Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Όχι τα χέρια μου δεν έχουν πρηστεί καθόλου. Ακόμα φοράω τη βέρα μου και δαχτυλίδια. 35η βδομάδα (34+3)

Εγω την έβγαλα στον 7ο.. Ένα βράδυ στον ύπνο μου... Τα δάχτυλα μου έχουν πρηστεί πολύ.. Γενικά τα πόδια μου όχι... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia13 είπε:

Εγω την έβγαλα στον 7ο.. Ένα βράδυ στον ύπνο μου... Τα δάχτυλα μου έχουν πρηστεί πολύ.. Γενικά τα πόδια μου όχι... 

 

Εγώ ακόμα δεν έχω δει να πρηζονται ούτε χέρια ούτε πόδια, αλλά κ εγώ έβγαλα τώρα μερικές μέρες τα δαχτυλίδια προληπτικά, γτ μας είπαν ότι όπως λες σε ένα βράδυ μπορεί να πρηστούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγώ ακόμα δεν έχω δει να πρηζονται ούτε χέρια ούτε πόδια, αλλά κ εγώ έβγαλα τώρα μερικές μέρες τα δαχτυλίδια προληπτικά, γτ μας είπαν ότι όπως λες σε ένα βράδυ μπορεί να πρηστούν!

Εγω εχω παρει και αρκετά κιλά ξαφνικά... Έχω και μεγάλο μωράκι... Γενικά φοβάμαι τη προεκλαμψια.. Βέβαια δεν έχω πίεση.. Μονο πρήξιμο και κάποιες φορές, όχι συχνά, ημικρανίες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Εγω εχω παρει και αρκετά κιλά ξαφνικά... Έχω και μεγάλο μωράκι... Γενικά φοβάμαι τη προεκλαμψια.. Βέβαια δεν έχω πίεση.. Μονο πρήξιμο και κάποιες φορές, όχι συχνά, ημικρανίες.. 

Σου είχαν πει ότι έχεις πιθανότητα να κάνεις; το έχεις συζητήσει με τον γυναικολόγο σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Σου είχαν πει ότι έχεις πιθανότητα να κάνεις; το έχεις συζητήσει με τον γυναικολόγο σου;

Στην αυχενικη είχαν βγάλει βγάλει πολύ μικρό ποσοστό. 

Γενικά όχι δεν το συζήτησα... Απλά είμαι λίγο φοβιτσιαρα και τα σκέφτομαι όλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Στην αυχενικη είχαν βγάλει βγάλει πολύ μικρό ποσοστό. 

Γενικά όχι δεν το συζήτησα... Απλά είμαι λίγο φοβιτσιαρα και τα σκέφτομαι όλα.. 

Να του το πεις για να σε καθησυχάσει! Το άγχος πάντως δεν κάνει καλό το μόνο σίγουρο! Εγώ ξέρω ότι αν πρηστεί απότομα σε χέρια πόδια και πρόσωπο, έχεις πονοκέφαλο και πίεση είναι δείγμα προεκλαψιας κ πρέπει να το δεις,πάντως επειδή είναι κάτι αρκετά σοβαρό συζητήσει του το, πιο πολύ για να ηρεμήσεις, μην αγχώνεσαι άδικα δλδ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Να του το πεις για να σε καθησυχάσει! Το άγχος πάντως δεν κάνει καλό το μόνο σίγουρο! Εγώ ξέρω ότι αν πρηστεί απότομα σε χέρια πόδια και πρόσωπο, έχεις πονοκέφαλο και πίεση είναι δείγμα προεκλαψιας κ πρέπει να το δεις,πάντως επειδή είναι κάτι αρκετά σοβαρό συζητήσει του το, πιο πολύ για να ηρεμήσεις, μην αγχώνεσαι άδικα δλδ!!

Ναι το έχω ψάξει λίγο... Αλλά έχω μόνο πρήξιμο... Ευτυχώς τίποτα άλλο... Αλλά. Εννοείται θα ρωτήσω αύριο κιόλας που έχω ραντεβού... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia13 είπε:

Ναι το έχω ψάξει λίγο... Αλλά έχω μόνο πρήξιμο... Ευτυχώς τίποτα άλλο... Αλλά. Εννοείται θα ρωτήσω αύριο κιόλας που έχω ραντεβού... 

Εντάξει τα πρηξιματα είναι φυσιολογικά στη φάση που είμαστε πάντως, από μόνα τους συνήθως δεν λένε τπτ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εντάξει τα πρηξιματα είναι φυσιολογικά στη φάση που είμαστε πάντως, από μόνα τους συνήθως δεν λένε τπτ!!

Ναι.. Έχω κάνει 2 φορές ντόπλερ όλα καλά με το μωρό (λένε ότι επηρεάζει), εχω πάει και σε καρδιολογο και μου είπε ότι είναι πάρα πολύ καλές όλες.οι ενδείξεις... Απλά είναι η φάση νομίζω που μέχρι να γεννησουμε αγχώνομαι για τα πάντα... Σκέψου αγχώνομαι και με τη θερμοκρασία του σπιτιού όταν θα ρθει το μπεμπακι.. Επειδή είμαι κοντά σε θάλασσα και έχει υγρασία κτλ έχουμε λίγο κρύο.. Ακόμα και με θέρμανση θέλει αρκετή ώρα να φτάσει σε καλή θερμοκρασία.. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι που να μην με αγχωνει στην συγκεκριμένη φάση 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Ναι.. Έχω κάνει 2 φορές ντόπλερ όλα καλά με το μωρό (λένε ότι επηρεάζει), εχω πάει και σε καρδιολογο και μου είπε ότι είναι πάρα πολύ καλές όλες.οι ενδείξεις... Απλά είναι η φάση νομίζω που μέχρι να γεννησουμε αγχώνομαι για τα πάντα... Σκέψου αγχώνομαι και με τη θερμοκρασία του σπιτιού όταν θα ρθει το μπεμπακι.. Επειδή είμαι κοντά σε θάλασσα και έχει υγρασία κτλ έχουμε λίγο κρύο.. Ακόμα και με θέρμανση θέλει αρκετή ώρα να φτάσει σε καλή θερμοκρασία.. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι που να μην με αγχωνει στην συγκεκριμένη φάση 😂

Χαχαχα όλες έχουμε τα άγχη μας δεν είσαι η μόνη μη νομιζεις😜 όπου μας βγάλει την κάθε μια, έχεις δοκιμάσει αφυγραντηρα; αν έχει υγρασία το σπίτι γι αυτό αργεί να ζεστάνει,κ εμείς είχαμε αυτό το θέμα κ σωθήκαμε με τον αφυγραντηρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι νιώθω στον αφαλο ποιο πανω κάτι σαν ηλεκτρισμό τι ακριβώ μπορεί να είναι αυτό; έχει συμβεί σε καμία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχαχα όλες έχουμε τα άγχη μας δεν είσαι η μόνη μη νομιζεις😜 όπου μας βγάλει την κάθε μια, έχεις δοκιμάσει αφυγραντηρα; αν έχει υγρασία το σπίτι γι αυτό αργεί να ζεστάνει,κ εμείς είχαμε αυτό το θέμα κ σωθήκαμε με τον αφυγραντηρα!

Ναι έχουμε... Βοηθάει αρκετά η αλήθεια είναι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess1312 είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι νιώθω στον αφαλο ποιο πανω κάτι σαν ηλεκτρισμό τι ακριβώ μπορεί να είναι αυτό; έχει συμβεί σε καμία;

Δεν ξέρω τι είναι αλλά αν το νιώθεις συνεχόμενα καλό είναι να το δεις αν το νιώθεις αραιά κ που ίσως να είναι κ κάτι άλλο κ να σε μπερδεύει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioanna85a είπε:

Δεν ξέρω τι είναι αλλά αν το νιώθεις συνεχόμενα καλό είναι να το δεις αν το νιώθεις αραιά κ που ίσως να είναι κ κάτι άλλο κ να σε μπερδεύει!

Αρεα και που αλλά μου φαίνεται περίεργο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Αρεα και που αλλά μου φαίνεται περίεργο 

Αν δεν σε ανυσηχει κάτι τόσο έντονα για σήμερα άστο αλλά αν το νιώθεις αυτό το περίεργο κ αύριο το πρωί και χωρίς μεγάλη ανυσηχια πάρε τον γιατρό σου κ ρώτησε τον άλλωστε για αυτό είναι και οι γιατροί μας για να μας δίνουν λύσεις μην ανχωνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Αν δεν σε ανυσηχει κάτι τόσο έντονα για σήμερα άστο αλλά αν το νιώθεις αυτό το περίεργο κ αύριο το πρωί και χωρίς μεγάλη ανυσηχια πάρε τον γιατρό σου κ ρώτησε τον άλλωστε για αυτό είναι και οι γιατροί μας για να μας δίνουν λύσεις μην ανχωνεσαι

Δεν με απάντησε των έστειλα το μεσημέρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Πάρτον τηλ αύριο το πρωί μπορεί να είχε δουλειά κ να ξεχάστηκε 

Εχει βαρεθεί επειδή των Στέλνω με οτι φοβάμαι κ με αγχονει βαρέθηκε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομίζω να ισχύει αλλά και να ισχύει όσο και να βαρέθηκε όσο και να έχεις ανασφάλειες πρέπει να στις λύνει μήπως το έχεις στο μυαλό σου αυτοί είναι που μας ηρεμούνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Δεν νομίζω να ισχύει αλλά και να ισχύει όσο και να βαρέθηκε όσο και να έχεις ανασφάλειες πρέπει να στις λύνει μήπως το έχεις στο μυαλό σου αυτοί είναι που μας ηρεμούνε

Ναι μιλήσαμε αλλα δεν με είπε για αυτό με είπε για αλλά με είπε θα τα πούμε κ αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε σήμερα πως είστε; 

Καλησπέρα κορίτσι μμ..εγώ έχω βαρεθεί να μην κάνω τπτ κ πήγα με τον άντρα Μ μια βόλτα σε ένα δασάκι να ξεσκασω γιατί όλο θέλω να κάνω κάτι για να μην σκέφτομαι κ αγχονομαι αλλά δεν μπορώ πολλά πολλά.την Κυριακή μπαίνω για πρόκληση κ μόνο αυτό σκέφτομαι!!!εσύ τι κάνεις?πως είσαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μμ..εγώ έχω βαρεθεί να μην κάνω τπτ κ πήγα με τον άντρα Μ μια βόλτα σε ένα δασάκι να ξεσκασω γιατί όλο θέλω να κάνω κάτι για να μην σκέφτομαι κ αγχονομαι αλλά δεν μπορώ πολλά πολλά.την Κυριακή μπαίνω για πρόκληση κ μόνο αυτό σκέφτομαι!!!εσύ τι κάνεις?πως είσαι???

Ααα σε προγραμμάτισε για την Κυριακη;; με το καλό κοριτσάκι μου να είναι να έρθει το μπεμπάκι σου😊🙏 εγώ σήμερα είναι κάπως δεν ξέρω γιατί, έχω ψιλοπονακια από το πρωι αλλά όχι τπτ ιδιαίτερο, μου έπεσε κ η πίεση κάποια στιγμή και ζαλιζομουν λίγο, αλλά τώρα είμαι πιο καλά!! Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό 12.30 να παω να δω την μπουμπού μου να δω κ τι θα μου πει μιας κ μπαίνουμε στην τελική ευθεία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μμ..εγώ έχω βαρεθεί να μην κάνω τπτ κ πήγα με τον άντρα Μ μια βόλτα σε ένα δασάκι να ξεσκασω γιατί όλο θέλω να κάνω κάτι για να μην σκέφτομαι κ αγχονομαι αλλά δεν μπορώ πολλά πολλά.την Κυριακή μπαίνω για πρόκληση κ μόνο αυτό σκέφτομαι!!!εσύ τι κάνεις?πως είσαι???

Αχ με το καλό κοριτσάκι μου!! Λογικό είναι να έχεις εκεί το μυαλό σου συνέχεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ είμαι από χτες στην κλινική! Είδα αιμα και ήρθα ! Έχω 3 διαστολή και σήμερα έφτασα να έχω κάθε 4 λεπτά συσπάσεις και ξαφνικά σταμάτησαν! Περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει ! Η γιατρός μ είπε αν ξεκινήσει φυσιολογικα καλώς αλλιώς δεν θέλει να πάμε με καισαρικη γιατί μέχρι 14 έχουμε μέρες. Και όσο πιο αργά τόσο καλύτερα για το μωρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...