Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Κορίτσια ίσως να είναι και τα όρια των μικροβιολογων ίσως να εννοούσαν 168 δεν ξέρω ξέρω ότι μου είπανε ότι είμαι έγκυος κ ότι βγήκε οριακό...

@Μπεμπελουκα δεν παίζει ρόλο τίποτα σε κάθε γυναίκα είναι όλα διαφορετικά. Στη κόρη μου είχα πολύ εύκολη εγκυμοσύνη μόνο που στο τέλος επειδή δεν έβαζα κ*** κάτω με έβαλαν ξάπλα ένα μήνα γιατί είχε πάρει θέση :) αλλά όλα καλά γέννησα μια εβδομάδα πριν την αναμενόμενη. 

Ααααα τελεια ????πες μας εμπειρία Αθήνα  γενησσες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ααααα τελεια ????πες μας εμπειρία Αθήνα  γενησσες??

Όχι στο νησί γέννησα στο νοσοκομείο και δεν το μετάνοιωσα ούτε λεπτό 

βασικα θεωρώ ότι οι γιατροί στα δημόσια επειδή ξεγεννούν καθημερινά έχουν εμπειρία περισσότερη από έναν ιδιώτη και να σου πω ισχύει ακόμη η άποψη μου

Το γιατρό κου δεν τον αλλάζω με τίποτα , αν κ με εποιασε πανικός την ώρα της γεννάς γέννησα κ με βοήθησε και όλα πήγαν μια χαρά !

οτι ώρα τον χρειαστώ είναι εκεί κ κου λύνει ότι απορία έχω.

μεσα σε 4 ώρες είχα αγκαλιά τον πρώτο μου έρωτα και ανυπομονώ για τον δεύτερο.

στην αρχή είχα πάει σε έναν ιδιώτη αλλά απ ότι κατάλαβα αυτοί μόνο τα λεφτά θέλουν να σου φάνε κ τίποτα περισσότερο.... κ έτσι κατέληξα στον τωρινό γιατρό μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

Πηγα στον γιατρο κ ολα ειναι μια χαρα,ειδαμε τον υπερηχο κ ακουσαμε κ καρδουλα.Μου εφυγε ενα αγχοςςςς

Με το καλό σου εύχομαι! Καλά κι εγώ πάντα όταν πάω στον υπέρηχο μετά είμαι καλύτερα ? Πως και πως περιμένω κάθε φορά! 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Με το καλό κοριτσάρα !!!!????????????????αγοράκι η κοριτσάκι ???

Σ' ευχαριστώ πολύ! Με το καλό κι εσύ εύχομαι, όπως και σε όλες τις κοπέλες το ίδιο ???

Είναι αγοράκι. Μου το έδειξε ο γιατρός και σε τρισδιάστατο (3D) και ήταν ένα κανονικά σχηματισμένο μωράκι τόσο δα μικρό ❤ Άρχισε και να κλωτσάει αυτή τη βδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Όχι στο νησί γέννησα στο νοσοκομείο και δεν το μετάνοιωσα ούτε λεπτό 

βασικα θεωρώ ότι οι γιατροί στα δημόσια επειδή ξεγεννούν καθημερινά έχουν εμπειρία περισσότερη από έναν ιδιώτη και να σου πω ισχύει ακόμη η άποψη μου

Το γιατρό κου δεν τον αλλάζω με τίποτα , αν κ με εποιασε πανικός την ώρα της γεννάς γέννησα κ με βοήθησε και όλα πήγαν μια χαρά !

οτι ώρα τον χρειαστώ είναι εκεί κ κου λύνει ότι απορία έχω.

μεσα σε 4 ώρες είχα αγκαλιά τον πρώτο μου έρωτα και ανυπομονώ για τον δεύτερο.

στην αρχή είχα πάει σε έναν ιδιώτη αλλά απ ότι κατάλαβα αυτοί μόνο τα λεφτά θέλουν να σου φάνε κ τίποτα περισσότερο.... κ έτσι κατέληξα στον τωρινό γιατρό μου :)

Αχ Παναγια μού !!!τέλειο έτσι ??νομίζω τελικά ότι είναι το πιο όμορφο συναίσθημα ακόμη και από πτυχία ορκομωσίες γάμους χαχχα χ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Με το καλό σου εύχομαι! Καλά κι εγώ πάντα όταν πάω στον υπέρηχο μετά είμαι καλύτερα ? Πως και πως περιμένω κάθε φορά! 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Με το καλό κι εσύ εύχομαι, όπως και σε όλες τις κοπέλες το ίδιο ???

Είναι αγοράκι. Μου το έδειξε ο γιατρός και σε τρισδιάστατο (3D) και ήταν ένα κανονικά σχηματισμένο μωράκι τόσο δα μικρό ❤ Άρχισε και να κλωτσάει αυτή τη βδομάδα!

3D????OUAOUUU φαινόντουσαν όλα στον υπέρηχο ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

3D????OUAOUUU φαινόντουσαν όλα στον υπέρηχο ???

Μέχρι και τα δαχτυλάκια του φαινόντουσαν.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ωραία!!! Εγώ την Τετάρτη έχω ραντεβού.. Ανυπομονώ!!! και μένα στο τελευταίο ραντεβού μου κάνει 3d και 4d αλλά ήταν πολύ μικρούλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mantarini κι εγώ την Τετάρτη έχω ραντεβού. Είσαι πιο λίγο εβδομάδων γι' αυτό. Σε λίγο θα το βλέπεις πιο καλά. Εγώ στη φωτογραφία ήμουν 15εβδ + 5ημ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

@Mantarini κι εγώ την Τετάρτη έχω ραντεβού. Είσαι πιο λίγο εβδομάδων γι' αυτό. Σε λίγο θα το βλέπεις πιο καλά. Εγώ στη φωτογραφία ήμουν 15εβδ + 5ημ.

ναι σήμερα ειμαι 10.εβδομάδων... μου είχε πει στον επόμενο υπέρηχο θα το δούμε πιο καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

ναι σήμερα ειμαι 10.εβδομάδων... μου είχε πει στον επόμενο υπέρηχο θα το δούμε πιο καλα..

Ναι μετά θα το δεις πολύ πιο καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nikoleta... τι ωραία να τα βλέπεις όλα τόσο ξεκάθαρα και τι ωραίο συναίσθημα τα έχω δει όλα που να τα πάρουμε και αγκαλίτσα !!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αχ Παναγια μού !!!τέλειο έτσι ??νομίζω τελικά ότι είναι το πιο όμορφο συναίσθημα ακόμη και από πτυχία ορκομωσίες γάμους χαχχα χ!!

Όχι απλά τέλειο ... μοναδικο

ξεχνας τα πάντα και καταλαβαίνεις πως η ζωή σου όλη είναι αυτό έδω το πλασματάκι που κρατάς στα χέρια σου, που βγήκε από μέσα σου, που του χάρισες τη ζωή και πως τώρα γ ζωή σου αλλάζει εντελώς....

Καταλαβαινεις τη μάμα σου ,

καταλαβαινεις ποσό σημαντική είσαι γι αυτό το πλασματάκι,

γινεσαι πιο δυνατή, και αλλά συναισθήματα που δεν περιγράφονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια Μας!! Εγώ βρε κορίτσια ορισμένες φορές νιώθω ότι δεν το έχω συνειδητοποιήσει.. Σαν να "ξεχνάω" ότι είμαι έγκυος..  το παθαίνετε και εσείς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια Μας!! Εγώ βρε κορίτσια ορισμένες φορές νιώθω ότι δεν το έχω συνειδητοποιήσει.. Σαν να "ξεχνάω" ότι είμαι έγκυος..  το παθαίνετε και εσείς;;

Συνεχώς και μαλώνω γι αυτό με τον άντρα μου ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Συνεχώς και μαλώνω γι αυτό με τον άντρα μου ???

χαχαχα κατάλαβα... κορίτσια μπρούμυτα κοιμάστε ακόμα;; εγώ κοιμάμαι.. θα ρωτήσω και το γιατρό..  Αλλά σκέφτομαι ότι αφού δεν νιώθω κάποια δυσφορια ακόμα λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα.. αργότερα πιστεύω θα είναι και χωροταξικο το θέμα... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

χαχαχα κατάλαβα... κορίτσια μπρούμυτα κοιμάστε ακόμα;; εγώ κοιμάμαι.. θα ρωτήσω και το γιατρό..  Αλλά σκέφτομαι ότι αφού δεν νιώθω κάποια δυσφορια ακόμα λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα.. αργότερα πιστεύω θα είναι και χωροταξικο το θέμα... ?

Κοριτσια εγω ποτε το σκεφτομαι ποτε οχι !!!!οταν το σκεφτομαι τρανταζομαι ολοκληρη νομιζω οτι θ το καταλαβουμε οταν πια θα ειμαστε με κλωτσιες καθεμερα χχαχααα εγω κοιμαμαι μπρουμητα αλλα οχι για πολυ ωρα και να καταλαβεις οτι μονο μπρουμητα βολευομαι μια ζωη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσια εγω ποτε το σκεφτομαι ποτε οχι !!!!οταν το σκεφτομαι τρανταζομαι ολοκληρη νομιζω οτι θ το καταλαβουμε οταν πια θα ειμαστε με κλωτσιες καθεμερα χχαχααα εγω κοιμαμαι μπρουμητα αλλα οχι για πολυ ωρα και να καταλαβεις οτι μονο μπρουμητα βολευομαι μια ζωη!!!!

και εγώ μόνο μπρούμυτα και το ένα χέρι κάτω από το μαξιλάρι και το άλλο τεντωμένο ευθεία σαν τον σούπερμαν..  Για την ώρα δεν εχω θεμα.. κοιμάμαι άνετα.. αργότερα θα δυσκολευτω.. Γιατί με ξέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mantarini είπε:

και εγώ μόνο μπρούμυτα και το ένα χέρι κάτω από το μαξιλάρι και το άλλο τεντωμένο ευθεία σαν τον σούπερμαν..  Για την ώρα δεν εχω θεμα.. κοιμάμαι άνετα.. αργότερα θα δυσκολευτω.. Γιατί με ξέρω..

Υπαρχουν κατι μαξιλαρια που βοηθουν στη στηριξη !!!εχετε δει διαφορα στις κοιλιτσες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Υπαρχουν κατι μαξιλαρια που βοηθουν στη στηριξη !!!εχετε δει διαφορα στις κοιλιτσες ;

εγώ εχτές ένιωσα σαν να έχω φουσκώσει λίγο παραπάνω.. Αλλά μπορεί να ήταν και φούσκωμα/πρήξιμο από το φαγητό... Έχω κάνει αφαίρεση χολής και οπότε τρώω αυγό με ψιλοπρηζει...  Γιατί σήμερα νιώθω μια χαρά... εσυ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

εγώ εχτές ένιωσα σαν να έχω φουσκώσει λίγο παραπάνω.. Αλλά μπορεί να ήταν και φούσκωμα/πρήξιμο από το φαγητό... Έχω κάνει αφαίρεση χολής και οπότε τρώω αυγό με ψιλοπρηζει...  Γιατί σήμερα νιώθω μια χαρά... εσυ;;

Α μάλιστα !!Εγώ λίγο τη νιώθω πιο πρησμένη Όχι τρέλα πράγματα όμως !!!!βασικά η μήτρα όσο μεγαλώνει τόσο θα νιώθουμε φουσκωμένες !!?προς το παρόν μια κρυώνω μια ζεσταίνομαι !!χαχαχα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Α μάλιστα !!Εγώ λίγο τη νιώθω πιο πρησμένη Όχι τρέλα πράγματα όμως !!!!βασικά η μήτρα όσο μεγαλώνει τόσο θα νιώθουμε φουσκωμένες !!?προς το παρόν μια κρυώνω μια ζεσταίνομαι !!χαχαχα !

πάντως στα ρούχα μου δεν εχω δει διαφορά.. Μου  φαίνεται θα φουσκωσουμε μπαμ και κάτω.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

πάντως στα ρούχα μου δεν εχω δει διαφορά.. Μου  φαίνεται θα φουσκωσουμε μπαμ και κάτω.. ?

Μην μου πεις ότι τα τζιν είναι τόσο άνετα όσο πριν !!Εγώ ας πούμε σε αυτά είδα διάφορα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και απο εμέναααα!!!χανομαι γιατι τρέχω με τις ετοιμασίες του γάμου!τι κάνετε??μιας και μιλατε για κοιλιτσες,εγω παντως σε εμενα ειδα μεγαααλη διαφορα!ηδη με καταλαβαινουνε οτι ειμαι εγκυος!δοκιμαζα τα ρουχα που θα βαλω στην παραμονη του γαμου μου και δειτε κοιλιτσα!και λεω: αν ειμαι ετσι 11 εβδομαδων στην παραμονη που θα ειμαι σχεδον στην 16η πως θα φαινομαι???χαχαχαχ την ανεβαζω λιγο να τη δειτε και θα την σβησω!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

ναι σήμερα ειμαι 10.εβδομάδων... μου είχε πει στον επόμενο υπέρηχο θα το δούμε πιο καλα..

εγω κοριτσια ειμαι 10 εβδομαδων κ 4 ημερων,ευχομαι σε ολες μας να πανε ολα καλα!!!Το αγχος που εχουμε ειναι φυσιολογικο.Παντως εμενα τα τζιν δεν μου κανουν,μονο κατι παντελονις με λαστιχο μου πανε αλλα για κανα δυο εβδομαδες ακομα.Πηρα τα ουτροτζεσταν κ εχω μια αδυναμια κ υπνηλια εχω λιωσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...