερνει στο στομα.. Της παρήγγειλα μασητικα με νερο στρογγυλά που εχει διαφορα σχεδιακια πανω.. 

 

Καλημέρα !!Για δείξε σε φωτό τα μασητικά!!🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ καλή Κυριακή!!

1)Τι παιχνιδάκια πήρατε για αρχή;;

2)Λέτε αν την κοιμιζω αγκαλιά θα μάθει μόνο να κοιμάται αγκαλιά;Τι λέτε;;μήπως τώρα αρχίζουν να υιοθετούν συνήθειες;;

@Mamaofbill το υπόθετο δρα εκείνη την στιγμή,δεν επηρεάζει, τουλάχιστον τους ενήλικες!!Μάλλον κάτι που έφαγες;;,

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μιντόρι είπε:

Καλημέρα κ καλή Κυριακή!!

1)Τι παιχνιδάκια πήρατε για αρχή;;

2)Λέτε αν την κοιμιζω αγκαλιά θα μάθει μόνο να κοιμάται αγκαλιά;Τι λέτε;;μήπως τώρα αρχίζουν να υιοθετούν συνήθειες;;

@Mamaofbill το υπόθετο δρα εκείνη την στιγμή,δεν επηρεάζει, τουλάχιστον τους ενήλικες!!Μάλλον κάτι που έφαγες;;,

 

Παιχνιδια μας εδωσαν πολλά, οπότε δεν αγορασα καθολου. Αλλα αυτα που έχουμε είναι ακριβώς αυτό που χρειάζεται.. Με ηχους, μουσικη, κουδουνιστρες, λουτρινα-κουδουνιστρα, βιβλιαρακια μαλακα και έχουμε και εναν κυβο δραστηριοτητων με καθρέφτη, υφασματακια κλπ 

Εμεις που είναι 3ων ειναι μαθημενη αγκαλιά γιατι δεν ήθελα να την μαθω με στηθος, οσο να ναι αγκαλια ολοι μπορουν να την κοιμησουν.. Οταν φτασει 5 μηνων θα ξεκινήσω θετική εκπαίδευση υπνου.. Μια ρουτίνα με μεταβατικό αντικείμενο και βιβλία για να χαλαρωνει και υπνο. Η καλύτερη ηλικία γιαυτο ειναι 5 - 8 μηνων .. Μεχρι τοτε μου φεύγουν τα χερια για να κοιμηθει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Είναι χωρίς bpa και τα παρήγγειλα απο την Κατερίνη μαζι με ενα πανακι παρηγοριασ.. Σύνολο 15€

Screenshot_20211121_141056_com.android.chrome.jpg

Απο εδώ που μένω εγώ ε? Ποιο μαγαζί  τα έχει superbaby ή newmom?ωραία ειναι! Να τα χαρεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Απο εδώ που μένω εγώ ε? Ποιο μαγαζί  τα έχει superbaby ή newmom?ωραία ειναι! Να τα χαρεί!

Σορρυ λάθος πληροφορίες! Τα πηρα απο το αργος, απο Κατερίνη συγκεκριμένα το newmom περιμένω το καινούργιο θηλαστρο γιατι το παλιο το ελιωσα στο βράσιμο 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Καλημέρα κ καλή Κυριακή!!

1)Τι παιχνιδάκια πήρατε για αρχή;;

2)Λέτε αν την κοιμιζω αγκαλιά θα μάθει μόνο να κοιμάται αγκαλιά;Τι λέτε;;μήπως τώρα αρχίζουν να υιοθετούν συνήθειες;;

@Mamaofbill το υπόθετο δρα εκείνη την στιγμή,δεν επηρεάζει, τουλάχιστον τους ενήλικες!!Μάλλον κάτι που έφαγες;;,

 

Η αγκαλιά δεν είναι συνήθεια, είναι ανάγκη 😉 Εγώ όταν θέλει αγκαλιά πάντα τον παίρνω από την αρχή και όσο μεγαλώνει δεν το ζητάει όλη την ώρα. Ξερει ότι οπότε το χρειαστεί θα το εχει οπότε αισθάνεται ασφαλής.

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Τι γλυκο❤️ δενονται τωρα, δεν πιστεύω να σου αλλαξει τιποτα, αντε μονο να γκρινιαζει καποια στιγμη. Νομιζω πως οποτε κ να πηγαινες για δουλεια θα σου ελειπε το μικρουλη. Εντάξει τωρα ειναι πολυ νωρις, αλλα αυτό θα βοηθήσει παρα πολύ στην ψυχολογική σου κατασταση!!.

Γιατι γενικα τα περισσοτερα βρεφικα προιοντα τα θεωρω αχρείαστα.. Πεταμενα λεφτα σχεδον ολα.. Εμας το καρεκλακι το μεγαλο πρεπει να μας το εδωσαν αλλα κ τωρα αν χρειαζοταν να παρω θα επαιρνα ικεα.. Δεν ειχα καποιο κριτήριο. 

Ε ναι καμία φορά γκρινιάζει αλλά είναι καλύτερα από ότι περίμενα. Εμένα δε μου έλειπε η δουλειά γιατί πριν δε δούλευα και μου ήρθαν όλα μαζί αλλά σκεπτόμενοι μακροπρόθεσμα πράττουμε αναλόγως 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αυτοί οι ατμομαγειρες που είναι και μπλέντερ μαζί θεωρείται αξίζουν σαν αγορά;;αν τα βάζω στη χύτρα στο ειδικό καλαθάκι για λαχανικά δεν γίνετε ίδια δουλειά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Παιχνιδια μας εδωσαν πολλά, οπότε δεν αγορασα καθολου. Αλλα αυτα που έχουμε είναι ακριβώς αυτό που χρειάζεται.. Με ηχους, μουσικη, κουδουνιστρες, λουτρινα-κουδουνιστρα, βιβλιαρακια μαλακα και έχουμε και εναν κυβο δραστηριοτητων με καθρέφτη, υφασματακια κλπ 

Εμεις που είναι 3ων ειναι μαθημενη αγκαλιά γιατι δεν ήθελα να την μαθω με στηθος, οσο να ναι αγκαλια ολοι μπορουν να την κοιμησουν.. Οταν φτασει 5 μηνων θα ξεκινήσω θετική εκπαίδευση υπνου.. Μια ρουτίνα με μεταβατικό αντικείμενο και βιβλία για να χαλαρωνει και υπνο. Η καλύτερη ηλικία γιαυτο ειναι 5 - 8 μηνων .. Μεχρι τοτε μου φεύγουν τα χερια για να κοιμηθει. 

Η εκπαίδευση είναι τύπου σεμινάρια;;;μασητικά μας έχουν κάνει δώρο  κάτι ξύλινα και σιλικόνης ..δεν είναι κατάλληλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Παιχνιδια μας εδωσαν πολλά, οπότε δεν αγορασα καθολου. Αλλα αυτα που έχουμε είναι ακριβώς αυτό που χρειάζεται.. Με ηχους, μουσικη, κουδουνιστρες, λουτρινα-κουδουνιστρα, βιβλιαρακια μαλακα και έχουμε και εναν κυβο δραστηριοτητων με καθρέφτη, υφασματακια κλπ 

Εμεις που είναι 3ων ειναι μαθημενη αγκαλιά γιατι δεν ήθελα να την μαθω με στηθος, οσο να ναι αγκαλια ολοι μπορουν να την κοιμησουν.. Οταν φτασει 5 μηνων θα ξεκινήσω θετική εκπαίδευση υπνου.. Μια ρουτίνα με μεταβατικό αντικείμενο και βιβλία για να χαλαρωνει και υπνο. Η καλύτερη ηλικία γιαυτο ειναι 5 - 8 μηνων .. Μεχρι τοτε μου φεύγουν τα χερια για να κοιμηθει. 

Εμάς κοιμάται με διάφορους τρόπους αλλά ξυπνάει εύκολα μόλις τον αφήσουμε στην κούνια του🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Η εκπαίδευση είναι τύπου σεμινάρια;;;μασητικά μας έχουν κάνει δώρο  κάτι ξύλινα και σιλικόνης ..δεν είναι κατάλληλα;;

Μια χαρά πρέπει να είναι τα μασητικα! 

Οχι απαραίτητα σεμινάρια! Αν μπεις στο προφίλ instagram Zeta gaki εξηγει πολλα και περα απο την εκπαίδευση ύπνου..η @PanBαν θυμάμαι καλα μας την ειχε πει και πραγματικά χαίρομαι πολύ που δίνει τοσες πληροφορίες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια...πώς ήταν το βράδυ σας;;εμάς μαρτυρικό..ο μικρός δεν κοιμήθηκε ούτε δύο ώρες....βόλτα τον κάναμε , τον πήρα δίπλα μου κοιμόταν λίγο μόνο σε όρθια θέση και μόλις τον ξαπλώναμε κλάμα...μετα δεν έπιανε ουτεαυτο.μπορεί να θήλαζε και όλο το βράδυ...😔δεν έδειχνε να τον ενοχλεί κάτι....και την μέρα δεν κοιμηθηκε πανω 1μιση ώρα συνολικά....δώστε μου καμία ιδέα για να τον κοιμιζουμε το βράδυ ...γιατί οι θηλές μου  βγήκαν εκτός ...

 

Εμάς μας έσωσαν δύο πράγματα μια συσκευή λευκών ήχων και ο υπνοσακος με τα χέρια μέσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...