Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Terra innositol έπαιρνα εγώ .. μια χαρα ειναι ! Τσεκαρε τα ..

Σε ευχαριστω Νεφελη μου! Θα ρωτησω απο Δευτερα αν μπορω να τα παιρνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/4/2021 at 4:14 ΜΜ, ο/η Nansi είπε:

Γεια σας κορίτσια μου , συναντήθηκα με τον γιατρό μου για να μου γράψει τα φάρμακα της εξωσωματικής. Είδε όλες μας τις εξετάσεις που μας έγραψε προγεννητικό έλεγχο και μας ξεκίνησε προετοιμασία μέχρι να μου έρθει περίοδος να ξεκινήσω (γύρω στις 7μαιου πρώτα ο Θεός), τα φάρμακα δεν πήγα να τα πάρω ακόμη από το ΕΟΠΥΥ αλλά αποτι διάβασα η ένεση είναι menopur, επίσης μου είπε από τώρα να αρχίσω glucophage και inofert μου έκοψε υδατάνθρακες και γλυκά και μου είπε περπάτημα.. αυτά προς το παρόν από τι διάβασα στην καρτέλα μου θα κάνω μικρογονιμοποιηση και ξεκινάω από την δεύτερη μέρα κύκλου τον πρώτο υπέρηχο....πως σας φαίνονται όλα αυτά για πείτε μου..

Τέλεια καλή αρχή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ..Καμπύλη ζαχάρου είχα κάνει κι εγώ και βγήκε λίγο τσιμπημένη η δεύτερη τιμή ,όχι της νηστείας. Μου σύστησαν να πάιρνω τα glucofree . Βελτιώνουν και την ποιότητα των ωαρίων . Τα πήρα μέχρι την ωοληψία και μετά στην εμβρυομεταφορά τα σταμάτησα ..  Αυτή την εβδομάδα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου και θα τον ρωτήσω μήπως πρέπει να τα ξαναπάρω πάλι . Παίρνει καμία Q10 όσο προετοιμάζεται για ωοληψία ? Εγώ συνεχίζω προς το παρόν το φυλλικό και την βιταμίνη D .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια χρειάζομαι τη βοήθεια σας!!!! Βγήκε το αποτέλεσμα ιστολογικής μετα την υστεροσκοπηση...ειχαμε ξεκινήσει εγχυσεις οπως μας ειχε πει ο γιατρός..το ενδομήτριο έδειξε οτι ηταν καθαρό ,ηπια φλεγμονή στον τράχηλο έδειξε.Τι γινεται σε αυτη τη περίπτωση; Εχει τυχει σ καμια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tonia09 είπε:

Κοριτσια χρειάζομαι τη βοήθεια σας!!!! Βγήκε το αποτέλεσμα ιστολογικής μετα την υστεροσκοπηση...ειχαμε ξεκινήσει εγχυσεις οπως μας ειχε πει ο γιατρός..το ενδομήτριο έδειξε οτι ηταν καθαρό ,ηπια φλεγμονή στον τράχηλο έδειξε.Τι γινεται σε αυτη τη περίπτωση; Εχει τυχει σ καμια?

Α εγώ εδώ με φλεγμονή! Αντιβίωση για δυο μήνες και επανάληψη εξέτασης εμένα αυτά μου είπε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Α εγώ εδώ με φλεγμονή! Αντιβίωση για δυο μήνες και επανάληψη εξέτασης εμένα αυτά μου είπε 

Ηπια ειχες; Επαιρνες αντιβιωσεις πριν; Γιατι εγω επαιρνα vibramicyn kai flagyl

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας,

Ενδιαφέρομαι για θέματα γονιμότητας. Κατόπιν σχετικής έρευνας που κάνω τα τελευταία χρόνια, διαπίστωσα σημαντικές ελλείψεις που αφορούν στην πληροφόρηση και υποστήριξη ζευγαριών που προσπαθούν να γίνουν γονείς.

Στόχος μου είναι η δημιουργία λύσεων ικανών να βοηθήσουν εσάς αλλά και άλλα ζευγάρια στο μέλλον προς την απόκτηση οικογένειας. Επ’ αυτού, θα εκτιμούσα ιδιαίτερα τη βοήθεια σας μέσω της συμπλήρωσης ενός ανώνυμου ερωτηματολογίου. Θα χρειαστεί μόνο 2-3λεπτά από τον χρόνο σας.

Εδώ σας παραθέτω το λινκ για την έρευνα:

https://app.usabilityhub.com/do/a05292428142/d6a

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μου.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τη διάθεση και το χρόνο σας,

Χάιντη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tonia09 είπε:

Ηπια ειχες; Επαιρνες αντιβιωσεις πριν; Γιατι εγω επαιρνα vibramicyn kai flagyl

Πήρα αντιβίωση όταν βρήκα της φλεγμονές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια,όσες βρίσκεστε στη διαδικασία της εμβρυμεταφορας τι σας είπε ο εξωσωματικος σας για την έλλειψη cyclacur?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

Κορίτσια,όσες βρίσκεστε στη διαδικασία της εμβρυμεταφορας τι σας είπε ο εξωσωματικος σας για την έλλειψη cyclacur?

Να τα αναζητήσουμε όπου μπορούμε! Ακόμα και στο εξωτερικό! Εγώ βρήκα από Γερμανία! Στάθηκα τυχερή βέβαια γιατί έτυχε φίλη να έχει εκεί κάποιον γνωστό! Ελλάδα θα αργήσουμε πολύ να τα ξαναδούμε ίσως κ να μη τα ξαναβγάλουν! Βέβαια ποτέ δε ξέρεις! Ψάξτε σε κοινωνικα φαρμακεια! Εκει εγω ειχα βρει 4 κουτια! Να μου φτασουν μεχρι να ρθει η estradiol απο το εξωτερικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@skorpina78, ευχαριστώ για την απάντηση...Εδώ Ελλάδα πάντως δεν υπάρχει πουθενά.Περιμενω από Κύπρο απάντηση σήμερα.Μου είπαν για  " Femaston " ίσως μπορούν να μου στείλουν κάποια ποσότητα.Αλλα και εκεί άρχισε η έλλειψη φαρμάκων.Και το θέμα είναι ότι κάθε μία από εμάς θα χρειαστεί μεγάλη ποσότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια ..Καμπύλη ζαχάρου είχα κάνει κι εγώ και βγήκε λίγο τσιμπημένη η δεύτερη τιμή ,όχι της νηστείας. Μου σύστησαν να πάιρνω τα glucofree . Βελτιώνουν και την ποιότητα των ωαρίων . Τα πήρα μέχρι την ωοληψία και μετά στην εμβρυομεταφορά τα σταμάτησα ..  Αυτή την εβδομάδα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου και θα τον ρωτήσω μήπως πρέπει να τα ξαναπάρω πάλι . Παίρνει καμία Q10 όσο προετοιμάζεται για ωοληψία ? Εγώ συνεχίζω προς το παρόν το φυλλικό και την βιταμίνη D .

Καλημερα! Εγω παιρνω q10 ουμπικινολη εδω κι αρκετους μηνες. Μαζι φυλλικο, D, Ε, Ω3, σιδηρο λογω αναιμιας. Νομιζω θα σε βοηθησουν στην ποιοτητα αλλα δεν εχω κανει ακομα ωοληψια για να σου πω με σιγουρια, αν οντως βοηθουν. Να κανω μια ερωτηση κι εγω? Ο ενδοκρινολογος σου μεχρι ποτε σου ειπε να παιρνεις το χαπι για το σακχαρο? Μεχρι την εμβρυομεταφορα και στοπ ή μεχρι θετικη χοριακη κ στοπ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

@Fotinible έκανες χοριακή; Σε χάσαμε!

@elephant Πώς είσαι κορίτσι; Είχες κάποιες ανησυχίες ... Πότε κάνεις χοριακή;

Είμαστε εδώ και περιμένουμε νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

@Fotinible έκανες χοριακή; Σε χάσαμε!

@elephant Πώς είσαι κορίτσι; Είχες κάποιες ανησυχίες ... Πότε κάνεις χοριακή;

Είμαστε εδώ και περιμένουμε νέα σας!

Καλημέρα κορίτσια..εγώ έχω 4 ημέρες για χοριακή αλλά νομίζω ότι δεν θα έχω θετική εξέλιξη.Αυτη τη φορά νιώθω σαν να μην έγινε εμβρυομεταφορα, δεν έχω πρηστεί ούτε από τα φάρμακα, τίποτα..

Πολύ διάφορα από την προηγούμενη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

Κορίτσια,όσες βρίσκεστε στη διαδικασία της εμβρυμεταφορας τι σας είπε ο εξωσωματικος σας για την έλλειψη cyclacur?

Καλημέρα εμένα μου είχε πει ότι αν δεν θα τα είχα δεν θα ξεκινούσα,τα περισσότερα μου  τα βρήκαν συγγενείς και φίλοι από την επαρχία..Θεσσαλονίκη δεν έχει τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elephant είπε:

Καλημέρα κορίτσια..εγώ έχω 4 ημέρες για χοριακή αλλά νομίζω ότι δεν θα έχω θετική εξέλιξη.Αυτη τη φορά νιώθω σαν να μην έγινε εμβρυομεταφορα, δεν έχω πρηστεί ούτε από τα φάρμακα, τίποτα..

Πολύ διάφορα από την προηγούμενη φορά.

Τώρα αυτό που λες δεν ισχύει και το ξέρεις! Δεν θέλω ηττοπάθειες! Σε πληροφορώ πως εγώ και στις δύο ετ είχα πρηστεί φουλ και το αποτέλεσμα αρνητικότατο! Δεν παίζει ρόλο! Μην χαλάς την ψυχολογία σου επειδή δεν βλέπεις σημάδια! Το έχουμε πει πολλές φορές πως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική ... Με το καλό θα σου πω εγώ και το εννοώ μέσα από την καρδιά μου! Άντε! Cheer up! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Τώρα αυτό που λες δεν ισχύει και το ξέρεις! Δεν θέλω ηττοπάθειες! Σε πληροφορώ πως εγώ και στις δύο ετ είχα πρηστεί φουλ και το αποτέλεσμα αρνητικότατο! Δεν παίζει ρόλο! Μην χαλάς την ψυχολογία σου επειδή δεν βλέπεις σημάδια! Το έχουμε πει πολλές φορές πως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική ... Με το καλό θα σου πω εγώ και το εννοώ μέσα από την καρδιά μου! Άντε! Cheer up! 💚

Το ξέρω και σε ευχαριστώ πολύ 🌻❣️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@Evi87,δεν υπάρχουν πουθενά στην Ελλάδα

Εγώ 30κουτια τα μάζεψα από επαρχία μπορεί τώρα να τελείωσαν το τελευταίο το πήρα την προηγούμενη εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.Ειμαι πολυ αγχωμενη με το θεμα σικλακουρ.Τι θα γινει δηλαδη βρηκα μετα βιας 2 κουτια.Ο γιατρος δε μου χει πει τιποτα γι αυτα επιτροπη περναω τον ιουνιο.Αν δεν τα βρω δεν υπαρχει τιποτ αλλο δηλαδη δε θα κανω εξωσωματικη?Κατ αρχας το δινουν σε ολες?Μηπως ειναι αναλογα με το θεμα που εχει καθε μια απο μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Καλημερα! Εγω παιρνω q10 ουμπικινολη εδω κι αρκετους μηνες. Μαζι φυλλικο, D, Ε, Ω3, σιδηρο λογω αναιμιας. Νομιζω θα σε βοηθησουν στην ποιοτητα αλλα δεν εχω κανει ακομα ωοληψια για να σου πω με σιγουρια, αν οντως βοηθουν. Να κανω μια ερωτηση κι εγω? Ο ενδοκρινολογος σου μεχρι ποτε σου ειπε να παιρνεις το χαπι για το σακχαρο? Μεχρι την εμβρυομεταφορα και στοπ ή μεχρι θετικη χοριακη κ στοπ? 

Καλημέρα ! Εγω τα πήρα μέχρι την ωοληψία και σταμάτησα ..Ούτως ή άλλως μου τελείωσε το κουτί οπότε δε προμηθεύτηκα καινούριο .Μου τα έδωσαν για να βοηθήσουν και στον κύκλο .. Τώρα μετά την ατυχία που είχα θα τα ξαναξεκινήσω πάλι μέχρι την ωοληψία . Έχω ραντεβού και με τον γιατρό μου τέλος της εβδομάδας οπότε θα τον ρωτήσω πάλι .. Πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zoupaki είπε:

Καλημερα κοριτσια.Ειμαι πολυ αγχωμενη με το θεμα σικλακουρ.Τι θα γινει δηλαδη βρηκα μετα βιας 2 κουτια.Ο γιατρος δε μου χει πει τιποτα γι αυτα επιτροπη περναω τον ιουνιο.Αν δεν τα βρω δεν υπαρχει τιποτ αλλο δηλαδη δε θα κανω εξωσωματικη?Κατ αρχας το δινουν σε ολες?Μηπως ειναι αναλογα με το θεμα που εχει καθε μια απο μας?

Δεν ξέρω αν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά έκανα την πρώτη μου προσπάθεια εξωσωματικής τον προηγούμενο μήνα και ποτέ δεν μου ανέφερε ο γιατρός μου ότι πρέπει να πάρω αυτά τα χάπια, έκανα όμως στον ίδιο κύκλο και ωοληψία και εμβρυομεταφορά καθώς είχα καλό ενδομήτριο! Τώρα σε άλλη περίπτωση και σε κύκλο με κατεψυγμένα καλύτερα να σε βοηθήσουν τα πιο εμπειρα κορίτσια, πάντως εγώ πέτυχα εγκυμοσύνη με την πρώτη και χωρίς αυτά τα χαπια! Μόνο προγεστερόνη πήρα και τίποτα άλλο! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου...χάθηκα λιγο η αληθεια είναι..έκανα χοριακη δυο μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία γιατι δεν αντεχα...και ναιιιιιι ειχαμε θετικό αποτέλεσμα...ειμαι σε γενικη ανάπαυση εχουν αρχίσει οι αδιαθεσιες..και αυτη τη βδομαδα θα το.δουμε σίγουρα..ευχομαι για ολες πραγματικά αυτος ο.δρομος να.ειναι συντομος και ευκολος..Ευχαριστώ παρα πολυ όλες για τη δυναμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Fotinible είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...χάθηκα λιγο η αληθεια είναι..έκανα χοριακη δυο μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία γιατι δεν αντεχα...και ναιιιιιι ειχαμε θετικό αποτέλεσμα...ειμαι σε γενικη ανάπαυση εχουν αρχίσει οι αδιαθεσιες..και αυτη τη βδομαδα θα το.δουμε σίγουρα..ευχομαι για ολες πραγματικά αυτος ο.δρομος να.ειναι συντομος και ευκολος..Ευχαριστώ παρα πολυ όλες για τη δυναμη

Μπράβοοοοοοοοοοοοοοο! Συγχαρητήρια κορίτσι! Τέτοια να ακούμε! Ξεκούραση και όλα θα πάνε καλά! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Μπράβοοοοοοοοοοοοοοο! Συγχαρητήρια κορίτσι! Τέτοια να ακούμε! Ξεκούραση και όλα θα πάνε καλά! 💚

Ακόμα δε το εχω συνειδητοποιήσει...❤❤🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...