Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Τα δικά μου νέα: πήγα τη Δευτέρα για υπέρηχο και είδαμε 2 σάκους! 5 εβδομάδων και ενδομήτριοι. Στον έναν αχνοφαινόταν μια απειροελάχιστη κουκίδα. Θα πήγαινα σε 10 μέρες να δούμε την εξέλιξη και ίσως να ακούγαμε καρδιά/-ιές. Όμως εδώ και δύο μέρες έχω πολλά καφέ και ανησυχώ. Θα πάω εκτάκτως το απόγευμα να με δει...

Πολλές κοπέλες στην αρχή έχουν καφέ μην αγχώνεσαι,όλα καλά θα είναι να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς!! πήγαινε να σου φύγει η ιδέα!!σου στέλνω την θετική μου σκέψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Τα δικά μου νέα: πήγα τη Δευτέρα για υπέρηχο και είδαμε 2 σάκους! 5 εβδομάδων και ενδομήτριοι. Στον έναν αχνοφαινόταν μια απειροελάχιστη κουκίδα. Θα πήγαινα σε 10 μέρες να δούμε την εξέλιξη και ίσως να ακούγαμε καρδιά/-ιές. Όμως εδώ και δύο μέρες έχω πολλά καφέ και ανησυχώ. Θα πάω εκτάκτως το απόγευμα να με δει...

Υπέροχα και αλλά διδυμακια μην σε αγχωνουν τα καφέ εγώ είχα μέχρι κοντά το τέταρτο μήνα καφέ και όλα πήγαν μια χαρά γράψε μας τα νέα σου μετά φιλάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tillandsia είπε:

Κορίτσια η χοριακη μου κατέβηκε δεν είμαι καθόλου καλά..16.28..δυο μέρες κράτησε η χαρά..

Λυπάμαι κοπέλα μου....ήταν η πρώτη σου ετ?Έχεις αλλά εμβρυακια κατάψυξη?

Τελικά η αγωνία δεν σταματάει ποτέ ακόμη και με θετική χοριακη...τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Λυπάμαι κοπέλα μου....ήταν η πρώτη σου ετ?Έχεις αλλά εμβρυακια κατάψυξη?

Τελικά η αγωνία δεν σταματάει ποτέ ακόμη και με θετική χοριακη...τι να πω

Ναι κορίτσι μου ήταν η πρώτη μου..2 έχω στην κατάψυξη.. σταματάω φάρμακα κ περιμένω περίοδο..κ θα πάμε κατάψυξηγμενα αν είναι όλα εντάξει..δεν ξέρω τι έφταιγε κ δεν έπιασε..έχω υποθυρεοειδισμός κ χάσιμοτο μήπως αυτό έφταιγε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tillandsia είπε:

Κορίτσια η χοριακη μου κατέβηκε δεν είμαι καθόλου καλά..16.28..δυο μέρες κράτησε η χαρά..

Δεν υπαρχει αυτο :-(( παρα πολυ λυπαμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tillandsia είπε:

Κορίτσια η χοριακη μου κατέβηκε δεν είμαι καθόλου καλά..16.28..δυο μέρες κράτησε η χαρά..

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μ..μην το βάζεις κάτω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Ναι κορίτσι μου ήταν η πρώτη μου..2 έχω στην κατάψυξη.. σταματάω φάρμακα κ περιμένω περίοδο..κ θα πάμε κατάψυξηγμενα αν είναι όλα εντάξει..δεν ξέρω τι έφταιγε κ δεν έπιασε..έχω υποθυρεοειδισμός κ χάσιμοτο μήπως αυτό έφταιγε;

Τι να σου πω πραγματικά δεν γνωρίζω.

Ο γιατρός σου,σου έδωσε κάποια εξήγηση?

Έκανες όμως εμφύτευση,δεν ξέρω κατά πόσο σε παρηγορεί αυτό.Τα αλλά θα είναι πιο τυχερά,μην το βάζεις κάτω με την πρώτη.

Αν επιτρέπεται ο λόγος που πήγατε σε εξωσωματική ποιος είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!
Καλή επιτυχία σε όσες περιμένετε το θετικό τεστ! 
Με το καλό σε όλες εγγυούλες! 
Πραγματικά δεν ξέρω τη να γράψω στα κορίτσια που δεν πέτυχε η προσπάτια τους , γιατί είναι σαν να το ζω εγώ και στεναχωριεμε πολύ .Κλάψτε μια,δύο, τρις, μέρες  και μετά με  ψηλά το κεφάλι συνεχίστε να κάνετε όνειρα , γιατί τα όνειρα γινοντε  πραγματικότητα!!! 
Είναι καμία  κοπέλα  που έκανε η θα κάνει εξωσωματική στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Τι να σου πω πραγματικά δεν γνωρίζω.

Ο γιατρός σου,σου έδωσε κάποια εξήγηση?

Έκανες όμως εμφύτευση,δεν ξέρω κατά πόσο σε παρηγορεί αυτό.Τα αλλά θα είναι πιο τυχερά,μην το βάζεις κάτω με την πρώτη.

Αν επιτρέπεται ο λόγος που πήγατε σε εξωσωματική ποιος είναι?

Τσάκος Ηλίας είναι embryoclinic..όταν θα αδιαθετησω θα πάω κ θα μιλήσουμε από κοντά να κάνουμε κ ένα υπέρηχο κ συνεχίζει το μαραθώνιο.. θα μιλήσω κ με τον ενδοκρινολογο μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tillandsia είπε:

Τσάκος Ηλίας είναι embryoclinic..όταν θα αδιαθετησω θα πάω κ θα μιλήσουμε από κοντά να κάνουμε κ ένα υπέρηχο κ συνεχίζει το μαραθώνιο.. θα μιλήσω κ με τον ενδοκρινολογο μου..

Είχα υδροσαλπιγγα αφαιρέθηκαν έκανα λαπαροσκόπηση στο Φεβρουάριο..ωοθήκες κ μήτρα ήταν καθαρή..δεν έχουμε θέμα στο σπέρμα..δεν ξέρω τι έφταιγε κ δεν έπιασε ούτε το ένα..πήρα άδεια απ' τη δουλειά δεν έκανα ούτε φαγητό όλο έτοιμο μου έφερε η μαμά μου..άλλη φορά δεν θα προσέξω τόσο πολύ..η ηλικία μου είναι 34..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tillandsia αλήθεια λυπάμαι πολύ για αυτή την εξέλιξη. Δεν έκανες κάτι λάθος εσύ, ήταν απλά κακή τύχη. Το πιθανότερο σε αυτές τις περιπτώσεις είναι να μην ήταν χρωμοσωμικα σωστά τα έμβρυα. Την επόμενη όμως θα είναι και θα πιαστούν αφού έχετε διορθώσει και όλα τα γυναικολογικά θέματα. Όσο για το θυρεοειδή εφόσον τον έχεις ρυθμισμένο είσαι εντάξει. Οι μισές γυναίκες έχουν hashimoto. Εγώ μια από αυτές με πάρα πολύ ανεβασμένα αντισώματα μάλιστα. Η ενδοκρινολογος μου ειχε πει ότι ανεβάζει λίγο τα ποσοστά αποβολών αλλά όχι σε ανησυχητικό επίπεδο. Και οτι δεν υπαρχει κατι να κάνουμε. Εγώ είχα διαβάσει ότι μπορεί να βοηθήσει το σελήνιο για να ρίξει τα αντισώματα αλλά μου είπε δεν είναι βιβλιογραφικά τεκμηριωμένο. Ωστόσο δεν είχε αντίρρηση να πάρω λίγο συμπλήρωμα ή να τρώω Brazilian Nuts. Στην πρώτη μου εγκυμοσυνη που ήταν και ολοκληρωμένη το μόνο που έκανα με τον θυρεοειδή ήταν να μετράω TSH κάθε μήνα και να την διατηρώ κάτω από 2,5. 

Πάρε το χρόνο σου, ψάξε ότι παραπάνω νιώθεις ότι χρειάζεσαι και βουρ για την επόμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Deni22 είπε:

@Antelope κορίτσι μου πηγές στο γιατρό ;;

Πήγα, όλα καλά! Μεγαλώνουν και οι δύο σάκοι και φαίνονται λεκιθικοί ασκοί και στους δύο! Δεν μπορεί να δει από που προέρχεται το αίμα σε τόσο μικρή κυηση αλλά φαινόταν μια υποψία αποκόλλησης στον έναν από τους δύο. Δεν του φάνηκε ανησυχητικό, και δεν αλλάζω κάτι. Ουφ μου έφυγε ένα βάρος!

Εσύ πόσων εβδομάδων θα είσαι αύριο που έχεις υπέρηχο; Εύχομαι να ακούσεις δυνατή καρδούλα 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Πήγα, όλα καλά! Μεγαλώνουν και οι δύο σάκοι και φαίνονται λεκιθικοί ασκοί και στους δύο! Δεν μπορεί να δει από που προέρχεται το αίμα σε τόσο μικρή κυηση αλλά φαινόταν μια υποψία αποκόλλησης στον έναν από τους δύο. Δεν του φάνηκε ανησυχητικό, και δεν αλλάζω κάτι. Ουφ μου έφυγε ένα βάρος!

Εσύ πόσων εβδομάδων θα είσαι αύριο που έχεις υπέρηχο; Εύχομαι να ακούσεις δυνατή καρδούλα 💓

Μπράβο όλα μια χαρά!!7 εβδομάδων κ τριών ημερών θα είμαι.μακαρι κ εγώ να έχω καλά νέα αύριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Jaipur είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, μια ερώτηση για όσες έχουν πάρει Fertilimax: Παίρνατε ένα ή δύο χάπια την ημέρα; Ευχαριστώ!

 

Εγώ ένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Tillandsia είπε:

Κορίτσια η χοριακη μου κατέβηκε δεν είμαι καθόλου καλά..16.28..δυο μέρες κράτησε η χαρά..

Δεν είχα λόγια τι να σου γράψω χθες λυπήθηκα πάρα πολύ τουλάχιστον για σένα είχα μία ελπίδα ότι θα πάει καλά. μην απογοητεύεσαι όμως γιατί το πρώτο βήμα έγινε τουλάχιστον ξέρεις ότι εμφυτεύεις... Προχωράς μπροστά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Δεν είχα λόγια τι να σου γράψω χθες λυπήθηκα πάρα πολύ τουλάχιστον για σένα είχα μία ελπίδα ότι θα πάει καλά. μην απογοητεύεσαι όμως γιατί το πρώτο βήμα έγινε τουλάχιστον ξέρεις ότι εμφυτεύεις... Προχωράς μπροστά

Πως είσαι εσύ κορίτσι μου; Θα ξανά κάνεις σήμερα χοριακή ή όχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tillandsia είπε:

Fertilimax παίρνετε για το ΑΜΗ; Πήρατε απότελεσμα; Κ εγώ έψαχνα κάποτε αλλά δεν το πήρα αν κάνει δουλειά να ξεκινήσω κ εγώ..

@Tillandsia είναι πολυβιταμινούχο συμπλήρωμα διατροφής, προφανώς δεν μπορεί να κάνει θαύματα, όμως όσες κοπέλες τις χρησιμοποίησαν λένε πως είδαν σημαντική διαφορά- στον αριθμό και στην ποιότητα των ωαρίων τους. Οπότε γιατί όχι..;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Μια ερώτηση την Δευτέρα που μας περασε έκανα σπερματεγχυση. Στις 27 θα κάνω χοριακη. Αν παω για μπάνιο στην θάλασσα πειραζει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Πως είσαι εσύ κορίτσι μου; Θα ξανά κάνεις σήμερα χοριακή ή όχι;

Πώς να είμαι με λίγο βαριά ψυχή.... Αρκετά στρεσαρισμένη ακόμα. Δεν θα ξανακάνω χοριακή μου έχει έρθει περίοδος κανονικά. Θα πάω βέβαια την Τρίτη με Τετάρτη που είναι να δω το γιατρό να κάνω μία για να είμαι σίγουρη... Ότι είναι μηδέν μην έχουμε τίποτα περίεργο πάλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tillandsia είπε:

Fertilimax παίρνετε για το ΑΜΗ; Πήρατε απότελεσμα; Κ εγώ έψαχνα κάποτε αλλά δεν το πήρα αν κάνει δουλειά να ξεκινήσω κ εγώ..

Η ΑΜΗ ότι είναι είναι... Δεν θα σου την ανεβάσει η βιταμίνη. Μπορεί να φτιάξει όμως την ποιότητα των ωαρίων. Εγώ την έπαιρνα πάνω από τρεις μήνες και πήγα τώρα σε αυτή τη διέγερση και πήρα τέσσερις βλαστοκύστες... Φυσικά βοηθάει περισσότερο γυναίκες που έχουν περάσει τα 40 δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει μία πιο νέα γυναίκα.. είναι μία πολύ δυνατή πολυβιταμίνη μπορώ να πω επειδή έχω ψάξει τα συστατικά της. οι συνιστώμενες ημερήσιες ποσότητες ξεπερνούν κατά πολύ αυτά που χρειάζεται ο οργανισμός οπότε μία ταμπλέτα την ημέρα Σε καλύπτει πλήρως. Θεωρώ ότι αυτές που έχουν πρόβλημα με την ποιότητα των ωαρίων είναι καλό να την παίρνουν. Προκειμένου να δράσει όμως χρειάζεται τουλάχιστον τρεις μήνες. Ταυτόχρονα μην εστιάζετε όμως μόνο σε εσάς κάντε λίγο τούρμπο και τον άντρα σας ας πάρει και αυτός κάποια βιταμίνη να έχετε βελτίωση και οι δύο παράγοντες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Πώς να είμαι με λίγο βαριά ψυχή.... Αρκετά στρεσαρισμένη ακόμα. Δεν θα ξανακάνω χοριακή μου έχει έρθει περίοδος κανονικά. Θα πάω βέβαια την Τρίτη με Τετάρτη που είναι να δω το γιατρό να κάνω μία για να είμαι σίγουρη... Ότι είναι μηδέν μην έχουμε τίποτα περίεργο πάλι..

Εύχομαι α ξεμπερδέψεις εύκολα αυτή τη φορά κορίτσι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Η ΑΜΗ ότι είναι είναι... Δεν θα σου την ανεβάσει η βιταμίνη. Μπορεί να φτιάξει όμως την ποιότητα των ωαρίων. Εγώ την έπαιρνα πάνω από τρεις μήνες και πήγα τώρα σε αυτή τη διέγερση και πήρα τέσσερις βλαστοκύστες... Φυσικά βοηθάει περισσότερο γυναίκες που έχουν περάσει τα 40 δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει μία πιο νέα γυναίκα.. είναι μία πολύ δυνατή πολυβιταμίνη μπορώ να πω επειδή έχω ψάξει τα συστατικά της. οι συνιστώμενες ημερήσιες ποσότητες ξεπερνούν κατά πολύ αυτά που χρειάζεται ο οργανισμός οπότε μία ταμπλέτα την ημέρα Σε καλύπτει πλήρως. Θεωρώ ότι αυτές που έχουν πρόβλημα με την ποιότητα των ωαρίων είναι καλό να την παίρνουν. Προκειμένου να δράσει όμως χρειάζεται τουλάχιστον τρεις μήνες. Ταυτόχρονα μην εστιάζετε όμως μόνο σε εσάς κάντε λίγο τούρμπο και τον άντρα σας ας πάρει και αυτός κάποια βιταμίνη να έχετε βελτίωση και οι δύο παράγοντες...

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ θα ρωτήσω στο γιατρό μου..μη νομίζεις κ εγώ έχω χαμηλή AMH δεν φτάνει μόνο που δεν έχω σάλπιγγες έχω κ αυτό το θέμα..με το καλό κορίτσι μου ελπίζω να λύσεις τις απορίες σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...