Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Πήγα και εγώ σήμερα... 13 μ είπε ν πάω για καρδιοτοκογραφημα... Όλα καλά ο μπέμπης εγώ λίγες ταχυκαρδιες... Θα πάω στον καρδιολόγο μια βόλτα... @Starrr αρχίζω να πιστεύω ότι σε βασανίζουν... Φοβήθηκα λίγο... Η αλήθεια είναι πως κ εγώ έχω πόνους κ συσπάσεις... Αλλά αφού είναι εντάξει κ πλησιάζουμε λέω θα περάσει... Αλλά ρε κορίτσι μ εσύ μ μπλε πόδια.. Μήπως δεν αιματωνεσαι σωστά?? Πω0ω... Εσύ είσαι πάρα πολύ κοντά... Θα μας μιλήσει η εμπειρία σε λίγο καιρό.. 

Κάτι γίνεται με την σπονδυλική στήλη. Γιατί είχα λορδωση. Γι αυτό έχει επηρεάσει τόσο πολύ. Κ έχω θέμα με το αριστερό ποδι... Κ είναι κι αυτό με τις μέρες του... Γενικά είμαι γαματα κορίτσια. ??? Πάντως από χθες που πήγα γιατρό δεν με έχει ξεοονεσει ο πόνος περιόδου. Οπότε ας το πάρω σα καλό σημασία πως κάτι θα γίνει σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κάτι γίνεται με την σπονδυλική στήλη. Γιατί είχα λορδωση. Γι αυτό έχει επηρεάσει τόσο πολύ. Κ έχω θέμα με το αριστερό ποδι... Κ είναι κι αυτό με τις μέρες του... Γενικά είμαι γαματα κορίτσια. ??? Πάντως από χθες που πήγα γιατρό δεν με έχει ξεοονεσει ο πόνος περιόδου. Οπότε ας το πάρω σα καλό σημασία πως κάτι θα γίνει σύντομα. 

Στην τελική ευθεία είσαι σταρακι μου! Με το καλό κούκλα μου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου! 
σας απολαμβανω και σας διαβαζω μολις προλαβαινω γιατι οι κορες με τρελαινουν!!! 
η μια τη μερα η αλλη ολη μερα!!!

ευτυχως η κορη μ κοιμηθηκε και εμεινε μονο η μπεμπα να κοβει βολτες στην κοιλια!

η αληθεια ειναι οτι αρχισα να ζοριζομαι περισσοτερο αυτες τις μερες αλλα τον γαιδαρο τον φαγαμε...

πειναω συνεχως και αναζηταω κατι να φαω ???

η κοιλη αρχισε να με πιεζει περισσοτερο (και αγτο δεν ειναι καλο γιατι μπορει εξ αιτιας της να παω για καισαρικη) 

ευτυχως οι εξετασεις ηταν καλυτερες που εκανα αυτον το μηνα οποτε λεω ολα καλα :)


για οσες ρωτησατε:

Μολις μπουμε στον 9ο ο γιατρος μας , μες βαζει να κανουμε εξεταση κολπικη για τυχον μικροβια (ωστε σε περιπτωση φυσιολογικού τοκετού να μην υπαρχει θεμα με το εμβρυο) , επισης απο τον  9ο και μετα οι επισκεψεις μας γινονται εβδομαδιαιες και μας βαζει στον καρδιοτοκογραφο οπου εκει ακουνε την καρδουλα του και βλεπουνε τις τυχων συσπασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr υπομονη! Φαινεται ο γιος θα σε πεδέψει!!! 
ισως το σωμα σου τωρα περνει τη σωστη θεση για να γεννησεις και γι αυτο σε ποναει το κορμι σου :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κάτι γίνεται με την σπονδυλική στήλη. Γιατί είχα λορδωση. Γι αυτό έχει επηρεάσει τόσο πολύ. Κ έχω θέμα με το αριστερό ποδι... Κ είναι κι αυτό με τις μέρες του... Γενικά είμαι γαματα κορίτσια. ??? Πάντως από χθες που πήγα γιατρό δεν με έχει ξεοονεσει ο πόνος περιόδου. Οπότε ας το πάρω σα καλό σημασία πως κάτι θα γίνει σύντομα. 

Γενικά καλά τα πας... ???  Αν δεν πονάει χέρι ξέρεις πως θα πονάει πόδι... Μην βιαζεσαι καλέ θα βγει... Είναι βαρβάτο άνδρας ο δικός σ... Πολλά βαρύς και όχι.. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marzou είπε:

Κοριτσια να ρωτησω κατι... σας εχει πει ο γιατρος σας για καρδιοτοκογραφημμα;;

εμενα μου ειπε απο την 36η βδομαδα θα πηγενω να κανω καθε βδομαδα και δεν θα με βλεπει στον υπερυχο μονο σε αυτο...

εσεις θα πηγενετε κανονικα στο γιατρο σας;;

Κ εγω κορίτσι μ στις 36 εβδομάδες μ είπε... Κ ανάλογα τότε θα δείξει ποτέ θ πηγαίνω.. Φαντάζομαι όμως κάθε εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η netspirit είπε:

@Starrr υπομονη! Φαινεται ο γιος θα σε πεδέψει!!! 
ισως το σωμα σου τωρα περνει τη σωστη θεση για να γεννησεις και γι αυτο σε ποναει το κορμι σου :(

Ναι ίσως. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου... Τι κάνετε γλυκούλες εγκυουλες??? Εγώ είχα εφιαλτικό βράδυ... Η τουαλέτα μαζί μ την μέση μου δεν μου έκαναν τν χάρη ν κοιμηθώ συνεχόμενα πάνω από 2 ώρες..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Εμάς δεν μας έχει βάλει ακόμη σε καρδιοτοκογραφο.... Τώρα δεν ξέρω αν μου το πει τη Τρίτη που ξανά έχουμε ραντεβού ??

Ε λογικα αφου μπηκες στο μηνα σου θα αε βαζει απο εσω κ περα :)

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Τι κάνετε γλυκούλες εγκυουλες??? Εγώ είχα εφιαλτικό βράδυ... Η τουαλέτα μαζί μ την μέση μου δεν μου έκαναν τν χάρη ν κοιμηθώ συνεχόμενα πάνω από 2 ώρες..  

Καλημερα κοριτσακι μ 

εμενα η τουαλετα ειναι μονιμο θεμα ???

μια η τουαλετα μια να σηκωθω να σκεπασω τη μπουμπου, δεν κοιμαμαι δυωρο ποτε συνεχομενο αλλα χαλαλι τους :)

ειδικα το πρωι αυτο το χαμογελο που αντικριζω με το ΜΑΜΑ μαζι τα ξεχναω ολα..!!!?

το μονο μ θεμα ειναι η κοιλια που δεν μπορω να καθησω σε γωνια 90 μοιρων βρισκει η κοιλια μ κ με ενοχλει η ζουζουνα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ κορίτσια και εγώ εχτές εφιαλτικό βράδυ!! είχαμε κόσμο εχτές στο σπίτι και παραγγείλαμε σουβλάκια και όλο το βράδυ με πέθαναν οι καουρες!! τι το θέλα;; με φαγε...  έπινα ξαναεπινα γάλα τίποτα... συν η τουαλετα όλη την ώρα... ππφφ σήμερα είμαι ένα πτώμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Ε λογικα αφου μπηκες στο μηνα σου θα αε βαζει απο εσω κ περα :)

Καλημερα κοριτσακι μ 

εμενα η τουαλετα ειναι μονιμο θεμα ???

μια η τουαλετα μια να σηκωθω να σκεπασω τη μπουμπου, δεν κοιμαμαι δυωρο ποτε συνεχομενο αλλα χαλαλι τους :)

ειδικα το πρωι αυτο το χαμογελο που αντικριζω με το ΜΑΜΑ μαζι τα ξεχναω ολα..!!!?

το μονο μ θεμα ειναι η κοιλια που δεν μπορω να καθησω σε γωνια 90 μοιρων βρισκει η κοιλια μ κ με ενοχλει η ζουζουνα ?

Αχ εσύ ακούς τουλάχιστον το μαμά και λες.. Αξίζουν... Εμείς που δεν το ακούμε... Και που κακα τα ψέματα ακόμη δεν είμαστε και αναμένουμε...?? Χαχαχαχ... Εμένα είχε και λοξυγκα χθες τ βραδυ... Εκεί να δεις πάρτυ... Ο άντρας μου να λέει αντιδράει στη φωνή μου και στα πειράγματα π κάνει στην κοιλια μ.. Κ εγώ Ν μην μπορώ ν κουνηθω.. ?? 

@Mantarini εγώ την πάτησα πολλές φορές έτσι κοπέλα μου.. Κ έκοψα το βραδυνο σε γάλατακι η γιαουρτάκι 

@Starrr κοπέλα μου εσύ θα σκέφτηκε ο γιατρός ότι γεννας σ λίγο οπότε αν έχεις κάθε εβδομάδα ραντεβού θά σ βάλει τν άλλη εβδομάδα... Σίγουρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mantarini μου οτι τρως θα το τρως μεχρι τις 8-9 μετα το βραδυ κατι ελαφρυ κοριτσι μ. Κ εγω απο τοτε που αρχισα καπως να προσεχω τη διατροφη μ ηρεμησα. Κ να σου πω στην κορη μου ειχα πεθανει στις καουρες εδω ειμαι 1.000 καλυτερα λογο της διατροφης αλλα και της ζαχαρης φυσικα :)

@Λουλακι οντως αλλα σε ενημερωνω οτι μολις γεννησεις κ κρατησεις το δικό Σου θαυματακι στα χερια σου, θα πεις τα ξεχασα ολα! Πονους, αυπνιες, ταλαιπωριες τα παντα ? γιατι θα ειναι το δικο μας θαυματακι που θα μας δωσει νοημα στη ζωη μας. Θα μηδενησει τα παντα κ θα ξεκινησει μια νεα ζωη απο την αρχη :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Τι κάνετε γλυκούλες εγκυουλες??? Εγώ είχα εφιαλτικό βράδυ... Η τουαλέτα μαζί μ την μέση μου δεν μου έκαναν τν χάρη ν κοιμηθώ συνεχόμενα πάνω από 2 ώρες..  

 Kαλημερεες !!!εγώ ευτυχώς είχα καλή βραδιά μόνο μια φορά σηκώθηκα για τουαλέτα ...?συνήθως τα βράδια σηκώνομαι περίπου ανά 2 ώρες . Κορίτσια προχθές στο δεξί μου πόδι με έπιασε ένας πόνος και μούδιασμα από πάνω μέχρι κάτω πρώτη φορά μου συνέβη αυτό ...ισως παίζει ρόλο που έχω και πρησμένα πόδια εδώ και 1 μήνα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η netspirit είπε:

@Mantarini μου οτι τρως θα το τρως μεχρι τις 8-9 μετα το βραδυ κατι ελαφρυ κοριτσι μ. Κ εγω απο τοτε που αρχισα καπως να προσεχω τη διατροφη μ ηρεμησα. Κ να σου πω στην κορη μου ειχα πεθανει στις καουρες εδω ειμαι 1.000 καλυτερα λογο της διατροφης αλλα και της ζαχαρης φυσικα :)

@Λουλακι οντως αλλα σε ενημερωνω οτι μολις γεννησεις κ κρατησεις το δικό Σου θαυματακι στα χερια σου, θα πεις τα ξεχασα ολα! Πονους, αυπνιες, ταλαιπωριες τα παντα ? γιατι θα ειναι το δικο μας θαυματακι που θα μας δωσει νοημα στη ζωη μας. Θα μηδενησει τα παντα κ θα ξεκινησει μια νεα ζωη απο την αρχη :)

 

@netspirit τ ωραια που τα είπες... Με συγκίνησες... Γλυκούλα... Έχεις δίκαιο...

@Μπεμπελουκα κορίτσι μ... Πρέπει ν ξεκουράζεσαι..  Λόγω απότομου βάρους τα ποδαράκια μας δεν μας κρατάνε τόσο εύκολα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε βλέπω σε πλειοψηφία το βράδυ μας ήταν ονειρικό !!! Και εμένα γύρω στις 12 με επιασε ένα τρομερό βάρος κάτω από το στήθος λες και είχα καταπιεί τον  μικρό και δεν μπορούσα να χωνέψω..Δεν μπορούσα να πάρω ανάσα χάλια ήμουν.. είχα φαεινκαι εγ βέβαια αλλά γύρω στις 9 ένα σουβλάκι ...ευτυχώς μου πέρασε και μπόρεσα να κοιμηθώ φυσικά ξύπνησα 2 φορές για τουαλέτα..αυτά τα δικά μου..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

 Kαλημερεες !!!εγώ ευτυχώς είχα καλή βραδιά μόνο μια φορά σηκώθηκα για τουαλέτα ...?συνήθως τα βράδια σηκώνομαι περίπου ανά 2 ώρες . Κορίτσια προχθές στο δεξί μου πόδι με έπιασε ένας πόνος και μούδιασμα από πάνω μέχρι κάτω πρώτη φορά μου συνέβη αυτό ...ισως παίζει ρόλο που έχω και πρησμένα πόδια εδώ και 1 μήνα . 

Κοριτσακι μου ολα αυτα ειναι φυσιολογικά, και εγω τα εχω κ ας μην ειναι πρισμενα τα ποδια μου ειδικα η δεξια πλευρα πλεον σεν μπορω να κοιμηθω αλλα μολις γεννησεις φευγουν ολα :) 

ελα το φαγαμε το γαιδαρο υπομονη!!!

εμενα παλι το δεξι μ το ποδι ειναι μεσα στις μελανιες απο τις φλεβες.....

 

@Λουλακι μου ετσι ειναι κ ακομι περισσοτερο δεν περιγραφεται... περιμενω μολις γεννησεις με το καλο να μου τα πεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε βλέπω σε πλειοψηφία το βράδυ μας ήταν ονειρικό !!! Και εμένα γύρω στις 12 με επιασε ένα τρομερό βάρος κάτω από το στήθος λες και είχα καταπιεί τον  μικρό και δεν μπορούσα να χωνέψω..Δεν μπορούσα να πάρω ανάσα χάλια ήμουν.. είχα φαεινκαι εγ βέβαια αλλά γύρω στις 9 ένα σουβλάκι ...ευτυχώς μου πέρασε και μπόρεσα να κοιμηθώ φυσικά ξύπνησα 2 φορές για τουαλέτα..αυτά τα δικά μου..!!!!

Καλημερα μαρουλακι κου κι σε σενα!!!

τελικα απ οτι βλέπω, όλες χθες το ριξαμε στα ψητα ???

Ενα σουβλακι.... ;;;; Πωωωω εσυ βαρόφαγες ?

εγω αγαπη μ Ξεσκισα προβατακι αλλα ευτυχως χωνευτηκε γρηγορα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Καλημερα μαρουλακι κου κι σε σενα!!!

τελικα απ οτι βλέπω, όλες χθες το ριξαμε στα ψητα ???

Ενα σουβλακι.... ;;;; Πωωωω εσυ βαρόφαγες ?

εγω αγαπη μ Ξεσκισα προβατακι αλλα ευτυχως χωνευτηκε γρηγορα ?

ΧαχαχαχαΓια την ακρίβεια 1 μισή να μην λέω ψέματα!!! Αν σκεφτεις μεχρι πριν 1 μηνα δεν ετρωγα καθολου κρεας ..Αυτό μου φαίνεται ολόκληρο βόδι που έφαγα..!!!χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!Εγω χτες εφαγα ενα σουβλακι πιτα οχι καλαμακι,κ ολο το βραδυ υπεφερα.Εχω ξυπνησει με βαρυ κεφαλι κ αναγουλα,αφου νομιζω θα εκραγω.Τρεις φορες σηκωθηκα κ για τουαλετα.Εσεις καθε ποτε ακουτε τα μικρα σας?Εμενα πλεον εχω συγκεκριμενες ωρες οου ειναι πιο δραστηριος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

 Kαλημερεες !!!εγώ ευτυχώς είχα καλή βραδιά μόνο μια φορά σηκώθηκα για τουαλέτα ...?συνήθως τα βράδια σηκώνομαι περίπου ανά 2 ώρες . Κορίτσια προχθές στο δεξί μου πόδι με έπιασε ένας πόνος και μούδιασμα από πάνω μέχρι κάτω πρώτη φορά μου συνέβη αυτό ...ισως παίζει ρόλο που έχω και πρησμένα πόδια εδώ και 1 μήνα . 

Εμένα δεν είναι πρησμένα τα πόδια μου αλλά όταν στέκομαι η κάτσω κάπως, γίνονται μπλε μουδιαζουν κ φαίνεται ότι δε αιματωνονται... Αλλά λογικά είναι από τη σπονδυλική στήλη λόγω του βάρους του μωρού... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Κοριτσακι μου ολα αυτα ειναι φυσιολογικά, και εγω τα εχω κ ας μην ειναι πρισμενα τα ποδια μου ειδικα η δεξια πλευρα πλεον σεν μπορω να κοιμηθω αλλα μολις γεννησεις φευγουν ολα :) 

ελα το φαγαμε το γαιδαρο υπομονη!!!

εμενα παλι το δεξι μ το ποδι ειναι μεσα στις μελανιες απο τις φλεβες.....

 

@Λουλακι μου ετσι ειναι κ ακομι περισσοτερο δεν περιγραφεται... περιμενω μολις γεννησεις με το καλο να μου τα πεις :)

@netspirit η αλήθεια είναι ότι θέλω να κλείσω τα μάτια μου κ να φτάσω 38 εβδομάδων... Σήμερα κ χθες τ βραδυ ειλικρινά μόνο αυτό σκέφτομαι... Αλλά πίστεψε μ όταν μ τ καλό γεννήσω κ εγώ κ όλες γτ δν έχουμε και μεγάλη διαφορά θα κάνουμε το αϋπνίες μανούλες 2020.. Και σίγουρα θα τα λέμε αυτα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα... Οσες πήρατε το επίδομα κυοφοριας μήπως ξέρετε πως υπολογίζεται?? Απ τ ικα δν μ βοήθησαν κ πολύ μόνο τα χαρτια π μ έλειπαν μ είπαν ν παω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α και το άλλο ρε κορίτσια το ξέχασα να το γράψω πάνω ..! Μ έχουν ζαλίσει οι γύρω γύρω συγκεκριμένα ένα στενό συγγενικό πρόσωπο να μου δίνει όλο συμβουλές για τον μικρό...και γιατί τον κουνάς και γιατί ξυπνάει μόλις τον αφήνεις κάτω?? Εμείς τότε....μπλα μπλα.... Έχει κολικούς το παιδί..δεν έχει έλεγα εγώ δεν ξέρω το μωρό μου? Γκρίνια είναι μέχρι να κοιμηθεί..είχα παιδί με κολικούς και ξέρω να τα ξεχωρίσω ?? πόλλα τέτοια να μου λεει..και τελοσπαντων μην τα πολυλογω μια δυο τρεις της την είπα τσαντιστηκε και δεν μου ξαναπέ τίποτα... Εσείς έχετε τέτοια?
    • Καλησπέρα κορίτσια!! @barbieσ ευχαριστώ κορίτσι μου και για την απορία μου με τον ΟΑΕΔ ακόμα περιμένω αν θα εγκριθεί...Κατά τ αλλα έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο..τα δύο πρώτα εμβόλια μάλλον..! Σας διαβάζω συνέχεια όλο θέλω να γράψω και δεν προλαβαίνω ...λεω σιγά σιγά να σταματήσω το θηλασμό..δε μπορώ άλλο έχω κουραστεί Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά...έχω και το μεγάλο μου γιο και η αληθεια είναι δεν μπορώ να τα συνδυάσω και τα δύο..ήδη επειδή συνέχεια βγαίνουμε με το μικρό..να πάμε στο σχολείο σε δραστηριότητες του μεγάλου κλπ του δίνω μπουκάλι για να κάθεται ήσυχα αλλιώς δε στέκεται στη μισή ώρα έψαχνε να θηλάσει..προσπαθώ να του μάθω κ πιπίλα γιατί έχουμε θέμα με τον ύπνο έχει πολύ γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί και η πιπίλα έχει σώσει ..μόνο τότε του δίνω ..αυτά τα νέα μας..αύριο θα σας πω και τα νέα απ' το γιατρό..
    • Εμένα τα πάει καλά με τον ύπνο, κάνει ακόμα 3 μέσα στη μέρα, αλλά είναι συντομοι. Απλά τώρα πρέπει συνέχεια να την προσέχω που πάει και τι κάνει για να μην χτυπήσει. Είναι και Ταρζάν σκαρφαλώνει παντού, ανοιγει συρτάρια, βασανίζει το σκύλο 🤣🤣 Πολύ τρέξιμο ναι, αλλά είναι όλα πολύ καλύτερα από πριν από άποψη ψυχολογίας. Εκείνο το σπίτι και η περιοχή μας δημιουργούσε πολλά θέματα. Απλά τώρα έχουμε να πληρώνουμε διπλάσιο ενοικιο 😅. Για βρεφικό δεν μπορούμε να υποστηρίξουμε ιδιωτικό, πόσο μάλλον νταντά, όταν μαθαίνω ότι ζητάνε 7€ την ώρα. Καλύτερα να μην δουλεύω δηλαδή... Οι ιδιωτικοί βρεφικοι μαθαίνω από γνωστούς ότι πάνε γύρω στα 300-400€ το μήνα. Αν βάλω και τα διόδια για τη δουλειά και τις βενζίνες, πάλι τσάμπα θα δουλεύω. Μια σκέψη είναι να αναζητήσω δουλειά κοντά στο σπίτι και ιδανικά εξ αποστάσεως. Για αυτό μια εγκυμοσύνη τώρα και όχι αργότερα ίσως με έβγαζε από αυτό το αδιέξοδο. Θα μου πείτε, θα κάνεις δευτερο γιατί δεν έχεις λύση για το πρώτο; Αν είχα την βοήθεια που μου υποσχέθηκε η μητέρα μου πριν με αφήσει ξεκρεμαστη, θα ήταν πολύ αλλιώς τα πράγματα. Το δεύτερο μωράκι το θέλουμε, για αυτό και έμεινα έγκυος μόλις 6 μήνες από τη γέννα, αλλά τώρα μέχρι να μπούμε σε σειρά είναι όντως όλα πολύ δύσκολα. Και εγώ αυτό θα πω .. Όταν είναι η ώρα του θα έρθει.. τώρα, αργότερα, όποτε είναι για να μείνει. 
    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...