Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπήκε ο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ,ήρθε το φθινόπωρο,όλες έγκυες θα μείνουμε ,σαν να 'ναι όνειρο!!!🥰😍🤩


ζουζουνα*

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Νομίζω ότι σήμερα ή αύριο θα κάνεις ωορρηξία....έπεσε απότομα η θερμοκρασία!!!! Δώστου να καταλάβει........ χιχιιχιχι 

Θα βάλω τα δυνατά μου χθες μετά την μετακόμιση ίσα που κάναμε ένα μπάνιο και του την έπεσα αμέσως μόνο με την υποψία της ωορρηξίας σήμερα το πρωί δεν είχε κουράγιο πριν πάει στην δουλειά, το απόγευμα που θα έρθει δεν θα μου γλιτώσει 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια μου!🥰

Εγώ αδιαθετησα σήμερα!☹️ Ελπίζω να είναι τυχερός ο επόμενος μήνας! Τι να πω! Οκτώβριο έμαθα ότι ήμουν έγκυος στον γιό μου! Μακάρι να γίνει και πάλι το ίδιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

@Litsadi τι έγραψα περίεργο κορίτσι μου και σε μπέρδεψα;

Νόμιζα ότι ήσουν έγκυος έχω μπερδευτεί με τόσο κόσμο εδώ μέσα χάνω και αρκετές συνομιλίες δεν ήθελα να παρεξηγηθώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Νόμιζα ότι ήσουν έγκυος έχω μπερδευτεί με τόσο κόσμο εδώ μέσα χάνω και αρκετές συνομιλίες δεν ήθελα να παρεξηγηθώ 

Λογικό είναι να μπερδευτείς! Όλες μας πιστεύω το παθαίνουμε! Μακάρι πάντως να ήταν αλήθεια και να ήμουν!🤗😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Να κάνεις σαλπιγγογραφια κ να μη περιμένεις. Είμαι αυτής της άποψης γιατί να περιμένουμε δλδ ντε κ καλά 1 χρόνο κ μετά να ψαχτουμε?? Όχι δε χρειάζεται να κάνεις λαμπαροσκοπιση για να βρεις την ενδομητριωση .φαίνεται απ' τον υπέρηχο στις ωοθήκες.. εγώ είχα 1 κύστη στην δεξιά μεγάλη κ μια στην δεξιά μικρότερη. Απλά η διαφορά με τις απλές κύστες είναι ότι είναι με αίμα μέσα... 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι? Στη 4η μέρα του κύκλου μου που ξεκίνησα κι εγώ έλεγχο ωορρηξίας πριν τη σπερματέγχυση είχαμε δει κι εμείς ένα, ωχρό σωμάτιο το ονόμασε ο γιατρός, 16 χιλ το οποίο όμως εξαφανίστηκε στη συνέχεια και τώρα που έχω τον πόνο δεξιά στην ωοθήκη, εκεί μου φαίνεται, λέτε πάλι να είναι κάτι τέτοιο? Μήπως είναι κι εμένα κύστη??? Τι να κάνω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η A&O είπε:

@αννι περιμένουμε να μας πεις τα ευχάριστα! Μετά από τόσο αγώνα σου το εύχομαι ολόψυχα!

Κορίτσια ...μόνο 3 η χοριακη... Αρνητική δηλαδή...Τι απογοήτευση...Μα ακριβώς 3!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Κορίτσια ...μόνο 3 η χοριακη... Αρνητική δηλαδή...Τι απογοήτευση...

Αχ βρε κορίτσι μου ότι και να σου πούμε είναι λίγο. Ο αγώνας που έχεις κάνει εύχομαι σύντομα να αποδώσει καρπούς και να αποκτήσεις το μωράκι σου. Προχώρα με ότι σχέδια έχετε κάνει και θα τα καταφέρεις. Δεν μπορεί, ο Θεός είναι μεγάλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι? Στη 4η μέρα του κύκλου μου που ξεκίνησα κι εγώ έλεγχο ωορρηξίας πριν τη σπερματέγχυση είχαμε δει κι εμείς ένα, ωχρό σωμάτιο το ονόμασε ο γιατρός, 16 χιλ το οποίο όμως εξαφανίστηκε στη συνέχεια και τώρα που έχω τον πόνο δεξιά στην ωοθήκη, εκεί μου φαίνεται, λέτε πάλι να είναι κάτι τέτοιο? Μήπως είναι κι εμένα κύστη??? Τι να κάνω???

Οχιιι κορίτσι κ εγώ ειχε τύχει να έχω τέτοιου είδους κύστη. Δεν είναι ενδομητριωσης αυτή.. αυτή απλά φεύγει με την περίοδο. Η κύστη της ενδομητριωσης έχει μέσα αίμα κ δε φεύγει. Τρέφεται από το αίμα κ η μόνη θεραπεία είναι η εγκυμοσύνη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Κορίτσια ...μόνο 3 η χοριακη... Αρνητική δηλαδή...Τι απογοήτευση...

Κορίτσι μου είναι δύο τα ενδεχόμενα η που είχες βιοχημικη τώρα κατεβαίνει και θα σ έρθει περίοδος η καθυστερημένη σύλληψη και δεν έχει προλάβει να ανέβει ακόμα. Πάντως περίμενε δύο τρεις μέρες και αν Δευτέρα πχ δεν σου έχει έρθει περίοδος κάνε ξανά χοριακη. 

Εύχομαι να ισχύει το δεύτερο αλλά σε κάθε περίπτωση κράτα ότι έγινε σύλληψη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Κορίτσια ...μόνο 3 η χοριακη... Αρνητική δηλαδή...Τι απογοήτευση...

Κρίμα.. μα πως βγήκε θετικό. Είχες κάνει πολυ πρόσφατα ovitrelle μήπως?.. σιγουρα εχεις καθυστερήση η μήπως είναι νωρίς κ θα ανέβει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κρίμα.. μα πως βγήκε θετικό. Είχες κάνει πολυ πρόσφατα ovitrelle μήπως?.. σιγουρα εχεις καθυστερήση η μήπως είναι νωρίς κ θα ανέβει??

Κοίτα αν το τεστ έχει 10 ευαισθησία και χθες ήταν 2.5 ίσως τώρα λέμε υποθεσεις και να έβγαζε μια πολύ άχνη γραμμουλα. Λες να έγινε έτσι? Είναι πολύ αρχή πάντως αν δεν έρθει περίοδος σήμερα κάτι καλο γίνεται πιστεύω. Αν έχει πτωτική πορεία με το 3 θα έρθει σύντομα η περίοδος. Αν δεν έρθει πιστεύω είναι καλό σημαδι🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου ότι και να σου πούμε είναι λίγο. Ο αγώνας που έχεις κάνει εύχομαι σύντομα να αποδώσει καρπούς και να αποκτήσεις το μωράκι σου. Προχώρα με ότι σχέδια έχετε κάνει και θα τα καταφέρεις. Δεν μπορεί, ο Θεός είναι μεγάλος!

Ευχαριστώ πολύ από καρδιάς.Τα καλύτερα σε όλα τα κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kostef είπε:

Κοίτα αν το τεστ έχει 10 ευαισθησία και χθες ήταν 2.5 ίσως τώρα λέμε υποθεσεις και να έβγαζε μια πολύ άχνη γραμμουλα. Λες να έγινε έτσι? Είναι πολύ αρχή πάντως αν δεν έρθει περίοδος σήμερα κάτι καλο γίνεται πιστεύω. Αν έχει πτωτική πορεία με το 3 θα έρθει σύντομα η περίοδος. Αν δεν έρθει πιστεύω είναι καλό σημαδι🙏

Ναι αυτό λέω κ εγώ. Γιατί το 3 δε το λες ότι δε συμβαίνει κ τίποτα. Ναι μεν αρνητικό αλλά δεν είναι κ 1!!! Αν δεν της έρθει πολυ πιθανό να ανέβει. Βέβαια δεν αντιπροσωπεύει ούτε η χοριακη ούτε το τεστ τις 5 μέρες καθυστερήση.. για άλλο ρώτησα αν πράγματι είχε καθυστερήση τόσο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Ναι αυτό λέω κ εγώ. Γιατί το 3 δε το λες ότι δε συμβαίνει κ τίποτα. Ναι μεν αρνητικό αλλά δεν είναι κ 1!!! Αν δεν της έρθει πολυ πιθανό να ανέβει. Βέβαια δεν αντιπροσωπεύει ούτε η χοριακη ούτε το τεστ τις 5 μέρες καθυστερήση.. για άλλο ρώτησα αν πράγματι είχε καθυστερήση τόσο.

 

Εμένα πάντως μια φορά που είχα αρνητική χοριακη ήταν 0.1! Μακάρι να είναι καθυστερημένη ωορρηξια και συλληψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Κορίτσι μου είναι δύο τα ενδεχόμενα η που είχες βιοχημικη τώρα κατεβαίνει και θα σ έρθει περίοδος η καθυστερημένη σύλληψη και δεν έχει προλάβει να ανέβει ακόμα. Πάντως περίμενε δύο τρεις μέρες και αν Δευτέρα πχ δεν σου έχει έρθει περίοδος κάνε ξανά χοριακη. 

Εύχομαι να ισχύει το δεύτερο αλλά σε κάθε περίπτωση κράτα ότι έγινε σύλληψη!! 

Ευχαριστω πολυ!Κοιτα...Γενικά έχω ακανόνιστο κύκλο απο 28-40 μερες...Βασικά παίζει στις 30 και με βαση αυτό υπολόγισα...Τωρα εχω καθυστερησει -με βαση τις 30 μερες κύκλου 6 μέρες...Αν καθυστερήσει ο κύκλος...μπορεί να έγινε πιο αργά και η ωορρηξία..Τι να πω...Είχα επαφή την Κυριακή  που πέρασε και χτες είδα καφέ υγρα...Σήμερα χοριακή 3...Θερμοκρασία σταθερά 36,8 . Το τεστ έδειχνε απο 10 μοναδες χοριακης...

Λέω να ξανακα΄νω αλλη μια χοριακη Δευτερα ,μια και θα παω Τρίτη για υπέρηχο μαστών ,να είμαι σίγουρη!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Λογικό είναι να μπερδευτείς! Όλες μας πιστεύω το παθαίνουμε! Μακάρι πάντως να ήταν αλήθεια και να ήμουν!🤗😘

Την επόμενη φορά κοπέλα μου💜προς το παρών ξεκουράσου και φορτσαρε σε μία βδομάδα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι αυτό λέω κ εγώ. Γιατί το 3 δε το λες ότι δε συμβαίνει κ τίποτα. Ναι μεν αρνητικό αλλά δεν είναι κ 1!!! Αν δεν της έρθει πολυ πιθανό να ανέβει. Βέβαια δεν αντιπροσωπεύει ούτε η χοριακη ούτε το τεστ τις 5 μέρες καθυστερήση.. για άλλο ρώτησα αν πράγματι είχε καθυστερήση τόσο.

 

Κοριτσι μου  ,δεν ειχα κανει ένεση..Πάμε μόνοι μας προς το παρόν και προγραμματίζουμε εξωσωματικη..Οκύκλος μου δεν είναι σταθερός και μιλάμε τώρα με υποθέσεις...Υπέθεσα 30αρι μήνα...Αν μου πηγε μετα ....παμε με α΄λλες ημερομηνιες..Μπάχαλο;;;;;;;;;;;;

Το τεστ έδειξε αχνο γιατι ειναι απο τα πολυ ευαισθητα ..απο 10 χοριακη..ίσα ισα να με τρελάνει δηλαδή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Αχχχ δεν εχω φατσούλες να ας στείλω!🥰

Θετική σκέψη κάνε και λίγες μέρες υπομονή ( που ξέρω ότι δεν είναι εύκολο)και την Δευτέρα βλέπεις αφού θα πας για χοριακη 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Θετική σκέψη κάνε και λίγες μέρες υπομονή ( που ξέρω ότι δεν είναι εύκολο)και την Δευτέρα βλέπεις αφού θα πας για χοριακη 💜

😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Ευχαριστω πολυ!Κοιτα...Γενικά έχω ακανόνιστο κύκλο απο 28-40 μερες...Βασικά παίζει στις 30 και με βαση αυτό υπολόγισα...Τωρα εχω καθυστερησει -με βαση τις 30 μερες κύκλου 6 μέρες...Αν καθυστερήσει ο κύκλος...μπορεί να έγινε πιο αργά και η ωορρηξία..Τι να πω...Είχα επαφή την Κυριακή  που πέρασε και χτες είδα καφέ υγρα...Σήμερα χοριακή 3...Θερμοκρασία σταθερά 36,8 . Το τεστ έδειχνε απο 10 μοναδες χοριακης...

Λέω να ξανακα΄νω αλλη μια χοριακη Δευτερα ,μια και θα παω Τρίτη για υπέρηχο μαστών ,να είμαι σίγουρη!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!!!!!

Υπέρηχο μαστων έκανα και εγώ πάντως πριν 2 εβδομάδες και ήμουν έγκυος. Δεν επηρεάζει πουθενά! Να δεις που είναι καθυστερημένη σύλληψη και όλα καλά θα πάνε! Αφού δεν είναι ασυνήθιστο για εσένα να κάνεις μεγάλους κύκλους. Πάντως αν ήταν εμφύτευση τα καφέ χθες δε θα έχει προλάβει να ανέβει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Υπέρηχο μαστων έκανα και εγώ πάντως πριν 2 εβδομάδες και ήμουν έγκυος. Δεν επηρεάζει πουθενά! Να δεις που είναι καθυστερημένη σύλληψη και όλα καλά θα πάνε! Αφού δεν είναι ασυνήθιστο για εσένα να κάνεις μεγάλους κύκλους. Πάντως αν ήταν εμφύτευση τα καφέ χθες δε θα έχει προλάβει να ανέβει!!! 

Αμήν αμήν!!!Σε ευχαριστω πολύ!Ααα ούτε μαστογραφία επηρεάζει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Αμήν αμήν!!!Σε ευχαριστω πολύ!Ααα ούτε μαστογραφία επηρεάζει;;

Η μαστογραφία επηρεάζει γιατί είναι σαν ακτινογραφία. Πρέπει να ενημερώσεις αν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης. Ο υπέρηχος κανένα θέμα. Εγώ έκανα μαστογραφία πρώτη φορά 10 Αυγούστου και είχε μια σήμανση ότι πρέπει να πεις αν είσαι έγκυος κ το ρώτησα. Κατά τύχη έμεινα έγκυος μετά από αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...