Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Αναισθητη???? 3 εκ είναι!!!!. Τώρα αύριο λογικά θα μου βάλει χέρι. ??? Θέλω να τελειώνω. Σε τέτοια φάση είμαι!!!!. 

Θα σ βάλει χέρι??? Γτ??? Αναισθητη λέει... Χαχαχα αχ... Μπραβο σ.... Εγώ άρχισα να μ πιάνει ένας μικρό πανικ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Θα σ βάλει χέρι??? Γτ??? Αναισθητη λέει... Χαχαχα αχ... Μπραβο σ.... Εγώ άρχισα να μ πιάνει ένας μικρό πανικ... 

Ε που να ρθουν κ οι πόνοι. Γι αυτό κάνε αυτό συγκέντρωση κ γιογκα???? για να δουν τον τράχηλο.... Πως θα το δει αλλιώς.... Την προηγούμενη Τρίτη μου ξεκουνησε λίγο το κεφάλι του. Κ το είδε με υπέρηχο. Αλλά τώρα δε νομίζω να το ξεκουνησει. Γιατί το θέλουμε να ναι εκεί κάτω.!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε??? Πως είστε??? @Πιου-πιουνα σου ζήσουν τα μωράκια σ... Καλότυχα και υγιεί... ❤️❤️❤️ Εγώ είχα τρεχάματα χθες στο νοσοκομείο... Θα αλλάξω σίγουρα γιατρό... Αλλά ευτυχώς ο μπέμπης μ είναι καλά... Οι πόνοι π είχα δεν ήταν συσπάσεις ήταν πέτρα στ νεφρό.. Ευτυχώς μικρή κ θα φύγει... @Starrrπως είσαι?? Πως τα πας??? Καλή εβδομάδα κ ολας να έχουμε... 

Υπομονή κορίτσι μου με την πετρούλα πίνε πολλά πολλά πάρα πολλά νερά να μπορέσει να φύγει μην σου κάνει τίποτα κολικούς νεφρου και δεν μπορείς να πάρεις κ παυσίπονα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!!

@satya οταν με το καλο γεννησεις πες του οτι ειναι ηλιθιος ο ανθρωπος για να μην πωωτιποτα πιο χοντρο!!!

κοριτσακι μου απο τη στιγμη που ολες οι εξετασεις πηγανε καλα ολα θα πανε καλα! Τωρα να κανεις αμνιο για πιο λογο; Επεισης λεφτα παραπανω θελει να βγαλει ;;;; Ολα καλα θα πανε και μην αγχωνεσε!

@Λουλακι μου, τελικα σε πιο θα γεννησεις μιευτηριο; Μηπως να παρεις γνωμη κ αλλου γιατρου; Εστω επλα για γνωμη. Οσο για τους κολικους κανε υπομονη κοριτσι μ ξερω ποσο πονανε πιστεψε με :(

@Starrr μου, εισαι περιπτωση κοριτσι με ξεπερασες! Εμενα κ αλλη μια γνωστη μ που πηγε 37η κ ειπε βαλτε με να γεννησω βαρεθηκα χαχαχα!!! Κανε υπομονη γιατι θα ταλαιπωρηθεις στο τελος! 
 

εμεις κοριτσια ολα καλα δόξα το θεο, αρχισαν εδω κ λιγες μερες φυσικα πονακια, δυσπνοιες, εκει π περπαταω κοκκαλωνω απο τους πονους κατω αλλα ολα καλα! Ανασουλες και προχωραμε!

ξαφνικα νιωθω οτι δεν περναει ο καιρος... δυο οκοκληρες εβδομαδες για να μπω στο μηνα μου!!!! Αιωνας μου φαινεται!!!

σημερα τελικά μίλησα με τον παιδιατρο μ κ αποφασισαμε να κανει η κορη μου τα εμβολια της γριπης την αλλη εβδομαδα (λεω τα γιατι τα παιδια λεει κανουν 2 δοσεις αντι μια που κανουμε εμεις) ο αντρας μου το εκανε, οποτε εγω αν θα το κανω μετα την γεννα θα το δουμε... 

Καλή εβδομαδα να εχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!!!

@satya οταν με το καλο γεννησεις πες του οτι ειναι ηλιθιος ο ανθρωπος για να μην πωωτιποτα πιο χοντρο!!!

κοριτσακι μου απο τη στιγμη που ολες οι εξετασεις πηγανε καλα ολα θα πανε καλα! Τωρα να κανεις αμνιο για πιο λογο; Επεισης λεφτα παραπανω θελει να βγαλει ;;;; Ολα καλα θα πανε και μην αγχωνεσε!

@Λουλακι μου, τελικα σε πιο θα γεννησεις μιευτηριο; Μηπως να παρεις γνωμη κ αλλου γιατρου; Εστω επλα για γνωμη. Οσο για τους κολικους κανε υπομονη κοριτσι μ ξερω ποσο πονανε πιστεψε με :(

@Starrr μου, εισαι περιπτωση κοριτσι με ξεπερασες! Εμενα κ αλλη μια γνωστη μ που πηγε 37η κ ειπε βαλτε με να γεννησω βαρεθηκα χαχαχα!!! Κανε υπομονη γιατι θα ταλαιπωρηθεις στο τελος! 
 

εμεις κοριτσια ολα καλα δόξα το θεο, αρχισαν εδω κ λιγες μερες φυσικα πονακια, δυσπνοιες, εκει π περπαταω κοκκαλωνω απο τους πονους κατω αλλα ολα καλα! Ανασουλες και προχωραμε!

ξαφνικα νιωθω οτι δεν περναει ο καιρος... δυο οκοκληρες εβδομαδες για να μπω στο μηνα μου!!!! Αιωνας μου φαινεται!!!

σημερα τελικά μίλησα με τον παιδιατρο μ κ αποφασισαμε να κανει η κορη μου τα εμβολια της γριπης την αλλη εβδομαδα (λεω τα γιατι τα παιδια λεει κανουν 2 δοσεις αντι μια που κανουμε εμεις) ο αντρας μου το εκανε, οποτε εγω αν θα το κανω μετα την γεννα θα το δουμε... 

κακη εβδομαδα να εχουμε!!!

πόσο εβδομάδων είσαι κοπέλα μου? εγώ 32+4 σήμερα... εχω τρεις βδομαδούλες να μπω στο μήνα μου.. ούτε συσπάσεις έχω.. μόνο κάτι ελαφρά πονάκια.. ο γιατρός μου είπε ότι είναι γενικά νωρίς ακόμα να έχω συσπάσεις.. πότε ξεκινάνε οι παρασκευαστικες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!!!

@satya οταν με το καλο γεννησεις πες του οτι ειναι ηλιθιος ο ανθρωπος για να μην πωωτιποτα πιο χοντρο!!!

κοριτσακι μου απο τη στιγμη που ολες οι εξετασεις πηγανε καλα ολα θα πανε καλα! Τωρα να κανεις αμνιο για πιο λογο; Επεισης λεφτα παραπανω θελει να βγαλει ;;;; Ολα καλα θα πανε και μην αγχωνεσε!

@Λουλακι μου, τελικα σε πιο θα γεννησεις μιευτηριο; Μηπως να παρεις γνωμη κ αλλου γιατρου; Εστω επλα για γνωμη. Οσο για τους κολικους κανε υπομονη κοριτσι μ ξερω ποσο πονανε πιστεψε με :(

@Starrr μου, εισαι περιπτωση κοριτσι με ξεπερασες! Εμενα κ αλλη μια γνωστη μ που πηγε 37η κ ειπε βαλτε με να γεννησω βαρεθηκα χαχαχα!!! Κανε υπομονη γιατι θα ταλαιπωρηθεις στο τελος! 
 

εμεις κοριτσια ολα καλα δόξα το θεο, αρχισαν εδω κ λιγες μερες φυσικα πονακια, δυσπνοιες, εκει π περπαταω κοκκαλωνω απο τους πονους κατω αλλα ολα καλα! Ανασουλες και προχωραμε!

ξαφνικα νιωθω οτι δεν περναει ο καιρος... δυο οκοκληρες εβδομαδες για να μπω στο μηνα μου!!!! Αιωνας μου φαινεται!!!

σημερα τελικά μίλησα με τον παιδιατρο μ κ αποφασισαμε να κανει η κορη μου τα εμβολια της γριπης την αλλη εβδομαδα (λεω τα γιατι τα παιδια λεει κανουν 2 δοσεις αντι μια που κανουμε εμεις) ο αντρας μου το εκανε, οποτε εγω αν θα το κανω μετα την γεννα θα το δουμε... 

κακη εβδομαδα να εχουμε!!!

Έφτασες και εσύ στη πηγή!!!!!2βδομαδες δεν είναι τίποτα !!!!είσαι έτοιμη???????Φιλάκια στη μπουμπού σου !!!?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mantarini είπε:

πόσο εβδομάδων είσαι κοπέλα μου? εγώ 32+4 σήμερα... εχω τρεις βδομαδούλες να μπω στο μήνα μου.. ούτε συσπάσεις έχω.. μόνο κάτι ελαφρά πονάκια.. ο γιατρός μου είπε ότι είναι γενικά νωρίς ακόμα να έχω συσπάσεις.. πότε ξεκινάνε οι παρασκευαστικες? 

Μαζί πάμε εμείς!!!32+3!Καλά διαβάζοντας διαφορά άρθρα λένε ότι από 30 η εβδομάδα ξεκινούν οι συσπάσεις μάλλον είναι θέμα οργανισμού !!!Αλλά ας μας μιλήσει και η εμπειρία @netspirit ..προσωπικα δεν νιώθω κάτι μεμπτό ούτε πονακια μπορώ να πω ότι έχω συστηματικά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!!!

@satya οταν με το καλο γεννησεις πες του οτι ειναι ηλιθιος ο ανθρωπος για να μην πωωτιποτα πιο χοντρο!!!

κοριτσακι μου απο τη στιγμη που ολες οι εξετασεις πηγανε καλα ολα θα πανε καλα! Τωρα να κανεις αμνιο για πιο λογο; Επεισης λεφτα παραπανω θελει να βγαλει ;;;; Ολα καλα θα πανε και μην αγχωνεσε!

@Λουλακι μου, τελικα σε πιο θα γεννησεις μιευτηριο; Μηπως να παρεις γνωμη κ αλλου γιατρου; Εστω επλα για γνωμη. Οσο για τους κολικους κανε υπομονη κοριτσι μ ξερω ποσο πονανε πιστεψε με :(

@Starrr μου, εισαι περιπτωση κοριτσι με ξεπερασες! Εμενα κ αλλη μια γνωστη μ που πηγε 37η κ ειπε βαλτε με να γεννησω βαρεθηκα χαχαχα!!! Κανε υπομονη γιατι θα ταλαιπωρηθεις στο τελος! 
 

εμεις κοριτσια ολα καλα δόξα το θεο, αρχισαν εδω κ λιγες μερες φυσικα πονακια, δυσπνοιες, εκει π περπαταω κοκκαλωνω απο τους πονους κατω αλλα ολα καλα! Ανασουλες και προχωραμε!

ξαφνικα νιωθω οτι δεν περναει ο καιρος... δυο οκοκληρες εβδομαδες για να μπω στο μηνα μου!!!! Αιωνας μου φαινεται!!!

σημερα τελικά μίλησα με τον παιδιατρο μ κ αποφασισαμε να κανει η κορη μου τα εμβολια της γριπης την αλλη εβδομαδα (λεω τα γιατι τα παιδια λεει κανουν 2 δοσεις αντι μια που κανουμε εμεις) ο αντρας μου το εκανε, οποτε εγω αν θα το κανω μετα την γεννα θα το δουμε... 

κακη εβδομαδα να εχουμε!!!

Μωρε εγώ υπομονή κάνω.... Απλά με έχουν κουράσει οι τόσοι πόνοι.... Κ μπέμπης οποτε θέλει θα βγει!!! Ανυπομονώ αύριο να δω πόσα γραμμάρια θα χει παρει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ε που να ρθουν κ οι πόνοι. Γι αυτό κάνε αυτό συγκέντρωση κ γιογκα???? για να δουν τον τράχηλο.... Πως θα το δει αλλιώς.... Την προηγούμενη Τρίτη μου ξεκουνησε λίγο το κεφάλι του. Κ το είδε με υπέρηχο. Αλλά τώρα δε νομίζω να το ξεκουνησει. Γιατί το θέλουμε να ναι εκεί κάτω.!!!! 

Κάνω τις ανασουκες μου και τις ασκήσεις.. Μικρη η διαφορά... Πολύ στρες... Ειδικά αυτές τς μέρες με το ΙΚΑ κ μ τν επιθεώρηση... Ανατρίχιασα κ μόνο στη σκέψη άστο μαρη εκεί το παιδάκι σ... Να στο δει από πάνω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

πόσο εβδομάδων είσαι κοπέλα μου? εγώ 32+4 σήμερα... εχω τρεις βδομαδούλες να μπω στο μήνα μου.. ούτε συσπάσεις έχω.. μόνο κάτι ελαφρά πονάκια.. ο γιατρός μου είπε ότι είναι γενικά νωρίς ακόμα να έχω συσπάσεις.. πότε ξεκινάνε οι παρασκευαστικες? 

Ανάλογα τη γυναίκα. Εμένα από τη 30η!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!!!

@satya οταν με το καλο γεννησεις πες του οτι ειναι ηλιθιος ο ανθρωπος για να μην πωωτιποτα πιο χοντρο!!!

κοριτσακι μου απο τη στιγμη που ολες οι εξετασεις πηγανε καλα ολα θα πανε καλα! Τωρα να κανεις αμνιο για πιο λογο; Επεισης λεφτα παραπανω θελει να βγαλει ;;;; Ολα καλα θα πανε και μην αγχωνεσε!

@Λουλακι μου, τελικα σε πιο θα γεννησεις μιευτηριο; Μηπως να παρεις γνωμη κ αλλου γιατρου; Εστω επλα για γνωμη. Οσο για τους κολικους κανε υπομονη κοριτσι μ ξερω ποσο πονανε πιστεψε με :(

@Starrr μου, εισαι περιπτωση κοριτσι με ξεπερασες! Εμενα κ αλλη μια γνωστη μ που πηγε 37η κ ειπε βαλτε με να γεννησω βαρεθηκα χαχαχα!!! Κανε υπομονη γιατι θα ταλαιπωρηθεις στο τελος! 
 

εμεις κοριτσια ολα καλα δόξα το θεο, αρχισαν εδω κ λιγες μερες φυσικα πονακια, δυσπνοιες, εκει π περπαταω κοκκαλωνω απο τους πονους κατω αλλα ολα καλα! Ανασουλες και προχωραμε!

ξαφνικα νιωθω οτι δεν περναει ο καιρος... δυο οκοκληρες εβδομαδες για να μπω στο μηνα μου!!!! Αιωνας μου φαινεται!!!

σημερα τελικά μίλησα με τον παιδιατρο μ κ αποφασισαμε να κανει η κορη μου τα εμβολια της γριπης την αλλη εβδομαδα (λεω τα γιατι τα παιδια λεει κανουν 2 δοσεις αντι μια που κανουμε εμεις) ο αντρας μου το εκανε, οποτε εγω αν θα το κανω μετα την γεννα θα το δουμε... 

κακη εβδομαδα να εχουμε!!!

Αν σου πω ότι δεν ξέρω πλέον τ να κάνω?? Πονάει πάρα πολύ αλλά λέω συνέχεια ότι είναι καλά τ μωρό σ οπότε διαχειρισου τον πόνο... Αυτό μ τν χρόνο π δεν περνάει κ μένα μ εκνευριζει?? υπομονή κ εσύ κορίτσι μ μ τ πονακια αλλά γτ δυσπνοια?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μαζί πάμε εμείς!!!32+3!Καλά διαβάζοντας διαφορά άρθρα λένε ότι από 30 η εβδομάδα ξεκινούν οι συσπάσεις μάλλον είναι θέμα οργανισμού !!!Αλλά ας μας μιλήσει και η εμπειρία @netspirit ..προσωπικα δεν νιώθω κάτι μεμπτό ούτε πονακια μπορώ να πω ότι έχω συστηματικά !

Κορίτσια κ εγώ μαζί 32 κ 2.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Κορίτσια κ εγώ μαζί 32 κ 2.. 

Μ.μ. τέλεια !!!να τος ο γαμπρός χοχιχιχιιχ έχει και 2 κοπελίτσες να διαλέξει!!!!!?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Κάνω τις ανασουκες μου και τις ασκήσεις.. Μικρη η διαφορά... Πολύ στρες... Ειδικά αυτές τς μέρες με το ΙΚΑ κ μ τν επιθεώρηση... Ανατρίχιασα κ μόνο στη σκέψη άστο μαρη εκεί το παιδάκι σ... Να στο δει από πάνω... 

Εγώ? Εκείνος το βλεπει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μ.μ. τέλεια !!!να τος ο γαμπρός χοχιχιχιιχ έχει και 2 κοπελίτσες να διαλέξει!!!!!?????????

Και θα είναι και ψηλός... Κορίτσια μ βρείτε τα μεταξύ μας... Εμείς είμαστε ελεύθεροι... ???Χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ? Εκείνος το βλεπει??

Μα διάβαζα σε ένα άλλο σαιτ μόλις ότι γιατρός πρότεινε σε κοπέλα να τς βάλει χέρι στς 34 εβδομάδες... Κ τς έσπασαν τα νερά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μήπως γνωρίζει κάποια από εσάς... Εγώ κανονικά για άδεια κύησης ήταν ν βγω τ Σάββατο ή επαναπροσληψη μ όμως θα γίνει αύριο... Το χάνω??? Και κάτι άλλο εμένα η πιθανή είναι 14 Δεκεμβρίου κ θέλει ένσημα από 14 Δεκεμβρίου του 2019 από Δεκέμβριο τ 2017 σωστά?? Μετράει όμως όλα τ ένσημα του Δεκεμβρίου του 2017??η από της 14 Δεκεμβρίου και μετά δηλ θα χάσω 14 ένσημα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Μα διάβαζα σε ένα άλλο σαιτ μόλις ότι γιατρός πρότεινε σε κοπέλα να τς βάλει χέρι στς 34 εβδομάδες... Κ τς έσπασαν τα νερά... 

Κ σε μια ξαδέρφη μου την ηλεγχε από τις 28... Είναι ανάλογα τον γιατρο? σίγουρα πάντως αν δεν είναι να ρθει η ώρα του δεν βγαίνει..... Κ από την στιγμή που έχει εμπεδωθεί δε μπορεί να φανεί με άλλο τρόπο ο τράχηλος.... Από τον υπέρηχο δεν φαίνεται πλέον...... Έχει κατέβει κατά πολύ ο μπέμπης...... ?? Θα κάνουμε κ καλλιέργεια κόλπου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

πόσο εβδομάδων είσαι κοπέλα μου? εγώ 32+4 σήμερα... εχω τρεις βδομαδούλες να μπω στο μήνα μου.. ούτε συσπάσεις έχω.. μόνο κάτι ελαφρά πονάκια.. ο γιατρός μου είπε ότι είναι γενικά νωρίς ακόμα να έχω συσπάσεις.. πότε ξεκινάνε οι παρασκευαστικες? 

33+1 αλλα κλασσικα την βγαζουν μια εβδομαδα πιο μεγαλη... ολα να ξερεις διαφερουν απο εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη μην περιμενεις ο γιατρπς να σπυ πει στην πχ 30 αρχιζουν οι συσπασεις κ θα αρχισουν... στην κόρη μου δεν καταλαβαινα τιποτα μεχρη τη μερα του τοκετου!!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Έφτασες και εσύ στη πηγή!!!!!2βδομαδες δεν είναι τίποτα !!!!είσαι έτοιμη???????Φιλάκια στη μπουμπού σου !!!?????????

Να πω οτι ειμαι;;;; Τωρα με τα ψικοπονακια ναι ειμαι ??? απλα μετα απο τοσο καιρο λες αντε πια!!!

ασε που κουραζομαι και δεν μπορω να παιξω οσο θελω με την κορη μου κ αυτο με εκνευριζει ωρες ωρες γιατι κ την αγκαλια περιορισμενη νιωθω οτι της την δινω....

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μαζί πάμε εμείς!!!32+3!Καλά διαβάζοντας διαφορά άρθρα λένε ότι από 30 η εβδομάδα ξεκινούν οι συσπάσεις μάλλον είναι θέμα οργανισμού !!!Αλλά ας μας μιλήσει και η εμπειρία @netspirit ..προσωπικα δεν νιώθω κάτι μεμπτό ούτε πονακια μπορώ να πω ότι έχω συστηματικά !

Ολα ειναι υποκειμενικα! 
στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν καταλαβαινα τιποτα μονο τσιμπιματα απο κάτω κ απλα ημουν ξαπλα κ χαλρουίτα απο τον 7ο γιατι ο τραχηλος ητανε 27 ενω σε αυτη εδω νιωθω κ τραβηγματα, κ πονακια κ πετρωματα κα. Ο γιατρος μ σε ερωτηση μ απαντησε «αλλες υποχρεωσεις ειχες στην πρωτη αλλες στην δευτερη εγκυμοσύνη σου»

και το θεωρω λογικο πχ την κοιλη που εβγαλα τωρα ειναι γιατι απλα σηκωνα κ την κορη μ και τπ βαρος της εγκυμοσυνης αυτης ;) 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λουλακι είπε:

Αν σου πω ότι δεν ξέρω πλέον τ να κάνω?? Πονάει πάρα πολύ αλλά λέω συνέχεια ότι είναι καλά τ μωρό σ οπότε διαχειρισου τον πόνο... Αυτό μ τν χρόνο π δεν περνάει κ μένα μ εκνευριζει?? υπομονή κ εσύ κορίτσι μ μ τ πονακια αλλά γτ δυσπνοια?? 

Ακριβως μονο υπομονη μπορουμε να κανουμε ;) δυσπνοια γιατι μ χει κατσει ψηλα απ οτι φαινεται με πιεζει αρκετες φορες ψηλα κ ζοριζομαι 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Μα διάβαζα σε ένα άλλο σαιτ μόλις ότι γιατρός πρότεινε σε κοπέλα να τς βάλει χέρι στς 34 εβδομάδες... Κ τς έσπασαν τα νερά... 

 θεμα τυχης ?!!!

Μη διαβαζεις τιποτα απο το ιντερνετ δεν θα γεννησεις ποτε !!! ???

 

πλακα πλακα. Κοριτσια μου, στον φυσιολογικο τοκετο, το πιο σπαστικο πραγμα να ξερετε ειναι οταν σου βαζουν χερι για να μετρησουν τη διαστολη... καιει :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ σε μια ξαδέρφη μου την ηλεγχε από τις 28... Είναι ανάλογα τον γιατρο? σίγουρα πάντως αν δεν είναι να ρθει η ώρα του δεν βγαίνει..... Κ από την στιγμή που έχει εμπεδωθεί δε μπορεί να φανεί με άλλο τρόπο ο τράχηλος.... Από τον υπέρηχο δεν φαίνεται πλέον...... Έχει κατέβει κατά πολύ ο μπέμπης...... ?? Θα κάνουμε κ καλλιέργεια κόλπου. 

Ναι καλλιεργεια κανεις αν θυμαμαι καλα στπν 9ο μολις μπεις για να δουνε οτι ολα οκ κ πως δεν εχεις κατιωστε να γεννησεις φυσιολογικα....

Εμενα στην πρωτη μου ο γιατρος δεν τολμουσε να βαλει χερι τοσο χαμηλα που ηταν η μικρη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ σε μια ξαδέρφη μου την ηλεγχε από τις 28... Είναι ανάλογα τον γιατρο? σίγουρα πάντως αν δεν είναι να ρθει η ώρα του δεν βγαίνει..... Κ από την στιγμή που έχει εμπεδωθεί δε μπορεί να φανεί με άλλο τρόπο ο τράχηλος.... Από τον υπέρηχο δεν φαίνεται πλέον...... Έχει κατέβει κατά πολύ ο μπέμπης...... ?? Θα κάνουμε κ καλλιέργεια κόλπου. 

Αααα... Βλακειες δηλ... Τεσπα να είναι καλά τ παιδάκι σου κ εσύ κ ας κάνει ότι θέλει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Ναι καλλιεργεια κανεις αν θυμαμαι καλα στπν 9ο μολις μπεις για να δουνε οτι ολα οκ κ πως δεν εχεις κατιωστε να γεννησεις φυσιολογικα....

Εμενα στην πρωτη μου ο γιατρος δεν τολμουσε να βαλει χερι τοσο χαμηλα που ηταν η μικρη....

Θα σας πω κ εγώ αν θα βάλει σήμερα.. ? Ναι το ξέρω γισ τη καλλιέργεια... Μου είχε ξανά πάρει και πριν ένα μήνα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα,χθες πήγαμε στο γιατρό.1869 γρ η μπεμπούλα μας,αναπτύσσεται κανονικά και είναι μεγαλύτερη από την ηλικία της.Μου έκανε και ντόπλερ ο γιατρός ,τα βρήκε όλα καλά αλλά ρε κορίτσια όταν μου έδωσε τα χαρτιά είδαμε ότι η ομφαλική αρτηρία ήταν λίγο πιο πάνω από τις καμπύλες.Του λέω τι σημαίνει αυτό?Τίποτα μου λέει μην δίνεις σημασία.Εγω είμαι να σκάσω απο χθες.Συνέβη και σε καμία άλλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Κορίτσια καλημέρα,χθες πήγαμε στο γιατρό.1869 γρ η μπεμπούλα μας,αναπτύσσεται κανονικά και είναι μεγαλύτερη από την ηλικία της.Μου έκανε και ντόπλερ ο γιατρός ,τα βρήκε όλα καλά αλλά ρε κορίτσια όταν μου έδωσε τα χαρτιά είδαμε ότι η ομφαλική αρτηρία ήταν λίγο πιο πάνω από τις καμπύλες.Του λέω τι σημαίνει αυτό?Τίποτα μου λέει μην δίνεις σημασία.Εγω είμαι να σκάσω απο χθες.Συνέβη και σε καμία άλλη?

Αφού σου είπε να μη δίνεις σημασία..... Ίσως τρέφεται πολύ σωστά κ να φαίνεται μεγαλύτερη.... Τους ενδιαφέρει του εγκεφάλου κ της καρδιάς να δουν πόσο έχει το μωρό.... Μην ανησυχείς. Όλα είναι μια χαρά. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αφού σου είπε να μη δίνεις σημασία..... Ίσως τρέφεται πολύ σωστά κ να φαίνεται μεγαλύτερη.... Τους ενδιαφέρει του εγκεφάλου κ της καρδιάς να δουν πόσο έχει το μωρό.... Μην ανησυχείς. Όλα είναι μια χαρά. ?

Δεν ξέρω,δεν μπορώ και να καταλάβω από αυτά που διαβάζω.Λογικά καλά τρέφεται αφου μεγαλώνει σωστά αλλά η ομφαλική αρτηρία έχει σχέση με τον πλακούντα.Ευτυχώς έχω ντόπλερ την άλλη βδομάδα ξανά και θα ρωτήσω λεπτομερώς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α και το άλλο ρε κορίτσια το ξέχασα να το γράψω πάνω ..! Μ έχουν ζαλίσει οι γύρω γύρω συγκεκριμένα ένα στενό συγγενικό πρόσωπο να μου δίνει όλο συμβουλές για τον μικρό...και γιατί τον κουνάς και γιατί ξυπνάει μόλις τον αφήνεις κάτω?? Εμείς τότε....μπλα μπλα.... Έχει κολικούς το παιδί..δεν έχει έλεγα εγώ δεν ξέρω το μωρό μου? Γκρίνια είναι μέχρι να κοιμηθεί..είχα παιδί με κολικούς και ξέρω να τα ξεχωρίσω ?? πόλλα τέτοια να μου λεει..και τελοσπαντων μην τα πολυλογω μια δυο τρεις της την είπα τσαντιστηκε και δεν μου ξαναπέ τίποτα... Εσείς έχετε τέτοια?
    • Καλησπέρα κορίτσια!! @barbieσ ευχαριστώ κορίτσι μου και για την απορία μου με τον ΟΑΕΔ ακόμα περιμένω αν θα εγκριθεί...Κατά τ αλλα έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο..τα δύο πρώτα εμβόλια μάλλον..! Σας διαβάζω συνέχεια όλο θέλω να γράψω και δεν προλαβαίνω ...λεω σιγά σιγά να σταματήσω το θηλασμό..δε μπορώ άλλο έχω κουραστεί Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά...έχω και το μεγάλο μου γιο και η αληθεια είναι δεν μπορώ να τα συνδυάσω και τα δύο..ήδη επειδή συνέχεια βγαίνουμε με το μικρό..να πάμε στο σχολείο σε δραστηριότητες του μεγάλου κλπ του δίνω μπουκάλι για να κάθεται ήσυχα αλλιώς δε στέκεται στη μισή ώρα έψαχνε να θηλάσει..προσπαθώ να του μάθω κ πιπίλα γιατί έχουμε θέμα με τον ύπνο έχει πολύ γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί και η πιπίλα έχει σώσει ..μόνο τότε του δίνω ..αυτά τα νέα μας..αύριο θα σας πω και τα νέα απ' το γιατρό..
    • Εμένα τα πάει καλά με τον ύπνο, κάνει ακόμα 3 μέσα στη μέρα, αλλά είναι συντομοι. Απλά τώρα πρέπει συνέχεια να την προσέχω που πάει και τι κάνει για να μην χτυπήσει. Είναι και Ταρζάν σκαρφαλώνει παντού, ανοιγει συρτάρια, βασανίζει το σκύλο 🤣🤣 Πολύ τρέξιμο ναι, αλλά είναι όλα πολύ καλύτερα από πριν από άποψη ψυχολογίας. Εκείνο το σπίτι και η περιοχή μας δημιουργούσε πολλά θέματα. Απλά τώρα έχουμε να πληρώνουμε διπλάσιο ενοικιο 😅. Για βρεφικό δεν μπορούμε να υποστηρίξουμε ιδιωτικό, πόσο μάλλον νταντά, όταν μαθαίνω ότι ζητάνε 7€ την ώρα. Καλύτερα να μην δουλεύω δηλαδή... Οι ιδιωτικοί βρεφικοι μαθαίνω από γνωστούς ότι πάνε γύρω στα 300-400€ το μήνα. Αν βάλω και τα διόδια για τη δουλειά και τις βενζίνες, πάλι τσάμπα θα δουλεύω. Μια σκέψη είναι να αναζητήσω δουλειά κοντά στο σπίτι και ιδανικά εξ αποστάσεως. Για αυτό μια εγκυμοσύνη τώρα και όχι αργότερα ίσως με έβγαζε από αυτό το αδιέξοδο. Θα μου πείτε, θα κάνεις δευτερο γιατί δεν έχεις λύση για το πρώτο; Αν είχα την βοήθεια που μου υποσχέθηκε η μητέρα μου πριν με αφήσει ξεκρεμαστη, θα ήταν πολύ αλλιώς τα πράγματα. Το δεύτερο μωράκι το θέλουμε, για αυτό και έμεινα έγκυος μόλις 6 μήνες από τη γέννα, αλλά τώρα μέχρι να μπούμε σε σειρά είναι όντως όλα πολύ δύσκολα. Και εγώ αυτό θα πω .. Όταν είναι η ώρα του θα έρθει.. τώρα, αργότερα, όποτε είναι για να μείνει. 
    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...