Μετάβαση σε περιεχόμενο

🌼Ο Μάιος μας έφτασε κορίτσια μου γλυκά κρατώντας αγκαλιά του πανέμορφα μωρά για να τα μοιράσει σε όποια τα ζητά!🌼


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μασα είπε:

Έχουμε και οι δύο στίγμα και θέλουμε να δούμε αν έχει πάρει και τα δύο, το πρώτο μας μωράκι τα είχε παρει

Α καταλαβα σορυ π ρωτησα. Κ γ εχω στιγμα κ θυμάμαι όταν το επιβεβαίωσα πηγα τν συντροφο μ ήθελε δεν ήθελε να κάνει κ αυτός κ δεν ειχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ Evie μου εγώ ένα έχω καταλάβει.... ότι αυτό που είναι να γίνει θα γίνει! Να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου, να κάνεις σιγά σιγά τα ψώνια σου για να τα έχεις έτοιμα γιατί προς το τέλος θα κουράζεσαι πολύ πιο εύκολα. Εγώ αν ξανά μείνω θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου να το χαρώ. Δεν θέλω να κάνω το ίδιο λάθος και να περάσω μια εγκυμοσύνη μέσα στο άγχος και στο φόβο.

Αυτό μόνο θέλω να πω στις εγκυουλες μας! Να χαίρεστε και να απολαμβάνετε κάθε στιγμή που μεγαλώνει το μωράκι σας μέσα σας. Γιατί αυτή η περίοδος στην ζωή μας είναι μοναδική και πάντα θα την νοσταλγούμε με ένα τεράστιο χαμόγελο στα χείλη!💗

Αυτο π λες το σκέφτομαι κ γω. Οτι ειναι να γινει θα γίνει. Κ έχω περάσει πολυ φόβο και αγχος  τον τελευταίο μηνα προσπαθω να τ αποκαλώ αρχισα ν σηκώνομαι λιγο. Αλλα ναι εχω σκοπο απο εδώ κ πέρα να τ απολαύσω.  Ειμαι κολλημένη στ κινητο κ ψάχνω τα πάντα κ ειπα μετα τη β επιπέδου π ελπιζω να ειναι ολα καλα ξεκιναω online παραγγελίες για τη μπέμπα. Μπορώ ν πω ανησύχησα π μ ειπε στ ιδιωτικο οτι στ εντερακι της φαινετε πιο φωτεινό αλλα μαλλον επειδη περασε αιμα στ αμνιακό κ το καταπίνει κ οτι στη β επιπέδου θα μ κανουν λογικα εξετασεις αλλα δεν ανησυχεί λεει λόγω οτιβεπερασα αιμοραγια . Αλλα βαρέθηκα να φοβαμαι.  Το μωρο μ είναι καλα κ τ πιστεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ελπιζω ολες να ειστε καλα !!! Το σημερινο τεστ ωορρηξιας μου πως σας φαινεται ??? Ειμαι 17η μερα .. θα ξανα κανω το βραδακι να δουμε μηπως γινει πιο σκουρο !!! 

E242672B-A32E-4C03-BDA3-7B6603784512.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου ελπιζω ολες να ειστε καλα !!! Το σημερινο τεστ ωορρηξιας μου πως σας φαινεται ??? Ειμαι 17η μερα .. θα ξανα κανω το βραδακι να δουμε μηπως γινει πιο σκουρο !!! 

E242672B-A32E-4C03-BDA3-7B6603784512.jpeg

Πιστεύω ότι ξεκινάει η διαδικασία αλλά θεωρώ ότι έχεις ακόμα 1-2 μερούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η A&O είπε:

Πιστεύω ότι ξεκινάει η διαδικασία αλλά θεωρώ ότι έχεις ακόμα 1-2 μερούλες.

Εχουν ξεκινησει και πονακια...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου ελπιζω ολες να ειστε καλα !!! Το σημερινο τεστ ωορρηξιας μου πως σας φαινεται ??? Ειμαι 17η μερα .. θα ξανα κανω το βραδακι να δουμε μηπως γινει πιο σκουρο !!! 

E242672B-A32E-4C03-BDA3-7B6603784512.jpeg

Κορίτσι μου νομίζω ότι ακόμα δεν είναι θετικό. Ξεκίνα επαφές και λογικά η το απόγευμα η αύριο θα γίνει πιο σκουρο😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love13 είπε:

Κορίτσι μου νομίζω ότι ακόμα δεν είναι θετικό. Ξεκίνα επαφές και λογικά η το απόγευμα η αύριο θα γίνει πιο σκουρο😊

Ναι κοριτσι μου !!! Εχω ηδη ξεκινησει 🥰🥰🙈🙈 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια...εγω ειμαι στη 3η μερα πια καθυστερησης...το απογευμα θα μου ερθουν τα τεστ που παρηγγειλα οποτε αυριο πρωι αν  δεν μου εχει ερθει θα κανω ενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki83 είπε:

καλησπερα κοριτσια...εγω ειμαι στη 3η μερα πια καθυστερησης...το απογευμα θα μου ερθουν τα τεστ που παρηγγειλα οποτε αυριο πρωι αν  δεν μου εχει ερθει θα κανω ενα...

yupiiiiii 👏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καλησπερα κοριτσια...εγω ειμαι στη 3η μερα πια καθυστερησης...το απογευμα θα μου ερθουν τα τεστ που παρηγγειλα οποτε αυριο πρωι αν  δεν μου εχει ερθει θα κανω ενα...

Ποιο πρωί μόλις έρθουν κάνε χαχα θα δείξει πια με 3 μέρες καθυστερήση.. περιμένουμε νέα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ποιο πρωί μόλις έρθουν κάνε χαχα θα δείξει πια με 3 μέρες καθυστερήση.. περιμένουμε νέα σου. 

εκανα αναζητηση αποστολής του δεματος κ ειδα οτι εχει φτασει στο μαγαζι της περιοχής κ τους πηρα τηλ αν θα τα φερουν σημερα αλλιως να παω να τα πάρω🤣🤣🤣μακαρι να βγει κατι καλο🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια μου νιώθω ότι θέλω να μοιραστώ μαζί σας τις σκέψεις μου.. Όσες από εσας έχετε συνοχόμενες αποβολές χωρίς κάποιο προφανήλόγο πχ θρομβοφιλία συζητήστε το ενδεχόμενο με το γιατρό σας να κάνεται υστεροσκόπιση.. Εμαθα πως λόγω της μόλυνσης που είχα στη μήτρα και να γινοταν σύλληψη θα τα έχανα.. Η μολυνση αυτή δεν φαίνεται με κάποιο άλλο τροπο περαν  από τη υστεροσκόπιση... Και θα πω για άλλη μια φορά πόσο μα πόσο σημαντικό είναι μια κοπέλα που είτε δυσκολεύεται να συλλάβει είτε συλλαμβάνει και για οποιοδήποτε λόγο τα χάνει να είναι σε κάποιο γιατρό που ειδικεύεται σε αυτά τα θέματα και σας το λέω γιατί πραγματικά έχασα πολλά χρόνια ακολουθώντας οδηγίες και συμβουλές από γυναικολόγους με εξαιρετικό όνομα αλλά χωρίς ειδίκευση στην υπογονιμότητα. Υπάρχουν τόσα πολλά σενάρια για τη μη σύλληψη και την αποβολή που δεν τα γνωρίζουν όλοι οι γυναικολόγοι, οι περισσότεροι αρκούνται στο "ήταν τυχαίο, σε όλες μπορεί να συμβεί" κάποιες φορές είναι όντως έτσι, όχι πάντα όμως.. Συγνώμη για το κατεβατό! Σας φιλώ!

Έτσι ακριβώς! Σύμπτωση που επαναλαμβάνετε παύει να είναι σύμπτωση. Να το καταλάβω ότι είναι τυχαίο μια φορά....άντε βαριά και δεύτερη αλλά από εκεί και πέρα δεν είναι σωστό να το αφήνεις στην μοίρα του. Χρειάζεσαι σωστή καθοδήγηση! Κι εμένα μου είπε ο γιατρός ότι πιθανότατα ήταν τυχαίο γεγονός η πρώτη μου ατυχία αλλά παρόλα αυτά με έστειλε σε αιματολογο για ξεσκονισμα! Μου είπε ότι θέλει να είναι σίγουρος, όσο γίνεται,για να μην το περάσω ξανά όλο αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καλησπερα κοριτσια...εγω ειμαι στη 3η μερα πια καθυστερησης...το απογευμα θα μου ερθουν τα τεστ που παρηγγειλα οποτε αυριο πρωι αν  δεν μου εχει ερθει θα κανω ενα...

Θα συμφωνήσω με το @lactaki χαχαχα θα μας σκάσεις μέχρι αύριο😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Θα συμφωνήσω με το @lactaki χαχαχα θα μας σκάσεις μέχρι αύριο😂😂 

χαχαχχα περιμενω το κουριερ σαν μανα εξ ουρανου!!!ο αντρας μου ξύπνησε το πρωι κ  μου λεγε οτι ειχε δει στον υπνο του οτι ειχα γεννήσει ενα κοριτσακι κ το πηγαινε βολτα με το καροτσι χαχχαχαχ κ πηρε τη μανα μου να του εξηγησει το ονειρο ...θα παλαβωσουμε ολοι μαζι🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evie2 είπε:

Α καταλαβα σορυ π ρωτησα. Κ γ εχω στιγμα κ θυμάμαι όταν το επιβεβαίωσα πηγα τν συντροφο μ ήθελε δεν ήθελε να κάνει κ αυτός κ δεν ειχε

Καλά έκανες και ρώτησες, για τον σύντροφο μου το ξέραμε ότι έχει στίγμα, εγώ δε το ήξερα, γιατί είναι ένα πολύ σπάνιο στίγμα,  σκέψου στη βιβλιογραφία 2 αναφορές υπάρχουν για αυτό και δε φαίνεται στις γενικές αιματος, όπως το απλό στίγμα και ούτε ήξερα ότι υπάρχουν τόσα είδη στίγματος για νατο ψάξω παραπάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσχετο αλλά πως αλλάζετε ρε παιδιά το όνομα σας. Μιλάμε όταν έφτιαξα το λογαριασμό μου δεν είχα καμία φαντασία. Θέλω κ εγώ να το αλλαξω😜🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Άσχετο αλλά πως αλλάζετε ρε παιδιά το όνομα σας. Μιλάμε όταν έφτιαξα το λογαριασμό μου δεν είχα καμία φαντασία. Θέλω κ εγώ να το αλλαξω😜🤣🤣

Γιατί να το αλλάξεις; Εμένα μου αρέσει πάντως! Το δικό μου να το καταλάβω!😆 Δεν το λες και ωραίο! Βασικά χάλια το λες από την στιγμή που αφορά  και γυναίκα μάλιστα το λες επιεικως απαράδεκτο!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Έτσι ακριβώς! Σύμπτωση που επαναλαμβάνετε παύει να είναι σύμπτωση. Να το καταλάβω ότι είναι τυχαίο μια φορά....άντε βαριά και δεύτερη αλλά από εκεί και πέρα δεν είναι σωστό να το αφήνεις στην μοίρα του. Χρειάζεσαι σωστή καθοδήγηση! Κι εμένα μου είπε ο γιατρός ότι πιθανότατα ήταν τυχαίο γεγονός η πρώτη μου ατυχία αλλά παρόλα αυτά με έστειλε σε αιματολογο για ξεσκονισμα! Μου είπε ότι θέλει να είναι σίγουρος, όσο γίνεται,για να μην το περάσω ξανά όλο αυτό!

Ακριβώς έτσι κορίτσι μου! Η σωστη καθοδηγηση ειναι το παν!

στις πριν 32 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

χαχαχχα περιμενω το κουριερ σαν μανα εξ ουρανου!!!ο αντρας μου ξύπνησε το πρωι κ  μου λεγε οτι ειχε δει στον υπνο του οτι ειχα γεννήσει ενα κοριτσακι κ το πηγαινε βολτα με το καροτσι χαχχαχαχ κ πηρε τη μανα μου να του εξηγησει το ονειρο ...θα παλαβωσουμε ολοι μαζι🤣🤣🤣

Προφητικό το ονειρο θα το δειιιςςς😍🤰🤰 μια πριγκιπισσα ειναι στο δρόμο💟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

χαχαχχα περιμενω το κουριερ σαν μανα εξ ουρανου!!!ο αντρας μου ξύπνησε το πρωι κ  μου λεγε οτι ειχε δει στον υπνο του οτι ειχα γεννήσει ενα κοριτσακι κ το πηγαινε βολτα με το καροτσι χαχχαχαχ κ πηρε τη μανα μου να του εξηγησει το ονειρο ...θα παλαβωσουμε ολοι μαζι🤣🤣🤣

Εγώ πιστεύω πολύ στα όνειρα... Και εγώ όταν είπα στην πεθερά μου ότι ήμουν έγκυος μου έλεγε ότι είχε δει στον ύπνο της να παίζει με ένα μωράκι... 

Πάντως κάτι που έμαθα ακόμα μέσα σε όλο αυτό είναι ότι την επόμενη φορά με το καλό αν δεν φτάσω 2 3 μηνών δεν το λέω σε κανέναν..τωρα βέβαια μόνο στους γονείς μας και 2 φίλες μου το είπα αλλά μόνο που είδα την στεναχώρια στα ματια τους όταν τους είπα ότι τελικά δεν θα έχουμε νινί σε 9 μήνες μου ράγισε η καρδιά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kardoula1991 είπε:

Εγώ πιστεύω πολύ στα όνειρα... Και εγώ όταν είπα στην πεθερά μου ότι ήμουν έγκυος μου έλεγε ότι είχε δει στον ύπνο της να παίζει με ένα μωράκι... 

Πάντως κάτι που έμαθα ακόμα μέσα σε όλο αυτό είναι ότι την επόμενη φορά με το καλό αν δεν φτάσω 2 3 μηνών δεν το λέω σε κανέναν..τωρα βέβαια μόνο στους γονείς μας και 2 φίλες μου το είπα αλλά μόνο που είδα την στεναχώρια στα ματια τους όταν τους είπα ότι τελικά δεν θα έχουμε νινί σε 9 μήνες μου ράγισε η καρδιά... 

Και εγώ όταν έρθει η ώρα το ίδιο θα κάνω. Προς το παρόν όμως, παρόλο που ήμουν τόσο χαλαρή αυτό το μήνα λόγω καραντίνας και κάναμε πάρα πολλές προσπάθειες και πριν την ωορρηξια και κατά τη διάρκεια και μετά, δεν νομίζω να τα καταφέραμε ούτε αυτό το μήνα. Σύντομα θα αδιαθετησω. Ξεκίνησαν οι πόνοι περιόδου. Έχω απογοητευτεί πολύ. Ίσως να νομίζω ότι δεν έχω άγχος, αλλά υποσυνείδητα το σκέφτομαι συνέχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Εγώ πιστεύω πολύ στα όνειρα... Και εγώ όταν είπα στην πεθερά μου ότι ήμουν έγκυος μου έλεγε ότι είχε δει στον ύπνο της να παίζει με ένα μωράκι... 

Πάντως κάτι που έμαθα ακόμα μέσα σε όλο αυτό είναι ότι την επόμενη φορά με το καλό αν δεν φτάσω 2 3 μηνών δεν το λέω σε κανέναν..τωρα βέβαια μόνο στους γονείς μας και 2 φίλες μου το είπα αλλά μόνο που είδα την στεναχώρια στα ματια τους όταν τους είπα ότι τελικά δεν θα έχουμε νινί σε 9 μήνες μου ράγισε η καρδιά... 

Τη πρώτη φορά, επειδή είχα μείνει και στο κρεβάτι ένα μήνα, το είχαν μάθει παρα πολλοί. Φαντάσου όταν επέστρεψα στην δουλειά τι γινόταν! Όλοι με ρωτούσαν πως πάει η εγκυμοσύνη μου με αποτέλεσμα να νιώθω αρκετά άβολα.  Έτσι κι εγώ την επόμενη φορά το είπα σε ελάχιστους.  Είχα μικρή κοιλιά ήταν και χειμώνας και δεν φαινόταν τίποτα. Στον 6ο άρχισα να το ξεφουρνιζω! Ε! Έπρεπε να το αποκαλύπτω σιγά σιγά γιατί στο τέλος θα νόμιζαν ότι το έκλεψα από πουθενά το μωρό!😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kardoula1991 είπε:

Εγώ πιστεύω πολύ στα όνειρα... Και εγώ όταν είπα στην πεθερά μου ότι ήμουν έγκυος μου έλεγε ότι είχε δει στον ύπνο της να παίζει με ένα μωράκι... 

Πάντως κάτι που έμαθα ακόμα μέσα σε όλο αυτό είναι ότι την επόμενη φορά με το καλό αν δεν φτάσω 2 3 μηνών δεν το λέω σε κανέναν..τωρα βέβαια μόνο στους γονείς μας και 2 φίλες μου το είπα αλλά μόνο που είδα την στεναχώρια στα ματια τους όταν τους είπα ότι τελικά δεν θα έχουμε νινί σε 9 μήνες μου ράγισε η καρδιά... 

Οταν συμβει με το καλο κ μεις μονο στους γονεις θα το πουμε...δεν θα αντεχα να το κρυψω απο τη μαμα μου ειδικα!!!αλλα στους τριγυρω ειδικα στο σοι αν μπορουσα να το πω μετα τη γεννα θα το εκανα🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κορίτσια νομίζω είναι το καλύτερο.. Εγώ τώρα δεν έχω θέμα να το πω αν τύχει πάνω σε συζήτηση αν και πιστεύω ότι για πολλές είναι θέμα ταμπού.. Αλλά για να μην απογοητεύσω πάλι τους γονείς μου και τα πεθερικά μου μόνο όταν θα είναι σίγουρο.. 

Το υποσυνείδητο πολλές φορές ναι μας κάνει να το σκεφτόμαστε χωρίς να το θέλουμε.. Και εγώ τώρα κορίτσια ενώ είμαι πραγματικά καλά μετσ από αυτό πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου μέσα στην μέρα να το σκέφτομαι.. Μακάρι να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης κοριτσάκι μου και όχι της ακατανομαστης.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχει αλλάξει η γραμματοσειρά στα μηνύματα κι έχουν γίνει πιο σκούρα ή να επισκεφτώ έναν οφθαλμίατρο αύριο;😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...