Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Τις παλινδρομησεις μπορείς να τις αποφυγεις οταν το μωρο κοιμάται στο πλαι; ή ειναι αναπόφευκτο; 

Πρέπει να είναι πιο ψηλά το κεφάλι του.. Το λίκνο εχει τη δυνατότητα αυτή συνήθως, σηκώνεται πιο πολύ από τη μια πλευρά, αλλιώς μπορείς να βάλεις κάτω απ το στρώμα πετσέτα η κάτι τέτοιο για να σηκωθεί απ τη μεριά που θα είναι το κεφάλι του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Τις παλινδρομησεις μπορείς να τις αποφυγεις οταν το μωρο κοιμάται στο πλαι; ή ειναι αναπόφευκτο; 

σε εμάς δεν έπιανε. Θέλει μια. Μικρή κλίση από κάτω από το κρεβάτι... Μετά τον 3ο μηνα σταμάτησε... Να κάνει ρουκέτες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πρέπει να είναι πιο ψηλά το κεφάλι του.. Το λίκνο εχει τη δυνατότητα αυτή συνήθως, σηκώνεται πιο πολύ από τη μια πλευρά, αλλιώς μπορείς να βάλεις κάτω απ το στρώμα πετσέτα η κάτι τέτοιο για να σηκωθεί απ τη μεριά που θα είναι το κεφάλι του 

Υπάρχουν Κ ειδικά σα μαξιλαράκια να το πω. Κάτω από τκ στρώμα του κρεβάτιου τα βάζουμε.... Τα πουλανε σε καταστήματα με βρεφικά... Αλλά οκ μην αγχώνεστε δεν κάνουν όλα παλινδρομησεις.. 😎 Εγώ έπλενα τοίχους ρούχα κ πατώματα. 😇🤓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Υπάρχουν Κ ειδικά σα μαξιλαράκια να το πω. Κάτω από τκ στρώμα του κρεβάτιου τα βάζουμε.... Τα πουλανε σε καταστήματα με βρεφικά... Αλλά οκ μην αγχώνεστε δεν κάνουν όλα παλινδρομησεις.. 😎 Εγώ έπλενα τοίχους ρούχα κ πατώματα. 😇🤓

Τόσο πολυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Υπάρχουν Κ ειδικά σα μαξιλαράκια να το πω. Κάτω από τκ στρώμα του κρεβάτιου τα βάζουμε.... Τα πουλανε σε καταστήματα με βρεφικά... Αλλά οκ μην αγχώνεστε δεν κάνουν όλα παλινδρομησεις.. 😎 Εγώ έπλενα τοίχους ρούχα κ πατώματα. 😇🤓

Ωχ Παναγία μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Η καλύτερη στάση για να κοιμάται το μωρό ποια είναι;; 

 

Κορίτσια εγώ διαβάζω ότι πλέον δίνουν οδηγίες για ανάσκελα μόνο..οι έμπειρες τι λένε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Κορίτσια εγώ διαβάζω ότι πλέον δίνουν οδηγίες για ανάσκελα μόνο..οι έμπειρες τι λένε; 

Ανάσκελα μόνο ξέρω κι εγώ! Έτσι μας είπε η παιδιατρος απ την αρχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Υπάρχουν Κ ειδικά σα μαξιλαράκια να το πω. Κάτω από τκ στρώμα του κρεβάτιου τα βάζουμε.... Τα πουλανε σε καταστήματα με βρεφικά... Αλλά οκ μην αγχώνεστε δεν κάνουν όλα παλινδρομησεις.. 😎 Εγώ έπλενα τοίχους ρούχα κ πατώματα. 😇🤓

Εύχομαι τωρα να μην έχεις τέτοια!!με δύο μωρα είναι πιο δύσκολο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ανάσκελα μόνο ξέρω κι εγώ! Έτσι μας είπε η παιδιατρος απ την αρχή 

Γιατι καλε μονο ανάσκελα;; μετά δεν έχει πρόβλημα με το σχήμα του κεφαλιου που λεγανε να το γυρνας το μωρο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Γιατι καλε μονο ανάσκελα;; μετά δεν έχει πρόβλημα με το σχήμα του κεφαλιου που λεγανε να το γυρνας το μωρο; 

Ανάσκελα κ το κεφάλι στο πλάι.. Δεν πρόκειται να καθίσει το νεογέννητο με το κεφάλι ανάσκελα. 

Επίσης εγώ θυμάμαι ότι τα αυτοκίνητα μετά το 2006 έχουν όλα isofix. 

Επίσης κ το πορτ μπεμπέ έχει ανακλιση. 

@eleni5525καλορίζικο.. Με το καλο να έρθει η μικρούλα να κάνει τις βολτουλες της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ανάσκελα κ το κεφάλι στο πλάι.. Δεν πρόκειται να καθίσει το νεογέννητο με το κεφάλι ανάσκελα. 

Επίσης εγώ θυμάμαι ότι τα αυτοκίνητα μετά το 2006 έχουν όλα isofix. 

Επίσης κ το πορτ μπεμπέ έχει ανακλιση. 

@eleni5525καλορίζικο.. Με το καλο να έρθει η μικρούλα να κάνει τις βολτουλες της. 

Ε ναι νόμιζα είναι αυτονόητο ότι το κεφάλι θα είναι γυρισμένο απ τη μία 😂 πως θα σταθεί να κοιτάει το ταβάνι; 😂 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ανάσκελα κ το κεφάλι στο πλάι.. Δεν πρόκειται να καθίσει το νεογέννητο με το κεφάλι ανάσκελα. 

Επίσης εγώ θυμάμαι ότι τα αυτοκίνητα μετά το 2006 έχουν όλα isofix. 

Επίσης κ το πορτ μπεμπέ έχει ανακλιση. 

@eleni5525καλορίζικο.. Με το καλο να έρθει η μικρούλα να κάνει τις βολτουλες της. 

Ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να το βολευτουμε! Εμείς τελικά αποφασίσαμε το αυγό να το πάρουμε χωρίς isofix σήμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ε ναι νόμιζα είναι αυτονόητο ότι το κεφάλι θα είναι γυρισμένο απ τη μία 😂 πως θα σταθεί να κοιτάει το ταβάνι; 😂 😂 

Όσα μωρα κ να εχω δει δεν καθόμουν να παρατηρησω σε τι σταση κοιμοντουσαν 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ε ναι νόμιζα είναι αυτονόητο ότι το κεφάλι θα είναι γυρισμένο απ τη μία 😂 πως θα σταθεί να κοιτάει το ταβάνι; 😂 😂 

Ναι κ για μενα αυτονόητο είναι 😜αλλά να ξερεις το έκανα εικόνα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Γιατι καλε μονο ανάσκελα;; μετά δεν έχει πρόβλημα με το σχήμα του κεφαλιου που λεγανε να το γυρνας το μωρο; 

Γυρνάει το κεφάλι του μόνο του... Μόνο ανάσκελα... Οταν πάει μόνο του στη άλλη στάση τότε τα βαζουμε αν θέλουν κ βολεύονται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

Ναι κ για μενα αυτονόητο είναι 😜αλλά να ξερεις το έκανα εικόνα 😂😂

Το γυρνάει μόνο του. Δεν χρειάζεται να το γυρνάμε εμείς... Αυτά ξέρουν.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η eleni5525 είπε:

Κορίτσια παραγγείλαμε καρότσι!! Επιτέλους! Δοκιμάστηκε στο Πορτ παγκαζ του Suzuki swift και χωράει και όρθιο και στο πλάι και αφήνει και λίγο ακόμα χώρο. Μαζί πήραμε και αυγό της ίδιας εταιρείας που κουμπουνει πάνω στον σκελετό του καροτσιου. 

Screenshot_2021-04-03-14-52-40-472_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-04-03-14-53-15-626_com.android.chrome.jpg

Πρώτον μεγειά σας!!! Δεύτερον, ίδιο αμάξι έχουμε! Τρίτον, τα ίδια πράγματα γλυκοκοιταμε!! 😂😂😂 Ερώτηση που ήθελα να κάνω στο μαγαζί μόλις πάω: αυτό το καρότσι κάνει για νεογέννητο? Ή είναι από 6 μηνών?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να το βολευτουμε! Εμείς τελικά αποφασίσαμε το αυγό να το πάρουμε χωρίς isofix σήμερα

Πιστεύω θα είστε μια χαρα θα είστε. Εάν θυμάμαι καλά είναι ελαφριά καρότσια τα cybex. Κ μεις αυγο χώρις isofix δεν παίρνει το αυτοκίνητο. 

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γυρνάει το κεφάλι του μόνο του... Μόνο ανάσκελα... Οταν πάει μόνο του στη άλλη στάση τότε τα βαζουμε αν θέλουν κ βολεύονται... 

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Το γυρνάει μόνο του. Δεν χρειάζεται να το γυρνάμε εμείς... Αυτά ξέρουν.. ❤️

Το γλυκούλι μου έκανε κάτι τρελά στην αρχή  με το κεφάλι του  είχα λίγο άγχος.. Μια διευκρίνιση  λιγάκι μ την στάση, εγώ γνωρίζω ότι για να τα αφήσουμε πχ πλάγια θα πρέπει το ίδιο να γυρνάει από πλάγια ανάσκελα κ αντίστροφα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Πρώτον μεγειά σας!!! Δεύτερον, ίδιο αμάξι έχουμε! Τρίτον, τα ίδια πράγματα γλυκοκοιταμε!! 😂😂😂 Ερώτηση που ήθελα να κάνω στο μαγαζί μόλις πάω: αυτό το καρότσι κάνει για νεογέννητο? Ή είναι από 6 μηνών?

Να σαι καλά! Το θυμάμαι ότι έχετε ίδιο αυτοκίνητο! Το συγκεκριμένο καρότσι αν μπεις στη σελίδα της cybex σύμφωνα με τον κατασκευαστή είναι από νεογέννητο. Σήμερα που κάτσαμε μία ώρα πάνω από το καρότσι στο μαγαζί μπορώ να σου πω ότι 180 μοίρες , δηλαδή ολοισιο δεν πέφτει το καθισματακι του, αλλά πέφτει πάρα πολύ ίσως 170 μοιρες μια εκεί που είναι ο ποπος δεν κάνει μεγάλη λακούβα. Εγώ θα βάλω και ένα στρωματακι extra γιατί το χρειάζεσαι για νεογέννητο σίγουρα και νομίζω ότι τελικά θα είμαστε εντάξει. 

Screenshot_2021-04-03-20-03-14-274_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Πιστεύω θα είστε μια χαρα θα είστε. Εάν θυμάμαι καλά είναι ελαφριά καρότσια τα cybex. Κ μεις αυγο χώρις isofix δεν παίρνει το αυτοκίνητο. 

 

 

Το γλυκούλι μου έκανε κάτι τρελά στην αρχή  με το κεφάλι του  είχα λίγο άγχος.. Μια διευκρίνιση  λιγάκι μ την στάση, εγώ γνωρίζω ότι για να τα αφήσουμε πχ πλάγια θα πρέπει το ίδιο να γυρνάει από πλάγια ανάσκελα κ αντίστροφα. 

Το συγκεκριμένο είναι μεταξύ κανονικού καροτσιου και ελαφριού καροτσιου, έχει και πιο βαριά και ομολογουμένως πιο στιβαρά καρότσια η cybex όπως το balios lux το οποίο αν είχαμε χώρο στο αμάξι θα το προτιμούσα. Αλλά αφού δεν προβλέπεται να αγοράσουμε μεγαλύτερο αυτοκίνητο κάνουμε και κάποιες μικρές παραχωρήσεις στο καρότσι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια θα κάνετε μαθήματα ανώδυνου τοκετού?

Λέω να κάνω! Μου είπαν κιόλας ότι υπάρχουν κ στο δήμο που μένω τμήματα στα οποία γίνεται καλή δουλειά. Θα ρωτήσω βέβαια κ τον γιατρό μου. Γενικά δεν έχω συζητήσει ακόμα μαζί του για μαία κ τέτοια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Λέω να κάνω! Μου είπαν κιόλας ότι υπάρχουν κ στο δήμο που μένω τμήματα στα οποία γίνεται καλή δουλειά. Θα ρωτήσω βέβαια κ τον γιατρό μου. Γενικά δεν έχω συζητήσει ακόμα μαζί του για μαία κ τέτοια. 

Εμένα ο γιατρός μ έχει δική του μαία! Αυτό π σκέφτομουν είναι ο φυσιολογικός τοκετός σας έχει αναφέρει τίποτα.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εμένα ο γιατρός μ έχει δική του μαία! Αυτό π σκέφτομουν είναι ο φυσιολογικός τοκετός σας έχει αναφέρει τίποτα.?

Εννοείς να γεννήσεις με φυσιολογικό τοκετό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...