Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΝΗΣ έφτασε, μυρίζει καλοκαίρι, μωρά λοιπόν στις αγκαλιές σε ΟΛΕΣ μας να φέρει!


A&O

Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Μόλις πήγα και εγώ για την δεύτερη χοριακή.. Νιώθω όμως ότι κάτι δεν πάει καλά.. 🙄 Έχω σήμερα κάτι διάφανα υγρα που είχα και τον προηγούμενο μήνα. 

Κορίτσι μου κι εγώ έχω πάρα πολλά , μην ανησυχείς είναι φυσιολογικότατο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!🥰 Καλή εβδομάδα να έχουμε με πολλά θετικά τεστακια! Από την μεριά μου λίγο δύσκολο αφού άρχισαν αρκετά έντονα τα πονάκια. Θεωρώ ότι μέχρι αύριο θα αδιαθετησω.☹️

Κατά τ' αλλά εμένα γιατί κανείς δεν μου είπε ότι τα jumbo τις καθημερινές ανοίγουν στις δέκα;😆 Άφησα τον μικρό στον παιδικό και ήρθα καμαρωτη για ψώνια και έφαγα πόρτα! Τώρα περιμένω από έξω! Καλά που έχω και ίντερνετ για να περάσει η ώρα!😁

Καλημέρα κορίτσι μου.. Τα πονάκια δεν σημαίνουν απαραίτητα περίοδο. Ειναι και σύμπτωμα εγκυμοσύνης εγώ τις μέρες που περίμενα χοριακή είχα πολλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας ❣️❣️❣️

Δυστυχώς αρνητική η χοριακη.

Πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα 💪

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου...  Βλέπω το πινακακι γεμισε γρήγορα πολλά συγχαρητήρια στα κορίτσια που τα κατάφεραν ελπίζω να μην μείνω μόνη εδώ να περιμενω να μεινω έγκυος😆😆😆 πλακα σας κάνω εννοείτε όλες θα τα καταφέρουμε εμένα κορίτσι βάλε με 30/6 ότι θα αδιάθετησω.

Να μείνεις μόνη;; Τι λες!!!!! Εμείς εδώ τι κάνουμε;;; 😁😁

Καλημέρα κορίτσια!!

Συγχαρητήρια σε όλα μας τα θετικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας ❣️❣️❣️

Δυστυχώς αρνητική η χοριακη.

Πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα 💪

 

Τίνα πω ρε κορίτσι μου... Κρίμα.. Μην σε παίρνει από κάτω όμως.. Θετική σκέψη και δυναμικά για την επόμενη προσπάθεια❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα. Εγώ πήγα για την 2η χοριακη σήμερα και αύριο τα αποτελέσματα. Ανησυχώ λιγάκι γιατί χθες το βράδυ είχα πολύ λίγο,μια ιδέα,αίμα.απειροελλαχιστο αλλά μου έφερε στο μυαλό εικόνες από την παλλιδρομη και αγχώθηκα. Σήμερα δεν έχω τίποτα αλλά ψυχολογικά είμαι τρομοκρατημένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro κορίτσι μου εμείς κάναμε έκτακτος πριν μια βδομάδα υπέρηχο γιατί είχα την αιμορραγία και είδαμε σάκο και το έμβρυακι μας που ήταν ένα σποράκι χαχαχα.. Τώρα θα ξανά πάω την Παρασκευή όπως ήταν κανονικά να πάω.. Θα είμαι πάρα μια μέρα 6 εβδ την Παρασκευή οπότε για να δούμε τι θα δούμε😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kalina είπε:

Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα. Εγώ πήγα για την 2η χοριακη σήμερα και αύριο τα αποτελέσματα. Ανησυχώ λιγάκι γιατί χθες το βράδυ είχα πολύ λίγο,μια ιδέα,αίμα.απειροελλαχιστο αλλά μου έφερε στο μυαλό εικόνες από την παλλιδρομη και αγχώθηκα. Σήμερα δεν έχω τίποτα αλλά ψυχολογικά είμαι τρομοκρατημένη. 

Γιατί αργούν τόσο τα αποτελέσματα? Εμένα μέσα σε 1 ώρα τα βγάζει... Μην σε αγχώνει είναι φυσιολογικό και κάτι που έγινε μια φορά δεν σημαίνει ότι θα ξανά γίνει☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Τίνα πω ρε κορίτσι μου... Κρίμα.. Μην σε παίρνει από κάτω όμως.. Θετική σκέψη και δυναμικά για την επόμενη προσπάθεια❤️❤️

Αυτό που μου φαίνεται περίεργο είναι ότι ήταν η χοριακη 4 .

Πώς γίνεται αφού δεν είμαι αντί για μηδενική να είναι 4?

Τι να πω.

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου 🥰🥰😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Περιμένουμε και τα δικά σου αποτελέσματα κορίτσι... Αύριο δεν ήταν να πας? Έτσι δεν είπε ο γιατρός ή κάνω λάθος? Εύχομαι να έχει 5πλασιαστει ο αριθμός😍😍 τα υγρά είναι φυσιολογικά.. Και εγώ έχω συνέχεια και νομίζω κάθε φορά ότι έχω αίμα τόσα που είναι.... Επίσης σήμερα έχω κάτι ψιλό ζαλάδες δεν μου αρέσει καθόλου αυτό χαχαχα εύχομαι να μείνω μόνο σ αυτά και να μην έχω εμετούς κτλπ... Περιμένουμε νέα σου κορίτσι❤️

Οχι σήμερα μου είχε πει.. 

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Αυτό που μου φαίνεται περίεργο είναι ότι ήταν η χοριακη 4 .

Πώς γίνεται αφού δεν είμαι αντί για μηδενική να είναι 4?

Τι να πω.

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου 🥰🥰😘

Κορίτσι μου μήπως έκανες αργά οωρρηξία και τώρα πάει να ανέβει η χοριακή? Μήπως να επαναλάβεις αν δεν αδιαθετήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου μήπως έκανες αργά οωρρηξία και τώρα πάει να ανέβει η χοριακή? Μήπως να επαναλάβεις αν δεν αδιαθετήσεις;

Αυτό σκέφτομαι μήπως έκανα κάποιο λάθος και δεν τα υπολόγισα σωστα...

Θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή και αν δω ότι δεν έρχεται η ακατανομαστη θα ξανά κάνω χοριακη 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Αυτό σκέφτομαι μήπως έκανα κάποιο λάθος και δεν τα υπολόγισα σωστα...

Θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή και αν δω ότι δεν έρχεται η ακατανομαστη θα ξανά κάνω χοριακη 😉😉

Καθε μηνα μπορει να μην εχουμε σταθερη οωρρηξια.. Εαν δεν ειχες κανει τεστ οωρρηξιας δεν εισαι σιγουρη. Μπορει να ειναι και μερες η διαφορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Αυτό σκέφτομαι μήπως έκανα κάποιο λάθος και δεν τα υπολόγισα σωστα...

Θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή και αν δω ότι δεν έρχεται η ακατανομαστη θα ξανά κάνω χοριακη 😉😉

Ναι κορίτσι να ξανά κάνεις αν δεις ότι δεν έρχεται.. Ας ελπίσουμε να χρειαστεί να ξανά πας😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, να σας πω και τα δικά μου τελευταία νέα. Πριν από 2 χρόνια είχα πάει στη γυναικολόγο μου με συμπτώματα κάποιου μικροβίου, ξέρετε υγρά, άσχημη οσμή κλπ και της λέω να το δούμε. Ήταν αρνητική και επέμενε ότι ο κόλπος αυτοκαθαρίζεται. Ήταν η περίοδος που την ενημέρωσα κιόλας ότι ξεκινάμε τις προσπάθειές μας. Μετά από 1 χρόνο και αφού συνεχίζω να έχω τα ίδια συμπτώματα πάμε να ξεκινήσουμε τις πρώτες βασικές εξετάσεις της υπογονιμότητας. Μέσα σε αυτές ήταν και η πολύ απλή καλλιέργεια η οποία δε μου έδειξε τίποτα παρότι εγώ για ένα χρόνο είχα αυτά που σας ανέφερα. Παρόλα αυτά καθησυχάζω και συνεχίζω τις προσπάθειές μου. Μετά από σχεδόν 1 χρόνο πάλι, δηλαδή τώρα, αποφασίζω να πάω σε άλλο γιατρό για μια ακόμα άποψη ο οποίος λόγω υγρών με έβαλε να κάνω καλλιέργεια και βρέθηκα να έχω το βακτήριο gardnerella vagίnalίs. Φυσικά μπήκα στο ίντερνετ και διάβασα και τα συμπτώματα είναι ακριβώς ότι είχα εδώ και 2 χρόνια που ταλαιπωρούμαι. Μας έδωσε θεραπεία μία εβδομάδα και σήμερα ξανά έκανα την εξέταση  να επιβεβαιώσουμε ότι έφυγε. Έχω σωθεί περιττό να σας πω. Έχω όμως μεγάλες υποψίες ότι ευθύνεται σε μεγάλο βαθμό για την καθυστέρηση της σύλληψης. Διότι 2 χρόνια ο κόλπος μου είχε βακτήρια και το ph του δεν ήταν υγιές. Σας παρακαλώ αν έχετε να μου πείτε τη γνώμη σας ή κάποια παρόμοια εμπειρία θα το εκτιμούσα πολύ. Εύχομαι όντως να έφταιγε αυτό και γρήγορα να έρθει και σε μένα ένα μωράκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημερα και απο μενα!!!Εγω σημερα ειμαι 3η μερα περιοδου κ εχω ελαχιστο αιμα...σαν να μου σταματαει...κ εχω 6 μερες περιοδο παντα...περιεργα πραγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ανέβηκε κορίτσια... 38.8 την Παρασκευή 108.60 σήμερα... Να χαρώ λέτε;; 

φυσικα κ να χαρεις!!!συγχαρητηρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ανέβηκε κορίτσια... 38.8 την Παρασκευή 108.60 σήμερα... Να χαρώ λέτε;; 

Να χαρείς κορίτσι μου είναι τέλεια η άνοδος :) σε τι μέρα καθυστέρησης είσαι?? Πολλά ΜΠραβοοοο και καλή εγκυμοσύνη να έχεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ανέβηκε κορίτσια... 38.8 την Παρασκευή 108.60 σήμερα... Να χαρώ λέτε;; 

Ε ναιιι ντεεεε 3πλασιαστηκε θεωρητικά. Πάρε τηλ το γιατρο σ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Να χαρείς κορίτσι μου είναι τέλεια η άνοδος :) σε τι μέρα καθυστέρησης είσαι?? Πολλά ΜΠραβοοοο και καλή εγκυμοσύνη να έχεις ❤️

Είμαι στην 7η μέρα.. Περίμενα την Τρίτη.. Μάλλον θα έκανα αργά σύλληψη... Ελπίζω δλδ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ανέβηκε κορίτσια... 38.8 την Παρασκευή 108.60 σήμερα... Να χαρώ λέτε;; 

Τέλειααα κορίτσι μου.. Ανέβηκε και εννοείτε πως θα χαρείς☺️☺️ συγχαρητήρια κοπέλα μου🎉🎉🎉 όλα να πάνε τέλεια αυτή την φορά.. Μια τελεια εγκυμοσύνη σου εύχομαι😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Τέλειααα κορίτσι μου.. Ανέβηκε και εννοείτε πως θα χαρείς☺️☺️ συγχαρητήρια κοπέλα μου🎉🎉🎉 όλα να πάνε τέλεια αυτή την φορά.. Μια τελεια εγκυμοσύνη σου εύχομαι😍

Ευχαριστώωω. Είπα στον γυναικολόγο ότι θα πάω και την Τετάρτη να κάνω άλλη μια να είμαι σίγουρη 😂..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ανέβηκε κορίτσια... 38.8 την Παρασκευή 108.60 σήμερα... Να χαρώ λέτε;; 

Καλέ εννοείται πως θα χαρείς!!!τριπλασιάστηκε...μπράβο, μπράβο!!!!να έχεις μια υγιή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

ΚΑλημέρα κορίτσια μου! 

@Mari84 και εγώ με αυτό επιβεβαίωα την εγκυμοσύνη μου και μάλιστα πριν την ημερομηνία που μου είχε δώσει ο γιατρός για χοριακή (λόγω εξωσωματικής) είναι αξιόπιστα τεστ . Οπότε κι εγώ πιστεύω είσαι εγκυούλα.. Αναμένουμε νέα σου!

 

@Clairy. ΚΑλά αποτελέσματα και σένα κορίτσι μου..

Εγώ κορίτσια μου έχω υπέρηχο την άλλη εβδομάδα. Αναμένω τηλ από το γιατρό σήμερα. Είχα την Πέμπτη χοριακή 556 και το Σάββατο 1146..

Λογικά στον υπέρηχο θα είμαι περίπου 6 εβδομάδων όπως τα υπολογίζω καθότι ξέρω τη σύληψη λόγω εξωσωματικής.. Έχω πολύ αγωνία και η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω πιστέψει ακόμα!

Να το πιστέψεις κορίτσι μου και να το απολαύσεις όσο περισσότερο μπορείς!!! Είσαι λίγο σφιγμένη και συγκρατημένη λόγω εξωσωματικής αλλά θα δεις ότι όσο περνάει ο καιρός θα χαλαρώνεις..μη φανταστείς πολύ αλλά θα χαλαρώνεις...χαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ξεκινήσαμε εχω όμως ακομα τις κουβερτουλες, τις πάνες κλπ. τι απορρυπαντικό χρησιμοποιείτε εσεις; Πήρα εγω απο κατάστημα με βρεφικά αλλα δεν μυρίζουν κ πολύ! Θα ήθελα κάποιο να μυρίζει πούδρα. Εχετε να πρότεινετε κάποιο κορίτσια ; 
    • αν τον υπενθυμίσεις; Για να ξερεις κ εσυ τι να κανεις.. 
    • Ελπίζω να μην το καθυστέρηση πολύ ακόμα τότε για να ετοιμαστείς είσαι και αρχές Αυγούστου αν θυμάμαι καλά σε σε κανα 3 βδομαδες μπαίνεις στο μήνα σου θυμάμαι καλά ; Ποσο είσαι τώρα ;
    • Κορίτσια καλησπέρα,μια ερώτηση,ξέρει κάποια που μπορώ να βρω  μπομπονιέρες με θέμα την ταινία ice age;Γιατί στο ίντερνετ όπου έχω κοιτάξει είναι εξαντλημένες.Εχω χρόνο ακόμα,είναι για τον Οκτώβρη.
    • @elbe δεν πρόλαβα να διαβάσω ακριβώςς τι ρωτάς.  Γενικά έχω χαμηλά αιμοπετάλια, στην εγκυμοσύνη όταν ήμουν  39+5 ειχα γυναικολόγο και είδαμε ότι τα αιμοπετάλια πέσανε ακόμα πιο πολύ , με έστειλε στην κλινική και 40 ακριβώς μπήκα για πρόκληση (μένω Γερμανία και δεν κάνουν με το καλημέρα καισαρική) παλέψαμε μήπως και δεν προλάβουμε να γεννήσω χωρίς καισαρική αλλά εμένα δε με έπιασαν πόνοι κτλ το βράδυ είχα ανεκτους πόνους αλλά 0 διαστολή και καμιά εξέλιξη κάνανε συνεχως αιματολογικές εξετάσεις το πρωί εφόσον έγινε επανέλεγχο στις αιματολογικές είδαμε ότι έπεφταν και άλλο τα αιμοπετάλια δεν μας επαιρνε να περιμένουμε. Οπότε μπήκα για καισαρική με τον τελευταίο επανέλεγχο αίματος να μου δίνει το οκ για επισκληριδειο αλλιώς έπρεπε να έκανα ολικη νάρκωση.  Και το πιο παράλογο απ' όλα στην δεύτερη μου εγκυμοσύνη δεν είχα θέμα με τα αιμοπετάλια 🤷 ήταν σε όρια ακόμα και για φυσιολογικό τοκετό . 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...