Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Νομίζω ότι τώρα μαζί με τη @Vrouva88 είμαστε οι επόμενες για χοριακη στις 24/3!!!  Παμε και για άλλες θετικές χοριακες!!! Κορίτσια μονο θετική σκέψη θέλουμε!!!! Και δε περνάνε οι ατιμες οι μέρες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ένα έχω να πω. Ο επιμένων νικά! Κάποια στιγμή όλες μας θα τα καταφέρουμε αργά ή γρήγορα.  Έχω πολλές ιστορίες που με έχουν εμπνεύσει.  Μια φίλη μου χωρις να έχει κανένα προωθήσεις ούτε αυτή ούτε ο αντρας της εμεινε εγκυος με την 6η ετ μετά από 1,5 χρόνο εξωσωματικων (3 εξωσωματικές,  6 ετ) . Ταλαιπωρωθηκε? Ναι. Κουράστηκε? Ναι. Τα κατάφερε? ΝΑΙ!!! Και το μωράκι της τώρα είναι ενός έτους.

Θα ρθει για όλες μας αυτή η στιγμή, για άλλες πιο σύντομα και με λιγότερο πόνο για άλλες μας πιο αργά και με περισσότερο πόνο. Το αποτέλεσμα όμως είμαι σίγουρη ότι θα είναι το ίδιο για όλες μας!!!

Μακαρι κοριτσι μου η στιγμη μας να ερθει!!! Αυτο που λες, οσο πιο σύντομα και οσο πιο ανώδυνα... Αντε να ακούμε θετικά νεα!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Νομίζω ότι τώρα μαζί με τη @Vrouva88 είμαστε οι επόμενες για χοριακη στις 24/3!!!  Παμε και για άλλες θετικές χοριακες!!! Κορίτσια μονο θετική σκέψη θέλουμε!!!! Και δε περνάνε οι ατιμες οι μέρες....

Σας ευχομαι και στις δυο μια τριψηφια χοριακη κοριτσια και σε όλες μόνο θετικά αποτελέσματα και ευτυχία !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Οοοο ναι! Καρυοτυπο, κυστικη, θρομβοφιλια, ANA, ορμονικές, καλλιέργεια, υστεροσκοπιση, λαπαροσκοπιση, σπερμοδιαγραμμα, οξειδωτικό στρες, κατακερματισμό dna, ,ενδοκρινολόγο, ΝΟΜΙΖΩ ΟΛΑ! 🥴

Κατάλαβα! Σου εύχομαι τα καλύτερα σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό για την απάντηση!! Στον σύζυγό μου το είπε, σε μένα δεν τόλμησε να το πει. Γιατί ξέρει ότι δεν θέλω να χάνω χρόνο. Κι όσο του το λέω τόσο με πάει πιο μετά... Δεν ξέρω γιατί. Μάλλον έχει πολύ δουλειά τώρα 🙄 Ισως επειδή έβγαλε έναν μικρό πολύποδα; Δεν βγάζεις άκρη... 

Μα ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το λόγο της καθυστέρησης. Υποτίθεται ότι η υστεροσκοπηση γίνεται και άμεσα σχετικά γίνεται η επόμενη ετ. Και αφού τα λέει στον άντρα σου βάλε και εσύ τον άντρα σου μπροστά να του πει "μπλα μπλα μπλα γιατρέ μου,,,γιατί να καθυστερούσε εφόσον όλο αυτό γίνεται γιατί η υστεροσκοπηση βοηθά στο άμεσο μέλλον"??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Νομίζω ότι τώρα μαζί με τη @Vrouva88 είμαστε οι επόμενες για χοριακη στις 24/3!!!  Παμε και για άλλες θετικές χοριακες!!! Κορίτσια μονο θετική σκέψη θέλουμε!!!! Και δε περνάνε οι ατιμες οι μέρες....

Αντε βρε κορίτσια καλη επιτυχια και καλη συνεχεια, μονο θετική συνεχεια απο δω και πέρα!!! Αντε ανοίξτε το δρομο να παρουμε και οι αλλες σειρά!!! Μπραβο ρε κορίτσια μου!! ❤️❤️❤️🙂🙂🙂😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Οοοο ναι! Καρυοτυπο, κυστικη, θρομβοφιλια, ANA, ορμονικές, καλλιέργεια, υστεροσκοπιση, λαπαροσκοπιση, σπερμοδιαγραμμα, οξειδωτικό στρες, κατακερματισμό dna, ,ενδοκρινολόγο, ΝΟΜΙΖΩ ΟΛΑ! 🥴

Για μενα ησουν ατυχη κ η 3η θα ειναι η τυχερη!!Τα ποσοστα ειναι χαμηλα .θα το λεω συνεχως!! Ιn the best prognosis patients, it is expected that over 40% will have a baby after their first IVF cycleand about 70% will be successful after three cycles 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!

8η μέρα μετά απο εμβρυομεταφορά πήρα τα αποτελέσματα χοριακής 124.68 !!!! Δεν το πιστεύω μας άκουσε όλη η πολυκατοικία απο τη  χαρά!!!!

Ελπίζω να συνεχίσει και να μας πάει καλά!!!

 

Δεν πατάω στη γη, τα έχω χαμένα! Δεν το πιστεύω!

 

Νταξει τελειο νουμερο!! θα Παει μια χαρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!

8η μέρα μετά απο εμβρυομεταφορά πήρα τα αποτελέσματα χοριακής 124.68 !!!! Δεν το πιστεύω μας άκουσε όλη η πολυκατοικία απο τη  χαρά!!!!

Ελπίζω να συνεχίσει και να μας πάει καλά!!!

 

Δεν πατάω στη γη, τα έχω χαμένα! Δεν το πιστεύω!

 

Μπράβο!!! Υπέροχα νέα!!! Με το καλό κορίτσι μου! Καλούς διπλασιασμούς να έχεις τώρα!! Επιτέλους να ακούμε ευχάριστα να παίρνουμε κουράγιο όλες!  ♥️♥️♥️ Τα καλύτερα νέα οι θετικές χοριακές! 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!! Δεν με αφήνει να κάνω άλλες αντιδράσεις!

Διαβάζω όλα τα σχόλιά σας και τις ευχές σας!!!

Ακόμη παλεύω να το συνειδητοποιήσω!

Δευτέρα πάω για δεύτερη χοριακή !

Η μισή προσπάθεια ανήκει σε εσάς! Στα κορίτσια του forum που έγραφα ότι ένιωθα, με στηρίξατε, μου δώσατε πληροφορίες που χωρίς εσας δεν θα γνώριζα! Λεπτομέρειες που δεν μου είπε κανένας γιατρός και χάρη σ'εσας τους ζάλιζα να μην πάει κάτι λάθος!

Σας ευχαριστώ πολύ γι'αυτό!

Σας εύχομαι απο καρδιάς όλες να πάρετε τη χαρά που πήρα εγώ σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξεκινάει η αντίστροφη μέτρηση για τα cyclacur....έχει γίνει αναστολή παραγωγής από 8/3/21 ως 10/5/22 (κάτι τέτοιο διάβασα αν googlaρετε θα το βρείτε) ,,,οπότε ξεκινήστε και ψάξτε σε όποιο περιφερειακό φαρμακείο υπάρχει και προμηθευτείτε. Θεωρητικά γύρω στα 30 κουτιά για 90 μέρες πάνω κάτω χρειάζονται,,, ευτυχώς είναι οικονομικά. Στην αρχή όταν μου το είπαν γέλασα αλλά είναι γεγονός. Επειδή είναι ακόμα νωρίς θα βρείτε αν ψάξετε. Καλό σκ και πολλές υπέροχες εγκυμοσύνες εύχομαι σε όλες. Στις "παλιές" και αγαπημένες μας που είναι άπειρες να χαίρονται τα ζουζουνακια τους τα όμορφα. 🙏👶❤️🥰😘😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!

8η μέρα μετά απο εμβρυομεταφορά πήρα τα αποτελέσματα χοριακής 124.68 !!!! Δεν το πιστεύω μας άκουσε όλη η πολυκατοικία απο τη  χαρά!!!!

Ελπίζω να συνεχίσει και να μας πάει καλά!!!

 

Δεν πατάω στη γη, τα έχω χαμένα! Δεν το πιστεύω!

 

Τι ωραίο νέο!!!!!όταν ακούω τέτοια παίρνω θάρρος!!φοβερή τιμή για 8η μέρα!!!!!!!μπράβο καλό διπλασιασμό αν και μου φαίνεται σίγουρος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!

8η μέρα μετά απο εμβρυομεταφορά πήρα τα αποτελέσματα χοριακής 124.68 !!!! Δεν το πιστεύω μας άκουσε όλη η πολυκατοικία απο τη  χαρά!!!!

Ελπίζω να συνεχίσει και να μας πάει καλά!!!

 

Δεν πατάω στη γη, τα έχω χαμένα! Δεν το πιστεύω!

 

Συγχαρητήρια!!!!!Τι όμορφα νέα είναι αυτά!!! 🎉🎉🎉
Να έχεις μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!

8η μέρα μετά απο εμβρυομεταφορά πήρα τα αποτελέσματα χοριακής 124.68 !!!! Δεν το πιστεύω μας άκουσε όλη η πολυκατοικία απο τη  χαρά!!!!

Ελπίζω να συνεχίσει και να μας πάει καλά!!!

 

Δεν πατάω στη γη, τα έχω χαμένα! Δεν το πιστεύω!

 

Στα έλεγα πως άδικα χαλιόσουν;;; Στα έλεγα! Αχ, να μας ακούτε εμάς τις μεγαλοκοπέλες! Μπράβο μικρή μου! Να έχεις μια όμορφη, ανέφελη κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Χαλάρωσε τώρα ε! 💪🏻🤞🏻🤗😉😘💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια μου....εκανα την ωοληψια σήμερα και εγώ...Πρώτη φορά... 7 ωαριακια πήραμε...και ο θεος βοηθός...εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας...🙏

στις On 19/3/2021 at 10:17 ΠΜ, ο/η troia είπε:

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Frid είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστω για την ευχή σου και το ενδιαφέρον σου ,εγω προσπαθώ 4 χρονια τώρα ,έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και ειμαστε καλά σε ολα έχω όμως πολυκυστικες και είμαι πλέον 37 όποτε είπαμε να κάνουμε εξωσωματικη.Έκανα ωοληψια Σεπτέμβρη και πρώτη εμβρυομεταφορα Δεκέμβρη ,έμεινα έγκυος αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε!Εκλαψα τόσο πολύ όταν μου είπαν ότι  ειμαι έγκυος ,ένοιωσα  τέτοια ανακούφιση που έκλαιγα μπροστά στη μικροβιολόγο και γελούσα μαζί δεν μπορούσα να το ελέγξω ,ακόμα το σκεφτομαι και χαίρεται η ψυχή μου!Μετα απογοητευτικάμε αρκετά αλλά ξέραμε ότι δεν ήμασταν ούτε οι πρώτοι ούτε οι τελευταίοι και το ξεπεράσαμε !Τωρα προσπαθώ 2 μήνες να παω στην επόμενη και τελευταία εμβρυομεταφορα αλλά το άτιμο το ενδομήτριο δε λέει να μεγαλώσει όποτε θα δείξει αν ολα πάνε καλά μάλλον θα γίνει αυτό το μήνα !!!Με το καλο και σε εσενα στην καινουρια σου προσπάθεια και ευχομαι να έχεις θετικότατα αποτελέσματα 

Καλώς όρισες κορίτσι κ από εμένα! Εδώ θα τα λέμε όλες μας όλα! Όσα δεν λέμε παραέξω! 😉

Εύχομαι να συνεχίσεις με δύναμη κ πίστη τον αγώνα σου κ σύντομα να απολαύσεις τους καρπούς! Κ εσύ κ όλες μας! Γιατί μας αξίζει! 💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου....εκανα την ωοληψια σήμερα και εγώ...Πρώτη φορά... 7 ωαριακια πήραμε...και ο θεος βοηθός...εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας...🙏

 

Μια χαρά κορίτσι! Καλές γονιμοποιήσεις τώρα! 🤞🏻💪🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου....εκανα την ωοληψια σήμερα και εγώ...Πρώτη φορά... 7 ωαριακια πήραμε...και ο θεος βοηθός...εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας...🙏

 

Όλα καλά να πάνε κοπέλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η condios είπε:

Κορίτσια ξεκινάει η αντίστροφη μέτρηση για τα cyclacur....έχει γίνει αναστολή παραγωγής από 8/3/21 ως 10/5/22 (κάτι τέτοιο διάβασα αν googlaρετε θα το βρείτε) ,,,οπότε ξεκινήστε και ψάξτε σε όποιο περιφερειακό φαρμακείο υπάρχει και προμηθευτείτε. Θεωρητικά γύρω στα 30 κουτιά για 90 μέρες πάνω κάτω χρειάζονται,,, ευτυχώς είναι οικονομικά. Στην αρχή όταν μου το είπαν γέλασα αλλά είναι γεγονός. Επειδή είναι ακόμα νωρίς θα βρείτε αν ψάξετε. Καλό σκ και πολλές υπέροχες εγκυμοσύνες εύχομαι σε όλες. Στις "παλιές" και αγαπημένες μας που είναι άπειρες να χαίρονται τα ζουζουνακια τους τα όμορφα. 🙏👶❤️🥰😘😍

Τα cyclacur δύστυχος ως το 2022 δεν θα υπάρχουν τα αντικαθιστά με η ιατροί με τα divina 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου....εκανα την ωοληψια σήμερα και εγώ...Πρώτη φορά... 7 ωαριακια πήραμε...και ο θεος βοηθός...εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας...🙏

 

Έρχονται τα καλύτερα ,με το καλο τα παγωτινια σου ( ωαριακια ) να σου δώσουν ένα γερό μωράκι σύντομα 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η soudim είπε:

Καλησπέρα σας!!! Είμαστε και εμείς από τα ατυχα ζευγάρια που προσπαθούν πολλά χρόνια για μωράκι αλλά τίποτα. Πρόσφατα επισκέφτηκαμε ένα κέντρο υπογονιμοτητας στη Πάτρα που μένουμε και κάνοντας μόνο ένα κολπικό υπέρηχογράφημα και διχω; κάποιες εξετάσεις περαιτέρω μας είπε να πάμε από εβδομάδα με 3000 στο χέρι για να προχωρήσουμε σε εξωσωματική με ξένα ωάρια. Λόγω ηλικίας μας είπε ότι είναι λίγες οι πιθανότητες με δικά μου ωάρια και ότι εφαρμόζοντας αυτή τη μέθοδο θα είχαμε σχεδόν σίγουρο αποτέλεσμα. Το συνολικό κόστος θα ήταν 5000 ευρώ. Δε θα έπρεπε να προχωρήσει σε κάποιες εξετάσεις; Ποιες είναι αυτές; Ξέρει κάποια να μου πει κάποιο κέντρο γονιμοτητας στη Πάτρα; 

Ποια είναι η ηλικία σου κορίτσι μου κ είναι τόσο απαγορευτική που σε στέλνει χωρίς εξετάσεις απευθείας σε δανεικά; Πάρτο αλλιώς κορίτσι μου, άλλαξε γιατρό, κάνε τις εξετάσεις που πρέπει από περιέργεια που λέει ο λόγος κ έλα Αθήνα για τα πιο σοβαρά κ μην χάνεις άλλο χρόνο με τους άσχετους στην τελική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλώς όρισες κορίτσι κ από εμένα! Εδώ θα τα λέμε όλες μας όλα! Όσα δεν λέμε παραέξω! 😉

Εύχομαι να συνεχίσεις με δύναμη κ πίστη τον αγώνα σου κ σύντομα να απολαύσεις τους καρπούς! Κ εσύ κ όλες μας! Γιατί μας αξίζει! 💝

Καλώς σας βρηκα κορίτσι ,είμαι ήδη πιο αισιόδοξη με τις τόσες ευχές που δέχομαι εδώ μέσα και ναι μας αξίζει και θα βοηθήσουμε η μια την άλλη και μέχρι τέλος του χρόνου θα τα έχουμε καταφέρει όλες ,το πιστεύω 😊!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Αχ αυτό πόσες φορές το σκέφτομαι. Πόσο εύκολα ερχεται για κάποιους και δεν καταλαβαίνουν τι ευλογία είναι αυτή πο έχουν!

Έχω έναν συνάδελφο στη δουλειά, είναι 40 χρονών, έκανε 3 γάμους και 3 παιδιά, ένα με την καθε μια. Ξανα χώρισε και επειδή είναι νέος ακόμη ψάχνεται και 4η γυναίκα, θα κάνει ακόμα ένα και με εκείνη και παίζει να σπέρνει παιδιά για χρόνια και γυρνάει και μου λέει μια φορά. Αντε τι κάνετε τόσο καιρό, τι παντρεύτηκες δε θα κάνεις κανένα παιδί; Τι το καθυστερείς;

Που δεν ξέρουν τι τραβάμε και επειδή αυτός κάνει παιδιά αμέσως νομίζει πως είναι απλά στη θέλησή μας και ότι "κωλοβαράμε" όπως μου είπε. Σκάω όταν βλέπω τέτοιους ανθρώπους και αν μάθουν ότι κάνεις ετ θα σε κοροιδεύουν κιόλας!

Τώρα ξέρεις τι θα του πεις; Είμαι έγκυος τώρα, γιατί τώρα γουστάραμε! Άντε με τον κάθε ηλίθιο που ανοίγει το στόμα του κ δεν ξέρει τι λέει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Σας διαβαζω και ειπα κι εγω να πω την ιστορια μου( καποιες ισως τα εχουμε ξαναπεί) . 
Εν συντομία λοιπον, 3 σπερματενχύσεις τιποτα. Σεπτεμβρη του 2020 1η εξωσωμ. στον Π γιατι αφου οι εξετασεις μ ηταν οκ κ του αντρα μ ειπαμε να παμε εκει τσακ μπαμ να γινει. 3 έμβρυα 5ης μέρας φρέσκα βαλαμε τιποτα 0 χοριακη. Υστεροσκοπιση, ngs ολα καλα. Ιανουαριο 2η εξως. Κατεψυγμένα 3 έμβρυα 3ης μέρας. Παλι Ο χοριακη. 
εγω να πεσω να πεθανω λεω τωρα; Να παω σε αιματολογο, να κανω κι αλλες εξετσεσεις; Προεμφυτευτικο; Μου λεει οχι οχι παμε για την 3η εξως. Δε μπορουσα ομως ηθελα να ειμαι σιγουρη οτι δε φταιει κατι ή αν φταιει. Να διορθωθεί. Τεσπα παω τα κανω ολα και αιματολογικά (Λευκού) , ενδοκρινολόγο, ξανα ορμονικές, καλλιέργεια, ο αντρας μου ξανα ολα απο την αρχη και ολα ειναι καλα! 
μ Δεν ξερω τι να φταιει, δεν ξερω αν θα μοορω να γινω μαμα, δε ξερω αν αντέξω αλλη αποτυχία 🥺ζητω συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο 😞

Φυσικά κ θα αντέξεις! Τι είναι αυτά που σκέφτεσαι; Κ μόνο που μπήκες στην διαδικασία αυτή κάτι λέει! Πως είσαι δυνατή κ πως το θέλεις πολύ! Κ ξέρεις πως όταν κάτι θέλεις πολύ ποιος συνομωτεί ε; Όλο το σύμπαν! 

Είμαστε με τον ίδιο γιατρό. Για το era test δεν σου μίλησε; Δεν σου ζήτησε να το κάνεις μήπως κάπου εκεί το χάνετε; Δεδομένου ότι απ´ότι λες τα έχεις κάνει όλα τα άλλα; Τι ηλικία έχεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Τα cyclacur δύστυχος ως το 2022 δεν θα υπάρχουν τα αντικαθιστά με η ιατροί με τα divina 

Ενημέρωσε σε παρακαλώ αν γνωρίζεις πόσο κοστίζουν αυτά τα divina , αν γράφονται και αν όντως είναι αντίστοιχα με τα cyclacur. 😘😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Στο μεταξύ κορίτσια, πήρα τηλέφωνο σ αυτό το κέντρο που σας έλεγα εδώ στη γειτονιά, αλλά δεν έχουν ραντεβου κι αυτοί πριν τις 7 Ιουλίου! 😫 πφφφ Θα λυσσάξω μέχρι την αυχενική να ξέρετε... 🤪🤣🤣 Η μόνη μου επιλογή είναι τα επείγοντα, αλλά δε θέλω και να πάω εκεί χωρίς να υπάρχει κάποιο "θέμα", ξερω γω... Τέλος πάντων, τουλάχιστον με απασχολεί αρκετά η δουλειά και ξεχνιέμαι, παρήγγειλα κι ένα παζλ να περάσουν οι μέρες ευχάριστα 😅
    • αύριο εχω στις 20.30 το ραντεβού.. έβαλα απόγευμα γιατί το πρωί με τη ζέστη δεν την παλεύω!
    • Ναι μια φορά με επιασε! Θα μ πει την επόμενη βδομαδα που θα παω για Doppler η γιατρός αν γύρισε   εγω την Πέμπτη  εχω παιδίατρο! 😊  
    • Άσε ασε... Μη νομίζεις και στο Ηνωμένο Βασίλειο έτσι είναι!! Η κολλητή μου μένει εκεί και όταν ήταν έγκυος στις 12 εβδομάδες κι εκεί σε δέχονται στο δημόσιο. Πιο πριν μόνο ιδιωτικά αν μπορείς...  Εδώ πάντως σου λένε να πας στα επείγοντα πριν τις 12εβδ αν έχεις ανησυχητικά συμπτώματα εκτός κι αν συνεννοηθείς με τον οικογενειακό γιατρό και σε παραπέμψει για υπέρηχο πιο νωρίς. Δηλαδή χωρίς λόγο κι αιτία δεν βγάζεις άκρη... Οι περισσότερες γυναίκες πηγαίνουν ιδιωτικά 2-3 φορές και μετά αν δε τους το επιτρέπει το οικονομικό συνεχίσουν με το δημόσιο και περιορισμένα ραντεβού ..😩
    • Α έτσι όπως το έγραψες ότι πηγές εκτάκτως κάπως καταλάβα ότι πηγές χθές. Σόρρυ, δε διάβασα σωστά 😅 σε κάθε περίπτωση, είσαι όλο και πιο κοντά στο ραντεβού σου, όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου ❤️ σου στέλνουμε οοοολη τη θετική ενέργεια ✨ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...