Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Angel ποσο λυπάμαι... δες και την άλλη βδομάδα μήπως αλλάξει κάτι..δεν ξέρεις ποτέ, ίσως έχει καθυστερημένη ανάπτυξη..  σε αιματολογο είχες πάει?τα είχες ελεγξει αυτά?

Οχι δεν εχω παει..ειχα κανει καποιες εξετασεις θρομβοφιλιας δεν εδειξαν κατι ανησυχητικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ελα κοριτσι μου!!!! Αχ τι κρίμα!!! Στενοχωρηθηκα πολυ... Μακαρι να γινει κατι και να έρθουν τα πανω κατω... αλλα καταλαβαινω την κατάσταση σου! 
Εγω ακουσα αχνα τον ήχο της καρδιάς της 6η εβδομάδα και δυο μερες μετα τιποτα!!!

Εγω εκανα καρυοτυπο εμβρύου, με νοσοκομειο, αναισθησιολόγο, γυναικολόγο και ολα κομπλέ στοίχισε 750+20€ το rapid test! 
 

Λυπαμαι παααααρα πολυ ☹️☹️

Σε ευχαριστω πολυ!!! Σε νοσοκομειο την εκανες; Εγω μαλλον σε κλινικη θα παω γιατι ο γυναικολογος μου εκει ειναι κ δεν ξερω ποσο θα βγει κ αυτο το κοστουμι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Τι λες βρε κορίτσι! Πόσο κρίμα! Για να καταλάβω, λες πως έβαλες έμβρυο ελεγμένο μετά από προεμφυτευτικό κ τελικά φαίνεται προβληματικό; Δεν έχω λόγια... Κουράγιο κ δύναμη σου εύχομαι μόνο...

Δεν ξερω τι φταιει κ δεν αναπτυσσεται σωστα...θελω να διαπιστωσω οτι οντως δεν εχει χρωμοσωμικα...

παντως κοριτσια διαβασα σε ενα αλλο φορουμ οτι ο προεμφυτευτικος σου δειχνει αν εχει καποιες χρωμ ανωμαλιες που εντοπιζονται οταν ειναι 5 ημερων αλλα δεν σου εγγυαται οτι δεν θα βγαλει μετα στις επομενες διαιρεσεις αλλες χρωμ ανωμαλιες..δεν ξερω αν ισχυει αυτο..αλλα αν ισχυει τοτε ποιο το νοημα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!!! Σε νοσοκομειο την εκανες; Εγω μαλλον σε κλινικη θα παω γιατι ο γυναικολογος μου εκει ειναι κ δεν ξερω ποσο θα βγει κ αυτο το κοστουμι...

Τι να πω;;; Πολυ λυπάμαι... ☹️☹️
Εγω ναι σε νοσοκομειο την εκανα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Δεν ξερω τι φταιει κ δεν αναπτυσσεται σωστα...θελω να διαπιστωσω οτι οντως δεν εχει χρωμοσωμικα...

παντως κοριτσια διαβασα σε ενα αλλο φορουμ οτι ο προεμφυτευτικος σου δειχνει αν εχει καποιες χρωμ ανωμαλιες που εντοπιζονται οταν ειναι 5 ημερων αλλα δεν σου εγγυαται οτι δεν θα βγαλει μετα στις επομενες διαιρεσεις αλλες χρωμ ανωμαλιες..δεν ξερω αν ισχυει αυτο..αλλα αν ισχυει τοτε ποιο το νοημα;

Κι εγω καπου το εχω διαβάσει... 

Δεν ρώτησες το γιατρο σου να σου πει λεπτομερώς για τον προεμφυτευτικο; Εγω δε τον εχω δει ακομη απο κοντα για να ξερω ακριβως πως και τι! 
Οταν μου πει κατι θα σου πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κι εγω καπου το εχω διαβάσει... 

Δεν ρώτησες το γιατρο σου να σου πει λεπτομερώς για τον προεμφυτευτικο; Εγω δε τον εχω δει ακομη απο κοντα για να ξερω ακριβως πως και τι! 
Οταν μου πει κατι θα σου πω... 

οταν θα εχω κατι απτο στα χερια μου θα κανω μια κουβεντα..τωρα σου λενε οτι μπορει να συμβει παλλινδρομη, οτι δεν ειχε την δυναμικη το εμβρυο κ τετοιες αερολογιες...αν μαθεις πες μου ναι θα ηθελα πολυ να ξερω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η N.Angel είπε:

οταν θα εχω κατι απτο στα χερια μου θα κανω μια κουβεντα..τωρα σου λενε οτι μπορει να συμβει παλλινδρομη, οτι δεν ειχε την δυναμικη το εμβρυο κ τετοιες αερολογιες...αν μαθεις πες μου ναι θα ηθελα πολυ να ξερω!! 

Εμένα πάντως από το εργαστήριο που είχα πάει να μιλήσω για τον προεμφυτευτικο μου είχαν πει ότι δεν σου εγγυώνται ότι δεν θα έχει χρωμοσωμικες,  έχεις μια κάλυψη γύρω στο 90%. Για αυτό και πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε αμνιοπαρακεντηση ή τις συναφείς εξετασεις (δεν θυμάμαι πως τις λένε) τον κατάλληλο μηνα (3ο ή 5ο)

Επίσης επειδή παίρνουν κομμάτι του εμβρυου και το εξετάζουν (δεν παίρνουν ολόκληρο το έμβρυο) μπορεί να έχουν πάρει κομμάτι που είναι υγιές, ενώ να υπάρχει βλάβη στο υπόλοιπο έμβρυο.  Γιατί λένε ότι το έμβρυο είναι σαν το μωσαϊκό. Αποτελείται από διάφορα κομμάτια και δεν μπορούν να τα τσεκάρουν όλα.

Εγω για την αποξεση είχα πληρώσει 500 σε κλινική (συμπεριλαμβανομένου του γιατρού και του αναισθησιολογου) και στον καρυοτυπο είχα πληρώσει γύρω στα 150 ( ο γενετιστής όμως είναι φίλος μας και μας έκανε άλλη τιμή).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

οταν θα εχω κατι απτο στα χερια μου θα κανω μια κουβεντα..τωρα σου λενε οτι μπορει να συμβει παλλινδρομη, οτι δεν ειχε την δυναμικη το εμβρυο κ τετοιες αερολογιες...αν μαθεις πες μου ναι θα ηθελα πολυ να ξερω!! 

Ναι θα σου πω ο,τι μάθω κι εγω... 

Αυτα συμβαίνουν δυστυχως... και με φυσική σύλληψη μπορεις να τα εχεις αυτα!! Παλι με πιθανότητες παίζουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εμένα πάντως από το εργαστήριο που είχα πάει να μιλήσω για τον προεμφυτευτικο μου είχαν πει ότι δεν σου εγγυώνται ότι δεν θα έχει χρωμοσωμικες,  έχεις μια κάλυψη γύρω στο 90%. Για αυτό και πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε αμνιοπαρακεντηση ή τις συναφείς εξετασεις (δεν θυμάμαι πως τις λένε) τον κατάλληλο μηνα (3ο ή 5ο)

Επίσης επειδή παίρνουν κομμάτι του εμβρυου και το εξετάζουν (δεν παίρνουν ολόκληρο το έμβρυο) μπορεί να έχουν πάρει κομμάτι που είναι υγιές, ενώ να υπάρχει βλάβη στο υπόλοιπο έμβρυο.  Γιατί λένε ότι το έμβρυο είναι σαν το μωσαϊκό. Αποτελείται από διάφορα κομμάτια και δεν μπορούν να τα τσεκάρουν όλα.

Εγω για την αποξεση είχα πληρώσει 500 σε κλινική (συμπεριλαμβανομένου του γιατρού και του αναισθησιολογου) και στον καρυοτυπο είχα πληρώσει γύρω στα 150 ( ο γενετιστής όμως είναι φίλος μας και μας έκανε άλλη τιμή).

Οι πληροφοριες σου πολυ σημαντικες!! Σε ευχαριστω! Οποτε αυτο που λες για το μωσαικο κ ελεγχο να κανεις δεν ξερεις ποτε πως θα προκυψουν τα πραγματα ειναι καθαρα θεμα τυχης..τι να πω να εχω τοσο χαλια ποιοτητα ωαριων; Ειμαι 37. Κ πως την βελτιωνω; Με πιανει μεγαλη απογοητευση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η N.Angel είπε:

Οι πληροφοριες σου πολυ σημαντικες!! Σε ευχαριστω! Οποτε αυτο που λες για το μωσαικο κ ελεγχο να κανεις δεν ξερεις ποτε πως θα προκυψουν τα πραγματα ειναι καθαρα θεμα τυχης..τι να πω να εχω τοσο χαλια ποιοτητα ωαριων; Ειμαι 37. Κ πως την βελτιωνω; Με πιανει μεγαλη απογοητευση...

Κοίτα το να συμβει αυτό με το μωσαϊκό δεν είναι πολύ συχνό. Απλά υπάρχει και αυτή η πιθανότητα.  Πάντως ενώ εγώ έκανα εξωσωματικη τωρα για να κάνω προεμφυτευτικο, οταν πήγα στο εργαστήριο και μίλησα μαζί τους δεν ήμουν τόσο σίγουρη ότι ηθελα. Από αυτά που μου έλεγαν λέω στο τέλος θα πάω για μαλλί και θα βγω κουρεμένος. Υπέγραψα ένα έγγραφο που έλεγε: " δεν φέρουμε ευθύνη για το ένα, δεν φέρνουμε ευθύνη για το αλλο" Και ξενέρωσα. Τελικά δεν προχωρήσαμε σε προεμφυτευτικο γιατί δεν προχωρούσαν και καλά τα έμβρυα, είχαν μείνει και λίγα.

Εσύ γιατί λες ότι έχεις κακή ποιότητα ωαρίων? Από πού προκύπτει αυτό?

Αυτό συνήθως φαίνεται από το γεγονός ότι δεν προχωρανε τα γονιμοποιημενα ωάρια. Πχ εγώ ενώ είχα βγάλει 21 με 15 καλά, στο τέλος έμειναν μονο 3 έμβρυα.  Αυτό δείχνει κακή ποιότητα ωαρίων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοίτα το να συμβει αυτό με το μωσαϊκό δεν είναι πολύ συχνό. Απλά υπάρχει και αυτή η πιθανότητα.  Πάντως ενώ εγώ έκανα εξωσωματικη τωρα για να κάνω προεμφυτευτικο, οταν πήγα στο εργαστήριο και μίλησα μαζί τους δεν ήμουν τόσο σίγουρη ότι ηθελα. Από αυτά που μου έλεγαν λέω στο τέλος θα πάω για μαλλί και θα βγω κουρεμένος. Υπέγραψα ένα έγγραφο που έλεγε: " δεν φέρουμε ευθύνη για το ένα, δεν φέρνουμε ευθύνη για το αλλο" Και ξενέρωσα. Τελικά δεν προχωρήσαμε σε προεμφυτευτικο γιατί δεν προχωρούσαν και καλά τα έμβρυα, είχαν μείνει και λίγα.

Εσύ γιατί λες ότι έχεις κακή ποιότητα ωαρίων? Από πού προκύπτει αυτό?

Αυτό συνήθως φαίνεται από το γεγονός ότι δεν προχωρανε τα γονιμοποιημενα ωάρια. Πχ εγώ ενώ είχα βγάλει 21 με 15 καλά, στο τέλος έμειναν μονο 3 έμβρυα.  Αυτό δείχνει κακή ποιότητα ωαρίων.

Εχω διαβάσει και για αυτη τη μέθοδο προεμφυτευτικου 

5DFA0275-523C-44E0-ACA0-526D7041E943.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Εχω διαβάσει και για αυτη τη μέθοδο προεμφυτευτικου 

5DFA0275-523C-44E0-ACA0-526D7041E943.png

Ναι νομίζω ετσι λεγόταν. Το ίδιο είναι, απλά δεν ελέγχουν ολόκληρο το έμβρυο, αλλά ένα κομμάτι του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοίτα το να συμβει αυτό με το μωσαϊκό δεν είναι πολύ συχνό. Απλά υπάρχει και αυτή η πιθανότητα.  Πάντως ενώ εγώ έκανα εξωσωματικη τωρα για να κάνω προεμφυτευτικο, οταν πήγα στο εργαστήριο και μίλησα μαζί τους δεν ήμουν τόσο σίγουρη ότι ηθελα. Από αυτά που μου έλεγαν λέω στο τέλος θα πάω για μαλλί και θα βγω κουρεμένος. Υπέγραψα ένα έγγραφο που έλεγε: " δεν φέρουμε ευθύνη για το ένα, δεν φέρνουμε ευθύνη για το αλλο" Και ξενέρωσα. Τελικά δεν προχωρήσαμε σε προεμφυτευτικο γιατί δεν προχωρούσαν και καλά τα έμβρυα, είχαν μείνει και λίγα.

Εσύ γιατί λες ότι έχεις κακή ποιότητα ωαρίων? Από πού προκύπτει αυτό?

Αυτό συνήθως φαίνεται από το γεγονός ότι δεν προχωρανε τα γονιμοποιημενα ωάρια. Πχ εγώ ενώ είχα βγάλει 21 με 15 καλά, στο τέλος έμειναν μονο 3 έμβρυα.  Αυτό δείχνει κακή ποιότητα ωαρίων.

Εγω εβγαλα 9 ωαρια τα 7 ηταν ωριμα κ απο αυτα τα 3 εγιναν βλαστοκυστες...οπου τλκ ειχα μια καλη για ετ. Η μια ειχε το συνδρομο μου κ η αλλη πολλες ανευπλοειδιες κ η τριτη απο οτι προκυπτει κατι δεν πηγε καλα, γι αυτο σκεφτηκα μηπως ευθυνονται τα ωαρια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

 

Screenshot_20210408-235700_Office.jpg

Και μένα αυτό ήταν να μου κάνουν. Η φωτο είναι από το έντυπο συναίνεσης που μας έστειλαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Αυτο μου εκαναν!

Τι να πω ρε κορίτσια!! Δεν ειμαστε γιατροί! Σε μια εγκυμοσύνη συντρέχουν πολλα πραγματα για να ολοκληρωθεί, θετικά η οχι... θεμα πιθανοτήτων! Τι να πω καποια στιγμη δε θα πετύχουμε την πιθανότητα να πανε ολα καλα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Τι να πω ρε κορίτσια!! Δεν ειμαστε γιατροί! Σε μια εγκυμοσύνη συντρέχουν πολλα πραγματα για να ολοκληρωθεί, θετικά η οχι... θεμα πιθανοτήτων! Τι να πω καποια στιγμη δε θα πετύχουμε την πιθανότητα να πανε ολα καλα;;; 

το ελπιζω και το ευχομαι για ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Δεν ξερω τι φταιει κ δεν αναπτυσσεται σωστα...θελω να διαπιστωσω οτι οντως δεν εχει χρωμοσωμικα...

παντως κοριτσια διαβασα σε ενα αλλο φορουμ οτι ο προεμφυτευτικος σου δειχνει αν εχει καποιες χρωμ ανωμαλιες που εντοπιζονται οταν ειναι 5 ημερων αλλα δεν σου εγγυαται οτι δεν θα βγαλει μετα στις επομενες διαιρεσεις αλλες χρωμ ανωμαλιες..δεν ξερω αν ισχυει αυτο..αλλα αν ισχυει τοτε ποιο το νοημα;

Έλα ντε! Πες μου κ εσύ τώρα! Δεν ξέρω, η αλήθεια είναι πως κ εγώ το σκέφτομαι πολύ το θέμα του προεμφυτευτικού. Εάν έχει νόημα να μπω στη διαδικασία εννοώ. Ο γιατρός μου το είπε μετά την αποτυχημένη ετ  4 άριστων βλαστοκύστεων πως ίσως λόγω ηλικίας (43) θα έπρεπε να το κάνω. Εγώ όμως κλείνω όλο κ πιο πολύ στο να μην στείλω έμβρυα για έλεγχο. Διαβάζω πολλά στο internet αλλά κ εμπειρίες κοριτσιών σε διάφορα forum κ δεν ξέρω τελικά εάν έχει νόημα... Επίσης σκέφτομαι (δεν το έχω συζητήσει βέβαια με τον γιατρό μου) η επόμενη ετ μου να είναι με έμβρυα 3 ημερών κ όχι βλαστοκύστες οπότε σ' αυτή την περίπτωση δεν μπορώ ούτως ή άλλως να στείλω για έλεγχο ... Ουφ! Σπαζοκεφαλιές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Καλησπερα!!! 
Κι εγω ειχα μια παλινδρομη τωρα πρόσφατα! Εκανα απόξεση και εστειλα κι εγω το εμβρυακι για καρυοτυπο. Βγήκαν τα αποτελέσματα μου χθες, μετα απο ενα μηνα και έδειξε χρωμοσωματικη ανωμαλία! Υπαρχει η πιθανότητα να μην δειξει και τιποτα...

Για την επόμενη φορα μου ειπε ο εξωσωματικος μου οτι θα προχωρήσουμε με προεμφυτευτικο. Δεν εχω ξανά κανει κι εγω... αυτα τα ειπαμε στο τηλ, δε μου ειπε λεπτομέρειες γιατι περιμενω να αδιαθετήσω για να με δει απο κοντα... 

Αυτα!!! 🙂🙂

Καλημέρα, σε ευχαριστώ για την απάντηση . Εμείς λογικά πρέπει να αποβάλλαμε πάνω κάτω πολύ κοντά [smilie=sad10.gif]

26/03/21 έκανα την απόξεση .. Εμένα θα με δει την άλλη βδομάδα ,αν και ιδανικά θα ήθελε να αδιαθετήσω πρώτα αλλά επειδή πέφτει το Πάσχα θέλει να με δει πριν κλείσει.. κι εμένα προεμφυτευτικό μου είπε για να μην ταλαιπωρούμαι ..Τις λεπτομέρειες θα τις συζητήσουμε από κοντά . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dimi1981 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!καλώς ήρθες!σου εύχομαι να τα καταφέρεις!εγώ έκανα προεμφυτευτικο μετα απο 4 αποτυχημένες κυησεις και τώρα οποτε μπορέσω θα τα βάλω. Ελπιζω να μου πάει καλά και να αλλάξει η τύχη μου..θα σας ενημερώσω για να ξέρετε...

Καλημέρα και από εμένα! Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές ! Ανταποδίδω ! Τι ωραία ,αυτό σημαίνει ότι βρήκαν υγιή μωράκια . Αν θες να μου πεις σε πόσα έκανες προεμφυτευτικό και πόσα τελικά ήταν καλά .. Με το καλό να φωλιάσουν στην κοιλίτσα σου και να βγουν μετά από 9 μήνες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Γεια σου Faith! Λυπαμαι για τις παλλινδρομες 😞 

Να σου πω την δικη μου ιστορια...εγω εκανα προεμφυτευτικο για χρωμοσωματα, τωρα ειμαι 7 εβδ κ 4 ημερων, σημερα εκανα υπερηχο κ μαλλον παω για αποξεση γιατι δεν αναπτυσσεται το εμβρυο, ειναι μονο 3χιλ κ δεν καταφεραμε να ακουσουμε καρδια οπως ηταν φυσικο. Δευτερα θα ξανακανω υπερηχο να δουμε πως παει αλλα δυσκολα να αλλαξει κατι... Αν κανουμε αποξεση τλκ εννοειται πως θα ξανακανω καρυοτυπο για να δω τι συμβαινει...δεν μπορω να το χωνεψω δεν μπορω!!!! Κ πιαστηκε κ σε καλη θεση..

ποσο κοστιζει ο καρυοτυπος μετα απο αποβολη κ η αποξεση αν τυχον γνωριζεις;

Γειά σου κορίτσι μου ! πόσο λυπάμαι γι αυτό που περνάς .. Κι εμένα είναι πολύ νωπό ακόμα ..Κάπου εκεί κι εμείς αντιληφθήκαμε ότι δεν προχωράμε καλά αν και ακούσαμε έστω και λίγο την καρδούλα .. Εύχομαι να γίνει το θαύμα και το μικρούλι σου να τα καταφέρει .. 

Ρώτησες τον γιατρό σου γιατί συνέβει αυτό παρόλο που κάνατε προεμφυτευτικό? Εγώ στο μητέρα πλήρωσα 600 € για την απόξεση και το καρυότυπο ( το έστειλαν σε γενετιστή στο εξωτερικό ) . Ο γιατρός μου είναι φίλος με τον πεθέρο μου και μου είπε ότι έκοψε ότι μπορούσε στη τιμή .. Δε ξέρω υπό άλλες συνθήκες πόσο θα πλήρωνα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Έλα ντε! Πες μου κ εσύ τώρα! Δεν ξέρω, η αλήθεια είναι πως κ εγώ το σκέφτομαι πολύ το θέμα του προεμφυτευτικού. Εάν έχει νόημα να μπω στη διαδικασία εννοώ. Ο γιατρός μου το είπε μετά την αποτυχημένη ετ  4 άριστων βλαστοκύστεων πως ίσως λόγω ηλικίας (43) θα έπρεπε να το κάνω. Εγώ όμως κλείνω όλο κ πιο πολύ στο να μην στείλω έμβρυα για έλεγχο. Διαβάζω πολλά στο internet αλλά κ εμπειρίες κοριτσιών σε διάφορα forum κ δεν ξέρω τελικά εάν έχει νόημα... Επίσης σκέφτομαι (δεν το έχω συζητήσει βέβαια με τον γιατρό μου) η επόμενη ετ μου να είναι με έμβρυα 3 ημερών κ όχι βλαστοκύστες οπότε σ' αυτή την περίπτωση δεν μπορώ ούτως ή άλλως να στείλω για έλεγχο ... Ουφ! Σπαζοκεφαλιές!

Καλημερα! Ειλικρινα πιστευα οτι δεν θα συμβει κατι τετοιο με τον προεμφυτευτικο. Βεβαια πρεπει πρωτα να το σιγουρεψω με καρυοτυπο εμβρυου για να δουμε αν δουλευει η οχι κ εφταιξε κατι αλλο...πραγματικα δεν ξερω τι να σε συμβουλεψω...να κανεις μια φορα να δεις μηπως εχεις επιτυχια τλκ πιο πολυ λογω ηλικιας; Κ αν δεν πετυχει μετα ουτε σκεψη ξανα...ειναι ρισκο γιατι κ να μην κανεις παλι μπορει να εχεις αποτυχια...τι να πω! Ακου το ενστικτο σου! Ευχομαι πραγματικα να μην ταλαιπωρηθεις αλλο κ να αποκτησεις ενα-δυο παιδακια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η N.Angel είπε:

Καλημερα! Ειλικρινα πιστευα οτι δεν θα συμβει κατι τετοιο με τον προεμφυτευτικο. Βεβαια πρεπει πρωτα να το σιγουρεψω με καρυοτυπο εμβρυου για να δουμε αν δουλευει η οχι κ εφταιξε κατι αλλο...πραγματικα δεν ξερω τι να σε συμβουλεψω...να κανεις μια φορα να δεις μηπως εχεις επιτυχια τλκ πιο πολυ λογω ηλικιας; Κ αν δεν πετυχει μετα ουτε σκεψη ξανα...ειναι ρισκο γιατι κ να μην κανεις παλι μπορει να εχεις αποτυχια...τι να πω! Ακου το ενστικτο σου! Ευχομαι πραγματικα να μην ταλαιπωρηθεις αλλο κ να αποκτησεις ενα-δυο παιδακια! 

Εννοείται πως έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα πρέπει να κάνεις καρυότυπο εμβρύου. Καταλαβαίνω πως είσαι στα χαμένα κ δεν ξέρεις τι να πεις κ εσύ, τι να συμβουλέψεις. Όταν πάρετε αποτελέσματα, ενημέρωσέ μας αν θέλεις. Αυτές οι εμπειρίες εδώ μέσα όλων των κοριτσιών είναι πολύτιμες για όλες μας. Μέχρι τότε τι να σου πω ... Υπομονή θα σου πω για να το ακούω κ εγώ κ όλα τα κορίτσια εδώ μέσα ... Καλημέρα! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...