Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπήκε ο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ,ήρθε το φθινόπωρο,όλες έγκυες θα μείνουμε ,σαν να 'ναι όνειρο!!!🥰😍🤩


ζουζουνα*

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Είμαι λίγο σε άσχημη ψυχολογία όχι κάτι δραματικό απλά δεν έχω πολύ διάθεση. Θα απαντήσω σε ότι με ρωτήσατε εδώ σε ότι θυμάμαι. Εξετάσεις δεν έχω κάνει καθόλου γιατί μετά την πρώτη αποβολη έκανα το γιο μου κ μετά είχα τη δεύτερη. Σε αυτές τις περιπτώσεις που δεν είναι συνεχόμενες το θεωρούν νομίζω τυχαίο. Τώρα τι θα γίνει με αυτή θα δω τη Τετάρτη το οριστικό. Αν θα κάνω τώρα εξετάσεις δεν ξέρω. Βασικά δεν έχω καμία διάθεση να μπω σε αυτή τη διαδικασία. Είμαι τώρα 38 σκέφτομαι και το ενδεχόμενο να σταματήσω κάπου εδώ τις προσπάθειες για δεύτερο. Υπάρχει κ αυτή η περίπτωση... Πάντα ήθελα πολλά παιδιά αλλά δεν έρχεται δεν πειράζει, δεν πρέπει να είμαι αχάριστη άλλοι προσπαθούν να κάνουν το πρώτο χρόνια... 

Την Τετάρτη θα σας ενημερώσω για το τι μου είπαν... Ευχαριστώ πολύ όλες για τη συμπαρασταση

@Sunset13 σε ευχαριστώ για το μήνυμα σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά για εσένα! Να μαζέψεις πολλά εμβρυακια σύντομα! Δεν νομίζω να το ψάξω παραπάνω αν δεν είχα το γιο μου θα το πάλευα με νύχια κ με δόντια τώρα δεν έχω τη δύναμη. 

Κορίτσι μου εύχομαι την Τετάρτη να μας αφησεις άφωνους όλους και το έμβρυο να έχει πάρει τα πάνω του  .....εύχομαι τα καλύτερα να έρθουν  ....

Μην τα παρατάς.....έχεις ακόμα.περιθώριο πίστεψε με ....Είμαι 44 και το παλεύω για το ένα....θα έρθει.....το αδερφάκι.....θα δεις ....Είναι κάτι το οποίο δεν θα μετανιώσεις ποτέ ❤🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η αννι είπε:

Καλημέρα και από εμένα!έκανα χοριακή και έιναι πάλι 3....Ακριβώς.Ούτε πάνω ούτε κάτω...Η ψυχολογία μου χάλια...Παίρνω τον γιατρό και δεν το σηκώνει...Να δούμε γιατί συμβαινει αυτό...Μου είναι δύσκολο να το πιστέψω...😥😥😥😥

Άννι μου πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό. Πως να μην είναι χάλια η ψυχολογία σου κορίτσι μου! Μα είναι δυνατόν να βγαίνει θετικό το τεστ και η χοριακη να είναι 3; Είναι να τρελαίνεσαι! Μίλησες με τον γιατρό σου; Μήπως να την επαναλάβεις σε άλλο εργαστήριο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/9/2020 at 11:01 ΠΜ, ο/η Kostef είπε:

Πήγα τη Δευτέρα που ήμουν 6 κ 1 και είδαμε μόνο σάκο. Γιαυτό αγχώνομαι λιγάκι. Έχω δύο αποβολές με κενούς σάκους στο παρελθόν. 

 

Μακάρι κορίτσι μου!! Και σε εσένα τα καλύτερα! Μια τεράστια χοριακη! 

Καλησπέρα, ελπίζω τη Τετάρτη να είναι όλα τέλεια, να δεις το εμβρυακι σου και να γεμίσετε χαρά!! Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες που είχες μόνο σάκο κάνατε καρυοτυπο ζεύγους; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

τι να πω δεν ξέρω πραγματικά...μονο υπέρηχος μηπως χρειαστεί να σε δει.ποσες μερες εχεις καθυστερηση?

Είμαι στην ανώτατη καθυστέρηση των τελευταίων μηνών...11 μέρες καθυστέρηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Άννι μου πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό. Πως να μην είναι χάλια η ψυχολογία σου κορίτσι μου! Μα είναι δυνατόν να βγαίνει θετικό το τεστ και η χοριακη να είναι 3; Είναι να τρελαίνεσαι! Μίλησες με τον γιατρό σου; Μήπως να την επαναλάβεις σε άλλο εργαστήριο; 

Δεν το σηκώσε ο γιατρός 3 φορές που πήρα...Το παράτησα..Αυριο θα πάω για μαστογραφία και οτι θέλει ας κατεβάσει...νιώθω απίστευτα κουρασμένη ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Είμαι στην ανώτατη καθυστέρηση των τελευταίων μηνών...11 μέρες καθυστέρηση...

Άννι μου μια ιδέα μόνο να σου δώσω χωρίς να θέλω να σε γεμίσω ελπίδες...μήπως να πας σε άλλο μικροβιολογικό κέντρο;Γιατί πρώτη φορά ακούω θετικό τεστ και αρνητική χοριακη...με 11 μέρες καθυστέρηση θα έπρεπε να είναι ανεβασμένη και να φαινεται, φυσικά,και θετικό το τέστ.Μιλησες καθόλου με τον/την γιατρό σου και αν ναι τι σου είπε;

Επεξεργάστηκε από Beatricee
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Άννι μου μια ιδέα μόνο να σου δώσω χωρίς να θέλω να σε γεμίσω ελπίδες...μήπως να πας σε άλλο μικροβιολογικό κέντρο;Γιατί πρώτα φορά ακούω θετικό τεστ και αρνητική χοριακη...με 11 μέρες καθυστέρηση θα έπρεπε να είναι ανεβασμένη και να φαινεται, φυσικά,και θετικό το τέστ.Μιλησες καθόλου με τον/την γιατρό σου και αν ναι τι σου είπε;

Δεν τον βρίσκω κοριτσι μου...Κοίτα εφόσον δεν ανέβηκε από την Πέμπτη ....δεν νομίζω να υπάρχει κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η αννι είπε:

Δεν το σηκώσε ο γιατρός 3 φορές που πήρα...Το παράτησα..Αυριο θα πάω για μαστογραφία και οτι θέλει ας κατεβάσει...νιώθω απίστευτα κουρασμένη ....

εγω φοβάμαι το αλλο κανονικα αν δεν είσαι πρέπει να ειναι 0 η χοριακη...μηπως ειναι καμια βιοχημική κύηση. σε αυτη την περίπτωση δικαιολογεί το αχνο θετικο και την χαμηλή χοριακη.οπως και να έχει όμως εγω στην θέση σου θα επεμενα να με δει ο γιατρος κ να σ κανει ενα υπέρηχο.απλα πρέπει να μηδενίσει αν δεν προχωρήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

εγω φοβάμαι το αλλο κανονικα αν δεν είσαι πρέπει να ειναι 0 η χοριακη...μηπως ειναι καμια βιοχημική κύηση. σε αυτη την περίπτωση δικαιολογεί το αχνο θετικο και την χαμηλή χοριακη.οπως και να έχει όμως εγω στην θέση σου θα επεμενα να με δει ο γιατρος κ να σ κανει ενα υπέρηχο.απλα πρέπει να μηδενίσει αν δεν προχωρήσει.

Μα αν ήταν βιοχημικό δεν θα έπρεπε να έχει πέσει από την Πέμπτη;;; Το περίεργο είναι ότι έχει μείνει σταθερη... Δεν ξέρω τι να πω δεν έχω ξανά ακούσει χοριακη να είναι στάσιμη τόσες μέρες... Κι εγώ είμαι της γνώμης ότι πρέπει να γίνει χοριακη σε άλλο μικροβιολογικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, δυστυχώς τα νέα ούτε για μένα είναι καλά. Κάναμε την 1η μας σπερματέγχυση στις 9/9 και σήμερα, 13 μέρες μετά, αδιαθέτησα. Δεν καταλαβαίνω τι πάει λάθος, αλήθεια. Αλλά κι εγώ νιώθω τόσο εξαντλημένη πια που ούτε να κλάψω δεν μπορώ. Περιμένω να μου πει ο γιατρός πότε να με δει πάλι γιατί θα κάνουμε άλλη μία προσπάθεια. Ελπίζω αυτή τη φορά να μπορέσω να πάρω τα χάπια για παραπάνω ωάρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Μα αν ήταν βιοχημικό δεν θα έπρεπε να έχει πέσει από την Πέμπτη;;; Το περίεργο είναι ότι έχει μείνει σταθερη... Δεν ξέρω τι να πω δεν έχω ξανά ακούσει χοριακη να είναι στάσιμη τόσες μέρες... Κι εγώ είμαι της γνώμης ότι πρέπει να γίνει χοριακη σε άλλο μικροβιολογικο

μα αυτό είναι το θυμα μηπως εχει καποιο υπολλειμα και θελει να πάρει κ χαπι, δεν ξερω εκτός αν δεν πειραζει που ειναι στο 3 αλλα ναι ας πάει και σε άλλο μικροβιολογικο για σιγουριά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

εγω φοβάμαι το αλλο κανονικα αν δεν είσαι πρέπει να ειναι 0 η χοριακη...μηπως ειναι καμια βιοχημική κύηση. σε αυτη την περίπτωση δικαιολογεί το αχνο θετικο και την χαμηλή χοριακη.οπως και να έχει όμως εγω στην θέση σου θα επεμενα να με δει ο γιατρος κ να σ κανει ενα υπέρηχο.απλα πρέπει να μηδενίσει αν δεν προχωρήσει.

Καλημερα κοριτσι μου!Πήγα σε άλλο κέντρο να δω τι παίζει απο καθαρή περιέργεια και μόνο...Είχα μαστογραφία σήμερα και με απέτρεψαν απο εκεί να την κάνω...Να είμαι σίγουρη τι συμβαίνει..

Η ανεβασμένη μου θερμοκρασία ,μου έφερε ένα γερό κρύωμα και τώρα έχω κλείσει και με παθολόγο να με δει...Ολα δύσκολα..Ας ελπίσουμε να μην είναι κα΄τι σοβαρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Μα αν ήταν βιοχημικό δεν θα έπρεπε να έχει πέσει από την Πέμπτη;;; Το περίεργο είναι ότι έχει μείνει σταθερη... Δεν ξέρω τι να πω δεν έχω ξανά ακούσει χοριακη να είναι στάσιμη τόσες μέρες... Κι εγώ είμαι της γνώμης ότι πρέπει να γίνει χοριακη σε άλλο μικροβιολογικο

Πήγα σε αλλό μικροβιολογικο...Σε κανα δίωρο θα ξέρω.Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!Την καλημέρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η αννι είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!Πήγα σε άλλο κέντρο να δω τι παίζει απο καθαρή περιέργεια και μόνο...Είχα μαστογραφία σήμερα και με απέτρεψαν απο εκεί να την κάνω...Να είμαι σίγουρη τι συμβαίνει..

Η ανεβασμένη μου θερμοκρασία ,μου έφερε ένα γερό κρύωμα και τώρα έχω κλείσει και με παθολόγο να με δει...Ολα δύσκολα..Ας ελπίσουμε να μην είναι κα΄τι σοβαρό...

ειναι ακομα ανεβασμένη η θερμοκρασια σου?μακάρι να εχεις πιο ξεκάθαρη εικόνα σημερα απο το αλλο μικροβιολογικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ζουζουνα* είπε:

ειναι ακομα ανεβασμένη η θερμοκρασια σου?μακάρι να εχεις πιο ξεκάθαρη εικόνα σημερα απο το αλλο μικροβιολογικο.

Ελα κοπελα μου...έπεσε η θερμοκρασία 36...Μάλλον από την ίωση μου είχε ανέβει τις προηγούμενες μέρες..Θα  παω να με δει βεβαια παθολογος το απογευμα..Είχα ανεβασμένη θερμοκρασία τόσες μέρες και χτές βράδυ μου βγήκαν όλα τα συμπτώματα ίωσης...Ολα καλα!Θα περάσει κ αυτό..Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ...έπεσε κορίτσια η χοριακή σε 2.Είμαι πιο ήρεμη τώρα αλήθεια...Δεν ξέρω τι έγινε αλλά ότι κ αν έγινε παει.Σας ευχαριστω πολύ ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η A&O είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, δυστυχώς τα νέα ούτε για μένα είναι καλά. Κάναμε την 1η μας σπερματέγχυση στις 9/9 και σήμερα, 13 μέρες μετά, αδιαθέτησα. Δεν καταλαβαίνω τι πάει λάθος, αλήθεια. Αλλά κι εγώ νιώθω τόσο εξαντλημένη πια που ούτε να κλάψω δεν μπορώ. Περιμένω να μου πει ο γιατρός πότε να με δει πάλι γιατί θα κάνουμε άλλη μία προσπάθεια. Ελπίζω αυτή τη φορά να μπορέσω να πάρω τα χάπια για παραπάνω ωάρια. 

Λυπάμαι κορίτσι μου. Έλα δεν τα παρατάμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!τουκ...τουκ...τουκ...τουκ!Ακούσαμε καρδούλα σήμερα!Δεν μπορω να περιγράψω την χαρά μου!Ο γιατρός μας επιβεβαίωσε ότι είμαστε με καθυστερημένη σύλληψη και είμαι έξι εβδομάδων.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!τουκ...τουκ...τουκ...τουκ!Ακούσαμε καρδούλα σήμερα!Δεν μπορω να περιγράψω την χαρά μου!Ο γιατρός μας επιβεβαίωσε ότι είμαστε με καθυστερημένη σύλληψη και είμαι έξι εβδομάδων.

 

Τέλεια. Γιουπιιιιιι.. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στα κορίτσια μου τα όμορφα... Βρήκα ευκαιρία κ είπα να σας πω ένα γεια.... Χάθηκα η αλήθεια γιατί είχα κάποια προβληματάκια κ η αλήθεια είναι πως δεν ήμουν κ πολύ καλά ψυχολογικά αλλά οκ..... Εσείς τι κάνετε πως είστε????? Καλά τι να πω με την μικρή μου έχω τρελαθεί τελικά καλά λένε ότι έχουν διαφορά αγόρι με κορίτσι 😁😁😁γερά να είναι τα παιδάκια μας❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Beatricee είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!τουκ...τουκ...τουκ...τουκ!Ακούσαμε καρδούλα σήμερα!Δεν μπορω να περιγράψω την χαρά μου!Ο γιατρός μας επιβεβαίωσε ότι είμαστε με καθυστερημένη σύλληψη και είμαι έξι εβδομάδων.

 

Με το καλό κορίτσι μου σου ευχομαι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Beatricee είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!τουκ...τουκ...τουκ...τουκ!Ακούσαμε καρδούλα σήμερα!Δεν μπορω να περιγράψω την χαρά μου!Ο γιατρός μας επιβεβαίωσε ότι είμαστε με καθυστερημένη σύλληψη και είμαι έξι εβδομάδων.

 

Συγχαρητήρια αααααα🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...