Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tweety85 είπε:

Καλημέρα.κοριτσια μου... Κ εγω το έκανα το εμβόλιο χωρίς καμμια παρενέργεια...Τώρα θέλω να ρωτήσω τον γιατρό να το κάνει κ ο άντρας... Αύριο θα τον πάρω τηλ. Να δω πότε θα πάμε κ ποτέ θα κάνουμε το Doppler.... παιδίατρο βρήκατε;;; εγω εχω βρει 5 θελω να βάλω κάτω τον άντρα να διαλέξουμε κ να έρθουμε σε επικοινωνία  μαζί του... κορίτσια δεν τελειώνω από εκκρεμότητες  όλο κάτι βγαινει... άντε να δούμε πόσες μέρες πριν έρθει ο μπέμπης θα χαλαρώσω λίγο...χαχαχα....

Εγώ έχω γνωστή. Οπότε αυτή θα χουμε παιδίατρο ? ναι κ γω αν θυμηθώ κάτι το γράφω στο ημερολόγιο μου? σήμερα έκανα κ παράγγελια σε ηλεκτρονικό φαρμακείο..... Χθες τελείωσα κ τα μπομπονιερακια. Κ νομίζω από μεριάς μου είμαι έτοιμη!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweety85 είπε:

Τι μπομπονιερακια πηρες;;; κ εγω τα παράγγειλα κ θα έρθουν αυτή την εβδομάδα μπρεκολακια... με μήνυμα πάνω κ ευχαριστήρια καρτα μαζί....

Εγώ είχα παραγγείλει σαπουνακια σε τρία χρώματα κ αρώματα από ένα σαητ Θεσσαλονίκη. Κ τα έβαλα σε σακουλάκια κ από πίσω έβαλα 4 σμαρτακια κ τα έδεσα όλα μαζί. Από Δευτέρα θα μου φτιάξει μια φίλη σοκολατακια ορεο με βρωσιμη εκτύπωση κ θα χει πάνω αυτοκινητάκι κ από κάτω θα γράφει it's a boy... Κ θα μου φτιάξει κ μπισκοτάκια στρογγυλά με ζαχαροπαστα αυτοκινητακια στα χρώματα των σαπουνιων . ? Πήρα κ κουφέτα λευκά που έχουν πάνω πατουσιτσες γαλάζιες. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τελεια κορίτσι μου. Να απολαύσεις την εμπειρία. Πότε θα ξανά πας?. 

σε 2 εβδομάδες, 6/11 ραντεβού ξανά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ είχα παραγγείλει σαπουνακια σε τρία χρώματα κ αρώματα από ένα σαητ Θεσσαλονίκη. Κ τα έβαλα σε σακουλάκια κ από πίσω έβαλα 4 σμαρτακια κ τα έδεσα όλα μαζί. Από Δευτέρα θα μου φτιάξει μια φίλη σοκολατακια ορεο με βρωσιμη εκτύπωση κ θα χει πάνω αυτοκινητάκι κ από κάτω θα γράφει it's a boy... Κ θα μου φτιάξει κ μπισκοτάκια στρογγυλά με ζαχαροπαστα αυτοκινητακια στα χρώματα των σαπουνιων . ? Πήρα κ κουφέτα λευκά που έχουν πάνω πατουσιτσες γαλάζιες. ?

ααα τέλεια!!! Με το καλό να τα μοιράσεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια γυρίσαμε από το γιατρό, όλα καλά η μπεμπουλα μας 1900 τα κιλακια της!! Ο τράχηλο 3 εκατοστά και το κεφάλι του μωρού αρκετά χαμηλά... ευτυχώς ο πλακουντας ανέβηκε οπότε γλιτώσαμε την  καισαρική και πάμε για φυσιολογικό τοκετό στο νερό!! ✌✌

Τελεια κορίτσι Μου!!!Όλα καλά όπως τα ήθελες!!!!! Μπαμπατσικια και η μπουμπού σου μια χαρά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

Αχχχ τελεια... Εγώ έκανα αυτά κ ήθελα κ μωρουδιακα σχέδια μπισκότα με ζαχαροπαστα... Αλλά ο άντρας μου δεν θέλει...θεωρεί ότι δεν είναι γλυκά για τον κόσμο... οπότε θα πάρουμε γλυκά κανονικα

..Αλλά μάλλον κάτι εκτος ψυγείου...τύπου μπακλαβαδακια κ τέτοια δεν ξερω... Επειδή  δεν.μου έχει πει όχι γενικά  λέω να μην χαλάσουμε τις καρδιές μας για αυτά... Αλλά η αλήθεια στεναχωρήθηκα γιατί ήθελα να το ευχαριστηθώ  κ μα κάνω αυτά που.μου άρεσαν ....Αλλά δεν πηραζει...

?? Δε πειράζει. Θα κάνεις κουμάντο εσύ στη βάφτιση.... Κ μένα ο δικός μου διάλεξε το θέμα "αυτοκινητακια". Κ είπα να μην του χαλάσω χατήρι.... Αλλά του είπα στη βάφτιση εγώ θα διαλέξω θέμα!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ είχα παραγγείλει σαπουνακια σε τρία χρώματα κ αρώματα από ένα σαητ Θεσσαλονίκη. Κ τα έβαλα σε σακουλάκια κ από πίσω έβαλα 4 σμαρτακια κ τα έδεσα όλα μαζί. Από Δευτέρα θα μου φτιάξει μια φίλη σοκολατακια ορεο με βρωσιμη εκτύπωση κ θα χει πάνω αυτοκινητάκι κ από κάτω θα γράφει it's a boy... Κ θα μου φτιάξει κ μπισκοτάκια στρογγυλά με ζαχαροπαστα αυτοκινητακια στα χρώματα των σαπουνιων . ? Πήρα κ κουφέτα λευκά που έχουν πάνω πατουσιτσες γαλάζιες. ?

Τι ωραια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια γυρίσαμε από το γιατρό, όλα καλά η μπεμπουλα μας 1900 τα κιλακια της!! Ο τράχηλο 3 εκατοστά και το κεφάλι του μωρού αρκετά χαμηλά... ευτυχώς ο πλακουντας ανέβηκε οπότε γλιτώσαμε την  καισαρική και πάμε για φυσιολογικό τοκετό στο νερό!! ✌✌

Ολα καλα να πανε κοπελα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ολα καλα να πανε κοπελα μου!

Σε ευχαριστώ πολύ @Χρυσάφω μου! Και εσύ γρήγορα με ένα σπορακι στη κοιλίτσα!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια γυρίσαμε από το γιατρό, όλα καλά η μπεμπουλα μας 1900 τα κιλακια της!! Ο τράχηλο 3 εκατοστά και το κεφάλι του μωρού αρκετά χαμηλά... ευτυχώς ο πλακουντας ανέβηκε οπότε γλιτώσαμε την  καισαρική και πάμε για φυσιολογικό τοκετό στο νερό!! ✌✌

Μπράβο καλή λευτεριά κοριτσάρα!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μπράβο καλή λευτεριά κοριτσάρα!!!?

Επίσης αγάπη!! ?? όλες μας με κανένα πόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ @Χρυσάφω μου! Και εσύ γρήγορα με ένα σπορακι στη κοιλίτσα!! ??

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε?

Έκανα σήμερα doppler και ήταν όλα μια χαρά. Στο τέλος μου είπε ότι εαν θέλω να είμαι 100 τοις 100 σίγουρη να κάνω άμνιο. Από εκεί που ήμουνα μια χαρά με άγχωσε. Τον ρωτάω εαν είδε κάτι και μου είπε τπτ απολύτως, αλλά εγώ οφείλω να στο πω λόγω ηλικίας ( είμαι 41)  για να μην γυρίσεις μετά να μου πεις δεν στο είπα να κάνεις.  Αλλά ρε κορίτσια γιατί δεν το έλεγε αυτό νωρίτερα να έχω προετοιμαστεί ψυχολογικά και το λέει στον 8ο μήνα??? ήμουνα τόσο ήρεμη και χαλαρή και τώρα με άγχωσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η satya είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?

Έκανα σήμερα doppler και ήταν όλα μια χαρά. Στο τέλος μου είπε ότι εαν θέλω να είμαι 100 τοις 100 σίγουρη να κάνω άμνιο. Από εκεί που ήμουνα μια χαρά με άγχωσε. Τον ρωτάω εαν είδε κάτι και μου είπε τπτ απολύτως, αλλά εγώ οφείλω να στο πω λόγω ηλικίας ( είμαι 41)  για να μην γυρίσεις μετά να μου πεις δεν στο είπα να κάνεις.  Αλλά ρε κορίτσια γιατί δεν το έλεγε αυτό νωρίτερα να έχω προετοιμαστεί ψυχολογικά και το λέει στον 8ο μήνα??? ήμουνα τόσο ήρεμη και χαλαρή και τώρα με άγχωσε

Καλησπέρα κορίτσι μου. Αν έβλεπε κάτι θα σου το έλεγε είτε στον μεγάλο υπέρηχο είτε τώρα. Βλακεια του που σε αγχωσε. Αμνιο και να κάνεις τώρα δεν έχει κανένα νόημα. Όλα είναι σούπερ δεν υπάρχει λόγος να στεναχωριέσαι. Το είπε καθαρά μόνο λόγω ηλικίας αλλά όντως το ανέφερε σε λάθος χρόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Αν έβλεπε κάτι θα σου το έλεγε είτε στον μεγάλο υπέρηχο είτε τώρα. Βλακεια του που σε αγχωσε. Αμνιο και να κάνεις τώρα δεν έχει κανένα νόημα. Όλα είναι σούπερ δεν υπάρχει λόγος να στεναχωριέσαι. Το είπε καθαρά μόνο λόγω ηλικίας αλλά όντως το ανέφερε σε λάθος χρόνο. 

@satya μου θα συμφωνήσω με την @Despoina4. θεωρώ μεγάλο λάθος του που στο είπε αυτό το πράγμα μια ανάσα πριν τη γέννα... Δεν θεωρώ ότι είδε κάτι.. απλά σου πετάει το μπαλακι για να είναι εκείνος καλυμενος. Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να το ξεχάσεις.. απόλαυσε το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε??? Πως είστε??? @Πιου-πιουνα σου ζήσουν τα μωράκια σ... Καλότυχα και υγιεί... ❤️❤️❤️ Εγώ είχα τρεχάματα χθες στο νοσοκομείο... Θα αλλάξω σίγουρα γιατρό... Αλλά ευτυχώς ο μπέμπης μ είναι καλά... Οι πόνοι π είχα δεν ήταν συσπάσεις ήταν πέτρα στ νεφρό.. Ευτυχώς μικρή κ θα φύγει... @Starrrπως είσαι?? Πως τα πας??? Καλή εβδομάδα κ ολας να έχουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε??? Πως είστε??? @Πιου-πιουνα σου ζήσουν τα μωράκια σ... Καλότυχα και υγιεί... ❤️❤️❤️ Εγώ είχα τρεχάματα χθες στο νοσοκομείο... Θα αλλάξω σίγουρα γιατρό... Αλλά ευτυχώς ο μπέμπης μ είναι καλά... Οι πόνοι π είχα δεν ήταν συσπάσεις ήταν πέτρα στ νεφρό.. Ευτυχώς μικρή κ θα φύγει... @Starrrπως είσαι?? Πως τα πας??? Καλή εβδομάδα κ ολας να έχουμε... 

Καλή εβδομάδα κορίτσια. Εγώ καναπέ πονάω... Ώρες ώρες έχω συσπάσεις. Αλλά οποτε θέλουν.. Με ενοχλεί πολύ η εμπέδωση του..... Αύριο έχω γιατρό... ? Πίνε πολύ νεράκι. Τι άλλο σου είπαν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλή εβδομάδα κορίτσια. Εγώ καναπέ πονάω... Ώρες ώρες έχω συσπάσεις. Αλλά οποτε θέλουν.. Με ενοχλεί πολύ η εμπέδωση του..... Αύριο έχω γιατρό... ? Πίνε πολύ νεράκι. Τι άλλο σου είπαν? 

Ακόμη πονάς?? Δεν σ έδωσε κάτι?? Τον έχεις πάρει τηλ?? Πίνω ήδη 2 3 λίτρα την ημέρα πόσο ακομηηηη... Αρχικά μ είπαν ότι ο τραχηλος μ είναι μια χαρά κ κλειστός κ ότι μάλλον μ κοροιδεψαν οι γιατροί μ για απόσπαση χρηματικού ποσού... Εμένα μ έλεγαν ότι είναι στ 2 ενώ είναι 2.5... Κ αλλά για κάποιες εξετάσεις π δν έχω κάνει ενώ έπρεπε κ μην σας πολυλογώ με έχει πιάσει ένα άγχος τώρα γτ πρέπει ν βρω γιατρό από εκεί κ παίρνω στ εξωτερικά κ δν απαντάει κανείς... Άσε π φοβάμαι μην δεν μ αναλαβουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Ακόμη πονάς?? Δεν σ έδωσε κάτι?? Τον έχεις πάρει τηλ?? Πίνω ήδη 2 3 λίτρα την ημέρα πόσο ακομηηηη... Αρχικά μ είπαν ότι ο τραχηλος μ είναι μια χαρά κ κλειστός κ ότι μάλλον μ κοροιδεψαν οι γιατροί μ για απόσπαση χρηματικού ποσού... Εμένα μ έλεγαν ότι είναι στ 2 ενώ είναι 2.5... Κ αλλά για κάποιες εξετάσεις π δν έχω κάνει ενώ έπρεπε κ μην σας πολυλογώ με έχει πιάσει ένα άγχος τώρα γτ πρέπει ν βρω γιατρό από εκεί κ παίρνω στ εξωτερικά κ δν απαντάει κανείς... Άσε π φοβάμαι μην δεν μ αναλαβουν

Ο κάθε γιατρός κάνει τα δικά του βέβαια. Αυτό να σκέφτεσαι. Κ το τι 2 τι 2.5 δεν έχει κ πολύ νόημα.... Παίρνω μια εβδομάδα προγεστερόνη. Αλλά αυτή τη φορά δε με έχει πολύ πιάσει. Αύριο θα την κόψω μου είπε ο γιατρός. Κ εγώ θέλω να δω με τόσο πόνο κ συσπάσεις αν έχει μειωθεί καθόλου ο τράχηλος. Γιατί την προηγούμενη φορά ανένδοτος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ο κάθε γιατρός κάνει τα δικά του βέβαια. Αυτό να σκέφτεσαι. Κ το τι 2 τι 2.5 δεν έχει κ πολύ νόημα.... Παίρνω μια εβδομάδα προγεστερόνη. Αλλά αυτή τη φορά δε με έχει πολύ πιάσει. Αύριο θα την κόψω μου είπε ο γιατρός. Κ εγώ θέλω να δω με τόσο πόνο κ συσπάσεις αν έχει μειωθεί καθόλου ο τράχηλος. Γιατί την προηγούμενη φορά ανένδοτος. 

Ναι μπορεί να είναι κ αυτό... Έχει διαφορά γτ εμένα μ είπε να βάλουμε δαχτυλίδι στ γτ από 2 μέχρι 1.5 είναι επικίνδυνο.. Δν ξέρω προφανώς και θ τ συζητήσω μ τν γιατρό μ.. Κ αν δω ότι τα μασάει θα φύγω... Εάν έχεις τόσους πόνους βρε κορίτσι μ σίγουρα θα έχει ανοίξει... Πόσο ήταν τελευταία φορά?? Αχ πλησιάζεις... Πως νιώθεις π είσαι ένα βήμα πριν ν αγκαλιάσεις τ μωράκι σ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Ναι μπορεί να είναι κ αυτό... Έχει διαφορά γτ εμένα μ είπε να βάλουμε δαχτυλίδι στ γτ από 2 μέχρι 1.5 είναι επικίνδυνο.. Δν ξέρω προφανώς και θ τ συζητήσω μ τν γιατρό μ.. Κ αν δω ότι τα μασάει θα φύγω... Εάν έχεις τόσους πόνους βρε κορίτσι μ σίγουρα θα έχει ανοίξει... Πόσο ήταν τελευταία φορά?? Αχ πλησιάζεις... Πως νιώθεις π είσαι ένα βήμα πριν ν αγκαλιάσεις τ μωράκι σ?? 

Αναισθητη???? 3 εκ είναι!!!!. Τώρα αύριο λογικά θα μου βάλει χέρι. ??? Θέλω να τελειώνω. Σε τέτοια φάση είμαι!!!!. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η satya είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?

Έκανα σήμερα doppler και ήταν όλα μια χαρά. Στο τέλος μου είπε ότι εαν θέλω να είμαι 100 τοις 100 σίγουρη να κάνω άμνιο. Από εκεί που ήμουνα μια χαρά με άγχωσε. Τον ρωτάω εαν είδε κάτι και μου είπε τπτ απολύτως, αλλά εγώ οφείλω να στο πω λόγω ηλικίας ( είμαι 41)  για να μην γυρίσεις μετά να μου πεις δεν στο είπα να κάνεις.  Αλλά ρε κορίτσια γιατί δεν το έλεγε αυτό νωρίτερα να έχω προετοιμαστεί ψυχολογικά και το λέει στον 8ο μήνα??? ήμουνα τόσο ήρεμη και χαλαρή και τώρα με άγχωσε

Μωρό μου γλυκό μην αγχώνεσαι όλος ο προγεννητικος σου ήταν άριστος !αν όντως έβλεπε κάτι τόσο καιρό θα στο είχε πει .εξάλλου δεν έχει νόημα να κάνεις τώρα αμνιο σε 1,5μηνα γέννας με το καλό!!!♡♡♡ακόμη και κάτι να υπάρχει κούφια η ώρα που το ακούει τι θα κάνεις?θα σταματήσεις την κύηση μην τρελαθούμε!!!χαλάρωσε μια απόλαυσε το μπήκαμε τελική ευθεία όλα θα πάνε καλά!!Οι γιατροί έχουν λιγο μέσα τους πως θα τα αρπάξουν όλοι ανεξαιρέτως!!

 

Πες μας τα θετικά  του doppler !!! Σου έδωσε ημερομηνία πο σο ζυγίζει η μπουμπού???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Ναι μπορεί να είναι κ αυτό... Έχει διαφορά γτ εμένα μ είπε να βάλουμε δαχτυλίδι στ γτ από 2 μέχρι 1.5 είναι επικίνδυνο.. Δν ξέρω προφανώς και θ τ συζητήσω μ τν γιατρό μ.. Κ αν δω ότι τα μασάει θα φύγω... Εάν έχεις τόσους πόνους βρε κορίτσι μ σίγουρα θα έχει ανοίξει... Πόσο ήταν τελευταία φορά?? Αχ πλησιάζεις... Πως νιώθεις π είσαι ένα βήμα πριν ν αγκαλιάσεις τ μωράκι σ?? 

@Λουλακι περαστικα !!καλά δεν το είχε δει να στο πει πως δεν είναι συσπάσεις είναι πέτρα??μην αγχώνεσαι θα βρεις κάποιον να σε αναλάβει!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Λουλακι περαστικα !!καλά δεν το είχε δει να στο πει πως δεν είναι συσπάσεις είναι πέτρα??μην αγχώνεσαι θα βρεις κάποιον να σε αναλάβει!!!??

Αυτό ακριβώς είπα και εγώ... Τν Παρασκευή είχαμε ραντεβού κ αυτό έγινε χθες.. Δν εμφανίστηκε δια μαγείας.. Μακάρι αν κ τ βλέπω πολύ δύσκολο τελευταία στιγμή ν μ αναλαβουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α και το άλλο ρε κορίτσια το ξέχασα να το γράψω πάνω ..! Μ έχουν ζαλίσει οι γύρω γύρω συγκεκριμένα ένα στενό συγγενικό πρόσωπο να μου δίνει όλο συμβουλές για τον μικρό...και γιατί τον κουνάς και γιατί ξυπνάει μόλις τον αφήνεις κάτω?? Εμείς τότε....μπλα μπλα.... Έχει κολικούς το παιδί..δεν έχει έλεγα εγώ δεν ξέρω το μωρό μου? Γκρίνια είναι μέχρι να κοιμηθεί..είχα παιδί με κολικούς και ξέρω να τα ξεχωρίσω ?? πόλλα τέτοια να μου λεει..και τελοσπαντων μην τα πολυλογω μια δυο τρεις της την είπα τσαντιστηκε και δεν μου ξαναπέ τίποτα... Εσείς έχετε τέτοια?
    • Καλησπέρα κορίτσια!! @barbieσ ευχαριστώ κορίτσι μου και για την απορία μου με τον ΟΑΕΔ ακόμα περιμένω αν θα εγκριθεί...Κατά τ αλλα έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο..τα δύο πρώτα εμβόλια μάλλον..! Σας διαβάζω συνέχεια όλο θέλω να γράψω και δεν προλαβαίνω ...λεω σιγά σιγά να σταματήσω το θηλασμό..δε μπορώ άλλο έχω κουραστεί Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά...έχω και το μεγάλο μου γιο και η αληθεια είναι δεν μπορώ να τα συνδυάσω και τα δύο..ήδη επειδή συνέχεια βγαίνουμε με το μικρό..να πάμε στο σχολείο σε δραστηριότητες του μεγάλου κλπ του δίνω μπουκάλι για να κάθεται ήσυχα αλλιώς δε στέκεται στη μισή ώρα έψαχνε να θηλάσει..προσπαθώ να του μάθω κ πιπίλα γιατί έχουμε θέμα με τον ύπνο έχει πολύ γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί και η πιπίλα έχει σώσει ..μόνο τότε του δίνω ..αυτά τα νέα μας..αύριο θα σας πω και τα νέα απ' το γιατρό..
    • Εμένα τα πάει καλά με τον ύπνο, κάνει ακόμα 3 μέσα στη μέρα, αλλά είναι συντομοι. Απλά τώρα πρέπει συνέχεια να την προσέχω που πάει και τι κάνει για να μην χτυπήσει. Είναι και Ταρζάν σκαρφαλώνει παντού, ανοιγει συρτάρια, βασανίζει το σκύλο 🤣🤣 Πολύ τρέξιμο ναι, αλλά είναι όλα πολύ καλύτερα από πριν από άποψη ψυχολογίας. Εκείνο το σπίτι και η περιοχή μας δημιουργούσε πολλά θέματα. Απλά τώρα έχουμε να πληρώνουμε διπλάσιο ενοικιο 😅. Για βρεφικό δεν μπορούμε να υποστηρίξουμε ιδιωτικό, πόσο μάλλον νταντά, όταν μαθαίνω ότι ζητάνε 7€ την ώρα. Καλύτερα να μην δουλεύω δηλαδή... Οι ιδιωτικοί βρεφικοι μαθαίνω από γνωστούς ότι πάνε γύρω στα 300-400€ το μήνα. Αν βάλω και τα διόδια για τη δουλειά και τις βενζίνες, πάλι τσάμπα θα δουλεύω. Μια σκέψη είναι να αναζητήσω δουλειά κοντά στο σπίτι και ιδανικά εξ αποστάσεως. Για αυτό μια εγκυμοσύνη τώρα και όχι αργότερα ίσως με έβγαζε από αυτό το αδιέξοδο. Θα μου πείτε, θα κάνεις δευτερο γιατί δεν έχεις λύση για το πρώτο; Αν είχα την βοήθεια που μου υποσχέθηκε η μητέρα μου πριν με αφήσει ξεκρεμαστη, θα ήταν πολύ αλλιώς τα πράγματα. Το δεύτερο μωράκι το θέλουμε, για αυτό και έμεινα έγκυος μόλις 6 μήνες από τη γέννα, αλλά τώρα μέχρι να μπούμε σε σειρά είναι όντως όλα πολύ δύσκολα. Και εγώ αυτό θα πω .. Όταν είναι η ώρα του θα έρθει.. τώρα, αργότερα, όποτε είναι για να μείνει. 
    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...