Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ωραια κ εγω τα ίδια ακριβώς και πήρα και βιολογικό κοτόπουλο γιατι τα αλλα λεει οι τροφές τους έχουν σογια και απαγορεύεται κ αυτή στην αποχη γαλακτοκομικων! Σ'ευχαριστω πολυ, ξε αγχώθηκα λιγο νόμιζα ότι κάνω κάτι λάθος!!

Όχι Καλε .,, όλα καλά τα κανείς.,,, ποσό είστε τώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Όχι Καλε .,, όλα καλά τα κανείς.,,, ποσό είστε τώρα; 

Την Τρίτη θα είμαστε 2 μηνών ακριβώς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Την Τρίτη θα είμαστε 2 μηνών ακριβώς!!

Νομίζω είστε στο peak τώρα... σε εμένα έτσι ήταν πάντως.,, και όλοι μ έλεγαν θα δεις και θα φτάσει 2 μηνών και θα ηρεμήσει... εμείς ήμασταν χειρότερα τότε.,, περιμένω να φτάσει 3 μηνών τώρα κ βλέπουμε 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Νομίζω είστε στο peak τώρα... σε εμένα έτσι ήταν πάντως.,, και όλοι μ έλεγαν θα δεις και θα φτάσει 2 μηνών και θα ηρεμήσει... εμείς ήμασταν χειρότερα τότε.,, περιμένω να φτάσει 3 μηνών τώρα κ βλέπουμε 😂😂

Αααστα, στο peak είναι σίγουρα, τέτοιο πράγμα δεν το ξανά θυμάμαι στο καημενο!! Το 3μηνο περιμένω κ εγω κου το χε πει η παιδίατρος εξ αρχής😜 αντε να δουμε🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγω έχω ένα της fisher price με κατι αρκουδάκια με φτερά κ μουσικούλα!!

Σε βοηθάει στον ύπνο της μικρής; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αααστα, στο peak είναι σίγουρα, τέτοιο πράγμα δεν το ξανά θυμάμαι στο καημενο!! Το 3μηνο περιμένω κ εγω κου το χε πει η παιδίατρος εξ αρχής😜 αντε να δουμε🙏🙏🙏🙏

Και εμένα έτσι είπε η παιδίατρος.,, βέβαια είπε πως από τους 2 μήνες και μετά θα αραιώνουν οι μέρες που πονάει από κολικούς.,, και ένα δίκαιο το έχει.,, εκεί που ημασταν κάθε μέρα τώρα είναι μέρες μέρες ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Σε βοηθάει στον ύπνο της μικρής; 

Μπαα όχι προς το παρόν τουλάχιστον!! Αλλα καθεται ήσυχα και το παρατηρει του γελάει, το χω δλδ πιο πολυ για τα ερεθίσματα δεν ξέρω αν κάποια στιγμή βοηθήσει στον ύπνο!

 

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Και εμένα έτσι είπε η παιδίατρος.,, βέβαια είπε πως από τους 2 μήνες και μετά θα αραιώνουν οι μέρες που πονάει από κολικούς.,, και ένα δίκαιο το έχει.,, εκεί που ημασταν κάθε μέρα τώρα είναι μέρες μέρες ... 

Ααα μακαρι να γίνει έτσι κ σε μας🙏🙏 αμα αραιώνουν εε σημαίνει ότι σταδιακά θα κοπούν μωρε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μπαα όχι προς το παρόν τουλάχιστον!! Αλλα καθεται ήσυχα και το παρατηρει του γελάει, το χω δλδ πιο πολυ για τα ερεθίσματα δεν ξέρω αν κάποια στιγμή βοηθήσει στον ύπνο!

 

Ααα μακαρι να γίνει έτσι κ σε μας🙏🙏 αμα αραιώνουν εε σημαίνει ότι σταδιακά θα κοπούν μωρε!! 

Και εμένα δεν κοιμάται και είπα μήπως κάνω κάτι λάθος... σκέφτομαι να το βγάλω να σ πω την αλήθεια γιατί έτσι και ξυπνήσει και το δει δεν ξανά κοιμάται. 
Μας το εύχομαι λοιπόν να ισχύει.,, 🤣

δεν κοιμάσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Και εμένα δεν κοιμάται και είπα μήπως κάνω κάτι λάθος... σκέφτομαι να το βγάλω να σ πω την αλήθεια γιατί έτσι και ξυπνήσει και το δει δεν ξανά κοιμάται. 
Μας το εύχομαι λοιπόν να ισχύει.,, 🤣

δεν κοιμάσαι; 

Εε ναι άμα τον ξελογιαζει βγαλε το δεν σας κάνει δουλεια😜 ξυπνησε η μικρή να θηλάσει κ άνοιξα το κινητό να κρατάω τα μάτια μου ανοιχτα😅 ευτυχως κοιμήθηκε από τις 10.30 μέχρι τις 1.00 το καημενο έφαγε κ ξανα κοιμήθηκε, δεν το χει ξανα κανει ποτε ετσι μαζεμένα!

Εσεις τι κανετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εε ναι άμα τον ξελογιαζει βγαλε το δεν σας κάνει δουλεια😜 ξυπνησε η μικρή να θηλάσει κ άνοιξα το κινητό να κρατάω τα μάτια μου ανοιχτα😅 ευτυχως κοιμήθηκε από τις 10.30 μέχρι τις 1.00 το καημενο έφαγε κ ξανα κοιμήθηκε, δεν το χει ξανα κανει ποτε ετσι μαζεμένα!

Εσεις τι κανετε;;

Αν σου πω ότι το μωρό κοιμάται και εγώ δεν μπορώ; Κοιμήθηκε στις 11.30 και ξύπνησε στις 5.15 εφαγε και τώρα ξανά κοιμάται.., και εμένα το μάτι γαρίδα.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Αν σου πω ότι το μωρό κοιμάται και εγώ δεν μπορώ; Κοιμήθηκε στις 11.30 και ξύπνησε στις 5.15 εφαγε και τώρα ξανά κοιμάται.., και εμένα το μάτι γαρίδα.,, 

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εε ναι άμα τον ξελογιαζει βγαλε το δεν σας κάνει δουλεια😜 ξυπνησε η μικρή να θηλάσει κ άνοιξα το κινητό να κρατάω τα μάτια μου ανοιχτα😅 ευτυχως κοιμήθηκε από τις 10.30 μέχρι τις 1.00 το καημενο έφαγε κ ξανα κοιμήθηκε, δεν το χει ξανα κανει ποτε ετσι μαζεμένα!

Εσεις τι κανετε;;

Καλά κανείς και ανοίγεις κάτι να απασχοληθείς.,,, μην σε πάρει και κανένας ύπνος.., 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

 

Καλά κανείς και ανοίγεις κάτι να απασχοληθείς.,,, μην σε πάρει και κανένας ύπνος.., 🤣🤣🤣

Ναιι κ εγω το χω παθει πολλες φορές, να την ταισω κ εγω μετα να ξεμείνω ξυπνια🤣🤣 τι να σου κάνει κι ο οργανισμός μπερδευεται τοσα ξυπνα ξανα κοιμησου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ πάντως έχω απελπιστεί με το ένα μωρό!!! Έχει τώρα δύο εβδομάδες που τους κάναμε το εμβόλιο και μόνη της δεν έχει ενεργηθει, της βάλαμε δύο φορές υπόθετο για να κάνει κακά. Χθες πλανταξε στο κλάμα, τη λυπηθηκε η ψυχή μου δε ξέρω τι να την κάνω, μίλησα με την παιδίατρο προχθές και μου είπε να περιμένουμε δύο 24ωρα μήπως ενεργηθει μόνη της αλλά τίποτα!!! Έχετε καμιά ιδέα εκτός από το υπόθετο τι άλλο βοηθαει??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ πάντως έχω απελπιστεί με το ένα μωρό!!! Έχει τώρα δύο εβδομάδες που τους κάναμε το εμβόλιο και μόνη της δεν έχει ενεργηθει, της βάλαμε δύο φορές υπόθετο για να κάνει κακά. Χθες πλανταξε στο κλάμα, τη λυπηθηκε η ψυχή μου δε ξέρω τι να την κάνω, μίλησα με την παιδίατρο προχθές και μου είπε να περιμένουμε δύο 24ωρα μήπως ενεργηθει μόνη της αλλά τίποτα!!! Έχετε καμιά ιδέα εκτός από το υπόθετο τι άλλο βοηθαει??? 

Το καημενο μωρε το πειραξε το εμβόλιο, της κανεις μαγαζάκι στην κοιλιτσα μήπως μαλακωσει;; και ρωτα την γιατρο σου να της δώσεις το χαμομήλι της milupa η @Ioann89 λεει πως τους βοηθησε στα κακακια!! Εγω σημερα θα της δώσω αλλα έχει διαφορα βότανα όχι μόνο χαμομήλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Το καημενο μωρε το πειραξε το εμβόλιο, της κανεις μαγαζάκι στην κοιλιτσα μήπως μαλακωσει;; και ρωτα την γιατρο σου να της δώσεις το χαμομήλι της milupa η @Ioann89 λεει πως τους βοηθησε στα κακακια!! Εγω σημερα θα της δώσω αλλα έχει διαφορα βότανα όχι μόνο χαμομήλι!

Αλήθεια αυτό τι είναι σε σταγόνες ή πόσιμο??? Θα τη ρωτήσω γιατί δε γίνεται να βάζουμε συνέχεια υποθετα!!! Εχετε κι εσείς θέμα??? Κάθε πότε ενεργειται το δικό σου μωράκι??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Και εμένα δεν κοιμάται και είπα μήπως κάνω κάτι λάθος... σκέφτομαι να το βγάλω να σ πω την αλήθεια γιατί έτσι και ξυπνήσει και το δει δεν ξανά κοιμάται. 
Μας το εύχομαι λοιπόν να ισχύει.,, 🤣

δεν κοιμάσαι; 

Εγώ τους έχω μόνιμα την Ollie την κουκουβάγια με λευκό ήχο κ βοηθάει στον ύπνο. Το μομπιλε μέχρι κ πριν λίγο καιρό τα άφηνε παγερά αδιάφορα.. Έχει 3-4 μέρες που το ξανά δοκίμασα κ στη μικρή αρέσει πολύ. Το κοιτάει κ βοηθάει να κοιμηθεί. Αλλά κραταει πολύ λίγο ρε γαμωτο 9 λεπτά μόνο.. Ενώ η κουκουβάγια κραταει 20 κ αν κλάψει κάποιο μωρό έχει αισθητήρα κ ξεκινάει πάλι μόνη της. Μεγάλη υπόθεση!! 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ πάντως έχω απελπιστεί με το ένα μωρό!!! Έχει τώρα δύο εβδομάδες που τους κάναμε το εμβόλιο και μόνη της δεν έχει ενεργηθει, της βάλαμε δύο φορές υπόθετο για να κάνει κακά. Χθες πλανταξε στο κλάμα, τη λυπηθηκε η ψυχή μου δε ξέρω τι να την κάνω, μίλησα με την παιδίατρο προχθές και μου είπε να περιμένουμε δύο 24ωρα μήπως ενεργηθει μόνη της αλλά τίποτα!!! Έχετε καμιά ιδέα εκτός από το υπόθετο τι άλλο βοηθαει??? 

Αχ ψυχούλα μου, από ποτε έχει να κάνει κακά; Δοκίμασε λίγο μασάζ στην κοιλιτσα της. Εμένα η μικρή μου όταν ζοριζόταν τη βοήθησε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Αλήθεια αυτό τι είναι σε σταγόνες ή πόσιμο??? Θα τη ρωτήσω γιατί δε γίνεται να βάζουμε συνέχεια υποθετα!!! Εχετε κι εσείς θέμα??? Κάθε πότε ενεργειται το δικό σου μωράκι??? 

Καλημερα... αχ κορίτσι μου έτσι ήμασταν και εμείς.,, και ποσό να αφήσεις το παιδί; Και ποσά υπουετα να βάλεις; Χαμομήλι της milupa. Στην αρχή έδινα πρωί βράδυ πριν από κάθε βράδυ τώρα το έχω αλλαξΕι το βάζω σε κάθε γεύμα σύμφωνα με τις οδηγίες της  γιατρού... τώρα όμως έστρωσε το εντερακι του.,, ρωτά την γιατρό σου.., θα σωθείς ..,το καημένο μωρε ταλαιπωρείται.,, σκέψου αυτό που λένε πτι τα μωρα κάνουν μαμ Κάλα και νάνι.,, το ένα από αυτά να δυσκολευτεί ζορίζεται.,, για μια μέρα όχι μέρες.,, να φανταστώ όταν κάνει κακά της είναι άλλο παιδακι ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Το καημενο μωρε το πειραξε το εμβόλιο, της κανεις μαγαζάκι στην κοιλιτσα μήπως μαλακωσει;; και ρωτα την γιατρο σου να της δώσεις το χαμομήλι της milupa η @Ioann89 λεει πως τους βοηθησε στα κακακια!! Εγω σημερα θα της δώσω αλλα έχει διαφορα βότανα όχι μόνο χαμομήλι!

Κατερινακι ξεκίνησες να δώσεις; Πως σπυ είπε να δίνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Αλήθεια αυτό τι είναι σε σταγόνες ή πόσιμο??? Θα τη ρωτήσω γιατί δε γίνεται να βάζουμε συνέχεια υποθετα!!! Εχετε κι εσείς θέμα??? Κάθε πότε ενεργειται το δικό σου μωράκι??? 

Είναι σαν σκόνη και το διαλύεις σε νεράκι!! Να σου πω εγώ δεν έχω θέμα με τα κακακια κανει μια φορά τη μερα η τις 2 μερες στάνταρ απλα έχει πονακια γι αυτο θα το ξεκινήσουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κατερινακι ξεκίνησες να δώσεις; Πως σπυ είπε να δίνεις; 

Τωρα περιμένω να κρυώσει λιγο το νερακι να της δώσω πρώτη φορά! Όπως μου πες κ εσυ μου ειπε, σε 100μλ νερο να βαζω ένα κουταλάκι του γλυκού και να της δίνω 1 2 φορές τη μέρα να δουμε πως θα πάει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τωρα περιμένω να κρυώσει λιγο το νερακι να της δώσω πρώτη φορά! Όπως μου πες κ εσυ μου ειπε, σε 100μλ νερο να βαζω ένα κουταλάκι του γλυκού και να της δίνω 1 2 φορές τη μέρα να δουμε πως θα πάει!!

Αν δεις και της φέρνει υπνηλία να της δίνεις ένα το μεσημέρι και ένα το βράδυ.., να το κανείς σαν προγραμμα δηλαδή.,, γνώμη μου έτσι ., ότι θέλεις να κανείς στο παιδακι σου.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αν δεις και της φέρνει υπνηλία να της δίνεις ένα το μεσημέρι και ένα το βράδυ.., να το κανείς σαν προγραμμα δηλαδή.,, γνώμη μου έτσι ., ότι θέλεις να κανείς στο παιδακι σου.,, 

Ναι παιδί μου δεν παρεξηγώ σιγα, κάθε συμβουλή είναι καλοδεχουμενη!! Θα το δω τώρα αυτο ναι αν τις φέρνει υπνηλία θα το κάνω έτσι μη κοιμαται όλη μερα μετα γτ θα παθω κ εγω σοκ δεν με έχει συνηθισει🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ πάντως έχω απελπιστεί με το ένα μωρό!!! Έχει τώρα δύο εβδομάδες που τους κάναμε το εμβόλιο και μόνη της δεν έχει ενεργηθει, της βάλαμε δύο φορές υπόθετο για να κάνει κακά. Χθες πλανταξε στο κλάμα, τη λυπηθηκε η ψυχή μου δε ξέρω τι να την κάνω, μίλησα με την παιδίατρο προχθές και μου είπε να περιμένουμε δύο 24ωρα μήπως ενεργηθει μόνη της αλλά τίποτα!!! Έχετε καμιά ιδέα εκτός από το υπόθετο τι άλλο βοηθαει??? 

Λαδι με σταγονόμετρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...