Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλως ηρθες κοριτσι μου!!! Εδω ειμαστε για να συζητάμε ο,τι μας απασχολεί, μας αγχώνει και δε μπορουμε να συζητήσουμε με άλλους ανθρώπους που ισως δεν κατανοούν οπως τα κορίτσια εδω που ειμαστε σε αυτήν την δύσκολη περιπέτεια της εξωσωματικής! Σε τι φαση εισαι εσυ; Εγω περιμενω για καινουρια προσπάθεια... καλη επιτυχια και σε σενα κοριτσι μου! 🥰❤️🙂

Καλησπέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστω για την ευχή σου και το ενδιαφέρον σου ,εγω προσπαθώ 4 χρονια τώρα ,έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και ειμαστε καλά σε ολα έχω όμως πολυκυστικες και είμαι πλέον 37 όποτε είπαμε να κάνουμε εξωσωματικη.Έκανα ωοληψια Σεπτέμβρη και πρώτη εμβρυομεταφορα Δεκέμβρη ,έμεινα έγκυος αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε!Εκλαψα τόσο πολύ όταν μου είπαν ότι  ειμαι έγκυος ,ένοιωσα  τέτοια ανακούφιση που έκλαιγα μπροστά στη μικροβιολόγο και γελούσα μαζί δεν μπορούσα να το ελέγξω ,ακόμα το σκεφτομαι και χαίρεται η ψυχή μου!Μετα απογοητευτικάμε αρκετά αλλά ξέραμε ότι δεν ήμασταν ούτε οι πρώτοι ούτε οι τελευταίοι και το ξεπεράσαμε !Τωρα προσπαθώ 2 μήνες να παω στην επόμενη και τελευταία εμβρυομεταφορα αλλά το άτιμο το ενδομήτριο δε λέει να μεγαλώσει όποτε θα δείξει αν ολα πάνε καλά μάλλον θα γίνει αυτό το μήνα !!!Με το καλο και σε εσενα στην καινουρια σου προσπάθεια και ευχομαι να έχεις θετικότατα αποτελέσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστω για την ευχή σου και το ενδιαφέρον σου ,εγω προσπαθώ 4 χρονια τώρα ,έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και ειμαστε καλά σε ολα έχω όμως πολυκυστικες και είμαι πλέον 37 όποτε είπαμε να κάνουμε εξωσωματικη.Έκανα ωοληψια Σεπτέμβρη και πρώτη εμβρυομεταφορα Δεκέμβρη ,έμεινα έγκυος αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε!Εκλαψα τόσο πολύ όταν μου είπαν ότι  ειμαι έγκυος ,ένοιωσα  τέτοια ανακούφιση που έκλαιγα μπροστά στη μικροβιολόγο και γελούσα μαζί δεν μπορούσα να το ελέγξω ,ακόμα το σκεφτομαι και χαίρεται η ψυχή μου!Μετα απογοητευτικάμε αρκετά αλλά ξέραμε ότι δεν ήμασταν ούτε οι πρώτοι ούτε οι τελευταίοι και το ξεπεράσαμε !Τωρα προσπαθώ 2 μήνες να παω στην επόμενη και τελευταία εμβρυομεταφορα αλλά το άτιμο το ενδομήτριο δε λέει να μεγαλώσει όποτε θα δείξει αν ολα πάνε καλά μάλλον θα γίνει αυτό το μήνα !!!Με το καλο και σε εσενα στην καινουρια σου προσπάθεια και ευχομαι να έχεις θετικότατα αποτελέσματα 

Κι εγω ειχα μια παλινδρομη!! Ασε τι στενοχώρια!!

Προχωραμε μπροστά ομως και συνεχίζουμε... 

Μια χαρα θα τα πας κοριτσι μου και θα πας κι εσυ σύντομα για νεα προσπάθεια! Και μακαρι να ειναι αυτο το μηνα! 🙏
Σε ευχαριστω και για τις δικές σου ευχες! Ευχομαι αυτη η φορα να ειναι η τυχερη μας!! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστω για την ευχή σου και το ενδιαφέρον σου ,εγω προσπαθώ 4 χρονια τώρα ,έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και ειμαστε καλά σε ολα έχω όμως πολυκυστικες και είμαι πλέον 37 όποτε είπαμε να κάνουμε εξωσωματικη.Έκανα ωοληψια Σεπτέμβρη και πρώτη εμβρυομεταφορα Δεκέμβρη ,έμεινα έγκυος αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε!Εκλαψα τόσο πολύ όταν μου είπαν ότι  ειμαι έγκυος ,ένοιωσα  τέτοια ανακούφιση που έκλαιγα μπροστά στη μικροβιολόγο και γελούσα μαζί δεν μπορούσα να το ελέγξω ,ακόμα το σκεφτομαι και χαίρεται η ψυχή μου!Μετα απογοητευτικάμε αρκετά αλλά ξέραμε ότι δεν ήμασταν ούτε οι πρώτοι ούτε οι τελευταίοι και το ξεπεράσαμε !Τωρα προσπαθώ 2 μήνες να παω στην επόμενη και τελευταία εμβρυομεταφορα αλλά το άτιμο το ενδομήτριο δε λέει να μεγαλώσει όποτε θα δείξει αν ολα πάνε καλά μάλλον θα γίνει αυτό το μήνα !!!Με το καλο και σε εσενα στην καινουρια σου προσπάθεια και ευχομαι να έχεις θετικότατα αποτελέσματα 

Καλός ήρθες κοπέλα μου!! Και λυπάμαι που έγινε αυτό η επόμενη να είναι και η τυχερή σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστω για την ευχή σου και το ενδιαφέρον σου ,εγω προσπαθώ 4 χρονια τώρα ,έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και ειμαστε καλά σε ολα έχω όμως πολυκυστικες και είμαι πλέον 37 όποτε είπαμε να κάνουμε εξωσωματικη.Έκανα ωοληψια Σεπτέμβρη και πρώτη εμβρυομεταφορα Δεκέμβρη ,έμεινα έγκυος αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε!Εκλαψα τόσο πολύ όταν μου είπαν ότι  ειμαι έγκυος ,ένοιωσα  τέτοια ανακούφιση που έκλαιγα μπροστά στη μικροβιολόγο και γελούσα μαζί δεν μπορούσα να το ελέγξω ,ακόμα το σκεφτομαι και χαίρεται η ψυχή μου!Μετα απογοητευτικάμε αρκετά αλλά ξέραμε ότι δεν ήμασταν ούτε οι πρώτοι ούτε οι τελευταίοι και το ξεπεράσαμε !Τωρα προσπαθώ 2 μήνες να παω στην επόμενη και τελευταία εμβρυομεταφορα αλλά το άτιμο το ενδομήτριο δε λέει να μεγαλώσει όποτε θα δείξει αν ολα πάνε καλά μάλλον θα γίνει αυτό το μήνα !!!Με το καλο και σε εσενα στην καινουρια σου προσπάθεια και ευχομαι να έχεις θετικότατα αποτελέσματα 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου και καλή επιτυχία να έχεις στο επόμενό σου βήμα! Αφου έμεινες έγκυος, είμαι σίγουρη ότι θα ξαναμείνεις κ ολα θα πάνε καλά! Θετική σκέψη και θα φτιάξεις τη φωλίτσα για το μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κι εγω ειχα μια παλινδρομη!! Ασε τι στενοχώρια!!

Προχωραμε μπροστά ομως και συνεχίζουμε... 

Μια χαρα θα τα πας κοριτσι μου και θα πας κι εσυ σύντομα για νεα προσπάθεια! Και μακαρι να ειναι αυτο το μηνα! 🙏
Σε ευχαριστω και για τις δικές σου ευχες! Ευχομαι αυτη η φορα να ειναι η τυχερη μας!! 🙂

Ξέρεις τι είναι η πρώτη φορά που το λέω κάπου και έχω πάρει τόσες ευχές που δεν ξέρω ποσά ευχαριστω να γράψω πια !!!!Παντως στο τέλος οι καλές στιγμές μένουν και όταν θα έρθει η ώρα η καλη να δείτε που θα ξεχάσουμε όλες τις στεναχώριες που περάσαμε ,θα είναι η τυχερή μας εμείς έτσι θα λέμε και ότι είναι θα γίνει για καλο!!😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Καλός ήρθες κοπέλα μου!! Και λυπάμαι που έγινε αυτό η επόμενη να είναι και η τυχερή σου 

Καλώς σας βρηκα!ποσο διαφορετικό είναι να γράφεις ,σας διαβάζω τόσο καιρό αλλά νιώθεις αλλιώς όταν σου απαντάνε ,όταν μοιράζεσαι κάτι τόσο δύσκολο με ανθρώπους που το ζουν και σε νιώθουν ,πραγματικά παίρνω δύναμη και ευχομαι να ειμαι αξία να σας την ανταποδώσω !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου και καλή επιτυχία να έχεις στο επόμενό σου βήμα! Αφου έμεινες έγκυος, είμαι σίγουρη ότι θα ξαναμείνεις κ ολα θα πάνε καλά! Θετική σκέψη και θα φτιάξεις τη φωλίτσα για το μωράκι σου! 

Να εισαι καλά κορίτσι μου και με το καλο όλες μας να γίνουμε μανούλες !!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Ξέρεις τι είναι η πρώτη φορά που το λέω κάπου και έχω πάρει τόσες ευχές που δεν ξέρω ποσά ευχαριστω να γράψω πια !!!!Παντως στο τέλος οι καλές στιγμές μένουν και όταν θα έρθει η ώρα η καλη να δείτε που θα ξεχάσουμε όλες τις στεναχώριες που περάσαμε ,θα είναι η τυχερή μας εμείς έτσι θα λέμε και ότι είναι θα γίνει για καλο!!😊😊

Μακάρι να έρθει για όλες μας αυτή η πολυπόθητη στιγμή. Εγώ σήμερα που έκανα την υστεροσκόπηση, είδα αρκετες εγκυμονούσες στο μαιευτήριο και αναρωτιόμουν αν συνειδητοποιούν πόσο τυχερές είναι ή το έχουν δεδομένο όλο αυτό που ζούνε. Γιατί κακά τα ψέμματα σε κάποιες κοπέλες έχει έρθει πολύ εύκολα η εγκυμοσύνη ενώ σε κάποιες άλλες σαν κι εμάς ... αργεί και έρχεται με δυσκολίες... Σχεδόν όλες απ’ ότι έχω διαβάσει έχουμε τουλάχιστον 1 παλίνδρομη κύηση και 1 αποτυχία εξωσωμ.  Μακάρι να γίνει όμως κι ας αργήσει λίγο... γιατί στην πορεία μας πιάνει και λίγο η απογοήτευση νομίζω... αλλά δεν θα το βάλουμε κάτω όσο κι αν μας ταλαιπωρεί όλο αυτό ψυχικά και σωματικά. Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν χοριακές! Μακάρι να είναι η τυχερή τους φορά οποία κι αν είναι αυτή! Σας φιλώ ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Μακάρι να έρθει για όλες μας αυτή η πολυπόθητη στιγμή. Εγώ σήμερα που έκανα την υστεροσκόπηση, είδα αρκετες εγκυμονούσες στο μαιευτήριο και αναρωτιόμουν αν συνειδητοποιούν πόσο τυχερές είναι ή το έχουν δεδομένο όλο αυτό που ζούνε. Γιατί κακά τα ψέμματα σε κάποιες κοπέλες έχει έρθει πολύ εύκολα η εγκυμοσύνη ενώ σε κάποιες άλλες σαν κι εμάς ... αργεί και έρχεται με δυσκολίες... Σχεδόν όλες απ’ ότι έχω διαβάσει έχουμε τουλάχιστον 1 παλίνδρομη κύηση και 1 αποτυχία εξωσωμ.  Μακάρι να γίνει όμως κι ας αργήσει λίγο... γιατί στην πορεία μας πιάνει και λίγο η απογοήτευση νομίζω... αλλά δεν θα το βάλουμε κάτω όσο κι αν μας ταλαιπωρεί όλο αυτό ψυχικά και σωματικά. Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν χοριακές! Μακάρι να είναι η τυχερή τους φορά οποία κι αν είναι αυτή! Σας φιλώ ♥️

Ακριβώς όπως τα λες είναι ,και η απογοήτευση ώρες ώρες νομίζω γεμίζει το σπιτι όλο αλλά και αυτό μέρος της διαδικασίας είναι το περνάμε και μετά σίγουρα θα έρθουν πολύ καλύτερες μέρες!!!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Frid είπε:

Ξέρεις τι είναι η πρώτη φορά που το λέω κάπου και έχω πάρει τόσες ευχές που δεν ξέρω ποσά ευχαριστω να γράψω πια !!!!Παντως στο τέλος οι καλές στιγμές μένουν και όταν θα έρθει η ώρα η καλη να δείτε που θα ξεχάσουμε όλες τις στεναχώριες που περάσαμε ,θα είναι η τυχερή μας εμείς έτσι θα λέμε και ότι είναι θα γίνει για καλο!!😊😊

Κι εγω μονο εδω στο φόρουμ το λεω... Εχουμε το αγχος μας, να εχουμε κι αυτούς που ρωτάνε περίεργα. Και οι φίλοι απο καλο θα το κάνουν αλλα δε νιωθω κι εγω ετοιμη να το πω... 

Οποτε σε καταλαβαινω... 

Καλες οι ευχες κοριτσι μου!! Να μαζεύουμε πολλες για να φτάσουμε πιο γρηγορα στο στόχο μας!! Να μου λες τα νεα σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Μακάρι να έρθει για όλες μας αυτή η πολυπόθητη στιγμή. Εγώ σήμερα που έκανα την υστεροσκόπηση, είδα αρκετες εγκυμονούσες στο μαιευτήριο και αναρωτιόμουν αν συνειδητοποιούν πόσο τυχερές είναι ή το έχουν δεδομένο όλο αυτό που ζούνε. Γιατί κακά τα ψέμματα σε κάποιες κοπέλες έχει έρθει πολύ εύκολα η εγκυμοσύνη ενώ σε κάποιες άλλες σαν κι εμάς ... αργεί και έρχεται με δυσκολίες... Σχεδόν όλες απ’ ότι έχω διαβάσει έχουμε τουλάχιστον 1 παλίνδρομη κύηση και 1 αποτυχία εξωσωμ.  Μακάρι να γίνει όμως κι ας αργήσει λίγο... γιατί στην πορεία μας πιάνει και λίγο η απογοήτευση νομίζω... αλλά δεν θα το βάλουμε κάτω όσο κι αν μας ταλαιπωρεί όλο αυτό ψυχικά και σωματικά. Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν χοριακές! Μακάρι να είναι η τυχερή τους φορά οποία κι αν είναι αυτή! Σας φιλώ ♥️

Αυτη η απογοήτευση που σε κυριεύει και τα βλεπεις ολα μαύρα!!! 
Κι εγω διαβάζω εδω τις ιστορίες και παιρνω θάρρος! Τοσο δυνατές κοπέλες εδω μεσα με τοσες περιπετειες και ταλαιπωριες που ευχομαι οι ευχες τους γίνουν γρηγορα πραγματικότητα και να έρθουν πολλα μπεμπεδακια!!! 
Σε φιλω κι εγω κοριτσι μου!! 
Καλη δύναμη, να πανε ολα καλα και σύντομα μια νεα προσπάθεια και τυχερη!! 🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η troia είπε:

Πάλι τα ίδια....Γεια σας κορίτσια, χάρηκα πολύ που τα ξαναείπαμε...

Κοριτσι μου πες τη γνώμη σου ελευθερα εδώ μέσα δεν έχουμε χούντα.  Η καθεμία λεει τη γνώμη της και τις ανησυχίες της. Για αυτό είναι το φόρουμ. Προσωπικά εμένα με έχουν βοηθήσει πολύ τα όσα μου είπες και αν κάποιος έμπαινε στον κόπο να διαβάσει το συγκεκριμένο βιβλίο θα διαπιστωνε ότι όλα αυτά που λέει τα λένε και οι γιατροί.  Αναφέρεται στο οξειδωτικο στρες το  οποίο συνδέεται και με τον υψηλό κατακερματισμο του σπερματος και πως μπορείς κάνοντας μια σωστή διατροφή και αλλάζοντας κάποιες συνήθειες να το μειώσεις και να υπάρξει βελτίωση και στα σπερματοζωαρια και στα ωαρια σαφώς μαζί με συμπληρώματα διατροφής. Ας μην ακυρώνουμε την προσπάθεια που κάνει η καθεμια μας . Εύχομαι σε όλες μας αυτό που ποθουμε να το ζήσουμε και γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Κι εγω μονο εδω στο φόρουμ το λεω... Εχουμε το αγχος μας, να εχουμε κι αυτούς που ρωτάνε περίεργα. Και οι φίλοι απο καλο θα το κάνουν αλλα δε νιωθω κι εγω ετοιμη να το πω... 

Οποτε σε καταλαβαινω... 

Καλες οι ευχες κοριτσι μου!! Να μαζεύουμε πολλες για να φτάσουμε πιο γρηγορα στο στόχο μας!! Να μου λες τα νεα σου... 

Να τα λέμε κορίτσι μου και με εσενα και με όλες εδώ και να όχι με κλάψα ,άλλο να κλαίμε από τη στεναχώρια μας και άλλο η κλάψα ,εμάς νομίζω δεν μας χρειάζεται διότι η εξωσωματική και ολα αυτα που περνάμε δεν είναι για όλες και δεν το λέω υποτιμητικά για τις γυναίκες που το έχουν εύκολο να μείνουν έγκυος αλλά για να καταλάβουμε ότι απλά και εμείς μάλλον ειμαστε πολύ δυνατές που καταφέρνουμε να το περνάμε όλο αυτό και καμία φορά το ξεχνάμε αλλά έτσι είναι θέλει δύναμη και τρόπο να μη χάσουμε και την αξιοπρέπεια μας και νομίζω όλες τα καταφέρνουμε στο τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Κοριτσι μου πες τη γνώμη σου ελευθερα εδώ μέσα δεν έχουμε χούντα.  Η καθεμία λεει τη γνώμη της και τις ανησυχίες της. Για αυτό είναι το φόρουμ. Προσωπικά εμένα με έχουν βοηθήσει πολύ τα όσα μου είπες και αν κάποιος έμπαινε στον κόπο να διαβάσει το συγκεκριμένο βιβλίο θα διαπιστωνε ότι όλα αυτά που λέει τα λένε και οι γιατροί.  Αναφέρεται στο οξειδωτικο στρες το  οποίο συνδέεται και με τον υψηλό κατακερματισμο του σπερματος και πως μπορείς κάνοντας μια σωστή διατροφή και αλλάζοντας κάποιες συνήθειες να το μειώσεις και να υπάρξει βελτίωση και στα σπερματοζωαρια και στα ωαρια σαφώς μαζί με συμπληρώματα διατροφής. Ας μην ακυρώνουμε την προσπάθεια που κάνει η καθεμια μας . Εύχομαι σε όλες μας αυτό που ποθουμε να το ζήσουμε και γρήγορα!

Μπήκα και εγω και διάβασα το βιβλίο όταν είχα δει τα ποστ σας πριν κάτι εβδομάδες και η αλήθεια είναι ότι προσπάθησα να κρατήσω αρκετά από όσα λέει μήπως και αυξήσω τις πιθανότητες μου και ευχαριστω την κοπέλα που το πρότεινε γιατί δε θυμάμαι όνομα .😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Να τα λέμε κορίτσι μου και με εσενα και με όλες εδώ και να όχι με κλάψα ,άλλο να κλαίμε από τη στεναχώρια μας και άλλο η κλάψα ,εμάς νομίζω δεν μας χρειάζεται διότι η εξωσωματική και ολα αυτα που περνάμε δεν είναι για όλες και δεν το λέω υποτιμητικά για τις γυναίκες που το έχουν εύκολο να μείνουν έγκυος αλλά για να καταλάβουμε ότι απλά και εμείς μάλλον ειμαστε πολύ δυνατές που καταφέρνουμε να το περνάμε όλο αυτό και καμία φορά το ξεχνάμε αλλά έτσι είναι θέλει δύναμη και τρόπο να μη χάσουμε και την αξιοπρέπεια μας και νομίζω όλες τα καταφέρνουμε στο τέλος!

Συμφωνω απόλυτα!!! Θελει πολλή δύναμη ψυχική και σωματική ολη η διαδικασία!!! 
Ειμαστε για τα δυσκολα λοιπον και ευχόμαστε γρηγορα να έρθουν τα θετικά και τα ευχάριστα!!! 🥰🥰🥰❤️
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας!!! Είμαστε και εμείς από τα ατυχα ζευγάρια που προσπαθούν πολλά χρόνια για μωράκι αλλά τίποτα. Πρόσφατα επισκέφτηκαμε ένα κέντρο υπογονιμοτητας στη Πάτρα που μένουμε και κάνοντας μόνο ένα κολπικό υπέρηχογράφημα και διχω; κάποιες εξετάσεις περαιτέρω μας είπε να πάμε από εβδομάδα με 3000 στο χέρι για να προχωρήσουμε σε εξωσωματική με ξένα ωάρια. Λόγω ηλικίας μας είπε ότι είναι λίγες οι πιθανότητες με δικά μου ωάρια και ότι εφαρμόζοντας αυτή τη μέθοδο θα είχαμε σχεδόν σίγουρο αποτέλεσμα. Το συνολικό κόστος θα ήταν 5000 ευρώ. Δε θα έπρεπε να προχωρήσει σε κάποιες εξετάσεις; Ποιες είναι αυτές; Ξέρει κάποια να μου πει κάποιο κέντρο γονιμοτητας στη Πάτρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Νομίζω πως όχι ...

Εμένα βγήκε η ίνωση και είμαι θετική...🙄 Θα κάνει και ο σύζυγός μου να σιγουρευτούμε ότι όλα είναι καλά.

Κοριτσι μ απο τα λιγα που ξερω οι εξετάσεις αυτες ειναι πολυ σημαντικές, πως σε ξεκινάει εξωσωματική χωρις αυτες; Εγω δεν θα ξεκινούσα ετσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nicol🦩 είπε:

Κοριτσι μ απο τα λιγα που ξερω οι εξετάσεις αυτες ειναι πολυ σημαντικές, πως σε ξεκινάει εξωσωματική χωρις αυτες; Εγω δεν θα ξεκινούσα ετσι.

Η αλήθεια είναι πως έκανα πάρα πολλές εξετάσεις ίσως μέσα σε αυτές να είναι και αυτές που μου λες και να μην ξέρω πως λέγονται (τα αρχικά τους δηλαδή) θα κοιτάξω αύριο και θα σου πω με σιγουριά, έκανε και προγεννητικό ελεγχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Frid είπε:

Κοριτσια καλησπέρα και από εμενα είμαι καινουρια στο φόρουμ ,σας διαβάζω από Σεπτέμβριο που ξεκίνησα και εγω εξωσωματική κρυφά από φίλους και οικογένεια όποτε αυτα που δεν μπορω να συζητήσω με κανένα τα διαβάζω που τα συζητάτε εδώ και μου δίνετε δύναμη και ελπίδα!Ηθελα να σου πω Νικολινι πως ξέρω ότι και εσυ μάλλον όπως και οι περισσότερες από εμάς εδώ μέσα έχεις μάλλον αγανακτήσει και καταλαβαίνω ότι το ψάχνεις για να εισαι και πιο σίγουρη για το αποτέλεσμα και καλά κανείς!Να εισαι σίγουρη όμως πως όλες το ψάχνουμε και όλες προσπαθούμε για το καλύτερο,όμως τόσο καιρό που διαβάζω κοπέλες εδώ μέσα πολλές φορές έχω πάρει δύναμη από αυτές άλλες πάλι έχω στεναχωρεθεί που δεν τα έχουν καταφέρει ακόμη όπως και εγω όμως διαβάζοντας σε είναι η πρώτη δορά που ένιωσα αβοηθητη τόσο καιρό!Μου πήρε λίγη ώρα να χαλαρώσω και να ξαναπάρω τα πάνω μου και αυτό γιατί εφόσον μπήκα σε αυτό το χορό θα χορέψω με αισιοδοξία αλλά πραγματικα στο λέω δεν βοηθάς κατά τη γνώμη μου ούτε εσενα ούτε κόσμο που σε διαβάζει εδώ μέσα και ίσως έχεις δίκιο και φταίει ο γραπτός λόγος και εμενα δε μου πέφτει λόγος να σου πω τη θα γράψεις και πως θα το γράψεις αλλά εχε στο νου σου πως όλες το ίδιο ζόρι τραβάμε και προσπαθούν τα κοριτσια εδώ μέσα να στηρίξει η μια την άλλη!Αυτα και ευχομαι πραγματικα με όλη μου την ψυχή να γίνουμε μάνες όλες γιατί κοριτσια γυναίκα που τα τραβάει ολα αυτα και τα ψυχολογικά και το σώμα της να τραβάει τέτοια ταλαιπωρία και τόσους πόνους,πραγματικα πιστεύω ότι το αξίζει να ζήσει τη μητρότητα.

Καλως ήρθες κορίτσι!

Οι περισσότερες πιστεύω το κρατάμε κρυφό και εδώ μέσα βρίσκουμε παρηγοριά, η μια βοηθάει την άλλη είτε ψυχολογικά, είτε απο εμπειρίες τι να αποφύγουμε και τι να κάνουμε ή τι να προσέξουμε.

Δυστυχώς κανένας δεν καταλαβαίνει τον δύσκολο δρόμο της εξωσωματικής και εδώ έίμαστε πολλά κορίτσια που "κρατάει το χέρι" η μια στην άλλη.

Σου εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου γρήγορα να πετύχεις αυτό που όλες μας προσπαθούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Μακάρι να έρθει για όλες μας αυτή η πολυπόθητη στιγμή. Εγώ σήμερα που έκανα την υστεροσκόπηση, είδα αρκετες εγκυμονούσες στο μαιευτήριο και αναρωτιόμουν αν συνειδητοποιούν πόσο τυχερές είναι ή το έχουν δεδομένο όλο αυτό που ζούνε. Γιατί κακά τα ψέμματα σε κάποιες κοπέλες έχει έρθει πολύ εύκολα η εγκυμοσύνη ενώ σε κάποιες άλλες σαν κι εμάς ... αργεί και έρχεται με δυσκολίες... Σχεδόν όλες απ’ ότι έχω διαβάσει έχουμε τουλάχιστον 1 παλίνδρομη κύηση και 1 αποτυχία εξωσωμ.  Μακάρι να γίνει όμως κι ας αργήσει λίγο... γιατί στην πορεία μας πιάνει και λίγο η απογοήτευση νομίζω... αλλά δεν θα το βάλουμε κάτω όσο κι αν μας ταλαιπωρεί όλο αυτό ψυχικά και σωματικά. Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν χοριακές! Μακάρι να είναι η τυχερή τους φορά οποία κι αν είναι αυτή! Σας φιλώ ♥️

Αχ αυτό πόσες φορές το σκέφτομαι. Πόσο εύκολα ερχεται για κάποιους και δεν καταλαβαίνουν τι ευλογία είναι αυτή πο έχουν!

Έχω έναν συνάδελφο στη δουλειά, είναι 40 χρονών, έκανε 3 γάμους και 3 παιδιά, ένα με την καθε μια. Ξανα χώρισε και επειδή είναι νέος ακόμη ψάχνεται και 4η γυναίκα, θα κάνει ακόμα ένα και με εκείνη και παίζει να σπέρνει παιδιά για χρόνια και γυρνάει και μου λέει μια φορά. Αντε τι κάνετε τόσο καιρό, τι παντρεύτηκες δε θα κάνεις κανένα παιδί; Τι το καθυστερείς;

Που δεν ξέρουν τι τραβάμε και επειδή αυτός κάνει παιδιά αμέσως νομίζει πως είναι απλά στη θέλησή μας και ότι "κωλοβαράμε" όπως μου είπε. Σκάω όταν βλέπω τέτοιους ανθρώπους και αν μάθουν ότι κάνεις ετ θα σε κοροιδεύουν κιόλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!! Σας διαβαζω και ειπα κι εγω να πω την ιστορια μου( καποιες ισως τα εχουμε ξαναπεί) . 
Εν συντομία λοιπον, 3 σπερματενχύσεις τιποτα. Σεπτεμβρη του 2020 1η εξωσωμ. στον Π γιατι αφου οι εξετασεις μ ηταν οκ κ του αντρα μ ειπαμε να παμε εκει τσακ μπαμ να γινει. 3 έμβρυα 5ης μέρας φρέσκα βαλαμε τιποτα 0 χοριακη. Υστεροσκοπιση, ngs ολα καλα. Ιανουαριο 2η εξως. Κατεψυγμένα 3 έμβρυα 3ης μέρας. Παλι Ο χοριακη. 
εγω να πεσω να πεθανω λεω τωρα; Να παω σε αιματολογο, να κανω κι αλλες εξετσεσεις; Προεμφυτευτικο; Μου λεει οχι οχι παμε για την 3η εξως. Δε μπορουσα ομως ηθελα να ειμαι σιγουρη οτι δε φταιει κατι ή αν φταιει. Να διορθωθεί. Τεσπα παω τα κανω ολα και αιματολογικά (Λευκού) , ενδοκρινολόγο, ξανα ορμονικές, καλλιέργεια, ο αντρας μου ξανα ολα απο την αρχη και ολα ειναι καλα! 
μ Δεν ξερω τι να φταιει, δεν ξερω αν θα μοορω να γινω μαμα, δε ξερω αν αντέξω αλλη αποτυχία 🥺ζητω συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο 😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Καλως ήρθες κορίτσι!

Οι περισσότερες πιστεύω το κρατάμε κρυφό και εδώ μέσα βρίσκουμε παρηγοριά, η μια βοηθάει την άλλη είτε ψυχολογικά, είτε απο εμπειρίες τι να αποφύγουμε και τι να κάνουμε ή τι να προσέξουμε.

Δυστυχώς κανένας δεν καταλαβαίνει τον δύσκολο δρόμο της εξωσωματικής και εδώ έίμαστε πολλά κορίτσια που "κρατάει το χέρι" η μια στην άλλη.

Σου εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου γρήγορα να πετύχεις αυτό που όλες μας προσπαθούμε!!!

Καλώς σας βρηκα και με το καλο να πετύχουμε όλες και του χρόνου τέτοιο καιρό να γκρινιάζουμε για πάνες 😊!!Οντως δύσκολος δρόμος η εξωσωματική αλλά με υπομονη θα τα καταφέρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η soudim είπε:

Καλησπέρα σας!!! Είμαστε και εμείς από τα ατυχα ζευγάρια που προσπαθούν πολλά χρόνια για μωράκι αλλά τίποτα. Πρόσφατα επισκέφτηκαμε ένα κέντρο υπογονιμοτητας στη Πάτρα που μένουμε και κάνοντας μόνο ένα κολπικό υπέρηχογράφημα και διχω; κάποιες εξετάσεις περαιτέρω μας είπε να πάμε από εβδομάδα με 3000 στο χέρι για να προχωρήσουμε σε εξωσωματική με ξένα ωάρια. Λόγω ηλικίας μας είπε ότι είναι λίγες οι πιθανότητες με δικά μου ωάρια και ότι εφαρμόζοντας αυτή τη μέθοδο θα είχαμε σχεδόν σίγουρο αποτέλεσμα. Το συνολικό κόστος θα ήταν 5000 ευρώ. Δε θα έπρεπε να προχωρήσει σε κάποιες εξετάσεις; Ποιες είναι αυτές; Ξέρει κάποια να μου πει κάποιο κέντρο γονιμοτητας στη Πάτρα; 

Καλώς ήρθες και εσυ κοπέλα μου ,μαζί μπήκαμε στο φόρουμ εμείς 😊!!Απο τη δίκη μου εμπειρία και μετά από ψάξιμο τρία χρονια τώρα θα σου πω μόνο ότι εγω γιατρός δεν είμαι αλλά εξωσωματικη χωρίς τις απαραίτητες εξετάσεις εγω δεν θα έκανα ακόμα και αν ήταν μονόδρομος για να γίνω μαμά !!!Κανε πρώτα τις εξετάσεις σου και μετά ξεκινά για να μη στεναχωριέσαι μετά κάπως παρέλειψες κάτι .Δεν είναι δύσκολες οι εξετάσεις ,θα σου πάρουν κάποιο χρόνο αλλά είναι καλο να τις κανείς ,θα μπορούσα να σου γράψω κάποιες εδώ αλλα μπορεί να ξεχάσω κάποια όποτε θα σου πρότεινα να βρεις αρχικά ένα άλλο γιατρό να σε καθοδηγήσει με αυτό.Ολα καλά θα πάνε θα δεις απλά κάνε τα σωστά βήματα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η soudim είπε:

Καλησπέρα σας!!! Είμαστε και εμείς από τα ατυχα ζευγάρια που προσπαθούν πολλά χρόνια για μωράκι αλλά τίποτα. Πρόσφατα επισκέφτηκαμε ένα κέντρο υπογονιμοτητας στη Πάτρα που μένουμε και κάνοντας μόνο ένα κολπικό υπέρηχογράφημα και διχω; κάποιες εξετάσεις περαιτέρω μας είπε να πάμε από εβδομάδα με 3000 στο χέρι για να προχωρήσουμε σε εξωσωματική με ξένα ωάρια. Λόγω ηλικίας μας είπε ότι είναι λίγες οι πιθανότητες με δικά μου ωάρια και ότι εφαρμόζοντας αυτή τη μέθοδο θα είχαμε σχεδόν σίγουρο αποτέλεσμα. Το συνολικό κόστος θα ήταν 5000 ευρώ. Δε θα έπρεπε να προχωρήσει σε κάποιες εξετάσεις; Ποιες είναι αυτές; Ξέρει κάποια να μου πει κάποιο κέντρο γονιμοτητας στη Πάτρα; 

Ακομα χειροτεροι αυτοι.επιβαλλεται να γινουν εξετασεις..θα κανεις ετ χωρις να ξερεις τι γινεται κ με λιγα ωαρια που λεει οτι εχεις; Κ πως το λεει αυτο; Απο την αμη κ fsh το εβγαλε τονσυμπερασμα;ποσο εχεις; Μα  Χωρις μια σαλπιγγογραφια Ε οχι!!! Να ερθεις αθηνα καλυτερα..μπορει να γινει συννενόηση με τον γυναικολογο σου εκει κ τον εξωσωματικο αθηνα..δηλαδη εννοώ να κανεις εκει υπεεηχους εξετασεις κλπ κ να τις στελνει αθηνα κ να σε καθοδηγεί ο εξωσωματικος της αθηνας κ να ερθεις για  ωοληψια κ εμβρυομεταφορα..κοντα ειναι η πατρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Σας διαβαζω και ειπα κι εγω να πω την ιστορια μου( καποιες ισως τα εχουμε ξαναπεί) . 
Εν συντομία λοιπον, 3 σπερματενχύσεις τιποτα. Σεπτεμβρη του 2020 1η εξωσωμ. στον Π γιατι αφου οι εξετασεις μ ηταν οκ κ του αντρα μ ειπαμε να παμε εκει τσακ μπαμ να γινει. 3 έμβρυα 5ης μέρας φρέσκα βαλαμε τιποτα 0 χοριακη. Υστεροσκοπιση, ngs ολα καλα. Ιανουαριο 2η εξως. Κατεψυγμένα 3 έμβρυα 3ης μέρας. Παλι Ο χοριακη. 
εγω να πεσω να πεθανω λεω τωρα; Να παω σε αιματολογο, να κανω κι αλλες εξετσεσεις; Προεμφυτευτικο; Μου λεει οχι οχι παμε για την 3η εξως. Δε μπορουσα ομως ηθελα να ειμαι σιγουρη οτι δε φταιει κατι ή αν φταιει. Να διορθωθεί. Τεσπα παω τα κανω ολα και αιματολογικά (Λευκού) , ενδοκρινολόγο, ξανα ορμονικές, καλλιέργεια, ο αντρας μου ξανα ολα απο την αρχη και ολα ειναι καλα! 
μ Δεν ξερω τι να φταιει, δεν ξερω αν θα μοορω να γινω μαμα, δε ξερω αν αντέξω αλλη αποτυχία 🥺ζητω συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο 😞

Αυτα που γράφεις είναι ο μεγάλος φόβος μου ,είμαι λίγο πριν τη δεύτερη εμβρυομεταφορα και δεν έχω αλλά,επειδή εγω έπαθα μεγάλη ζημιά με υπερδιέγερση που με καθήλωσε 10 μέρες στο κρεβάτι μετά την ωοληψια και ακόμη χειρότερα 4 μέρες εμετούς κάθε μια ώρα περίπου μετά την μέθη της ωοληψια ,είχα μείνει σκιάχτρο!Γιαυτο το λόγο φοβάμαι παρά πολύ αν θα ξαναμπώ για ωοληψια τρέμω στην ιδέα ότι θα ξανακάνω μέθη και σε διαβάζω ότι έχεις κάνει τρεις όπως και άλλες εδώ μέσα και λέω αυτα τα κοριτσια είναι superwomen δεν μπορεί να σταθεί τίποτα μπροστά σε αυτό που θέλουν και θα τα καταφέρουν !!Τοτε μόνο να ξέρεις νιώθω έστω και για λίγο ότι αν χρειαστεί θα το ξανακάνω και εγω γιατί Τάμτα κοριτσια αυτα μπορούν αρα θα σωπάσω και θα μπορέσω και εγω μαζί τους!Δεν είμαι λοιπον γιατρός ούτε μέντιουμ αλλά το πιστεύω και στο λέω ότι αφού έχεις αντέξει τόσα ως τώρα ε δεν γίνεται θα τα καταφέρεις ,σύντομα και μάλιστα θα εισαι και supermanoula !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...