Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Να σου πω εγω ειχα δει 2 κουνιες στο mother 150 και 200 και απο οσα σαιτ μπηκα δεν βρηκα πιο κατω!! Ισα ισα ηταν πανακριβα δλδ 350 και 500€ κουνια;; ελεος ρε παιδια ουτε νυφικο κρεβατι!! Και ελεγα να επαιρνα καποια απο αυτες!! Τωρα αν δεν τις βρω δεν ξερω τι θα κανω θα ψαξω σε ολα κ βλεποντας κ κανοντας!

Ισχύει... Γτ όλα είναι προεφηβικα κρεβάτια κ εγώ δεν ήθελα! Θέλω μόνο κούνια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η melodyy είπε:

Ισχύει... Γτ όλα είναι προεφηβικα κρεβάτια κ εγώ δεν ήθελα! Θέλω μόνο κούνια.. 

Ναι το ειδα οτι γινονται κ κρεβατακι, το οποιο δεν ξερω κατα ποσο βολευει μετα στην πραξη!! Θα δουμε τι να κανουμε🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Έχω την εντύπωση ότι από την κοιλιά ξεγελάει ο τράχηλος.. Η σίγουρη μέτρηση είναι από τον κόλπο.. Αλλά γενικά αξιολόγηση του τραχηλου γίνεται μετά τις 16 εβδομάδες.. Και αν δεν υπάρχει κάποια ένδειξη πχ αιμορραγία δε γίνεται συχνά η μέτρηση του. 

στις 12+4 την ειχε δει κοιλιακα εκεινος που εκανα την αυχενικη.ηταν 33 

14+4 μου εκανε τη 1η μετρηση τραχηλου κολπικα ενας μαιευτηρας απο το κεντρο που μονο αυτο ειναι ειδικευμενος να κανει ...ηταν 33 επισης.μου ειπε κατω απο 25 μας ανησυχει!! Επισης μου ειπε 18+6 οτι θα ξαναμετρησουμε αλλα αν δουμε απο τον κοιλιακο οτι ειναι οκ δεν ειναι αναγκη να κανουμε κολπικό να ενοχλουμε γιατί απο τον κοιλιακο υπερηχο πολλες φορες φαινεται πεντακαθαρα, οποτε μην κανουμε κ κολπικο χωρις λογο.και μετα ξανα στη β επιπεδου.γενικα καθε μηνα λεει να τσεκαρουμε.αλλα αν ειχα 28 η 29 πχ θα μου λεγε ελα καθε 2 ή 3 βδομαδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι το ειδα οτι γινονται κ κρεβατακι, το οποιο δεν ξερω κατα ποσο βολευει μετα στην πραξη!! Θα δουμε τι να κανουμε🙂

Δες και σε πιο μικρά μαγαζιά. Εγώ βρήκα κάτι πολύ ωραίες κούνιες πιο οικονομικά. Όσον αφορά το κρεβατακι έχει να κάνει με το πως το σκέφτεται η κάθε μια. Εμένα αν με παίρνει από χώρο, εδώ που είμαστε με παίρνει αλλά λογικά θα μετακομίσουμε, θα πάρω κούνιες για στρώμα 1.40x70 γιατί θεωρώ πως θα μας πάει μέχρι 5-6 χρόνων και μετά τους κάνω τα δωμάτια τους κανονικά με γραφεία κλπ... Να μην μπαίνω σε αυτή τη διαδικασία στα 3 χρόνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Έχω την εντύπωση ότι από την κοιλιά ξεγελάει ο τράχηλος.. Η σίγουρη μέτρηση είναι από τον κόλπο.. Αλλά γενικά αξιολόγηση του τραχηλου γίνεται μετά τις 16 εβδομάδες.. Και αν δεν υπάρχει κάποια ένδειξη πχ αιμορραγία δε γίνεται συχνά η μέτρηση του. 

Έτσι είναι!!! Συνήθως οι γιατροί από την β επιπέδου και μετά ελέγχουν τον τράχηλο! Το ιδανικό είναι το κολπικο αλλά αν δουν έναν τράχηλο από πάνω π.χ 3.9 στην 22η εβδομάδα νονιζω πως δεν θα μπουν στην διαδικασία να κάνουν κολπικο! Η δουλειά του τραχήλου είναι να μικραίνει όσο μεγαλώνει η εγκυμοσυνη. Απλά μα μην γίνεται απότομα και σε πιο μικρή εβδομάδα εγκυμοσυνης!! Αυτό που είναι που ανησυχεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για καροτσι έχει καταλήξει κάπου;; Γιατί στο mothercare είχε πρόσφορα το trilogy και έχω ακούσει καλά λόγια ! Χωρίς να τα έχω δει από κοντά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Δες και σε πιο μικρά μαγαζιά. Εγώ βρήκα κάτι πολύ ωραίες κούνιες πιο οικονομικά. Όσον αφορά το κρεβατακι έχει να κάνει με το πως το σκέφτεται η κάθε μια. Εμένα αν με παίρνει από χώρο, εδώ που είμαστε με παίρνει αλλά λογικά θα μετακομίσουμε, θα πάρω κούνιες για στρώμα 1.40x70 γιατί θεωρώ πως θα μας πάει μέχρι 5-6 χρόνων και μετά τους κάνω τα δωμάτια τους κανονικά με γραφεία κλπ... Να μην μπαίνω σε αυτή τη διαδικασία στα 3 χρόνια.

Ναι εχεις δικιο γτ θα ναι 2 μπεμπακια εσενα!! Θα δω κ σε πιο μικρα ναι κ εγω το σκεφτομουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια για καροτσι έχει καταλήξει κάπου;; Γιατί στο mothercare είχε πρόσφορα το trilogy και έχω ακούσει καλά λόγια ! Χωρίς να τα έχω δει από κοντά! 

Εγω ειμαι αναμεσα στο stokke beat και iglesina zippy light!! Σκεφτομαι να παρω μονο το καροτσι, καλαθουνα ολοι μου εχουν πει οτι ειναι μεχρι 2 το πολυ 3 μηνων οποτε δεν θα παρω, κ αυγο για το αμαξι θα παρω ξεχωριστα για να εχει τις προδιαγραφες που χρειαζεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγω ειμαι αναμεσα στο stokke beat και iglesina zippy light!! Σκεφτομαι να παρω μονο το καροτσι, καλαθουνα ολοι μου εχουν πει οτι ειναι μεχρι 2 το πολυ 3 μηνων οποτε δεν θα παρω, κ αυγο για το αμαξι θα παρω ξεχωριστα για να εχει τις προδιαγραφες που χρειαζεται!

Σωστό και αυτό! Αυτό για το αυγό για το αμάξι το είδα και εγώ ότι δεν πληρούν όλα τις προδιαγραφές!!! Βέβαια καλαθουνα θέλω να έχει και θα πάρω και βάση να το έχω στο σαλόνι!! Περιμένω να τελειώσει τις πολλές δουλειές ο άντρας μου και να πάμε να κοιτάξουμε τίποτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Σωστό και αυτό! Αυτό για το αυγό για το αμάξι το είδα και εγώ ότι δεν πληρούν όλα τις προδιαγραφές!!! Βέβαια καλαθουνα θέλω να έχει και θα πάρω και βάση να το έχω στο σαλόνι!! Περιμένω να τελειώσει τις πολλές δουλειές ο άντρας μου και να πάμε να κοιτάξουμε τίποτα! 

Εμενα δυστυχως δουλευει ωρες καταστηματων οποτε δεν βολευει να παμε μαζι!! Αυριο παντως μετα τον γιατρο θα πεταχτω κ εγω να δω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εμενα δυστυχως δουλευει ωρες καταστηματων οποτε δεν βολευει να παμε μαζι!! Αυριο παντως μετα τον γιατρο θα πεταχτω κ εγω να δω!!

Καλά θα κανείς!!! Περιμένουμε τα νέα της Μπούμπους σου!!!! 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Καλά θα κανείς!!! Περιμένουμε τα νέα της Μπούμπους σου!!!! 😘😘😘

Ναι θα σας πω😊😊🧿🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κανετε;;;εγω είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα γιατί την προηγούμενη Δευτέρα εκανα την αναίμακτη εξέταση nipt και περιμενα αποτέλεσματα όλο αγωνία!τελικα σήμερα βγήκανε και είναι όλα τέλεια!!!!υγιεστατη η μπουμπου μου χωρίς κανένα σύνδρομο!!!ευχομαι σε όλες σας υγιέστατα μωράκια🙏🙏🙏💕💕💕💕❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Κοριτσάκια μου τι κανετε;;;εγω είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα γιατί την προηγούμενη Δευτέρα εκανα την αναίμακτη εξέταση nipt και περιμενα αποτέλεσματα όλο αγωνία!τελικα σήμερα βγήκανε και είναι όλα τέλεια!!!!υγιεστατη η μπουμπου μου χωρίς κανένα σύνδρομο!!!ευχομαι σε όλες σας υγιέστατα μωράκια🙏🙏🙏💕💕💕💕❤️❤️❤️❤️❤️

Μπραβο κοριτσι μου τελεια!! Με το καλο να ειναι το κοριτσακι σου🙏🙏🙏🧿🧿❣❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μπραβο κοριτσι μου τελεια!! Με το καλο να ειναι το κοριτσακι σου🙏🙏🙏🧿🧿❣❣❣

Σ ευχαριστω πολύ αγάπη μου!σου ευχομαι οτι πιο ομορφο🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mamaa35 είπε:

Κοριτσάκια μου τι κανετε;;;εγω είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα γιατί την προηγούμενη Δευτέρα εκανα την αναίμακτη εξέταση nipt και περιμενα αποτέλεσματα όλο αγωνία!τελικα σήμερα βγήκανε και είναι όλα τέλεια!!!!υγιεστατη η μπουμπου μου χωρίς κανένα σύνδρομο!!!ευχομαι σε όλες σας υγιέστατα μωράκια🙏🙏🙏💕💕💕💕❤️❤️❤️❤️❤️

Τέλεια νέα κοπέλα μου!!!  Με το καλό να έρθει η μπουμπουκα σας και να είναι γερα όλα τα παιδάκια του κόσμου 💝💝💝🙏🏻🙏🏻🙏🏻🧿🧿🧿🤰🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, πειτε μου και οι δικοί σας συζυγοι πηγαίνουν σε όλες τις λακουβες στην οδήγηση; είμαι μέσα στο άγχος κάθε φορά... Σήμερα παλι ταρακουνηθηκαμε καλά.. Αχχχ ελπίζω να μην παθαινει κάτι το νινι από ανωμαλίες του δρόμου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου, πως ειστε; εγω πηγα στον γιατρο σημερα, μια χαρα η μοουμπου μας μεγαλωνει κανονικα 340γρ ειμαστε, εχω κ στις 30 τη Β επιπεδου! Ρωτησα κ προς το παρον δεν επιτρεπουν ουτε σε μας συνοδο, αλλα μεχρι τοτε ισως αλλαξει κατι θα δουμε!! Πηγα κ απο το mothercare κ εκλεισα την κουνια κ τη σιφινιερα που ηταν σε προσφορα😊 στο τσακ τα προλαβα!! Αυτα τα νεα μας, εσεις τι κανετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου, πως ειστε; εγω πηγα στον γιατρο σημερα, μια χαρα η μοουμπου μας μεγαλωνει κανονικα 340γρ ειμαστε, εχω κ στις 30 τη Β επιπεδου! Ρωτησα κ προς το παρον δεν επιτρεπουν ουτε σε μας συνοδο, αλλα μεχρι τοτε ισως αλλαξει κατι θα δουμε!! Πηγα κ απο το mothercare κ εκλεισα την κουνια κ τη σιφινιερα που ηταν σε προσφορα😊 στο τσακ τα προλαβα!! Αυτα τα νεα μας, εσεις τι κανετε;;

Τέλεια τα νέα σου λοιπόν!!! Σούπερ η μπουμπου σου!!!! Φαντάζομαι γίνεται χαμός τώρα που τα έχει προσφορές! Ρε κορίτσια εμένα μου λένε όλοι ότι είναι νωρίς για ψωνία! Η αλήθεια είναι ότι σε κανα 2 εβδομάδες το είχα στο προγραμμα που θα έχει χρόνο ο άντρας μου.,, και πάλι όχι όλα μαζί, γιατί δεν μπορώ ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Τέλεια τα νέα σου λοιπόν!!! Σούπερ η μπουμπου σου!!!! Φαντάζομαι γίνεται χαμός τώρα που τα έχει προσφορές! Ρε κορίτσια εμένα μου λένε όλοι ότι είναι νωρίς για ψωνία! Η αλήθεια είναι ότι σε κανα 2 εβδομάδες το είχα στο προγραμμα που θα έχει χρόνο ο άντρας μου.,, και πάλι όχι όλα μαζί, γιατί δεν μπορώ ! 

Κ εγω δεν ειχα σκοπο τωρα, γτ κ εμενα νωρις μου φαινεται, αλλα δεν ηθελα να χασω τη προσφορα τα θεωρω πεταμενα λεφτα να δωσω τοσα πολλα για μια κουνια!!καλυτερα να του παρω ενα πιο καλο στρωματακι!! Ειναι πολλα τα ατιμα ναι!! Κοιτουσα κ για λικνο και το πιο οικονομικο που ειδα ηταν 240 περιπου!! Βεβαια η κοπελα μου ειπε οτι τελος Οκτωβρη θα γινει black friday και λογικα θα εχουν καλες τιμες καροτσια κτλ οποτε θα το δουμε κ τοτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε σήμερα?? Ερώτηση : όσες κάνετε αντιπηκτικες ενέσεις που τις κάνετε στην κοιλιά?? Αναρωτιόμουν πόσο δεξιά πρέπει να την κάνω τώρα που μεγαλώνει η κοιλιά??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε σήμερα?? Ερώτηση : όσες κάνετε αντιπηκτικες ενέσεις που τις κάνετε στην κοιλιά?? Αναρωτιόμουν πόσο δεξιά πρέπει να την κάνω τώρα που μεγαλώνει η κοιλιά??? 

Καλημερα κορίτσι μου!!! Εγώ κάνω.., 2-3 δάχτυλα περίπου απόσταση από τον αφαλό . Σε ενοχλούν Ε;; Και εμένα... και λίγο δυσκολεύομαι να τρυπήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Rainbow2303 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, πειτε μου και οι δικοί σας συζυγοι πηγαίνουν σε όλες τις λακουβες στην οδήγηση; είμαι μέσα στο άγχος κάθε φορά... Σήμερα παλι ταρακουνηθηκαμε καλά.. Αχχχ ελπίζω να μην παθαινει κάτι το νινι από ανωμαλίες του δρόμου... 

Γεια σου κοριτσι μου, ααχ στην αρχη το ειχα πολυ μεγαλο αγχος, ειχαμε τσακωθει κιολας 1-2 φορες να φταινε οι λακουβες κ οτι εγω αγχωνομουν!! Μα δρομοι ειναι αυτοι που εχουμε βρε παιδι μου;; καποιες φορες κ αυτοι δεν εχουν περιθωριο να κανουν κατι γτ οι δρομοι μας ειναι αθλιοι!! Τωρα που εχει προχωρησει η εγκυμοσυνη μου η αληθεια ειναι πως δεν με αγχωνει τοσο αλλα αν γινει κατι εντονο κ εγω αγχωνομαι!! Θελω να πιστευω οτι δεν παθαινουν κατι πολυ ευκολα τα μωρουλια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Rainbow2303 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, πειτε μου και οι δικοί σας συζυγοι πηγαίνουν σε όλες τις λακουβες στην οδήγηση; είμαι μέσα στο άγχος κάθε φορά... Σήμερα παλι ταρακουνηθηκαμε καλά.. Αχχχ ελπίζω να μην παθαινει κάτι το νινι από ανωμαλίες του δρόμου... 

Ω καλά να σαι... Λες και τις κεντράρει... Βέβαια να πούμε και την αλήθεια αυτό που έχουμε δεν είναι δρόμοι.. Λακκούβες με λίγο δρόμο είναι... Μην ανησυχείς για το μωρό μια χαρά προστατευμένο είναι μέσα στην κοιλίτσα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε σήμερα?? Ερώτηση : όσες κάνετε αντιπηκτικες ενέσεις που τις κάνετε στην κοιλιά?? Αναρωτιόμουν πόσο δεξιά πρέπει να την κάνω τώρα που μεγαλώνει η κοιλιά??? 

3 δακτυλα απο τον αφαλο οπως κ παλια.μην ανησυχεις καθολου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...