Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλημέρα κοπέλα! Είμαι της άποψης να κάνεις τις διαδικασίες για να περάσεις επιτροπή να είσαι έτοιμη και σε αυτο το διάστημα παίρνοντας και την αγωγή ο σύζυγος μπορεί όπως λες να γινει το θαύμα χωρίς να χρειαστεί να κάνεις εξωσωματική...αλλά εάν δεν γίνει (που στο απεύχομαι) θα είσαι έτοιμη να ξεκινήσεις οποιαδήποτε στιγμή το αποφασίσετε! Εκτός βέβαια και αν η ηλικία σου είναι τέτοια που σου επιτρέπει να το καθυστερήσεις! 

Αυτό είναι το μόνο δεδομένο, ότι η ηλικία μου δεν έχει αυτή την πολυτέλεια.αλλιβς εννοείται θα αφήνω το χρόνο να δω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elephant είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση σου. Και εγώ κάπως έτσι τα σκέφτομαι.Οσο αφορά το κέντρο, έχει περάσει η αδελφή μου από αυτό το κομμάτι και απευθύνθηκα σε αυτόν που έχουμε προσωπική εμπειρία. Το άγχος μου είναι μη φορτωθω τόσες ορμόνες και τελικά για δύο μήνες μετά θα μπορουσα να είχα πετύχει φυσιολογικη σύλληψη.πιθανον να είναι κ στο μυαλό μου αυτο αλλά είναι και οι γιατροί που πιστεύουν ότι μπορεί να πετύχουμε κάτι με τη βελτίωση και έτσι έχω και εγώ δεύτερες σκέψεις.

Εγώ έχω καταλάβει πως όταν το σπέρμα είναι οριακό δυσκολεύει πολύ τη φυσιολογική σύλληψη. Μπορεί να είναι και απαισιόδοξη η σκέψη μου αλλά από την εμπειρία μου αυτό αποκόμισα. Κλείσε ραντεβού στην επιτροπή, πέρασε την κ δώσε ένα χρονοδιάγραμμα στις προσπάθειες σου, οπότε όταν το αποφασίσεις να τα έχεις όλα έτοιμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Καλημέρα!Ηθελα να σου στειλω μηνυμα και λεει οτι δεν λαμβανεις...

Αα κατσε να σβησω καποια απο τα παλια ,εχει γεμισει ο φακελος ξανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@Nefeliap Χιλιάρικο για το καθένα έμβρυο ή και για τα δυο;

Εγώ κορίτσια νομίζω έχω ξεφύγει από τον κίνδυνο. Δεν έχει κλείσει η αποκόλληση αλλά έχει μειωθεί πολύ. Ο γιατρος ηταν πολυ ικανοποιημένος. Και τα εμβρυακια μεγάλωσαν ❤❤ αρχίζω να το πιστεύω δειλα δειλά

Καλημέρα !!Πολυ χαρηκα που όλα πήγαν καλά!!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλά πάω έχω ακριβώς τα ίδια συμπτώματα... Πολύς πονοκέφαλος αλλά ευτυχώς κανένας εμετός! Η μόνη διαφορά είναι ο αιματοκρίτης, ευτυχώς είχα πάντα πολύ ψηλά (43 με 44) κ μάλιστα ήμουν χρόνια αιμοδότη, οπότε κ τώρα που έπεσε λίγο απλά πήγε 41 με 42. Την αυχενική περιμένω κ γω... Επειδή είχαμε κάνει χρωμοσωμικο έλεγχο θέλω να πιστεύω ότι θα πάνε καλά τα πράγματα αλλά φυσικά περιμένω να δούμε! Καλά αποτελέσματα!! 

Ολα καλα θα πανε αγάπη στο ευχομαι μέσα απ τη καρδια μου👉😍😍😍😘😍😘💘💕💯💛💚💙👈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου. Πήρα και τη τρίτη χοριακη μου 3126 πως σας φαίνεται;;

Super χοριακαρα μπράβο ρε κορίτσι μου με το καλό να κάνετε και τον υπέρηχο σας τώρα ❤️ όλα να πάνε τέλεια σου εύχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου. Πήρα και τη τρίτη χοριακη μου 3126 πως σας φαίνεται;;

Τέλεια φαίνεται!!!! ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Frogel είπε:

Super χοριακαρα μπράβο ρε κορίτσι μου με το καλό να κάνετε και τον υπέρηχο σας τώρα ❤️ όλα να πάνε τέλεια σου εύχομαι..

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι να πάνε όλα καλα😍😍😍👻👻👻👻👻😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sova είπε:

Τέλεια φαίνεται!!!! ❤️❤️❤️ 

Μακάρι να είναι κιόλας τέλεια.. Την τρίτη θα με δει ο γιατρός!!! Εσυ ποτε ξανά χοριακη;; δεν μου πες σε ποια μέρα έκανες χοριακη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Μακάρι να είναι κιόλας τέλεια.. Την τρίτη θα με δει ο γιατρός!!! Εσυ ποτε ξανά χοριακη;; δεν μου πες σε ποια μέρα έκανες χοριακη;;

Δευτέρα ξανά ! Στην 8η μέρα έκανα κανονικά έπρεπε σήμερα ! Εσύ ξανά κάνεις ? Η τώρα υπέρηχο ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sova είπε:

Δευτέρα ξανά ! Στην 8η μέρα έκανα κανονικά έπρεπε σήμερα ! Εσύ ξανά κάνεις ? Η τώρα υπέρηχο ? 

Σουπερ είναι η δικιά σου για 8η μέρα. Εγώ τρεις εκανα πια φτάνει θα παω για υπερυχο κατευθείαν.. Ελπίζω να πανε ολα καλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Σουπερ είναι η δικιά σου για 8η μέρα. Εγώ τρεις εκανα πια φτάνει θα παω για υπερυχο κατευθείαν.. Ελπίζω να πανε ολα καλα!! 

Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!σε όλες !! Εσύ με τι χοριακη ξεκίνησες ? Και ποια μέρα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sova είπε:

Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!σε όλες !! Εσύ με τι χοριακη ξεκίνησες ? Και ποια μέρα ?

Εγώ πρωτη χοριακη 7η μέρα 135 δευτερη χοριακη μετά από 4 μέρες  820 και και τώρα μετά από 4 μέρες παλι 3126.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Εγώ πρωτη χοριακη 7η μέρα 135 δευτερη χοριακη μετά από 4 μέρες  820 και και τώρα μετά από 4 μέρες παλι 3126.. 

Τελικά όντως καμία μας δεν έκανε την 9η μερά ε??? Χαχαχαχα είμαστε απίστευτες ! Μπράβο κοριτσι μου  θα κάνεις και τον υπέρηχο και όλα θα πάνε τέλεια ! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η sova είπε:

Τελικά όντως καμία μας δεν έκανε την 9η μετά ε??? Χαχαχαχα είμαστε απίστευτες ! Μπράβο κοριτσι μου  θα κάνεις και τον υπέρηχο και όλα θα πάνε τέλεια ! ❤️

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι δεν μπορώ να το χαρω από το φόβο μου αστα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι δεν μπορώ να το χαρω από το φόβο μου αστα. 

Δεν φαντάζεσαι πόσο σε καταλαβαίνω!!!! Όμως πρέπει να προσπαθήσουμε να ευχαριστιόμαστε και αυτό που μας συμβαίνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλησπέρα κοριτσακια μου,

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση 2 μέρες μετά την ωορρηξία εκανα υπέρηχο διοτι μου έχει καθυστέρηση η περιοδος και τελικά ήταν λόγω της ωορρηξιας, ο γιατρός μου ειπε οτι εχω ενδομητριο 14mm!Ξερει καποια κοπελα να μου πει εάν αυτό υποδηλώνει εγκυμοσύνη γιατι μου ειπε οτι αν ειναι κατι και υπάρχει θα φανεί σε 2 εβδομάδες..το εχετε ξανα ακουσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://secure.avaaz.org/community_petitions/el/ypoyrgeio_ygeias_dorean_test_covid_19_gia_ypogonima_zeygaria_poy_einai_se_diadikasia_exosomatikis_/?fgjwFdb&utm_source=sharetools&utm_medium=facebook&utm_campaign=petition-1077575-dorean_test_covid_19_gia_ypogonima_zeygaria_poy_einai_se_diadikasia_exosomatikis_&utm_term=gjwFdb%2Bel&fbclid=IwAR2aMFvEWPShSZIhmAjesV3HaeljVptxXXkg8zBVyCkTE_Yeua7kNwskat0

Κοριτσια παρακαλω μπειτε να ψηφισετε! Εχουμε δικαιωμα στη μητροτητα χωρις να πληρωνουμε τα μαλλια της κεφαλης μας... Αρκετη εκμεταλλευση εχουμε φαει ως τωρα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Εγώ πρωτη χοριακη 7η μέρα 135 δευτερη χοριακη μετά από 4 μέρες  820 και και τώρα μετά από 4 μέρες παλι 3126.. 

Συγχαρητηρια! Απο καρδιας ευχομαι νσ πανε ολα καλα! ✌😊😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι δεν μπορώ να το χαρω από το φόβο μου αστα. 

Με το καλόοοοο!!! Όλα να σου πάνε τέλεια εύχομαι!!! Πολύ χάρηκα! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι δεν μπορώ να το χαρω από το φόβο μου αστα. 

Να το χαρειιιις!!! Με το καλόοοο🙏👶👶 έρχονται τα δίδυμα λεμεεεεε χαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Εγώ πρωτη χοριακη 7η μέρα 135 δευτερη χοριακη μετά από 4 μέρες  820 και και τώρα μετά από 4 μέρες παλι 3126.. 

η χοριακη σου παραπεμπει σε διδυμη κυηση ειναι ενα 10% πιθανοτητες μου ειπε ο γιατρος !!εφοσον ειχες την 11η μερα 820 και την 15η:3126 ειναι παρα πολύ υψηλη..εγω με διδυμα ειχα την 12η: 780 κ 15η: 1900 αντε με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

η χοριακη σου παραπεμπει σε διδυμη κυηση ειναι ενα 10% πιθανοτητες μου ειπε ο γιατρος !!εφοσον ειχες την 11η μερα 820 και την 15η:3126 ειναι παρα πολύ υψηλη..εγω με διδυμα ειχα την 12η: 780 κ 15η: 1900 αντε με το καλό!!

Σ ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου.. Μακαρι τη τρίτη να είναι όλα καλά!!  Κορίτσια να σας ρωτησω και κάτι;; υπάρχει περίπτωση με αυτή τη τιμή χοριακης να είναι εξωμητριο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...