Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Την καμπυλη σακχαρου και πολλες αλλες αιματολογικες εμενα στην κλινικη τις ζητησανε χωρις καν να εχω ξεκινησει ακομα.Εσενα σε εβαλε μετα να τις κανεις?

Ναι μετα τις αποτυχίες δυστηχως.. διορθώνεται με τα glucophage μου ειπε.. παιζει ρολο ομως.. γιατι απο την απατντηση του δεν καλύφθηκα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Να σε ρωτησω απο την καμπυλη ζαχαρου το ανακαλυψες? εχεις καποιο συμπτωμα που να μαρτυραει το θεμα σου με την ινσουλινη? Δεν ρυθμιζεται η ινσουλινη τι σου ειπε ο γατρος? 

Από την καμπύλη και μονο το καταλαβε και απο το ο,τι ειμαι αρκετα αδύνατη. Μετα τις 2ετ βεβαια τι να πω; Απλα δεν καλύφθηκα με το ισως ενοχοποιείται  η ινσουλίνη για τη μη εμφύτευση. Γι αυτο ρωτώ μηπως γνωριζει καποια κοπελα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Και μενα με προβληματιζουν οσα διαβαζω αλλα απο το utrogestan ξερω οτι εχει παρομοιο το duphaston και αλλο ενα που δε θυμαμαι.τα θυμαμαι απο το καιρο π εκανα σπερματεγχυσεις.Ας μην κανουμε σαν τους ψεκασμενους με τα χαρτια υγιειας στα λοκντάουν.Εμενα προσωπικα μου ειπε οτι να μην παρω τιποτα απο φαρμακειο και οτι το καθενα φαρμακο στην Ελλαδα υπαρχει νομος να υπαρχουν αλλα 2 παρομοια και αν τελειωσουν αυτα,υπαρχουν και τα γενοσημα.Φαντασου να ειχα παρει 30 κουτια σικλακουρ,που ειναι φτηνα,και να μου πει οπως και μου ειπε οτι δεν τα χρειαζομαι.Θα πηγαινε καποια που τα ειχε αναγκη,μιας που αυτα χρησιμοποιουνται στην εμμηνοπαυση,και δεν θα τα εβισκε εξαιτιας μου.

Εχεις δικαιο σε αυτα που λες! Εννοειται απο καμια δεν θα ηθελα να τα στερησω κ αν δεν τα χρειαζομουν θα τα εδινα σε κοπελες που τα χρειαζονται. Αλλα οταν οι γιατροι σου λενε δεν προχωραμε σε ετ αν δεν εχεις τα φαρμακα κ ειναι αδυνατον να τα βρεις οταν πλεον θα εχουν εξαντληθει τελειως, εγω προσωπικα θα ηθελα να μεριμνησω γι αυτο κ να ειμαι καλυμμενη, γιατι δεν θελω να χασω κ χρονο απο το να περιμενω να ειναι παλι διαθεσιμα. Οταν ρωτησα τις μαιες για τα σικλακουρ/ντιβινα κ τους ειπα οτι ειναι σε ελλειψη, μου ειπαν παρε σβαρνα ολα τα φαρμακεια δεν μπορουμε να κανουμε κατι... Τωρα που εγω θα ξεκινησω προσπαθεια σε 3-4 μηνες κ τοτε δεν υπαρχει δειγμα ουτροτζεσταν τι θα κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Από την καμπύλη και μονο το καταλαβε και απο το ο,τι ειμαι αρκετα αδύνατη. Μετα τις 2ετ βεβαια τι να πω; Απλα δεν καλύφθηκα με το ισως ενοχοποιείται  η ινσουλίνη για τη μη εμφύτευση. Γι αυτο ρωτώ μηπως γνωριζει καποια κοπελα😊

Εμ ουτε αυτοι ξερουν υποθεσεις κανουν! Ουτε κ εμενα θα με καλυπτε νομιζω...Θα φανει στην επομενη ετ αν εχει δικαιο, το θεμα ειναι να μην εχεις αλλη μια αποτυχια..

Απο εξετασεις οταν λες οτι τιε εκανες ολες κ ηταν καλες, τσεκαρες κ μητρα? εκανε υστεροσκοπηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η N.Angel είπε:

Εμ ουτε αυτοι ξερουν υποθεσεις κανουν! Ουτε κ εμενα θα με καλυπτε νομιζω...Θα φανει στην επομενη ετ αν εχει δικαιο, το θεμα ειναι να μην εχεις αλλη μια αποτυχια..

Απο εξετασεις οταν λες οτι τιε εκανες ολες κ ηταν καλες, τσεκαρες κ μητρα? εκανε υστεροσκοπηση?

Βεβαίως, και ngs και οοοολλλααα! Εχω χαλασει της Παναγίας το χρυσάφι σε λεφτα!πραγματικα.. δε τα λυπαμαι και δοξάζω τω θαω που βγηκαν ολες καλες αλλα προβληματίζομαι παρα πολυ γιατι αφου ολα ειναι καλα δεν επιτυγχάνω κύηση😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Βεβαίως, και ngs και οοοολλλααα! Εχω χαλασει της Παναγίας το χρυσάφι σε λεφτα!πραγματικα.. δε τα λυπαμαι και δοξάζω τω θαω που βγηκαν ολες καλες αλλα προβληματίζομαι παρα πολυ γιατι αφου ολα ειναι καλα δεν επιτυγχάνω κύηση😢😢😢

Λογικο! Αρα ειναι το τελευταιο που υπαρχει υποψια οποτε αν το διορθωσεις κ αυτο μπορει η επομενη να ειναι η τυχερη σου, που στο ευχομαι ολοψυχα! Εχεις στην καταψυξη? Ποτε σκεφτεσαι να προσπαθησεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Λογικο! Αρα ειναι το τελευταιο που υπαρχει υποψια οποτε αν το διορθωσεις κ αυτο μπορει η επομενη να ειναι η τυχερη σου, που στο ευχομαι ολοψυχα! Εχεις στην καταψυξη? Ποτε σκεφτεσαι να προσπαθησεις?

Έχω 3 έμβρυα( 2 3ης ημερας+ 1 βλαστοκύστη) και λεω πρωτα ο Θεός τον αλλο μηνα και ο θεος βοηθος 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Έχω 3 έμβρυα( 2 3ης ημερας+ 1 βλαστοκύστη) και λεω πρωτα ο Θεός τον αλλο μηνα και ο θεος βοηθος 🙏🏻

Με το καλο κοπελα μου λιγο εμεινε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η N.Angel είπε:

Με το καλο κοπελα μου λιγο εμεινε!!

Ευχαριστω πολυ ευχομαι και σε εσενα και σε ολα τα κοριτσια που προσπαθούν, να καταφερουμε να γινουμε μανουλες! 🙏🏻😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Έχω 3 έμβρυα( 2 3ης ημερας+ 1 βλαστοκύστη) και λεω πρωτα ο Θεός τον αλλο μηνα και ο θεος βοηθος 🙏🏻

Με το καλο!!! Σου ευχομαι ολα να ειναι θετικά την επόμενη φορα και να εισαι τυχερη!! 
Στο σύνολο βλεπω πως ο Μάιος θα ειναι μηνας με πολλες προσπάθειες!!! Με το καλο για ολες μας! ❤️🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jesabell είπε:

Από την καμπύλη και μονο το καταλαβε και απο το ο,τι ειμαι αρκετα αδύνατη. Μετα τις 2ετ βεβαια τι να πω; Απλα δεν καλύφθηκα με το ισως ενοχοποιείται  η ινσουλίνη για τη μη εμφύτευση. Γι αυτο ρωτώ μηπως γνωριζει καποια κοπελα😊

Ουτε εγω γνωριζω, εχω παρομοιο προβλημα, να σε ρωτησω κατα την εμβρυομεταφορα επερνες glucophase γιατί και εγω δεν ξερω τι να κάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η dimi.mar είπε:

Ουτε εγω γνωριζω, εχω παρομοιο προβλημα, να σε ρωτησω κατα την εμβρυομεταφορα επερνες glucophase γιατί και εγω δεν ξερω τι να κάνω.. 

Οχι ανακαλύφθηκε η αντίσταση στην ινσουλίνη μετα τις αποτυχίες. Τωρα δεν γνωριζω αν στην επομενη ετ θα το παρω ο,τι μου πει ο γιατρος. Εσενα τι σου ειπε κοριτσι μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Jesabell είπε:

Οχι ανακαλύφθηκε η αντίσταση στην ινσουλίνη μετα τις αποτυχίες. Τωρα δεν γνωριζω αν στην επομενη ετ θα το παρω ο,τι μου πει ο γιατρος. Εσενα τι σου ειπε κοριτσι μου; 

Θα τον δω και οταν μαθω θα σου πω κοριτσάκι μου. Εγω μετα απο αποβολή πηγα χωρις να μου το ζητησουν και βρεθηκε θεμα. Τοτε ο εξωσωσωματικος μου πε να μην παω αν δε το ρυθμίσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimi.mar είπε:

Θα τον δω και οταν μαθω θα σου πω κοριτσάκι μου. Εγω μετα απο αποβολή πηγα χωρις να μου το ζητησουν και βρεθηκε θεμα. Τοτε ο εξωσωσωματικος μου πε να μην παω αν δε το ρυθμίσω 

Οκ κοπελα μου! Ενημερωσε με αν εχεις την καλοσυνη. Ευχομαι η επομενη φορα να ειναι η τυχερη σου μεσα απο την καρδια μου 🤞🏻❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Ναι μετα τις αποτυχίες δυστηχως.. διορθώνεται με τα glucophage μου ειπε.. παιζει ρολο ομως.. γιατι απο την απατντηση του δεν καλύφθηκα;

δε μπορω να καταλαβω γιατι σε κοιταξε τοσο αργα.Εχω αλλαξει 3 γιατρους και οι 3 απο την αρχη ζητησαν συγκεκριμενες αιματολογικες και περιηχαν την καμπυλη,βαρεθηκα να πινω συροπι γλυκοζης και ζαχαρονερο.Ολα καλα θα πανε το γκλουκοφαζ ρυθμιζει οντως την ινσουλινη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Από την καμπύλη και μονο το καταλαβε και απο το ο,τι ειμαι αρκετα αδύνατη. Μετα τις 2ετ βεβαια τι να πω; Απλα δεν καλύφθηκα με το ισως ενοχοποιείται  η ινσουλίνη για τη μη εμφύτευση. Γι αυτο ρωτώ μηπως γνωριζει καποια κοπελα😊

εμενα μου ειπε οτι παιζει ρολο γιατι επιρεαζει και αλλες ορμονες οπως fsh και εχει να κανει με το ενδομητριο και την εικονα γενικα των ωαριων.Δε ξερω αν σε βοηθαω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νικολίνι είπε:

εμενα μου ειπε οτι παιζει ρολο γιατι επιρεαζει και αλλες ορμονες οπως fsh και εχει να κανει με το ενδομητριο και την εικονα γενικα των ωαριων.Δε ξερω αν σε βοηθαω.

Για τα ωάρια μου το πε κι εμενα οντως οσον αφορα την Fsh εχω

9,6 και ΑΜΗ 4,1 τι να πω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Εχεις δικαιο σε αυτα που λες! Εννοειται απο καμια δεν θα ηθελα να τα στερησω κ αν δεν τα χρειαζομουν θα τα εδινα σε κοπελες που τα χρειαζονται. Αλλα οταν οι γιατροι σου λενε δεν προχωραμε σε ετ αν δεν εχεις τα φαρμακα κ ειναι αδυνατον να τα βρεις οταν πλεον θα εχουν εξαντληθει τελειως, εγω προσωπικα θα ηθελα να μεριμνησω γι αυτο κ να ειμαι καλυμμενη, γιατι δεν θελω να χασω κ χρονο απο το να περιμενω να ειναι παλι διαθεσιμα. Οταν ρωτησα τις μαιες για τα σικλακουρ/ντιβινα κ τους ειπα οτι ειναι σε ελλειψη, μου ειπαν παρε σβαρνα ολα τα φαρμακεια δεν μπορουμε να κανουμε κατι... Τωρα που εγω θα ξεκινησω προσπαθεια σε 3-4 μηνες κ τοτε δεν υπαρχει δειγμα ουτροτζεσταν τι θα κανω?

Εσυ που σου ειπε ο γιατρος σου να τα παρεις ναι εννοειται να παρεις δε μιλουσα για σενα αλλα για εναν πανικο απο καποια σαν εμενα  που αγχωθηκα για 2 μερες και ημουν ετοιμη να παρω αλλα οταν ρωτησα το γιατρο μου τελικα δεν τα χρειαζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

δε μπορω να καταλαβω γιατι σε κοιταξε τοσο αργα.Εχω αλλαξει 3 γιατρους και οι 3 απο την αρχη ζητησαν συγκεκριμενες αιματολογικες και περιηχαν την καμπυλη,βαρεθηκα να πινω συροπι γλυκοζης και ζαχαρονερο.Ολα καλα θα πανε το γκλουκοφαζ ρυθμιζει οντως την ινσουλινη.

Ξερω κι εγω γτ ; Πολλα τα ψαχνουμε και μονες μας μη νομιζεις! Ευτυχως υπάρχετε εσεις και δε παμε σα τα πρόβατα προς σφαγή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Νικολίνι είπε:

Εσυ που σου ειπε ο γιατρος σου να τα παρεις ναι εννοειται να παρεις δε μιλουσα για σενα αλλα για εναν πανικο απο καποια σαν εμενα  που αγχωθηκα για 2 μερες και ημουν ετοιμη να παρω αλλα οταν ρωτησα το γιατρο μου τελικα δεν τα χρειαζομαι.

Ναι ναι ο,τι σου πει! Δεν ξερω αν θα τα συνεχίσω και ποσο μπορει και επ’αοριστον υποθετω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

δε μπορω να καταλαβω γιατι σε κοιταξε τοσο αργα.Εχω αλλαξει 3 γιατρους και οι 3 απο την αρχη ζητησαν συγκεκριμενες αιματολογικες και περιηχαν την καμπυλη,βαρεθηκα να πινω συροπι γλυκοζης και ζαχαρονερο.Ολα καλα θα πανε το γκλουκοφαζ ρυθμιζει οντως την ινσουλινη.

Κορίτσια συγνώμη σε ποιες περιπτώσεις οι γιατροί ζητάνε έλεγχο καμπύλης σακχαρου; Το κάνουν όλες οι γυναίκες ή εφόσον πρώτα δούνε επηρεασμένη κάποια άλλη εξεταση; Δεν μου την έχει ζητήσει ποτε κανείς γι'αυτο ρωτάω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Jesabell είπε:

Ναι ναι ο,τι σου πει! Δεν ξερω αν θα τα συνεχίσω και ποσο μπορει και επ’αοριστον υποθετω ..

ουτροτζεσταν χρειαζομαι σικλακουρ οχι.Πηρα τηλ σε 2-3 φαρμακεια ειχαν ολα αποθεμα θα παω να παρω τους ρωτησα για ελειψη ουτροτζεσταν μου ειπαν οχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ριρίκα είπε:

Κορίτσια συγνώμη σε ποιες περιπτώσεις οι γιατροί ζητάνε έλεγχο καμπύλης σακχαρου; Το κάνουν όλες οι γυναίκες ή εφόσον πρώτα δούνε επηρεασμένη κάποια άλλη εξεταση; Δεν μου την έχει ζητήσει ποτε κανείς γι'αυτο ρωτάω! 

Θα σου πω την περιπτωση μου να καταλαβεις.Εχω πολυκυστικες.Εαν δεν τις διορθωσεις,πας σα το προβατο σε σφαγη.Γιατι δεν κανεις καλη οωρηξια,οχι καλα ωαρια.Ψαχνει ο γιατρος να σε διορθωσει.Ζηταει ο γυναικολογος καποιες αρχικες και μετα ο ενδοκρινολογος εξεζητημενες.Ο γυναικολογος δε μπορει και δεν ειναι υπευθυνος για τις πολυκυστικες,Λαθος μεγαλο.Οι πολυκιστικες ειναι ορμονικη διαταραχη και υπευθυνος ειναι μονο ο ενδοκρινολογος.Αυτοι για πλακα ζητανε τετοιες.Εμενα ο γυναικολογος ζητησε καμπυλη ζαχαρου και ο ενδοκρινολογος καμπυλη ινσουλινης.Το ζητουμενο ειναι οτι αν εχεις θεμα πρεπει να το διορθωσεις πριν πας για εξωσωματικη αλλιως μειωνεις μονη σου τις πιθανοτητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@Νικολίνι,από Αθήνα είσαι;Ρωτάω γιατί εγώ είμαι από Κατερίνη και να δω αν χρειαστώ σε ποια πόλη να ψαξω

ναι αθηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...