Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Evi 89 είπε:

Μπράβο!! Πολύ καλά νέα! Ποσο είσαι σήμερα; Πώς περνάς εκει; Νιώθεις το σώμα σου καλά; Αντέχεις ακόμα;;;

Αντέχω ψυχολογικά... Σωματικά δε ξέρω.. Καλά νιώθω αλλά ήδη ανά πάσα στιγμή μπορεί να γίνει... Συσπάσεις κάνω όχι τρελές ούτε με πόνο κ τρομερό ρυθμό... Αν ξεκινήσει τοκετός απλά θα γίνει!! Αλλιώς επίσημα την Τρίτη γενναω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι μου!!! Βαστα όσο γίνεται! Σου χορηγούν κάτι στο νοσοκομείο? Θα μείνεις μέχρι να γεννήσεις? Πόσο είσαι τώρα?

Πλεον 36+3!γιαυτο σας λέω δε με νοιάζει όποτε γίνει.. Ναι ναι θα φύγω από εδώ με τα παιδιά αγκαλιά!! Μ δώσανε 2 σχήματα τρακτοσιλ, μια 4πλη ένεση κατευθείαν στο αίμα που δε θυμάμαι κ τώρα 2 χάπια την ημέρα αλλά δε θυμάμαι πως λέγονται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Αντέχω ψυχολογικά... Σωματικά δε ξέρω.. Καλά νιώθω αλλά ήδη ανά πάσα στιγμή μπορεί να γίνει... Συσπάσεις κάνω όχι τρελές ούτε με πόνο κ τρομερό ρυθμό... Αν ξεκινήσει τοκετός απλά θα γίνει!! Αλλιώς επίσημα την Τρίτη γενναω! 

Με το καλό! Όλα καλά να πάνε! Να μας γράψεις νέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Με το καλό! Όλα καλά να πάνε! Να μας γράψεις νέα! 

Λοιπον τα νεα μου κοριτσια, γυρισα σπιτι 33η σημερα και το αγορι ειναι πιο μικρο απο το κοριτσι 😳 2 το κοριτσι & 1700 το αγορι.Επισης δε μου μετρησε τραχηλο,δεν μετραμε λεει μετα απο αυτη τη βδομαδα(στο ντοπλερ ειχα 27) και θα με δει ξανα οταν θα ειμαι 35+5.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Πλεον 36+3!γιαυτο σας λέω δε με νοιάζει όποτε γίνει.. Ναι ναι θα φύγω από εδώ με τα παιδιά αγκαλιά!! Μ δώσανε 2 σχήματα τρακτοσιλ, μια 4πλη ένεση κατευθείαν στο αίμα που δε θυμάμαι κ τώρα 2 χάπια την ημέρα αλλά δε θυμάμαι πως λέγονται.. 

Οοοο δεν είσαι απλά καλά είσαι πααααρα πολύ καλά!!! Τα μωράκια έχουν παχύνει πολύ? Σε ποίο νοσοκομείο είπες είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Λοιπον τα νεα μου κοριτσια, γυρισα σπιτι 33η σημερα και το αγορι ειναι πιο μικρο απο το κοριτσι 😳 2 το κοριτσι & 1700 το αγορι.Επισης δε μου μετρησε τραχηλο,δεν μετραμε λεει μετα απο αυτη τη βδομαδα(στο ντοπλερ ειχα 27) και θα με δει ξανα οταν θα ειμαι 35+5.

Πολύ καλά τα μωράκια σας είναι. Μην στεναχωριέσαι γιατί οι μετρήσεις είναι πολύ στο περίπου. Και ειδικά στα δίδυμα δεν είναι εύκολο να γίνουν πολύ καλά γιατί το ένα έμβρυο πιέζει το άλλο και ειδικά όταν μεγαλώνουν τόσο.. Εμένα την Δευτέρα που ήμουν 32+5 ήταν περίπου 1800γρ το καθένα. Οπότε είμαστε πολύ πολύ κοντά. Τα 300γρ διαφορά που σου έβγαλαν είναι στα όρια του σφαλματος. Μην αγχώνεσαι αδίκως. Όσο για τον τραχήλο νομίζω έχει δίκιο ότι δεν έχει κανένα νόημα πια να τον μετρήσεις. Δηλαδή και να κοντύνει είναι νορμάλ αφού πλησιάζει η μέρα. Είναι σα να έχεις ένα μωρό στον 9ο. Ο γιατρός σου λέει περπατα να μαλακώσει ο τράχηλος να γεννήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Οοοο δεν είσαι απλά καλά είσαι πααααρα πολύ καλά!!! Τα μωράκια έχουν παχύνει πολύ? Σε ποίο νοσοκομείο είπες είσαι?

Ναι καλέ!!! Ούτε του παπά που λένε!!!! καλά είναι μια χαρά στα γραμμάρια τους! Θα δούμε τώρα στη γέννα τι θα γράψει η ζυγαριά! Πανεπιστήμιακο Ιωαννίνων! Να πάνε καλά όλα για όλες κορίτσια! Κ για μας και για τα μωράκια μας!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Λοιπον τα νεα μου κοριτσια, γυρισα σπιτι 33η σημερα και το αγορι ειναι πιο μικρο απο το κοριτσι 😳 2 το κοριτσι & 1700 το αγορι.Επισης δε μου μετρησε τραχηλο,δεν μετραμε λεει μετα απο αυτη τη βδομαδα(στο ντοπλερ ειχα 27) και θα με δει ξανα οταν θα ειμαι 35+5.

Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Εμένα 33+4 ήταν 1900 το κορίτσι κ 2200 το αγόρι. Αλλά όπως λέει κ η @Magaiver ζορίζονται να τα μετρήσουν λόγω χώρου. Θα σου πω το απόγευμα που πήγαν τα δικά μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Εμένα 33+4 ήταν 1900 το κορίτσι κ 2200 το αγόρι. Αλλά όπως λέει κ η @Magaiver ζορίζονται να τα μετρήσουν λόγω χώρου. Θα σου πω το απόγευμα που πήγαν τα δικά μου. 

Έφτασε η ώρα να κλείσετε ημερομηνία; Δηλαδή μπορεί να γεννήσεις και αύριο; 

Αχ δυο-δυο έρχονται στον κόσμο τα μωρά μας ❤❤

@Sweetie79 τι κάνουν τα πρώτα διδυμάκια μας; Βγήκαν από τη μονάδα; Εσύ πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Λοιπον τα νεα μου κοριτσια, γυρισα σπιτι 33η σημερα και το αγορι ειναι πιο μικρο απο το κοριτσι 😳 2 το κοριτσι & 1700 το αγορι.Επισης δε μου μετρησε τραχηλο,δεν μετραμε λεει μετα απο αυτη τη βδομαδα(στο ντοπλερ ειχα 27) και θα με δει ξανα οταν θα ειμαι 35+5.

Τέλεια ειναι! Εμένα έβγαινε από την αρχή λίγο μεγαλύτερο το αγόρι. Την προτελευταία φορά βγηκε το κορίτσι 100γρ μεγαλύτερο. Την τελευταία όμως που ήταν και πιο λεπτομερής επανήλθε να είναι το αγόρι μεγαλύτερο!

Προφανώς υπάρχουν αποκλίσεις στις μετρήσεις. Εκτός αν σου είπε ότι υπάρχει κάποια ένδειξη για περιορισμό της ανάπτυξης στο αγορι πχ αιμάτωση πλακουντα. Είδαν κάτι τετοιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Με βοηθησε το τοκολυτικο αλλά δεν είναι ότι δεν κάνω καθόλου πετρωματα. Απλά δεν είναι συστηματικά. Κυρίως τα πετρωματα ξεκινούν από κάποια κίνηση του μωρού. Παίρνω και μαγνησιο την μεγιστη δοση κιόλας. Από χθές είδα ότι με βοήθησε να βάζω θερμοφόρα στην μέση μου. Χαλαρώνουν οι μύες κατευθείαν! Ελπίζω να κάνει βέβαια γιατί ξέρω ότι τα πολύ ζεστά μπάνια δεν συστήνονται στην εγκυμοσύνη αλλά δεν ξέρω γιατί.. Λες και η θερρμοφορα να μην κάνει? Νομίζω σα να βοηθάει την αιμάτωση της μήτρα βασικά..

Αυτό για τα ζεστά μπανια το ξέρω κι εγώ (επειδή μου αρεσει το ζεματιστό νερό!) Είναι για να μην πάθουν υπερθέρμανση τα μωρά αν μείνεις με τις ώρες σε καυτή μπανιέρα όμως. 

Στις αρχές μετά την ΕΤ το είχα στο νου μου. Τώρα δεν το σκέφτομαι γιατί κάνω ένα 3λεπτο ντουζ 😁

Η θερμοφόρα στη μεση λογικά είναι ασφαλής. Αφού σε ανακουφίζει ας τη βάζεις. Θα σου δώσουν σημα τα μωρά αν δεν τους αρέσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Έφτασε η ώρα να κλείσετε ημερομηνία; Δηλαδή μπορεί να γεννήσεις και αύριο; 

Αχ δυο-δυο έρχονται στον κόσμο τα μωρά μας ❤❤

@Sweetie79 τι κάνουν τα πρώτα διδυμάκια μας; Βγήκαν από τη μονάδα; Εσύ πως είσαι;

Ναι έφτασε η ώρα!! Το απόγευμα θα ξέρουμε!!🥰🥰🥰 Πως είσαι εσύ; Ποτε θα σε δει ξανά ο γιατρός; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Τέλεια ειναι! Εμένα έβγαινε από την αρχή λίγο μεγαλύτερο το αγόρι. Την προτελευταία φορά βγηκε το κορίτσι 100γρ μεγαλύτερο. Την τελευταία όμως που ήταν και πιο λεπτομερής επανήλθε να είναι το αγόρι μεγαλύτερο!

Προφανώς υπάρχουν αποκλίσεις στις μετρήσεις. Εκτός αν σου είπε ότι υπάρχει κάποια ένδειξη για περιορισμό της ανάπτυξης στο αγορι πχ αιμάτωση πλακουντα. Είδαν κάτι τετοιο;

Φυσιολογικα λεει ολα,αλλα ενα σοκ το επαθε οταν το ειδε..τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ναι έφτασε η ώρα!! Το απόγευμα θα ξέρουμε!!🥰🥰🥰 Πως είσαι εσύ; Ποτε θα σε δει ξανά ο γιατρός; 

Θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα! Αχ συγκινούμαι!

Κορίτσια όσες γεννατε τωρα να ξερετε, είναι φοβερά παιδιά τα αιγοκεράκια, θα περάσετε τελεια μαζι τους!

Εγώ βέβαια θέλω να κρατηθουν να βγουν υδροχόοι τα δικά μου 😄

Αν δεν έχουμε κανένα απρόοπτο σε 20 μέρες θα με ξαναδεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Φυσιολογικα λεει ολα,αλλα ενα σοκ το επαθε οταν το ειδε..τι να πω..

Ε αφού ειναι φυσιολογικά μη σκας!

Να σε ρωτήσω κάτι άσχετο, πήρες τελικά φωλιες; κι αν ναι από που;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ε αφού ειναι φυσιολογικά μη σκας!

Να σε ρωτήσω κάτι άσχετο, πήρες τελικά φωλιες; κι αν ναι από που;

Πηρα 2 κουνιες και θα τα βαλω στη μια κουνια μαζι παρεα για τους πρώτους 2 μηνες και μετα το καθενα σε μια κουνια..φωλιές δε πηρα ,πηρα ριλαξ ,αυγα ακομα και καθισματακια φαγητου..αν χρειαστει θα παρω https://lamillou.gr/shop/baby-nest/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα! Αχ συγκινούμαι!

Κορίτσια όσες γεννατε τωρα να ξερετε, είναι φοβερά παιδιά τα αιγοκεράκια, θα περάσετε τελεια μαζι τους!

Εγώ βέβαια θέλω να κρατηθουν να βγουν υδροχόοι τα δικά μου 😄

Αν δεν έχουμε κανένα απρόοπτο σε 20 μέρες θα με ξαναδεί

Χαχαχα ειδα το μηνυμα και γελάω! Γιατί και γω υδροχοόυς  τους θελω! Δεν ήθελα καθόλου τα ψάρια και είχα καημό! Αλλά και 37 βδομάδες να παω μέσα θα ειμαι! Αντε μας το εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Φυσιολογικα λεει ολα,αλλα ενα σοκ το επαθε οταν το ειδε..τι να πω..

Όπως κ η δικιά μου που ήταν χαμηλά αλλά φυσιολογικά όπως κ σένα. Μην ανησυχείς. Θα βγουν μοντελάκια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Όπως κ η δικιά μου που ήταν χαμηλά αλλά φυσιολογικά όπως κ σένα. Μην ανησυχείς. Θα βγουν μοντελάκια!! 

Χαχα και φαντασου το κοριτσακι ηταν μια σταλια στην αρχη.. αχ κοριτσια πως θα φαινονται αραγε τα μωρα μας;αυτο  σκεφτομαι ..πως θα μοιάζουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi 89 είπε:

Χαχαχα ειδα το μηνυμα και γελάω! Γιατί και γω υδροχοόυς  τους θελω! Δεν ήθελα καθόλου τα ψάρια και είχα καημό! Αλλά και 37 βδομάδες να παω μέσα θα ειμαι! Αντε μας το εύχομαι!

Α εγώ δεν έχω πρόβλημα, τα θέλω τα ψαράκια! Αν φτάσω 37 ψάρια θα βγουν, αλλά δύσκολο. Μου φαίνονται πιο υπάκουα και ήσυχα, ενώ οι Υδροχόοι πιο επαναστάτες, θα έχουμε δύσκολη εφηβεία 🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Χαχα και φαντασου το κοριτσακι ηταν μια σταλια στην αρχη.. αχ κοριτσια πως θα φαινονται αραγε τα μωρα μας;αυτο  σκεφτομαι ..πως θα μοιάζουν..

Αχ δεν ξέρω.. Πλησιάζει ο καιρός για όλες μας σιγά σιγά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antelope είπε:

Α εγώ δεν έχω πρόβλημα, τα θέλω τα ψαράκια! Αν φτάσω 37 ψάρια θα βγουν, αλλά δύσκολο. Μου φαίνονται πιο υπάκουα και ήσυχα, ενώ οι Υδροχόοι πιο επαναστάτες, θα έχουμε δύσκολη εφηβεία 🤣😂

Δεν υπάρχεις απλά...😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Α εγώ δεν έχω πρόβλημα, τα θέλω τα ψαράκια! Αν φτάσω 37 ψάρια θα βγουν, αλλά δύσκολο. Μου φαίνονται πιο υπάκουα και ήσυχα, ενώ οι Υδροχόοι πιο επαναστάτες, θα έχουμε δύσκολη εφηβεία 🤣😂

Είναι πιο ήσυχα ναι! Οι Υδροχόοι όλο ιδέες θα ειναι! Θα μας φάνε οι ιδέες!! Για να δούμε!!! Σου ευχομαι ωροσκόπο ψάρι τουλάχιστον! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου Σάββατο γεννάω!!😍🤞🏼🥰💕 Όλα καλά στο γιατρό, αύριο θα παω να κάνω εξετάσεις προεγχειρητικές, τεστ κόβιντ κ ένα σχήμα ενέσεων για τα πνευμονια τους κ Σάββατο πρωί καισαρική!!! Λόγω ζαχαρου λέει δεν κάνουμε τις ενέσεις γενικά αλλά από τη στιγμή που είναι πολύ καλά τα ζάχαρα μου δεν τον απασχολεί καθόλου. Αυτά τα νέα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κοριτσάκια μου Σάββατο γεννάω!!😍🤞🏼🥰💕 Όλα καλά στο γιατρό, αύριο θα παω να κάνω εξετάσεις προεγχειρητικές, τεστ κόβιντ κ ένα σχήμα ενέσεων για τα πνευμονια τους κ Σάββατο πρωί καισαρική!!! Λόγω ζαχαρου λέει δεν κάνουμε τις ενέσεις γενικά αλλά από τη στιγμή που είναι πολύ καλά τα ζάχαρα μου δεν τον απασχολεί καθόλου. Αυτά τα νέα μου

Μπράβο!! Εφτασε στο τέλος του αυτό το ταξίδι! Όλα καλα να πάνε!! Με το καλό! Περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...