Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι συγγνώμη που το λέω αλλά ούτε και αυτός σε σέβεται με το να πάει κατευθείαν στον δικηγόρο, επειδή σηκώθηκες και έφυγες. Μοναχοπαιδι είναι?

Όχι έχει έναν αδελφο ελεύθερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κορίτσι, διαβάζοντας από τα παρακάτω posts πως μετά από έναν σας καβγά πήγε κατευθείαν σε δικηγόρο θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Tonakivπως κάτι άλλο παίζει... 

Απλά είμαι ανεπιθύμητη στο σπίτι του....γιατί αντιδρώ συνέχεια στις υποδείξεις τους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Στα 2,5 χρόνια που είμαστε μαζί έχουμε τσακωθεί 4-5 φορές για την παρεμβατικότητα των δικών του....μέχρι λεφτά τους δανεισαμε....μεταξύ μας ήμασταν πολύ καλά όταν ερχόμαστε σε επαφή μαζί τους και κάνουν υποδείξεις γίνονται οι καυγάδες.... δυστυχώς είναι που μαμακιας.....μου είπε ότι δεν με αντέχει άλλο και έχει χαθεί η πίστη και ο σεβασμός. Δεν με εμπιστεύεται....όλα αυτά γιατί οι δικοί του του είπαν ότι είμαι ανεπιθύμητη....

 

στις Just now, ο/η Nia2021 είπε:

Ναι

Αν στα 2,5 χρόνια έχετε τσακωθεί 4-5 φορές για αυτό το λογο, λυπάμαι που στο λέω αλλά σου είχε δείξει ξεκάθαρα ότι επηρεάζεται από τους γονείς του! Τώρα εσύ ή το πέρασες στο ντουκου ή πίστεψες ότι θα τον αλλάξεις! Αυτό είναι το μεγάλο μας λάθος!!! Ο άνθρωπος δεν αλλάζει!! Και για να πήγε κατευθείαν στο δικηγόρο κάτι πάει λάθος!! Και φοβάμαι ότι κάτι πήγε από την αρχή λάθος!!

Συγγνώμη αν γίνομαι απότομη ή "κακιά" στα λέω με πολύ αγάπη και κατανόηση για το πρόβλημα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

 

Αν στα 2,5 χρόνια έχετε τσακωθεί 4-5 φορές για αυτό το λογο, λυπάμαι που στο λέω αλλά σου είχε δείξει ξεκάθαρα ότι επηρεάζεται από τους γονείς του! Τώρα εσύ ή το πέρασες στο ντουκου ή πίστεψες ότι θα τον αλλάξεις! Αυτό είναι το μεγάλο μας λάθος!!! Ο άνθρωπος δεν αλλάζει!! Και για να πήγε κατευθείαν στο δικηγόρο κάτι πάει λάθος!! Και φοβάμαι ότι κάτι πήγε από την αρχή λάθος!!

Συγγνώμη αν γίνομαι απότομη ή "κακιά" στα λέω με πολύ αγάπη και κατανόηση για το πρόβλημα σου!

Μέχρι τη διαδικασία της εξωσωματικής ότι κάναμε δεν τους άκουγε....γι'αυτό παρέμεινα....θέλει διαζύγιο γιατί θέλει την ησυχία του μου είπε, δεν θέλει άλλες εντάσεις με την οικογένεια του και δεν αντέχει να περάσει τη διαδικασία της εξωσωματικής ξανά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Μέχρι τη διαδικασία της εξωσωματικής ότι κάναμε δεν τους άκουγε....γι'αυτό παρέμεινα....θέλει διαζύγιο γιατί θέλει την ησυχία του μου είπε, δεν θέλει άλλες εντάσεις με την οικογένεια του και δεν αντέχει να περάσει τη διαδικασία της εξωσωματικής ξανά...

Ελπίζω ότι θα του περάσει και θα συνέλθει! Θέλω όμως κι εσύ να κάτσεις να σκεφτείς αν σου αξίζει! Όχι αν τον αγαπάς... Αν αξίζει ΕΣΥ να περνάς αυτή τη διαδικασία! Αν αξίζεις ΕΣΥ αυτήν την συμπεριφορά! Και αν είσαι διατεθειμένη ( εφόσον τα ξαναβρείτε) την επόμενη φορά που θα διαφωνησετε ή θα έρθεις σε αντιπαράθεση με τους δικούς του να ξανά περάσεις τα ίδια! Και να ξέρεις δεν χωρίζουν για μικρό πράγματα οι άνθρωποι που πραγματικά αγαπιούνται ούτε με την πρώτη στραβή! Κάθεσαι εκεί και το παλεύεις μέχρι τέλους! Και αν δεν τα καταφέρεις τότε αναγκαστικά πας στο χωρισμό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nia2021κορίτσι μου πολύ δύσκολη η κατάσταση που αντιμετωπίζεις. Άκουσε τους δικούς σου ανθρώπους, αν σε αγαπάει θα γυρίσει. Έχω περάσει κ εγώ πολλά στο κομμάτι της απόκτησης παιδιού, αλλά όλο αυτό  μας έφερε πιο κοντά κ αγαπηθήκαμε περισσότερο. Αν κάνατε μια ετ, δεν πέτυχε κ καταστράφηκαν όλα δεν τον χρειάζεσαι. Αν δεν μπορεί να βάλει όρια στην οικογένεια του ακόμα χειρότερα. Αν επιτρέπεται τι ηλικίες έχετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Ελπίζω ότι θα του περάσει και θα συνέλθει! Θέλω όμως κι εσύ να κάτσεις να σκεφτείς αν σου αξίζει! Όχι αν τον αγαπάς... Αν αξίζει ΕΣΥ να περνάς αυτή τη διαδικασία! Αν αξίζεις ΕΣΥ αυτήν την συμπεριφορά! Και αν είσαι διατεθειμένη ( εφόσον τα ξαναβρείτε) την επόμενη φορά που θα διαφωνησετε ή θα έρθεις σε αντιπαράθεση με τους δικούς του να ξανά περάσεις τα ίδια! Και να ξέρεις δεν χωρίζουν για μικρό πράγματα οι άνθρωποι που πραγματικά αγαπιούνται ούτε με την πρώτη στραβή! Κάθεσαι εκεί και το παλεύεις μέχρι τέλους! Και αν δεν τα καταφέρεις τότε αναγκαστικά πας στο χωρισμό!

Εγώ μετάνιωσα που έδωσα βήμα στη μαμά του να ανακατεύεται στη ζωή μας....και αυτό το λέω σε όλες τις κοπέλες.... δυστυχώς ο άντρας μου αποδείχτηκε μαμακιας, ενώ νόμιζα ότι η ιστορία της απόκτησης του παιδιού θα μας δέσει....ίσως να είναι για καλό όλο αυτό αλλά δεν θέλω να χαλάσω το σπίτι μου για βλακείες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μα δεν είναι μόνο θέμα ορμονών και ψυχολογίας. Θα έπρεπε να είναι δίπλα σας και να σας στηριζουν και όχι να βάζουν εμπόδια και από πάνω. Ντροπή τους. Αντε τώρα γιατί και εγώ έχω κακια πεθερά και ξέρω πώς είναι. Αλλά εγώ την βάζω στη θέση της (με αυτό εννοώ ότι απλά δεν υπάρχει για μενα). Ούτε επισκέψεις, ούτε τηλεφωνήματα ούτε τίποτα.  Έχει και αυτή έρωτα με τον γιο της και μην της τον θίξουμε.

Το εχω ξαναπει οτι κινούμε στα ιδια μήκη κύματος εμεις οι δυο @twinkletwinlkle! Και για μενα η πεθερά δεν υπαρχει, ουτε επισκέψεις ουτε τηλ ουτε τιποτα! Ηταν πολυ παρεμβατικοί και μπιχτουλες κτλ και κόπηκαν αυτα!!!! 
@Nia2021μονοι σας θα τα λύσετε αυτα, πολυ απλα γιατι ειναι θέματα που αφορούν αποκλειστικά και μονο ενα ζευγάρι!!! Οι δυο σας και κανεις αλλος! Σκεψου οταν θα ηρεμησεις αυτη τη συμπεριφορά και αναλογίσου αν την αξίζεις κοριτσι μου ιδίως αυτήν την περίοδο (λόγω εξωσωματικής)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

@Nia2021κορίτσι μου πολύ δύσκολη η κατάσταση που αντιμετωπίζεις. Άκουσε τους δικούς σου ανθρώπους, αν σε αγαπάει θα γυρίσει. Έχω περάσει κ εγώ πολλά στο κομμάτι της απόκτησης παιδιού, αλλά όλο αυτό  μας έφερε πιο κοντά κ αγαπηθήκαμε περισσότερο. Αν κάνατε μια ετ, δεν πέτυχε κ καταστράφηκαν όλα δεν τον χρειάζεσαι. Αν δεν μπορεί να βάλει όρια στην οικογένεια του ακόμα χειρότερα. Αν επιτρέπεται τι ηλικίες έχετε;

Από ότι φαίνεται δεν μπορεί να βάλει όρια πουθενά....42 και 37. Προσωπικά έχω απεξαρτηθεί χρόνια από τους γονείς μου και νόμιζα στην ηλικία μας αυτό συμβαίνει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nia2021 είπε:

Απλά είμαι ανεπιθύμητη στο σπίτι του....γιατί αντιδρώ συνέχεια στις υποδείξεις τους....

Αχ κοριτσι μου ολο αυτο που βιωνεις τωρα φανταζομαι ποσο δυσκολο σου ειναι....δεν θελω να επαναλαβω οσα σου ειπαν τα αλλα κοριτσια που εχουν απολυτο δικιο! Ολη αυτη η παρεμβαση απο την οικογενεια του θα προυπηρχε ειναι δεδομενο κ στα πιο μικρα πραγματα...το λαθος του ειναι οτι επιτρεπει στους γονεις του να παρεμβαινουν στην σχεση σας κ θα σου πω πως αυτο ειναι δυσκολο να αλλαξει...πρεπει πρωτα να το συνειδητοποιησει ο ιδιος κ να θελει να το αλλαξει...γι αυτο φαινεσαι κ η κακια στα ματια του αυτη την στιγμη. Θυμωνω πολυ με ολα αυτα που διαβασα....θα σου πω προσεχε τον ευατο σου κ να κανεις οτι ειναι καλυτερο για σενα...δωσε λιγο χρονο κ σε σενα κ σε εκεινον γιατι εν βρασμω δεν γινεται τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Εγώ μετάνιωσα που έδωσα βήμα στη μαμά του να ανακατεύεται στη ζωή μας....και αυτό το λέω σε όλες τις κοπέλες.... δυστυχώς ο άντρας μου αποδείχτηκε μαμακιας, ενώ νόμιζα ότι η ιστορία της απόκτησης του παιδιού θα μας δέσει....ίσως να είναι για καλό όλο αυτό αλλά δεν θέλω να χαλάσω το σπίτι μου για βλακείες....

Και βήμα να της έδωσες εσύ, πρέπει εκείνος να το κόψει! Μην νιώθεις τύψεις για αυτό! 

Το μόνο που θα σου πω είναι ότι για να έρθει ένα παιδί, το ζευγάρι πρέπει να είναι δεμένο! Δεν θα δέσει το ζευγάρι ένα παιδί, αντιθέτως θα βγάλει στην επιφάνεια ο,τι πρόβλημα υπάρχει! Και ειδικά με τον τρόπο που προσπαθούμε εμείς να το αποκτήσουμε! Που αναλωνομαστε ψυχή και σώμα! Αν δεν έχει γερές βάσεις η σχέση με όλη αυτήν την ψυχοφθόρα διαδικασία διαλύεται.. λυπάμαι πολύ που στα λέω αυτά! Ελπίζω σε όλα να είμαι λάθος και να έχω πέσει κ να είσαι εξαίρεση!!! Αλλά στην παρούσα φάση σκέψου ΜΟΝΟ τον ΕΑΥΤΌ σου!! Και να τον προσέχεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Από ότι φαίνεται δεν μπορεί να βάλει όρια πουθενά....42 και 37. Προσωπικά έχω απεξαρτηθεί χρόνια από τους γονείς μου και νόμιζα στην ηλικία μας αυτό συμβαίνει....

Κοριτσι μου την εξωσωματική την έκανες στην Λαρισα? Ποιον γιατρό είχες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Από ότι φαίνεται δεν μπορεί να βάλει όρια πουθενά....42 και 37. Προσωπικά έχω απεξαρτηθεί χρόνια από τους γονείς μου και νόμιζα στην ηλικία μας αυτό συμβαίνει....

Με ολα αυτα που λες πιστευω δεν θα ησουν ευτυχισμενη...ισως δεν μπορεις να το δεις τωρα, ισως ειναι κ ο φοβος αλλα αν ο αντρας σου δεν ειναι διπλα σου τις δυσκολες στιγμες κ το βαζει στα ποδια κ σε κατηγορει κιολας, συγνωμη δεν σου αξιζει καθολου!! Κ ολα αυτα που σου λεει ειναι προβολη του εαυτου του πανω σου, μη τα κανεις δικα σου! Εγω πραγματικα θα σου προτεινα  να μιλησεις σε μια ψυχολογο γιατι χρειαζεσαι στηριξη...δεν ειναι ταμπου, βοηθαει πραγματικα! Εχω προσωπικη εμπειρια γιατι βιωσα κατι αντιστοιχο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Και βήμα να της έδωσες εσύ, πρέπει εκείνος να το κόψει! Μην νιώθεις τύψεις για αυτό! 

Το μόνο που θα σου πω είναι ότι για να έρθει ένα παιδί, το ζευγάρι πρέπει να είναι δεμένο! Δεν θα δέσει το ζευγάρι ένα παιδί, αντιθέτως θα βγάλει στην επιφάνεια ο,τι πρόβλημα υπάρχει! Και ειδικά με τον τρόπο που προσπαθούμε εμείς να το αποκτήσουμε! Που αναλωνομαστε ψυχή και σώμα! Αν δεν έχει γερές βάσεις η σχέση με όλη αυτήν την ψυχοφθόρα διαδικασία διαλύεται.. λυπάμαι πολύ που στα λέω αυτά! Ελπίζω σε όλα να είμαι λάθος και να έχω πέσει κ να είσαι εξαίρεση!!! Αλλά στην παρούσα φάση σκέψου ΜΟΝΟ τον ΕΑΥΤΌ σου!! Και να τον προσέχεις!! 

Όταν πήγα για την εξωσωματική νόμιζα ότι υπήρχαν γερές βάσεις, τώρα όμως δεν ξέρω τι να πιστέψω....αν τελικά δεν χωρίσουμε που δεν το βλέπω, δεν θα πάω κατευθείαν για την δεύτερη αλλά σε σύμβουλο γάμου....να δω αν συνεχίσω ή οχι...αλλά δεν θα γίνει οπότε χάνουμε πολύ φαιά ουσία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Κοριτσι μου την εξωσωματική την έκανες στην Λαρισα? Ποιον γιατρό είχες?

Στη Θεσσαλονίκη την έκανα....δεν μπορώ να σου πω το γιατρό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nia2021 είπε:

Όταν πήγα για την εξωσωματική νόμιζα ότι υπήρχαν γερές βάσεις, τώρα όμως δεν ξέρω τι να πιστέψω....αν τελικά δεν χωρίσουμε που δεν το βλέπω, δεν θα πάω κατευθείαν για την δεύτερη αλλά σε σύμβουλο γάμου....να δω αν συνεχίσω ή οχι...αλλά δεν θα γίνει οπότε χάνουμε πολύ φαιά ουσία....

Συγγνώμη αν σου μίλησα λίγο απότομα ❤️ δεν το έκανα για κακό! 

Αυτό που θα σου ευχηθώ είναι να γίνει το καλύτερο για σένα!! Μέσα από την καρδιά μου!! 🌹🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Με ολα αυτα που λες πιστευω δεν θα ησουν ευτυχισμενη...ισως δεν μπορεις να το δεις τωρα, ισως ειναι κ ο φοβος αλλα αν ο αντρας σου δεν ειναι διπλα σου τις δυσκολες στιγμες κ το βαζει στα ποδια κ σε κατηγορει κιολας, συγνωμη δεν σου αξιζει καθολου!! Κ ολα αυτα που σου λεει ειναι προβολη του εαυτου του πανω σου, μη τα κανεις δικα σου! Εγω πραγματικα θα σου προτεινα  να μιλησεις σε μια ψυχολογο γιατι χρειαζεσαι στηριξη...δεν ειναι ταμπου, βοηθαει πραγματικα! Εχω προσωπικη εμπειρια γιατι βιωσα κατι αντιστοιχο...

Γι'αυτό ανέφερα ότι με πληγώνει η στάση του....μέχρι ένα μήνα πριν με φρόντιζε με τρυφερότητα δεν γλυκαινω το χάπι, ούτε το νόμιζα....ώρες ώρες νομίζω ότι του την βαρεσαι...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Από ότι φαίνεται δεν μπορεί να βάλει όρια πουθενά....42 και 37. Προσωπικά έχω απεξαρτηθεί χρόνια από τους γονείς μου και νόμιζα στην ηλικία μας αυτό συμβαίνει....

Δυστυχώς δεν συμβαίνει σε όλους. Αν ο άντρας σου επηρεάζεται τόσο πολύ από τους δικούς του κ λειτουργεί τώρα έτσι ζητώντας σου διαζύγιο, χωρίς να δίνει μια ευκαιρία, έστω από κάποιον ειδικό δεν νομίζω να έχει μέλλον η σχέση σας. Όπως είπαν κ τα κορίτσια να προσέχεις τον εαυτό σου. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Πίσω με το ζόρι δεν θα τον γυρίσεις κ δεν θέλεις να τον γυρίσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Συγγνώμη αν σου μίλησα λίγο απότομα ❤️ δεν το έκανα για κακό! 

Αυτό που θα σου ευχηθώ είναι να γίνει το καλύτερο για σένα!! Μέσα από την καρδιά μου!! 🌹🌹

Δεν μου μιλησες καθόλου απότομα.....ίσα ίσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Στα 2,5 χρόνια που είμαστε μαζί έχουμε τσακωθεί 4-5 φορές για την παρεμβατικότητα των δικών του....μέχρι λεφτά τους δανεισαμε....μεταξύ μας ήμασταν πολύ καλά όταν ερχόμαστε σε επαφή μαζί τους και κάνουν υποδείξεις γίνονται οι καυγάδες.... δυστυχώς είναι που μαμακιας.....μου είπε ότι δεν με αντέχει άλλο και έχει χαθεί η πίστη και ο σεβασμός. Δεν με εμπιστεύεται....όλα αυτά γιατί οι δικοί του του είπαν ότι είμαι ανεπιθύμητη....

Κορίτσι μου λυπάμαι που θα ακουστω απότομη αλλά μπορεί και η φυγή του να είναι ένα "δώρο" που τώρα δεν το καταλαβαίνεις αλλά στο άμεσο μέλλον ενδεχομένως να ευχαριστείς που συνέβη πριν την απόκτηση παιδιού η φυγή του. Οι "μαμακηδες" είναι άσχημη φάρα και καμιά γυναίκα δεν είναι υποχρεωμένη μαζί με τον άντρα της να "παντρεύεται" και τη μαμά του. Λυπάμαι που η μητέρα του κάθε αντρος που τον μεγαλώνει με τέτοια συμπλέγματα στέκει σε ένα "θρόνο" τόσο κομπλεξικα ψηλό και άτρωτο,,,ενώ από κάτω της καταστρέφονται οι ζωές των παιδιών της. Πφφφφφ...σήκωσε το ανάστημα σου και πες "ευχαριστώ" που "γλύτωσες" κατ' εμέ νωρίς. Αν έφυγε γιατί έχει ο ίδιος πρόβλημα σκέψου τι θα έκανε αν το είχες εσύ!!!!!! Θες πρωτίστως σύντροφο και μετά συζυγο-πατερα!!!! Και είμαι σίγουρη πως θα βρεις τον καλύτερο!!! Εγώ θα σου βρω μιας και είμαστε στην ίδια πόλη. Και σε είχα έννοια τόσες μέρες και σου έστειλα μηνύματα,,,που να φανταζομουν τι περνάς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Μέχρι τη διαδικασία της εξωσωματικής ότι κάναμε δεν τους άκουγε....γι'αυτό παρέμεινα....θέλει διαζύγιο γιατί θέλει την ησυχία του μου είπε, δεν θέλει άλλες εντάσεις με την οικογένεια του και δεν αντέχει να περάσει τη διαδικασία της εξωσωματικής ξανά...

Κορίτσι μου γλυκό λυπάμαι που θα στο πω τόσο ωμά αλλά τι Παρί να πει δεν αντέχει να ξαναπεράσει την εξωσωματικη ,δε λέω και οι άντρες μας αγχώνονται αλλά δεν τραβάνε τίποτα σε σχέση με εμάς ,βαλε πόσες ενέσεις έχουμε κάνει το άγχος μην ξεχάσουμε κάτι ,τόσα χάπια τόσες ορμόνες τόσο πρήξιμο ,μέθη ,χειρουργεία ,κάθε μήνα 3-4 φορές στο γιατρό κλπ κλπ και αυτοί το μόνο που κάνουν είναι ότι κάναν από την εφηβεία 😉, ε όχι και δεν αντέχει!! Η εξωσωματικη δεν είναι για όλους αλλά αν μη τη άλλο ο άντρας σου έπρεπε να είναι βράχος δίπλα σου αυτή τη στιγμή ,να σέβεται τη μητέρα του αλλά να της βάζει και όρια να μη χρειάζεται να εισαι εσυ η κακιά!! Όλο αυτό έπρεπε να σας κάνει πιο δυνατούς όχι να σας χωρίσει !!! Αν ένα πράγμα με έκανε να πάρω δύναμη παραπάνω αυτό τον καιρό αυτό είναι ο άντρας μου που για χάρη μου έγινε σάκος του μποξ μέχρι να ηρεμισω τα άγχη μου και τις ορμόνες μόνο προστασία και αγάπη προσπαθούσε να μου δίνει !!Για το καλο σου κατσε σκέψου μόνη σου και να μην τα ρίχνουμε ολα στα πεθερικά γιατί και πι χειρότεροι να είναι εμείς τους το επιτρέπουμε σε ένα βαθμό να ανακατεύονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Κορίτσι μου γλυκό λυπάμαι που θα στο πω τόσο ωμά αλλά τι Παρί να πει δεν αντέχει να ξαναπεράσει την εξωσωματικη ,δε λέω και οι άντρες μας αγχώνονται αλλά δεν τραβάνε τίποτα σε σχέση με εμάς ,βαλε πόσες ενέσεις έχουμε κάνει το άγχος μην ξεχάσουμε κάτι ,τόσα χάπια τόσες ορμόνες τόσο πρήξιμο ,μέθη ,χειρουργεία ,κάθε μήνα 3-4 φορές στο γιατρό κλπ κλπ και αυτοί το μόνο που κάνουν είναι ότι κάναν από την εφηβεία 😉, ε όχι και δεν αντέχει!! Η εξωσωματικη δεν είναι για όλους αλλά αν μη τη άλλο ο άντρας σου έπρεπε να είναι βράχος δίπλα σου αυτή τη στιγμή ,να σέβεται τη μητέρα του αλλά να της βάζει και όρια να μη χρειάζεται να εισαι εσυ η κακιά!! Όλο αυτό έπρεπε να σας κάνει πιο δυνατούς όχι να σας χωρίσει !!! Αν ένα πράγμα με έκανε να πάρω δύναμη παραπάνω αυτό τον καιρό αυτό είναι ο άντρας μου που για χάρη μου έγινε σάκος του μποξ μέχρι να ηρεμισω τα άγχη μου και τις ορμόνες μόνο προστασία και αγάπη προσπαθούσε να μου δίνει !!Για το καλο σου κατσε σκέψου μόνη σου και να μην τα ρίχνουμε ολα στα πεθερικά γιατί και πι χειρότεροι να είναι εμείς τους το επιτρέπουμε σε ένα βαθμό να ανακατεύονται!

Προσυπογράφω ότι είπες !

@Nia2021 θα προσθέσω μόνο ότι όλα γίνονται για καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σε ρωτήσω κάτι Nia2021 . Πριν παντρευτειτε έμενε με τους δικούς του?

Πάντως ενώ θα συμφωνήσω με την Frid ότι το μεγαλύτερο μέρος της διαδικασίας το τραβάμε εμείς, μην ξεχνάμε και τους άντρες μας και ειδικά όταν έχουν αυτοι το θέμα. Για πολλούς είναι ασήκωτο το βάρος των ενοχων και δεν μπορούν να το διαχειριστουν. Και αν έχουν και τη μανούλα να υπονομεύει την κατάσταση... άστα να πάνε...

Ναι η συμπεριφορά του είναι ανωριμη. Νομίζω ότι απαιτειται μία εκ βαθέων συζήτηση και να δείτε πώς βρεθήκατε σε αυτήν την κατάσταση. Γιατί το γεγονος ότι πήγε σε δικηγόρο επειδή δεν σεβάστηκες τη μάνα του είναι εντελώς κουφό. Και με την πρώτη αποτυχία δεν το βάζουμε στα πόδια.  Και από ο, τι κατάλαβα το πρόβλημά σας δεν είναι και κάτι δύσκολο, εύκολα λύνεται.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrisa127 είπε:

Προσυπογράφω ότι είπες !

@Nia2021 θα προσθέσω μόνο ότι όλα γίνονται για καλό!

Συμφωνώ μαζί σου και με όλες όσες υποστηριζουν την άποψη ότι ένας γάμος είναι η κοινή απόφαση στα καλα και στα δύσκολα. Το παιδί είναι το θείο δώρο που όσοι το επιθυμούν θα φέρει μόνο ευτυχία και ολοκλήρωση στην αγάπη των δύο. Δε θέλω να σε ξαναδιαβάσω πως το όνειρο της μητρότητας τελειώνει για μια γυναίκα επειδή κάποιος λιγοψυχει στην πρώτη δυσκολία. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για μια γυναίκα μόλις 37 ετών @Nia2021μου. Καμία οικογένεια του ενός εκ των δύο δεν έχει λόγο στην απόφαση του ζευγαριού. Καμία οικογένεια δεν έχει θέση αν αυτή δεν είναι καλοπροαίρετη. Πάρε βαθιές ανάσες και σκέψου ποια είσαι,,πως η μανούλα σου σε έφερε στον κόσμο για να σε βλέπει ευτυχισμένη. Εδώ είμαστε όλες με όποιο τρόπο μπορούμε η κάθε μία αν χρειαστείς κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️ Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️
    • Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 
    • Καλά αποτελέσματα το ξέρω ότι δεν θα έχω τουλάχιστον να μην έχει ξεφύγει πολύ😅 δεν ξέρω ποτε θα βγουν τα αποτελέσματα γιατί έχω και άλλες εξετάσεις όποτε λογικά θα μου τα στείλουν όλα μαζί 
    • Είναι ταλαιπωρία το ταξίδι και όσο περναει ο καιρός γίνεται ακόμα πιο δύσκολο είναι η αλήθεια Ωχ γιατί σου είπαν όχι για το μπάνιο στην θάλασσα ;    εγω τον καινούργιο γιατρό δεν τον ρώτησα αλλά ο παλιός μου είχε δώσει το οκ στην πρώτη εγκυμοσύνη τουλάχιστον..για αυτήν δεν ρώτησα θέλει τον άλλο μήνα που θα πάω να το ρωτήσω  και εμείς έχουμε ζεστουλα, σκόνη λίγη για την ώρα δεν με ενοχλεί 
    • Ωωωω άντε καλά αποτελέσματα να έχεις!!!να μας πεις την εμπειρία σου κ τα αποτελέσματα (δεν ξέρω αν βγαίνουν αμέσως)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...