Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

Αυτα εχω κοριτσακι μου με αυρη την θηλη κ δεν ειχα θεμα,αλλα εχτες εστειλα τον αντρα μου να παρει αλλα δυο κ αλλαξαν την θηλη στα καινουργια κ μου πνιγικε 2 φορες κ εχω αγχωθει.Εσυ αυτα εχεις που σου εστειλα φωτο?

20191206_162341.jpg

Κορίτσι μ αν κατάλαβα καλά είχες την παλιά σειρά.αυτοι άλλαξαν τις θηλές πρόσφατα έτσι έμαθα. Με αυτά εγώ δεν είχα θέμα εδώ και δύο εβδομάδες που τα χρησιμοποιω .με κάτι αλλά ο μικρός πνιγόταν έτρεχαν γάλατα έκλαιγε χαμός.αν σε βολεψαν μη τα αλλάξεις.αλλιως μετά άκουσα για τα Μπίμπερο της μαμ επίσης πολύ καλά λένε ότι είναι.πετα Chicco nuk αν έχεις πάρει.εμενα το μωρό έπαθε κολικούς απ' αυτά.αν θες κάτι άλλο που μπορώ να σε βοηθήσω ρωτά με .έχουμε κ ίδιο αποστειρωτη απ' ότι βλέπω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάνε κουράγιο κορίτσι μου,ο θηλασμός θέλει πολυυυ επιμονή και υπομονή..έγω το θηλάζω τώρα αποκλειστικά..αλλά τράβηξα πολλά μέχρι να το πετύχω..και ακόμα τραβάω..πολύ πόνο στις θηλές ειδικά στην αρχή,σε σημείο να κλαίω..μου τις πλήγωσε πάρα πολύ το μωρό..τώρα με την κρέμα της medela και με πολύ υπομονή είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα,αλλά δε το βάζω κάτω..και εγώ στις αρχές δεν είχα πολύ γάλα..και έδωσα κάποιες φορές και ξένο.. αλλά τώρα πλέον μόνο θηλασμό και επειδή ο θηλασμός είναι ζήτηση και προσφορά η μπέμπα μου τρώει πολύ καλά ευτυχώς και μου τον ρύθμισε καλά..Έχω πάρα πολύ γάλα τώρα σε σημείο να ταΐσω 10 μωρά όχι 1.όλο με πετσέτες είμαι γιατί όλα τα κάνω μούσκεμα..παταω το στήθος μου και τρέχει συντριβάνι..γι αυτό σου λέω θέλει υπομονή..Εγώ δεν πήρα θήλαστρο γιατί τραυματίζει περισσότερο τις θηλές.. απλώς πήρα στην αρχή για 2 μέρες ψευτοθηλες..Κάτι έκαναν αν και πάλι πονούσα..Μετά τις παράτησα..τώρα κάθε φορά που τη βαζω στο στήθος σφίγγω δόντι απ τον πόνο αλλά στη διάρκεια του θηλασμού δεν πονάω πλέον..εμένα γεννήθηκε 3020 και βγήκαμε απ το Νοσοκομείο 2780.Εγώ γέννησα στο Παπαγεωργίου και μπορω να πω πως μου φέρθηκαν άψογα σε όλα.δεν εχω κανένα παράπονο!ειδικά με το θηλασμό,ασχολήθηκαν πολύ οι μαιες,έκαναν τα πάντα για να θηλάσω..προσπάθησε να μην το μάθεις με το ξένο.. βέβαια αυτό είναι καθαρά δικη σου αποφαση μην παρεξηγηθώ,απλώς λέω τη γνώμη μου?? γιατί σαν της μανούλας το γαλατακι δεν έχει.. βοηθάει και στους κολικούς και σε όλα.. πως πας από πόνο με την καισαρική??σκέψου εγώ είμαι 16η ημέρα σήμερα και ακόμη Έχω ενοχλήσεις.. πφφφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/12/2019 at 3:42 ΜΜ, ο/η Tweety85 είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε;;; Τελικά έφτασε κ η δική μας η ωρα...Κυριακή πρωί με καισαρική...Τώρα θα περιμένω πως κ πως να έρθει αυτή η μερα κ η στιγμή που θα το πιάσω το μωράκι μου στα χέρια μου....θα σας ενημερωσω με το καλο...φιλακια σε ολες...

Με το καλο κοριτσι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως Μ αρέσει που πήγαμε όλες σε ιδιωτικές κλινικές σταξαμε ένα κάρο λεφτά και οι μαίες δεν μας βοήθησαν στο θηλασμό.ωραια πράγματα.αρχισω και πιστεύω ότι όλο αυτό είναι στο πλαίσιο προώθησης του ξένου γάλακτος.δεν εξηγείται αλλιώς .και ξεκινάει από τις κλινικές τελικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η z1989 είπε:

Πάντως Μ αρέσει που πήγαμε όλες σε ιδιωτικές κλινικές σταξαμε ένα κάρο λεφτά και οι μαίες δεν μας βοήθησαν στο θηλασμό.ωραια πράγματα.αρχισω και πιστεύω ότι όλο αυτό είναι στο πλαίσιο προώθησης του ξένου γάλακτος.δεν εξηγείται αλλιώς .και ξεκινάει από τις κλινικές τελικά

Όπως τα λες είναι κορίτσι μου δυστυχώς...Πολύ μεγάλη προώθηση στο ξένο...Για τις εταιρίες γίνονται όλα...Εγώ να φανταστείς στο Παπαγεωργίου σε κάποια φάση επειδή πονούσα πάρα πολύ στις θηλές και έκλαιγε και το μωρό,απελπιστηκα και πήγα και τους λέω φέρτε μου να υπογράψω να φάει και ξένο,δε χορταίνει το μωρό μου τους λέω!Και δε με άφησαν...ήρθε η μαία μέσα στο δωμάτιο και πόση ώρα μου έδειχνε..Και μετά ηρέμησε το μωρό..Δλδ δεν με αφήνανε με τίποτα να δώσω ξένο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Όπως τα λες είναι κορίτσι μου δυστυχώς...Πολύ μεγάλη προώθηση στο ξένο...Για τις εταιρίες γίνονται όλα...Εγώ να φανταστείς στο Παπαγεωργίου σε κάποια φάση επειδή πονούσα πάρα πολύ στις θηλές και έκλαιγε και το μωρό,απελπιστηκα και πήγα και τους λέω φέρτε μου να υπογράψω να φάει και ξένο,δε χορταίνει το μωρό μου τους λέω!Και δε με άφησαν...ήρθε η μαία μέσα στο δωμάτιο και πόση ώρα μου έδειχνε..Και μετά ηρέμησε το μωρό..Δλδ δεν με αφήνανε με τίποτα να δώσω ξένο.. 

Να σου ζήσει το μωράκι σου κοπέλα μου.οσο μου τα λες τόσο συγχυζομαι.γιατι συνειδητοποιώ πως έπεσα στην παγίδα τους κυριολεκτικά .εμένα γεννήθηκε λιποβαρης.πληγωθηκαν οι θηλές μου κλασικά.δεν με βοήθησε καμία τους .με ρωτούσαν το στήθος σου τι κάνει;μου ερχόταν να πω σε χαιρεταει. Μου πατούσαν το στήθος με αποτέλεσμα να πονάω πιο πολύ και δε μου έδιναν κάτι να γιατρέψω τις θηλές μου .εν τέλει έδωσα ξένο και φυσικά δε τα κατάφερα με το θηλασμό όπως θα ήθελα γιατί το γάλα εμενε ώρα στο στήθος και καιγοταν το σώμα μου.μονη μου ζήτησα θηλαστρο για να νιώσω καλυτερα.αυτες ούτε αυτό δε πρότειναν .μετά στο σπίτι πάλευα με το θηλαστρο να του δώσω ότι εχω.δε λέω ότι είναι εύκολος ο θηλασμός αλλά αν σου δείξει κάποιος μπορείς να το επιτύχεις .εν τέλει κατέληξα να μη θέλω να έχω το μωρο στο στήθος .ένα μήνα μετά τώρα δηλαδή το μωρό έπιασε στήθος όμως ξανά.ποιος ξέρει τι βγάζει βέβαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα,

δυστυχως το κομμάτι του θηλασμού αν δεν το ξέρεις ή δεν το χεις ειναι ζόρικο.

γεννησα φυσιολογικα κ χωρίς επισκληρηδιο  για δευτερη φορα ενα κοριτσακι 2800.

η γεννα μου αυτή ητανε με τεχνητούς πονους κ αν και πιο γρήγορη απο την προηγούμενη θα έλεγα πιο ζόρικη, καθως οι τεχνιτοι ειναι χειρότεροι κ έπρεπε η μπεμπα να βγει άμεσα διοτι υπήρχε θεμα στο οποίο δεν θεωρω ότι πρέπει να αναλύσω καθως υπάρχουν κ αλλες κοπελες που θα γεννήσουν άμεσα. ολα πηγανε καλα γιατι αμέσως πήγα στο νοσοκομείο κ ας μην ειχα πονους παρα μόνο συσπασεις έντονες. Έτσι κ οποία συναντήσει κατι ας μην πει έλα μωρε ας περιμενω...

Νοσοκομείο Δημόσιο.

Οι μαίες ητανε άψογες και με βοήθησαν αφάνταστα (καλυτερα και απο τη πρωτη φορα) εξηγούσανε τα πάντα στον τοκετο κ δεν με άφησαν λεπτό μονη. 

θηλασμος: στον πρώτο τοκετο δεν μου έδιναν ξενο αλλα ουτε καν βοηθούσαν!!! Και εγω δεν ειχα καθολου γαλα. Αποτέλεσμα μολις βγήκα απο το μαιευτήριο παράτησα το θηλασμο.

τωρα με βοήθησαν αφάνταστα! Αν και ποναω πολυ και δεν έχω γαλα ιδιαίτερο ακολουθώ τη μικτή διατροφη κ προσπαθώ για να καταφέρω αποκλειστικό θηλασμο.

ΝΑΙ ΠΟΝΑΕΙ! Αλλα σιγά σιγά μαλακώνει. 

Ράμματα πιο λίγα απο τον πρώτο τοκετο. Φυσικα και ποναω αλλα κανω υπομονη...

αυτη τη στιγμή έχω αγκαλια μια απο τις δυο αγάπες της ζωής μου και σκεφτομαι οτι παρόλο τους πονους γι αυτά Τα δυο πλάσματα ήταν οι πιο γλυκοί πονοι της ζωής μου...! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα,

δυστυχως το κομμάτι του θηλασμού αν δεν το ξέρεις ή δεν το χεις ειναι ζόρικο.

γεννησα φυσιολογικα κ χωρίς επισκληρηδιο  για δευτερη φορα ενα κοριτσακι 2800.

η γεννα μου αυτή ητανε με τεχνητούς πονους κ αν και πιο γρήγορη απο την προηγούμενη θα έλεγα πιο ζόρικη, καθως οι τεχνιτοι ειναι χειρότεροι κ έπρεπε η μπεμπα να βγει άμεσα διοτι υπήρχε θεμα στο οποίο δεν θεωρω ότι πρέπει να αναλύσω καθως υπάρχουν κ αλλες κοπελες που θα γεννήσουν άμεσα. ολα πηγανε καλα γιατι αμέσως πήγα στο νοσοκομείο κ ας μην ειχα πονους παρα μόνο συσπασεις έντονες. Έτσι κ οποία συναντήσει κατι ας μην πει έλα μωρε ας περιμενω...

Νοσοκομείο Δημόσιο.

Οι μαίες ητανε άψογες και με βοήθησαν αφάνταστα (καλυτερα και απο τη πρωτη φορα) εξηγούσανε τα πάντα στον τοκετο κ δεν με άφησαν λεπτό μονη. 

θηλασμος: στον πρώτο τοκετο δεν μου έδιναν ξενο αλλα ουτε καν βοηθούσαν!!! Και εγω δεν ειχα καθολου γαλα. Αποτέλεσμα μολις βγήκα απο το μαιευτήριο παράτησα το θηλασμο.

τωρα με βοήθησαν αφάνταστα! Αν και ποναω πολυ και δεν έχω γαλα ιδιαίτερο ακολουθώ τη μικτή διατροφη κ προσπαθώ για να καταφέρω αποκλειστικό θηλασμο.

ΝΑΙ ΠΟΝΑΕΙ! Αλλα σιγά σιγά μαλακώνει. 

Ράμματα πιο λίγα απο τον πρώτο τοκετο. Φυσικα και ποναω αλλα κανω υπομονη...

αυτη τη στιγμή έχω αγκαλια μια απο τις δυο αγάπες της ζωής μου και σκεφτομαι οτι παρόλο τους πονους γι αυτά Τα δυο πλάσματα ήταν οι πιο γλυκοί πονοι της ζωής μου...! 
 

Έχεις δίκιο για το θηλασμό.ειδικα αν είσαι πρωτάρα...τη δεύτερη φορά νομίζω θα ξέρουμε όλες.να είναι γερά τα μωρά οποίο γάλα και αν πίνουν.επισης δε μας κάνει λιγότερο καλές μαμάδες αν δε θηλάσουμε.παρολα αυτά δε τα παρατάμε ...και ο.τι γίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η z1989 είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι σου κοπέλα μου.οσο μου τα λες τόσο συγχυζομαι.γιατι συνειδητοποιώ πως έπεσα στην παγίδα τους κυριολεκτικά .εμένα γεννήθηκε λιποβαρης.πληγωθηκαν οι θηλές μου κλασικά.δεν με βοήθησε καμία τους .με ρωτούσαν το στήθος σου τι κάνει;μου ερχόταν να πω σε χαιρεταει. Μου πατούσαν το στήθος με αποτέλεσμα να πονάω πιο πολύ και δε μου έδιναν κάτι να γιατρέψω τις θηλές μου .εν τέλει έδωσα ξένο και φυσικά δε τα κατάφερα με το θηλασμό όπως θα ήθελα γιατί το γάλα εμενε ώρα στο στήθος και καιγοταν το σώμα μου.μονη μου ζήτησα θηλαστρο για να νιώσω καλυτερα.αυτες ούτε αυτό δε πρότειναν .μετά στο σπίτι πάλευα με το θηλαστρο να του δώσω ότι εχω.δε λέω ότι είναι εύκολος ο θηλασμός αλλά αν σου δείξει κάποιος μπορείς να το επιτύχεις .εν τέλει κατέληξα να μη θέλω να έχω το μωρο στο στήθος .ένα μήνα μετά τώρα δηλαδή το μωρό έπιασε στήθος όμως ξανά.ποιος ξέρει τι βγάζει βέβαια...

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου..Και εσένα να σου ζήσει το μωράκι σου..κοίταξε,μπορείς να κάνεις επαναγαλακτισμο,Άλλα θέλει προσπάθεια.. εσύ πιστεύεις ότι βγάζεις??κοίταξε,άμα δεν κλαίει το μωράκι σου και χορταίνει,λογικά θα βγάζεις.. ίσως καλύτερα να συμβουλευτείς έναν σύμβουλο θηλασμού αν θέλεις να το επαναφέρεις..αξίζει..πραγματικά απαράδεκτοι!Να σου φερθούν έτσι και πλήρωσες κιόλας..Και ούτε μια κρέμα να μη σου δώσουν??μα είναι δυνατόν??εμένα αμέσως μου δώσανε στο δημόσιο κρέμα.. άκου ερώτηση το στήθος σου τι κάνει..έλεος!Αυτό μόνο είχανε να ρωτήσουνε??λογικό με όλα αυτά να μη θέλεις μετά να θηλάσεις το μωρό σου..Και εγώ στην αρχή από τους πόνους έκλαιγε το μωρό και για εμένα ήτανε εφιάλτης.. έλεγα πάλι θα θηλάσω,?Που να βρω το κουράγιο έλεγα και έκλαιγα στην αγκαλιά του άντρα μου..Και όμως με παρότρυναν τόσο πολύ στο νοσοκομείο να θηλάσω που πεισμωσα και είπα Όχι όσο και να πονάω,εγώ θα θηλάσω το μωρό μου τέλος!!!υπήρξανε φορές που είπα τέλος δεν μπορώ άλλο γιατί με έριχνε πολύ ψυχολογικά όλο αυτό,δεν μπορούσα να χάρω το μωρό μου..Άλλα πάλι είπα Όχι θα τα καταφέρω.. Και χαίρομαι που με βλέπω ότι τα καταφέρνω τελικά.. Η παιδίατρος έτσι όπως με είδε στην αρχή μου είπε για ξένο φυσικά..μου έδωσε δώρο κιόλας ένα κουτί γάλα....Ποιος ξέρει με πόσες εταιρίες συνεργάζεται..Και αφού είδε ότι δεν θα το δώσω ξένο,φοβήθηκε και μου λέει θα το μετράμε κάθε εβδομάδα γιατί πρέπει να πάρει βάρος...Και μετά από μια εβδομάδα πήρε 200 γραμμάρια το μωρό μου μέσα με μια εβδομάδα μόνο με θηλασμό.. τα έχασε αυτή.. Μετά άρχισε τα μπράβο σου και όλα αυτά.. εντάξει,εννοείται πως όλες οι μανούλες είναι το ίδιο εξίσου αξίες και υπέροχες είτε Θηλασουνε είτε δώσουνε μπουκάλι..?❤γερά να είναι τα μωράκια μας,αυτό έχει την μεγαλύτερη σημασια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια !!!!!

Τοκετος :καισαρικη 

Εμπειρια :απιστευτη 

Μαιευτηριο στον οροφο ετσι και ετσι 

Ικανοποιηση αρκετη απο τα ατομα που ηταν κατω στον τοκετο .απο τακοριτσια στον οροφο δυσαρεστημενη διοτι δεν βοηθησαν σχεδον καθολου στο θηλασμο τις παρακαλαγαμε ερχοντουσαν 1λεπτο κ εφευγαν.

Ανεβασα πυρετο μεχρι 38 την τελευταια μερα διανυκτερευσης μου ειπαν οτι ειναι απο το γαλα που κατεβαινει.

Η μπεμπα μου γεννηθηκε 2890 και η εξοδος ηταν 2590.Στη πραξη με το στηθος δεν τα καταφερνουμε κοιμαται πολυ ευκολα και τραυματιζει τις θηλες 

Ζητησα και δοκιμασα το θηλαστρο του νοσοκομειου κ εβγαζα γυρω στα 9 ml .(,απογοητευση)η παιδιατρος συνεστησε κ σκονη.τωρα ειμαστε σπιτι πηρα 1 οικιακο θηλαστρο ηλεκτρονικο και το λιγοτερο που βγαζω ειναι 25ml ομως παρατηρω οτι το στηθος σταζει ...δεν ξερω τι να κανω !!!!εσεις πως πατε,?και εμενα πνιγηκε ..1 φορα με τη σκονη frezylack silver 1 

Κορίτσι μου όπως τα λες είναι. Το προσωπικό είναι άριστο σε θέμα νοσηλείας. Δηλαδή δεν παίζει να πάθεις κάτι προσέχουν πάρα πολύ αλλά στο θηλασμό ούτε καν! Απλά δεν ασχολούνται και η καθεμία σου λέει το δικό της. Εμένα χειρότερα με μπερδευαν. 

Τα 10 μλ πρωτογαλα είναι πολύ νορμάλ ποσότητα. 

Πάρε χάπια μαγιάς ή πίνε μπύρα χωρίς αλκοόλ. Μη σταματάς να δίνεις στήθος και βγάζεις μόνο με αυτό το θηλαστρο γιατί θα μειωθεί το γάλα άσε την τεράστια ταλαιπωρία που είναι! Το έπαθα και ξέρω. Αν είναι και δεν αντέχεις για κάποιες μέρες και θες να πας σιγά σιγά το θηλασμό νοίκιασε νοσοκομειακό θηλαστρο και κάνε πολλές αντλήσεις την ημέρα και βάζε και το μωρό τουλάχιστον μια δυο φορές στο στήθος. 

Μόνο με το θηλαστρο και ιδίως του εμπορίου δε γίνεται δουλειά. Εγώ τράβηξα τρελή στεναχώρια και κούραση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2019 at 4:18 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τωρα το ειδα !!!!βγηκαμε πεμπτη μεσημερι πως εισαι ???να σας ζησει !!!!:-))

Ειμαστε καλα,εμεις ειμαστε12 ημερων σημερα!!!Το βραδυ 12 με 4 κανουμε τα κολπα μας.Δεν κοιμαται κθελει να τρωει συνεχεια!!!Κατα τα αλλα προσπαθω να μαθωτον μπεμπουλη.Αλαγμα κ μπανακι δεν εχουμε θεμα,στο ταισμα θελω λιγο ακομα να το βρω γιατι που κ που μου πνιγεται.Τρωει λαιμαργα .Με το ρεψιμο πως τα πατε εσεις?Θηλαζεις?Εγω με το θηλαστρο το παλευω αλλα θα το κοψω γιατι δεν εχω πολυ γαλα,του δινω ξενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2019 at 4:35 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια !!!!!

Τοκετος :καισαρικη 

Εμπειρια :απιστευτη 

Μαιευτηριο στον οροφο ετσι και ετσι 

Ικανοποιηση αρκετη απο τα ατομα που ηταν κατω στον τοκετο .απο τακοριτσια στον οροφο δυσαρεστημενη διοτι δεν βοηθησαν σχεδον καθολου στο θηλασμο τις παρακαλαγαμε ερχοντουσαν 1λεπτο κ εφευγαν.

Ανεβασα πυρετο μεχρι 38 την τελευταια μερα διανυκτερευσης μου ειπαν οτι ειναι απο το γαλα που κατεβαινει.

Η μπεμπα μου γεννηθηκε 2890 και η εξοδος ηταν 2590.Στη πραξη με το στηθος δεν τα καταφερνουμε κοιμαται πολυ ευκολα και τραυματιζει τις θηλες 

Ζητησα και δοκιμασα το θηλαστρο του νοσοκομειου κ εβγαζα γυρω στα 9 ml .(,απογοητευση)η παιδιατρος συνεστησε κ σκονη.τωρα ειμαστε σπιτι πηρα 1 οικιακο θηλαστρο ηλεκτρονικο και το λιγοτερο που βγαζω ειναι 25ml ομως παρατηρω οτι το στηθος σταζει ...δεν ξερω τι να κανω !!!!εσεις πως πατε,?και εμενα πνιγηκε ..1 φορα με τη σκονη frezylack silver 1 

Τωρα ειδα το μνμ,,σορυ.Κ εγω 25  ml  βγαζω,πηρα τις medela το ηλεκτρονικο.Αλλα την τριτη θα παω να κοψω τα ραμματα κ θα παρω χαπι λογικα.Ξενο ποσο σας πινει οσες δεν θηλαζετε?Εμενα ξυπναει στο διωρο κ ολο πειναει,ποτε τρωει,70,ποτε 90 κποτε 60.Αλλα αν δεν φαει ξαλα κ δεν εχει ρευτει,μετα απο λιγο,παλι απο την αρχη.Κ εμενα στο μαιευτηριο,αλλα η μια μαια ελεγε,αλλα η αλλη.Στο θεμα θηλασμος δεν βοηθησαν καθολου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μοτ,σεευχαριστωωωω!!Αυτα εχω παρει κ δεν τ αλλαζω τωρα,τα εχει συνηθισει πθστευω κ οσο μεγαλωνει θα πινει κ καλυτερα.Εγω φοβομουν μην ειναι μεγαλα τα μπουκαλιαγια την ηλικια του κ πνιγεται.Ο αποστειρωτης σουπερρρ!!!Τον εχω λιωσει.Ποσα μπουκαλια εχεις εσυ συνολικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου... Τι κάνετε??? Χάθηκα λίγο... Να σας ζήσουν τα μωράκια σας... Γέννησα κ εγώ λοιπόν στις 3 δεκεμβριου επείγουσα καισαρική.. Είμαι ακόμη στ νοσοκομείο όμως... Πως τα πάτε με τ μωράκια σας? Μ τν θηλασμό?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Tweety85 είπε:

Κορίτσαρες μου γεννησαμε 11 παρά 10...Τώρα κατάφερα να σας στείλω...Όλα καλά... Ακόμα δεν πονάω... Ο μπέμπης υπέροχος.... 3960 κ 53 εκατοστά... Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω... 4.30 η ωρα ειχα αιμα κ κ κάθε 5 λεπτά συσπάσεις κ φύγαμε...Αλλά με καισαρική μπήκαμε στις 10...Όλα πήγαν μια χαρά....κ στις υπόλοιπες με το καλο κορίτσαρες μου... Είναι απίστευτο συναίσθημα....

Να σας ζησει ο μπέμπης κοριτσι μου γερος και τυχερός στη ζωή του!!!

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... Τι κάνετε??? Χάθηκα λίγο... Να σας ζήσουν τα μωράκια σας... Γέννησα κ εγώ λοιπόν στις 3 δεκεμβριου επείγουσα καισαρική.. Είμαι ακόμη στ νοσοκομείο όμως... Πως τα πάτε με τ μωράκια σας? Μ τν θηλασμό?? 

Να χαιρεσε το μωρακι σου κοριτσι μου!!! Ευχομαι ολα καλα !

αναμενουμε την εμπειρία σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Να σας ζησει ο μπέμπης κοριτσι μου γερος και τυχερός στη ζωή του!!!

Να χαιρεσε το μωρακι σου κοριτσι μου!!! Ευχομαι ολα καλα !

αναμενουμε την εμπειρία σου 

Λοιπόν ... Πήγα για εξετάσεις... Ανέβασα πίεση 16 κ κτ.. Πρηστικα σ λίγα λεπτά... Ολόκληρη... Η γιατρός μ πανικοβληθηκε... Ταχυκαρδια εγώ στ Θεό... Εντωμεταξύ τ ίδιο πρωί ένιωθα ίσως μ πείτε τρελή αλλά ένιωθα ότι τ μωρό μ δν κινείτε σωστά μ κλωτσουσε σαν ν θέλει ν σωθεί... Να σημειωθεί ότι τ ένιωθα κάτω από τ στήθος αυτό... Τ λέω στ γιατρό μ κ μ λέει περνώ ν ετοιμάσουν χειρουργείο μπαίνουμε μόλις υπάρξει διαθέσιμο.. Πάμε π λέτε για υπέρηχο 3 φορές ο τυλιγμένο στ λώρο ο μπεμπακος μου... Άλλη ταραχή εκεί... Μην σας πολυλογώ 8κ30 ήρθα 12 κ 10 άκουσα τ κλάμα του κ τν είδα μωβ μαύρο... Η επισκληριδιο φυσικά κ δν πρόλαβε ν μ πιάσει... Μ έβαλαν κ κάτι άλλο... Τ μωρό είχε κολλήσει τ ποδαράκι τ κ δν μπορούσαν ν τ βγάλουν. Αναγκαστικά μ έκαναν δυνατές μαλαξεις στ θώρακα για ν τ βγάλουν η καισαρική μ κράτησε συνολικά γύρω στις 2 ώρες... Βέβαια με οξυγόνο εγώ... Δύσκολη αρκετά η ανάρρωση... Ο μπέμπης μ βγήκε 3.100 50εκ. Από τ προσωπικο δν έχω κνν μα κνν παραπονο ήταν πάνω απ τ κεφάλι μ... Ακόμη κ τώρα... Ο θηλασμός δύσκολο κομμάτι... Γτ τν έχω σε νεογνά... Μ τν πήραν τ πρώτο βράδυ... Έχουμε έλλειψη ασβεστίου... Εγώ εδώ κ 2 μέρες περπατώ σχετικά καλούτσικα... Αυτά πάνω κάτω... Είμαι ευτυχής όμως... Κάθε 3 ώρες πάω κ τν θηλάζω κ τ κορίτσια στ μονάδα είναι άψογα... Αν ποτέ π δύσκολα μτ από όλα αυτά ξανά κανω παιδί σίγουρα εδώ θ γεννήσω... Αυτά πάνω κάτω..  Εσείς πείτε μ τ νέα σας... Ίσως τ δικά μ είναι λίγο μπερδεμένα όπως τ είπα... Επίσης ανέβασα κ πυρετό κ είχα μια λυποθημια τν δεύτερη μέρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Λοιπόν ... Πήγα για εξετάσεις... Ανέβασα πίεση 16 κ κτ.. Πρηστικα σ λίγα λεπτά... Ολόκληρη... Η γιατρός μ πανικοβληθηκε... Ταχυκαρδια εγώ στ Θεό... Εντωμεταξύ τ ίδιο πρωί ένιωθα ίσως μ πείτε τρελή αλλά ένιωθα ότι τ μωρό μ δν κινείτε σωστά μ κλωτσουσε σαν ν θέλει ν σωθεί... Να σημειωθεί ότι τ ένιωθα κάτω από τ στήθος αυτό... Τ λέω στ γιατρό μ κ μ λέει περνώ ν ετοιμάσουν χειρουργείο μπαίνουμε μόλις υπάρξει διαθέσιμο.. Πάμε π λέτε για υπέρηχο 3 φορές ο τυλιγμένο στ λώρο ο μπεμπακος μου... Άλλη ταραχή εκεί... Μην σας πολυλογώ 8κ30 ήρθα 12 κ 10 άκουσα τ κλάμα του κ τν είδα μωβ μαύρο... Η επισκληριδιο φυσικά κ δν πρόλαβε ν μ πιάσει... Μ έβαλαν κ κάτι άλλο... Τ μωρό είχε κολλήσει τ ποδαράκι τ κ δν μπορούσαν ν τ βγάλουν. Αναγκαστικά μ έκαναν δυνατές μαλαξεις στ θώρακα για ν τ βγάλουν η καισαρική μ κράτησε συνολικά γύρω στις 2 ώρες... Βέβαια με οξυγόνο εγώ... Δύσκολη αρκετά η ανάρρωση... Ο μπέμπης μ βγήκε 3.100 50εκ. Από τ προσωπικο δν έχω κνν μα κνν παραπονο ήταν πάνω απ τ κεφάλι μ... Ακόμη κ τώρα... Ο θηλασμός δύσκολο κομμάτι... Γτ τν έχω σε νεογνά... Μ τν πήραν τ πρώτο βράδυ... Έχουμε έλλειψη ασβεστίου... Εγώ εδώ κ 2 μέρες περπατώ σχετικά καλούτσικα... Αυτά πάνω κάτω... Είμαι ευτυχής όμως... Κάθε 3 ώρες πάω κ τν θηλάζω κ τ κορίτσια στ μονάδα είναι άψογα... Αν ποτέ π δύσκολα μτ από όλα αυτά ξανά κανω παιδί σίγουρα εδώ θ γεννήσω... Αυτά πάνω κάτω..  Εσείς πείτε μ τ νέα σας... Ίσως τ δικά μ είναι λίγο μπερδεμένα όπως τ είπα... Επίσης ανέβασα κ πυρετό κ είχα μια λυποθημια τν δεύτερη μέρα.. 

Μπράβο που τα καταφέρατε,να χαίρεσαι το μικρουλι σου!!! πού γεννησες κ είσαι τόσο ευχαριστημένη; Ευτυχώς τέλος καλό,α ρε ένστικτο που έχουν οι μαμάδες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η zouzouna79 είπε:

Μπράβο που τα καταφέρατε,να χαίρεσαι το μικρουλι σου!!! πού γεννησες κ είσαι τόσο ευχαριστημένη; Ευτυχώς τέλος καλό,α ρε ένστικτο που έχουν οι μαμάδες!!

Πραγματικά.. Με τ καλό ν βγούμε αύριο... Στο ελενα γέννησα... Ειμαι σ μονόκλινο απλό ... Ειλικρινά πολύ ευχαριστημένη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Λοιπόν ... Πήγα για εξετάσεις... Ανέβασα πίεση 16 κ κτ.. Πρηστικα σ λίγα λεπτά... Ολόκληρη... Η γιατρός μ πανικοβληθηκε... Ταχυκαρδια εγώ στ Θεό... Εντωμεταξύ τ ίδιο πρωί ένιωθα ίσως μ πείτε τρελή αλλά ένιωθα ότι τ μωρό μ δν κινείτε σωστά μ κλωτσουσε σαν ν θέλει ν σωθεί... Να σημειωθεί ότι τ ένιωθα κάτω από τ στήθος αυτό... Τ λέω στ γιατρό μ κ μ λέει περνώ ν ετοιμάσουν χειρουργείο μπαίνουμε μόλις υπάρξει διαθέσιμο.. Πάμε π λέτε για υπέρηχο 3 φορές ο τυλιγμένο στ λώρο ο μπεμπακος μου... Άλλη ταραχή εκεί... Μην σας πολυλογώ 8κ30 ήρθα 12 κ 10 άκουσα τ κλάμα του κ τν είδα μωβ μαύρο... Η επισκληριδιο φυσικά κ δν πρόλαβε ν μ πιάσει... Μ έβαλαν κ κάτι άλλο... Τ μωρό είχε κολλήσει τ ποδαράκι τ κ δν μπορούσαν ν τ βγάλουν. Αναγκαστικά μ έκαναν δυνατές μαλαξεις στ θώρακα για ν τ βγάλουν η καισαρική μ κράτησε συνολικά γύρω στις 2 ώρες... Βέβαια με οξυγόνο εγώ... Δύσκολη αρκετά η ανάρρωση... Ο μπέμπης μ βγήκε 3.100 50εκ. Από τ προσωπικο δν έχω κνν μα κνν παραπονο ήταν πάνω απ τ κεφάλι μ... Ακόμη κ τώρα... Ο θηλασμός δύσκολο κομμάτι... Γτ τν έχω σε νεογνά... Μ τν πήραν τ πρώτο βράδυ... Έχουμε έλλειψη ασβεστίου... Εγώ εδώ κ 2 μέρες περπατώ σχετικά καλούτσικα... Αυτά πάνω κάτω... Είμαι ευτυχής όμως... Κάθε 3 ώρες πάω κ τν θηλάζω κ τ κορίτσια στ μονάδα είναι άψογα... Αν ποτέ π δύσκολα μτ από όλα αυτά ξανά κανω παιδί σίγουρα εδώ θ γεννήσω... Αυτά πάνω κάτω..  Εσείς πείτε μ τ νέα σας... Ίσως τ δικά μ είναι λίγο μπερδεμένα όπως τ είπα... Επίσης ανέβασα κ πυρετό κ είχα μια λυποθημια τν δεύτερη μέρα.. 

Αχ κοριτσακι μου...!

ολες μας κουτσα στραβά κατι ειχαμε

εγω ευτυχως αν και η μπεμπα είχε θεμα ο γιατρός δεν μου το ειπε και έτσι παρέμεινα ψύχραιμη. 
να θυμασε τελος καλα ολα καλα! 
και για 2ο θα πας, και ολα καλα θα πανε 

Με το καλο να πατε σπιτι σας και να αφήσετε πίσω ολα αυτά τα άσχημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά!!Τι κάνετε;; είχα ραντεβού σήμερα για καρδιοτοπογραφο ..το Σάββατο το πρωί πρώτα ο θεος μπαίνω για καισαρική!!!Τετάρτη θα κάνω πάλι καρδιοτοπογραφο γτ ο μικρος κοιμόταν και θελαμε περισσοτερη κινηση... Πώς θα περάσουν οι μέρες...τι αγωνία και άγχος που έχω..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου γλυκά!!Τι κάνετε;; είχα ραντεβού σήμερα για καρδιοτοπογραφο ..το Σάββατο το πρωί πρώτα ο θεος μπαίνω για καισαρική!!!Τετάρτη θα κάνω πάλι καρδιοτοπογραφο γτ ο μικρος κοιμόταν και θελαμε περισσοτερη κινηση... Πώς θα περάσουν οι μέρες...τι αγωνία και άγχος που έχω..!!!

Είμαστε οι τελευταίες νομίζω,Εγώ μπαίνω Πέμπτη μεσάνυχτα με πρόκληση.Πολύ καισαρική ρε κορίτσια ,γιατί έτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλη επιτυχία να εχετε!!!

οντως αρκετές καισαρικές...

δεν πειράζει να πανε ολα καλα και με το καλο να αγκαλιάσετε τα ζουζούνια σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Είμαστε οι τελευταίες νομίζω,Εγώ μπαίνω Πέμπτη μεσάνυχτα με πρόκληση.Πολύ καισαρική ρε κορίτσια ,γιατί 

Ο μπουμπούκος μου δεν θέλει να γυρίσει να πάρει θέση με τίποτα..οπότε κ το προγραμματισαμε! Ναι νομίζω είμαστε όντως οι τελευταίες ... με το καλό να τα πάρουμε αγκαλιά κορίτσι Μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Ο μπουμπούκος μου δεν θέλει να γυρίσει να πάρει θέση με τίποτα..οπότε κ το προγραμματισαμε! Ναι νομίζω είμαστε όντως οι τελευταίες ... με το καλό να τα πάρουμε αγκαλιά κορίτσι Μου!!!

Εμένα είναι μεν με το κεφάλι κάτω αλλά κοιτάει το προσωπάκι της προς τα έξω,όχι προς τα μέσα.Τώρα θα μπω με πρόκληση λόγω διαβήτη κύησης..έχω άγχος και φόβο σαν πρωτότοκη,εσύ?Με το καλό και σε μας κ σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Εμένα είναι μεν με το κεφάλι κάτω αλλά κοιτάει το προσωπάκι της προς τα έξω,όχι προς τα μέσα.Τώρα θα μπω με πρόκληση λόγω διαβήτη κύησης..έχω άγχος και φόβο σαν πρωτότοκη,εσύ?Με το καλό και σε μας κ σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!!

Αο εγω μοα απο τα ιδια..Άστο από άγχος άλλο τίποτα...Εμένα με πιάνει κ πανικός...ελπ7ζω εκείνη την ώρα να με ηρεμήσει ο γιατρος...Αυτό που σκέφτομαι πιο πολύ είναι το προηγούμενο βεαδυ οως θα το βγλαω πογ ξςρω απο το αγχος κ την αγωνια δεν υπαρχει περίπτωσή να κοιμηθω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημερα Αννιτα μου κ καλη εβδομαδα μ τα πιο ομορφα νεα!!! ❤️🌻 Ναι το συναισθημα δν υπαρχει... αφου τις νιωθω (νομιζω χθες ενιωθα κ πιο πανω στην κοιλια κινηση κ πιο κατω) κ απλα χαμογελαω απ ευτυχια...😁🥹🥰🫠🙏🧿 Ολα τελεια θα ειναι σμρ!! Θα το δεις!!!🫶🫶🫶 οποτε μπορεσεις γραψε μας τα νεα σου!!!
    • Καλημερα Ελενα κ καλη εβδομαδα να εχουμε με ομορφα νεα!!❤️ Μεχρι στιγμης κοιμαμαι καλα κ πολυ βαθια.. νυσταζω αρκετα πιο νωρις κ μερικες φορες νιωθω ν μην κρατιουνται τα ματια μου ανοιχτα...  Εσυ βλεπεις ονειρα; δε βολευεσαι με την κοιλια; εχεις εξαψεις; τι σε δυσκολευει;
    • Ευχαριστουμε Χρυσα μου!!! 🤗❤️😍 κι εσυ μ το καλο ο υπερηχος κ αυριο η β επιπεδου!!!🙏🧿💙🌻
    • Ευχαριστουμεεε!!!💖💖💖💖  Ναι ειναι τρομερο!! Στην αρχη δν ημουν σιγουρη αν ηταν οντως το μωρο.. ειχα το χερι χαλαρο πανω στην κοιλια κ ημουν ξαπλωμενη στον καναπε κ ενιωσα πως σκαει το ποπ κορν.. ενα πουφ!!!🍿 τρελαθηκα.. λεω λες ν ηταν κλωτσια; μετα ησυχια κ μετα παλι κατι ενιωσα πιο αδυναμο σε σχεση μ το πρωτο.. Χθες τις καταλαβα ακομα πιο καλα!! Κ μαλιστα τις καταλαβε κ ο αντρας μου!!! Ευτυχια πραγματικα!!! 🥰🥹✨️ 
    • Ναι ασε η κατασταση στην Αθηνα ειναι τραγικη.. κ οι δρομοι χαλια, η κινηση απαλευτη με συνεπεια να αγχωνομαι μερικες φορες αν θ προλαβω το λεωφορειο της εταιριας.. αστα.. Παντως πηρα κι εγω μια ζωνη εγκυμοσυνης εδω κ ενα μηνα γτ ειχαμε ταξιδια εκτος αττικης αλλα κ γ την καθημερινοτητα.. εγω δν πηρα την πολυ οικονομικη γτ διαβασε στα σχολια ο αντρας μου οτι στα καινουρια αμαξια καπως δν προσαρμοζεται στα καθισματα.. κ την εχω περα δωθε, μια στο ενα αμαξι κ μια στο αλλο.. με βολεψε πολυ! Μην αγχωνεσαι γ το μωρακι, δν πιεζεται νομιζω.. το θεμα ειναι εσυ να νιωθεις ανετα οταν οδηγεις!!😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...