Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@santaloxilo καλή επιτυχία!! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά κ να είναι η τελευταία κ τυχερή!!!

@annie! ευχομαι και σε σένα με ένα θετικό!! Κορίτσια μου φαίνεται ότι μετά τον ιό μας ήρθε ένα κύμα καλής τύχης, εύχομαι να συνεχιστεί για όλες μας!!!

@Ginaak εντάξει βλέπεις τι ωάρια έχει το παρεάκι... μακάρι ειλικρινά να βρείτε δεύτερο!!!

@Papadakis πως τα πας;;; να ξέρεις από τότε που πήρες το θετικό μου έχεις αλλάξει την ψυχολογία. Μου απέδειξες ότι όποιος επιμένει νικά, γιατί ομολογώ εγώ δεν έχω μάλλον τόση πίστη... ειλικρινά μου έδωσες μάθημα! Επίσης να ρωτήσω, εμένα κάθε μηνα περα απο το κυρίαρχο ωάριο μεγαλωνει και δευτερο παντα, που ομως οταν το μεγαλο ειναι πχ 22 κ σκαει, αυτο αντε να ειναι 17-18. Όμως ποτέ δεν δίνει ωορρηξία, μένει εκεί και φεύγει με την περίοδο. Το Lupo που λες είναι δλδ άλλο; ωριμάζει και δίνει ωορρηξία αργότερα; τι μαθαίνει κανείς...

 

Καλά είμαι γλυκιά μου ... είχα ελάχιστο ροζ την Παρακευή και έκατσα ξάπλα γιατί χεστηκα επάνω μου ......αλλά όλα καλά δεν έχω ξαναδεί κάτι παρά μόνο με το μικροσκόπιο κάτι ελαχιατοοοοο .....

εχω λάβει πολλά inbox από κοπέλες που δεν έχουν εμφανιστεί ποτέ για να με συμβουλευτούν και μα με συγχαρούν ... ειλικρινά σας ευχαριστώ παρά πολύ ... ήταν μάτι που ήθελα παρααααα πολύ και έχω κάνει θυσίες γι αυτό .... δεν ξέρω κάθε γυναίκα ως που αντέχει να φτάσει αλλά ειλικρινά αξίζει ...🍼👍🏾. Την στιγμή που θα το κρατήσετε αγκαλια απλά θα τα έχετε ξεχάσει όλα !!!! 
 

να σου πω δεν ξέρω και πολλά για το λουπο καθώς δεν απευθύνεται σε εμένα άλλες στις άπειρες ωοκηψιες στον σφακ ήταν γυναίκες που έπαιρναν και δεύτερο ωάριο ....ούτε σε εσένα απευθύνεται πάντως ...

αλλοι κενέ ότι είναι κακής ποιότητας : εγώ ξέρω γυναίκες με εγκυμοσύνη με λουπο!!! Αυτά ..... ποτέ κάνουμε ετ ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ειλικρινα παιρνω πολυ δυναμη απο εσας! Βλεπω ποσο πολυ εχετε προσπαθησει οι περισσοτερες εδω μεσα για να εχετε ενα μωρακι! Εμενα ειναι η πρωτη μου φορα και παιρνω κουραγιο απο τα λογια σας! Η επιμονη σας και το ενστικτο σας σας οδηγει σωστα στο να μη χασετε καμια ελπιδα και να ζησετε το ονειρο σας για πρωτη ή δευτερη φορα! Ισως και το Lockdown του κορωνοιου να μας εκανε καλο στην ψυχολογια μας γιατι ηρεμησαμε, ισως να αρχιζει να αλλαζει το 2020 και να ειναι η τυχερη μας χρονια!!! 

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!! Ευχομαι σε ολες μας να γεμισουμε το πινακακι μας με εγκυμοσυνες και να δωσουμε και τυχη στα καινουργια κοριτσια που θα ερθουν στην παρεα μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Καλά είμαι γλυκιά μου ... είχα ελάχιστο ροζ την Παρακευή και έκατσα ξάπλα γιατί χεστηκα επάνω μου ......αλλά όλα καλά δεν έχω ξαναδεί κάτι παρά μόνο με το μικροσκόπιο κάτι ελαχιατοοοοο .....

εχω λάβει πολλά inbox από κοπέλες που δεν έχουν εμφανιστεί ποτέ για να με συμβουλευτούν και μα με συγχαρούν ... ειλικρινά σας ευχαριστώ παρά πολύ ... ήταν μάτι που ήθελα παρααααα πολύ και έχω κάνει θυσίες γι αυτό .... δεν ξέρω κάθε γυναίκα ως που αντέχει να φτάσει αλλά ειλικρινά αξίζει ...🍼👍🏾. Την στιγμή που θα το κρατήσετε αγκαλια απλά θα τα έχετε ξεχάσει όλα !!!! 
 

να σου πω δεν ξέρω και πολλά για το λουπο καθώς δεν απευθύνεται σε εμένα άλλες στις άπειρες ωοκηψιες στον σφακ ήταν γυναίκες που έπαιρναν και δεύτερο ωάριο ....ούτε σε εσένα απευθύνεται πάντως ...

αλλοι κενέ ότι είναι κακής ποιότητας : εγώ ξέρω γυναίκες με εγκυμοσύνη με λουπο!!! Αυτά ..... ποτέ κάνουμε ετ ;;;

Κορίτσι κάτσε με ηρεμία να ξεκουραστείς και όλα θα πάνε καλά!!! σου εύχομαι σύντομα με το μωράκι αγκαλιά!

ναι σε μένα δεν αναφέρεται σίγουρα (το lupo) γιατι δε μεγαλώνει παραπάνω! ίσως ιδανικά αν με οβιτρελ ωρίμαζε να δοκίμαζε να παρει δλδ 2 επειδή είναι κ το δευτερο παντα αρκετα μεγαλο. Ας ελπισουμε οτι δεν θα χρειαστει να μαθω ποτέ τίποτα! Πάω σε ετ με φυσικό οπότε ακόμα δεν ξέρω πότε. Πρέπει να βρει ο γιατρός τη μέρα κλπ. Πάντως βάσει του προγράμματος Ιούνιο. 

@annie! όταν ανεβάσεις ξανά πινακάκι βάλε ένα Ιούνιος σε μένα και όταν έχω κάποιο νέο θα σας πω! άντε να αλλάξεις κατηγορία σιγά σιγά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καναβός λέγεται...

Έχει ιατρείο μαζί με τον Αναγνώστου στα Ιλίσια...

Για ποιο λογο εκανες ελεγχο στη φάση της διέγερσης κορίτσι μου..;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι κάτσε με ηρεμία να ξεκουραστείς και όλα θα πάνε καλά!!! σου εύχομαι σύντομα με το μωράκι αγκαλιά!

ναι σε μένα δεν αναφέρεται σίγουρα (το lupo) γιατι δε μεγαλώνει παραπάνω! ίσως ιδανικά αν με οβιτρελ ωρίμαζε να δοκίμαζε να παρει δλδ 2 επειδή είναι κ το δευτερο παντα αρκετα μεγαλο. Ας ελπισουμε οτι δεν θα χρειαστει να μαθω ποτέ τίποτα! Πάω σε ετ με φυσικό οπότε ακόμα δεν ξέρω πότε. Πρέπει να βρει ο γιατρός τη μέρα κλπ. Πάντως βάσει του προγράμματος Ιούνιο. 

@annie! όταν ανεβάσεις ξανά πινακάκι βάλε ένα Ιούνιος σε μένα και όταν έχω κάποιο νέο θα σας πω! άντε να αλλάξεις κατηγορία σιγά σιγά!

Καλή επιτυχία !!!! Όλα θα πάνε άντε ευχήν ..... θα σας ενημερώσω ελπίζω ευχάριστα την τέταρτη !!!!!!η αγωνία στο κόκκινο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Τι σου είπε ο γιατρός ;;;; Εγώ καλά είμαι σχεδόν τίποτα κάτι ανεπαίσθητο ροζ που το βλέπεις με Μεγεθυντικό φακό .... εγώ ανυπομονω  Για  την Τετάρτη ....

Με καθησυχάσε οτι συμβαίνει και να μην ανησυχώ. Ωραία κοριτσάκι μου αντε να έρθει η Τετάρτη να ακούσετε καρδούλα να πάρετε μία ανάσα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Με καθησυχάσε οτι συμβαίνει και να μην ανησυχώ. Ωραία κοριτσάκι μου αντε να έρθει η Τετάρτη να ακούσετε καρδούλα να πάρετε μία ανάσα!!!! 

Καλή επιτυχία και σε σένα. Αύριο πας για χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Με καθησυχάσε οτι συμβαίνει και να μην ανησυχώ. Ωραία κοριτσάκι μου αντε να έρθει η Τετάρτη να ακούσετε καρδούλα να πάρετε μία ανάσα!!!! 

Αχ δεν φαντάζεσαι ποσό το περιμένω ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσια πάντως κ γω που δουλεύω τραπεζικό τομέα βασικά δικαιούμουν άδεια για ετ. Για ωοληψία οκ πήρα μια μέρα αναρρωτική με το χαρτί του γιατρού που έγραψε ότι ήμουν στο μητέρα για ιατρική πράξη. Είχε πεσει παρακευή και έκατσα σκ. Δευτέρα δουλειά... Δεν είμαι σίγουρη τι γίνεται δλδ με τις άδειες. Ρωτήστε το. Πάντως στην ετ δικαιούσαι νομίζω και παραπάνω εμένα μου είχε γράψει ως τη χοριακή! (αλλο οτι τελικα δεν εκανα ετ κ δεν χρειαστηκε)

Μπορείς να πάρεις χαρτί χωρίς να αναγράφουν τι ακριβώς θα κάνεις?

Παίρνω από την κανονική μου άδεια γιατί δεν θέλω να αναγράφεται ο λόγος.Το ιατρική πράξη ακούγεται αόριστο και Μ αρέσει.Βεβαια εγώ είμαι πλέον σε κέντρο εξωσωματικής όχι μαιευτήριο οπότε τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια?🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Μπορείς να πάρεις χαρτί χωρίς να αναγράφουν τι ακριβώς θα κάνεις?

Παίρνω από την κανονική μου άδεια γιατί δεν θέλω να αναγράφεται ο λόγος.Το ιατρική πράξη ακούγεται αόριστο και Μ αρέσει.Βεβαια εγώ είμαι πλέον σε κέντρο εξωσωματικής όχι μαιευτήριο οπότε τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια?🤪

εμενα εγραφε αυτο το γενικο και αοριστο. Ιατρικη πραξη. Οκ το μητερα οπως λες ειναι μαιευτηριο αλλα οκ έχει και αλλες υπηρεσιες. Σε καθε περιπτωση μπορει να πεις οτι εκανες κατι απλο γυναικολογικο, μια εξεταση βρε αδερφε. Ετσι ακριβως το εγραψε κ το περασαν χωρις προβλημα. Κανεις δε ρωτησε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως είπε και η @Tokyo και μένα μέχρι τη χοριακη μου έγραψε άδεια, για την ακρίβεια έγραψε για 14 μέρες ενω μου είπε να κάνω χοριακη στις 9. Πάνω από 7 μέρες. Ρωτήστε στον ασφαλιστικό σας φορέα η κάθε μια για το τι δικαιούται. Έκανα την αλλαγή κορίτσι μου είσαι Ιούνιο!! 
 

@Papadakis Όλα είναι μια χαρά και θα το δεις αύριο κοριτσάρα!! Τα κατάφερες επιτέλους και σε λίγο καιρό θα το έχεις στην αγκαλιά σου!! Είσαι το μεγαλύτερο παράδειγμα για μένα!! Με απίστευτη δύναμη ψυχής!! Μπορεί να μη σε ξέρω αλλά σε θαυμάζω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Όπως είπε και η @Tokyo και μένα μέχρι τη χοριακη μου έγραψε άδεια, για την ακρίβεια έγραψε για 14 μέρες ενω μου είπε να κάνω χοριακη στις 9. Πάνω από 7 μέρες. Ρωτήστε στον ασφαλιστικό σας φορέα η κάθε μια για το τι δικαιούται. Έκανα την αλλαγή κορίτσι μου είσαι Ιούνιο!! 
 

@Papadakis Όλα είναι μια χαρά και θα το δεις αύριο κοριτσάρα!! Τα κατάφερες επιτέλους και σε λίγο καιρό θα το έχεις στην αγκαλιά σου!! Είσαι το μεγαλύτερο παράδειγμα για μένα!! Με απίστευτη δύναμη ψυχής!! Μπορεί να μη σε ξέρω αλλά σε θαυμάζω!! 

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια ..... Τετάρτη θα πάω .... μια μερούλα έμεινε η αύριανη ....

σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη !!!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλή επιτυχία και σε σένα. Αύριο πας για χοριακή;

Ναι αύριο!! Ευχαριστώ πολύ μακάρι να είναι καλή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια ..... Τετάρτη θα πάω .... μια μερούλα έμεινε η αύριανη ....

σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη !!!!!

 

 

Είπες κανα 2 φορές ότι θα πας Τετάρτη και νόμιζα ότι αύριο είναι... Έχω χάσει τις μέρες... Σ ευχαριστώ πολυ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια για οποια το ψαχνει..

ΝΟΜΟΣ 3528/2007, αρθρο 50, παραγραφος 8

Με τις τελευταίες αλλαγές από το Νόμο 4623/2019

8. Στις υπαλλήλους στις οποίες εφαρμόζονται μέθοδοι ιατρικώς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής του ν. 3305/2005 (Α΄ 17) χορηγείται άδεια επτά (7) εργάσιμων ημερών με πλήρεις αποδοχές, ύστερα από βεβαίωση του θεράποντος ιατρού και του διευθυντή μονάδας ιατρικώς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής (Μ.Ι.Υ.Α.).

** Σας στέλνω και το link: https://www.kodiko.gr/nomologia/document_navigation/152582/nomos-3528-2007

Σε περιπτωση εμβρυομεταφορας μπορειτε να παρετε αδεια περισσοτερες μερες φυσικα απλα θα πληρωθειτε απο το ικα (για αλλες ασφαλειες δε γνωριζω) και θα πρεπει να περασετε επιτροπη αλλιως μπορειτε να χρησιμοποιησετε την παραπανω αδεια. 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra75 είπε:

Για ποιο λογο εκανες ελεγχο στη φάση της διέγερσης κορίτσι μου..;;

Της είχα κάνει πριν την διέγερση αλλά είχε πέσει η καραντίνα και δεν μπόρεσα να πάω να τις δείξω σε αιματολογο. Τις έκανα καθαρά προληπτικά για να νοιώθω ότι τα έχω ψάξει όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

Σου γράφω με πολύ μεγάλη επιφύλαξη γιατί είναι ένα πάρα πολύ ευαίσθητο θέμα και χρειάζεται οπωσδήποτε να εμπιστευτείς κάποιον γιατρό και ίσως να πάρεις και δεύτερη γνώμη. Αν δεν κάνω λάθος, αυτό για το οποίο σου μίλησε ο γιατρός είναι το φωσφολιπιδικό σύνδρομο.Νομίζω ότι και στην περίπτωση της αιμορραγικής διάθεσης χρειάζεται να κάνεις τις αντιπηκτικές, αλλά αν δεις ίχνος αίματος κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, τις κόβεις μαχαίρι. Επίσης ο επανέλεγχος συνιστάται γιατί μπορεί πριν την εγκυμοσύνη να μην έχεις και να το αποκτήσεις στη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Ναι φωσφολιπιδικο μου έγραψε γιατί ήταν από τις εξετάσεις που δεν είχα.. κι άλλες πολλές μου έγραψε συμπληρώματατικα. Θα τις κάνω αύριο.. αν ξανά βγει αυτό υψηλά μου είπε θα κάνω και τις 13 μεταλλάξεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ο υπέρηχος μια χαρά.. 99% Σάββατο 30/5 οωληψια. Σήμερα μετρήσαμε 15 ωάρια που είναι κοντα σε μέγεθος και μεγάλα.. Θα πάω μια τελευταία φορά την Τετάρτη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια ο υπέρηχος μια χαρά.. 99% Σάββατο 30/5 οωληψια. Σήμερα μετρήσαμε 15 ωάρια που είναι κοντα σε μέγεθος και μεγάλα.. Θα πάω μια τελευταία φορά την Τετάρτη.. 

Τελεια!!! Ευχομαι να ειναι και αριστης ποιοτητας κοπελα μου! Καλη επιτυχια!!! Να ξεκουραστεις και την Κυριακη! ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια ο υπέρηχος μια χαρά.. 99% Σάββατο 30/5 οωληψια. Σήμερα μετρήσαμε 15 ωάρια που είναι κοντα σε μέγεθος και μεγάλα.. Θα πάω μια τελευταία φορά την Τετάρτη.. 

Καλή επιτυχία!!!! Ολα να πάνε καλα σου εύχομαι!!!!😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια ο υπέρηχος μια χαρά.. 99% Σάββατο 30/5 οωληψια. Σήμερα μετρήσαμε 15 ωάρια που είναι κοντα σε μέγεθος και μεγάλα.. Θα πάω μια τελευταία φορά την Τετάρτη.. 

Μπράβο!!Καλή αρχή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...