Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια... σήμερα το μωράκι έχει μια κινητικότητα που τη νιώθω από μέσα...σαν να κόβεται η αναπνοή μου..δεν μπορώ να το εκφράσω ακριβώς 🥰🥰🥰

Πώς είστε εσείς;; Νέες εγκυούλες καλωσήρθατε 🤰🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Καλησπέρα σας κορίτσια...ήρθα κι εγώ στην όμορφη ομαδουλα σας...περιμένω το 3ο μου παιδάκι ..κι έχω Πητ 20/6 ... Πριν μια βδομάδα έκανα αυχενική και όλα πάνε μια χαρά δόξα τον Θεό.. και μάλλον έχουμε αγοράκι..καλώς σας βρήκα λοιπόν!!!! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γειά σας και από μένα περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου το καλοκαίρι! Είμαι 10 εβδομαδων και έχω και ένα γιο 11 μηνων😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σας κορίτσια... σήμερα το μωράκι έχει μια κινητικότητα που τη νιώθω από μέσα...σαν να κόβεται η αναπνοή μου..δεν μπορώ να το εκφράσω ακριβώς 🥰🥰🥰

Πώς είστε εσείς;; Νέες εγκυούλες καλωσήρθατε 🤰🤰🤰

Κι εγω νιώθω κινητικοτητα του μωρού σήμερα, @Smurf88...Αλλα όχι ετσι οπως το περιγράφεις εσυ..Επίσης νομίζω οτι ειναι νωρίς ακομα για να το ακουω...Ειμαι μόλις στη 15η εβδομαδα..🤔🤔🤔

Για τα νε κοριτσια, καλως ηρθατε ολες!!Με το καλο να εχουμε ολες μια υγιη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Κι εγω νιώθω κινητικοτητα του μωρού σήμερα, @Smurf88...Αλλα όχι ετσι οπως το περιγράφεις εσυ..Επίσης νομίζω οτι ειναι νωρίς ακομα για να το ακουω...Ειμαι μόλις στη 15η εβδομαδα..🤔🤔🤔

Για τα νε κοριτσια, καλως ηρθατε ολες!!Με το καλο να εχουμε ολες μια υγιη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Δε ξέρω πως να το περιγράψω βασικά... χαχαχα!! Είναι πολύ περίεργο συναίσθημα τώρα στην αρχή και όλες το βιώνουμε με διαφορετικό τρόπο..μετά που αρχίζουν οι καλές κλωτσιές είναι το καλό 💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Smurf88 είπε:

Δε ξέρω πως να το περιγράψω βασικά... χαχαχα!! Είναι πολύ περίεργο συναίσθημα τώρα στην αρχή και όλες το βιώνουμε με διαφορετικό τρόπο..μετά που αρχίζουν οι καλές κλωτσιές είναι το καλό 💞💞

Ω καλα εισαι!!Θα βαζω τη μικρη να ακουμπάει τη κοιλια μ οταν θα ρίχνει τις καλες κλωτσιές και θα την βιντεοσκόπησω..Σοκ θα παθει το παιδί!!😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Earp είπε:

Κορίτσια γειά σας και από μένα περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου το καλοκαίρι! Είμαι 10 εβδομαδων και έχω και ένα γιο 11 μηνων😁

Καλώς ήρθες και με το καλό το δεύτερο μωράκι σου 😁 αφού έχεις ήδη πρόσφατη εμπειρία, θα μας διαφωτίσεις κι εμάς τις νέες μανούλες για το τι να περιμένουμε 😁 Σε ποιο νοσοκομείο γέννησες το πρώτο σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

28 Δεκεμβρίου έχω εγώ.. Θα είμαι 12 και 3.. 

Μία χαρά... Τέλεια!!!. Αντε να δούμε αν είναι καλά τα γλυκούλια.να διυμε κ το φύλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Earp είπε:

Κορίτσια γειά σας και από μένα περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου το καλοκαίρι! Είμαι 10 εβδομαδων και έχω και ένα γιο 11 μηνων😁

Τι γλυκό. Μαζί είμαστε. Κ ο δικός μου 12.5 μηνών. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που είστε βρε κορίτσια;; είμαστε αρκετά ήσυχες πλέον. Εγώ να πω την αληθεια γύρισα δουλειά και έχω ξανανιώσει. Ξεχνιέμαι πάρα πολύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Που είστε βρε κορίτσια;; είμαστε αρκετά ήσυχες πλέον. Εγώ να πω την αληθεια γύρισα δουλειά και έχω ξανανιώσει. Ξεχνιέμαι πάρα πολύ.. 

Καλησπέρα κορίτσια.. 

Οντως πολύ ησυχία έχει πέσει. Καλύτερα που δουλεύεις @Clairy. μου ξεχνιεσαι, θα περάσει κ γρήγορα ο καιρός. Πλησιάζει κ η αυχενική σου.

@Smurf88 κάτι τέτοιο νιώθω κ εγω αλλά να σου πω ακόμα δεν έχω το έχω αισθανθεί με το χέρι μου.

Εγώ έχω αρχίσει κ ηρεμώ με τις αναγούλες, έχω ξεκινήσει κ τρώω φαγητά που είχα κόψει στο α τρίμηνο..αλλα έχω πολύ κούραση κ νύστα ειδικά τα πρωινά με αποτέλεσμα να έχω γκρίνια γιατί δεν μπορώ να ξεκουραστώ με τον μικρό. Κ τις τελευταίες μέρες με πονάει η μέση μου και αισθανομαι ώρες ώρες ότι πρηζονται τα χέρια μου κ τα πόδια μου...βεβαια να πω ότι πίνω με το ζόρι νερό τις τελευταίες μέρες δεν πίνω σχεδόν καθόλου. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Χτες έκανα την αυχενική μου και στον υπερηχογραφικο έλεγχο βγήκαν όλα καλά. Σήμερα πριν λίγο μου ήρθαν και τα αποτελέσματα των αιματολογικών αλλά δεν έχει φυσιολογικές τιμές δίπλα για να δω αν όλα είναι καλά και ντρέπομαι να ενοχλήσω τη γιατρό μου τέτοια ώρα... ξέρετε να μου πείτε εσείς που έχετε κάνει ήδη  αν είναι καλά; 

ελεύθερη β-hCG: 34,53 IU/l  ισοδύναμο με 0,836 MoM

PAPP-A:  3,511 IU/l  ισοδύναμο με 1,319 MoM

Αν ξέρει καμία ας μου πει γιατί έχω ραντεβού τη Δευτέρα με τη γιατρό μου και ως τότε θα με φάει η αγωνία... 😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. 

Οντως πολύ ησυχία έχει πέσει. Καλύτερα που δουλεύεις @Clairy. μου ξεχνιεσαι, θα περάσει κ γρήγορα ο καιρός. Πλησιάζει κ η αυχενική σου.

@Smurf88 κάτι τέτοιο νιώθω κ εγω αλλά να σου πω ακόμα δεν έχω το έχω αισθανθεί με το χέρι μου.

Εγώ έχω αρχίσει κ ηρεμώ με τις αναγούλες, έχω ξεκινήσει κ τρώω φαγητά που είχα κόψει στο α τρίμηνο..αλλα έχω πολύ κούραση κ νύστα ειδικά τα πρωινά με αποτέλεσμα να έχω γκρίνια γιατί δεν μπορώ να ξεκουραστώ με τον μικρό. Κ τις τελευταίες μέρες με πονάει η μέση μου και αισθανομαι ώρες ώρες ότι πρηζονται τα χέρια μου κ τα πόδια μου...βεβαια να πω ότι πίνω με το ζόρι νερό τις τελευταίες μέρες δεν πίνω σχεδόν καθόλου. 

 

Τι νερό όντως είναι ένα θέμα κ σε μένα αλλά όσο περνάει ο καιρός πίνω όλο και περισσότερο..τις τελευταίες μέρες πίνω σίγουρα λίτρο κ θέλω να φτάσω παραπάνω!! Μου έμεινε όμως ακόμα αυτή η περίεργη γεύση στο στόμα όταν το πίνω κ πολλές φορές κ μετά τα γεύματα..που θα πάει, θα περάσουν κ αυτά!! Λίγη ακόμα υπομονή..

Για την κούραση σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Νομίζω ότι θα είμαι κουρασμένη σε όλη την εγκυμοσύνη 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια!!!!κατάφερα μετα από μέρες να διαβάσω όλες τις σελίδες!είχα να γράψω από την αρχή του θέματος..τότε ήμουν καλά μετα ξεκίνησαν οι εμετοι και με ένα ζουζούνι στο σπίτι χωρίς βοήθεια δεν μπορούσα να παρακολουθήσω!ακόμα χάλια ήμουν (16 και 1 )και βρήκα την υγεία μου με κάτι χάπια φυτικα που μου πρότεινε η φαρμακοποιός!2 μέρες έχω να κάνω εμετό !τα ειχς πάρει και πριν 2 βδομάδες και μόλις εγινα καλα τα σταμάτησα και ξανά ξεκίνησε η κάτω βόλτα!δεν μπορούσα να φαω και να πιω τίποτα....ζαλάδες αδυναμία ένα χαλι αλλς ευτυχώς ηρέμησα!θα συνεχίσω να τα παίρνω γιατι δεν μπορώ να μην ειμαι καλα!και την πρώτη εγκυμοσύνη δεν μου σταμάτησαν ποτε τα συμπτώματα!μέχρι και τη στιγμή που γεννούσα εκανα 2 φορες εμετό...κατά τα άλλα το μωράκι ειναι μια χαρς κάποιες φορές νομίζω το έχω νιώσει αλλς γενικά είναι ησυχο και στους υπέροχους. Μάλλον είναι αγορακι!θα το σιγουρέψουμε πιστεύω στις 7 Γενάρη που είναι το επόμενο ραντεβού!

Χαίρομαι που διάβασα πως είστε όλες καλα !δεν θυμάμαι ποια κοπέλα είπε ότι δεν μπορεί να κοιμηθεί αλλα ας δοκιμάσει το διάβασμα!εγω εχω αρκετές μέρες κοιμάμαι 2 η ώρα!όσο και να νυστάζω ότι ώρα και να ξυπνήσω κάτι γίνεται και δε μπορώ να κοιμηθώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες. Ελπίζω να πετύχω κάποια πρωινή. Σηκώθηκα ξημερώματα εξαιτίας ενός πόνου πολύ χαμηλά αριστερά. Με πιάνει ανά 1-2 λεπτά περίπου κ κρατάει πολύ λίγο. Δεν είναι ανυπόφορος, αλλά σταθερός κ δεν μπορώ να καταλάβω τί είναι. Συσπάσεις δεν έχω πάθει κ δεν ξέρω. Σκέφτομαι μήπως είναι της δυσκοιλιότητας γτ ταλαιπωρουμαι αυτές τις μέρες αλλά κ πάλι δεν το έχω ξανανιώσει. Έχει ανάλογη εμπειρία καμία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα σε όλες. Ελπίζω να πετύχω κάποια πρωινή. Σηκώθηκα ξημερώματα εξαιτίας ενός πόνου πολύ χαμηλά αριστερά. Με πιάνει ανά 1-2 λεπτά περίπου κ κρατάει πολύ λίγο. Δεν είναι ανυπόφορος, αλλά σταθερός κ δεν μπορώ να καταλάβω τί είναι. Συσπάσεις δεν έχω πάθει κ δεν ξέρω. Σκέφτομαι μήπως είναι της δυσκοιλιότητας γτ ταλαιπωρουμαι αυτές τις μέρες αλλά κ πάλι δεν το έχω ξανανιώσει. Έχει ανάλογη εμπειρία καμία??

Καλημέρα.. Μίλησες με τον γιατρό;; 

Εμένα όταν με πιάνει σε αυτήν την συχνότητα έχω κολικούς εντέρου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα σε όλες. Ελπίζω να πετύχω κάποια πρωινή. Σηκώθηκα ξημερώματα εξαιτίας ενός πόνου πολύ χαμηλά αριστερά. Με πιάνει ανά 1-2 λεπτά περίπου κ κρατάει πολύ λίγο. Δεν είναι ανυπόφορος, αλλά σταθερός κ δεν μπορώ να καταλάβω τί είναι. Συσπάσεις δεν έχω πάθει κ δεν ξέρω. Σκέφτομαι μήπως είναι της δυσκοιλιότητας γτ ταλαιπωρουμαι αυτές τις μέρες αλλά κ πάλι δεν το έχω ξανανιώσει. Έχει ανάλογη εμπειρία καμία??

Και εγώ το παθαίνω όταν νιώθω φουσκωμένη.. Και πιστεύω ότι είναι το έντερο.. Γιατί και πριν την εγκυμοσυνη πάθαινα κάτι σαν κολικο εντέρου και ήταν ακριβώς ίδιος πόνος αλλά από δεξιά.. Τώρα με χτυπάει και αριστερά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Και εγώ το παθαίνω όταν νιώθω φουσκωμένη.. Και πιστεύω ότι είναι το έντερο.. Γιατί και πριν την εγκυμοσυνη πάθαινα κάτι σαν κολικο εντέρου και ήταν ακριβώς ίδιος πόνος αλλά από δεξιά.. Τώρα με χτυπάει και αριστερά.. 

@Clairy. κι εσύ πολύ χαμηλά το ένιωθες ? Δε μου εχει περάσει ακόμα, αν κ έχει αραιωσει μπορώ να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

@Clairy. κι εσύ πολύ χαμηλά το ένιωθες ? Δε μου εχει περάσει ακόμα, αν κ έχει αραιωσει μπορώ να πω..

Ναι χαμηλά. Φαντάσου ότι την πρώτη φορά πίστευα ότι συμβαίνει κάτι στις ωοθήκες.. Μετά λίγο έφαγα φρουτάκια ήπια και έναν ελληνικό και με βοήθησε 😂 Άσχετο.. Πίνεται καφέ;; εγώ πίνω 1 με 2 το πάρα πολύ την εβδομάδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ναι χαμηλά. Φαντάσου ότι την πρώτη φορά πίστευα ότι συμβαίνει κάτι στις ωοθήκες.. Μετά λίγο έφαγα φρουτάκια ήπια και έναν ελληνικό και με βοήθησε 😂 Άσχετο.. Πίνεται καφέ;; εγώ πίνω 1 με 2 το πάρα πολύ την εβδομάδα.. 

Μίλησα τώρα κ μου είπε όντως ότι είναι κολικοί. Όσο για τον καφέ, τον έκοψα τελείως όταν μπήκα στον 3ο μήνα. Όχι ότι μου το είπε η γιατρός, μόνη μου το αποφάσισα. 1 καφές την ημέρα επιτρέπεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα.. Μίλησες με τον γιατρό;; 

Εμένα όταν με πιάνει σε αυτήν την συχνότητα έχω κολικούς εντέρου. 

Το ίδιο είπε κ η γιατρός 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια Καλό Σ/Κ να εχουμε! Εγώ ειμαι πολύ πολύ καλά. Είμαι μόλις 5w και 5days. Δεν μπορώ με τίποτα να συνηθίσω την συχνοουρια,  ειδικά ο βράδυ. Αυτό που ξυπνάω 3, 4 ή 5 φορές με σκοτώνει!! Υποθέτω είναι προπόνηση για όταν έρθει το μωρό...;;; Χαχαχαχχα!! Το στήθος μου είναι με τις μέρες του, χθες και σήμερα με ενοχλεί λιγάκι. Βρε κορίτσια, μιας και πιάσατε το θέμα της δυσκοιλιότητας, εγώ που έτσι κι αλλιώς είχα θέμα με τη τουαλέτα από πριν, νομίζω ότι άρχισε να χειροτερεύει ήδη!! Τι θα κανω;; Οσο για τους καφεδες πινω 1 κουπα καφε την ημερα και αυτη μπορει να μην την πιω ολοκληρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Μίλησα τώρα κ μου είπε όντως ότι είναι κολικοί. Όσο για τον καφέ, τον έκοψα τελείως όταν μπήκα στον 3ο μήνα. Όχι ότι μου το είπε η γιατρός, μόνη μου το αποφάσισα. 1 καφές την ημέρα επιτρέπεται. 

Μου είχε πει ο γιατρος να πίνω έναν.. Αλλά προσπαθησα και σχεδόν τον έχω κόψει. Βασικά μετά τις αποβολές ξεκινησα να τον μειώνω.. Έπινα σίγουρα 2 τη μέρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...