Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@Valxris @Dim.The. Τι κάνετε; πως ειναι τα μικρά σας που είχαν κρυώσει; 

Ο μικρός είναι ακόμα μπουκωμενος και φταρνιζεται! Η μικρή μου σήμερα καλύτερα από βήχα και λίγη καταρροή φυσικά το τσίμπησα και εγώ καταρροή και βήχα....εσένα ανναρωσαν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 31 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Φοβάμαι ότι τον πνιγει το στήθος μου 🤣 μέχρι τώρα τον θηλάζω με μαξιλάρι αλλά σιγά σιγά πρεπει να βρω κ άλλους τρόπους γιατί δε γίνεται να είμαι όλη μέρα έτσι. Το μαρσιπο μου φάνηκε τέλειο. Έχω παρει σλινγκ αλλά από άλλη εταιρεία. Δεν είχα σκεφτεί το ενδεχόμενο να θηλάζει στο μαρσιπο. 

Τα αέρια είναι ή δεν είναι φυσιολογικά;

Χαχα σε καταλαβαίνω.. Να σου πω στον μικρό μετά απι λίγους μήνες το στήθος μου μίκρυνε κ τώρα μεγάλωσε πάλι..θα το βρεις σιγα σιγά. Εγώ το σλινγκ το ήθελα για όταν θηλάζει πολλή ώρα να έχω ελεύθερα τα χέρια μου,αλλα δεν την παλεύω με την ζέστη!! Τα αέρια εάν είναι πααάρα πολλά δε νομίζω πως είναι φυσιολογικά,σίγουρα θα υπάρχουν κ άλλα συμπτώματα, προς κολικούς θα έλεγα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Σε μενα αυτο συνέβη. 37+6 πηγα στον γιατρό και ηταν ψηλα. Τον ρωτησα ποτε πρεπει να εχει εμπεδωθεί. Οποτε θελει μου ειπε. Αυριο, μεθαύριο, σε 2-3 βδομάδες... 38+1 γεννησα τσακα τσακα. Οι συσπάσεις τοκετού που κανει η μητρα το βοηθουν να κατεβει. Τωρα περιμενω να τελειώσει το αιμα να κανω μια χαλαουα της προκοπής 😁 Οσες γεννησατε ποσες μερες ειχατε αίμα;

Μέχρι τις 14 μερες είχα αρκετό, μετά μια έχω μια δεν έχω κ παλι όμως κάτι σταγόνες. 25 μερες σήμερα. Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Ο μικρός είναι ακόμα μπουκωμενος και φταρνιζεται! Η μικρή μου σήμερα καλύτερα από βήχα και λίγη καταρροή φυσικά το τσίμπησα και εγώ καταρροή και βήχα....εσένα ανναρωσαν???

Έχεις τον άντρα σου να σε βοηθάει τουλάχιστον; είναι δύσκολα να εισαι κ εσύ κ τα παιδιά. Ο γιος μου 1 μέρα κράτησε, η μικρή ταλαιπωρηθηκε αλλά έχει 3 μέρες που είναι καλά  ευτυχώς!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Χαχα σε καταλαβαίνω.. Να σου πω στον μικρό μετά απι λίγους μήνες το στήθος μου μίκρυνε κ τώρα μεγάλωσε πάλι..θα το βρεις σιγα σιγά. Εγώ το σλινγκ το ήθελα για όταν θηλάζει πολλή ώρα να έχω ελεύθερα τα χέρια μου,αλλα δεν την παλεύω με την ζέστη!! Τα αέρια εάν είναι πααάρα πολλά δε νομίζω πως είναι φυσιολογικά,σίγουρα θα υπάρχουν κ άλλα συμπτώματα, προς κολικούς θα έλεγα. 

Ναι, αυτό θέλω να μπορώ να πιάσω κάτι για παραδειγμα γι αυτό μου φάνηκε τέλειο. Θα παω να το δω από κοντά 😉 thank you!!! 

Α, προς κολικους.... Πότε αρχίζουν; τα μωρά που θηλάζουν έχουν; ή είναι ανάλογα το μωρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Εμάς άρχισε να φαίνεται ότι είναι έτοιμος να πέσει κ έφευγαν κ κομμάτια. Την επόμενη, 16η μέρα έπεσε το μανταλάκι αλλά έμειναν κάποια κομμάτια που έφυγαν τις επόμενες μέρες. 

Κατάλαβα ωραία περιμένω δηλαδή. Εσύ είχες αίμα κορίτσι? Λένε νομίζω ότι στην καισαρική μας καθαρίζουν κ δεν έχουμε πολύ? Επίσης πως είναι η τομη σου σε ενοχλεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κατάλαβα ωραία περιμένω δηλαδή. Εσύ είχες αίμα κορίτσι? Λένε νομίζω ότι στην καισαρική μας καθαρίζουν κ δεν έχουμε πολύ? Επίσης πως είναι η τομη σου σε ενοχλεί?

Η τομή δε με ενοχλεί καθόλου κ σχεδόν δε φαίνεται πια. Δεν είχα ράμματα εξωτερικά. Βασικά δεν ξέρω αν κάνουν εξωτερικά 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ναι, αυτό θέλω να μπορώ να πιάσω κάτι για παραδειγμα γι αυτό μου φάνηκε τέλειο. Θα παω να το δω από κοντά 😉 thank you!!! 

Α, προς κολικους.... Πότε αρχίζουν; τα μωρά που θηλάζουν έχουν; ή είναι ανάλογα το μωρό;

Κάτσε βρε αφού έχεις σλινγκ γτ να πάρεις άλλο;

δεν ξέρω αν μπορεί κάποιος να απαντήσει με σιγουριά για τους κολικούς. Ο γιος μου έκανε από 2εβδ μέχρι κ 3 μηνών. Η μικρή έχει κλείσει τους 2 μήνες κ δεν είχε κ νομίζω πως δεν θα έχει θέλω να πιστεύω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κάτσε βρε αφού έχεις σλινγκ γτ να πάρεις άλλο;

δεν ξέρω αν μπορεί κάποιος να απαντήσει με σιγουριά για τους κολικούς. Ο γιος μου έκανε από 2εβδ μέχρι κ 3 μηνών. Η μικρή έχει κλείσει τους 2 μήνες κ δεν είχε κ νομίζω πως δεν θα έχει θέλω να πιστεύω. 

Γιατί αυτό που έχω δε νομίζω ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να θηλασει. Απ'οτι κατάλαβα μόνο αυτό που μου έβαλες κάνει. Λάθος κατάλαβα;

Πωωω   τόσο πολυ είχε ο μικρός σου; μακάρι να μην κάνει η μικρή 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Κάτσε βρε αφού έχεις σλινγκ γτ να πάρεις άλλο;

δεν ξέρω αν μπορεί κάποιος να απαντήσει με σιγουριά για τους κολικούς. Ο γιος μου έκανε από 2εβδ μέχρι κ 3 μηνών. Η μικρή έχει κλείσει τους 2 μήνες κ δεν είχε κ νομίζω πως δεν θα έχει θέλω να πιστεύω. 

Ο παιδίατρος μου είχε πει αν μέχρι τις 40 μέρες δεν κάνει κολικούς δε θα κανει μετά..

Συντριβάνια ναι νιώθω το ανταλλακτικό και αν την αφήσει γίνεται χαμός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Γιατί αυτό που έχω δε νομίζω ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να θηλασει. Απ'οτι κατάλαβα μόνο αυτό που μου έβαλες κάνει. Λάθος κατάλαβα;

Πωωω   τόσο πολυ είχε ο μικρός σου; μακάρι να μην κάνει η μικρή 😉

Απ' ότι έχω καταλάβει μπορείς να θηλασεις σε όλους τους μαρσιπους..εφόσον είναι σλινγκ ακριβώς το ίδιο θα είναι με τον αστεράκι. βάλε ποιον έχεις να το δω λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Ο παιδίατρος μου είχε πει αν μέχρι τις 40 μέρες δεν κάνει κολικούς δε θα κανει μετά..

Συντριβάνια ναι νιώθω το ανταλλακτικό και αν την αφήσει γίνεται χαμός 

Αχ κ εγώ αυτό ξέρω αλλά σε αυτό ήμουν επιφυλακτική. Έχω περάσει πολύ χάλια με τον μικρό, παρά πολύ. 

Έχεις έντονο αντανακλαστικο καθόδου, άρα έχεις έντονη ροή. Αγκαλίτσα με ένα πετσέτακι πρέπει να είσαι.αυτό δεν βοηθάει την γοπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Αχ κ εγώ αυτό ξέρω αλλά σε αυτό ήμουν επιφυλακτική. Έχω περάσει πολύ χάλια με τον μικρό, παρά πολύ. 

Έχεις έντονο αντανακλαστικο καθόδου, άρα έχεις έντονη ροή. Αγκαλίτσα με ένα πετσέτακι πρέπει να είσαι.αυτό δεν βοηθάει την γοπ. 

Ναι βάζω πετσετακι στο ενα στήθος και αν δεν γκρινιάζει αποσυμφόρω σε άλλο. 

Γενικά τα αγόρια τα περνάνε ολα πιο βαριά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Απ' ότι έχω καταλάβει μπορείς να θηλασεις σε όλους τους μαρσιπους..εφόσον είναι σλινγκ ακριβώς το ίδιο θα είναι με τον αστεράκι. βάλε ποιον έχεις να το δω λιγο

https://www.babywearing365.com/product/mini-sling-light-green/ αυτόν έχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ναι βάζω πετσετακι στο ενα στήθος και αν δεν γκρινιάζει αποσυμφόρω σε άλλο. 

Γενικά τα αγόρια τα περνάνε ολα πιο βαριά.. 

Αχ, αυτά τα αγόρια... Ευαισθητουλια 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε; Σήμερα ξύπνησα κ πονάω παντού λες κ έκανα γυμναστική 😩 ειδικά οι προσαγωγοι μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Έχεις τον άντρα σου να σε βοηθάει τουλάχιστον; είναι δύσκολα να εισαι κ εσύ κ τα παιδιά. Ο γιος μου 1 μέρα κράτησε, η μικρή ταλαιπωρηθηκε αλλά έχει 3 μέρες που είναι καλά  ευτυχώς!! 

 

Όχι δεν έχω κανέναν αλλά συνηθισμένα τα βουνά από τα χιόνια,ο άντρας μου τάχα είπε θα επερνε άδεια (από τον εαυτό του χαχαχ) στις 9του μήνα η "άδεια" φαινομενικά ξεκίνησε και μέχρι εχθές δεν έκατσε σήμερα είπε δεν θα πάει θα κάτσει να κάνει δουλειές στον κήπο αλλά και εδώ να ήταν πραγματικά δεν το έχει με τα παιδιά.....και Δευτέρα τελειώνει η άδεια ο Θεός να την κάνει!

Κάποια ρώτησε για τα λοχεια αλλά δεν θυμάμαι γιατί τα διάβαζα στις 4 το ξημέρωμα μεταξύ ύπνου-ξυπνιου  στην κόρη μου είχαν κρατήσει 30μερες μαζί όμως με τις αποχρώσεις του τελειώματος καφέ κίτρινο το αίμα αίμα σταμάτησε στις 20 μέρες....στον γιο μου τώρα ενώ το αίμα σταμάτησε στις 20 μέρες πάλι οι αποχρώσεις κράτησαν μέχρι 43 μέρες έλεος αμάν έκανα να βγάλω το σερβιετακι...

Για την ίωση που περάσαμε επειδή η μικρή δεν έχει αρρωστήσει ξανά άλλη μια όταν ήταν βρέφος δεν παίρνει με τίποτα τα σιρόπια ούτε για πυρετό ούτε για βήχα δεν υπάρχει αυτό το πράγμα δεν τα πίνει όπου και να τα κρύψω γάλα φαγητό κλπ το καταλαβαίνει αμέσως οπότε αργεί και η ανάρρωση γι'αυτό τον λόγο δεν τα επερνε ποτέ και κάποια στιγμή που μου έκανε πυρετό από εμβόλια της έβαζα υπόθετο ντεπον έχουμε μεγάλο θέμα με αυτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια ο ομφαλός πως πέφτει??  Απλά την μια στιγμή πχ φεύγει από πάνω?? Τον βρήκατε μέσα στο Φορμακι??😂😏

Στην κόρη μου τον είχα βρει μέσα στο φανελάκι ακριβώς! Στον γιο μου που έπεσε στις 15μερες 4μερες κρεμόταν από μια κλωστή τόσο μικρή και του είχαν βάλει κ δύο μαναταλακια στο νοσοκομείο έλεος και το έπιασε ο μικρός με το χέρι και τον ξηλωσε πριν προλάβω να του ανοίξω το χέρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε; Σήμερα ξύπνησα κ πονάω παντού λες κ έκανα γυμναστική 😩 ειδικά οι προσαγωγοι μου... 

Καλημέρα καλωσορισες στο κλαμπ! 😅😂 

Κάναμε και εμεις την nst, την ειδε ο γιατρός που ειχε εφημερια και πηρε τον γιατρο μας τηλέφωνο και του ειπε οτι κανω 15-20 λεπτες συσπάσεις που δεν καταλαβαίνω και εμενα μου είπε ότι βρίσκομαι στις τελευταίες μέρες.. Ο γιατρός μου μου έστειλε μήνυμα ύστερα και με ενημέρωσε ότι μιλησε με τον γιατρο που ειδε την nst και οτι λογικά οι 15-20 λεπτες ειναι προπαρασκευαστικες.. 🤷🏼‍♀️😥 Κλεισαμε για 19 του μηνα να τα πούμε παλι να δουμε τι γίνεται.. 

Εσεις τι κάνετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Σε μενα αυτο συνέβη. 37+6 πηγα στον γιατρό και ηταν ψηλα. Τον ρωτησα ποτε πρεπει να εχει εμπεδωθεί. Οποτε θελει μου ειπε. Αυριο, μεθαύριο, σε 2-3 βδομάδες... 38+1 γεννησα τσακα τσακα. Οι συσπάσεις τοκετού που κανει η μητρα το βοηθουν να κατεβει. Τωρα περιμενω να τελειώσει το αιμα να κανω μια χαλαουα της προκοπής 😁 Οσες γεννησατε ποσες μερες ειχατε αίμα;

Εγώ καθάρισα τελείως στις 35 μέρες περίπου και στις 40 το πρωί ξύπνησα και είχα περίοδο που κράτησε 3 μέρες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα κάτι πάνω από 30 μέρες μου κράτησαν τα λοχεια στην κόρη μου, μετά από καισαρική αλλά δεν είχα έντονη ροή, μου είπε ότι μου καθάρισε την μήτρα στην καισαρική, γι αυτό φαντάζομαι.. Στις 40 ημέρες που πήγα να με δει είχε καθαρίσει τελείως. Περίοδος μου ήρθε στους 6 μήνες! 

Ο αφαλος εμένα της έπεφτε κομμάτι κομμάτι, το έβρισκα στο φανελάκι. Το τελευταίο κομμάτι έφυγε στο καθάρισμα, μου έμεινε στο χέρι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Ναι βάζω πετσετακι στο ενα στήθος και αν δεν γκρινιάζει αποσυμφόρω σε άλλο. 

Γενικά τα αγόρια τα περνάνε ολα πιο βαριά.. 

Ναιιιι κ εγω το έχω παρατηρήσει αυτό με τα αγόρια. Λοιπόν η μικρή μερικές φορές κάνει μπάνιο με το γάλα, επειδή δεν το αφήνει σε κάθε θηλασμό δεν έχω πάντα πετσέτακι. 9

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Όχι δεν έχω κανέναν αλλά συνηθισμένα τα βουνά από τα χιόνια,ο άντρας μου τάχα είπε θα επερνε άδεια (από τον εαυτό του χαχαχ) στις 9του μήνα η "άδεια" φαινομενικά ξεκίνησε και μέχρι εχθές δεν έκατσε σήμερα είπε δεν θα πάει θα κάτσει να κάνει δουλειές στον κήπο αλλά και εδώ να ήταν πραγματικά δεν το έχει με τα παιδιά.....και Δευτέρα τελειώνει η άδεια ο Θεός να την κάνει!

Κάποια ρώτησε για τα λοχεια αλλά δεν θυμάμαι γιατί τα διάβαζα στις 4 το ξημέρωμα μεταξύ ύπνου-ξυπνιου  στην κόρη μου είχαν κρατήσει 30μερες μαζί όμως με τις αποχρώσεις του τελειώματος καφέ κίτρινο το αίμα αίμα σταμάτησε στις 20 μέρες....στον γιο μου τώρα ενώ το αίμα σταμάτησε στις 20 μέρες πάλι οι αποχρώσεις κράτησαν μέχρι 43 μέρες έλεος αμάν έκανα να βγάλω το σερβιετακι...

Για την ίωση που περάσαμε επειδή η μικρή δεν έχει αρρωστήσει ξανά άλλη μια όταν ήταν βρέφος δεν παίρνει με τίποτα τα σιρόπια ούτε για πυρετό ούτε για βήχα δεν υπάρχει αυτό το πράγμα δεν τα πίνει όπου και να τα κρύψω γάλα φαγητό κλπ το καταλαβαίνει αμέσως οπότε αργεί και η ανάρρωση γι'αυτό τον λόγο δεν τα επερνε ποτέ και κάποια στιγμή που μου έκανε πυρετό από εμβόλια της έβαζα υπόθετο ντεπον έχουμε μεγάλο θέμα με αυτο 

Αχ βρε κορίτσι μου κ εσύ ταλαιπωρείσαι πάρα πολύ!! Εμένα ο μικρός δεν θέλει όρο στην μύτη  την φυσάει από 2 χρόνων κ σιρόπι για τον βήχα πίνει γιατί του αρέσει η γεύση, ντεπον όχι δεν του αρέσει απλά έχει ένα καλό συνεργάζεται εύκολα ύστερα από πολυ μπλα μπλα κ γενικά ότι αρνείται ξεκινάω πρώτα το παιχνίδι  ταυτόχρονα μπλα μπλα... Βέβαια τώρα να μου πεις κ εσύ τι να κάνεις που έχεις κ το μωρό.. Έχεις δίκιο ότι κ να πεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ καθάρισα τελείως στις 35 μέρες περίπου και στις 40 το πρωί ξύπνησα και είχα περίοδο που κράτησε 3 μέρες.. 

Εχω μια απορία... Πως ξέρεις ότι ήταν περίοδος;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Είναι εύκολος να τον φορέσεις; δεν μπαινει το μωρό σε ξαπλωτη θέση καθόλου; ring sling να πας να δοκιμάσεις για να δεις αν σε βολεύει. Κ που ξέρεις μπορεί να σε βοηθήσουν να θηλασεις τον μικρό κ σε αυτόν που έχεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...