Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

@PAPA EVA καλωσόρισες στο κλαμπ 😊. Και εγω στα 35 εχω ηδη μια εξωσωματική στη πλάτη μου και απο Ιούνιο παω για δεύτερη. Και μεις πρόβλημα με το σπέρμα. Μας εδωσαν πιθανότητες για φυσική σύλληψη αλλα ποσο να περιμένα; 3 χρονια προσπαθούμε. Μας πρότειναν και σπερματεγχυση αλλα δεν την έκανα γιατι δεν θα άλλαζε κάτι και ευτυχώς επικράτησε η λογική. Σου εύχομαι καλή επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lily94    Μια χαρά! ευτυχως θα παρεις πολυ μικρη δοση ! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! 

@Steli  Σ ευχαριστώ κοπέλα μου! Να σαι καλα! Καλή επιτυχία και σε σενα! Και εγω σκεφτομαι οτι αν δεν πετυχουμε κ με την πρωτη να εχουμε περιθωριο κ για δευτερη. 

Κοριτσια μου ειναι αρκετα λεφτα τα 3000 ευρω που ζητανε τα περισσοτερα κεντρα και αν σκεφτεις και ολες τις εξετασεις που πρεπει να κανεις πριν και οτι ο μεσος μισθος ειναι γυρω στα 700 ευρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

@Lily94    Μια χαρά! ευτυχως θα παρεις πολυ μικρη δοση ! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! 

@Steli  Σ ευχαριστώ κοπέλα μου! Να σαι καλα! Καλή επιτυχία και σε σενα! Και εγω σκεφτομαι οτι αν δεν πετυχουμε κ με την πρωτη να εχουμε περιθωριο κ για δευτερη. 

Κοριτσια μου ειναι αρκετα λεφτα τα 3000 ευρω που ζητανε τα περισσοτερα κεντρα και αν σκεφτεις και ολες τις εξετασεις που πρεπει να κανεις πριν και οτι ο μεσος μισθος ειναι γυρω στα 700 ευρω. 

Και οι περισσότερες από τη στιγμή που μπήκαμε στη διαδικασία όλο και κάτι έξτρα μας βγήκε.. Εμένα πχ μου βρήκε ένα πολύποδα στη μήτρα, κάναμε υστεροσκοπηση.. Αλλα 650€... Τι να κάνεις όμως;; Να περιμένεις λίστα αναμονής σε νοσοκομείο και να πας κανα 3μηνο στην καλύτερη  πίσω;; Πολλά τα λεφτά αλλά πατούν στο όνειρο και ξέρουν ότι θα κάνουμε τα πάντα για να τα βρούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Και οι περισσότερες από τη στιγμή που μπήκαμε στη διαδικασία όλο και κάτι έξτρα μας βγήκε.. Εμένα πχ μου βρήκε ένα πολύποδα στη μήτρα, κάναμε υστεροσκοπηση.. Αλλα 650€... Τι να κάνεις όμως;; Να περιμένεις λίστα αναμονής σε νοσοκομείο και να πας κανα 3μηνο στην καλύτερη  πίσω;; Πολλά τα λεφτά αλλά πατούν στο όνειρο και ξέρουν ότι θα κάνουμε τα πάντα για να τα βρούμε.

Και μενα με την υστεροσκοπηση εφυγε πανω απο 1000 ευρω. Συν με εβαλε για εξετασεις κυστικης ινωσης, συν τα σπερμοδιαγραμματα σε εξειδικευμενο κεντρο που κοστιζουν πανακριβα. Τις εξετασεις τις θρομβοφιλιας της εκανα σε νοσοκομειο γιατι μου ζηταγαν αλλα 300 ευρω να της κανω εξω. Και μην ξεχναμε οτι τωρα εχουμε το κοστος και για το τεστ του κορωνοιου. 2 φορες για μενα και μια για τον συζυγο! Αστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

@Lily94    Μια χαρά! ευτυχως θα παρεις πολυ μικρη δοση ! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! 

@Steli  Σ ευχαριστώ κοπέλα μου! Να σαι καλα! Καλή επιτυχία και σε σενα! Και εγω σκεφτομαι οτι αν δεν πετυχουμε κ με την πρωτη να εχουμε περιθωριο κ για δευτερη. 

Κοριτσια μου ειναι αρκετα λεφτα τα 3000 ευρω που ζητανε τα περισσοτερα κεντρα και αν σκεφτεις και ολες τις εξετασεις που πρεπει να κανεις πριν και οτι ο μεσος μισθος ειναι γυρω στα 700 ευρω. 

Είναι πολλα κοριτσι μου..και εμείς τη πρώτη φορά πήγαμε και λέγαμε πως θα τα μαζέψουμε;;; Κατα ενα μαγικο τρόπο όμως τα καταφέραμε. Δε λες που ο ΠΟΥ το αναγνώρισε ως πρόβλημα υγείας και δίνει τις ορμονες μεσω επιτροπής; κάτι ειναι και αυτο. Εγω προσωπικα χρειάστηκα και αλλο ενα κουτί ορμονες και στον τελευταίο υπέρηχο στο κέντρο μου λενε χρειάζεσαι ακομα ενα τωρα για να συμπληρώσεις 100 μοναδες. Και εδωσα αλλα 320 ευρώ τα οποία δεν καλύπτει ο ΕΟΠΠΥ. Ειναι πολλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Κ λενε οι γυναικες που πιάνουν φυσιολογικά ότι είναι πολλά τα έξοδα. Εμείς με το καλημέρα σας έχουμε ταρίφα 3000 συν τα υπόλοιπα. Σκεφτόμουν χθες πόσες γυναικες θα υπάρχουν που σκέφτονταν να κάνουν κ λόγω της κατάστασης δε θα τα καταφέρουν είτε γιατί φοβούνται μη χάσουν τη δουλειά τους, είτε γιατί χρειάστηκαν να ξοδέψουν ένα μερος απ αυτά τα λεφτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια σχετικά με το τεστ κορονοϊου.. Έβγαλε ανακοίνωση η ΕΑΙΥΑ πως πριν την ωοληψια θέλουν υποχρεωτικά το μοριακό τεστ. Άρα όσες είναι να κάνετε τεστ και επειδή υπάρχουν τεράστιες διαφορές στο κόστος ρωτήστε αν η τιμή που σας αναφέρουν αφορά το μοριακό ή το τεστ αντισωμάτων. Γιατί το 2ο δεν τους κάνει.

http://eaiya.gov.gr/λειτουργια-μοναδων-ιατρικωσ-υποβοηθ/

Επεξεργάστηκε από annie!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Εμείς δώσαμε 375 για κατάψυξη για 1 έτος κ ξέρω ότι η μεταφορά είναι περίπου 600 μαζι με την αμοιβή του γιατρού. Σύνολο εξωσ μας βγήκε 2600 (άλλο αν εμείς κάναμε κ καποια έξτρα πράγματα που αύξησαν το κόστος) 

Α! Η κατάψυξη όχι δεν είναι ανά δυάδα!! Είναι όσα κ να κατάψυξεις σε μια ωοληψια. Τώρα αν κανείς δώσει 10 έμβρυα τι να σου πω, εμείς είχαμε 6...

Στα 2,600ε υπολογίζεις και κατάψυξη (375ε) και μεταφορά (600ε) και την αμοιβή γιατρού;

Αν ναι είναι πολύ καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

2.600 λες χωρίς την κατάψυξη, ε;

Εμάς μας ξεκαθάρισε εξαρχής ότι 1.400€ είναι η διέγερση και 1.400 η εμβρυομεταφορά... 😒 

@Kukki   συμφωνώ μαζί σου! Μας γδέρνουν όσο δεν παίρνει! Κι ας έχει η Ελλάδα τέτοιο πρόβλημα υπογεννητικότητας.. Δεν τρέχει τίποτα..

@PAPA EVA Καλή αρχή σου εύχομαι!! Πόσες μονάδες σου έδωσε; Εμείς ξεκινάμε με 150. Κι εγώ τελικά θα πάω Ιούνιο για διέγερση, απλά θα το σπάσουμε. Θα κάνω Σεπτέμβρη εμβρυομεταφορά Θεού θέλοντος. Θέλουμε να ξεκουραστούμε και να τα ξεχάσουμε όλα το καλοκαιράκι! Για να κάνουμε μετά ξεκούραστα την εμβρυομεταφορά

Εμάς η διέγερση μαζί με τη μεταφορά φρέσκων κόστισε 2,500ε. Για την κατάψυξη δώσαμε 300ε έξτρα και άλλα 100ε για τον αναισθησιολόγο. Δηλαδή σύνολο 2,900ε.

Και τώρα μου είπαν ότι για τη μεταφορά των κατεψυγμένων είναι άλλα 1,000ε. ΣΟΚ 😱🤯

Κ αν δεν πάει καλά κ χρειαστεί εκ νέου διέγερση φτου κ από την αρχή. Μα καλά τι νομίζουν; Ότι έχουμε ευρώδεντρα στα μπαλκόνια μας κ κόβουμε χιλιάρικα;

Από χτες προσπαθώ να το χωνέψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kukki είπε:

Εμάς η διέγερση μαζί με τη μεταφορά φρέσκων κόστισε 2,500ε. Για την κατάψυξη δώσαμε 300ε έξτρα και άλλα 100ε για τον αναισθισιολόγο. Δηλαδή σύνολο 2,900ε.

Και τώρα μου είπαν ότι για τη μεταφορά των κατεψυγμένων είναι άλλα 1,000ε. ΣΟΚ 😱🤯

Κ αν δεν πάει καλά κ χρειαστεί εκ νέου διέγερση φτου κ από την αρχή. Μα καλά τι νομίζουν; Ότι έχουμε ευρώδεντρα στα μπαλκόνια μας κ κόβουμε χιλιάρικα;

Από χτες προσπαθώ να το χωνέψω...

Έχεις απόλυτο δίκιο!! Είναι πολύ μεγάλο πακέτο το οικονομικό!! Και είναι κρίμα που δεν το γλιτώνουμε... 

Το κακό είναι ότι ακριβώς όπως είπαν πριν, για έναν Ευρωπαίο δεν είναι τίποτα αυτά τα χρήματα! Επομένως για τους κατοίκους εξωτερικού η τιμή μπορεί να είναι διαφορετική. Για Έλληνες όμως είναι πάρα πολλά!! Και δεν σκέφτονται ότι έχουμε υπογεννητικότητα, οι ίδιοι κάνουν λειτούργημα και θα έπρεπε να μας βοηθούν σ'αυτή τη διαδικασία κι όχι να μας γονατίζουν .. 🙁 

Θα δεις όμως ότι θα πας πολύ καλά αυτή τη φορά στη μεταφορά σου!! Κι εύχομαι να μην χρειαστείς επόμενη!! Εκτός αν θέλεις άλλο παιδάκι. 🥰 

Απλά τις εξετάσεις που σκέφτεσαι να τις έχεις κάνει από πριν. Να είσαι σίγουρη ότι ξέρεις όλες τις παραμέτρους! Ούτως ή άλλως έχεις κάνει ήδη τις περισσότερες που αφορούν το ανοσολογικό θέμα, λογικά δεν θα θέλει ο αιματολόγος να εξετάσει πολλά ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

@Lily94    Μια χαρά! ευτυχως θα παρεις πολυ μικρη δοση ! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! 

@Steli  Σ ευχαριστώ κοπέλα μου! Να σαι καλα! Καλή επιτυχία και σε σενα! Και εγω σκεφτομαι οτι αν δεν πετυχουμε κ με την πρωτη να εχουμε περιθωριο κ για δευτερη. 

Κοριτσια μου ειναι αρκετα λεφτα τα 3000 ευρω που ζητανε τα περισσοτερα κεντρα και αν σκεφτεις και ολες τις εξετασεις που πρεπει να κανεις πριν και οτι ο μεσος μισθος ειναι γυρω στα 700 ευρω. 

Σε ευχαριστώ καλή μου!! Βέβαια μου είχε πει ότι θα είναι μόνο οι ενεσουλες puregon για 10-12 μέρες... και χρειάστηκε να πάω από εκεί για να πάρω τις οδηγίες με τα φάρμακα,και είδα ότι είναι ποσά φάρμακα κι ενέσεις ακόμη που θα χρειαστεί...έπαθα ένα μικρό σοκ.. σαν πρωτάρα κι εγώ δεν είχε ενημερώσει είπα ενταξει μωρε μόνο αυτές τις ενεσουλες θα κάνω αλλά τελικά είναι πολλά παραπάνω!!!!! 

Εμας μας πήραν 500 για τη βιοψία και 300 για τη κατάψυξη. Όταν είχαμε ρωτήσει ποσό κοστίζει η διαδικασία μας είπαν 3.200 ( υποθέτω χωρίς τη βιοψία) 😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημέρα. Εχω μπερδευτεί λίγο. Πηρα στο γενεσις για το τεστ κορονοιου τωρα. Καποια κοπελα έγραψε πιο πανω οτι ειναι υποχρεωτικό το μοριακο. Μου ειπαν στο γενεσις 25ευρω το αντισωματων πριν την οωληψια.Περιπου στον πρωτο υπερηχο. Μηπως ακομα δεν εχουν ενημερωση , να ξαναπαρω τη Δευτέρα. Ξερει καμμια κοπελα για το γενεσις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα. Εχω μπερδευτεί λίγο. Πηρα στο γενεσις για το τεστ κορονοιου τωρα. Καποια κοπελα έγραψε πιο πανω οτι ειναι υποχρεωτικό το μοριακο. Μου ειπαν στο γενεσις 25ευρω το αντισωματων πριν την οωληψια.Περιπου στον πρωτο υπερηχο. Μηπως ακομα δεν εχουν ενημερωση , να ξαναπαρω τη Δευτέρα. Ξερει καμμια κοπελα για το γενεσις?

Kαλημερα !βαση νομου ειναι υποχρεωτικό να το κανεις.αν κανεις ωοληψια θα στο κανουν στο γεννεσις 2 μερες πριν την ωοληψια για να εχουν τα αποτελεσματα και θα πληρωσεις 25€ ,δε χρειαζεται να κανεις κατι αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kukki είπε:

Εμάς η διέγερση μαζί με τη μεταφορά φρέσκων κόστισε 2,500ε. Για την κατάψυξη δώσαμε 300ε έξτρα και άλλα 100ε για τον αναισθησιολόγο. Δηλαδή σύνολο 2,900ε.

Και τώρα μου είπαν ότι για τη μεταφορά των κατεψυγμένων είναι άλλα 1,000ε. ΣΟΚ 😱🤯

Κ αν δεν πάει καλά κ χρειαστεί εκ νέου διέγερση φτου κ από την αρχή. Μα καλά τι νομίζουν; Ότι έχουμε ευρώδεντρα στα μπαλκόνια μας κ κόβουμε χιλιάρικα;

Από χτες προσπαθώ να το χωνέψω...

κοριτσι μου γελαω με τα ευρωδεντρα.. λοιπον εγω εδωσα 2300 συνολο στη πρωτη αλλα ο γιατρος ηταν ας πουμε δικος μου δεν περασα επιτροπη πηρα τα φαρμακα τσαμπα ας πουμε παλι γιατι ενιωσα υποχτρεωμενη και σηκωσα το μισο νησι και του πηγα χαλαλι του δεν εχω παραπονο.. σε ποιο κεντρο εισαι εσυ?ν συγνωμη αν το εχεις ξανα πει αλλα δεν θυμαμαι σε ρωταω γιατι τα 1000 ου φαινονται πολλα..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Kαλημερα !βαση νομου ειναι υποχρεωτικό να το κανεις.αν κανεις ωοληψια θα στο κανουν στο γεννεσις 2 μερες πριν την ωοληψια για να εχουν τα αποτελεσματα και θα πληρωσεις 25€ ,δε χρειαζεται να κανεις κατι αλλο.

Αυτό βρε Νεφέλη μου. Διαβασα ομως την ανακοινωση της αρμοδιας επιτροπης που μας εστειλε η Annie και λεει θελουν το μοριακο τεστ υποχρεωτικα. Αυτο που κανει το γενεσις ειναι των αντισωματων. Αλλα βγηκε σημερα η ανακοινωση. Εγω τους καλεσα πριν μια ωρα λες να μην ειχαν ενημερωθει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

κοριτσι μου γελαω με τα ευρωδεντρα.. λοιπον εγω εδωσα 2300 συνολο στη πρωτη αλλα ο γιατρος ηταν ας πουμε δικος μου δεν περασα επιτροπη πηρα τα φαρμακα τσαμπα ας πουμε παλι γιατι ενιωσα υποχτρεωμενη και σηκωσα το μισο νησι και του πηγα χαλαλι του δεν εχω παραπονο.. σε ποιο κεντρο εισαι εσυ?ν συγνωμη αν το εχεις ξανα πει αλλα δεν θυμαμαι σε ρωταω γιατι τα 1000 ου φαινονται πολλα..

 

Σε διευκόλυνε σ σχέση με τα φάρμακα εννοείς γιατι το υπόλοιπο κόστος είναι το ίδιο σχεδόν. Μη σ πω θα περνούσες επιτροπή κ θα έπαιρνες κ το επίδομα 380 περίπου .. αλλά είναι ταλαιπωρία οπότε αφού στα δίνει γιατί να μη τα πάρεις... 😉 

Κ μένα το κόστος ίδιο με της @Tokyo 2600 σύνολο.. τώρα αν χρειαστεί ξανά μεταφορά δε θυμάμαι.. θυμάσαι εσύ Τόκυο..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@JoyCat @Kukki @lactaki

2600 είναι μέσα όλα κ η κατάψυξη... Ο γιατρός μίλησε εξ αρχής για freeze all οπότε μας είπε το κόστος με αυτά μέσα. Είναι χοντρικά 1300 αυτός κ 1300 το νοσοκομείο (620 ωοληψια + 375 κατάψυξη + 300 ετ +1300 ο γιατρός). Ίσως τώρα το έκανα πιο ξεκάθαρο. Εφόσον πάμε εκ νέου σε ετ θα δώσουμε 600 (300 νοσοκομείο κ 300 γιατρός). Η κατάψυξη είναι ήδη πληρωμένη! Εσάς δλδ μετά σας είπαν για κατάψυξη; εμένα ο γιατρός μου έδωσε αναλυτικά το κόστος με όλα τα βήματα κ τα ενδεχόμενα να ξέρω που πατάω. 

@Σταυρι η τιμή είναι παρομοια με τη δική μας, ίσως όμως όντως σου έκοψε κάτι από την αμοιβή του κ πήγε 2300 αντί 2600... Σίγουρα είναι σημαντικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Σε διευκόλυνε σ σχέση με τα φάρμακα εννοείς γιατι το υπόλοιπο κόστος είναι το ίδιο σχεδόν. Μη σ πω θα περνούσες επιτροπή κ θα έπαιρνες κ το επίδομα 380 περίπου .. αλλά είναι ταλαιπωρία οπότε αφού στα δίνει γιατί να μη τα πάρεις... 😉 

Κ μένα το κόστος ίδιο με της @Tokyo 2600 σύνολο.. τώρα αν χρειαστεί ξανά μεταφορά δε θυμάμαι.. θυμάσαι εσύ Τόκυο..??

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Σε διευκόλυνε σ σχέση με τα φάρμακα εννοείς γιατι το υπόλοιπο κόστος είναι το ίδιο σχεδόν. Μη σ πω θα περνούσες επιτροπή κ θα έπαιρνες κ το επίδομα 380 περίπου .. αλλά είναι ταλαιπωρία οπότε αφού στα δίνει γιατί να μη τα πάρεις... 😉 

Κ μένα το κόστος ίδιο με της @Tokyo 2600 σύνολο.. τώρα αν χρειαστεί ξανά μεταφορά δε θυμάμαι.. θυμάσαι εσύ Τόκυο..??

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Σε διευκόλυνε σ σχέση με τα φάρμακα εννοείς γιατι το υπόλοιπο κόστος είναι το ίδιο σχεδόν. Μη σ πω θα περνούσες επιτροπή κ θα έπαιρνες κ το επίδομα 380 περίπου .. αλλά είναι ταλαιπωρία οπότε αφού στα δίνει γιατί να μη τα πάρεις... 😉 

Κ μένα το κόστος ίδιο με της @Tokyo 2600 σύνολο.. τώρα αν χρειαστεί ξανά μεταφορά δε θυμάμαι.. θυμάσαι εσύ Τόκυο..??

και το θεωρεις λιγο αυτο? μονο που δεν ειχα αγχος και πηγαινε ελα σε επιτροπες μου εφτανε και περισσευε..  κακα τα ψεματα στοιχιζουν τα  πηγαινε ελα και χωρια το αγχος που θα ειχα αν θα περασω η οχι , ευτυχως ημουν τυχερη απο αποψη εξυπηρετησης και συνενοησης 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Αυτό βρε Νεφέλη μου. Διαβασα ομως την ανακοινωση της αρμοδιας επιτροπης που μας εστειλε η Annie και λεει θελουν το μοριακο τεστ υποχρεωτικα. Αυτο που κανει το γενεσις ειναι των αντισωματων. Αλλα βγηκε σημερα η ανακοινωση. Εγω τους καλεσα πριν μια ωρα λες να μην ειχαν ενημερωθει?

Ααααα τωρα καταλαβα,εμενα σημερα μου το ειπανε αυτο που σου εγραψα παντως στις  11:30 ..ιδια ωρα δηλαδή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ναι 

 

 

και το θεωρεις λιγο αυτο? μονο που δεν ειχα αγχος και πηγαινε ελα σε επιτροπες μου εφτανε και περισσευε..  κακα τα ψεματα στοιχιζουν τα  πηγαινε ελα και χωρια το αγχος που θα ειχα αν θα περασω η οχι , ευτυχως ημουν τυχερη απο αποψη εξυπηρετησης και συνενοησης 

 

Εννοείται ότι στοιχίζουν τα κάνω εγώ τώρα οπότε ξέρω χαχααα .. 

Άντε σε καλό να μας βγει κ να προχωρήσουμε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kukki θύμισε μου σ ποιο κέντρο είσαι δε ξέρω αν το έχεις αναφέρει... Αλλά πράγματι πολλά Μ φαίνονται τα χρήματα. Επίσης κ κάτι άλλο.. έχεις έτοιμα εμβρυακια επιτροπή γιατί θα περάσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ααααα τωρα καταλαβα,εμενα σημερα μου το ειπανε αυτο που σου εγραψα παντως στις  11:30 ..ιδια ωρα δηλαδή 

Nαι κοριτσι μου για αυτο απορω κι εγω. Εγω ειναι λιγο μπερδεμα γιατι παω με γιατρο συνεργατη. Και μου ειπε η μαια του να παρω το κεντρο να ρωτησω. Συμπληρωνεις και το ερωτηματολογιο που λενε? Θα τους ξανα παρω τη δευτερα. Γιατι αυριο ξεκιναω καταστολη με daronda. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@JoyCat @Kukki @lactaki

2600 είναι μέσα όλα κ η κατάψυξη... Ο γιατρός μίλησε εξ αρχής για freeze all οπότε μας είπε το κόστος με αυτά μέσα. Είναι χοντρικά 1300 αυτός κ 1300 το νοσοκομείο (620 ωοληψια + 375 κατάψυξη + 300 ετ +1300 ο γιατρός). Ίσως τώρα το έκανα πιο ξεκάθαρο. Εφόσον πάμε εκ νέου σε ετ θα δώσουμε 600 (300 νοσοκομείο κ 300 γιατρός). Η κατάψυξη είναι ήδη πληρωμένη! Εσάς δλδ μετά σας είπαν για κατάψυξη; εμένα ο γιατρός μου έδωσε αναλυτικά το κόστος με όλα τα βήματα κ τα ενδεχόμενα να ξέρω που πατάω. 

@Σταυρι η τιμή είναι παρομοια με τη δική μας, ίσως όμως όντως σου έκοψε κάτι από την αμοιβή του κ πήγε 2300 αντί 2600... Σίγουρα είναι σημαντικό! 

ναι ακριβως μου εκοψε απο την αμοιβη του πολυ σημαντικο για μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα. Εχω μπερδευτεί λίγο. Πηρα στο γενεσις για το τεστ κορονοιου τωρα. Καποια κοπελα έγραψε πιο πανω οτι ειναι υποχρεωτικό το μοριακο. Μου ειπαν στο γενεσις 25ευρω το αντισωματων πριν την οωληψια.Περιπου στον πρωτο υπερηχο. Μηπως ακομα δεν εχουν ενημερωση , να ξαναπαρω τη Δευτέρα. Ξερει καμμια κοπελα για το γενεσις?

Κορίτσι μου τίποτα δεν είναι υποχρεωτικό.... οδηγία απλή είναι !!! Κάνε ότι σου λέει το κέντρο σου ......

Στον παντο εισαι  ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...