Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Μια χαρα θα πας κι εσυ σύντομα για ραντεβού! Ναι να τα γράψεις (εγω ετσι κανω για να μη τα ξεχασω απο το αγχος) και να τον ρωτήσεις ο,τι σου ερχεται!!! Να μου πεις κι εσυ τα νεα σου! 
Κι εγω αυτο σκεφτομαι και με αγχώνει και με στενοχωρει... η αποτυχία! ☹️

πόσο σε καταλαβαίνω.Εμάς μας το ειπαν στην μοναδα απο την αρχη,οτι εχουμε αυτες τις πιθανοτητες και οι υπολοιπες πιθανοτητες ειναι να μην εξελιχθει.Μας ειπαν να εχουμε εναν οριζοντα 3-5 προσπάθειες στο μυαλο μας και να μην μας παιρνει απο κατω.Εξ αλλου,οπως πολυ σωστα ειπαν η διαφορα σε μια φυσιολογικη συλληψη που οι πιθανοτητες ειναι 25% να πετυχεις με μια εξωσωματικη ειναι λιγο παραπανω,αλλα να μην ξεχναμε και το αλλο 70% που ειναι να μην πετυχουμε.Θεωρησα την προσεγγιση τους τίμια μιας και δεν ειναι ιδιωτικη κλινικη και δεν χαιδευουν αυτακια.Να μην μας παιρνει απο κατω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

πόσο σε καταλαβαίνω.Εμάς μας το ειπαν στην μοναδα απο την αρχη,οτι εχουμε αυτες τις πιθανοτητες και οι υπολοιπες πιθανοτητες ειναι να μην εξελιχθει.Μας ειπαν να εχουμε εναν οριζοντα 3-5 προσπάθειες στο μυαλο μας και να μην μας παιρνει απο κατω.Εξ αλλου,οπως πολυ σωστα ειπαν η διαφορα σε μια φυσιολογικη συλληψη που οι πιθανοτητες ειναι 25% να πετυχεις με μια εξωσωματικη ειναι λιγο παραπανω,αλλα να μην ξεχναμε και το αλλο 70% που ειναι να μην πετυχουμε.Θεωρησα την προσεγγιση τους τίμια μιας και δεν ειναι ιδιωτικη κλινικη και δεν χαιδευουν αυτακια.Να μην μας παιρνει απο κατω.

Εχεις δικιο κοριτσι μου! Το σημαντικό ειναι να μη μας παίρνει απο κατω!! 
Τη διαδικασία την ιδια την κανω αλλες εκατό φορες (σχήμα λόγου), μπορω να την υπομείνω και τις ενέσεις, τις εξετασεις, τις επισκέψεις κτλ! Την αποτυχία δε μπορω και κυρίως την αναμονή!!! 
Ειμαι γενικα της οργάνωσης και θελω να τα εχω ολα υπό έλεγχο (control freak δηλαδη) αλλα με την εξωσωματικη δε γινεται αυτο οποτε με αποδιοργανώνει τελειως!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Εχεις δικιο κοριτσι μου! Το σημαντικό ειναι να μη μας παίρνει απο κατω!! 
Τη διαδικασία την ιδια την κανω αλλες εκατό φορες (σχήμα λόγου), μπορω να την υπομείνω και τις ενέσεις, τις εξετασεις, τις επισκέψεις κτλ! Την αποτυχία δε μπορω και κυρίως την αναμονή!!! 
Ειμαι γενικα της οργάνωσης και θελω να τα εχω ολα υπό έλεγχο (control freak δηλαδη) αλλα με την εξωσωματικη δε γινεται αυτο οποτε με αποδιοργανώνει τελειως!! 

Εγω ρε φιλεναδα ποτε δεν ημουν ετσι αλλα εγινα κοντρολ φρικ με το κοροναιο το πιστευεις?Εχω κολλησει απο τοτε που πρωτοξεκινησε και κανω καποια πραγματα με συγκεκριμενη σειρα καταναγκαστικα.αχχαχαχαχαχ.Δεν γινεται γιατι δεν ειναι κατι που μπορεις εσυ να κανεις μονη σου γιαυτο ξενερωνεις.Σε καταλαβαίνω.Στη κλινικη να δεις πως γκρινιαζουνε αλλες κοπελες και εξυπηρετουνται τελευταιες,εγω δε μιλαω περναω ψεκαζω τελιωνω.Τακτ θελη η ζωη τελικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Καλημερα @Vasiliqueνα σου πω αυτα που εμαθα για τον προεμφυτευτικο γιατι ρωτησα εκτενεστερα τον γενετιστη λογω της καταστασης.. αρχικα στον προεμφυτ αν βρεθουν παθολογικα σιγουρα δεν θα εχουν καλη εξελιξη στην πορεια (οχι αυτα με μωσαικισμο) οποτε γλιτωνεις να κανεις εμβρυομεταφορα κ μετα να ταλαιπωρηθεις...ομως οσον αφορα τα υγιη δεν μπορει κανεις να σου εγγυηθει οτι θα πανε καλα γιατι μου ειπαν την στιγμη που γινεται ο ελεγχος οντως μπορει να ειναι υγιη αλλα αργοτερα στις επομενες διαιρεσεις μεσα στην μητρα μπορει να παρουσιασουν χρωμοσωμικες ανωμαλιες, τωρα ποιες οι πιθανοτητες να συμβει αυτο δεν ξερω....

Οποτε οπως καταλαβα εγω ειναι θεμα τυχης, θελημα Θεου αν σου κατσει η οχι...Παντως τον προτεινω σε περιπτωσεις που εχεις πολλες αποβολες και εχουν δειξει εξετασεις οτι τα εμβρυα ειχαν χρωμοσωμικα ωστε να μειωσεις τις αποτυχιες τουλαχιστον!  

Δεν περιμενα κοριτσια να ειναι τοσο δυσκολο να κανουμε ενα παιδακι...

Σ´ευχαριστώ για τις πληροφορίες κορίτσι. Κλείνω όλο κ πιο πολύ στο να μην τον κάνω... 

Ούτε κ εγώ αλλά θα το παλέψω... Όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Εγω ρε φιλεναδα ποτε δεν ημουν ετσι αλλα εγινα κοντρολ φρικ με το κοροναιο το πιστευεις?Εχω κολλησει απο τοτε που πρωτοξεκινησε και κανω καποια πραγματα με συγκεκριμενη σειρα καταναγκαστικα.αχχαχαχαχαχ.Δεν γινεται γιατι δεν ειναι κατι που μπορεις εσυ να κανεις μονη σου γιαυτο ξενερωνεις.Σε καταλαβαίνω.Στη κλινικη να δεις πως γκρινιαζουνε αλλες κοπελες και εξυπηρετουνται τελευταιες,εγω δε μιλαω περναω ψεκαζω τελιωνω.Τακτ θελη η ζωη τελικα.

Με τον κορονοιο τρως την φρίκη εσυ;; Χαχαχαχαχαχαχα! Καλα ειναι, ξέσπασε εκει!! 
Καλα κι αυτο που λες κι εγω ετσι κανω, σε τετοιες αναμονες το εχω, σε αυτα εχω υπομονη!!! Σε αποτελέσματα και τετοια ειναι που φρικαρω!! Ασε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! ☺️ Γνωρίζει καμία κοπέλα κάτι για τους αιματολόγους Χατζή και Αναγνώστου; Αν ναι παρακαλώ ας μου στείλει κάτι εδώ ή σε μήνυμα. Ψάχνω καλό αιματολόγο. Έχω διαβάσει για τις Τσεκούρα και Λευκού πολύ καλά λόγια. Αλλά με την μεν Τσεκούρα μια φορά που προσπάθησα να κλείσω ραντεβού ήταν αδύνατο. Για τη δε Λευκού έχω καταλάβει ότι δεν αναλαμβάνει τώρα νέες ασθενείς από Αθήνα. Και για άλλον αιματολόγο εάν έχετε κάποιον καλό να μου προτείνετε θα είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη η πρότασή σας! Ευχαριστώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...Δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει αλλά σε ομάδες εξωσωματικής στο facebook αναφέρουν κοπέλες ότι στην αναζήτηση του cyclacur στα φαρμακεία τους λένε να προμηθευτούν και utrgogestan.Ξερει καμία κάτι τέτοιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η mia2020 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! ☺️ Γνωρίζει καμία κοπέλα κάτι για τους αιματολόγους Χατζή και Αναγνώστου; Αν ναι παρακαλώ ας μου στείλει κάτι εδώ ή σε μήνυμα. Ψάχνω καλό αιματολόγο. Έχω διαβάσει για τις Τσεκούρα και Λευκού πολύ καλά λόγια. Αλλά με την μεν Τσεκούρα μια φορά που προσπάθησα να κλείσω ραντεβού ήταν αδύνατο. Για τη δε Λευκού έχω καταλάβει ότι δεν αναλαμβάνει τώρα νέες ασθενείς από Αθήνα. Και για άλλον αιματολόγο εάν έχετε κάποιον καλό να μου προτείνετε θα είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη η πρότασή σας! Ευχαριστώ!!

Γεια σου κορίτσι μου. Εγω πήγα στον Αναγνώστου παραπομπή απο τον εξωσωματικό ομως εκανα και τηλεφωνικό ραντεβου με Λεύκου. Με δέχτηκε θελω να πω.Εκανα της Λεύκου  τις εξετασεις( καθοτι ηθελα οπωσδηποτε να παω σε αυτη) και μετα τις ειδε ο αναγνωστου οπου συμφώνησαν και οι 2 . Μου φανηκε καλος, διερευνητικός , επεξηγηματικός. Καλα για Λεύκου δε το συζητώ. Ελπίζω να σε βοήθησα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κατι; 
Ολες μας οι εξετασεις βγηκαν σουπερ κι οταν εννοω ολες -ολες. Το μονο που βρέθηκε ειναι που βγαζω πολυ ινσουλίνη και παιρνω glucophage ( μετα απο καμπύλη ζαχαρου στα πλαίσια διερεύνησης ) . 2 αποτυχ. Ετ στο ενεργητικό μου. Για προεμφυτευτικο που ζήτησα μου ειπε ακριβως ο,τι παρέθεσε η @N.Angel λετε να έφταιγε αυτο; Παιζει ρολο η άτιμη η ινσουλίνη; Ο ντοκ μου ειπε ισως ναι . Πφφφφ... εχω απελπιστεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...Δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει αλλά σε ομάδες εξωσωματικής στο facebook αναφέρουν κοπέλες ότι στην αναζήτηση του cyclacur στα φαρμακεία τους λένε να προμηθευτούν και utrgogestan.Ξερει καμία κάτι τέτοιο;

Δεν υπαρχει ελλειψη στο ουτροτζεσταν και για το σικλακουρ πρωτον δε το χρειζονται ολες και δευτερον αυτη την στιγμη υπαρχουν 2 ιδια και θα ερθει και αλλο ενα ιδιο συντομα.Μην τρελενεσαι.Αν δε σου πει ο γιατρος να παρεις κατι μην παρεις τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Γεια σου κορίτσι μου. Εγω πήγα στον Αναγνώστου παραπομπή απο τον εξωσωματικό ομως εκανα και τηλεφωνικό ραντεβου με Λεύκου. Με δέχτηκε θελω να πω.Εκανα της Λεύκου  τις εξετασεις( καθοτι ηθελα οπωσδηποτε να παω σε αυτη) και μετα τις ειδε ο αναγνωστου οπου συμφώνησαν και οι 2 . Μου φανηκε καλος, διερευνητικός , επεξηγηματικός. Καλα για Λεύκου δε το συζητώ. Ελπίζω να σε βοήθησα. 

Ευχαριστώ πολύ!! Θα δοκιμάσω να πάρω τη Λευκού τη Δευτέρα να δω αν θα μου κλείσει ραντεβού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κατι; 
Ολες μας οι εξετασεις βγηκαν σουπερ κι οταν εννοω ολες -ολες. Το μονο που βρέθηκε ειναι που βγαζω πολυ ινσουλίνη και παιρνω glucophage ( μετα απο καμπύλη ζαχαρου στα πλαίσια διερεύνησης ) . 2 αποτυχ. Ετ στο ενεργητικό μου. Για προεμφυτευτικο που ζήτησα μου ειπε ακριβως ο,τι παρέθεσε η @N.Angel λετε να έφταιγε αυτο; Παιζει ρολο η άτιμη η ινσουλίνη; Ο ντοκ μου ειπε ισως ναι . Πφφφφ... εχω απελπιστεί. 

Εμενα μου ειπε να μην πηζω με τις εξετασεις.Μονο οτι μου λεει αυτος να κανω.Εχω κ γω παρομοι θεμα αντισταση στην ινσουλινη κ περνω γκλουκοφαζ,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Νικολίνι,στο κέντρο που είμαι μου είπαν να βρω τουλάχιστον 20 κουτια cyclacur γιατι θα μπω Μάιο ξανά στη διαδικασία.Πηρα και εγώ στο δικό μου νομο σε φαρμακεία πριν λίγο και μου είπαν ότι όντως είναι σε έλλειψη και τα utrgogestan.Τωρα για το αν τα χρειαστώ δεν γνωριζω  δεν μου είπαν  γι'αυτα.Απλα είπα να ρωτήσω αν ξέρει καποια κοπελα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η mia2020 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! ☺️ Γνωρίζει καμία κοπέλα κάτι για τους αιματολόγους Χατζή και Αναγνώστου; Αν ναι παρακαλώ ας μου στείλει κάτι εδώ ή σε μήνυμα. Ψάχνω καλό αιματολόγο. Έχω διαβάσει για τις Τσεκούρα και Λευκού πολύ καλά λόγια. Αλλά με την μεν Τσεκούρα μια φορά που προσπάθησα να κλείσω ραντεβού ήταν αδύνατο. Για τη δε Λευκού έχω καταλάβει ότι δεν αναλαμβάνει τώρα νέες ασθενείς από Αθήνα. Και για άλλον αιματολόγο εάν έχετε κάποιον καλό να μου προτείνετε θα είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη η πρότασή σας! Ευχαριστώ!!

Γράφω λίγο τη μεθοδολογία για να κλείσει κανείς ραντεβού με την Τσεκούρα, διότι είναι συγκεκριμένη κι αν την ακολουθήσεις, θα βρεις, αλλά πλέον θα είναι για τον Ιούνιο: 

Την πρώτη μέρα του μήνα (φαντάζομαι για το Μάιο θα είναι η πρώτη εργάσιμη, αυτό μπορείς να το επιβεβαιώσεις αν τους κάνεις ένα τηλέφωνο στο ιατρείο) μπαίνεις πρωί πρωί στο 1535.gr και ανοίγεις ένα λογαριασμό για να είσαι έτοιμη. Κάνεις αναζήτηση για το νοσοκομείο Έλενα και για το τμήμα καθ᾽ έξιν αποβολών. Το πιο πιθανό πρωί πρωί να μην έχουν ανοίξει ακόμα και να μην σου βγάλει κάτι. Γυρίζεις πίσω στην αναζήτηση και κάνεις refresh πολύ συχνά, π.χ. κάθε 10᾽. Αν δουλεύεις σε υπολογιστή, είναι εύκολο να εναλάσσεις τις οθόνες. Συνήθως τα ραντεβού ανοίγουν στις 12 το μεσημέρι και είναι μόνο 8, γι´αυτό και χρειάζεται συχνό refresh, γιατί εξαντλούνται πολύ γρήγορα. Αν για κάποιο λόγο δε μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό στο 1535.gr μπαίνεις σαν επισκέπτης και μόλις ανοίξουν τα ραντεβού, παίρνεις στο τηλεφωνικό κέντρο του 1535 και κλείνεις από εκεί. 

Από εμπειρίες άλλων γυναικών, η Τσεκούρα κι η Λευκού κάνουν και ανοσολογικό έλεγχο, ενώ ο Αναγνώστου, αν και εξειδικευμένος πάνω στα αναπαραγωγικά, δεν κάνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοροτσιααααα πηγα σημερα για χοριακη αλλα ειμαι πολυ ατυχη...μου ειπαν να μου υα στειλουν μεσωemail γιατι πηγα στη δουλεια κ δεν το εστειλαν ποτε .....κ σημερα εχω κ λιγο αιμα...εχω απογοητευτει...θα πρεπει να περιμενω μεχρι τη δευτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Γράφω λίγο τη μεθοδολογία για να κλείσει κανείς ραντεβού με την Τσεκούρα, διότι είναι συγκεκριμένη κι αν την ακολουθήσεις, θα βρεις, αλλά πλέον θα είναι για τον Ιούνιο: 

Την πρώτη μέρα του μήνα (φαντάζομαι για το Μάιο θα είναι η πρώτη εργάσιμη, αυτό μπορείς να το επιβεβαιώσεις αν τους κάνεις ένα τηλέφωνο στο ιατρείο) μπαίνεις πρωί πρωί στο 1535.gr και ανοίγεις ένα λογαριασμό για να είσαι έτοιμη. Κάνεις αναζήτηση για το νοσοκομείο Έλενα και για το τμήμα καθ᾽ έξιν αποβολών. Το πιο πιθανό πρωί πρωί να μην έχουν ανοίξει ακόμα και να μην σου βγάλει κάτι. Γυρίζεις πίσω στην αναζήτηση και κάνεις refresh πολύ συχνά, π.χ. κάθε 10᾽. Αν δουλεύεις σε υπολογιστή, είναι εύκολο να εναλάσσεις τις οθόνες. Συνήθως τα ραντεβού ανοίγουν στις 12 το μεσημέρι και είναι μόνο 8, γι´αυτό και χρειάζεται συχνό refresh, γιατί εξαντλούνται πολύ γρήγορα. Αν για κάποιο λόγο δε μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό στο 1535.gr μπαίνεις σαν επισκέπτης και μόλις ανοίξουν τα ραντεβού, παίρνεις στο τηλεφωνικό κέντρο του 1535 και κλείνεις από εκεί. 

Από εμπειρίες άλλων γυναικών, η Τσεκούρα κι η Λευκού κάνουν και ανοσολογικό έλεγχο, ενώ ο Αναγνώστου, αν και εξειδικευμένος πάνω στα αναπαραγωγικά, δεν κάνει. 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Δυστυχώς τα έχω κάνει όλα αυτά αρχές Μάρτη μήπως έβρισκα ραντεβού για τον Απρίλη. Από τις 12 η ώρα το βράδυ προσπαθούσα να κλείσω ραντεβού Online μέσω 1535 και δε μπορούσα. Την άλλη μέρα από το πρωί τους έπαιρνα τηλ για να δω τι γίνεται και μου έλεγαν ότι μαλλον δεν εχουν ανοίξει ακόμη τα ραντεβού αλλά δεν ήξεραν. Εν τω μεταξύ και στο site του 1535 συνέχεια έκανα refresh (όπως λες κάθε 10'). Και ξαφνικά φάνηκε σα να άνοιξε το σύστημα και όλα τα ραντεβού ήταν ήδη κλεισμένα (όλα αυτά μέσα σε 10-15'). Όποτε δύσκολο και δεν ξερω αν μπορω να περιμένω πάλι για ιούνιο... αλλά θα το έχω υπόψη μου κι αν χρειαστεί θα το ξαναπροσπαθήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mia2020 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ! Δυστυχώς τα έχω κάνει όλα αυτά αρχές Μάρτη μήπως έβρισκα ραντεβού για τον Απρίλη. Από τις 12 η ώρα το βράδυ προσπαθούσα να κλείσω ραντεβού Online μέσω 1535 και δε μπορούσα. Την άλλη μέρα από το πρωί τους έπαιρνα τηλ για να δω τι γίνεται και μου έλεγαν ότι μαλλον δεν εχουν ανοίξει ακόμη τα ραντεβού αλλά δεν ήξεραν. Εν τω μεταξύ και στο site του 1535 συνέχεια έκανα refresh (όπως λες κάθε 10'). Και ξαφνικά φάνηκε σα να άνοιξε το σύστημα και όλα τα ραντεβού ήταν ήδη κλεισμένα (όλα αυτά μέσα σε 10-15'). Όποτε δύσκολο και δεν ξερω αν μπορω να περιμένω πάλι για ιούνιο... αλλά θα το έχω υπόψη μου κι αν χρειαστεί θα το ξαναπροσπαθήσω.

OK. Κατάλαβα. Δε νομίζω ότι ανοίγουν αυτόματα, οπότε δεν έχει νόημα να ψάχνεις από τις 12 το βράδυ. Συνήθως ανοίγουν στις 12 το μεσημέρι. Ανθρώπινο χέρι τα ανοίγει απ᾽ό,τι καταλαβαίνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mia2020 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! ☺️ Γνωρίζει καμία κοπέλα κάτι για τους αιματολόγους Χατζή και Αναγνώστου; Αν ναι παρακαλώ ας μου στείλει κάτι εδώ ή σε μήνυμα. Ψάχνω καλό αιματολόγο. Έχω διαβάσει για τις Τσεκούρα και Λευκού πολύ καλά λόγια. Αλλά με την μεν Τσεκούρα μια φορά που προσπάθησα να κλείσω ραντεβού ήταν αδύνατο. Για τη δε Λευκού έχω καταλάβει ότι δεν αναλαμβάνει τώρα νέες ασθενείς από Αθήνα. Και για άλλον αιματολόγο εάν έχετε κάποιον καλό να μου προτείνετε θα είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη η πρότασή σας! Ευχαριστώ!!

Διαβασα για εναν αιματολογο τον Χατζηαντωνιου Βασιλη, ειδικευεται στην κυηση, μαλιστα τον βρηκα στο αλλο φορουμ που υπαρχει στο parentscafe και εχει ανοιξει τοπικ για να τον ρωτουν κοριτσια σχετικα με την θρομβοφιλια. Δεν ξερω αν τον εχετε ακουστα κ αν τον γνωριζετε, ασ μας πουν κοριτσια την αποψη τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κατι; 
Ολες μας οι εξετασεις βγηκαν σουπερ κι οταν εννοω ολες -ολες. Το μονο που βρέθηκε ειναι που βγαζω πολυ ινσουλίνη και παιρνω glucophage ( μετα απο καμπύλη ζαχαρου στα πλαίσια διερεύνησης ) . 2 αποτυχ. Ετ στο ενεργητικό μου. Για προεμφυτευτικο που ζήτησα μου ειπε ακριβως ο,τι παρέθεσε η @N.Angel λετε να έφταιγε αυτο; Παιζει ρολο η άτιμη η ινσουλίνη; Ο ντοκ μου ειπε ισως ναι . Πφφφφ... εχω απελπιστεί. 

Να σε ρωτησω απο την καμπυλη ζαχαρου το ανακαλυψες? εχεις καποιο συμπτωμα που να μαρτυραει το θεμα σου με την ινσουλινη? Δεν ρυθμιζεται η ινσουλινη τι σου ειπε ο γατρος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Να σε ρωτησω απο την καμπυλη ζαχαρου το ανακαλυψες? εχεις καποιο συμπτωμα που να μαρτυραει το θεμα σου με την ινσουλινη? Δεν ρυθμιζεται η ινσουλινη τι σου ειπε ο γατρος? 

Αυτα τα θεμαα ρυθμιζονται,απο χαπια και περιορισμους στη διατροφη.Φαινονται απο την διερευνηση με τις καμπυλες ζαχαρου και ινσουλινης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως εχουν ελλειψη κ τα utrogestan? Η φαρμακοποιος μου μου πεταξε κατι τετοιο κ ανησυχησα, μου ειπε οτι μια παρτιδα την απεσυραν (δεν ξερω γιατι)..κ αυτα ειναι κ πιο ακριβα...δεν γινεται να τα παιρνουμε κ ολα ετσι χωρις συνταγη...αντε τα cyclacur ηταν φτηνα...

Δεν φτανει που εχουμε το αγχος μας να εχουμε τωρα κ για αυτα. αν θα τα βρουμε για να κανουμε προσπαθεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κατι; 
Ολες μας οι εξετασεις βγηκαν σουπερ κι οταν εννοω ολες -ολες. Το μονο που βρέθηκε ειναι που βγαζω πολυ ινσουλίνη και παιρνω glucophage ( μετα απο καμπύλη ζαχαρου στα πλαίσια διερεύνησης ) . 2 αποτυχ. Ετ στο ενεργητικό μου. Για προεμφυτευτικο που ζήτησα μου ειπε ακριβως ο,τι παρέθεσε η @N.Angel λετε να έφταιγε αυτο; Παιζει ρολο η άτιμη η ινσουλίνη; Ο ντοκ μου ειπε ισως ναι . Πφφφφ... εχω απελπιστεί. 

Την καμπυλη σακχαρου και πολλες αλλες αιματολογικες εμενα στην κλινικη τις ζητησανε χωρις καν να εχω ξεκινησει ακομα.Εσενα σε εβαλε μετα να τις κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Οντως εχουν ελλειψη κ τα utrogestan? Η φαρμακοποιος μου μου πεταξε κατι τετοιο κ ανησυχησα, μου ειπε οτι μια παρτιδα την απεσυραν (δεν ξερω γιατι)..κ αυτα ειναι κ πιο ακριβα...δεν γινεται να τα παιρνουμε κ ολα ετσι χωρις συνταγη...αντε τα cyclacur ηταν φτηνα...

Δεν φτανει που εχουμε το αγχος μας να εχουμε τωρα κ για αυτα. αν θα τα βρουμε για να κανουμε προσπαθεια..

Και μενα με προβληματιζουν οσα διαβαζω αλλα απο το utrogestan ξερω οτι εχει παρομοιο το duphaston και αλλο ενα που δε θυμαμαι.τα θυμαμαι απο το καιρο π εκανα σπερματεγχυσεις.Ας μην κανουμε σαν τους ψεκασμενους με τα χαρτια υγιειας στα λοκντάουν.Εμενα προσωπικα μου ειπε οτι να μην παρω τιποτα απο φαρμακειο και οτι το καθενα φαρμακο στην Ελλαδα υπαρχει νομος να υπαρχουν αλλα 2 παρομοια και αν τελειωσουν αυτα,υπαρχουν και τα γενοσημα.Φαντασου να ειχα παρει 30 κουτια σικλακουρ,που ειναι φτηνα,και να μου πει οπως και μου ειπε οτι δεν τα χρειαζομαι.Θα πηγαινε καποια που τα ειχε αναγκη,μιας που αυτα χρησιμοποιουνται στην εμμηνοπαυση,και δεν θα τα εβισκε εξαιτιας μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...