Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και χρονια πολλά!εύχομαι να είστε όλες καλά!ήθελα να σας ρωτήσω. Ο μπέμπης μου εγινε 3 μηνων στις 14 του μήνα και τρεφόμαστε με σκόνη. Πόσο πρέπει να τρώει?Του φτιάχνω 150 ml και υπάρχουν φορές που μου τρώει 240 και ίσως να θέλει κ άλλο!έχουμε αρχίσει και την οδοντοφυια οπότε βάζουμε φουλ χέρι στο στόμα. 

Κ μένα τρώει πολύ. Πάει ανάλογα τα κιλά. Κ ανάλογα το παιδί.. Εμείς είμαστε 5.5.κ τρώει 180-270ml.. Μιας φίλης μου ιδια ηλικία ίδια κιλά 150max

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κ μένα τρώει πολύ. Πάει ανάλογα τα κιλά. Κ ανάλογα το παιδί.. Εμείς είμαστε 5.5.κ τρώει 180-270ml.. Μιας φίλης μου ιδια ηλικία ίδια κιλά 150max

Ωχ αλήθεια?εμείς είμαστε 6800! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Marouli_89 είπε:

Ωχ αλήθεια?εμείς είμαστε 6800! 

Αααα χοντρά μωρά... Ε γι αυτό πίνει τόσο.... Αλλά νταξει μην το σκας κ σου κάνει εμετούς..... 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και χρονια πολλά!εύχομαι να είστε όλες καλά!ήθελα να σας ρωτήσω. Ο μπέμπης μου εγινε 3 μηνων στις 14 του μήνα και τρεφόμαστε με σκόνη. Πόσο πρέπει να τρώει?Του φτιάχνω 150 ml και υπάρχουν φορές που μου τρώει 240 και ίσως να θέλει κ άλλο!έχουμε αρχίσει και την οδοντοφυια οπότε βάζουμε φουλ χέρι στο στόμα. 

Ρωτά το γιατρο σου σύμφωνα με τα κιλα ποσά πρέπει να τρώει;

εμενα δλδ θυμαμαι πταν ήταν τον προηγούμενο μηνα η μπεμπα 5600 έπρεπε να τρώει περιπου 650 την ημερα

συζητα το με το γιατρο σου :) 

να έχεις υπ όψιν οτι το καθε παιδί διαφέρει πχ η κορη μου τωρα πινει 150-180 ανα 4ωρο και ειναι 6100 σημερα η μεγαλη ητανε 7+ και έπινε 180-220 αλλα ήταν και ψηλό μωρο αυτή εδώ τωρα θα βγει μινιόν σαν τη μαμα της 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Ρωτά το γιατρο σου σύμφωνα με τα κιλα ποσά πρέπει να τρώει;

εμενα δλδ θυμαμαι πταν ήταν τον προηγούμενο μηνα η μπεμπα 5600 έπρεπε να τρώει περιπου 650 την ημερα

συζητα το με το γιατρο σου :) 

να έχεις υπ όψιν οτι το καθε παιδί διαφέρει πχ η κορη μου τωρα πινει 150-180 ανα 4ωρο και ειναι 6100 σημερα η μεγαλη ητανε 7+ και έπινε 180-220 αλλα ήταν και ψηλό μωρο αυτή εδώ τωρα θα βγει μινιόν σαν τη μαμα της 🤣

Κ εμένα είναι πολύ ψηλός, είναι 67 εκατοστά.. ναι το συζήτησα και μου είπε να του φτιάχνω 180 και βλέπουμε... Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς κορίτσια είμαστε μπαμπατσικες... 7 κιλά και 63 εκατοστά.. τρώω μπουτάκια και μπρατσακια ολη μερα... 😅😅😅Αλλά @Marouli_89 μου δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί την θηλάζω αποκλειστικά οπότε δεν ξέρω πόσο πίνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη. Εμείς στις 30/4 γινόμαστε 4 μηνών  είμαστε 8 κιλα και 67 εκατοστά ύψος!!! Τρώει από 180 με 210 ml τη φορά!!! Αναλόγως δεν έχει στάνταρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η daskala23 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη. Εμείς στις 30/4 γινόμαστε 4 μηνών  είμαστε 8 κιλα και 67 εκατοστά ύψος!!! Τρώει από 180 με 210 ml τη φορά!!! Αναλόγως δεν έχει στάνταρ.

Εμεις που γινομαστε 5 μηνων στις 30/4

ειμαστε 6100 και 63,5 🤣🤣🤣🤣

γι αυτο λεω «ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ» το λεω και στις φίλες μ αυτο 

να χαιρεσε το μπουμπούκι σου ❤️
 

@Mantarini σου ρίχνουμε μισό πόντο μας ρίχνεις 900γρ 🤣🤣🤣

αχ την μεγαλη έτσι την ειχα όλη μερα αυτή εδώ τη φίλαω ολοήμερα 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/4/2020 at 8:59 ΜΜ, ο/η Marianna27 είπε:

Τέλεια!! Σε ποια βδομαδα εισαι;;

5-6 εβδομάδα. Την Δευτέρα 27 θα παω πρώτη φορά στο γιατρό. Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, Χριστός Ανέστη κορίτσι κορίτσια με υγεία, να χαιρόμαστε τα μωράκια μας. Κι εμείς 4 μηνών γίναμε στις 13 κ είμαστε 7 κιλά και 67 εκατοστά. ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... 

Είχα μέρες αυτή την απορία και τώρα που λέτε για τα κιλά σας ευκαιρία να ρωτήσω. Πότε σταματάμε να μας νοιάζει αν το μωρό έβαλε η δεν έβαλε εβδομαδιαία γραμμάρια η αν έμεινε στασιμο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ν_S είπε:

5-6 εβδομάδα. Την Δευτέρα 27 θα παω πρώτη φορά στο γιατρό. Εσύ?

8 εβδομάδων και 4 ημερών.. Με το καλό σου εύχομαι!! Αν έχεις συλλάβει νωρίς μέσα στον κύκλο ίσως να είσαι τυχερή και ακούσεις καρδούλα! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mayland είπε:

Καλημέρα κορίτσια... 

Είχα μέρες αυτή την απορία και τώρα που λέτε για τα κιλά σας ευκαιρία να ρωτήσω. Πότε σταματάμε να μας νοιάζει αν το μωρό έβαλε η δεν έβαλε εβδομαδιαία γραμμάρια η αν έμεινε στασιμο? 

ΠΟΤΕ 💕🤣🤣💕

η μεγαλη μου κορη ειναι 2 ετών κι ακομι με νοιάζει να πάω να δω αν πήρε η όχι απλα απο ενα σημείο και μετα οι μετρήσεις γινονται πιο Αραιές μιας και το παιδί παίρνει πιο λιγο 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοροτσια  Χρήστος ανέστη Χρονια πολλά σε ολες!!!εμείς είμαστε 4 μιση μηνών και τώρα είναι περίπου 7 μισή κιλά και 65 εκατοστά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/4/2019 at 9:38 ΠΜ, ο/η Mantarini είπε:

αααα τι ωραία!!! μαζί είμαστε!! εμείς τη Δευτέρα θα πάμε!! Ανυπομονώ!!! 

Και εγω κοριτσια την Δευτερααα θα παω.....😃!!! Ποσο αγχος....μετα απο 12 ετη.....εμεινα φυσιολογικα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θελω να ρωτησω παλιες και νεες...., απο Καλλυντικα στην εγκυμοσυνη τι βαζετε? Εννοω κρεμα προσωπου ,ματιων, σωματος.

Οι μικρες δεν εχετε αναγκη για τιποτα....εμεις ομως που ειμαστε 40+ το χρειαζομαστε....! Εχετε κανει ερευνα? Εχετε μιλησει με γιατρο? Ακουω προτασεις, μαρκες κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ν_S είπε:

Εγω θελω να ρωτησω παλιες και νεες...., απο Καλλυντικα στην εγκυμοσυνη τι βαζετε? Εννοω κρεμα προσωπου ,ματιων, σωματος.

Οι μικρες δεν εχετε αναγκη για τιποτα....εμεις ομως που ειμαστε 40+ το χρειαζομαστε....! Εχετε κανει ερευνα? Εχετε μιλησει με γιατρο? Ακουω προτασεις, μαρκες κτλ

Καλησπέρα!Εγω χρησιμοποιούσα κανονικά την κρέμα προσώπου μου,κ στο σώμα από τον τέταρτο μήνα 'εβαζα αμυγδαλέλαιο κυρίως για τις ραγάδες.Δεν είχα κάνει ούτε μία στην εγκυμοσύνη αλλά τώρα μετά τη γέννα έχω 2-3 μικρές.Με το καλό σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!!!για όσες έχετε αγοράκια τι σας είπε ο παιδίατρος για το πουλάκι τους;;; εμένα μ είπε δεν θα το κάνω εγώ τίποτα και αν χρειαστεί στο χρόνο πάνω θα το κατεβάσει χειρουργικα με τοπική αναισθησία και τέτοια..εγώ όμως δεν θέλω αλλά φοβάμαι να ξεκινήσω να το κάνω κ σιγά σιγά μονη μου.εσεις τι κανετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/4/2020 at 2:18 ΜΜ, ο/η Marianna27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Πόσες είμαστε για Δεκέμβριο;

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα είναι η πρώτη μας επίσκεψη στο γιατρό. Αν υπολογίζω σωστά ειμαστε 5και2. Πριν απο δυο μήνες απέβαλα μολις μπήκα στην 7η εβδομάδα και εχω τόσο άγχος που σχεδόν ολη μερα ειμαι ξαπλωμένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Καλημερα κορίτσια!!!για όσες έχετε αγοράκια τι σας είπε ο παιδίατρος για το πουλάκι τους;;; εμένα μ είπε δεν θα το κάνω εγώ τίποτα και αν χρειαστεί στο χρόνο πάνω θα το κατεβάσει χειρουργικα με τοπική αναισθησία και τέτοια..εγώ όμως δεν θέλω αλλά φοβάμαι να ξεκινήσω να το κάνω κ σιγά σιγά μονη μου.εσεις τι κανετε;

Καλημέρα! Σε μας κ στα προγεννητικά σεμινάρια κ η παιδίατρος μας είπε ότι πλέον δεν κάνουμε τίποτα, όχι όπως παλιά που το κατεβαζανε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AnnaS. είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα είναι η πρώτη μας επίσκεψη στο γιατρό. Αν υπολογίζω σωστά ειμαστε 5και2. Πριν απο δυο μήνες απέβαλα μολις μπήκα στην 7η εβδομάδα και εχω τόσο άγχος που σχεδόν ολη μερα ειμαι ξαπλωμένη. 

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!!!! Είναι δύσκολο αλλά όσο μπορείς προσπάθησε να μην αγχώνεσαι!!να σκέφτεσαι μόνο θετικά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η AnnaS. είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα είναι η πρώτη μας επίσκεψη στο γιατρό. Αν υπολογίζω σωστά ειμαστε 5και2. Πριν απο δυο μήνες απέβαλα μολις μπήκα στην 7η εβδομάδα και εχω τόσο άγχος που σχεδόν ολη μερα ειμαι ξαπλωμένη. 

Σου εύχομαι κορίτσι μου όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά και να φουσκώσει η κοιλίτσα σου! Καλά κάνεις και προσέχεις ειδικά μέχρι να πας στον γιατρό σου, αλλά πιστεύω πως θα σε βρει καλά και θα σε καθησυχάσει!! Περιμένουμε νέα σου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι από την εμπειρία σας μήπως ξέρετε; Είμαι 8 εβδομάδων και 5 ημερών και το απόγευμα εχω ραντεβού στον γιατρό. Ξέρετε αν σε αυτη τη βδομαδα γίνεται ενδοκολπικος υπέρηχος ή αν μπορει να το δει και εξωτερικά το μωράκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ. Μου δώσατε πολύ κουράγιο. Μολις φυγαμε απο τον γιατρό και ειναι ολα καλα. Το μωρακι φυσικά ηταν νωρίς να το δουμε αλλα ο αμνιακός σάκος ηταν εκει στη θέση του. Να σας ρωτήσω κατι αλλο. Έχετε κάνει εξετάσεις για Κυστική ινωση έχετε κάνει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!Άλλαξε η ομάδα μας σε δωράκια 2020?Κι εγω έψαχνα να μας βρω!Ερώτηση ; είμαστε 4 μηνών και κάτι.Εσείς τα βάζετε να κάθονται πάνω σας?Όταν τα έχετε στο καρότσι έχετε κλίση?Ρωτάω γιατί εμένα με τίποτα δεν θέλει να ναι ξπλωμένη και την βάζω να κάτσει πάνω μου η την έχω καρότσι αλλά με κλίση,Υάρχει περίπτωση να πάθει ζημιά η σπονδυλική της στήλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...