Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τιποτα δεν παθαίνεις ούτε πονάς. Σαν να μην το κατάλαβες ένα πράγμα. Εγώ πάντως ήμουν εγκυος χωρίς να το ξέρω και έκανα την υστεροσκοπηση και μου αφαίρεσαν και κάτι συμφυσεις και μου έκαναν και παράλληλα βιοψια ενδομητριου

Θυμαμαι που το είχες ξαναπεί... Πραγματικά δεν το χα ξανακούσει αυτό που έπαθες να κάνεις υστεροσκοπηση ενώ ήσουν έγκυος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Θυμαμαι που το είχες ξαναπεί... Πραγματικά δεν το χα ξανακούσει αυτό που έπαθες να κάνεις υστεροσκοπηση ενώ ήσουν έγκυος...

Είδες? Όσο ζούμε μαθαίνουμε νέα πράγματα.... για αυτό είναι πολύ σημαντικό να γίνει το πρώτο 14ημερο του κυκλου, πριν γίνει η ωορηξια.  Στο έγραψα αυτό για να δεις ότι δεν είναι τίποτα σαν επέμβαση γιατί το μωρο επέζησε της διαδικασίας. Αν ήταν κάτι φοβερό και τρομακτικό, σίγουρα δεν θα είχε επιζήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Είδες? Όσο ζούμε μαθαίνουμε νέα πράγματα.... για αυτό είναι πολύ σημαντικό να γίνει το πρώτο 14ημερο του κυκλου, πριν γίνει η ωορηξια.  Στο έγραψα αυτό για να δεις ότι δεν είναι τίποτα σαν επέμβαση γιατί το μωρο επέζησε της διαδικασίας. Αν ήταν κάτι φοβερό και τρομακτικό, σίγουρα δεν θα είχε επιζήσει.

Έχεις απόλυτο δίκιο...
 Μου είπαν μόλις αδιαθετησω να πάρω τηλέφωνο για να κλείσουμε ραντεβού...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Καλώς σας βρήκα! αληθεια;;;πολύ χαρηκα τωρα! 😊καλη αρχή σου εύχομαι!αυριο παω για τις ορμονολογικές καθως ειμαι στην τριτη ημερα περιόδου αυριο.

Κ εγώ την περιμένω την κυρία κατά την Πέμπτη κ μετά θα πάω κ εγώ... 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.Εκανα χθες εμβρυομεταφορα και σήμερα έχω πόνους περιόδου και δεν μου αρέσει καθόλου αυτό.Εχω απογοητευτεί από την πρώτη μέρα.Την προηγούμενη φορά με θετική χοριακή, δεν είχα τέτοιους πόνους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Εκανα χθες εμβρυομεταφορα και σήμερα έχω πόνους περιόδου και δεν μου αρέσει καθόλου αυτό.Εχω απογοητευτεί από την πρώτη μέρα.Την προηγούμενη φορά με θετική χοριακή, δεν είχα τέτοιους πόνους..

Καλη επιτυχία!!!!!!!!με μια τριψηφια όμορφη χοριακη!!

μην ανησυχείς είναι πολύ νωρίς για οποιο συμπέρασμα!!

μπορει ακόμα να ειναι απόρροια της διέγερσης που έκανες. Δεν ήταν με κατεψυγμένα, έτσι δεν είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Καλη επιτυχία!!!!!!!!με μια τριψηφια όμορφη χοριακη!!

μην ανησυχείς είναι πολύ νωρίς για οποιο συμπέρασμα!!

μπορει ακόμα να ειναι απόρροια της διέγερσης που έκανες. Δεν ήταν με κατεψυγμένα, έτσι δεν είναι?

Με κατεψυγμένα ήταν, η διέγερση έγινε τον Νοέμβριο.Την τελευταία φορά μια μέρα πριν την χοριακή ένιωσα αυτό τον πόνο, τώρα φοβάμαι ότι κάτι δεν πήγε καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Με κατεψυγμένα ήταν, η διέγερση έγινε τον Νοέμβριο.Την τελευταία φορά μια μέρα πριν την χοριακή ένιωσα αυτό τον πόνο, τώρα φοβάμαι ότι κάτι δεν πήγε καλά..

Τότε ήταν κοντά στην περίοδο. Τώρα δεν έχει σχέση. Εγω πιστεύω ότι είναι για καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Με κατεψυγμένα ήταν, η διέγερση έγινε τον Νοέμβριο.Την τελευταία φορά μια μέρα πριν την χοριακή ένιωσα αυτό τον πόνο, τώρα φοβάμαι ότι κάτι δεν πήγε καλά..

Να σε ρωτήσω πόσο ήταν το ενδομήτριο σου για να στα βάλει?ξέρεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Να σε ρωτήσω πόσο ήταν το ενδομήτριο σου για να στα βάλει?ξέρεις?

Τελευταία μέτρηση ήταν 8,1 και ξεκίνησα 5 μέρες προγεστερόνη και τα υπόλοιπα φάρμακα κ την 6η μέρα κάναμε την μεταφορά.Οποτε την ίδια μέρα δεν ξέρω ακριβώς πόσο ήταν.Σε ευχαριστώ για τα λόγια σου, ξέρεις τώρα είναι αυτές οι μέρες οι δύσκολες που όλα φαίνονται περίεργα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elephant είπε:

Τελευταία μέτρηση ήταν 8,1 και ξεκίνησα 5 μέρες προγεστερόνη και τα υπόλοιπα φάρμακα κ την 6η μέρα κάναμε την μεταφορά.Οποτε την ίδια μέρα δεν ξέρω ακριβώς πόσο ήταν.Σε ευχαριστώ για τα λόγια σου, ξέρεις τώρα είναι αυτές οι μέρες οι δύσκολες που όλα φαίνονται περίεργα.

Δεν τα λέω για να σε ηρεμήσω. Πραγματικά το πιστεύω. Εγω όταν είχα θετικες χοριακες πάντα είχα κάτι τραβήγματα και κάτι περίεργους πόνους στις αρχές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Τελευταία μέτρηση ήταν 8,1 και ξεκίνησα 5 μέρες προγεστερόνη και τα υπόλοιπα φάρμακα κ την 6η μέρα κάναμε την μεταφορά.Οποτε την ίδια μέρα δεν ξέρω ακριβώς πόσο ήταν.Σε ευχαριστώ για τα λόγια σου, ξέρεις τώρα είναι αυτές οι μέρες οι δύσκολες που όλα φαίνονται περίεργα.

Εμένα με μετρησε τελευταία φορά 14η μερα και είχα 7.5 οποτε με άφησε ακόμα 4 μέρες μέχρι να ξεκινήσω προγεστερόνη...δεν ξέρω αν τραβάει πολυ ή αν δεν πειράζει  αυτό. Δεν έχω ξανακάνει με κατεψυγμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Εμένα με μετρησε τελευταία φορά 14η μερα και είχα 7.5 οποτε με άφησε ακόμα 4 μέρες μέχρι να ξεκινήσω προγεστερόνη...δεν ξέρω αν τραβάει πολυ ή αν δεν πειράζει  αυτό. Δεν έχω ξανακάνει με κατεψυγμένα 

Παίρνεις cyclacur?Εννοείς 14η μέρα χαπιών?Αν παίρνεις φάρμακα δεν έχεις κανένα πρόβλημα να καθυστερήσεις, είναι ελεγχόμενος κύκλος και με το κατάλληλο ενδομήτριο προχωράς. Πολύ καλύτερα που σε άφησε ώστε να γίνει πιο δεκτικό το ενδομήτριο.θα ξαναπάς για υπέρηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Παίρνεις cyclacur?Εννοείς 14η μέρα χαπιών?Αν παίρνεις φάρμακα δεν έχεις κανένα πρόβλημα να καθυστερήσεις, είναι ελεγχόμενος κύκλος και με το κατάλληλο ενδομήτριο προχωράς. Πολύ καλύτερα που σε άφησε ώστε να γίνει πιο δεκτικό το ενδομήτριο.θα ξαναπάς για υπέρηχο?

Ναι με σικλακουρ. Θα ξαναπάω Παρασκευή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Ναι με σικλακουρ. Θα ξαναπάω Παρασκευή 

Μια χαρά τοτε, προχωράει όπως θα έπρεπε.Πλησιαζει η ώρα λοιπόν, όλα με το καλό σου εύχομαι! Ευχάριστα νέα σύντομα 🌻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου cyclacur που βρίσκεται; Πίνω 6 την ημέρα κ δε μπορω να βρω πουθενα! Τι θα κανω; Εχω αρχίσει και απογοητευομαι! 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Εκανα χθες εμβρυομεταφορα και σήμερα έχω πόνους περιόδου και δεν μου αρέσει καθόλου αυτό.Εχω απογοητευτεί από την πρώτη μέρα.Την προηγούμενη φορά με θετική χοριακή, δεν είχα τέτοιους πόνους..

Κορίτσι μου σου εύχομαι ολόψυχα να γαντζωθει το/τα έμβρυο/α και να πάρεις μια τεράστια χοριακή!!!

Εγώ δεν έχω κάνει ακόμα εμβρυομεταφορα για να έχω η ίδια εμπειρία αλλά από αυτά που διαβάζω από άλλα κορίτσια είναι ότι μπορεί να έχουν τέτοιου είδους πονακια κ ότι κάθε εμβρυομεταφορα είναι διαφορετική!! Δλδ δεν σημαίνει ότι ο,τι συμπτώματα είχες στην πρώτη, θα έχεις και στη 2η κτλ!! 

Οπότε, πιστεύω άδικα αγχώνεσαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου cyclacur που βρίσκεται; Πίνω 6 την ημέρα κ δε μπορω να βρω πουθενα! Τι θα κανω; Εχω αρχίσει και απογοητευομαι! 😔

Εγω είχα απο προηγούμενη φορά.ευτυχως τα είχα κρατήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dimi1981 είπε:

Εγω είχα απο προηγούμενη φορά.ευτυχως τα είχα κρατήσει 

Πηγαινε σε συνοικιακά φαρμακεία. Εγω σε ένα βρήκα κάτι τελευταία και μου τα έδωσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Τελευταία μέτρηση ήταν 8,1 και ξεκίνησα 5 μέρες προγεστερόνη και τα υπόλοιπα φάρμακα κ την 6η μέρα κάναμε την μεταφορά.Οποτε την ίδια μέρα δεν ξέρω ακριβώς πόσο ήταν.Σε ευχαριστώ για τα λόγια σου, ξέρεις τώρα είναι αυτές οι μέρες οι δύσκολες που όλα φαίνονται περίεργα.

Κι εσύ με σικλακουρ έκανες?το 8,1 θυμάσαι σε ποια μέρα του κύκλου ήταν?έχω ψιλοαγχωθει που πάει τόσο αργά. Βέβαια έχω μεγάλο κύκλο αλλα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο σε τεχνητά οιστρογόνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου cyclacur που βρίσκεται; Πίνω 6 την ημέρα κ δε μπορω να βρω πουθενα! Τι θα κανω; Εχω αρχίσει και απογοητευομαι! 😔

Ασε με τα cyclacur μεγάλο προβλημα!! Μακαρι να παρει μπρος η παραγωγή των divina οπως μας ενημέρωσε η @Nefeliap!! 
Εγω ρωτησα σε ενα μεγάλο φαρμακείο και μου ειπαν οτι θα προμηθεύονται και τα αντίστοιχα απο Γαλλία και Αγγλία και επισης μου ειπαν οτι φέρνουν κατι αλλα μονο τα άσπρα αντίστοιχα... θα ρωτησω και τον εξωσωματικό για αυτα τα αλλα... Μεχρι τοτε υπομονη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα , κορίτσια...Επειδή και εγώ θα ξαναμπώ στη διαδικασία για δεύτερη φορά τον Μάϊο που περνάω επιτροπή,προσπαθώ να βρω και εγώ τα cyclacur και η ενημέρωση που έχουν τα φαρμακεία είναι ότι θα είναι διαθέσιμα τον Μάιο του 2022.Υπαρχειια σελίδα στο facebook που μια κοπέλα αναφέρθηκε στο θέμα αυτό και ανέβασε μια λίστα με κάποια άλλα χάπια που κάνουν την ίδια δουλειά.Αυτο βασικά με συννενόηση εξωσωματικος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Κορίτσι μου σου εύχομαι ολόψυχα να γαντζωθει το/τα έμβρυο/α και να πάρεις μια τεράστια χοριακή!!!

Εγώ δεν έχω κάνει ακόμα εμβρυομεταφορα για να έχω η ίδια εμπειρία αλλά από αυτά που διαβάζω από άλλα κορίτσια είναι ότι μπορεί να έχουν τέτοιου είδους πονακια κ ότι κάθε εμβρυομεταφορα είναι διαφορετική!! Δλδ δεν σημαίνει ότι ο,τι συμπτώματα είχες στην πρώτη, θα έχεις και στη 2η κτλ!! 

Οπότε, πιστεύω άδικα αγχώνεσαι!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο 🌻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Κι εσύ με σικλακουρ έκανες?το 8,1 θυμάσαι σε ποια μέρα του κύκλου ήταν?έχω ψιλοαγχωθει που πάει τόσο αργά. Βέβαια έχω μεγάλο κύκλο αλλα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο σε τεχνητά οιστρογόνα. 

Ναι με σικλακουρ, την 12η μέρα του κύκλου είχα 8,1. Μη σε αγχωνει αυτό όμως, το κακό θα ήταν να προχωρήσει με μη έτοιμο ενδομήτριο.Την Παρασκευή που θα πας θα σου πει λογικά να ξεκινήσεις προγεστερόνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...