Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η I want a baby είπε:

Έτυχε κ Σάββατο μεσημέρι  που είναι κλειστά όλα αιματολογικά κλπ. 

Μήπως να πας σε ένα εφημερεύον νοσοκομείο να κάνεις μια χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η I want a baby είπε:

Ευχαριστώ κοπέλα μου. Στο κινητό τον πήρα, δεν μου είπε τίποτα να πάρω επιπλέον. Μετά πήρα τον δικό μου που με παρακολουθεί εδώ που μένω κ μου έδωσε επιπλεον utrogestan κ μου ειπε να ξεκουραστώ.

Είχες κ πόνους περιόδου; Έχω κατακόκκινο αίμα.

Είχα τα πονάκια που είχα κ πριν όχι κάτι διαφορετικό, όταν είδες κατακόκκινο αίμα τον πήρες; Γιατί μένα στα καφέ μου είχε πει κλαιν μαιν και στην αιμορραγία μ έστειλε για χοριακη κ μετά για την ένεση συν τα ουτρο. Κατακόκκινο είχα κ γω κορίτσι μου. 3 φορές είδα συνολικά κόκκινο αίμα μέσα στο πρώτο 3μηνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μήπως να πας σε ένα εφημερεύον νοσοκομείο να κάνεις μια χοριακή;

Το σκέφτηκα σλλά λόγω covid θα μας βγάλουν τίποτα θετικούς κ θα τρεχουμε και άλλο. Θα πάω τη Δευτέρα. Ότι μπόρεσα έκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Έτσι το έχασες;

 Κορίτσι μου μάλλον μπερδευτήκαμε... Παρόμοια περιπτωση με την @twinkletwinlkle εννοουσα. Έβγαλα 22 ωαρια κ έμεινα με 3 έμβρυα, μετριας ποιοτητας. Γι'αυτό ρώτησα για την ποιοτητα των ωαρίων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Είχα τα πονάκια που είχα κ πριν όχι κάτι διαφορετικό, όταν είδες κατακόκκινο αίμα τον πήρες; Γιατί μένα στα καφέ μου είχε πει κλαιν μαιν και στην αιμορραγία μ έστειλε για χοριακη κ μετά για την ένεση συν τα ουτρο. Κατακόκκινο είχα κ γω κορίτσι μου. 3 φορές είδα συνολικά κόκκινο αίμα μέσα στο πρώτο 3μηνο

Ήταν ροζ όταν τον πήρα. Αλλά δεν μου ενέπνευσε ασφαλεια κ πήρα τον δικό μου.

Τι να πω μακάρι αν κ δεν το νομίζω. Είμαι σαν να έχω περίοδο, πόνος κ στη μέση κ στη κοιλια που δεν ελιχα πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

 Κορίτσι μου μάλλον μπερδευτήκαμε... Παρόμοια περιπτωση με την @twinkletwinlkle εννοουσα. Έβγαλα 22 ωαρια κ έμεινα με 3 έμβρυα, μετριας ποιοτητας. Γι'αυτό ρώτησα για την ποιοτητα των ωαρίων. 

Συγγνώμη. Απο τη σύγχυσή μου νόμιζα απάντησες σ'εμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αυτό με τις πολυκυστικές... αν σου πω οτι εν τελει δεν εχω καταλαβει... Μεγάλωσα γνωριζοντας οτι εχω πολυκυστικές, μετά κατα τα 30 μου ειπαν οτι δεν εχω και τωρα μου λενε για υποψια πολυκυστικων. Μαλλον εχω αλλα όχι σε μεγαλο βαθμο. 

Κατά τα άλλα δεν μιλησα και πολύ. Την Πέμπτη πάω για λαπαροσκοπηση για να δω αν εχω ενδομητριωση. Αν έχω, ίσως να οφειλεται εκει η κακή ποιοτητα των ωαρίων.

Εγώ που μια ζωή δεν ήξερα ότι έχω πολυκυστικες, κανένας γιατρός δεν μου το είχε πει κ ο εξωσωματικής μου μου είπε ότι έχω τον "τυπο" των πολυκυστικων. Ενώ οι ορμονικές που είχα κάνει ήταν καλές, βγάζω πολλα ωαρια κ οχι ποιοτικα από ότι φαίνεται... Κορίτσι μου δεν ξέρω αν η Ενδομητριωση έχει σχέση με την ποιότητα των ωαριων.. Ας μας πουν κ τα κορίτσια που ίσως ξέρουν καλυτερα! 

Καλη επιτυχία σου ευχομαι!!! Όλα καλά να πανε! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Ήταν ροζ όταν τον πήρα. Αλλά δεν μου ενέπνευσε ασφαλεια κ πήρα τον δικό μου.

Τι να πω μακάρι αν κ δεν το νομίζω. Είμαι σαν να έχω περίοδο, πόνος κ στη μέση κ στη κοιλια που δεν ελιχα πριν.

Ναι στα καφέ κ τα ροζ δε δίνει σημασία. Στείλε ένα μνμ. Εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου!! Μακάρι να έχει γαντζωθεί το εμβρυακι σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Έχω χεστεί απο τον φόβο μου. Πρώτη χοριακή 124, δεύτερη 335 και τρίτη 894. Παίρνω γιατρό μου λέει  για ένα έμβρυο πας τρένο. Κλείνουμε να δούμε σάκο τη Δευτέρα αυτή μεθαύριο. 

Όλα τέλεια... Σήμερα μεσημέρι βλέπω λίγο ροζ στο σκούπισμα, λέω οκ συμβαίνει, παίρνω γιατρό του κέντρου μου λέει συνέχισε κανονικά τα φάρμακα δεν είναι τίποτα. Μετά απο λίγο ροή, κατακόκκινο αίμα, έβαλα σερβιέτα, σκούρα κομμάτια στο χαρτί, πόνος περιόδου πόνος στη μέση. Παίρνω τον γιατρό μου που είναι να πάω Δευτέρα. Του εξηγώ κ του λέω πιστεύω πως απέβαλλα. Μου λέει μην βγάζεις συμπεράσματα έλα να σε δω. Πάω δε βλέπει τίποτα μέσα στη μήτρα ούτε με κοιλιακο ούτε με κολπικό υπέρηχο. Μου λέει πάνω απο τις 1500 μονάδες φαίνεται ο σάκος. Λέω πριν 3 μέρες ειχα 900 άρα σήμερα 3 μέρες μετά θα ήμουν κοντά στις 2000. 

 

Έχω απο το μεσημέρι σερβιέτα, αίμα περιόδου, ενοχλήσεις περιόδου. Νιώθω πως απέβαλλα. Ο γιατρός μου λέει να πάω κ Δευτέρα να με ξανα δει κ να κάνω χοριακή.  Νιώθω πως το έχασα.

Κορίτσια έτσι είναι η αποβολή την 5η βδομάδα; Παίζει να είχατε ίδια συμπτώματα κ να συνέχισε; Νιώθω πως δε πάνε καλά τα πράγματα.

Εγώ είχα 2 αποβολές στην 5η εβδομάδα.Στην πρώτη  είχα αίμα χωρίς όμως ιδιαίτερο πονο.Παρότι η χοριακη μου ήταν πάνω από 2000 όταν πήγα να με δει δεν υπήρχε τίποτα μέσα στη μήτρα και μετά απλά επανέλαβα τη χοριακη για να δω ότι πέφτει.Στη δεύτερη αποβολή  με χοριακη 1700 πήγα και είδαμε σάκο,μόλις γύρισα σπίτι είχα κόκκινο αιμα και πονούσε η μήτρα μου.

Σιγουρα δεν είναι καλό να έχεις αίμα αλλά έχουμε δει και περιπτώσεις που όλα πήγαν καλά στο τέλος!Να ξεκουραστείς και φυσικά να πας να κάνεις τη χοριακη σου τη Δευτέρα για να δεις τι γίνεται.Εύχομαι να γίνει η ανατροπή και όλα να πάνε καλά  γλυκό μου κορίτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Συγγνώμη. Απο τη σύγχυσή μου νόμιζα απάντησες σ'εμένα.

Δεν πειραζει κορίτσι μου. Το κατάλαβα! Ψυχραιμία!!! Ξεκουραση κ ολα καλα θα πανε! 

Αν πας αυριο το πρωί σε κάποιο μαιευτήριο να κάνεις χοριακη? Μήπως εκεί κάνουν κ δεν έχεις κ το θέμα του covid... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ναι στα καφέ κ τα ροζ δε δίνει σημασία. Στείλε ένα μνμ. Εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου!! Μακάρι να έχει γαντζωθεί το εμβρυακι σου 

Τώρα απευθυνθηκα στον δικό μου. Τι άλλο να μου πει δλδ; Μου είπε να πάρω Δευτερα να ενημερώσω.

Σ'ευχαριστώ κορίτσι μου. Θα δω ίσως του στείλω αύριο το πρωί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Δεν πειραζει κορίτσι μου. Το κατάλαβα! Ψυχραιμία!!! Ξεκουραση κ ολα καλα θα πανε! 

Αν πας αυριο το πρωί σε κάποιο μαιευτήριο να κάνεις χοριακη? Μήπως εκεί κάνουν κ δεν έχεις κ το θέμα του covid... 

Δε ξέρω κορίτσι μου... μου είπε να μη βγω κ να ξεκουραστω μέχρι τη Δευτέρα  Έχει νόημα να τρέξω αύριο για χοριακή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Εγώ είχα 2 αποβολές στην 5η εβδομάδα.Στην πρώτη  είχα αίμα χωρίς όμως ιδιαίτερο πονο.Παρότι η χοριακη μου ήταν πάνω από 2000 όταν πήγα να με δει δεν υπήρχε τίποτα μέσα στη μήτρα και μετά απλά επανέλαβα τη χοριακη για να δω ότι πέφτει.Στη δεύτερη αποβολή  με χοριακη 1700 πήγα και είδαμε σάκο,μόλις γύρισα σπίτι είχα κόκκινο αιμα και πονούσε η μήτρα μου.

Σιγουρα δεν είναι καλό να έχεις αίμα αλλά έχουμε δει και περιπτώσεις που όλα πήγαν καλά στο τέλος!Να ξεκουραστείς και φυσικά να πας να κάνεις τη χοριακη σου τη Δευτέρα για να δεις τι γίνεται.Εύχομαι να γίνει η ανατροπή και όλα να πάνε καλά  γλυκό μου κορίτσι! 

Και με'μένα το ίδιο πιστεύω έγινε. Μακάρι να γίνει το θαύμα τι να πω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η I want a baby είπε:

Τώρα απευθυνθηκα στον δικό μου. Τι άλλο να μου πει δλδ; Μου είπε να πάρω Δευτερα να ενημερώσω.

Έχουμε δει περιπτώσεις να πηγαίνουν ολα καλα, γυναικες να μην έχουν καταλαβει τίποτα και τελικά να έχουν αποβαλει. Έχουμε δει και γυναίκες να έχουν γεμίσει αίμα, να νομίζουν ότι έχουν αποβάλει και τελικά να πηγαίνουν όλα καλα.

Να σκέφτεσαι θετικά, προσπάθησε να κάνεις υπομονή μέχρι τη Δευτέρα και ό, τι είναι να γίνει θα γίνει.

Όπως είπες και εσυ, έκανες ό, τι περνούσε από το χερι σου. Τίποτα δεν έχει τελειωσει όμως ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Έχουμε δει περιπτώσεις να πηγαίνουν ολα καλα, γυναικες να μην έχουν καταλαβει τίποτα και τελικά να έχουν αποβαλει. Έχουμε δει και γυναίκες να έχουν γεμίσει αίμα, να νομίζουν ότι έχουν αποβάλει και τελικά να πηγαίνουν όλα καλα.

Να σκέφτεσαι θετικά, προσπάθησε να κάνεις υπομονή μέχρι τη Δευτέρα και ό, τι είναι να γίνει θα γίνει.

Όπως είπες και εσυ, έκανες ό, τι περνούσε από το χερι σου. Τίποτα δεν έχει τελειωσει όμως ακόμα.

Το εύχομαι να είναι έτσι. Σευχαριστώ για το κουράγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Εγώ που μια ζωή δεν ήξερα ότι έχω πολυκυστικες, κανένας γιατρός δεν μου το είχε πει κ ο εξωσωματικής μου μου είπε ότι έχω τον "τυπο" των πολυκυστικων. Ενώ οι ορμονικές που είχα κάνει ήταν καλές, βγάζω πολλα ωαρια κ οχι ποιοτικα από ότι φαίνεται... Κορίτσι μου δεν ξέρω αν η Ενδομητριωση έχει σχέση με την ποιότητα των ωαριων.. Ας μας πουν κ τα κορίτσια που ίσως ξέρουν καλυτερα! 

Καλη επιτυχία σου ευχομαι!!! Όλα καλά να πανε! 🙏

Εμένα πάντως ο γιατρός μου μου είπε ότι η ενδομητρίωση έχει άμεση σχέση με την ποιότητα των ωαρίων, γι αυτό άλλωστε και μπαίνω στη διαδικασία της λαπαροσκόπησης. Καλή τύχη και σε σένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Εγώ που μια ζωή δεν ήξερα ότι έχω πολυκυστικες, κανένας γιατρός δεν μου το είχε πει κ ο εξωσωματικής μου μου είπε ότι έχω τον "τυπο" των πολυκυστικων. Ενώ οι ορμονικές που είχα κάνει ήταν καλές, βγάζω πολλα ωαρια κ οχι ποιοτικα από ότι φαίνεται... Κορίτσι μου δεν ξέρω αν η Ενδομητριωση έχει σχέση με την ποιότητα των ωαριων.. Ας μας πουν κ τα κορίτσια που ίσως ξέρουν καλυτερα! 

Καλη επιτυχία σου ευχομαι!!! Όλα καλά να πανε! 🙏

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Και μένα ο τελευταίος γιατρός που πήγα κατάλαβε ότι έχω πολυκυστικες... Τόσα χρόνια δεν το ήξερα γιατί είχα κανονικά περίοδο και σχεδόν κάθε μήνα πονάω όταν έχω ωορηξία.. Έχω μπερδευτεί και εγώ βέβαια..  Εμένα μου έδωσε inogest και γιατί έχω το στίγμα, και πήγα σε ενδοκρινολόγο και μου έδωσε Glucophage λόγω αντίστασης ινσουλίνης,  d3 και πίνω και t4 λόγω χασιμότο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Δε ξέρω κορίτσι μου... μου είπε να μη βγω κ να ξεκουραστω μέχρι τη Δευτέρα  Έχει νόημα να τρέξω αύριο για χοριακή; 

Αφου σου ειπε ο γιατρος σου να ξεκουραστεις, τοτε ακουσε τον και μην βγεις! Υπομονη μεχρι τη Δευτερα! Ευχομαι ολα να πανε καλα!!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εμένα πάντως ο γιατρός μου μου είπε ότι η ενδομητρίωση έχει άμεση σχέση με την ποιότητα των ωαρίων, γι αυτό άλλωστε και μπαίνω στη διαδικασία της λαπαροσκόπησης. Καλή τύχη και σε σένα! 

Ναι ε? Δεν το ηξερα! Η λαπαροσκοπηση ειναι το μονο που δεν εχω κανει. Θα το εχω στα υποψη μου και θα ρωτησω κ τον γιατρο μου. Θα περιμενω νεα σου! Σ ευχαριστω πολυ! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Το σκέφτηκα σλλά λόγω covid θα μας βγάλουν τίποτα θετικούς κ θα τρεχουμε και άλλο. Θα πάω τη Δευτέρα. Ότι μπόρεσα έκανα.

Μακαρι να μην ειναι αποβολή κοριτσι μου!!! 
Κατσε να ξεκουραστεις!! Και εχεις δικιο οτι μπόρεσες εκανες και ο,τι ειναι να γινει θα γινει! Ας ελπίσουμε οτι ειναι ενα μεμονωμένο γεγονος και οτι δε θα ειναι κατι κακο!! 
Σου ευχομαι κοριτσακι μου να πανε ολα καλα!!! Καλη τυχη!! ❤️❤️❤️😍😍😍🍀🙏! Να πανε ολα καλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Ναι ε? Δεν το ηξερα! Η λαπαροσκοπηση ειναι το μονο που δεν εχω κανει. Θα το εχω στα υποψη μου και θα ρωτησω κ τον γιατρο μου. Θα περιμενω νεα σου! Σ ευχαριστω πολυ! 😀

Σάμπως ξέρω και εγώ? Κάθε τρεις και λίγο κάτι νέο μαθαίνω.  Και εγώ το μόνο που δεν εχω κανει, είναι αυτό.  Είπα να το κάνω και αυτό να δούμε τι θα δείξει...

Ναι θα σου πω να ξέρεις και εσύ 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Για ιδιωτικά θα σου πω. Στο δικό μου κέντρο έκανα ωοληψια πλήρωσα  το ποσό μου έδωσαν απόδειξη έκανα την εμβρυομεταφορα πλήρωσα το ποσο μου έδωσαν την απόδειξη. Αυτές τις αποδείξεις τις κρατάς και τις δίνει στον ΕΟΠΥΥ σαν αποδεικτικό ότι πλήρωσες για να πάρεις το επίδομα . Τώρα για το δημόσιο δεν νομίζω να ισχύει. Γιατί δεν πληρώνεις όσα δίνεις στα ιδιωτικά.

 

Ναι έτσι πιστεύω και εγώ ότι στο δημόσιο δεν ισχύει!! Όχι πως τα 350€ είναι και σοβαρο επίδομα σε σχέση με τα χιλιάρικα που δίνεις αλλα λέμε τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@I want a baby μείνε ξαπλωμένη και εύχομαι όλα να πάνε καλά... Μπορεί να είναι μια αποκόλληση, το εχουμε ξαναδεί! Εμένα στη δικιά μου αποβολή πέρυσι δεν είχα καθόλου αίμα! Η αδερφή μου  πριν λίγα χρόνια που είχε πολύ αίμα είχε τελικά μια αποκόλληση και όλα πήγαν καλά με τα ουτροτζεσταν!! Καταλαβαίνω πόσο δυσκολο ειναι να περιμένεις αλλά δε μπορείς να κάνεις κάτι... Μείνε ξαπλωμένη και προσευχησου όλα να πάνε καλά!!! ❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

Βραχύ πρωτόκολλο και είχα δύο ωάρια από τα οποία το 1 ήταν άριστο.150 μονάδες puregon κάθε μέρα για 6 μέρες και παράλληλα 2 cyclacour την ημέρα και utrgogestan 200αρι 2 την ημέρα και φυλλικό 1, αντιπηκτικες ενέσεις και βιταμίνη d3.Το ίδιο πρωτόκολλο θα κάνω και την δεύτερη φορά γιατί δεν είχα κάποιο πρόβλημα.Απλα έχω χαμηλή Αμη(0.43) και στον κύκλο αυτό δεν είχα πολλά ωάρια.Με την υστεροσκοπηση που έκανα μου είπαν πως είναι πιο γόνιμο τώρα το χωράφι όπως το αποκαλούν ,και το θετικό ότι κατάφερα να πιάσω άρα θα μπορέσω και πάλι.Ελπιζω να τα καταφέρω στην δεύτερη προσπάθεια.Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι;

Παίζει να μην σου ταίριαξε το φάρμακο; Μήπως να το ρωτήσεις την άλλη φορά που θα τον δεις κ πριν ξεκινήσεις επόμενη διέγερση; Θύμισέ μου ηλικία;

Εγώ κάνω μια παύση μετά την αποτυχημένη ετ του Φεβρουαρίου για να ξεκουραστεί ψυχή κ σώμα! Λόγω ηλικίας δεν έχω κ πολλά περιθώρια για μεγάλα διαλείμματα αλλά στο μεταξύ κάνω κ επιπλέον εξετάσεις όπως π.χ το era map κ περιμένω αποτελέσματα. Περνάω επιτροπή στις 20/5 οπότε θα αρχίσω το μάζεμα με φυσικό κ παράλληλα τροποποιημένο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@I want a baby Καλημέρα κορίτσι μου, πώς είσαι σήμερα; Καταλαβαίνω την αγωνία σου αν κ δεν έχω βρεθεί στη θέση αυτή... Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι απλά μια σύντομη περιπέτεια κ να πάνε όλα κατ´ευχήν! 🙏🏻🤞🏻🤗🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...