Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Σταυρι τέλεια τα νέα σου κορίτσι!! Με το καλό ο παίδαρος!!! 
 

@Jesabell Δεν υπάρχουν συμπτώματα κορίτσι μου καλό. Οι μισές είχαμε ότι είχαμε και πριν την ετ και οι άλλες μισές δεν είχαν απολύτως τίποτα. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή.

Ευχαριστω πολυ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

εγώ παντως ξέρω ότι στην εγκυμοσυνη έχεις αυξημένα ουρα. Λόγω αυξησης της κυκλοφορίας του αίματος κάτι τέτοιο νομίζω αυξανονται και τα ουρα. Νομίζω είναι καλό σημάδι αυτό 😉

Αχ, Αντε να δούμε! Ευχαριστώ πολυ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Jesabell είπε:

Αχ, Αντε να δούμε! Ευχαριστώ πολυ❤️❤️

Μακάρι κορίτσι μου ευχομαι να πανε ολα καλα! Είναι η πρωτη σου προσπαθεια? Που την έκανες αν επιτρέπεται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Μακάρι κορίτσι μου ευχομαι να πανε ολα καλα! Είναι η πρωτη σου προσπαθεια? Που την έκανες αν επιτρέπεται? 

Η πρωτη ναι.. στο Γενεσις. Ευχαριστω πολυ. 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μετα την 2η αποτυχία ο γιατρός πρότεινε να κάνουμε μια εξέταση να βρούμε το παράθυρο εμφυτευσης.... το έχει κάνει κάποια? Πόσο κόστισε περίπου και είχε επιτυχία η προσπαθεια Μετά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Η πρωτη ναι.. στο Γενεσις. Ευχαριστω πολυ. 💖

Και εγω εκει με Π.για αυτο σου ειπε 14 μερες με βλαστοκυστες,μας βγαζουν τη ψυχη αν κ μετα τις 10 φαινεται..αλλα και εγώ το τηρουσα γενικως.μονο στην 3η και τελευταια ετ δεν ειχα συμπτωμα κανενα ,παρα μονο πεσμενη θερμοκρασια 12η μερα κ κρυωνα κ του τηλ παρασκευή απογευμα,μου ειπε πηγαινε τωρα κ κανε χοριακη prg κ e2 ,ετρεξα στα επειγοντα στο υγεια τα πιο ωραια 98€ που εχω δωσει στη ζωη μου γιατί ειδα 784 χοριακή! Σου ευχομαι να παθεις τα ιδια μεσα απο τη καρδια μου!!αναμενουμε με αγωνια!εχει πολλες επιτυχιες με τη πρωτη σε μικροτερη ηλικια απο τη δικη μου(42)

@Mmaria87μου κανει εντυπωση πως στο προτεινε απο την 2η αποτυχια.Στο μαντουδη εισαι; Το λεω γιατί πολυ σπανιο να υπαρχει μετατοπιση και δεν το προτεινουν οι γιατροι γενικως.εγω επεμενα στον δικο μου γιατρο να το κανουμε και φυσικα δεν ειχα μετατοπιση.βεβαια ξερεις τι και ποτε να μεταφερεις ακριβως..μου κοστισε 540€ αλλα εχει συνεργασια με ισπανους.αλλοι το χρεωνουν ακομα και 750 μεχρι 900€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Και εγω εκει με Π.για αυτο σου ειπε 14 μερες με βλαστοκυστες,μας βγαζουν τη ψυχη αν κ μετα τις 10 φαινεται..αλλα και εγώ το τηρουσα γενικως.μονο στην 3η και τελευταια ετ δεν ειχα συμπτωμα κανενα ,παρα μονο πεσμενη θερμοκρασια 12η μερα κ κρυωνα κ του τηλ παρασκευή απογευμα,μου ειπε πηγαινε τωρα κ κανε χοριακη prg κ e2 ,ετρεξα στα επειγοντα στο υγεια τα πιο ωραια 98€ που εχω δωσει στη ζωη μου γιατί ειδα 784 χοριακή! Σου ευχομαι να παθεις τα ιδια μεσα απο τη καρδια μου!!αναμενουμε με αγωνια!εχει πολλες επιτυχιες με τη πρωτη σε μικροτερη ηλικια απο τη δικη μου(42)

@Mmaria87μου κανει εντυπωση πως στο προτεινε απο την 2η αποτυχια.Στο μαντουδη εισαι; Το λεω γιατί πολυ σπανιο να υπαρχει μετατοπιση και δεν το προτεινουν οι γιατροι γενικως.εγω επεμενα στον δικο μου γιατρο να το κανουμε και φυσικα δεν ειχα μετατοπιση.βεβαια ξερεις τι και ποτε να μεταφερεις ακριβως..μου κοστισε 540€ αλλα εχει συνεργασια με ισπανους.αλλοι το χρεωνουν ακομα και 750 μεχρι 900€

Κι εγω με τον Π.ειμαι 36... . χιλια ευχαριστω! Σου ευχομαι ολόψυχα να κρατησεις το μωρου σου / μωρα σου στην αγκαλια σου ! Υγεια κι ευλογία! Μονο ευτυχια στο σπιτι σας!!!!! ❤️❤️❤️❤️Πολυ αισιόδοξο το μηνυμα σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Και εγω εκει με Π.για αυτο σου ειπε 14 μερες με βλαστοκυστες,μας βγαζουν τη ψυχη αν κ μετα τις 10 φαινεται..αλλα και εγώ το τηρουσα γενικως.μονο στην 3η και τελευταια ετ δεν ειχα συμπτωμα κανενα ,παρα μονο πεσμενη θερμοκρασια 12η μερα κ κρυωνα κ του τηλ παρασκευή απογευμα,μου ειπε πηγαινε τωρα κ κανε χοριακη prg κ e2 ,ετρεξα στα επειγοντα στο υγεια τα πιο ωραια 98€ που εχω δωσει στη ζωη μου γιατί ειδα 784 χοριακή! Σου ευχομαι να παθεις τα ιδια μεσα απο τη καρδια μου!!αναμενουμε με αγωνια!εχει πολλες επιτυχιες με τη πρωτη σε μικροτερη ηλικια απο τη δικη μου(42)

@Mmaria87μου κανει εντυπωση πως στο προτεινε απο την 2η αποτυχια.Στο μαντουδη εισαι; Το λεω γιατί πολυ σπανιο να υπαρχει μετατοπιση και δεν το προτεινουν οι γιατροι γενικως.εγω επεμενα στον δικο μου γιατρο να το κανουμε και φυσικα δεν ειχα μετατοπιση.βεβαια ξερεις τι και ποτε να μεταφερεις ακριβως..μου κοστισε 540€ αλλα εχει συνεργασια με ισπανους.αλλοι το χρεωνουν ακομα και 750 μεχρι 

Ναι για Ισπανία μου είπε και μένα Όχι Θεσσαλονίκη ειμαι... Μετά από αυτή την εξέταση έκανες εμβρυομεταφορα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mmaria87 είπε:

Ναι για Ισπανία μου είπε και μένα Όχι Θεσσαλονίκη ειμαι... Μετά από αυτή την εξέταση έκανες εμβρυομεταφορα? 

Ειναι το era test άπο την εταιρια igenomix.αποτελεσμα σε 4 βδομαδες μεσω μαιλ.γινεται ή σε τεχνητο(ουτρο κ σικλακουρ) η σε φυσικο κυκλο(ετσι το εκανα)δηλ πηρα μονο ουτρο για την ετ.και για να κανεις την εξεταση τη κανεις σαν να πας για ετ δηλαδη μετα την ωοληψια παιρνεις ουτρο  και σε 5 μερες πηγα για να μου παρει δειγμα απο ενδομητριο ωστε να αναλυθουν πανω απο 240 γονιδια και να βγει το συμπερασμα ποια μερα ειναι η ιδανικη για να γινει η ετ.μου ειπε να μεταφερω 5η μερα κ βλαστοκυστες οπως αλλωστε οι περισσοτερες κοπελες& ετσι πετυχα..διοτι 20 %Το πολύ των γυναικων να εχουν μετατοπιση και θα πρεπει πχ να κανουν ετ 7η μερα προγεστερονης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!! Διαβάζω καιρό αλλά είναι ή πρώτη φορά που γραφω.. θα ήθελα να μου πείτε εμπειρίες όσων έχουν κάνει εξωσωματική στο Ελενα ή πρόκειται να υποβληθούν άμεσα. Εγώ θα ξεκινήσω με τον κύκλο Οκτωβριου ή μάλλον του Νοεμβρίου..(Εκτός κ αν με τρενάρουν κιαλο..) Βρίσκομαι στο στάδιο που μόλις πήρα την έγκριση απ την επιτροπή (την πήρα πριν λίγες μερες κ ήταν ή δεύτερη μέρα περιόδου μου) Μου εξήγησαν λοιπόν ότι χανουμε τον κύκλο Σεπτεμβριου κ θα ξεκινήσουμε Οκτωβρη. Παίρνω σήμερα τηλ για ραντεβού για συνταγογράφηση των ενέσεων κ μου λένε 19/10 (που σημαίνει ότι πάλι θα έχω αδιαθετησει πριν το ραντεβού) κ άρα θα χάσω κ τον Οκτωβρη.. Αναρωτιέμαι αν τον Νοεμβρη βρουν αλλο λόγο να το αναβάλλουν.. Αν είναι δυνατόν για μία συνταγογράφηση ένα μήνα μετά ραντεβού.. Έχουμε ταλαιπωρηθεί πολλά χρονια όπως ολες φαντάζομαι με εξετασεις, αναμονές, αναβολές, άκαρπες προσπάθειες παράλληλα, θεραπείες με βιταμίνες απλά για να πεταξουμε χρήματα, κ άλλα πολλά που θέλω να μοιραστώ μαζί σας κ να σας έχω στο πλάι μου στην προσπάθεια μου!! Θα μου πείτε ακόμα δεν ξεκίνησες εξωσωματική κ βιαζεσαι.. Απλά ξέρω πολύ καλά ότι αυτη ή διαδικασία απαιτεί χρόνο ή μάλλον χρόνια κ ο χρόνος για μας είναι ο μεγαλύτερος εχθρός.. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Εγώ σήμερα, αφού το σ/κ αδιαθέτησα, έχω ραντεβού με το γιατρό να μιλήσουμε ώστε να δούμε πως προχωράμε μετά την πρώτη όχι επιτυχή εμβρυομεταφορά! Το πιο πιθανό είναι να κάνω πάλι υστεροσκόπηση αλλά θα ρωτήσω σήμερα τα πάντα ώστε να βεβαιωθώ ότι είναι όντως αναγκαίο. Στην εξωσωματική προχωρήσαμε κυρίως λόγω του ανδρικού παράγοντα αλλά μάλλον δεν θα είναι απλά τα πράγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Εγώ σήμερα, αφού το σ/κ αδιαθέτησα, έχω ραντεβού με το γιατρό να μιλήσουμε ώστε να δούμε πως προχωράμε μετά την πρώτη όχι επιτυχή εμβρυομεταφορά! Το πιο πιθανό είναι να κάνω πάλι υστεροσκόπηση αλλά θα ρωτήσω σήμερα τα πάντα ώστε να βεβαιωθώ ότι είναι όντως αναγκαίο. Στην εξωσωματική προχωρήσαμε κυρίως λόγω του ανδρικού παράγοντα αλλά μάλλον δεν θα είναι απλά τα πράγματα!

Δεν απογοητευόμαστε και προχωράμε δυναμικά με θετική σκέψη κ χαμόγελο στα χείλη!

Σήμερα αδιαθέτησα κ εγώ κ από αύριο ξεκινάω νέο κύκλο εξετάσεων μετά την πρώτη κ όχι (επίσης) επιτυχή ετ και ό,τι ήθελε προκύψει ... Θα κάνουμε ό,τι περνάει από το χέρι μας για να κρατήσουμε στα χέρια μας το πολυπόθητο! Μέχρι τότε ζούμε με αισιοδοξία!

Όλα να σου (μας) πάνε καλά!

Καλημέρα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Διαβάζω καιρό αλλά είναι ή πρώτη φορά που γραφω.. θα ήθελα να μου πείτε εμπειρίες όσων έχουν κάνει εξωσωματική στο Ελενα ή πρόκειται να υποβληθούν άμεσα. Εγώ θα ξεκινήσω με τον κύκλο Οκτωβριου ή μάλλον του Νοεμβρίου..(Εκτός κ αν με τρενάρουν κιαλο..) Βρίσκομαι στο στάδιο που μόλις πήρα την έγκριση απ την επιτροπή (την πήρα πριν λίγες μερες κ ήταν ή δεύτερη μέρα περιόδου μου) Μου εξήγησαν λοιπόν ότι χανουμε τον κύκλο Σεπτεμβριου κ θα ξεκινήσουμε Οκτωβρη. Παίρνω σήμερα τηλ για ραντεβού για συνταγογράφηση των ενέσεων κ μου λένε 19/10 (που σημαίνει ότι πάλι θα έχω αδιαθετησει πριν το ραντεβού) κ άρα θα χάσω κ τον Οκτωβρη.. Αναρωτιέμαι αν τον Νοεμβρη βρουν αλλο λόγο να το αναβάλλουν.. Αν είναι δυνατόν για μία συνταγογράφηση ένα μήνα μετά ραντεβού.. Έχουμε ταλαιπωρηθεί πολλά χρονια όπως ολες φαντάζομαι με εξετασεις, αναμονές, αναβολές, άκαρπες προσπάθειες παράλληλα, θεραπείες με βιταμίνες απλά για να πεταξουμε χρήματα, κ άλλα πολλά που θέλω να μοιραστώ μαζί σας κ να σας έχω στο πλάι μου στην προσπάθεια μου!! Θα μου πείτε ακόμα δεν ξεκίνησες εξωσωματική κ βιαζεσαι.. Απλά ξέρω πολύ καλά ότι αυτη ή διαδικασία απαιτεί χρόνο ή μάλλον χρόνια κ ο χρόνος για μας είναι ο μεγαλύτερος εχθρός.. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Καταρχας καλως ηρθες στο γκρουπακι μας. Καλη Αρχη να εχεις με θεληση και αισιοδοξία.. ολες ειμαστε ειτε στην προσπαθεια ειτε ηδη εγκυούλες.. εγω προσωπικα δεν εχω εμπειρια απο Δημόσιο Νοσοκομειο ελπιζω καποια κοπελα να μπορει να σε βοηθησει.. ειμαστε ολες εδω για να μιλαμε, να ανταλλάσσουμε απόψεις κι εμπειρίες.. καλη επιτυχια σου ευχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Διαβάζω καιρό αλλά είναι ή πρώτη φορά που γραφω.. θα ήθελα να μου πείτε εμπειρίες όσων έχουν κάνει εξωσωματική στο Ελενα ή πρόκειται να υποβληθούν άμεσα. Εγώ θα ξεκινήσω με τον κύκλο Οκτωβριου ή μάλλον του Νοεμβρίου..(Εκτός κ αν με τρενάρουν κιαλο..) Βρίσκομαι στο στάδιο που μόλις πήρα την έγκριση απ την επιτροπή (την πήρα πριν λίγες μερες κ ήταν ή δεύτερη μέρα περιόδου μου) Μου εξήγησαν λοιπόν ότι χανουμε τον κύκλο Σεπτεμβριου κ θα ξεκινήσουμε Οκτωβρη. Παίρνω σήμερα τηλ για ραντεβού για συνταγογράφηση των ενέσεων κ μου λένε 19/10 (που σημαίνει ότι πάλι θα έχω αδιαθετησει πριν το ραντεβού) κ άρα θα χάσω κ τον Οκτωβρη.. Αναρωτιέμαι αν τον Νοεμβρη βρουν αλλο λόγο να το αναβάλλουν.. Αν είναι δυνατόν για μία συνταγογράφηση ένα μήνα μετά ραντεβού.. Έχουμε ταλαιπωρηθεί πολλά χρονια όπως ολες φαντάζομαι με εξετασεις, αναμονές, αναβολές, άκαρπες προσπάθειες παράλληλα, θεραπείες με βιταμίνες απλά για να πεταξουμε χρήματα, κ άλλα πολλά που θέλω να μοιραστώ μαζί σας κ να σας έχω στο πλάι μου στην προσπάθεια μου!! Θα μου πείτε ακόμα δεν ξεκίνησες εξωσωματική κ βιαζεσαι.. Απλά ξέρω πολύ καλά ότι αυτη ή διαδικασία απαιτεί χρόνο ή μάλλον χρόνια κ ο χρόνος για μας είναι ο μεγαλύτερος εχθρός.. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Εύχομαι να τελειώσει σύντομα η ταλαιπωρία σου και να μπεις σιγά σιγά στη διαδικασία. Δε γνωρίζω για Δημόσιο να σου πω την αλήθεια καθώς και γω σε ιδιωτικό κέντρο την έκανα. Παε όλα αυτά ότι απορία έχεις με χαρά α στη λύσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Διαβάζω καιρό αλλά είναι ή πρώτη φορά που γραφω.. θα ήθελα να μου πείτε εμπειρίες όσων έχουν κάνει εξωσωματική στο Ελενα ή πρόκειται να υποβληθούν άμεσα. Εγώ θα ξεκινήσω με τον κύκλο Οκτωβριου ή μάλλον του Νοεμβρίου..(Εκτός κ αν με τρενάρουν κιαλο..) Βρίσκομαι στο στάδιο που μόλις πήρα την έγκριση απ την επιτροπή (την πήρα πριν λίγες μερες κ ήταν ή δεύτερη μέρα περιόδου μου) Μου εξήγησαν λοιπόν ότι χανουμε τον κύκλο Σεπτεμβριου κ θα ξεκινήσουμε Οκτωβρη. Παίρνω σήμερα τηλ για ραντεβού για συνταγογράφηση των ενέσεων κ μου λένε 19/10 (που σημαίνει ότι πάλι θα έχω αδιαθετησει πριν το ραντεβού) κ άρα θα χάσω κ τον Οκτωβρη.. Αναρωτιέμαι αν τον Νοεμβρη βρουν αλλο λόγο να το αναβάλλουν.. Αν είναι δυνατόν για μία συνταγογράφηση ένα μήνα μετά ραντεβού.. Έχουμε ταλαιπωρηθεί πολλά χρονια όπως ολες φαντάζομαι με εξετασεις, αναμονές, αναβολές, άκαρπες προσπάθειες παράλληλα, θεραπείες με βιταμίνες απλά για να πεταξουμε χρήματα, κ άλλα πολλά που θέλω να μοιραστώ μαζί σας κ να σας έχω στο πλάι μου στην προσπάθεια μου!! Θα μου πείτε ακόμα δεν ξεκίνησες εξωσωματική κ βιαζεσαι.. Απλά ξέρω πολύ καλά ότι αυτη ή διαδικασία απαιτεί χρόνο ή μάλλον χρόνια κ ο χρόνος για μας είναι ο μεγαλύτερος εχθρός.. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Γεια σου κοριτσι δεν περασα επιτροπη κ πηγα σε ιδιωτικο κεντρο γιατί καιγομουν κ δεν ειχα χρονο να χασω ουτε ενα μηνα.φαντασου οτι εκανα 3 ετ μεσα σε 5 μηνες κ δοξα τω θεω με τη βοηθεια της παναγιας ,του γιατρου ,της μητρας μου κ του εμβρυολογικου χαχα τα καταφερα!!αργει η επιτροπη ,αυτο ειναι το μονο σιγουρο ,κανε υπομονη κ ολα θα πανε καλά...μετα θα μπεις σε μια σειρα...οτι θελεις εδω ρωτα μας!προσωπικα εχω καψει εγκεφαλο.Καποια τα εχω μαθει καλυτερα κ απο γιατρο,&  δεν υπερβαλλω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χελιδονάκι είμαι 99% σίγουρη (Δεν λέω 100 γιατί πάνε και κάποια χρόνια) ότι τα φάρμακα μου τα έγραψε ο προσωπικός μου γυναικολογος, ιδιώτης και όχι γιατρός του κέντρου. Από το κέντρο μου είπαν μόνο τι φάρμακα θα χρειαστώ. Ρώτα τον δικό σου αν θες να μην χάσεις 1 μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Διαβάζω καιρό αλλά είναι ή πρώτη φορά που γραφω.. θα ήθελα να μου πείτε εμπειρίες όσων έχουν κάνει εξωσωματική στο Ελενα ή πρόκειται να υποβληθούν άμεσα. Εγώ θα ξεκινήσω με τον κύκλο Οκτωβριου ή μάλλον του Νοεμβρίου..(Εκτός κ αν με τρενάρουν κιαλο..) Βρίσκομαι στο στάδιο που μόλις πήρα την έγκριση απ την επιτροπή (την πήρα πριν λίγες μερες κ ήταν ή δεύτερη μέρα περιόδου μου) Μου εξήγησαν λοιπόν ότι χανουμε τον κύκλο Σεπτεμβριου κ θα ξεκινήσουμε Οκτωβρη. Παίρνω σήμερα τηλ για ραντεβού για συνταγογράφηση των ενέσεων κ μου λένε 19/10 (που σημαίνει ότι πάλι θα έχω αδιαθετησει πριν το ραντεβού) κ άρα θα χάσω κ τον Οκτωβρη.. Αναρωτιέμαι αν τον Νοεμβρη βρουν αλλο λόγο να το αναβάλλουν.. Αν είναι δυνατόν για μία συνταγογράφηση ένα μήνα μετά ραντεβού.. Έχουμε ταλαιπωρηθεί πολλά χρονια όπως ολες φαντάζομαι με εξετασεις, αναμονές, αναβολές, άκαρπες προσπάθειες παράλληλα, θεραπείες με βιταμίνες απλά για να πεταξουμε χρήματα, κ άλλα πολλά που θέλω να μοιραστώ μαζί σας κ να σας έχω στο πλάι μου στην προσπάθεια μου!! Θα μου πείτε ακόμα δεν ξεκίνησες εξωσωματική κ βιαζεσαι.. Απλά ξέρω πολύ καλά ότι αυτη ή διαδικασία απαιτεί χρόνο ή μάλλον χρόνια κ ο χρόνος για μας είναι ο μεγαλύτερος εχθρός.. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Καλώς ήρθες κορίτσι μου. Δεν έχω εμπειρία από το Έλενα αλλά μπορεί να το χρειαστώ και γω κάποια στιγμή. Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι το αν ο γιατρός που σε παρακολουθει στο νοσοκομείο έχει ιατρείο έξω μπορείς να πας εκεί να σου γράψει τα φάρμακα για να μην περιμενεις απλά θα πληρωσεις για να στα γράψει. Ποιος γιατρός σε παρακουλουθει στο Έλενα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Την Τετάρτη περνάω απο επιτροπή και αν πάει καλά ξεκινάω εξωσωματικη μέσα στον Οκτώβριο. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε  σε περίπτωση lockdown  τι γίνεται. Γίνονται κανονικά οι εξωσωματικες ή σταματάνε και αυτες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Την Τετάρτη περνάω απο επιτροπή και αν πάει καλά ξεκινάω εξωσωματικη μέσα στον Οκτώβριο. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε  σε περίπτωση lockdown  τι γίνεται. Γίνονται κανονικά οι εξωσωματικες ή σταματάνε και αυτες;

Τον Μάρτιο είχανε σταματήσει, ελάχιστα κέντρα έμειναν ανοιχτά και άνοιξαν ξανά τέλος Απριλίου. Τώρα δεν ξέρω τι θα γίνει. Όλοι ακολουθούν τις οδηγίες της ΕΑΙΥΑ και της ESHRE. Προσωπική μου άποψη είναι πως δε θα κλείσουν. Μόνο αν απαγορευτούν από την κυβέρνηση όλες οι μη αναγκαίες επεμβατικές πράξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου. Δεν έχω εμπειρία από το Έλενα αλλά μπορεί να το χρειαστώ και γω κάποια στιγμή. Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι το αν ο γιατρός που σε παρακολουθει στο νοσοκομείο έχει ιατρείο έξω μπορείς να πας εκεί να σου γράψει τα φάρμακα για να μην περιμενεις απλά θα πληρωσεις για να στα γράψει. Ποιος γιατρός σε παρακουλουθει στο Έλενα? 

Τώρα έχω την Καργακου για την εξωσωματική. Πριν είχα τον Κολιοπουλο ( λένε ότι είναι ο καλύτερος γιατρός του Ελενα κ όντως είναι). Αλλά δεν κάνει εξωσωματικές. Αυτός με παρέπεμψε στο τμήμα εξωσωματικής του Ελενα που είναι 3 γιατροί: δύο άντρες κ μία γυναίκα. Εμένα με έστειλε στην γυναίκα. Δεν έχει ιατρείο έξω. Σήμερα που κατάφερα κ μιλησα μαζί της μου εξήγησε ότι δεν είναι το θεμα ή συνταγογραφηση αλλα οτι έχει πολλές εξωσωματικές τον Οκτωβριο κ ότι ή κυρία στη γραμματεία φτιάχνει τα ραντεβού κ προγραμματίζει τις εξωσωματικες. Μου είπε λοιπόν η γιατρός να καλεσω ξανα σήμερα στη γραμματεία κ να ζητησω ραντεβού μία μέρα πριν την επόμενη περιοδο, χωρίς να μου εγγυηθεί ότι θα μου το αλλάξουν σίγουρα. Τεσπα καλεσα ξανά σήμερα αλλά ή κυρία στη γραμματεία μου μίλησε με ύφος (σαν να μου λέει εσύ είσαι πάλι μας έχεις ζαλισει με την ανυπομονησία σου). Κ μου είπε τελικά να ξανά καλεσω σε 2 ωρες.. Εγώ όμως πραγματικά ντραπηκα, αισθάνθηκα άσχημα με τον εαυτό μου κ είπα από μέσα μου να μην πιεζω καταστάσεις κ να τα αφήσω έτσι το ραντεβού 19/10. Οπότε αν δεν βρουν κάποιον άλλον λόγο να με τρενάρουν πρώτα ο Θεός κ ή Παναγιά θα ξεκινήσω με τον κύκλο Νοεμβριου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Καταρχας καλως ηρθες στο γκρουπακι μας. Καλη Αρχη να εχεις με θεληση και αισιοδοξία.. ολες ειμαστε ειτε στην προσπαθεια ειτε ηδη εγκυούλες.. εγω προσωπικα δεν εχω εμπειρια απο Δημόσιο Νοσοκομειο ελπιζω καποια κοπελα να μπορει να σε βοηθησει.. ειμαστε ολες εδω για να μιλαμε, να ανταλλάσσουμε απόψεις κι εμπειρίες.. καλη επιτυχια σου ευχομαευχομα

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Τον Μάρτιο είχανε σταματήσει, ελάχιστα κέντρα έμειναν ανοιχτά και άνοιξαν ξανά τέλος Απριλίου. Τώρα δεν ξέρω τι θα γίνει. Όλοι ακολουθούν τις οδηγίες της ΕΑΙΥΑ και της ESHRE. Προσωπική μου άποψη είναι πως δε θα κλείσουν. Μόνο αν απαγορευτούν από την κυβέρνηση όλες οι μη αναγκαίες επεμβατικές πράξεις.

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Την Τετάρτη περνάω απο επιτροπή και αν πάει καλά ξεκινάω εξωσωματικη μέσα στον Οκτώβριο. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε  σε περίπτωση lockdown  τι γίνεται. Γίνονται κανονικά οι εξωσωματικες ή σταματάνε και αυτες;

Έχω ακριβώς την ίδια φοβια.. εμένα μου είπαν απ το Ελενα οι γιατροί ότι δεν πιστεύουν να πάμε σε γενικευμένο lockdown, που σημαίνει ότι όσες επεμβάσεις έχουν προγραμματιστεί θα γίνονται κανονικά άρα κ εξωσωματικές.. Μόνη προϋπόθεση λίγες μέρες πριν την έναρξη της διαδικασίας κάνουν στο ζευγάρι τεστ covid που πρέπει να βγει αρνητικό. Δεν φτάνουν τα προβλήματα μας έχουμε κ τον κορονοιο..Καλή επιτυχία σου ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Γεια σου κοριτσι δεν περασα επιτροπη κ πηγα σε ιδιωτικο κεντρο γιατί καιγομουν κ δεν ειχα χρονο να χασω ουτε ενα μηνα.φαντασου οτι ενανα 3 ετ μεσα σε 5 μηνες κ δοξα τω θεω με τη βοηθεια της παναγιας ,του γιατρου ,της μητρας μου κ του εμβρυολογικου τα καταφερα χαχα !αργει η επιτροπη ,αυτο ειναι το μονο σιγουρο κανε υπομονη κ ολα καλα θα πανε ...μετα θα μπεις σε μια σειρα...οτι θελεις εδω ρωτα μας!προσωπικα εχω καψει εγκεφαλο Καποια τα εχω μαθει καλυτερα κ απο γιατρο,&  δεν υπερβαλλω .

Μπράβο κορίτσι μου!! Χαίρομαι πολύ να ακούω τις γυναίκες που κάνουν εξωσωματική να λένε τα κατάφερα!! Σε ποιον μήνα είσαι? Σίγουρα θα χρειαστω βοήθεια κ καθοδήγηση τις δύσκολες μέρες που με περιμένουν.. Όταν έρθει ή σειρά μου νομίζω ότι θα σας βομβαρδιζω από ερωτήσεις. Χαχα!! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Την Τετάρτη περνάω απο επιτροπή και αν πάει καλά ξεκινάω εξωσωματικη μέσα στον Οκτώβριο. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε  σε περίπτωση lockdown  τι γίνεται. Γίνονται κανονικά οι εξωσωματικες ή σταματάνε και αυτες;

Με το καλό κοριτσι καλή αρχη! Θεωρω οτι δε θα ξαναγινει γιατι δεν εξυπηρετει κανεναν.το κεντρο που ημουν ηταν απο τα ελαχιστα που παρεμειναν ανοικτα.σχεδον ολα κλεινουν σε τετοια περιπτωση.αν εισαι σε προετοιμασια δεν σε σταματανε ,απλα αναγκαστηκα καταψυχεις και δε σε προχωρανε σε ετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να φουσκώνουν οι κοιλίτσες!Εγώ από τις τελευταίες που έφυγα για διακοπές (30/08) και γύρισα 11/09 όπου 14/09 πήγα στην δουλειά και είναι σαν να μην έλλειψα ποτέ...μια τρέλα! Εν ολίγης δεν έχω κάνει και κάτι σημαντικό για να σας πώ νέα.... με τις εξετάσεις κυστικής όλα καλά,η βιοψία από την παλινδρομή από ότι μου είπε ο γυναικολόγος μου (ο απλός στον εξωσωματικό δεν έχω πάει ακόμα) ήταν τυχαίο γεγονός.....επειδή όμως πραγματικά δεν θέλω να περάσω ξανά τα ίδια και γενικά είμαι ανήσυχο πνεύμα 🤣 Δευτέρα 28/09 που έχω ρεπό έκλεισα ραντεβού με άλλους 2 εξωσωματικούς για τους οποίους μετά από πολύ ψάξιμο,από κοπέλες εδώ αλλά και από το fb δεν έχω διαβάσει ούτε ένα αρνητικό. Ο ένας είναι ο Παρτσινέβελος και ο άλλος ο Σφακιανούδης (αν και το Γένεσις σαν κέντρο χωρίς να υπάρχει λόγος δεν μου καθόταν καλά ,με το που άρχισα να ψάχνω γι αυτόν και να μιλάω με κοπέλες είπα εδώ είμαστε).Δεν μπορεί....κάποιος από τους δύο θα μου κάνει το κλίκ πιστεύω. Το μόνο μείον είναι ότι έχω ήδη ένα εμβρυο στο Μητέρα και γι αυτό δεν μπορώ να περάσω επιτροπή δεύτερη φορά (πρέπει να είσαι στο μηδέν για να περάσεις) οπότε θα το παλέψω με φυσικούς που από ότι έχω διαβάσει είναι και πιο υγιή τα ωάρια. Θα δώ βέβαια τι θα μου προτείνουν και οι γιατροί και βλέπουμε! Αυτά από εμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Χαίρομαι πολύ να ακούω τις γυναίκες που κάνουν εξωσωματική να λένε τα κατάφερα!! Σε ποιον μήνα είσαι? Σίγουρα θα χρειαστω βοήθεια κ καθοδήγηση τις δύσκολες μέρες που με περιμένουν.. Όταν έρθει ή σειρά μου νομίζω ότι θα σας βομβαρδιζω από ερωτήσεις. Χαχα!! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!!!

Νασαι καλά! Εννοειται οτι θελεις και μακαρι συντομα!!! παω στην 17η εβδομαδα δηλαδη κλεινω οπου ναναι τον 4ο μηνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...