Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 3/12/2019 at 12:02 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σας !!!!κοριτσια γεννηθηκε η μπεμπουλα μας !!!!!:-)

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Γερή και τυχερή να είναι πάντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια λένε μετά τις 40 μέρες θα φτιάξουν τα πράγματα τι να πω.... Εμείς είμαστε ενός μήνα. Κ προσπαθουνε?

Φτιάχνουν όντως με έναν μαγικό τρόπο και χωρίς να κάνεις κάτι!!! Στο λέω εγώ που έχω δίδυμα. Και όμως έφτιαξαν αρκετά τα πράγματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/12/2019 at 12:02 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σας !!!!κοριτσια γεννηθηκε η μπεμπουλα μας !!!!!:-)

Να σας ζήσει η μπέμπα σας!!!! Τί συγκίνηση βρε κορίτσι.... ό,τι καλύτερο εύχομαι!!!

Πολλές ευχές σε όλα τα κορίτσια που γέννησαν, εγώ δύσκολα να βρώ χρόνο να δω τα νέα σας με τη μπέμπα πρόωρη με κολικούς και χωρίς βοήθεια .... 

Εύχομαι κάποια στιγμή να γνωριστούμε γιατί τα μωρά μας είναι σαν αδερφάκια για μένα....?

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Φτιάχνουν όντως με έναν μαγικό τρόπο και χωρίς να κάνεις κάτι!!! Στο λέω εγώ που έχω δίδυμα. Και όμως έφτιαξαν αρκετά τα πράγματα. 

Σε ευχαριστώ πολύ μου δίνεις κουράγιο ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε;;; Τελικά έφτασε κ η δική μας η ωρα...Κυριακή πρωί με καισαρική...Τώρα θα περιμένω πως κ πως να έρθει αυτή η μερα κ η στιγμή που θα το πιάσω το μωράκι μου στα χέρια μου....θα σας ενημερωσω με το καλο...φιλακια σε ολες...

Με το καλό όλα,περιμένουμε τα νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/4/2019 at 2:15 ΜΜ, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Με γεια το θεματακι!!! Μα τι όμορφο να ναι Χριστούγεννα μ ένα νεογέννητο! Με το καλό όλες σας ???

Καλησπερα Κοριτσια με το καλο τα  μωρακια   ε ναι  ειναι το πιου ωραιο δωρο τ χριστουγεννα ❤?? εγω στησ 25/12/!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια μου, χάθηκα αλλά η μπέμπα μου θέλει αποκλειστικότητα. Θηλαζουμε ολημερίς και ολονυχτίς και το ξενύχτι καλά κρατεί... Λένε ότι μετά το σαραντισμο καλυτερευουν τα πράγματα... για να δούμε!! Σας φιλώ και με το καλό όσες γεννάτε τις επόμενες μέρες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε?Ολα καλα?Πως τα πατε με τα μωρακια σας?Με το ταισμα κ το ρεψιμο?Εγω θηλαζω κ δινω κ συμπληρωμα.Σημερα μου πνιγικε με το μπιμπερο 2 φορες ο μπεμπης κ εχω ταραχτει.Εχω αγχωθει πολυ?Εσεις πως τα πατε?Εμεις καθε δυο ωρες ξυπναμε,για φαγητο κ αλαγμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου, χάθηκα αλλά η μπέμπα μου θέλει αποκλειστικότητα. Θηλαζουμε ολημερίς και ολονυχτίς και το ξενύχτι καλά κρατεί... Λένε ότι μετά το σαραντισμο καλυτερευουν τα πράγματα... για να δούμε!! Σας φιλώ και με το καλό όσες γεννάτε τις επόμενες μέρες.. 

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου! Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Κι εγώ Δεκέμβρη είχα γεννήσει την κορούλα μου ?

@Mantarini να σου ζήσει κοπέλα μου η μπουμπού σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα αν δινεις συμπληρωμα ξεκινα απο τωρα τα μπιμπερο της dr browns .θα δεις οτι το μωρο δε θα πνιγεται και επισης βοηθανε στους κολικους.επισης να ευχηθω σε ολες να σας ζησουν ,γερα και τυχερα να ειναι τα μωρακια σας.υπομονη μερικες μερες και μετα θα δειτε οτι ολα στρωνουν σιγα σιγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια 

απ οτι βλεπω μαύρους κύκλους κάνατε βρε!!! ???

υπομονη κοριτσια μ μεσα στο πρώτο δίμηνο ολα θα στρώσουν ταΐσετε τα κλα να πάρουν τα κιλα που πρέπει κ θα στρώσουν 

@γιωτα22 Και εγω δινω συμπλήρωμα Διοτι δεν την ποιανει ο θηλασμός και χρησιμοποιώ της mam μπιμπερο τα οποία τα ειχα κ στην πρωτη κορη μου

και ποτε δεν ειχα πρόβλημα ενω αντίθετα με δυο αλλες γνωστές μάρκες δεν καλο έπινε κ πνιγοτανε

@Starrr θα στρώσει αγάπη μ μην αγχωνεσε!!!

@Bellaki καλυτερα που δεν έχεις βοήθεια θα ζοριστείς αλλα θα μάθεις κ θα σε μάθει το μωρο κ θα πηγαίνετε ο ένας στα νερα τπυ αλλου

@Tweety85 με το καλο κοριτσι μου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η z1989 είπε:

Γιωτα αν δινεις συμπληρωμα ξεκινα απο τωρα τα μπιμπερο της dr browns .θα δεις οτι το μωρο δε θα πνιγεται και επισης βοηθανε στους κολικους.επισης να ευχηθω σε ολες να σας ζησουν ,γερα και τυχερα να ειναι τα μωρακια σας.υπομονη μερικες μερες και μετα θα δειτε οτι ολα στρωνουν σιγα σιγα!

Αυτα εχω κοριτσακι μου με αυρη την θηλη κ δεν ειχα θεμα,αλλα εχτες εστειλα τον αντρα μου να παρει αλλα δυο κ αλλαξαν την θηλη στα καινουργια κ μου πνιγικε 2 φορες κ εχω αγχωθει.Εσυ αυτα εχεις που σου εστειλα φωτο?

20191206_162341.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια 

απ οτι βλεπω μαύρους κύκλους κάνατε βρε!!! ???

υπομονη κοριτσια μ μεσα στο πρώτο δίμηνο ολα θα στρώσουν ταΐσετε τα κλα να πάρουν τα κιλα που πρέπει κ θα στρώσουν 

@γιωτα22 Και εγω δινω συμπλήρωμα Διοτι δεν την ποιανει ο θηλασμός και χρησιμοποιώ της mam μπιμπερο τα οποία τα ειχα κ στην πρωτη κορη μου

και ποτε δεν ειχα πρόβλημα ενω αντίθετα με δυο αλλες γνωστές μάρκες δεν καλο έπινε κ πνιγοτανε

@Starrr θα στρώσει αγάπη μ μην αγχωνεσε!!!

@Bellaki καλυτερα που δεν έχεις βοήθεια θα ζοριστείς αλλα θα μάθεις κ θα σε μάθει το μωρο κ θα πηγαίνετε ο ένας στα νερα τπυ αλλου

@Tweety85 με το καλο κοριτσι μου :) 

Εμενα πνιγικε κ εχω αγχωθει.Οταν πνιγηκε κλαψαν τα ματακια του κ το γυρισα μπρουμυτα να παρει ανασα.Εσεις τι κανετε οταν πνιγονται?Εμενα τρωει κ λαιμαργα κιολας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

Εμενα πνιγικε κ εχω αγχωθει.Οταν πνιγηκε κλαψαν τα ματακια του κ το γυρισα μπρουμυτα να παρει ανασα.Εσεις τι κανετε οταν πνιγονται?Εμενα τρωει κ λαιμαργα κιολας!!

Εμενα αυτά καμία κορη δεν τα εποιασε και η μικρη μου πνιγοτανε στο νοσοκομείο 

μολις της έδωσα τα ΜΑΜ ηρεμησε και πινει ανετα 

 λογικο να σε ποιανει πανικός αλλα να αντιδράς ψύχραιμα πάντα αυτο να το θυμασε :) η ψυχραιμία σώζει καταστάσεις ;) 

αν χρειαστείς κτ στείλε μ πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/12/2019 at 10:25 ΠΜ, ο/η Bellaki είπε:

Να σας ζήσει η μπέμπα σας!!!! Τί συγκίνηση βρε κορίτσι.... ό,τι καλύτερο εύχομαι!!!

Πολλές ευχές σε όλα τα κορίτσια που γέννησαν, εγώ δύσκολα να βρώ χρόνο να δω τα νέα σας με τη μπέμπα πρόωρη με κολικούς και χωρίς βοήθεια .... 

Εύχομαι κάποια στιγμή να γνωριστούμε γιατί τα μωρά μας είναι σαν αδερφάκια για μένα....?

Φιλιά σε όλες!

Ευχαριστουμεπολυ πολυ @Bellaki !!!συμφωνω θα κανονισουμε μαμαδοκαφεδες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/12/2019 at 7:46 ΠΜ, ο/η Πιου-πιου είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Γερή και τυχερή να είναι πάντα

Ευχαριστουμε πολυ !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/12/2019 at 1:51 ΜΜ, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Να σου ζήσει κοριτσάρα μουυυ η πριγκίπισσα σου,να είναι πάντα ευτυχισμένη και καλοτυχη???❤❤❤

:-) φιλεναδες απο Θεσσαλονικη χαχαχα!!γερα και καλοτυχα ολατα νινακια !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/12/2019 at 6:59 ΠΜ, ο/η γιωτα22 είπε:

Αγαπη μου, @Μπεμπελουκα,χαθηκα.Δεν προλαβαινω να πω τ ονομα μου.Εσεις πως τα πατε?Ο μπεμπης ολο πειναει.Θηλαζω κ ακομα παω ψαχνοντας!!!Το βραδυ,εχει ξενυχτι,εμενα κανει μικρους κολικους κ ταλαιπορουμαστε.Εσαα?Περιμενω νεα σας!!!

Ευχαριστουμε @γιωτα22 γερα και καλοτυχα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/12/2019 at 5:45 ΠΜ, ο/η satya είπε:

Μπαίνω σήμερα το βράδυ Μητέρα μήπως σε πετύχω? Στείλε μου π.μ!

Τωρα το ειδα !!!!βγηκαμε πεμπτη μεσημερι πως εισαι ???να σας ζησει !!!!:-))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/12/2019 at 9:10 ΠΜ, ο/η Lisaki 80 είπε:

Να σας ζήσει το νινάκι σας!!! γερή και τυχερή!!! 

Ευχαριστουμε πολυ !!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια !!!!!

Τοκετος :καισαρικη 

Εμπειρια :απιστευτη 

Μαιευτηριο στον οροφο ετσι και ετσι 

Ικανοποιηση αρκετη απο τα ατομα που ηταν κατω στον τοκετο .απο τακοριτσια στον οροφο δυσαρεστημενη διοτι δεν βοηθησαν σχεδον καθολου στο θηλασμο τις παρακαλαγαμε ερχοντουσαν 1λεπτο κ εφευγαν.

Ανεβασα πυρετο μεχρι 38 την τελευταια μερα διανυκτερευσης μου ειπαν οτι ειναι απο το γαλα που κατεβαινει.

Η μπεμπα μου γεννηθηκε 2890 και η εξοδος ηταν 2590.Στη πραξη με το στηθος δεν τα καταφερνουμε κοιμαται πολυ ευκολα και τραυματιζει τις θηλες 

Ζητησα και δοκιμασα το θηλαστρο του νοσοκομειου κ εβγαζα γυρω στα 9 ml .(,απογοητευση)η παιδιατρος συνεστησε κ σκονη.τωρα ειμαστε σπιτι πηρα 1 οικιακο θηλαστρο ηλεκτρονικο και το λιγοτερο που βγαζω ειναι 25ml ομως παρατηρω οτι το στηθος σταζει ...δεν ξερω τι να κανω !!!!εσεις πως πατε,?και εμενα πνιγηκε ..1 φορα με τη σκονη frezylack silver 1 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, με καθησυχάζεις πολύ. Πήρα τηλ τον γιατρό μου και μου είπε να πάω για υπέρηχο στο νοσοκομείο για καλό και για κακό
    • Σε αυτές τις εβδομάδες γυρνάνε ναι γιατί έχουν χώρο ακόμα! Αρα υπάρχει περίπτωση να μην το νιώθεις γι’ αυτό το λόγο.  όταν πας για υπέρηχο να ρωτήσεις στο γιατρό πως κάθεται το μωρό για να καταλάβεις πως νιώθεις τα χέρια/κεφαλάκι κ πως τα ποδαράκια έτσι ώστε να ξέρεις που βρίσκεται κάθε φορά ❤️❤️❤️  το πάνω μέρος με το κάτω έχουν διαφορα στην αίσθηση.    Μην αγχώνεσαι πραγματικά Λευκη μου ❤️❤️❤️    
    • @LaV με το καλό το μπεμπάκι σου! μπααα!! εγώ έκανα θεραπεία και σε ένα μήνα ξαναεμφάνισα τώρα τη παλεύω με μια εξωτερική κρέμα όταν με πιάνει για τη φαγούρα μόνο μέχρι να πάω στο γιατρό που έχω ξανά β' επιπέδου σε ένα μήνα. 
    • Ελενακι καλημέρα! Κ εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης δεν κοιμάμαι καθόλου καλά κ όσο πάει κ χειροτερεύει (έτσι ήμουν κ στις άλλες εγκυμοσύνες μου όμως)  βέβαια εγώ γενικά δν κοιμάμαι γιατί ξυπνάνε τα παιδιά συνεχεια (άρα μπορεί να είναι κ η υπερένταση που με πιάνει γιατί ξυπνάω συνεχώς κ χαλάει ο κύκλος ύπνου)    με βοηθάει το μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια παρά πολύ! 😊
    • Καλημερα Αννιτα μου κ καλη εβδομαδα μ τα πιο ομορφα νεα!!! ❤️🌻 Ναι το συναισθημα δν υπαρχει... αφου τις νιωθω (νομιζω χθες ενιωθα κ πιο πανω στην κοιλια κινηση κ πιο κατω) κ απλα χαμογελαω απ ευτυχια...😁🥹🥰🫠🙏🧿 Ολα τελεια θα ειναι σμρ!! Θα το δεις!!!🫶🫶🫶 οποτε μπορεσεις γραψε μας τα νεα σου!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...