Μετάβαση σε περιεχόμενο

NA ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ?


Recommended Posts

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΙΣΟ ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ Κ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΑΝΧΟΣ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΦΤΑΙΕΙ.

ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ ΑΥΓΟ.ΕΧΕΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ?

ΟΥΦ!ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SARADIA μου γεια σου και καλωσηρθες!!!!!Ειμαι η Κωνσταντινα.

Λοιπον κι εγω προσπαθω και πιστεψεμε οταν πηγα στον γιατρο και μου ειπε ξερεις σημερα αυριο και μεθαυριο ελα σε επαφη....μου εφυγε ολο το αγχος!!!! Ηξερα περιπου ποτε να κανω προσπαθειες αλλα ηταν μεγαλο το διαστημα και μερα παρα μερα και αυτο με κουραζε και μονο στην σκεψη ,ηταν τοσο προγραμματισμενο και δεν αντεχα ΓΕΜΙΖΑ ΑΓΧΟς ΜΗΝ ΧΑΣΩ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΑ οποτε κοντα σε αυτες τις γονιμες στην αρχη πηγα και μου ειπε ποτε ακριβως κι ετσι ημουν πιο ησυχη :-)

Απεβαλε το αγχος εεπειδη κι εγω ειχα και μια γιατρος μου ειπε μην το κανεις αυτο δεν υπαρχει χειροτερο!!!κανει συσπασεις η μητρα και δεν δεχεται το γονιμοποιημενο ωαριο!!!Οποτε φοβηθηκα οτι τα κανω χειροτερα και τωρα το ελεγχω οσο μπορω .....γιατι καμια φορα η αγωνια με παρασερνει :-)

Εγω τωρα ξεκινησα αλλα φροντισα να τα κανω ολα για να αποφυγω το αγχος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου,δεν υπάρχει χειρότερο!

Και γω είμαι στον 7ο μήνα προσπαθειών,αλλά αυτό το μήνα το ελέγχω.Με το που αδιαθέτησα (να,τα κορίτσια εδώ ξέρουν τι πέρασα αυτό το μήνα με την αγωνία) είπα ότι,ΤΕΡΜΑ,φτάνουν οι προσπάθειες.Θα κάνουμε ελεύθερα ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΓΙΝΕΙ.

Το καλύτερο είναι ότι είπα στον άντρα μου ότι κουράστηκα από τις προσπάθειες και θέλω να ηρεμήσω για μερικούς μήνες.Οπότε,ας μου επιτραπεί η έκφραση,κάνουμε έρωτα όποτε και όπως μας τη δώσει,και το κυριότερο,ΑΝ μας τη δώσει.Έτσι,έχουμε βγει από το τριπάκι "θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς"

Νομίζω είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις.

Όπως έχω πει κι άλλες φορές,ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ.Είναι δύσκολο,το ξέρω,το ζω..αλλά that's the way it is!!!

Καλημέρα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑΝΣΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΣΑΡΑΝΤΙΑ.

ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΧΟΣ ΠΟΥ ΟΠΟΤΕ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Η ΜΕΡΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ.ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΕΤΥΧΕ ΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΤΛ.

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΠΟΤΕ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΡΑΖΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΤΟΥ ΛΕΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου,πολύ φοβάμαι ότι ο άντρας σου ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ.Πρέπει να κάθεσαι στο κρεβάτι τουλάχιστον μισή ώρα μετά την πράξη.

Το καλύτερο είναι να βάλεις και ένα μαξιλάρι κάτω από τον ποπό σου και να σηκώσεις τα πόδια ψηλά.Στερέωσέ τα στον τοίχο.

Με αυτό τον τρόπο διευκολύνεις το "ταξίδι" του σπερματοζωαρίου.

Ελπίζω να βοήθησα.

Α,ναι.Εμένα με λένε Δήμητρα.Είναι πιο εύκολο και πιο εύηχο από το Maniamounias.

Τα φιλιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!ΩΡΑΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΤΟΤΕ!Ε!ΡΕ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ!ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΜΩΛΙΣ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΥΡΩΔΙΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ.ΕΚΑΝΕ 11 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΝΑ ΜΥΡΙΣΕ ΤΟ ΒΡΑΚΙ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ!!ΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SARADIA μου καλωσηρθες...:)

Ολα αυτα που σου λεει η Δημητρα ακουγονται.... στον περιγυρω των "διψασμενων για τεκνοποιηση"...:P

Θα συμφωνησω μονο με το να καθεσαι λιγακι ξαπλωμενη αν και γι αυτο εχω ενστασεις.... απ τη στιγμη που δεν υπαρχουν "προβληματακια" και κυριως ΑΓΧΟΣ....:blink: ..... υπαρχει πιθανοτητα καποια να μεινει εγκυος και "περπατωντας" η κανοντας μπανιο....(οχι μονη φυσικα...;) ΔΥΟ-ΔΥΟ στην μπανιερα ΔΥΟ-ΔΥΟ...

Η Δημητρα πολυ καλα εκανε και στα ειπε αυτα....γιατι απ τη στιγμη που ακουγονται καλο ειναι να τα ξερεις και να κρινεις αν θα τακολουθησεις η οχι....

Και στο λεω εγω....που εχω κανει (στο παρελθον-οχι και πολυ απωτερο:blush: ) μεχρι και κατακορυφο.... νιωθοντας το απορημενο βλεμμα του αντρα μου πανω μου και το εγκεφαλικο να μου χτυπαει την πορτα.... καθως μου ειχε ανεβει ολο το αιμα στο κεφαλι...:silly: :laugh: :laugh:

Ο,τι κι αν κανεις.... θα σου "χτυπησει την πορτα"....την ωρα που θα εισαι αβαφτη....με μια παλιονυχτικια....και με παντοφλες ζωακια...:P :laugh: (κοινως εκει που δεν το περιμενεις...)

Καλη τυχη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπως λεει και η φιλη scarlet30 αν ειναι να γινει θα γινει....κι εγω προσπαθω αλλα δεν καθομαι ποτε..

Μην αγχωνεσαι σου εγραψα τον λογο πιο πανω!!!και καλο θα ειναι οπως παλι ειπα να κοιταξεις με τον γιατρο για την ωορηξια για να μην καθεσαι πανω απο το ημερολογιο!!!Και ηρεμησε ολα θα γινουν θα δεις...Νανσυ χαρηκα!;-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ.Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ 1 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ.ΣΤΗΝ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΟΜΩΣ ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ.ΠΗΡΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕ ΟΤΙ ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 16Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ.ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΤΟ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ.ΤΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΟΜΟΡΦΟΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ.ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ.gina pattakou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aristina έγραψε:

Απεβαλε το αγχος εεπειδη κι εγω ειχα και μια γιατρος μου ειπε μην το κανεις αυτο δεν υπαρχει χειροτερο!!!κανει συσπασεις η μητρα και δεν δεχεται το γονιμοποιημενο ωαριο!!!Οποτε φοβηθηκα οτι τα κανω χειροτερα και τωρα το ελεγχω οσο μπορω .....γιατι καμια φορα η αγωνια με παρασερνει :-)

Εγω τωρα ξεκινησα αλλα φροντισα να τα κανω ολα για να αποφυγω το αγχος!!

ΑΡΙΣΤΙΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΧΡΗΣΙΜΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ

ΝΑΝΣΥ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΜΑΝΟΥΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου!!

Θα σου πω εγω την προσωπική μου εμπειρία...Και εμείς προσπαθούσμε αρκετό καιρό,είχαμε κανει αρκετές εξετάσεις οι οποίες ήταν όλες εντάξει και την τελευτάια φορά έκανα υπέρυχο για να δούμε τις γόνιμες μέρες.Ε,λοιπόν τοτε ήταν που έμεινα εγκυος.Τόσες προσπάθειες και τελικα έπρεπε να πάω στο γιατρό να μου πει πότε θα το κάνουμε!!Όσον αφορά το αν πρέπει να μείνεις ξάπλα ή οχι ,αυτή ηταν η μόνη φορα που δεν έμεινα ξάπλα γιατι έπρεπε να φύγουμε.Καλο είναι για λίγο πάντως να μην σηκώνεσαι..Επίσης ήθελα να σου πώ οτι εγω πιο πολύ πήγα για να δώ αν θα σπάσει το ωοθυλάκιο γιατί αυτο συνέβαινε σε μια φίλη μου.Προσπαθούσανε αρκετό καιρο και τελικά με τον υπέρυχο διαπιστώσανε οτι το ωοθυλάκιο δεν έσπαγε τις γόνιμες μέρες και τις έκανε κάποια ένεση ο γιατρός και αμέσως έμεινε εγκυος.Τι να πω...

Μην ανχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ?ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΙΜΗΝΟ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΥΓΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταθερο δλδ?Μια χαρα αυτο ειναι το καλυτερο!Οποτε πηγαινε γυρω στην 9η με 10η για να μην πω και 8η μερα αν υποθεσουμε οτι η γονιμη μερα θα ειναι η 13η...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΩΛΙΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΤΟΝ ΠΡΟΙΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΝΕΙΧΕ ΠΕΙ ΥΗΝ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΕΧΘΕΣ ΑΦΟΤΟΥ ΕΙΧΕ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΤΗΚΕ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΣΤΗΣ.

Κ ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ..ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕ ΑΥΤΟ?ΜΗΠΩΣ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΛΕΝΕ ΠΑΠΑΤΖΕΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον ακου κι αυτο που το ειπα και σε καποιο αλλο θεμα....Μπορει να γινει γονιμοποιηση αλλαααααα......μου ειπε μια γνωστη γιατρος οτι απο το αγχος η μητρα κανει συσπασεις και δεν δεχεται το γονιμοποιημενο ωαριο!!!!!!Κουφαθηκα οταν μου το ειπε και απο τοτε προσπαθω με καθε τροπο να αποβαλω το αγχος!!

Πιστευω οτι μπορουν να τα δουν ολα....αλλα ποτε δεν ξερεις κιολας τι γινεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΏ αγόρασα μέσω ίντερνετ τεστ ωορηξιας πολυ φτηνά (κάτι στικ που τα βουτάς για λίγο σε ουρα) είναι αποτελεσματικά ως προς τον εντοπισμό της κατάλληλης ημέρας. τώρα το πως κάνεις έρωτα με το ζόρι...είναι άλλο θέμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριστια και εγω δεν εχω στανταρ κυκλο κυμαινεται απο 29-35...ο γιατρος μου ,μου ειπε οτι ειναι καλος,αλλα λιγο δυσκολο για ν βρω τις γονιμες,οποτε πηγα για υπερηχο την 15η μερα.

που ειπε οτι το ωαριο μου ειναι 1.65 και μεγαλωνει καθε μερα 0.10 επισης μου ειπε να ξεινησω τις επαφες απο την 17η μερα μεχρι και την 21η,καθε 12 ωρες να ερχομαστε σε επαφη,δεν υπαρχει προβλημα μ το σπερμα ου ειπε.

ειναι καλο παντως να πατε στο γιατρο εμενα με βοηθησε ν βρω τις μερες μου γιατι τα ειχα χασει λιγο και επισης μου εφυγε το αγχος γιατι ηξερα ποιες μερες να ερθω σε επαφη.σε 2 βδομαδες περιπου θα ξερω..ευχομαι να εχω αποτελεσμα καλο...οπως ευχομαι και για ολες σας,γιατι ξερω ποσο δυσκολο ειναι και αγχωτικο...

φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bath μου εχεις απολυτο δικιο!!!!αυτο ειναι πως γινεται να το κανεις με το ζορι...

magdalina μου να εχεις καλα αποτελεσματα!!!!!!Ευχομαι το ιδιο σε ολες αλλα και σε μενα!:-)Οσο για την παρακολουθηση ωορηξιας με τον γιατρο κι εγω αυτο εκανα....και ηρεμησα...ηξερα περιπου που πατω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα..το ξάμηνο δεν είναι τραγικά μεγάλο διάστημα.Τόσο προσπαθούσα και εγώ με τον άντρα μου πριν τα καταφέρω.Είχαμε και εμείς πάρα πολύ άγχος σε σημείο να μην μπορούμε να ευχαριστηθούμε όταν κάναμε έρωτα.Το υπερβολικό άγχος ευθύνεται για όλα.Μπορεί να ακούγεται τετριμμένο αλλά είναι πέρα για πέρα αληθινό!!!το έχω βιώσει..Βγάλτε το από το μυαλό σας πραγματικά και όλα θα έρθουν..Όσο για τις γόνιμες μέρες μπορείς να τις ελέγξεις με το ατίστοιχο test ωορρηξίας από το φαρμακέιο (αν και αυτό προσθέτει άγχος):) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Χρυσουλα μου....καλωσηρθες στην παρεα μας!

Ναι συμφωνω και το λεω κι εγω ολη την ωρα το αγχος κανει την μεγαλυτερη ζημια!Αλλα και οι διαδικασιες αυτες καποιες φορες σε αγχωνουν λιγακι παραπανω...

Τα εχεις καταφερει ε?συγχαρητηρια να χαιρεσαι το παιδακι σου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...