Μετάβαση σε περιεχόμενο

🌼Ο Μάιος μας έφτασε κορίτσια μου γλυκά κρατώντας αγκαλιά του πανέμορφα μωρά για να τα μοιράσει σε όποια τα ζητά!🌼


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Τα χω κάνει όλα κορίτσι μου. Όλα. Έχω θερμομετρηθεί, έχω χρησιμοποιήσει τεστ, έχω κάνει έλεγχο κύκλου στο γυναικολόγο, έχω μήνα με επαφές μέρα παρά πέρα, έχω μήνα με επαφή τη μέρα ωορρηξίας μετά από αποχή, έχω βάλει μαξιλάρι κάτω απ τη λεκάνη, έχω σηκώσει πόδια 🤣 δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνω ωωωω MG. Xaxa

Έχεις σταθερό κύκλο γενικότερα?αν όχι ίσως σε βοηθουσε να έκανες μια πρόκληση ωορηξιας με το γιατρό σου.. αυξάνονται οι πιθανότητες κ υπάρχουν κορίτσια που έμειναν έτσι.. αφού πρώτα σιγουρευτειτε πως είναι όλα καλά... Σαλπιγγογραφια έχεις κάνει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Έχεις σταθερό κύκλο γενικότερα?αν όχι ίσως σε βοηθουσε να έκανες μια πρόκληση ωορηξιας με το γιατρό σου.. αυξάνονται οι πιθανότητες κ υπάρχουν κορίτσια που έμειναν έτσι.. αφού πρώτα σιγουρευτειτε πως είναι όλα καλά... Σαλπιγγογραφια έχεις κάνει??

Τα χω κάνει όλα! Χε χε. Έχω ένα σταθερό κύκλο 26 ημερών, εκτός αν κρυώσω πχ. Σήμερα είμαι 28η μέρα. Ελπίζω με όλη μου τη ψυχή να τα έχω καταφέρει. Αλλά και όχι δεν πειράζει. Πάντα πέφτω και μετά πάλι η ελπίδα. Να ξέρεις @Love13 μου έχω ρίξει κι εγώ πολύ κλάμα γενικώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Τα χω κάνει όλα! Χε χε. Έχω ένα σταθερό κύκλο 26 ημερών, εκτός αν κρυώσω πχ. Σήμερα είμαι 28η μέρα. Ελπίζω με όλη μου τη ψυχή να τα έχω καταφέρει. Αλλά και όχι δεν πειράζει. Πάντα πέφτω και μετά πάλι η ελπίδα. Να ξέρεις @Love13 μου έχω ρίξει κι εγώ πολύ κλάμα γενικώς...

Δεν νομίζω ότι έχεις κρυώσει. Θα είναι για καλό. Το πιστεύω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η A&O είπε:

Τα χω κάνει όλα κορίτσι μου. Όλα. Έχω θερμομετρηθεί, έχω χρησιμοποιήσει τεστ, έχω κάνει έλεγχο κύκλου στο γυναικολόγο, έχω μήνα με επαφές μέρα παρά πέρα, έχω μήνα με επαφή τη μέρα ωορρηξίας μετά από αποχή, έχω βάλει μαξιλάρι κάτω απ τη λεκάνη, έχω σηκώσει πόδια 🤣 δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνω ωωωω MG. Xaxa

Αν όντως έχετε κάνει όλες τις εξετάσεις και συν όλα αυτά, τότε πρεπει να χαλαρώσεις! Έρχεται καλοκαιράκι κ με ένα ταξιδάκι με τον αντρούλη σου θα τα ξεχάσεις όλα και θα έρθει το νινι! Προσπάθησε όσο μπορείς να μην το σκέφτεσαι και να απολαύσεις αυτές τις στιγμές με τον συντροφό σου! Προσπαθείτε καιρό? Τι ηλικίες εχετε αν επιτρέπεται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα δεν έχω κρυώσει αλλά πάντα υπάρχει η πιθανότητα να καθυστέρησε η ωορρηξία. Κι επειδή είχα πολλούς πόνους τη Δευτέρα 4 Μαΐου λέω να περιμένω μέχρι αύριο. Σωστά δε τα μετράω? Ο γιατρός μου είχε πει επαφές 2,3,4/5. Είχε τύχει και πήγα για τεστ παπ οπότε και είδαμε ωοθυλάκιο. 

Τον Ιούλιο κλείνουμε 2 χρόνια προσπαθειών και είμαστε 31 και 34 αντίστοιχα. Ξέρω ότι πρέπει να χαλαρώσω και να μη το σκέφτομαι αλλά είναι πλέον το διάστημα μεγάλο και δεν μπορώ να το αποβάλλω. Δε θέλω να σας λέω ψέμματα. Απλά δεν μπορώ 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η A&O είπε:

Θέλω τόσο πολύ. Το γράφω και ανατριχιάζω. Αλλά θα περιμένω μέχρι αύριο. Αν αύριο δεν έρθει τότε θα κάνω ένα!

Στις πόσες ημέρες είσαι; Μακάρι να είσαι έγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Σίγουρα δεν έχω κρυώσει αλλά πάντα υπάρχει η πιθανότητα να καθυστέρησε η ωορρηξία. Κι επειδή είχα πολλούς πόνους τη Δευτέρα 4 Μαΐου λέω να περιμένω μέχρι αύριο. Σωστά δε τα μετράω? Ο γιατρός μου είχε πει επαφές 2,3,4/5. Είχε τύχει και πήγα για τεστ παπ οπότε και είδαμε ωοθυλάκιο. 

Τον Ιούλιο κλείνουμε 2 χρόνια προσπαθειών και είμαστε 31 και 34 αντίστοιχα. Ξέρω ότι πρέπει να χαλαρώσω και να μη το σκέφτομαι αλλά είναι πλέον το διάστημα μεγάλο και δεν μπορώ να το αποβάλλω. Δε θέλω να σας λέω ψέμματα. Απλά δεν μπορώ 😔

Κοριτσάκι μακάρι να τα έχεις καταφέρει... Κ εγώ είχα κάνει πρόκληση αλλά δεν... Σπερματεγχυση έχεις δοκιμάσει.??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Τα χω κάνει όλα! Χε χε. Έχω ένα σταθερό κύκλο 26 ημερών, εκτός αν κρυώσω πχ. Σήμερα είμαι 28η μέρα. Ελπίζω με όλη μου τη ψυχή να τα έχω καταφέρει. Αλλά και όχι δεν πειράζει. Πάντα πέφτω και μετά πάλι η ελπίδα. Να ξέρεις @Love13 μου έχω ρίξει κι εγώ πολύ κλάμα γενικώς...

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Σίγουρα δεν έχω κρυώσει αλλά πάντα υπάρχει η πιθανότητα να καθυστέρησε η ωορρηξία. Κι επειδή είχα πολλούς πόνους τη Δευτέρα 4 Μαΐου λέω να περιμένω μέχρι αύριο. Σωστά δε τα μετράω? Ο γιατρός μου είχε πει επαφές 2,3,4/5. Είχε τύχει και πήγα για τεστ παπ οπότε και είδαμε ωοθυλάκιο. 

Τον Ιούλιο κλείνουμε 2 χρόνια προσπαθειών και είμαστε 31 και 34 αντίστοιχα. Ξέρω ότι πρέπει να χαλαρώσω και να μη το σκέφτομαι αλλά είναι πλέον το διάστημα μεγάλο και δεν μπορώ να το αποβάλλω. Δε θέλω να σας λέω ψέμματα. Απλά δεν μπορώ 😔

Κορίτσι μου μήπως υπάρχει κάτι άλλο? 2 χρόνια, απόλυτα υγιείς και οι 2 και να μην έρθει δεν αιτιολογεί το άγχος πιστεύω.. Το είχα συζητήσει και με ψυχολογο για το αγχος στη σύλληψη και επιστημονικά αυτό δεν τεκμηριώνεται, αλλιως δεν θα προέκυπταν εγκυμοσύνες από βιασμους.. Αν σου έρθει η ακατανόμαστη και αυτό το μήνα ( που σου ευχομαι ολόψυχα να μην έρθει) συζητα με το γιατρό σου για λαπαροσκόπηση και υστεροσκοπηση.. ισως υπάρχει κατι που να μην φαινεται απο τον υπέρυχο.. έγω είχα μόλυνση στη μητρα και φανηκε μονο με την υστεροσκόπηση η οποια συμφωνα με τον γιατρό μου εμποδίζει τη σύλληψη.. Σημαντικότατος παράγοντας είναι ο γιατρός, ειναι απαραίτητο να έχει ειδίκευση στην υπογονημότητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Σίγουρα δεν έχω κρυώσει αλλά πάντα υπάρχει η πιθανότητα να καθυστέρησε η ωορρηξία. Κι επειδή είχα πολλούς πόνους τη Δευτέρα 4 Μαΐου λέω να περιμένω μέχρι αύριο. Σωστά δε τα μετράω? Ο γιατρός μου είχε πει επαφές 2,3,4/5. Είχε τύχει και πήγα για τεστ παπ οπότε και είδαμε ωοθυλάκιο. 

Τον Ιούλιο κλείνουμε 2 χρόνια προσπαθειών και είμαστε 31 και 34 αντίστοιχα. Ξέρω ότι πρέπει να χαλαρώσω και να μη το σκέφτομαι αλλά είναι πλέον το διάστημα μεγάλο και δεν μπορώ να το αποβάλλω. Δε θέλω να σας λέω ψέμματα. Απλά δεν μπορώ 😔

Αν έγινε στις 4 Μαΐου η ωορρηξία, τότε δεν περιμένεις αύριο. Αν δεν εμφανιστεί μέχρι αύριο τότε την Τρίτη θα σου έλεγα να κάνεις ένα τεστακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Σίγουρα δεν έχω κρυώσει αλλά πάντα υπάρχει η πιθανότητα να καθυστέρησε η ωορρηξία. Κι επειδή είχα πολλούς πόνους τη Δευτέρα 4 Μαΐου λέω να περιμένω μέχρι αύριο. Σωστά δε τα μετράω? Ο γιατρός μου είχε πει επαφές 2,3,4/5. Είχε τύχει και πήγα για τεστ παπ οπότε και είδαμε ωοθυλάκιο. 

Τον Ιούλιο κλείνουμε 2 χρόνια προσπαθειών και είμαστε 31 και 34 αντίστοιχα. Ξέρω ότι πρέπει να χαλαρώσω και να μη το σκέφτομαι αλλά είναι πλέον το διάστημα μεγάλο και δεν μπορώ να το αποβάλλω. Δε θέλω να σας λέω ψέμματα. Απλά δεν μπορώ 😔

Προσπαθειτε πολυ καιρο κοριτσι μου. Ο γιατρος τι σου λεει? Συμφωνω με την @Άντρεα οτι πρεπει να δεις το ενδεχομενο για υστεροσκοπηση, ισως και λαπαροσκοπηση. Και επειδη οκ η λαπαροσκοπηση ειναι χειρουργειο και μπορει να φοβασαι, τοτε σου προτεινω σιγουρα την υστεροσκοπηση. ειναι πολυ ανωδυνη διαδικασια! εγω ουτε μετα δεν ενιωθα πονο. Μου βρηκε διαφραγμα στη μητρα που δεν φαινοταν απο τους υπερηχους και το αφαιρεσε. Επισης εχεις κανει ολες τις εξετασεις? Εχετε παει να κανετε εξετασεις σε ποιο εξειδικευμενα κεντρα? Ξεκινησε να το ψαχνεις περισσοτερο γιατι εισαι ηδη 31. Μην αφηνεις τον καιρο να περναει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PAPA EVA είπε:

@Άντρεα μου πως αισθανεσαι???

Είμαι πολύ καλα κοριτσακι μου ευχαριστω! Δυσκολεύομαι λίγο στο περπάτημα αλλά μερα με τη μέρα ειμαι πολύ καλύτερα! Αύριο θα παω και δουλεια.. κορίτσι μου εκανεςυστεροσκόπηση είπες σωστα? Αιμοραγία πόσες μέρες είχες μετα την υστεροσκοπηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Άντρεα Περαστικα σου!!! Αντε ωραια, να προσεχεις ομως στη δουλεια. Μη σηκωνεις βαρη κλπ. 

Να εκανα πριν 8 μηνες. Δεν θυμαμαι ακριβως ποσες μερες ειχα, αλλα νομιζω ειχα πανω απο μια εβδομαδα. Δεν ηταν τοσο αιμορραγια.. ειχα και καφε και αιμα και πολλα υγρα περιπου σαν αυτα που εχουμε στην ωορρηξια, αλλα πολυ μεγαλη ποσοτητα. Σορρυ για την περιγραφη! Αλλα πονο δεν ενιωσα καθολου. Μονο οταν ημουν στην ανανηψη κ μετα τιποτα. Και μετα η επομενη περιοδος μου κρατησε 9 ημέρες με πολυ αιμα τις πρωτες 5!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

@Άντρεα Περαστικα σου!!! Αντε ωραια, να προσεχεις ομως στη δουλεια. Μη σηκωνεις βαρη κλπ. 

Να εκανα πριν 8 μηνες. Δεν θυμαμαι ακριβως ποσες μερες ειχα, αλλα νομιζω ειχα πανω απο μια εβδομαδα. Δεν ηταν τοσο αιμορραγια.. ειχα και καφε και αιμα και πολλα υγρα περιπου σαν αυτα που εχουμε στην ωορρηξια, αλλα πολυ μεγαλη ποσοτητα. Σορρυ για την περιγραφη! Αλλα πονο δεν ενιωσα καθολου. Μονο οταν ημουν στην ανανηψη κ μετα τιποτα. Και μετα η επομενη περιοδος μου κρατησε 9 ημέρες με πολυ αιμα τις πρωτες 5!!! 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες! Σου ήρθε κανονικά η περίοδος μετα κορίτσι μου ή καθυστέρησε? Πότε σου είπε ο γιατρός να αρχισετε ξανα προσπάθειες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Άντρεα Η περιοδος μου ηρθε μετα απο 27 ημερες. Εμενα γενικα ομως ο κυκλος μου ειναι γυρω στις 30 ημερες. Απο 28-32 ημερες πανω κατω! Οποτε ηρθε κ πιο νωρις... Φανταζομαι ομως αυτο παιζει ρολο κ με την καθε γυναικα. 

Ο γιατρος μου μας ειπε κατευθειαν να κανουμε προσπαθειες!!! Φαντασου οτι εγω ειχα αυτα τα υγρα και καναμε κανονικα. Ο αντρας μου λιγο με βαρια καρδια γιατι φοβοταν μην εβλεπε αιμα. Μπορει και να λιποθύμαγε! χαχα Στο ιντερνετ ομως ειχα διαβασει οτι αλλοι δεν το προτείνουν για να μη γινει μολυνση. Εμεις ευτυχως δεν παθαμε τιποτα! Ρωτα το γιατρο σου καλυτερα.

Στο δωματιο που ημουν που η διπλανη κοπελα της αφαιρεσαν ινομύωμα με υστεροσκοπηση, της ειπε ο γιατρος να μη εχει επαφες! Ειναι αναλογως την περιπτωση μαλλον!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.. Δεν ακούστηκα όλη μέρα.. Δουλεύα και μετά πήρα τον άντρα μου και πήγαμε για μπάνιο.. Τώρα γυρίσαμε.. 

Να πω σε όλες εσάς που περιμένετε να μην αδιαθετησετε ότι μέχρι που δεν θα εμφανιστεί η ακατανομαστη υπάρχει ελπίδα.. Και σε σας κορίτσια που εμφανίστηκε και στεναχωριεστε μην το κάνετε αυτό.. Υπάρχουν πολύ χειρότερα πράγματα.. Να σκέφτεστε ότι έχετε την υγεία σας και αυτό είναι ότι πολυτιμότερο μπορείτε να έχετε.. Και όποτε είναι θα έρθει το νινί.. Μην στεναχωριεστε και κλαίτε.. Βγάλτε το από μέσα σας μια μέρα και μετά χαμογελαστε και απολαύστε τις όμορφες στιγμές με τους άντρες σας και θα δείτε ότι δεν θα αργήσει να έρθει το καλό:) 

Η ψυχολογία μας είναι το Α και το Ω.. Καλή ψυχολογία=Καλά αποτελέσματα😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

@Άντρεα Η περιοδος μου ηρθε μετα απο 27 ημερες. Εμενα γενικα ομως ο κυκλος μου ειναι γυρω στις 30 ημερες. Απο 28-32 ημερες πανω κατω! Οποτε ηρθε κ πιο νωρις... Φανταζομαι ομως αυτο παιζει ρολο κ με την καθε γυναικα. 

Ο γιατρος μου μας ειπε κατευθειαν να κανουμε προσπαθειες!!! Φαντασου οτι εγω ειχα αυτα τα υγρα και καναμε κανονικα. Ο αντρας μου λιγο με βαρια καρδια γιατι φοβοταν μην εβλεπε αιμα. Μπορει και να λιποθύμαγε! χαχα Στο ιντερνετ ομως ειχα διαβασει οτι αλλοι δεν το προτείνουν για να μη γινει μολυνση. Εμεις ευτυχως δεν παθαμε τιποτα! Ρωτα το γιατρο σου καλυτερα.

Στο δωματιο που ημουν που η διπλανη κοπελα της αφαιρεσαν ινομύωμα με υστεροσκοπηση, της ειπε ο γιατρος να μη εχει επαφες! Ειναι αναλογως την περιπτωση μαλλον!  

Ναι ναι σιγουρα θα τον ρωτησω γιατι εκανα και λαπαροσκοπηση μαζί! Χαχα και ο αντρας μου το ιδιο ειναι με την αιμοραγία! Επιτόπου λιποθυμία 🤣

Τώρα σε τι φάση είσαι κορίτσι μου? Συγνώμη που δε θυμάμαι, είμαστε πολλά κορίτσια στο θεματάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ για τις συμβουλές. Προς το παρόν θα χαλαρώσω και θα απολαύσω καλοκαίρι. Έχω έναν καλό γιατρό αρκετά έμπειρο και θα τον εμπιστευτώ στο πως με καθοδηγεί. Έχουμε αποφασίσει να πάμε σε σπερματέγχυση αρχικά. Και να πω την αλήθεια είμαι κι εγώ πολύ θετική σ αυτό. Όσον αφορά την ηλικία δε θεωρώ ότι έχω αργήσει να κινηθώ. Θέλω πολύ ένα μωράκι αλλά παράλληλα έχω ακούσει ζευγάρια ικανά να τεκνοποιήσουν να αργούν οπότε θα δώσω λίγο χρόνο και θα κινηθώ με λιγότερο επεμβατικούς μεθόδους. @Άντρεα μου καλή και γρήγορη ανάρρωση και μακάρι σύντομα να έχεις τα πιο ευχάριστα νέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Άντρεα δεν πειραζει! Και εγω δεν θυμαμαι ολα τα κοριτσια! Αλλα σε θυμαμαι μηνες τωρα που και εγω εμπαινα στις διαφορες συζητησεις. Ισως επειδη εκανες και λαπαροσκοπηση να μη σου προτεινει κατευθειαν επαφες και λογω της μολυνσης... 

Εμεις αποφασισαμε τον αλλο μηνα να παμε για εξωσωματικη. Τον Αυγουστο κλεινουμε 3 χρονια προσπαθειων κ ειμαστε 35. Εγω ειχα διαφραγμα που αφαιρεθηκε με την υστεροσκοπηση, εχω μια βουλωμενη σαλπιγγα και ο εξωσωματικος μου ειπε οτι εχω και τον τυπο των πολυκυστικων (δεν ξερω βεβαια γτ δεν μου το ειχαν αναφερει οι αλλοι γυναικολογοι που πηγαινα). Ο αντρας μου εχει πολυ χαμηλη μορφολογια και χαμηλη κινητικοτητα. Οι γιατροι μας ειπαν οτι μπορουμε να συλλαβουμε φυσιολογικα αλλα ειναι πολυ μικρες οι πιθανοτητες... Δεν αντεχω να προσπαθω αλλο αφου δεν βλεπω αποτελεσμα και ειπαμε να προχωρησουμε στην εξωσωματικη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ για τις συμβουλές. Προς το παρόν θα χαλαρώσω και θα απολαύσω καλοκαίρι. Έχω έναν καλό γιατρό αρκετά έμπειρο και θα τον εμπιστευτώ στο πως με καθοδηγεί. Έχουμε αποφασίσει να πάμε σε σπερματέγχυση αρχικά. Και να πω την αλήθεια είμαι κι εγώ πολύ θετική σ αυτό. Όσον αφορά την ηλικία δε θεωρώ ότι έχω αργήσει να κινηθώ. Θέλω πολύ ένα μωράκι αλλά παράλληλα έχω ακούσει ζευγάρια ικανά να τεκνοποιήσουν να αργούν οπότε θα δώσω λίγο χρόνο και θα κινηθώ με λιγότερο επεμβατικούς μεθόδους. @Άντρεα μου καλή και γρήγορη ανάρρωση και μακάρι σύντομα να έχεις τα πιο ευχάριστα νέα! 

όπως νιώθεις εσυ κοριτσι μου! Τωρα το καλοκαιρακι ειναι ιδανικη περιοδος για χαλαρωση και ολα θα ερθουν! Δεν λεω οτι σε πηραν και τα χρονια, απλα σιγα σιγα να κανεις βηματα και να ψαχτεις παραπανω! Απο εμπειρια στο λεω.. Οτι θελεις εσυ κ ο αντρας σου θα κανετε και θα αποφασισετε! Να κανετε και την σπερματεγχυση, εχεις περισσοτερες πιθανοτητες απο την φυσικη συλληψη! Σου ευχομαι να γινεις συντομα μανουλα, απλα να εχεις και στο πισω μερος του μυαλου σου οτι μπορει να υπαρχει κατι που δεν φαινεται απο τις εξετασεις σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Ναι ναι σιγουρα θα τον ρωτησω γιατι εκανα και λαπαροσκοπηση μαζί! Χαχα και ο αντρας μου το ιδιο ειναι με την αιμοραγία! Επιτόπου λιποθυμία 🤣

Τώρα σε τι φάση είσαι κορίτσι μου? Συγνώμη που δε θυμάμαι, είμαστε πολλά κορίτσια στο θεματάκι!

Α! Καλά ο δικός μου να δείτε κορίτσια! Έλεγα καμιά φορά ότι έχω πολύ αίμα στην περίοδο και μου έλεγε μην μου λες τέτοια δεν μπορώ! δεν μπορώ!😩 

Ώσπου μου σκάει την βόμβα ότι θα μπει μέσα στην γέννα! Του λέω είσαι σίγουρος αγόρι μου; Ναι μου λέει! Καλά μην μου πεις μετά ότι δεν σε προειδοποίησα. Πάει λοιπόν και στέκεται δίπλα στον γιατρό... ώπα του λέει όχι εδώ πίσω από το κεφάλι της να πας! Δεν μπορώ να φροντίζω δύο άτομα ταυτοχρόνως! Κορίτσια ακόμα απορώ πως το άντεξε! Τελικά όλα μια ιδέα είναι! Και το χάρηκε υπερβολικά! Ποτάμι έτρεχαν τα δάκρυα του! Εγώ μόνο ήμουν έτσι....🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

όπως νιώθεις εσυ κοριτσι μου! Τωρα το καλοκαιρακι ειναι ιδανικη περιοδος για χαλαρωση και ολα θα ερθουν! Δεν λεω οτι σε πηραν και τα χρονια, απλα σιγα σιγα να κανεις βηματα και να ψαχτεις παραπανω! Απο εμπειρια στο λεω.. Οτι θελεις εσυ κ ο αντρας σου θα κανετε και θα αποφασισετε! Να κανετε και την σπερματεγχυση, εχεις περισσοτερες πιθανοτητες απο την φυσικη συλληψη! Σου ευχομαι να γινεις συντομα μανουλα, απλα να εχεις και στο πισω μερος του μυαλου σου οτι μπορει να υπαρχει κατι που δεν φαινεται απο τις εξετασεις σας! 

Σ ευχαριστώ για τα λόγια σου. Εύχομαι και σε σένα να πετύχεις με την πρώτη! Είμαι σίγουρη δλδ. Οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου! Κρίμα που για κάποιες γυναίκες είναι δύσκολο να συλλάβουμε φυσιολογικά και να ζήσουμε την έκπληξη! Το αποτέλεσμα πάντα όμως κερδίζει στο τέλος! Αυτή τη στιγμή δεν έχω το σθένος να το ψάξω άλλο. Άσε που δε θέλω να πιέζω και τον άντρα μου μ αυτά. Ένα ένα... χάχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Σ ευχαριστώ για τα λόγια σου. Εύχομαι και σε σένα να πετύχεις με την πρώτη! Είμαι σίγουρη δλδ. Οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου! Κρίμα που για κάποιες γυναίκες είναι δύσκολο να συλλάβουμε φυσιολογικά και να ζήσουμε την έκπληξη! Το αποτέλεσμα πάντα όμως κερδίζει στο τέλος! Αυτή τη στιγμή δεν έχω το σθένος να το ψάξω άλλο. Άσε που δε θέλω να πιέζω και τον άντρα μου μ αυτά. Ένα ένα... χάχα. 

Ακριβώς το αποτέλεσμα μετράει! Είτε με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο κορίτσια μου όταν κρατάς στο χέρι σου θετικό τεστ είμαι σίγουρη ότι η χαρά είναι ακριβώς η ίδια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Σ ευχαριστώ για τα λόγια σου. Εύχομαι και σε σένα να πετύχεις με την πρώτη! Είμαι σίγουρη δλδ. Οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου! Κρίμα που για κάποιες γυναίκες είναι δύσκολο να συλλάβουμε φυσιολογικά και να ζήσουμε την έκπληξη! Το αποτέλεσμα πάντα όμως κερδίζει στο τέλος! Αυτή τη στιγμή δεν έχω το σθένος να το ψάξω άλλο. Άσε που δε θέλω να πιέζω και τον άντρα μου μ αυτά. Ένα ένα... χάχα. 

Σ ευχαριστω πολυ κοπελα μου! Να σαι καλα! Μακαρι να γινει με την πρωτη! Απλα εγω εχασα χρονο γιατι τα ηθελα ολα με προγραμμα και να που φτασαμε... Εχω μετανιωσει που εχασα τοσο χρονο κ λεω οτι ισως να ηταν αλλιως τα πραγματα αν τα εκανα ολα πιο νωρις! Φιλικη συμβουλη απλα για να μη χανεις χρονος, όπως εγω!  

Οπως νιωθεις κοριτσι μου! Το καλο ειναι οτι οι πρωτες εξετασεις σας ειναι μια χαρα! Μπορειτε να παιρνετε και συμπληρωματα για εισχυση και καλη διατροφη γενικα! Ναι οι αντρες το εχουν πιο δυσκολο αλλα αν σκεφτεις οτι περισσοτερο ειναι να το αποφασισουμε εμεις! Γιατι εμεις στην ουσια τα τραβαμε και ολα!!! Καλη επιτυχια στις προσπαθειες σου!!! Ηλιος, καλοκαιρακι, διακοπες κκαι χαλαρωση τωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PAPA EVA είπε:

@Άντρεα δεν πειραζει! Και εγω δεν θυμαμαι ολα τα κοριτσια! Αλλα σε θυμαμαι μηνες τωρα που και εγω εμπαινα στις διαφορες συζητησεις. Ισως επειδη εκανες και λαπαροσκοπηση να μη σου προτεινει κατευθειαν επαφες και λογω της μολυνσης... 

Εμεις αποφασισαμε τον αλλο μηνα να παμε για εξωσωματικη. Τον Αυγουστο κλεινουμε 3 χρονια προσπαθειων κ ειμαστε 35. Εγω ειχα διαφραγμα που αφαιρεθηκε με την υστεροσκοπηση, εχω μια βουλωμενη σαλπιγγα και ο εξωσωματικος μου ειπε οτι εχω και τον τυπο των πολυκυστικων (δεν ξερω βεβαια γτ δεν μου το ειχαν αναφερει οι αλλοι γυναικολογοι που πηγαινα). Ο αντρας μου εχει πολυ χαμηλη μορφολογια και χαμηλη κινητικοτητα. Οι γιατροι μας ειπαν οτι μπορουμε να συλλαβουμε φυσιολογικα αλλα ειναι πολυ μικρες οι πιθανοτητες... Δεν αντεχω να προσπαθω αλλο αφου δεν βλεπω αποτελεσμα και ειπαμε να προχωρησουμε στην εξωσωματικη! 

Εμείς τον Αύγουστο κλείνουμε 4 χρόνια προσπαθειών! Είχα και εγω βουλωμένη σάλπιγγα άνοιξε όμως εντελώς με τη λαπαροσκόπηση! Και ο άντρας μου έχει οριακή κινητικότητα και ποσότητα παίρνει αρκετούς μήνες τώρα βιταμίνες που ελπίζω να ανέβηκαν οι αριθμοί του!

Εγώ είχα σκοπό μετά την επέμβαση να προχωρούσα απευθείας εξωσωματική, ο γιατρός όμως μας είπε να δοκιμάσουμε πρώτα φυσικά, ήταν πολύ αισιόδοξος και είπαμε να κάνουμε υπομονή μέχρι τον Σεπτέμβρη και να προχωρήσουμε και εμείς με εξωσωματική, αν και θέλω να είμαι αισιόδοξη πως δεν θα χρειαστεί!

Καλά κάνατε και ξεκινήσατε τη διαδικασία, δεν είναι για να τα αφήνουμε στη τύχη τετοια θεματα, αν και σου έυχομαι κορίτσι μου να σε προλάβουν τα γεγονότα και να μην χρειαστεί να ξεκινήσεις τη διαδικασία!!

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Α! Καλά ο δικός μου να δείτε κορίτσια! Έλεγα καμιά φορά ότι έχω πολύ αίμα στην περίοδο και μου έλεγε μην μου λες τέτοια δεν μπορώ! δεν μπορώ!😩 

Ώσπου μου σκάει την βόμβα ότι θα μπει μέσα στην γέννα! Του λέω είσαι σίγουρος αγόρι μου; Ναι μου λέει! Καλά μην μου πεις μετά ότι δεν σε προειδοποίησα. Πάει λοιπόν και στέκεται δίπλα στον γιατρό... ώπα του λέει όχι εδώ πίσω από το κεφάλι της να πας! Δεν μπορώ να φροντίζω δύο άτομα ταυτοχρόνως! Κορίτσια ακόμα απορώ πως το άντεξε! Τελικά όλα μια ιδέα είναι! Και το χάρηκε υπερβολικά! Ποτάμι έτρεχαν τα δάκρυα του! Εγώ μόνο ήμουν έτσι....🥴

Ο δικός μου από τώρα μου λέει ότι δεν θα είναι μέσα! δεν αντέχει με τίποτα το αίμα! Ελπίζω μέχρι τότε να αλλάξει γνώμη γιατί είναι μια πολύ σπουδαία στιγμή για να τη χάσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...