Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Και εγώ έτσι έλεγα κατερινακι μ! Και αυτήν την εβδομάδα αρχίζει να πετάγεται προς τα έξω!!! Δεν το περίμενα να σ πω την αλήθεια! 
@Dona90 κρεμα mustela να δοκιμάσεις, νομίζω σώζεται ακόμη! Μια φίλη μ εμφάνισε μια μέρα πριν γεννήσει 3 ραγάδες και έβαλα και έβαζε ξαι στην κλινική και έφυγαν δεν έχει!  
κοριτσια μου τι κάνετε; Εγώ βγήκα θετική στο τεστ, πάλι στα όρια με το αρνητικό! Ποτέ θα βγω αρνητική να πάω γιατροοοο;;; 

Ελπίζω τη επόμενη φορά να μην είσαι κ να χαλαρώσεις κορίτσι μμ.τι να πω περίεργο πράγμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κανετε;; πως τα πατε με τις διαρροες;;🙄 εχω αρχισει να απελπιζομαι οσο παει ο καιρος με το παραμικρο εχω😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση στης 18 εβδομάδες δεν νιώθω την κοιλιά μου πρησμενη η να φουσκώνει πολύ έχει φουσκώσει λίγο τα παντελόνια που είχα νουμερο Μ με σφίγγουν ποιό μετά γίνεται να φουσκώνει ποιο πολύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια τι κανετε;; πως τα πατε με τις διαρροες;;🙄 εχω αρχισει να απελπιζομαι οσο παει ο καιρος με το παραμικρο εχω😬

Καλά κορίτσι μου εσύ; έχεις ενημερώσει τη γιατρό σου; 

Δεν ξέρω προσωπικά να σου απαντήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia13 είπε:

Καλά κορίτσι μου εσύ; έχεις ενημερώσει τη γιατρό σου; 

Δεν ξέρω προσωπικά να σου απαντήσω. 

Οχι δεν του το εχω πει γτ ξερω οτι ειναι νορμαλ στην εγκυμοσυνη κ απο αλλες κοπελες, αλλα αν συνεχιστει ετσι θα τον ρωτησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess1312 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση στης 18 εβδομάδες δεν νιώθω την κοιλιά μου πρησμενη η να φουσκώνει πολύ έχει φουσκώσει λίγο τα παντελόνια που είχα νουμερο Μ με σφίγγουν ποιό μετά γίνεται να φουσκώνει ποιο πολύ; 

Ένα προσωπικά φούσκωσε αποτομα νομίζω μετά τον 6ο αν δεν κάνω λάθος. Αν το μωρό έχει φυσιολογικό βάρος για τις εβδομάδες που είσαι και το αμνιακό είναι οκ δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Οχι δεν του το εχω πει γτ ξερω οτι ειναι νορμαλ στην εγκυμοσυνη κ απο αλλες κοπελες, αλλα αν συνεχιστει ετσι θα τον ρωτησω

Μπορει να έχει να κάνει και με το σίδηρο αν παιρνεις... Σε κάποιες προκαλεί διάρροια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia13 είπε:

Ένα προσωπικά φούσκωσε αποτομα νομίζω μετά τον 6ο αν δεν κάνω λάθος. Αν το μωρό έχει φυσιολογικό βάρος για τις εβδομάδες που είσαι και το αμνιακό είναι οκ δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. 

Κοιτά όταν είχα παει 17 εβδομαδες μας είπε πως ηταν 200 γραμμάρια τωρα θα πάω σήμερα και θα δω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Κοιτά όταν είχα παει 17 εβδομαδες μας είπε πως ηταν 200 γραμμάρια τωρα θα πάω σήμερα και θα δω 

Καντου μια ερώτηση εφοσαν θα πας σήμερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση στης 18 εβδομάδες δεν νιώθω την κοιλιά μου πρησμενη η να φουσκώνει πολύ έχει φουσκώσει λίγο τα παντελόνια που είχα νουμερο Μ με σφίγγουν ποιό μετά γίνεται να φουσκώνει ποιο πολύ; 

Καλησπέρα κορίτσι μου . Και εμένα η αλήθεια είναι πως φούσκωσε στον 7ο. Νωρίτερα σχεδόν τπτ . Σαν απλά να είχα φάει λίγο παραπάνω :). Αλλά από τους υπερήχους μου επιβεβαίωνε ο γιατρός πως το μωρό μεγαλώνει κανονικά οπότε όλα μια χαρά :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η dimitra_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου . Και εμένα η αλήθεια είναι πως φούσκωσε στον 7ο. Νωρίτερα σχεδόν τπτ . Σαν απλά να είχα φάει λίγο παραπάνω :). Αλλά από τους υπερήχους μου επιβεβαίωνε ο γιατρός πως το μωρό μεγαλώνει κανονικά οπότε όλα μια χαρά :) 

Εγώ θα πάω σήμερα να δω γιατί έχω πολύ άγχος αν είναι καλά...φοβάμαι πως δεν πάει κατι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Εγώ θα πάω σήμερα να δω γιατί έχω πολύ άγχος αν είναι καλά...φοβάμαι πως δεν πάει κατι καλά 

Μην σκέφτεσαι έτσι και στενοχωριέσαι και το καταλαβαίνει και το μωράκι :). Πότε είχες κάνει τον τελευταίο υπέρηχο ; Σίγουρα θα σου είχε πει ο γιατρός εάν συνέβαινε κάτι. Και εγώ ξυπνούσα πολλές φορές και έβλεπα την κοιλιά όσο πάει να μικραίνει :). Ειδικά εάν είχα φάει ελαφρά την προηγούμενη ημέρα . Εγώ πιστεύω πως όλα θα είναι καλά :). Άλλωστε τους τελευταίους μήνες παίρνουν απότομα βάρος τα μωράκια μας. Εγώ φαντάσου και λόγω  ζαχάρου κλπ επειδή προσέχω παααααρα πολύ την διατροφή και πρακτικά έχω αδυνατίσει κιόλας , το είχα άγχος εάν μεγαλώνει το μωράκι μας. Ο γιατρός θυμάμαι μετά την αυχενική μου είχε πει πως και εγώ να μην τρώω καλά το μωρό θα μεγαλώνει :). Και εκεί που περίμενα πως θα ήταν τόσο μικρουλάκος , τελικά είναι καλά και είναι και λίγο τροφαντούλης λέει . Αν θες πες μας όταν σε δει ο γιατρός σου τι σου είπε . Πιστεύω πως όλες έχουμε πραγματικά έννοια η μια την άλλη κάθε φορά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η dimitra_ είπε:

Μην σκέφτεσαι έτσι και στενοχωριέσαι και το καταλαβαίνει και το μωράκι :). Πότε είχες κάνει τον τελευταίο υπέρηχο ; Σίγουρα θα σου είχε πει ο γιατρός εάν συνέβαινε κάτι. Και εγώ ξυπνούσα πολλές φορές και έβλεπα την κοιλιά όσο πάει να μικραίνει :). Ειδικά εάν είχα φάει ελαφρά την προηγούμενη ημέρα . Εγώ πιστεύω πως όλα θα είναι καλά :). Άλλωστε τους τελευταίους μήνες παίρνουν απότομα βάρος τα μωράκια μας. Εγώ φαντάσου και λόγω  ζαχάρου κλπ επειδή προσέχω παααααρα πολύ την διατροφή και πρακτικά έχω αδυνατίσει κιόλας , το είχα άγχος εάν μεγαλώνει το μωράκι μας. Ο γιατρός θυμάμαι μετά την αυχενική μου είχε πει πως και εγώ να μην τρώω καλά το μωρό θα μεγαλώνει :). Και εκεί που περίμενα πως θα ήταν τόσο μικρουλάκος , τελικά είναι καλά και είναι και λίγο τροφαντούλης λέει . Αν θες πες μας όταν σε δει ο γιατρός σου τι σου είπε . Πιστεύω πως όλες έχουμε πραγματικά έννοια η μια την άλλη κάθε φορά .

Ναι θα σας πω εγώ απλως φοβάμαι γιατί είχα δυο αποβολές και επειδή ποναω πολλές φορες αρκετά με είπε ο γιατρός πως είναι συσπάσεις και φοβάμαι πως δεν είναι καλα το μωρό μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Ναι θα σας πω εγώ απλως φοβάμαι γιατί είχα δυο αποβολές και επειδή ποναω πολλές φορες αρκετά με είπε ο γιατρός πως είναι συσπάσεις και φοβάμαι πως δεν είναι καλα το μωρό μου

Έχεις δίκιο . Είναι λογικό να φοβόμαστε σε οτιδήποτε νιώθουμε ή δεν νιώθουμε . Είναι τα μωρά μας. Σου εύχομαι από την καρδιά μου να είναι όλα καλά :). Και το πιστεύω ! Σου στέλνω όλη την θετική μας ενέργεια . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimitra_ είπε:

Έχεις δίκιο . Είναι λογικό να φοβόμαστε σε οτιδήποτε νιώθουμε ή δεν νιώθουμε . Είναι τα μωρά μας. Σου εύχομαι από την καρδιά μου να είναι όλα καλά :). Και το πιστεύω ! Σου στέλνω όλη την θετική μας ενέργεια . 

Σε ευχαριστώ πολύ ❤❤ να εισαι καλαα ❤ θα σας πω μόλις έρθω σπίτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ❤❤ να εισαι καλαα ❤ θα σας πω μόλις έρθω σπίτι 

Μέχρι τότε μόνο θετικές σκέψεις ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess1312 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση στης 18 εβδομάδες δεν νιώθω την κοιλιά μου πρησμενη η να φουσκώνει πολύ έχει φουσκώσει λίγο τα παντελόνια που είχα νουμερο Μ με σφίγγουν ποιό μετά γίνεται να φουσκώνει ποιο πολύ; 

Μην ανησυχείς! Από τον έκτο μήνα και μετά θα δεις μια άλλη κοιλιά! Άλλωστε ακόμη δεν το έχεις νιώσει το μωρό να κλωτσάει, είναι ακόμη σχετικά νωρίς για όλα. Σε λίγο καιρό θα δεις πόσο διαφορετικά θα είναι όλα. Και κοιλιά που όλο μεγαλώνει και το μωρό που θα το νιώθεις ξεκάθαρα και εσύ που θα έχουν βαρύνει οι κινήσεις σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Μην ανησυχείς! Από τον έκτο μήνα και μετά θα δεις μια άλλη κοιλιά! Άλλωστε ακόμη δεν το έχεις νιώσει το μωρό να κλωτσάει, είναι ακόμη σχετικά νωρίς για όλα. Σε λίγο καιρό θα δεις πόσο διαφορετικά θα είναι όλα. Και κοιλιά που όλο μεγαλώνει και το μωρό που θα το νιώθεις ξεκάθαρα και εσύ που θα έχουν βαρύνει οι κινήσεις σου.

Κατάλαβα μακάρι να είναι όλα καλά και να τα νιώσω όλα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallia13 είπε:

Μπορει να έχει να κάνει και με το σίδηρο αν παιρνεις... Σε κάποιες προκαλεί διάρροια...

Ααα μακαρι αλλα εμενα μου κανει δυσκοιλιοτητα φουλ😅 διαροες ουρων εννοουσα😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ααα μακαρι αλλα εμενα μου κανει δυσκοιλιοτητα φουλ😅 διαροες ουρων εννοουσα😕

Α καλα διάρροια διάβασα 😂

Μηπως σε πιέζει το μπεμπακι σου και γι αυτό το παθαινεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια τι κανετε;; πως τα πατε με τις διαρροες;;🙄 εχω αρχισει να απελπιζομαι οσο παει ο καιρος με το παραμικρο εχω😬

Κ νομίζω έτσι θα μας πάει μέχρι τέλους. Αν φταρνιστώ ή βήξω ή κατουριέμαι είναι στάνταρ ότι θα μου φύγουν.. Μόνιμα με σερβιετακι είμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Α καλα διάρροια διάβασα 😂

Μηπως σε πιέζει το μπεμπακι σου και γι αυτό το παθαινεις;; 

Ναι αυτο ειναι απλα χειροτερευει κ παει😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κ νομίζω έτσι θα μας πάει μέχρι τέλους. Αν φταρνιστώ ή βήξω ή κατουριέμαι είναι στάνταρ ότι θα μου φύγουν.. Μόνιμα με σερβιετακι είμαι 

Ετσι με βλεπω κ εγω, και συχνοουρια περισσοτερη εχω καποιες μερες και δεν παιζει να μην αλλαξω 2 φορες τη μερα! Αφου κ εγω σημερα εβαλα σερβιετακι, το φοβομουν να σου πω μηπως δεν κανει αλλα δεν γινεται κ ετσι! Σημερα εσκυψα να ποτησω ενα κουλουδακι και μου φυγαν 2 σταγονιτσες, συγγνωμη και για την περιγραφη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ααα μακαρι αλλα εμενα μου κανει δυσκοιλιοτητα φουλ😅 διαροες ουρων εννοουσα😕

Κατερινακι συμπασχουσα και εγώ! Μερικές μέρες έχω φουλ διαρροές! 🤣🤣νομίζω εξαρτάται από την θέση του μωρού! Υπομονη!!! Να το πεις εννοείται στον γιατρό σου αλλά νονιζω πως δεβ είναι κάτι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τώρα μπήκα να γράψω!!!! Όλα καλά! 141 παλμοί το μωρό μεγάλωσε όσο έπρεπε με έβγαλε 7 εβδομάδες και 1! Αλλά το πάμε από βδομάδα σε βδομάδα επειδή είχε η χοριακη αυτό το σκαμπανευασμα!!! Μου είπε όμως ότι όλα τα βλέπει όπως πρέπει να είναι κ η εμφύτευση σωστή καμία αποκόλληση τίποτα.... απλά κρατάμε την πισινή μας! Εσείς όλα καλά???? Τον βρήκες τον γιατρό?
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!! @Raf123 συγχαρητήρια για την κόρη!!! Τέλεια!!!  διαβασα ολα τα νεα σας με γιατρους κ ψωνια!! Σούπερ!! Εγω πηρα τωρα το κολιέ εγκυμοσύνης το μπολα! Επίσης είμαι σε φάση που πρέπει να ξέρω ακριβώς πως θα κάνω το δωμάτιο του παιδιού μιας κ τώρα φτιάχνω το σπίτι κ έχω μαστορια! Κατά πάσα πιθανότητα λέω ν πάρω την κούνια από τ ικεα μια άσπρο καφέ με συρτάρι από κάτω που γίνεται κ κρεβατι.  Κ γω θέλω φωλιά μάλλον θα πάρω μια από Βόλο που μ άρεσε σε σχεση με τις αλλες. Τίποτα δεν μ αρέσει γ τα αγόρια δυσκολεύομαι πάρα πολύ 😝
    • Ειμαι 32 χρονων κ προσπαθω απο οκτωβριο του 2022 αμεσως μετα το γαμο μας....με τεστ ωορηξιας βεβαια π δεν την εβρισκα ποτε γτ ο κυκλος ηταν οτι να ναι...μ ειπε να καουμε απλα μεχρι 5 κυκλους προκλησης κ.μετα εξωσωματικη...δεν μ ειπε καν να κανω ενεσεις μαζι με χαπια κ να παμε σπερματεγχυση...δεν μ εβαλε καν ορμονολογικες....σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα ειναι αψογα...δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει...δεν εχω συλλαβει ουτε μια φορα
    • Αχ @Xrisa95 χτύπησες φλέβα με την ερώτηση σου! Εγώ προσωπικά δεν ξεχνάω λεπτό ότι είμαι έγκυος 🤰!! Ακόμα και το βράδυ τινάζομαι απότομα πολλές φορές γιατί φοβάμαι μην έχω κακή στάση για το έμβρυο 🤣🤣🤣 ότι να ναι!! @ΛΕΥΚΗ @Antonia2 αυτό το συζήτησα με την γιατρό προχθές! Μου είπε ότι δεν είναι καλό να αντιμετωπίσουμε την έγκυο σαν άρρωστη και καλά είναι να κάνουμε ότι κάναμε και πριν αλλά σε ήπια μορφή! Και όταν γύρισα να της πω για το βάρος ότι σηκώνω το πολύ 3-4 κιλά μου είπε " εσύ άσε τα 3-4 κιλά" και της λέω ότι υπάρχουν έγκυες που σηκώνουν περισσότερα και μου είπε ότι γυναίκες που έχουν και άλλα παιδιά δεν υπάρχει θέμα αλλά σε γυναίκες που είναι από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηροί!!  Εντάξει εγώ το βρίσκω υπερβολικό πάντως 3-4 κιλά δεν είναι κάτι!! Φυσικά εγώ πλέον ούτε αυτά σηκώνω γιατί δεν θέλω να κάνω του κεφαλιού μου!
    • Καλησπέρα. Δεν έχω τα συμπτώματα των πρώτων ημερών αλλά νιώθω ένα τράβηγμα και πρήξιμο μόνο στην κοιλιά.  Αύριο θα είναι η 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστ που έχω. Τι λες θα δείξει κάτι; Ο γιατρός είπε να κάνω χοριακη στις 8 Ιουλίου αλλά δεν αντέχω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...