Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΝΗΣ έφτασε, μυρίζει καλοκαίρι, μωρά λοιπόν στις αγκαλιές σε ΟΛΕΣ μας να φέρει!


A&O

Recommended Posts

στις πριν 50 λεπτά, ο/η marselntina είπε:

@Ευάγγελοςτ Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου!! Να είναι πάντα γερός και δυνατός και σύντομα με ένα αδερφάκι!!!!

@Kardoula1991 Εύχομαι να ακούσεις πολύ καθαρά την καρδούλα του σήμερα!!!

@Olly Καλή επιτυχία!!!

Ευχαριστώ πολύ marselntina μου! 💗💗💗💗😘😘😘😘 Κι εσύ ότι επιθυμείς κορίτσι μου με υγεία πάνω από όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες!!! @Ευάγγελοςτ να χαιρεσαι τον πριγκιπα σου!!! Εγω κοριτσια μου δεν οδηγω και που δεν ειμαι εγκυος...εβγαλα το διπλωμα επειδη επεμενε ο συγχωρεμενος ο μπαμπας μου. Αλλα επειδη αυτο που προεχει ειναι η ψυχικη μου υγεια..και κυκλοφορουν πολλοι τρελοι εκει εξω.....ευχαριστω πολυ αλλα δεν θα παρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

ΜΗΝ σκεφτεσαι αρνητικά κορίτσι μου!! Όλα είναι μια χαρά!! Το σποράκι σου είναι εκεί και θα ακούσεις μια πολύ δυνατή καρδούλα τη Δευτέρα!! Στο εύχομαι!

Mακάρι κοριτσάκι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Έχεις μικρό κύκλο;; Εγώ που έχω μικρό κύκλο κ κάνω νωρίς ωορρηξία ήταν μεγαλύτερο το έμβρυο από την τελευταία περίοδο..δεν είχαμε ακούσει καρδούλα βέβαια τότε γτ είχα πάει 5 εβ κ κάτι 😄😄 Σ εύχομαι κ σένα να είναι μεγαλύτερο κ να ακούσετε την καρδούλα σήμερα για να ηρεμήσεις. 😍❤️ Είναι μεγάλο άγχος μέχρι να ακούσεις την καρδούλα το θυμάμαι κ εγώ ❤️

Έχω κύκλο 28-30 ημερών.. Κανονικά.. Τελευταία περίοδος αυτή την φορά ήταν βασικά η βιοχημικη που είχα.. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αλλά δεν νομίζω.. 

Σας ευχαριστω πολύ όλες κορίτσια για την θετική ενέργεια που μου δίνετε❤️❤️❤️ θα σας ενημερώσω τι έγινε στον υπέρηχο με το που γυρίσω🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπερα σε ολες!!! @Ευάγγελοςτ να χαιρεσαι τον πριγκιπα σου!!! Εγω κοριτσια μου δεν οδηγω και που δεν ειμαι εγκυος...εβγαλα το διπλωμα επειδη επεμενε ο συγχωρεμενος ο μπαμπας μου. Αλλα επειδη αυτο που προεχει ειναι η ψυχικη μου υγεια..και κυκλοφορουν πολλοι τρελοι εκει εξω.....ευχαριστω πολυ αλλα δεν θα παρω...

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκό μου lacostaki!🥰 Κι εσύ ότι επιθυμείς κορίτσι μου. Κάθε ευχή σου να γίνεται πραγματικότητα!💗

Υ.Γ Συμφωνώ ότι κυκλοφορούν πολλοί τρελοί εκεί έξω! Χθές και σήμερα συνάντησα το ίδιο αυτοκίνητο μπροστά μου όταν γυρνούσα από τον παιδικό το πρωί. Χθές το παρατήρησα γιατί πετάχτηκε από μια στροφή χωρίς να σταματήσει. Σήμερα ήταν ακριβώς μπροστά μου και πήγαινε με 20 βαριά 25 με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί ουρά από πίσω. Ε! Σε κάποια στιγμή μπόρεσα να το προσπεράσω και λέω για να δω ποιος οδηγεί! Και τι να δω; Μια συμπαθεστατη κυριουλα 100-150 ετών περίπου! Λέω εντάξει γιατί δεν κάθεσαι σπίτι καλή μου γιαγιά να προσέξεις τα δισέγγονα σου! Τι σου φταίει ο άμαχος πληθυσμός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Kοριτσάκι μου με το καλό ο υπέρηχος. Να ακούσε δυνατά την καρδούλα του.

Εγώ έχω Δευτέρα υπέρηχο θα είμαι 6 εβδομάδων ακριβώς. Θα είναι ο πρώτος υπέρηχος και έχω πολύ άγχος γιατί από χθες εχω καφε υγρά πολλά. Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ κι ότι είναι φυσιολογικό στην αρχή να βλέπω κάτι τέτοιο αλλά κι επειδή παίρνω και φάρμακα λόγω εξωσωματικής.

Εχω πολύ αγωνία. Αραγε θα είναι ακόμα εκεί το μωράκι μου; 

Εννοείτε πως είναι εκεί το μωρό!!! Μην σκέφτεσαι έτσι!! Εγώ είχα αιμορραγία και είναι εκεί το σποράκι μου.. Ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι πολύ φυσιολογικό... Σκέψου θετικά και όλα θα πάνε καλά❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Mακάρι κοριτσάκι μου! 

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου! Ξέρω πόσο δύσκολο είναι όλα αυτό! Αυτή η αγωνία σε τρελαίνει! Συμβαίνουν όμως αυτά στην εγκυμοσύνη. Εσύ να   έχεις πίστη στο μωράκι σου! Θα δεις πως την Δευτέρα θα σου δείξει την αγάπη του χτυπώντας την καρδούλα του με τον πιο όμορφο ρυθμό! ☺️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Έχω κύκλο 28-30 ημερών.. Κανονικά.. Τελευταία περίοδος αυτή την φορά ήταν βασικά η βιοχημικη που είχα.. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αλλά δεν νομίζω.. 

Σας ευχαριστω πολύ όλες κορίτσια για την θετική ενέργεια που μου δίνετε❤️❤️❤️ θα σας ενημερώσω τι έγινε στον υπέρηχο με το που γυρίσω🤗🤗

Εντάξει κ πάλι αν έκανες νωρίς ωορρηξία ή εμφύτευση ίσως να είναι μεγαλύτερο κ να ακούσετε σήμερα 😍 αλλά και να μην ακούσετε να μην αγχωθείς, αν δείτε σάκο κ το εμβρυάκι σημαίνει ότι όλα καλά πάνε 😍 κ είμαι σίγουρη ότι όλα καλά θα είναι ❤️❤️ Να στείλεις να μας πεις τι έγινε 😍☺️ Καλή επιτυχία 😍💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ntianaki__o8 είπε:

Οχι ειπαν δεν χρειαζεται !! Ήπια φλεγμονη  εβγαλε το τεστ παπ!!απλα ειπαν πως εαν δεν εχω ενοχλησεις δεν χρειαζεται κατι !! Μακαρι να ειναι ολα καλα σε λιγες μερες που θα παω στο γιατρο !!! Εσενα τι εβγαλε το τεστ παπ ??? Και δεν σ εδωσαν στην αρχρη αγωγη...?
 

Εμένα το τεστ παπ δεν έδειξε τίποτα. Αλλά ο γιατρός είδε αρκετά υγρά, που όντως είχα αλλά νόμιζα ότι είναι φυσιολογικό, και μου είπε να κάνω μια καλλιέργεια. Εκεί μου βρήκαν gardnerella vagίnalίs. Επειδή ήμουν στα μέσα του κύκλου μου είπε να τα ξεκινήσω μόλις μου τελειώσει η επόμενη περίοδος. Φαντάζομαι για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο να τα πάρω και να είμαι έγκυος. Εννοείται θα είναι όλα καλά κορίτσι. Αυτά διορθώνονται και πολύ εύκολα. Απλά ξέρω ότι είναι και εξέταση που την κάνουν σε γυναίκες που δεν έχουν συλλάβει μετά από ένα χρόνο για να αποκλείσουν το ενδεχόμενο να έχουν κάποιο βακτήριο που σίγουρα καθυστερεί ή εμποδίζει κάπως τη σύλληψη. Γιατί υπάρχουν και πιο δύσκολα βακτήρια όπως το ουρεόπλασμα ή οι τριχομονάδες. Απ' την άλλη όμως για να καθησυχάσεις αυτά διορθώνονται συν το ότι αν τα έχεις ελέγξει και δεν αλλάζεις συντρόφους είναι απίθανο να τα κολλήσεις. Ενώ το βακτήριο gardnerella vagίnalίs αναπτύσσεται και λόγω υγρασίας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πάλι δεν διπλασιαστηκε.. 214 από 168.. 

Ανεβαίνει όμως βρε κοπέλα μου! Τί σου είπε ο γιατρός σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου! Ξέρω πόσο δύσκολο είναι όλα αυτό! Αυτή η αγωνία σε τρελαίνει! Συμβαίνουν όμως αυτά στην εγκυμοσύνη. Εσύ να   έχεις πίστη στο μωράκι σου! Θα δεις πως την Δευτέρα θα σου δείξει την αγάπη του χτυπώντας την καρδούλα του με τον πιο όμορφο ρυθμό! ☺️ 

Eίχαμε κλείσει στην 6η εβδομάδα μήπως και ακούσουμε και καρδούλα. Μακάρι να πάνε όλα καλά.. Ίσως είναι νωρίς για καρδουλα θα είμαι 6 εβδομαδων ακριβως αλλά εύχομα τουλάχοστον να είναι εκεί το μωράκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πάλι δεν διπλασιαστηκε.. 214 από 168.. 

Ανεβαίνει όμως κορίτσι.. Αυτό είναι καλό σημάδι... Θα 10πλασιαστει μια κ καλή.. Σου κάνει ναζια το σποράκι σου🤗 με τον γιατρό μίλησες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marselntina είπε:

Ανεβαίνει όμως βρε κοπέλα μου! Τί σου είπε ο γιατρός σου?

@Kardoula1991 πρέπει να ανεβαινει πιο πολύ.. Δεν φτάνει αυτό. 

Δεν έχω μιλήσει ακόμα μαζί του.. Θα τον πάρω σε λίγο.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

@Kardoula1991 πρέπει να ανεβαινει πιο πολύ.. Δεν φτάνει αυτό. 

Δεν έχω μιλήσει ακόμα μαζί του.. Θα τον πάρω σε λίγο.. 

 

Έκανες κ προγεστερόνη? Η όχι? 

Δηλαδή κι αυτό το τσαντίλα! Γιατί δεν ανεβαίνει, 🙄😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

@Kardoula1991 πρέπει να ανεβαινει πιο πολύ.. Δεν φτάνει αυτό. 

Δεν έχω μιλήσει ακόμα μαζί του.. Θα τον πάρω σε λίγο.. 

 

Μην απογοητεύεσαι σε παρακαλώ πολύ.. Έχω διαβάσει από πολλές κοπέλες ότι ανέβαινε σιγά σιγά και μετά εκτοξεύτηκε στα ύψη και είχαν μια τελεια εγκυμοσύνη... Έχε θετική σκέψη.. Ξέρω έξω από τον χορό εύκολα τα λέω αλλά πίστεψε το🙏🙏 μιλά και με τον γιατρό να δεις τι θα σου πει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. Αλήθεια το πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά! Σκέψου ότι οι γιαγιάδες μας δεν έκαναν ποτέ χοριακές και οι περισσότερες έκαναν πιο πολλά παιδια απο εμας!!  

Δεν λέω ότι δεν έχεισ δίκιο που ανησυχείς αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι αν είσαι ταραγμένη διαρκώς δεν το βοηθάς το σποράκι σου... Είναι ακόμα εκεί και προσπαθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκό μου lacostaki!🥰 Κι εσύ ότι επιθυμείς κορίτσι μου. Κάθε ευχή σου να γίνεται πραγματικότητα!💗

Υ.Γ Συμφωνώ ότι κυκλοφορούν πολλοί τρελοί εκεί έξω! Χθές και σήμερα συνάντησα το ίδιο αυτοκίνητο μπροστά μου όταν γυρνούσα από τον παιδικό το πρωί. Χθές το παρατήρησα γιατί πετάχτηκε από μια στροφή χωρίς να σταματήσει. Σήμερα ήταν ακριβώς μπροστά μου και πήγαινε με 20 βαριά 25 με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί ουρά από πίσω. Ε! Σε κάποια στιγμή μπόρεσα να το προσπεράσω και λέω για να δω ποιος οδηγεί! Και τι να δω; Μια συμπαθεστατη κυριουλα 100-150 ετών περίπου! Λέω εντάξει γιατί δεν κάθεσαι σπίτι καλή μου γιαγιά να προσέξεις τα δισέγγονα σου! Τι σου φταίει ο άμαχος πληθυσμός! 

Καλέ εδώ η άλλη έκανε όπισθεν πάνω στην Αττική οδό και ήμουν κι εγώ μέσα και ήρθε ένας κακομοίρης και έπεσε πάνω μας.. Τι να λέμε τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν στην πρώτη χοριακή δεν είχα καλή αύξηση και συνέχιζε έτσι θα ήμουν πιο αισιόδοξη.. Τώρα όμως που τα ποσοστά που ανεβαινει μειώνονται καταλαβαίνω ότι δεν πάει καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αν στην πρώτη χοριακή δεν είχα καλή αύξηση και συνέχιζε έτσι θα ήμουν πιο αισιόδοξη.. Τώρα όμως που τα ποσοστά που ανεβαινει μειώνονται καταλαβαίνω ότι δεν πάει καλά. 

Έκανες και μέτρηση προγεστερόνης μαζί που σου είπα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η A&O είπε:

Εμένα το τεστ παπ δεν έδειξε τίποτα. Αλλά ο γιατρός είδε αρκετά υγρά, που όντως είχα αλλά νόμιζα ότι είναι φυσιολογικό, και μου είπε να κάνω μια καλλιέργεια. Εκεί μου βρήκαν gardnerella vagίnalίs. Επειδή ήμουν στα μέσα του κύκλου μου είπε να τα ξεκινήσω μόλις μου τελειώσει η επόμενη περίοδος. Φαντάζομαι για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο να τα πάρω και να είμαι έγκυος. Εννοείται θα είναι όλα καλά κορίτσι. Αυτά διορθώνονται και πολύ εύκολα. Απλά ξέρω ότι είναι και εξέταση που την κάνουν σε γυναίκες που δεν έχουν συλλάβει μετά από ένα χρόνο για να αποκλείσουν το ενδεχόμενο να έχουν κάποιο βακτήριο που σίγουρα καθυστερεί ή εμποδίζει κάπως τη σύλληψη. Γιατί υπάρχουν και πιο δύσκολα βακτήρια όπως το ουρεόπλασμα ή οι τριχομονάδες. Απ' την άλλη όμως για να καθησυχάσεις αυτά διορθώνονται συν το ότι αν τα έχεις ελέγξει και δεν αλλάζεις συντρόφους είναι απίθανο να τα κολλήσεις. Ενώ το βακτήριο gardnerella vagίnalίs αναπτύσσεται και λόγω υγρασίας. 

Μακαρι να ειναι ολα καλα κοριτσι μου εντυπωση μου κανει που δε μου εκαναν καλλιεργεια !!! Ουτε για αγωγη... γιαυτο ανησυχω μακαρι ο γιατρος να με βοηθησει να ειναι ολα καλα αυτη την φορα οχι εδω κ 6 χρονια δε εχω αλλαξει συντροφο ... περσυ βγηκε η φλεγμονη αλλα δεν μου ειπαν απο τι ειναι στο κολπο κ εξω τραχηλο.. 

αυτοι ειπαν πως πολλες γυναικες εχουμε μια ηπια φλεγμονη κ δε χρειαζονται αγωγη ολες Οι περιπτωσεις .. τι να πω ας ειναι ολα καλα παναγιτσα μου !!! 
να μην εχουμ γινει χειροτερα τα πραγματα τωρα αυτο φοβαμαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Έκανες και μέτρηση προγεστερόνης μαζί που σου είπα;

Δεν έκανα. Τι μπορεί να δείξει;; μπορεί κάπως να βοηθήσει;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Δεν έκανα. Τι μπορεί να δείξει;; μπορεί κάπως να βοηθήσει;; 

Μπορεί να δείξει αν χρειάζεσαι παραπάνω προγεστερόνη για να στηριχθεί η εγκυμοσύνη. Το θετικό είναι ότι η χοριακή ανεβαίνει. Ο γιατρός σου τι σου είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Μπορεί να δείξει αν χρειάζεσαι παραπάνω προγεστερόνη για να στηριχθεί η εγκυμοσύνη. Το θετικό είναι ότι η χοριακή ανεβαίνει. Ο γιατρός σου τι σου είπε;

Ο γιατρός μου είπε ότι δε φτάνει μόνο να ανεβαινει.. Θα κάνω άλλη μια τη Δευτέρα αν γίνει κάποιο θαύμα και διπλασιαστεί αν ανεβαινει απλά πρέπει να πάω σε μαιευτήριο να κάνω υπέρηχο ειδικό να δω αν είναι εξωμήτριο για να κάνω θεραπεία. Αν κατεβαίνει περιμένουμε να γίνει αποβολή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ο γιατρός μου είπε ότι δε φτάνει μόνο να ανεβαινει.. Θα κάνω άλλη μια τη Δευτέρα αν γίνει κάποιο θαύμα και διπλασιαστεί αν ανεβαινει απλά πρέπει να πάω σε μαιευτήριο να κάνω υπέρηχο ειδικό να δω αν είναι εξωμήτριο για να κάνω θεραπεία. Αν κατεβαίνει περιμένουμε να γίνει αποβολή.. 

Θα περιμένεις να δεις..... Μη βιαστείς για τίποτα... Εμένα με έφτασαν σχεδόν 8η εβδομάδα γιατί η χοριακή ανέβαινε πολύ πιο αργά από τη δική σου σκέψου μόνο 30 μονάδες κάθε δύο μέρες ανέβαινε...Εσένα έχει μία αύξηση ικανοποιητική ακόμα δεν ξέρεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...