Μετάβαση σε περιεχόμενο

🌼Ο Μάιος μας έφτασε κορίτσια μου γλυκά κρατώντας αγκαλιά του πανέμορφα μωρά για να τα μοιράσει σε όποια τα ζητά!🌼


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι έχεις απόλυτο δίκιο ότι το κινητό είναι απλά ένα κινητό με μια εφαρμογή.. Απλά και εμείς επαφές είχαμε την 20. Και 21. Μέρα του κυκλου οπότε είναι λίγο δύσκολο... Αλλά ελπίζουμε για το τίποτα.. Δεν πίστευα ποτέ πάντως ότι όταν θα θελήσω να γίνω μαμά και να κάνω Νινι θα ήταν τόσο άγχωδες όλο αυτό.. Είναι ο πρώτος μήνας και κάθομαι και διαβάζω συνέχεια διαφορά στο ίντερνετ για να ενημερωθώ και να μάθω.. Τι θα γίνει στην συνέχεια δεν ξέρω αν ξεκίνησα από τώρα😂😂😂

Κορίτσι μου σου εύχομαι να μη περιμένεις για πολυ και συντομία με ενα θετικό τεστ. Ετσι και εγω δε πίστευα ποτε οτι οταν θα θελήσω να γίνω μαμα θα προσπαθώ και αυτο θα αργεί και θα εχω άγχος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ.. Εύχομαι όλες μας να δούμε ένα θετικό τεστ πολύ γρήγορα😊😊

Πραγματικά έλεγα δεν θα αγχωθω και θα κάτσω να απολαύσω τις στιγμές με τον άντρα μου αλλά μου είναι αδύνατον να μην ασχοληθώ έστω και 5 λεπτά την ημέρα με αυτό το θέμα.. Τι να πω.. Μάλλον είναι στην φύση μας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Τι σου ειπε οταν του το είπες κοριτσι μ? Πως αντεδρασε? Μια καλη συζητηση χρειάζεται για να καταλαβει λιγο και τη δικη σου θέση και τι περνάς κάθε μήνα.. Ειναι δύσκολο να το καταλάβουν γιατι δεν το ζουν!

Μάλλον δε με πίστεψε. Θεωρεί ότι τα είπα πάνω στα νεύρα μου αλλά προς το παρόν δεν έχω καν όρεξη για επαφή. Με απογοήτευσε τόσο πολύ. Πίστευα ότι θα το ήθελε και αυτός τόσο πολύ ώστε να κάνουμε τουλάχιστον αυτά που πρέπει. Δεν μπορώ να το κυνηγάω άλλο πια. Απ την άλλη ελπίζω όλο αυτό να μην προκαλέσει και θέματα στο γάμο μου. Σήμερα είναι τόσο λεπτές οι κλωστές που κρατάνε μια σχέση που με το παραμικρό μπορεί να γκρεμιστούν όλα. Οπότε θα ηρεμήσω λίγο, θα το αφήσω στην άκρη μέχρι να συνειδητοποιήσει κι εκείνος τι θέλει παν απ όλα στη ζωή του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Ευχαριστώ πολύ.. Εύχομαι όλες μας να δούμε ένα θετικό τεστ πολύ γρήγορα😊😊

Πραγματικά έλεγα δεν θα αγχωθω και θα κάτσω να απολαύσω τις στιγμές με τον άντρα μου αλλά μου είναι αδύνατον να μην ασχοληθώ έστω και 5 λεπτά την ημέρα με αυτό το θέμα.. Τι να πω.. Μάλλον είναι στην φύση μας.. 

Ναι μάλλον είναι χαρακτηριστικό πολλών γυναικών! Γιατί κι εγώ από την πρώτη φορά που προσπαθήσαμε νόμιζα ότι θα μείνω έγκυος!😆 Που να ήξερα το καημένο!😄 Κι όσο περνούσε ο καιρός τόσο μεγάλωνε το άγχος! Είναι πολύ δύσκολο κορίτσια να κοντρολαρεις αυτό το συναίσθημα! Και δυστυχώς μας κάνει πολύ κακό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η androfight είπε:

Μάλλον δε με πίστεψε. Θεωρεί ότι τα είπα πάνω στα νεύρα μου αλλά προς το παρόν δεν έχω καν όρεξη για επαφή. Με απογοήτευσε τόσο πολύ. Πίστευα ότι θα το ήθελε και αυτός τόσο πολύ ώστε να κάνουμε τουλάχιστον αυτά που πρέπει. Δεν μπορώ να το κυνηγάω άλλο πια. Απ την άλλη ελπίζω όλο αυτό να μην προκαλέσει και θέματα στο γάμο μου. Σήμερα είναι τόσο λεπτές οι κλωστές που κρατάνε μια σχέση που με το παραμικρό μπορεί να γκρεμιστούν όλα. Οπότε θα ηρεμήσω λίγο, θα το αφήσω στην άκρη μέχρι να συνειδητοποιήσει κι εκείνος τι θέλει παν απ όλα στη ζωή του!

Μην τα λες αυτά κορίτσι μου! Ο γάμος είναι ιερός και πρέπει να κάνουμε τα πάντα για να τον κρατήσουμε από την στιγμή που πήραμε αυτήν την απόφαση. Δεν υπάρχει αντρόγυνο χωρίς προβλήματα. Απλά είσαι πληγωμένη. Το καταλαβαίνω γιατί βλέπω τον εαυτό μου σε αυτά που γράφεις. Είναι η στεναχώρια που σε πνίγει. Το ίδιο ένιωθα κι εγώ. Αλλά δεν θα μπορούσα να χάσω έναν άνθρωπο που με λατρεύει. Η φύση μας έκανε γυναίκες και έχουμε τεράστια δύναμη να κοντρολαρουμε έναν άντρα😉. Δεν μπορεί θα ξέρεις το κουμπί του. Εγώ εκεί πάτησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα ναι ναι πραγματικά πόσο χαζουλες.. Λεσ και τόσα χρόνια δεν θα είχαμε μείνει κατά λάθος κάπως έγκυες αν ήταν τόσο εύκολο.. Αλλά τόσα ξέραμε τόσα λέγαμε😂 τώρα είδαμε και μάθαμε... Μακάρι στην επόμενη προσπάθεια να κρατάμε όλες ένα θετικό τεστ στο χέρι😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι δύσκολο ο άντρας απο την αρχή να θελει σαν τρελός παιδι. Πιστευω οτι τωρα εχει αγχωθεί με τον ανδρολόγος μηπως υπαρχει καποιο προβλημα. Κρατά σταθερή άποψη μην εχεις μούτρα δώσε ομως να καταλάβει οτι ενα παιδι ειναι προτεραιότητα. Θα σου πω τη δίκη μου ιστορία. Ειχα σχεση με τον άντρα μου για περίπου 12 χρονια μεχρι που είπαμε μα παντρευτούμε. Ε ειπα κατσε να γινει ο γάμος και ξεκινάμε. Άρχισε λοιπόν αφου ξεκινήσαμε να κανει ψέμματα οτι εξπερματησε κανονικα μεσα μου. Λες και ημουν βλάκας. Μια στεναχώρια εγω ολο σκέψεις στο μυαλο μου. Μεχρι που αρχίσαμε τους τσακωμούς. Ειπα τελος του έγραψα λοιπόν ενα μυνημα του ειπα οτι ειναι η τελευταια φορα που το συζητάω και να το σκεφτεί. Το σκέφτηκε μάλλον γιατι εδω και περίπου 4 μήνες ολα ειναι κανονικα. Μπορει να είχε τρομάξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η maroula34 είπε:

Ειναι δύσκολο ο άντρας απο την αρχή να θελει σαν τρελός παιδι. Πιστευω οτι τωρα εχει αγχωθεί με τον ανδρολόγος μηπως υπαρχει καποιο προβλημα. Κρατά σταθερή άποψη μην εχεις μούτρα δώσε ομως να καταλάβει οτι ενα παιδι ειναι προτεραιότητα. Θα σου πω τη δίκη μου ιστορία. Ειχα σχεση με τον άντρα μου για περίπου 12 χρονια μεχρι που είπαμε μα παντρευτούμε. Ε ειπα κατσε να γινει ο γάμος και ξεκινάμε. Άρχισε λοιπόν αφου ξεκινήσαμε να κανει ψέμματα οτι εξπερματησε κανονικα μεσα μου. Λες και ημουν βλάκας. Μια στεναχώρια εγω ολο σκέψεις στο μυαλο μου. Μεχρι που αρχίσαμε τους τσακωμούς. Ειπα τελος του έγραψα λοιπόν ενα μυνημα του ειπα οτι ειναι η τελευταια φορα που το συζητάω και να το σκεφτεί. Το σκέφτηκε μάλλον γιατι εδω και περίπου 4 μήνες ολα ειναι κανονικα. Μπορει να είχε τρομάξει.

Πω πω αλήθεια; Α! Τελικά κι αυτοί είναι πολύ πονηροί!😆 Βρήκες όμως το κουμπί του! Αυτό θέλει τελικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!ελπιζω να ειστε ολες καλα!!ο καθε αντρας αντιδρα διαφορετικα στο θεμα του παιδιου κ νομιζω παντα εμεις θα το θελουμε λιγο πιο εντονα απο αυτους. Ευτυχώς εμεις δεν ειχαμε τετοια θεματα αλλα η νυφη μου μου ελεγε οτι ο αδερφος μου φοβοταν τις τοσες ευθυνες για να κανουν παιδι  κ αυτη σιγα σιγα με τη κουβέντα κ πιπιλωντας το θεμα συνεχεια τον επεισε κ ολα μια χαρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι έχεις απόλυτο δίκιο ότι το κινητό είναι απλά ένα κινητό με μια εφαρμογή.. Απλά και εμείς επαφές είχαμε την 20. Και 21. Μέρα του κυκλου οπότε είναι λίγο δύσκολο... Αλλά ελπίζουμε για το τίποτα.. Δεν πίστευα ποτέ πάντως ότι όταν θα θελήσω να γίνω μαμά και να κάνω Νινι θα ήταν τόσο άγχωδες όλο αυτό.. Είναι ο πρώτος μήνας και κάθομαι και διαβάζω συνέχεια διαφορά στο ίντερνετ για να ενημερωθώ και να μάθω.. Τι θα γίνει στην συνέχεια δεν ξέρω αν ξεκίνησα από τώρα😂😂😂

Κ εγω το ιδιο εχω παθει! Ξεκινησαμε τον Απριλιο προσπαθειες, αλλα με το να ψαχνω τα παντα ειδα οτι δεν βγαζει πουθενα. Μονο αγχος προκαλει και δεν απολαμβανουμε και την διαδικασια οπως θα επρεπε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η androfight είπε:

Μάλλον δε με πίστεψε. Θεωρεί ότι τα είπα πάνω στα νεύρα μου αλλά προς το παρόν δεν έχω καν όρεξη για επαφή. Με απογοήτευσε τόσο πολύ. Πίστευα ότι θα το ήθελε και αυτός τόσο πολύ ώστε να κάνουμε τουλάχιστον αυτά που πρέπει. Δεν μπορώ να το κυνηγάω άλλο πια. Απ την άλλη ελπίζω όλο αυτό να μην προκαλέσει και θέματα στο γάμο μου. Σήμερα είναι τόσο λεπτές οι κλωστές που κρατάνε μια σχέση που με το παραμικρό μπορεί να γκρεμιστούν όλα. Οπότε θα ηρεμήσω λίγο, θα το αφήσω στην άκρη μέχρι να συνειδητοποιήσει κι εκείνος τι θέλει παν απ όλα στη ζωή του!

Nομίζω πολύ καλά θα κάνεις κορίτσι μου, αρκεί να μην υπάρχει κάποιος λόγος που να σε επειρεάζει χρονικά. Άσε να ηρεμίσουν τα πράγματα, να δει και ο ίδιος τι θέλει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μην τα λες αυτά κορίτσι μου! Ο γάμος είναι ιερός και πρέπει να κάνουμε τα πάντα για να τον κρατήσουμε από την στιγμή που πήραμε αυτήν την απόφαση. Δεν υπάρχει αντρόγυνο χωρίς προβλήματα. Απλά είσαι πληγωμένη. Το καταλαβαίνω γιατί βλέπω τον εαυτό μου σε αυτά που γράφεις. Είναι η στεναχώρια που σε πνίγει. Το ίδιο ένιωθα κι εγώ. Αλλά δεν θα μπορούσα να χάσω έναν άνθρωπο που με λατρεύει. Η φύση μας έκανε γυναίκες και έχουμε τεράστια δύναμη να κοντρολαρουμε έναν άντρα😉. Δεν μπορεί θα ξέρεις το κουμπί του. Εγώ εκεί πάτησα!

Τι όμορφα που τα είπες βρε κορίτσι μου!! Αυτό ακριβώς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Τι όμορφα που τα είπες βρε κορίτσι μου!! Αυτό ακριβώς!!

Συμφωνώ ο γαμος ειναι ιερός ομως γνώμη μου εγω παντρεύτηκα γιατι ηθελα οικογένεια αλλιώς ειχα και σχεση που είχαμε τόσα χρονια θα πρεπει να υπαρχει κατανόηση και σε ενα τοσο σημαντικό θέμα που ειναι το παιδι κοινή πορεία και άποψη. Γιαυτο χρειάζεται να τον ταρακουνήσεις λιγο οχι να τσακωθεις ομως απλα να καταλάβει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η maroula34 είπε:

Συμφωνώ ο γαμος ειναι ιερός ομως γνώμη μου εγω παντρεύτηκα γιατι ηθελα οικογένεια αλλιώς ειχα και σχεση που είχαμε τόσα χρονια θα πρεπει να υπαρχει κατανόηση και σε ενα τοσο σημαντικό θέμα που ειναι το παιδι κοινή πορεία και άποψη. Γιαυτο χρειάζεται να τον ταρακουνήσεις λιγο οχι να τσακωθεις ομως απλα να καταλάβει. 

Μα σε καμία περίπτωση δεν είπαμε να αφήσει στην άκρη το θέμα του μωρού για πάντα! Απλά να του δώσει χρόνο (εφόσον δεν την πιέζει ο χρόνος) να αντιληφθεί και ο ίδιος τη σημαντικότητα του θέματος! Κατ' εμένα πριν από το γάμο πρέπει να συζητά ένα ζευγάρι αν θέλουν και οι δύο παιδιά ή όχι.. Αν δεν έγινε μέχρι τώρα πρέπει και αυτό να συζητηθεί, κάλλιο αργά παρά ποτέ.. Υπάρχουν πολλοί, άντρες και γυναίκες που για τους δικούς τους λόγους δεν θέλουν να γίνουν γονείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Μα σε καμία περίπτωση δεν είπαμε να αφήσει στην άκρη το θέμα του μωρού για πάντα! Απλά να του δώσει χρόνο (εφόσον δεν την πιέζει ο χρόνος) να αντιληφθεί και ο ίδιος τη σημαντικότητα του θέματος! Κατ' εμένα πριν από το γάμο πρέπει να συζητά ένα ζευγάρι αν θέλουν και οι δύο παιδιά ή όχι.. Αν δεν έγινε μέχρι τώρα πρέπει και αυτό να συζητηθεί, κάλλιο αργά παρά ποτέ.. Υπάρχουν πολλοί, άντρες και γυναίκες που για τους δικούς τους λόγους δεν θέλουν να γίνουν γονείς.

Σιγουρα υπάρχουν και ανθρώπου που δε θέλουν παιδιά. Σε αυτη τη περίπτωση ομως πιστευω οτι φοβάται τον γιατρό και γιαυτο και το αποφεύγει. Πρεπει να καταλάβει οτι δεν ειναι ντροπή βέβαια ειναι δύσκολο για έναν άντρα να μπει σε διαδικασία εξετάσεων. Δείξε αποφασισμένη για να το καταλάβει και κανόνισε ενα ραντεβού με τον γιατρό στην επομενη ευκαιρία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η maroula34 είπε:

Σιγουρα υπάρχουν και ανθρώπου που δε θέλουν παιδιά. Σε αυτη τη περίπτωση ομως πιστευω οτι φοβάται τον γιατρό και γιαυτο και το αποφεύγει. Πρεπει να καταλάβει οτι δεν ειναι ντροπή βέβαια ειναι δύσκολο για έναν άντρα να μπει σε διαδικασία εξετάσεων. Δείξε αποφασισμένη για να το καταλάβει και κανόνισε ενα ραντεβού με τον γιατρό στην επομενη ευκαιρία. 

Κορίτσια μου νομίζω ότι από την στιγμή που αποφασίζεις να παντρευτείς είναι απολύτως λογικό να θέλεις και παιδιά. Εγώ του το ξεκαθάρισα πριν το γάμο ότι θέλω να κάνουμε παιδιά. Πλησίαζα τα 31 και άρχισα να το επιθυμώ πολύ! Δεν ήθελα να περιμένω άλλο κι αφού ήμασταν πολύ ερωτευμένοι το τολμησαμε! Νομίζω ότι το συγκεκριμένο πρόβλημα εδώ είναι ότι πιθανότατα φοβάται να αντιμετωπίσει ένα ενδεχόμενο πρόβλημα. Λες κι αυτό θα τους κάνει λιγότερο άντρες! Καταλαβαίνω ότι για αυτούς είναι πιο δύσκολο επειδή εμείς είμαστε πιο εξοικειωμένες με τους γυναικολόγους αλλά τι να κάνουμε! Έτσι είναι η ζωή! Όχι στα λόγια είμαστε ένα και στην πράξη κάνε τα εσύ πρώτη όλα και μετά βλέπουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! 

Να έχετε όλες καλό μήνα και γρήγορα γεμάτες κοιλίτσες εύχομαι 🌼🌼🌼

Αν και είμαι σίγουρη ότι το θεματάκι θα είναι γουρλίδικο αφού το άνοιξε η @Ευάγγελοςτ 🤗🌸

Σας διαβάζω καθημερινά να ξέρετε για να μαθαίνω τα νέα σας, κι ας μη γράφω!

Στα δικά μου νέα, έκανα σήμερα τη β’ επιπέδου και όλα καλά ευτυχώς! Την έκανα λίγο αργά βέβαια μιας και σήμερα μπήκα στην 24η εβδομάδα, αλλά δεν είχαμε βρει νωρίτερα ραντεβού στο μαιευτήριο που γίνεται, και ο γιατρός είπε ότι είναι οκ να την κάνουμε και τώρα! Μόνο που δεν άφησαν τον άντρα μου να μπει και έμεινε έξω ο καημενούλης και στεναχωρηθήκαμε και οι δύο..αλλά ευτυχώς μου έδωσαν dvd από την εξέταση με φωτογραφίες και το είδαμε μετά μαζί!!❤️❤️ 

Τις τελευταίες 3-4 εβδομάδες επίσης νιώθω συνέχεια το μωρό και βλέπουμε τα χτυπήματά του, όσο πάει και περισσότερο..το νιώθουμε πλέον συνέχεια μες τη μέρα κ εγώ κ ο άντρας μου που του μιλάει κι όλας κ του κάνει κ παιχνίδια..🤗❤️

Πώς είστε εσείς; 

Σας στέλνουμε όλη μας τη θετική ενέργεια εγώ και το αγοράκι μου για να γεμίσουν όλες οι κοιλίτσες γρήγορα 💙💙💙🥰👶 

Να μην αγχώνεστε, το πιο σημαντικό! Και να δείχνετε κατανόηση στους αντρούληδες σας, γιατί σίγουρα κ αυτοί έχουν τις φοβίες και τα άγχη τους, που ίσως ντρέπονται και να πουν..όπως κι εμείς που τα τραβάμε όλα, λογικό να μας παίρνει από κάτω καμιά φορά κορίτσια κ να απογοητευόμαστε..όμως να θυμόμαστε μετά πόσο τους αγαπάμε και πόσο μας αγαπάνε κι αυτοί,και αυτό είναι που έχει σημασία..με συζήτηση κ αγάπη θα τα βρείτε κ θα τη βρείτε την άκρη πιστεύω❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroula34 είπε:

Σιγουρα υπάρχουν και ανθρώπου που δε θέλουν παιδιά. Σε αυτη τη περίπτωση ομως πιστευω οτι φοβάται τον γιατρό και γιαυτο και το αποφεύγει. Πρεπει να καταλάβει οτι δεν ειναι ντροπή βέβαια ειναι δύσκολο για έναν άντρα να μπει σε διαδικασία εξετάσεων. Δείξε αποφασισμένη για να το καταλάβει και κανόνισε ενα ραντεβού με τον γιατρό στην επομενη ευκαιρία. 

Όντως θέλει μεγάλη "ωριμότητα" για να διαχωρίσει ένας αντρας πως καποιο πρόβλημα με το σπερμα δεν τον κάνει λίγότερο άντρα, και εδω έχουμε σημαντικο ρόλο και εμεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίες οι ευχές σου σε ευχαριστούμε πολυ πολυ απο το στόμα σου και στου Θεού το αφτι γρήγορα όλες μας με θετικό τεστ στο χέρι. Θετική ενέργεια απο τον μπεμπακο σου σίγουρη επιτυχία. Πρεπει να διώξουμε το άγχος κορίτσια μου για να δούμε αποτέλεσμα. Εσυ princess28 εκανες κατι ιδιαίτερο καποιο μυστικό και βοήθησες στο να ερθει η εγκυμοσύνη σου πιο εύκολα; ερώτηση χαζη κορίτσια αλλα ολο και κατι θα υπαρχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η maroula34 είπε:

Ωραίες οι ευχές σου σε ευχαριστούμε πολυ πολυ απο το στόμα σου και στου Θεού το αφτι γρήγορα όλες μας με θετικό τεστ στο χέρι. Θετική ενέργεια απο τον μπεμπακο σου σίγουρη επιτυχία. Πρεπει να διώξουμε το άγχος κορίτσια μου για να δούμε αποτέλεσμα. Εσυ princess28 εκανες κατι ιδιαίτερο καποιο μυστικό και βοήθησες στο να ερθει η εγκυμοσύνη σου πιο εύκολα; ερώτηση χαζη κορίτσια αλλα ολο και κατι θα υπαρχει

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου 💙💙😍

Το βασικό, ότι μετά την ωορρηξία δεν το σκεφτόμουν κ δεν έψαχνα συμπτώματα κλπ..όποτε πήγαινα να το σκεφτώ άλλαζα σκέψη κ σκεφτόμουν κάτι άλλο😅 κ δεν το είχαμε προγραμματίσει με το σύντροφό μου οπότε δεν υπήρχε άγχος ούτε το συζητάγαμε πολύ! επίσης είχα επαφές κάθε μέρα, καθόμουν λίγη ώρα ξαπλωμένη μετά την επαφή, και έπαιρνα βιταμίνες τις pregnacare conception..μάλλον κάτι απόλαυτα βοήθησε γιατί έμεινα αμέσως! Για μένα αυτό που θα συμβούλευα να μην αγχώνεστε κ να μη το σκέφτεστε συνεχώς, να έχετε επαφές κάθε μέρα στις γόνιμες κ γενικά όλο το μήνα, κ να παίρνετε βιταμίνες..επίσης οι άντρες δε χρειάζεται να ξέρουν για γόνιμες κλπ γτ είναι σα καταναγκαστικό έργο μετά κ φεύγει η όρεξη..αρκεί να ξέρουμε εμείς😜 κ να έχετε επαφές γιατί θέλετε όποτε θέλετε, όχι για να γίνει το παιδί. Ούτως ή άλλως οι γόνιμες δεν είναι πάντα όταν λέει η εφαρμογή οπότε δε μπορείς να ξέρεις σίγουρα πότε έχεις, εκτός αν έχεις σταθερό κύκλο κ το καταλαβαίνεις από τα υγρά κ τους πόνους (όπως εγώ πχ πάντα ήξερα πότε έχω ωορρηξία κ τ τεστ ωορρηξίας με επιβεβαίωσε, αλλά ήταν πιο νωρίς από τις γόνιμες που έλεγε η εφαρμογή) . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε βρίσκω πολυ σωστή θα προσπαθώ και εγω να το βγάλω απο το μυαλο μου οταν παω να το σκεφτώ τσουπωθα διώχνω τη σκέψη μου απο αυτο. Σε ευχαριστω πολυ ποκυ για τις συμβουλές . Να εισαι πάντα καλα και με το καλο υο μωράκι σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η maroula34 είπε:

Αχ ναι βρε κοριτσι μου Τισό νωρίς καθε μερα.....! Στο θέμα μας οχι άγχος το μονο σίγουρο. Θελει να χαλαρώσουμε βέβαια αυτο μια κουβέντα ειναι αλλα πρεπει. Μπαίνω και εγω στο τυπακι και κοιτάζω την εφαρμογή για το ποτε ειμαι γόνιμη και ποτε οχι αλλα ειναι λαθος γιατι και σε αγχώνει αυτο αλλα ορίστε και σε εμενα αλλη μερα μου έλεγε και η περίοδος άργησε 6 μερες άρα αλλη ημερομηνία ωορρηξιας.

Καλησπέρα κοριτσάκια!! Κι εγώ έμπαινα στην εφαρμογή να δω τις γόνιμες και σημείωμα και τις μέρες που είχαμε επαφές για να ξέρω αν ήταν οι σωστές αλλά αυτή τη φορά αποφάσισα να μην ασχολειθω καθόλου. Αύριο έχω και ραντεβού με τον γιατρό μου να δούμε αν είναι όλα καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η maroula34 είπε:

Αχ ναι βρε κοριτσι μου Τισό νωρίς καθε μερα.....! Στο θέμα μας οχι άγχος το μονο σίγουρο. Θελει να χαλαρώσουμε βέβαια αυτο μια κουβέντα ειναι αλλα πρεπει. Μπαίνω και εγω στο τυπακι και κοιτάζω την εφαρμογή για το ποτε ειμαι γόνιμη και ποτε οχι αλλα ειναι λαθος γιατι και σε αγχώνει αυτο αλλα ορίστε και σε εμενα αλλη μερα μου έλεγε και η περίοδος άργησε 6 μερες άρα αλλη ημερομηνία ωορρηξιας.

Καλησπέρα κοριτσάκια!! Κι εγώ έμπαινα στην εφαρμογή να δω τις γόνιμες και σημείωμα και τις μέρες που είχαμε επαφές για να ξέρω αν ήταν οι σωστές αλλά αυτή τη φορά αποφάσισα να μην ασχολειθω καθόλου. Αύριο έχω και ραντεβού με τον γιατρό μου να δούμε αν είναι όλα καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας. Ο χρόνος δε μας πιέζει, είμαστε μικροί. Οπότε θα ξεκουράσω λίγο τη ψυχή μου από αυτό το άγχος! Και πιστεύω θα το καταλάβει κάποια στιγμή μόνος του. Δε νομίζω ότι φοβάται την εξέταση. Απλά βάζει τη δουλειά πάνω από αυτό το κομμάτι και αυτό είναι που με στεναχωρεί. Ενώ εγώ σε όλες τις ευκαιρίες τις επαγγελματικές που μου δόθηκαν πάντα επέλεγα με κριτήριο και μόνο την οικογένεια. Απέρριψα προτάσεις με πιο δύσκολο ωράριο εργασίας αλλά παραπάνω λεφτά μόνο και μόνο σκεπτόμενη ότι τώρα κάνουμε οικογένεια. Τώρα όμως αποφάσισα να κάνω αυτά που θέλω και να περνάω όμορφα και να μην πιέζομαι! 

Άντε περιμένω θετικά τεστάκια απ όλες σας!

Και αν μάθετε καμία πληροφορία ότι γίνονται σπερματεγχύσεις σφυρίξτε ρε κορίτσια! 

Επίσης έκανα και καλλιέργεια γιατί είχα κάποια υγρά και έχω και αρκετά βακτήρια οπότε μάλλον θα μου δώσει ο γιατρός αντιβίωση.

Τέλειαααααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλησπέρα,

Την προηγούμενη εβδομάδα είχα ανοίξει θέμα και ρωτούσα για την σαλπιγγογραφία και σήμερα αποφάσισα να μπω και εγώ στην γλυκιά παρέα σας μετά από ένα διάλειμμα από τις προσπάθειες.

Έχω μια κύστη στην αριστερή ωοθήκη - πιθανότατα ενδομητρίωσης. Σήμερα λοιπόν, έκανα και εγώ την περιβόητη σαλπιγγογραφία. Ήταν η 10η ημέρα του κύκλου σήμερα -  σύμφωνα με τα τεστάκια που έκανα προηγούμενους μήνες και τον γιατρό μου που είχαμε κάνει παρακολούθηση ωορρηξίας πάντα έκανα ωορρηξία 16η με 17η ημέρα καθώς έχω σχετικά μεγαλούτσικους κύκλους. Το πρωι που ετοιμαζόμουν για να παω για την εξέταση παρατήρησα πιο έντονα διαφανή υγρά και κατά την διάρκεια της εξέτασης, μπήκε η ακτινολόγος για να συμπληρώσει σκιαγραφικό και με ρώτησε σε ποια μέρα του κύκλου είμαι γιατί έχει ξεκινήσει η ωορρηξία. Η αλήθεια είναι πως μου φάνηκε αρκετά περίεργο.

Τα αποτελέσματα είναι σχετικά καλά. Και οι δυο σάλπιγγες είναι πλήρως διαβατές  και όλα τα σχόλια που γράφει είναι καλά. Το μόνο που αναφέρει και με προβλημάτισε είναι πως η αριστερή σάλπιγγα ήταν ελαφρώς περιέλικτη όμως πλήρως διαβατή και στην καθυστερημένη λήψη (αυτή που τραβήξαμε στο τέλος όρθια) κρατήθηκε λίγο υγρό αριστερά. Αυτό το περιέλικτη με μπέρδεψε λίγο. Όμως και ο γιατρός μου και η ακτινολόγος εκεί μου είπε πως αφού είναι πλήρως διαβατές να μην το σκέφτομαι.

Θα ξεκινήσω κατευθείαν τις προσπάθειες και βλέπουμε...

Συγνώμη που σας ζάλισα με το μεγάλο κείμενο μου και σας ευχαριστώ, περιμένω τις εμπειρίες και τις απόψεις σας.

Περίμενα με αγωνία να μπω να σας γράψω γιατί νιώθω πως εδώ μέσα καταλαβαίνει η μια την άλλη και με νιώθετε...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...